• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
adamada :slight_smile: no ja si objednala deset kalisku na zamrazovani mlika, hajzlici blba petistovka, ale i tak je to dost ¨penez pri matersky, navic jestli tak napalili vic lidi smejdi ..
8. led 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnybejby upřímně lituji.
8. led 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,tak jak se máte v tomto novém roce a co miminka,jak přibírají?tak jsem se dočetla,že už jste většinou byli s nožičkama...no nás to čeká ted ve čtvrtek.Byli jsme akorát střihat uzdičku pod jazýčkem.A malému od narození teče očičko.V nemocnici řekli,že se to spraví a tady mě doktorka postrašila,že bude muset jít na zpevnění kanálku.Dala nám jiné kapky a máme masírovat očičko.Tak kapem,masírujem a zdá se nám to lepší,tak snad se to spraví a nebudeme muset jít pod jehlu.@sunnybejby to teda není nic příjemného a kdy jsi to objednávala?
11. led 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle Ahojky, tak my uz mame tak 4,6 kg :slight_smile: Uz se nam delaji faldicky a podbradek :slight_smile: My jsme byli na kyclich uz ve 3 tydnech a pujdeme na konci ledna zase, ale jak jsem zjistila, tak kazdy ortoped ma ty kontroly jinak :frowning2: a uzdicku nam taky stihali, ale hned v porodnici. Drzim palce, at se ocicko spravi tema kapkama a nebudete muset zase k dr.
11. led 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes byla na té kontrole po šestinedělí. Dr. mi napsal antikoncepci Azalia.(která se může při kojení) stála mě 545 Kč tak jsem zvědavá. Ani mi nedával vybrat, říkal, že jsou všechny na jedno brdo, a že mezi nimi není skoro žádný výběr,když kojím.Jinak nožičky máme vpořádku a pupínky nám taky docela zmizly :slight_smile:Od narození jsmepřibrali 2 kg a vyrostli 9 cm a hlava vyrostla o 4 cm.
martule ať vše dobře dopadne s tím očičkem!!!Držím pěsti!!
11. led 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle na kyčle máme dvě pleny navíc, uzdičku jsem si vydupala už v porodnici, pže se mi malej blbě přisával a na očočku jsme byli v jeho měsíci...měl to pěkně ucpaný a masáže nepomohly, proplach kanálku naštěstí jo, tak jsme tam teď nemuseli..na kyčle jdeme zase v 16ti týdnech
11. led 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada jojo ono fakt neni pri kojeni zadny vyber, jeste Cerazette, ale to je uplne stejny jako Azalia a stoji pres 600 kc, pak uz jsou jen injekce Depo-provera, ktery maji deklarovany ucinek 3 mesice, ale je u nich problematicky navrat k plodnosti, nekdy po vysazeni to muze trvat i pul roku nebo rok, tak by zalezelo, jestli budes chtit dalsi dite :slight_smile:) Pokud si to dobre pamatuji tak 1 injekce stala asi 150 kc, ale ted uz to mozna bude jinak. Dalsi moznost je nitrodelozni telisko.
11. led 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka Hormonální tělísko Mirenu jsem měla před těhu a musela jsem si ji nechat po roce vydělat a už bych do ni nešla ani do těch injekcí.R :unamused: aději budu brát prášky s možností vysadit ze dne na den,než trpět několik měsíců.
11. led 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný ráno!

dneska razíme na očkování, snad bude vše ok, malá nikdy na nic neměla reakci, tak snad oskar bude taky OK

mě dr taky napsal cerazette, že tělísko až po kojení, ale kámoška dostala nějaký nehormonální tělísko hned po šestinedělí, kojí vesele a je max spokojená, samozřejmě jsem zapoměla, jak se jmenuje, ale dnes se s ní uvidím, tak se zeptám a dám vědět, jmenuje se to od A, to jediný si pamatuju, když to půjde, tak ho budu chtít, k tabletám nějak léta nemám vztah :angry:
12. led 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada souhlasim s tebou, prasky jsou nejlepsi reseni, skoda jen, ze neni pri kojeni vetsi vyber :frowning2:
12. led 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oskárek je naočkovaný, no, řve jako tur a chce jen chovat :grinning: , má 5545g a 59cm :dizzy_face:
12. led 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima já jsem měla hormonální tělískoMirenu po minulém porodu hned po šestinedělí..to se může! Dokud jsem kojila tak v pohodě a jak jsem přestala začaly problémy ...tak šla ven(po roce)
12. led 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada proti čemu jste očkovali? proti rotavirům? nebo už tu kombinovanou vakcínu?
12. led 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada rotaviry už před 14ti dny, další zase za 14, včera první hexa a synflorix
13. led 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky před těhotenstvím jsem taky zvažovala tělísko, tak Vám sem přihraju odkaz na stránku, kde je vespod seznam nitroděložních tělísek dostupných v ČR.. zkušenosti nemám, ale třeba se Vám to bude někdy hodit.. :wink:
http://www.porodnice.cz/node/33284
13. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc a pro co ses rozhodla ted? ja to jeste promyslim, protoze plne kojim a pry by nemelo dochazet k ovulaci, tak spis uvazuju prozatim jen o phamatexu, nejspis. gyn mi dala na rpohlidce nejake letaky, tak to jeste nastuduju na netu a uvidim

