• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@pantomima tak tomu říkám pohoda :slight_smile:
zdravím po dlouhé době. Stručně- jsme všichni zdraví a nic nás ani moc netrápí. Vzala jsem tu práci,takže když je chvilka,tak pracuji. Naštěstí doma u pc,tak uvidíme,jak to půjde.Kolikrát za noc kojíte? Já totiž někdy i pětkrát,tak se chci zeptat zda je to normální? Jo a co používáte po koupeli? Já používám rostlinný olej,tak jsem si říkala,že bych použila už nějaký dětský olej. Diky za rady a mějte se moc krásně :slight_smile:
27. led 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomi opravdu pohodička,pěkné fotečky :grinning: ale tak to má být :dizzy_face: @alenkka my teda v noci nepijem,nakojím ho po koupání,potom ještě jednou a budí se až k ránu.chodí spinkat mezi 7 a 8hod.on se tak naučil už když jsme dojeli z porodky,je zlatý nechává maminku vyspat :grinning: po koupání ho natírám krémem johnsons baby naturals a jsme spokojení.Je to jemné a vonavé tělové mlíčko.natírala jsem stím aj Barborce popraskané rtíky a je lepší než balzám na rty.a jak přibíráte?musím letět,budulínek se mě vzbudil a volá....
28. led 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni,jsem tu zase po delší době.Já jsem doposud taky používala rostlinný olej,ale chtěla bych zkusit kosmetiku od HIPP.Taky máme v obličejíčku občas atopický ekzém,tak ho natřeme a on vymizí a tak se to stále opakuje.martulle chtěla jsem se zeptat ohledně křtin,chtěla bych dát všechny čtyři děti pokřtít,to musí mít každé z nich zvlášť kmotra?A co to vlastně obnáší?Já křtěná nejsem,manžel jo. :slight_smile:
28. led 2011 v 11:45  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme olej přímo do koupele z lékárny, umeju ho v tom a už nemažu...dr nám ho napsala, když byl suchej, tak ho v tom koupu pořád, než dojde
28. led 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenkka tak my to máme podobné. První měsíc se budil jen 2x za noc, ale v poslední době 3x:frowning2: Zhruba po 3-3,5 hod. V noci totiž usíná u kojení a tak i když se ho snažím budit, tak vypije dost málo a pak má brzy zase hlad. Ach jo. Nespala jsem od porodu v kuse víc jak 3 hodiny. Dneska v poradne mi dr. rikala, že zatím je to normální.
28. led 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocenky tak se hlasim po dlouhe dobe i tu :slight_smile:
@alushka no nam delali odber krve a zjistili ze maly je hodne chudokrevny (taky mi usinal u prsu a nepil a ...pak mi uz nepil ani zadni mliko tak jsem musela nastavit nutrilon na vecer). TEd kojim jednou za noc, a je to lepci. Tak az pujdes do poradny at ti udela krevni obraz - je to normalni ze jsou mimiska chudokrevna, jenom nektere jsou vice a je treba jim pomoct - pomaha jim to i pri imunite atd.....
29. led 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenkka a co se mazani tyce tak my mame olej do koupele medunkovy a pak ho kazdy den maze muj olejickem johnson na spani......a rovnou ho u toho masirujeme, takze ......je prijemne vonave mimisko a spokojene po masazi :slight_smile:
29. led 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska díky moc za radu, příště se na to dr. zeptám:slight_smile:
29. led 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medousek pěkný smíšek.čím natíráš ten ekzémek?ty křtiny má každý farář jinak.tady mě šel za kmotra brácha,ale nebyl biřmovaný,tak jsme u toho museli mět ještě jednoho človíčka,který biřmovaný byl.někde se to dělá při mši,ale to je dost na dlouho.nám vyšel farář vstříc a udělali jsme to odpoledne a za 20min.jsme byli aj doma.děti nemusiju mít každý jiného kmotra.tady jsme si byli domluvit termín,potom pohovor s farářem a křtiny.ten pohovor se týkal toho,co si máme vzít sebou do kostela a co nám tam bude číst.pro malého jsme měli křtící svíčku a roucho.potom písni jak jste dopadli a jak jste se rozhodli.@basska ten medunkový olej se kupuje v lékárně?a voní?a to sis vyžádala ten odběr krve,nebo proč vám ho dělali?kvuli tomu,že pořád spinkal,a co vám na to dali?@alushko nebud smutná,že se maličký budí na kojení,ono se to spraví a brzy se vyspíš víc hodin v kuse,a přibírá?ale jak píše basska,zeptej se dr. :cry: před chvilku jsem četla,že se v noci kojit má,že se tvoří hodně mlíčka.ten náš budulínek v noci spí a přez den občas přikrmuju,nestačí mu to.holky už jste shodili to co jste v těhotenství přibrali?já teda ne a nemužu se vlézt do žádných riflí.
30. led 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. led 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medousek Ahoj medousku:slight_smile: pridavam odpoved ohledne krtin. kazdy farar to ma nejak jinak a zalezi docela na nem. nekteri jsou uplne v pohode a nekteri vyzaduji , aby rodice chodili do kostela a tak. Nam se u nas zmenil farar a byl docela "drsny":slight_smile:Na prvnim pohovoru nas zkousel, co umime z nabozensti a jestli chodime do kostela a jsme birmovani a tak:frowning2: Nakonec jsme meli jeste 2 pohovory a pak nam syna pokrtil.Meli jsme to taky mimo msi, tak za 20 min bylo hotovo.Spravne by kmotr mel byt birmovany, ale my jsme kmotru nemeli a farar byl v pohode. Jak psala Martulle je potreba min svici a krestni rousku, nekdy to prodava primo farar nebo to jde koupit v liturgickych obchodech (nevim odkud jsi, ale ty obchody jsou v Praze, v brne a my jsme to kupovali v Olomouci, tak bych to kdyztak pisla kontakt:slight_smile:
31. led 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima krasne fotecky, je videt, ze jste si to moc uzili:slight_smile:
31. led 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, trochu jsem vás dočetla. A ted mi vrtají hlavou křtiny :confused: jak zjistím, jestli jsem byla biřmovaná? :sweat_smile: dělá se to někdy zároven u křtu že? Jsem z toho zmatená. Do kostela nechodíme, ale věřící jsme. Já jsem katolička, manžel evangelík, ale farář s tím problém neměl. Ted jsem z toho zmatená. Je to domluvené jen přes známou, tak snad si nás farář pozve. Jinak dneska poradna a druhý rotarix, máme 5080g, jupíííí.
31. led 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka on vás zkoušel? :fearful: :sweat_smile: :confused: no nazdar...
31. led 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky jj, taky jsem byla prekvapena :slight_smile: :slight_smile: on je takovej ortodoxni :slight_smile: nastesti jsme prosli a Stepanka nam pokrtil
31. led 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
blbá otázka holky, vy jste věřící???že necháváte děti pokřtít???
1. únor 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima jj,jsme věřící, a hlavně naše rodiče taky :slight_smile: a je to taková krásná událost, mi příjde :slight_smile: jen mám hrůzu z toho pohovoru, protože do kostela nechodíme :confused:
1. únor 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik,mohu se k Vam pridat? take jsme listopadovy,teda mala se mela narodit v rijnu,ale vybrala si listopad :grinning: a take chci dat malou pokrtit @pantomima i presto,ze nejsme verici..zkratka uz jen treba proto,aby mohla mit svatbu v kostele,napr. :wink: Jinak nevim,ale zda se mi to i hezky mit krtiny...zatim jsem nemela cas se o to moc zajimat(mala mi dava zabrat),ale co nejdrive zacnu..
1. únor 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky ahoj,muzu se zeptat,proc jste tak brzo ockovany??? My stale nic,ani TBC nemame,az pujdem na trimesicni,tak asi ockovani zacne..nadsena z toho nejsem,bojim se reakci :confounded: Ted mi dava mala zabrat a jeste k tomu to ockovani,brrr desim se predem,no treba nemam proc :astonished:
1. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak mi věřící nijak nejsme a já nejsem ani křtěná,ale děti bych pokřtít chtěla nechat.Uvidíme jak to u nás chodí.Já jsem od Havlíčkova Brodu.Jaké si tu kladou nároky. :unamused:
@monapink Nevím jak je to u Vás,ale tady už na TBC neočkují,protože to od 1.11.2010 zrušili úplně.Já jsem přesto chtěla malého nechat oočkovat,ale bylo miřečeno na kalmetizaci,že ani ikdyž bych si to uhradila,tak ho neoočkují,protože je to prostě zrušené.Jinak my už jsme taky dostali první očkování. :slight_smile:
1. únor 2011 ve 12:03  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink ahoj, TBC už se neočkuje, povinně, to by sis musela zažádat a dělají to tuším od 6. měsíce nejdřív :wink: my máme zatím jen rotaviry, ty nejsou povinné a za měsíc jdeme na první dávku Hexavakcíny a Synflorix... myslím, že podle toho, jaký očkování si necháš dát, tak Ti dr. udělá očkovací kalendář :wink: :wink:
1. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle na ten atopický ekzém nám doktorka napsala haltův nebo holtův krém,tak nějak se to jmenuje,to přímo namýchají v lekárně. :slight_smile:
1. únor 2011 ve 12:05  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
je devcata,ja si neuvedomila,ze i vy jste listopadovy a o TBC vite,ja o tom vim samozrejmne take z porodnice,ze je to zrusene po cele CR..jen me prekvapilo,ze@slavicky uz malou ockujou..netusila jsem,ze ta nepovinna ockovani se daji dat drive jak ve trech mesicich..nas zkratka prvni ockovani teprve ceka :wink:
1. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky,zajima me,zda mate zajete nejake ritualy a vubec cely den..u nas,teda nic moc,i presto ze se o to snazim,ale prdiky,boleni briska mi vse velmi zkomplikovalo..a ted kdyz to vse ustupuje zjistuju,ze mala je asi rozchovana a chce byt stale na rukou..take jsem projezdila cele dny venku s kocarkem,jen tam byla a je do dnes spokojena,ale ted bych ji rada naucila i pres den spat doma v postylce a nedari se..po hodine kriku,to vzdam a obleknu ji a vyrazim ven..jenze takhle vubec doma nic neudelam,teda pokud nepomuze tatka :wink: Jezdim rano,odpoledne,k veceru,no porad a doma udrncat v kocarku nejde :angry:
Ted opet kriklinkuje a ne a ne spat,takze za chvilku opet vyrazime do terenu..
1. únor 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink Tak my zatim moc ritualy nemame, se spanim jsme taky bojovali, ted uz je to lepsi, trvalo asi tak 14 dni nez jsme se naucili usinat i doma, musim Stepanka ale uchovat ke spanku a taky se mi to pokazde nepovede:frowning2: Celkove je nespavec, takze pres den spi v souctu max. 4 hodiny. Ale uz jsem vypozorovala, ze vecer usina okolo 20,30, vcera uz mi usnul dokonce sam a nemusela jsem ho nosit:slight_smile: Jen v noci kdyby se chtel budit min, obvykle 3x za noc po asi 3 hodinach, ach jo. Ale vcera to bylo uz jen 2x tak uvidime, jestli se to zlepsi:slight_smile:
5. únor 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martulle no my ho mame od pani co vedla predporodni kurzy, krasne voni a je na zklidneni a uvolneni - aci - takze
pohoda
Malému brali krev z hlavy, protože me nechtel pit mliko. Porad mi u toho usinal a nepil zadni a nepribiral tak by mel – byl to porad takovy prcus. Takze jsem zacala odsávat a zjišťovala kolik toho vypije a ..kdyz jsem mela malo mleka, dokrmovala jsem nutrilolem. Oni zjistli ze je mega chudokrevny a dostali jsme takove kapky – maltofer se to myslim jmenuje, mělo by to pomoct a ….musim rict ze asi na tom něco pravdy bude. Uz je lepci se spankem na tom a uz není takovy pruhledny 
Ted ještě budu kupovat vahu tak snad uz nebudu muset odstrikavat, docela je to …narocne na cas a ….jsem radeji když ho mam u prsu nez na lahvicce. Včera vydrzel cely den namojem, tak snad uz bude dobre
@monapink my mame jedine kazdodenni koupani okolo 7 hodiny, masaz po koupacce a …..papani a spanek a musim rict ze uz to delame asi 3 tydny a maly si na to zvyknul. Když je hodne unaveny tak u koupele place, pak ho nakrmim a samu z strka ruce podel tela – ja ho musim porad spoutávat do zavinovačky 
5. únor 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka tak to my se budime jenom jednou. Davam ho v 8 napapat, a budi se okol pul ctvrte....a pak po sedme.
5. únor 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska tise zavidim:slight_smile: my taky obvykle jíme okolo 19 az 20 hod, ale budi se okolo 0,30-1 hod a pak jeste okolo 4-5 hod a pak az rano okolo 7,30. Nejdele vydrzel bez jidla 5,5 hod. Tak uvidime, jestli se to zlepsi po tretim mesici:slight_smile:
6. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka
@basska mocinky dekuji za odpovedi..My mame vecerni koupani take jako ritual,vykoupeme,namazeme,napapa se a dame spinkat,vetsinou usne sama v postylce,jelikoz je unavena,pze ven jezdime po obede na dve hodinky a pak uz mi doma nechce spat..jenze je to protivka a ja pak nevim,co s ni :frowning2: Spat chodi okolo sedme,budi se kolem pulnoci,nekdy dele,pak v pet a po te uz nechce spinkat,grrrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nekdy usne pak okolo osme,ale to u ni musim skoro hodinu sedet a tisit ji,jak je pretazena,nebo vydrzi se vzteklinkovat do deseti nez jdeme ven..Ja nevim,co delam spatne??? :astonished: Dodrzuju hodiny kdy ven,kdy spinkat v postylce i vecerni koupani a ona stejne mi plno veci bojkotuje..spi si kdy chce,vetsinou teda nespi a vzteka se,je protivna :confounded:
6. únor 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink Me se osvedcil postup podle knihy od Gregora a Veleminskeho: Cekame detatko, kapitola Starosti se spankem, Pravidelny spanek. ve strucnosti jde o to, ze po probuzeni a nakojeni vydrzi dite ruzne dlouhou dobu bdele (vcetne kojeni a prebalovani), pro 2 mesicni dite je to zhruba hodina a ctvrt a postupne se to prodluzuje, pak zacne byt ospale a je potreba vysledovat tu pravou dobu, kdy je treba dat mimco spat (uhoupat nebo nejakymi ritualy uspat), kdyz se ta doba pretahne, tak je dite pretazene a ma problem usnout a breci.Kdyz usne, tak spi ruzne dlouhou dobu (obvykle zase 1,5 hod) a pak se nakoji a tak to v idealnim pripade jde cely den az do vecerniho spanku. Samozrejme, ze se stane, ze dite se vzbudi driv nebo naopak spi dyl. Ale vtip je v tom vysledovat signaly, ze uz je dite unavene a chce spat a v pravy okamzik ho dat spat, aby se nepretahlo a nemelo problem usnout a nebrecelo.

Musim rict, ze to zkousim uz asi mesic a docela se mi to osvedcilo, jasne ze nekdy se mi nepodari tu dobu vystihnout a breci nebo ho trapi prdiky a neusne nebo je rozhozeny a neusne, ale casto se mi uz dari vystihnout tu dobu a vysledovat, kdy je ospaly a zacina natahovat a unosim ho do spanku (bohuzel pres den mi Stepanek za boha nechce usnout sam v postylce :frowning2: . A v mezidobi, kdy nespi, je to vyspany pohodovy miminko, smeje se, hrajeme si s hrackami a nebreci. Takze tim padem jsme breceni omezili na minimum, kdy ma hlad a nebo uz je unaveny a chce usnout.
Kdybys chtela detaily, poprosim manzu, at to z knihy naskenuje a poslala bych ti ten navod mailem.
6. únor 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek