Listopad 2010 č. 2

Děvčata, tak jsem založila nové téma, abychom se v tom starém neztrácely 😎
pantomima
6. únor 2011
Ahoj všem

lehli jsme s nějakou střevní chřipkou, či co to je, já v pátek a manža teď

byli jsme v zoo, foto v albu 🙂
linalina
6. únor 2011
@alushka ty časové intervaly kojení máme stejné 😉. teď o víkendu mi malá poprvé spala od jedné v noci až do půl sedmé, tak doufám, že by to tak mohlo pokračovat :-N . a přes den se snažím taky odpozorovat, kdy se jí začnou lesknout očička, abych ji dala spat, ale nějak se teď nedaří a často to končí brekem 😞 no, snažím se hlídat, aby to v bylo do 2 hodin od probuzení...
alushka
7. únor 2011
@linalina my máme rekord jen 5,5 hod a to je vetsinou mezi 19,30 a 1 hod, tak doufam, ze uz to bude lepsi, treba se nam to taky protahne tak jako vam🙂
monapink
7. únor 2011
@alushka take chci pohodove miminko..mam ho obcas take,kdyz zrovna neni pretazena a nebo unavena,vetsinou po prochazkach,pak je jak slunicko,ale vydrzi ji to max hodinu,dve a pak nevim,co s ni..za ten email budu rada,poslala jsem zpravu do IP..
monapink
7. únor 2011
@linalina ahoj,take u nas konci spani doma placem :-| Od jedne do pul sedme? Zavidim,nam jsou tri mesice,cekala bych ze by mohla spinkat pomalu uz celou noc a ona se stale budi,od sedmi do jedne,od jedne do peti a pak uz nespinka..nevadilo by mi,ze se probudi,ale ona se napapa a pak trva hodinku nez zabere,plive dudlik,vzteklinkuje se,chvili si povida a vubec se tvari,ze spat nechce...ale ja neustoupim v postylce ji necham a trpelive ji davam dudlik,delam psssst,nerozsvicim...
Jak to mate u Vas..poradte devcata co delat,aby spinkala hned..u prsa mi neusne,a kdyz nahodou ano,proberu ji tim,ze ji prendavam do postylky a take ji davam rihat..tim ji proberu naplno a je po spani,ale bojim se ji nedat rihnout,aby ji to netlacilo a nebolelo brisko,mame spatne zkusenosti s kolikama 😞
basska
7. únor 2011
@monapink ja maleho normalne svazu do zavinovacky a udrncam ho v narucku a pak ho polozim znovu do postylky. Sam by neusnul to je jasnack a- musim ho totiz vzdy prebalit.....takze ho probudim.

ale budte v klidu dneska se mi od 2 hodin vzpinal bolesti briska a zabral az v 8 a slo to ven az okolo jedne hodiny a ted spi v kocarku jak zabity...taks nad uz bude klid. Asi jsem zase neco snedla co jsem nemela 😞
pantomima
7. únor 2011
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zavinovan...

my praktikujeme tohle, zavinujeme a malej spinká jako andílek, už jsem to používala u Terezy, skoro do roka, pak i občas, když se nedala uklidnit

a dobrý jsou i ty zavinovačky, co tam holky doporučujou
dandysek
7. únor 2011
Teda tak to my máme zlaté dítko. Normálně ho položíme do postýlky a spí 7 hodin vkuse :-N Žádné zavinování nemusíme praktikovat, buď usne hned nebo klidně půl hodiny čučí v postýlce dokud neusne x-) Doufám, že mu to vydrží. Zítra očkování, brrrr. :-o
alushka
8. únor 2011
hura, tak spani se nam uz lepsi, dneska jsme spali do 0,30 a pak se vzbudil v 5,30 a pak az v 8,00, konecne jsem se vyspala, doufam, ze to vydrzi a neni to jen pro dnesek🙂
Jo a s tema zavinovackama souhlasim, mam Stepanka v zavinovcce i pres den, krome toho kdyz ho mam na hraci dece, je mu v ni teplo a v noci se citi bezpecneji. jen mam ty rychlozavinovacky, v tech klasickych snerovacich vubec nechtel byt (kdyz jsem mu svazala i rucicky k telu, tak rval haj tur🙂
linalina
8. únor 2011
@alushka no tak tentokrat jsme si to zas vybraly my :-| . vzbudila se 0.30, 4.15, 6.15 a usnula az v 8 a znovu se vzbudila 8.30. a od desíti doteď byl zase řev, až mi teď usnula v náruči :-N . no ale musím se přiznat, že jsem si to zavinila sama-včera jsem si zkusila dát trošilinku brokolice a zas ji bolelo bříško...
alushka
8. únor 2011
@linalina jee, tak to te lituji,ty intervaly jsou na houby, to znam, hlavne jen 2 hodiny mezi kojenim, je na nic, to se clovek vubec nevyspi. S briskem vas lituji, snad se to brzy zlepsi!!At uz mate odpoledne klid.
alenkka
8. únor 2011
@dandysek obrovská závist 🙂 Doufám,že se taky někdy dočkáme 😉 V noci stále stáváme po 3 hodinách, přes den spíme pouze v kočárku. Takže teď,pokud to jde, trávíme většinu času venku. Jinak jsme zdraví a pěkně přibíráme. Nejlepší je náš tatínek. Ráno mi řekne: "ten náš malý tak hezky spal celou noc,ani se nezbudil." To je prostě provokace :-p Ale stejně je to naše zlatíčko 😉
dandysek
8. únor 2011
@alenkka určitě se to časem spraví 🙂 Manža většinou taky ani neví, že v noci kojíme, ještě nám do toho chrápe ]-(
monapink
10. únor 2011
@alushka tak ja teda nevim,ten navod jsem vyzkousela a vlastne ja ty intervaly dodrzovala i driv,kvuli kolikam jsem kojila po trech hodinach a mala vetsinou vydrzi jen hodinku vzhuru pak chce spinkat...a ja mam problem ji uspat,nejde nam to,ona breci a breci a spat ne a ne! na houpani v naruci pristoupit nechci,i kdyz jsem to vyzkousela parkrat,tak po polozeni se zase rychle probere a rve!chci aby spala v postylce,ale to nechce ona,vyzaduje kocar a v nem pohoupat a pak jezdit,pokud se zastavi,hned je vzhuru!ja uz nemuzu,jsem unavena pres den z jejiho kriku a take z neustaleho litani po venku,nic nestiham :-| akorat v noci je celkem klid i kdyz po krmeni ji pak trva hodinu nez se zabere,to take nevim zda je normalni :-o
MAMINKY,co delam spatne,mame ritualy..ja jsem v klidu a vse resim a mluvim na malou s klidnym hlasem,ale uz mne to vse stve..a k veceru uz chytam nerva :-p Jsou ji tri mesice a ja si za tu dobu v klidku nesedla,tatka sice povozi,ale doma se prevazne staram ja o malou,pak litam, varim,uklizim........nezvladam 8-(
dandysek
10. únor 2011
@monapink neděláš nic špatně, každé mimčo je prostě jiné 🙂 Nevím jaký režim jste měli od narození, ono některé návyky jdou pak těžko odnaučovat. Ale určitě neděláš nic špatně, možná máš jenom umíněnější miminko, které si vyžaduje pozornost 🙂
monapink
11. únor 2011
@dandysek ahoj,no od narozeni jsme zajeli par navyku a drzime se jich do ted,ale zkomplikovaly mi to priserne koliky,takze jsem ustoupila a tisila malou venku v kocarku,kde jsem s ni drncala,kolikrat cele dny,domu skakla nakojit a sup zase ven,delalo ji to dobre a ja predesla jejim narkum a placum...a ted kdyz ji to trapi mene,tak nejak si asi zvykla na moji neustalou pozornost a peci a hlavne na kocarek :-S Pres den v postylce odmita spat,nejhorsi je to k veceru,kdy uz breci vycerpanim,vykoupu a sup spat,usne behem chvilky,jak je unavena 😞 Aspon,ze v noci to s ní celkem jde,i kdyz ono jednou tak a pak dvakrat jinak 😃
pantomima
11. únor 2011
@monapink naše Terka si návyky měnila jak chtěla, jakejkoliv režim šel vždy tsranou a je to tak do dneška..a můžu se stavět na hlavu a chtít, co chci....stejně to nejde 😃
malej mi taky přes den nespí v postýlce, ani na to nějak nemám čas ho tam dávat,někdy usne vedle mě na gauči, jindy v lehátku, pořád někde trajdáme s kočárem, ale to bude tím, že mám starší dítko, se kterým už máme různý aktivity, takže snaha o nějakej pravidelnej režim padá i u druhýho dítka, jen večer a v noci to probíhá tak nějak pořád stejně, ale jinak nic.... 😃
alushka
11. únor 2011
@monapink nam to trvalo 14 dni nez jsme zvladli uspavat a spat podle toho navodu a teprve ted po mesici se to usadilo a je to v pohode.
Ale taky si myslim, jak psaly holky, ze kazdy mimco je jine 😞 a kazde je jinak temperamentni, nektere usne vsude, jak psala pantomima a nektere ne a ne zabrat😞
alushka
16. únor 2011
Ahoj holky, jak se porad mate? my uz se mame docela dobre, docela spime, tak je to v pohode. byli jsme cvicit se Stepankem a byl moc sikovny, nebrecel a vydrzel celou pulhodinu. pristi tyden nas ceka ockovani, tak jsme zvedava, jestli bude mit nejakou reakci
pantomima
16. únor 2011
Ahojky holky
byly jsme s malým dneska prvně na cvičení

foto zde 😉

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/pantomima/alb...
adamada
16. únor 2011
@pantomima Krásné fotečky. Malý je šikulka...jak ti pěkně drží hlavičku a je pěkně zpevněný u cvičení...To náš malý je strašně lenošný,moc se mu nechce.Když ho dám pást koníčky,tak vydrží chvilku vzorně pást a pak se uvelebí na bříšku,pěkně si lehne hlavičkou nabok a spokojeně si brouká a směje se.. .zkrátka ,proč bych se namáhal,když se můžu pěkně opřít...
alushka
16. únor 2011
@adamada tak to mame uplne stejny🙂 taky se mu nechteji past konicky, taky hodi hlavu na bok a ke vsemu si jeste narve pest do pusy a je spokojeny, proc by pasl konicky, kdyz je to tak namahavy🙂 Tak nad nim sedim a rovnam mu hlavu, at ji aspon trochu zveda🙂
nilika
23. únor 2011
Ahoj holky,tak se musím pochlubit.Kuky je naprosto vzorný mimčo,ani nevím,čím jsem si to zasloužila 🙂 Večer kolem osmý se napapá,vykoupu ho(koupu každý den),uložím do pelíšku a krásně spinká až do sedmi do rána,je fakt úžasnej.
monapink
26. únor 2011
@nilika ahoj,zavidim..jak jsi to dokazala,to s tim spanim celou noc u tak maleho mimca? :-o My to mame ted tak,ze dodrzujem stejne vecerni ritualy->koupel,papani a sup do postylky,kolem sedme hodiny,usne v pohode,pustim kolotoc a odejdu...ale nekdy zacne knourat kolem desate,pohladim,dam dudlik a spi dal,pak spi do pulnoci,pak knoura a chce papat...no a pak se budi po dvou,ci trech hodinach az do rana..vstavat chce vetsinou v sest a drive :-S CO S TIM? Uklidnuju se,ze cim vic ji bude,tim se to zlepsi a jednou prospi celou noc...ale kdy? 😃
basska
28. únor 2011
@monapink ahojky, tak maly me spi uz pekne, taky to delam tak ze koupem , papame a pak spinkame - akorat my koupem okolo pul sedme, takze do postele se dosttane tak okolo pu ldevate.......spi me vetsinou (ted posledni tyden) do 2, pak papa (dam mu ale z obou dvou prsou at s eporadne napapa) a pak me spi az do 7, znovu ho nakojim a bucame spolu v posteli i kdyz s obcasnym mavanim rukou az do pul devate, a v 10 ho davam znovu )uz je nauceny) na dopoledni spanek a to same po obede okolo 2 hodiny. jinak me nespi........jestli ho nedavas moc spat pres den treba. zkus pomali omezit denni spanek.
monapink
28. únor 2011
teda dnes noc stala za to...budila se po dvou hodinach od deseti az do rana! Mas pravdu,omezim ji spani pres den,zda se mi,ze spi az moc a kazdou chvili,ona ani pres den nechce moc jist a vse prave dohani v noci..
a jak dlouho Ti vetsinou rano a odpo spi a po zbytek,co je vzhuru,tak maly neni protivny a co delate,hrajes si s nim nebo vydrzi i sam? Mne se prave ted naucila byt vzhuru hodinu a pul a pak se ji chce spinkat,vsak aby se ji taky nechtelo,kdyz radi v noci,ze? 😃 tak jsem ji davala spat,kdyz chtela a v noci celkem spinkala,to az ted posledni tyden je to zase des...
basska
28. únor 2011
@monapink no me spi rano tak 45 minut a pak ...odpolko s nim chodim na prochajdu tak hodku a pul a ..kdyz se stane ze mi treba vytuhne doma tak max ns 20 minut......vetsinou hned po koupani anebo po kojeni - ale to je treba tak 5 mnut.
CO delame? no je to peklo taky porad neco .....nudi se tak ho musim bavit hrackama, hrat si s nim, lechtat atd...ale vecer mam klid 🙂
dandysek
28. únor 2011
My to máme hodně podobné jak Basska...Přes den spí taky minimálně. Večer rituál - koupačka, papání, položit do postýlky a spát. Vzbudí se jak kdy, většinou mezi 3-5 hodinou. Dostane cecík a spí zhruba do sedmi, do půl osmé, někdy i dýl a to většinou už vstáváme nebo dostane papat a ještě na chvilku vytuhne. Dopoledne si dá asi hodinového šlofíka, pak si hrajeme, děkujeme tomu, kdo vynalezl křesílko, tam je hrozně rád 🙂 A pak chodíme ven, kde spí v kočáře celou dobu. Když ven nejdeme, tak spí i doma, ale to jsou takové dvacetiminutovky po jídle,jinak si hraje a povídá. No a pak dojde taťka z práce a převezme štafetu, dělá s ním blbosti ,takže se nenudí 😃 Kolem šesté si většinou ještě chvilku dáchne a pak už zase koupačka atd., pořád dokola 😃 Ale my jsme neměli se spaním problémy nikdy, netrápily ho ani prdíky. Vždycky jsem ho položila do postýlky a spinkal pěkně x-)
monapink
1. bře 2011
@dandysek ahoj,v kolik davas maleho vecer spat?ja stale ten vecerni cas resim,koupem kolem pul sedme az sedme,pak papa a s usinanim v postylce pak take neni problem..akorat se mi probouzi casteji nez by mela,rano je vzhuru moc brzo i presto ji drzim v postylce co nejdela,aspon do pul sedme..ale to ji musim neustale podavat dudlik a hladit..nakonec vstanu,dam ji napapat,ona si pak vydrzi hrat pod hrazdickou,ale pak v osm se ji chce spinkat,usne kdekoliv a spi tak hodinku..pak v deset jdeme pravidelne ven a mala opet spinka cele dve hodinky,nekdy i vydrzi dele..Odpo si hodi dalsi dve hodinky v kuse i dele..No zkratim to spinka moc casto pres den,sama si to prehodila!Pritom ja se ji venuji a pak tatka jakmile dorazi tak s ni take radi,takze ze by se nudila a proto spala to si nemyslim..