Jinak nam na sestitydenni prohlidce doktorka namerila 59 cm a 5 kg, bude asi vysoká po tatkovi . tak jsem uz musela vyradit vsechny 56 a koukam, ze ji pomalu zacinaji byt male i nektere overalky v 62. Asi budu muset zacit zase nakupovat, protoze jsem se k 68 uz nedostala, pripadlo mi to velke.
17. led 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,tak vidím jak nám ten čas utíká....taky jsem už vyřazovala oblečení,některé vubec neměl.Ted v šestitýdnech měl 5.45kg a na nožičkách si doktor myslel,že má 3měsíce.No kluk jak buk.Jinak velice hodný.Chodí spinkat kolem 8hod.a budí se na pití kolem 4-5ráno.To už se ale budím dřív já,jak mám nalété prsa a jak to bolí.@pantomi a jak dělali ten proplach kanálku?a co Oskárek?a po tom to očičko už měl plně v pohodě?teda maličký už má za sebou tolik očkování?To jsem nevěděla,že uzdičku střihají aj v nemocnici.Nám doktor neřekl nic,jen,že má velice přirustlý jazýček.no už je to za náma.A s kyčlema jdem zase ve 3měsících.Ted čeká kontrola ještě mě,ale nějak na mě nevychází čas...mám výhodu akorát v tom,že nemusím řešit antikoncepci.
17. led 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle ten proplach se dělá v leže na zádech takovou tenkou sondičkou, mě vyhnali na chodbu, dr nechtěla, abych jí koukala pod ruce :grinning: , bypo to za dvě minutky hotový, no malej řval jako tur, ale oni to nějak snášej v pohode :wink: , očičko se upravilo, ještě jsme asi 5 dní kapali antibiotika a pak obyčejný kapička a masírovali vnitřní koutek, aby se to znovu neucpalo..a je to dobrý, na kyčle jdeme někdy v březnu a tu uzdičku jsem si vydupala, Terce to dělali taky v porodnici a díky tomu jsem to teď věděla a i jsem se na to zaměřila, když jsem si uvědomila, že se mi nějak špatně chytá prsa a já měla bradavky samej puchejř, jak mu to šmikli, tak hned to bylo jiný
jak to, že neřešíš antikoncepci?vzhledem k počtu tvých dětí jsem si myslela, že ti stačí projít kolem trenek a jseš v tom? nebo s tím máš problémy?mě napsal cerazette, ale já jsem líná to brát a měla jsem i problém otěhotnět, tak na to i trochu spolejhám, dr mi nechtěl dát tělísko, že prej až po kojení, ale kamarádka plně kojí a tělísko má, tak ho budu chtít taky přesvědčit, aby mi ho dal :sunglasses: :wink:
17. led 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linalina Phamatex může být podle toho, co jsem dneska koukala na netu, dobrá varianta řešení.. :wink: My teď momentálně sponzorujem Durex ( jiný značky néé - vypadá to na alergii..) :grinning: Doporučovat Ti to nebudu, má to jisté nevýhody, ale zase je s tím občas sranda.. :grinning: :grinning: :grinning: Spermicidní přípravky chcem taky vyzkoušet, jen nevím, jak je to s tou spolehlivostí.. u kondomů to vidím tak 50 : 50.. :grinning:
17. led 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc my zas sponzorujem rossmana - jejich řadu sensitive :grinning:. pharmatex už jsme používali, když jsem vysadila, a co si pamatuju, tak při správném používání by měla být spolehlivost vyšší než u kondomů. jinak s tou alergií jsem na tom podobně :angry: .
17. led 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme oficiálního občánka- foto v albu :wink:
18. led 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej už je pěknej chlap...ty děti strašně rychle rostou,že? A proč tam máte :slight_smile: ty zdravotní sestřičky?To u vás je tak pokaždé?
19. led 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada jj, jsou tam od toho, že drží mimi, když se podepisuješ do matriky
19. led 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak to u nás nikdo neřeší,kdo bude držet mimi.většinou se na chvilku položí do kolébky ve které se potom fotí. Na začátku února nás to taky čeká,tak jsem zvědavá.
20. led 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomi manža nemuže mít děti přirozenou cestou,proto máme Petříčka po KET.Takže antiko řešit nemusím.Ale jo,předtím to bylo tak jak píšeš :grinning: :grinning: .Dívala jsem se na vaše fotky na vítání,teda to už je šikulka a jaké má rifle a mikinku,hotový chlapák :grinning: to u nás ještě vítání nebylo.Ale ted jsme měli křtiny,tak posílám nějaké fotečky.ve středu pujdu s prckem do poradny a musím si vyptat lístek na to oční,očičko nám pořád teče.Ne pořád,ale teče.Jak se holky s miminkama máte?už aby bylo jaro,to se mimča nebudou muset tak moc oblékat a budou víc venku a bude všechno veselejší.
24. led 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima jee, krasny fotecky, to lyzovani vam zavidim, jak to snasel Oskarek? prospal to? :slight_smile:
26. led 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka jj, Oskárek to statečně celý prospal pod kopcem v kočárku :dizzy_face:
26. led 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
domácí pohodička :grinning:
26. led 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle nás trápily očička také, museli jsme na proplach. Zkus masáže slzných cest a ophtalmoseptonex, tisíckrát lepší než nějaké proplachování a kapání, nám to teda pomohlo, tak doufám, že se nám to nevrátí. Dneska jsme byli na kontrole a dr. nás pochválil :dizzy_face:
26. led 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek