• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
Ahoj všem

lehli jsme s nějakou střevní chřipkou, či co to je, já v pátek a manža teď

byli jsme v zoo, foto v albu :slight_smile:
6. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka ty časové intervaly kojení máme stejné :wink:. teď o víkendu mi malá poprvé spala od jedné v noci až do půl sedmé, tak doufám, že by to tak mohlo pokračovat :sweat_smile: . a přes den se snažím taky odpozorovat, kdy se jí začnou lesknout očička, abych ji dala spat, ale nějak se teď nedaří a často to končí brekem :frowning2: no, snažím se hlídat, aby to v bylo do 2 hodin od probuzení...
6. únor 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linalina my máme rekord jen 5,5 hod a to je vetsinou mezi 19,30 a 1 hod, tak doufam, ze uz to bude lepsi, treba se nam to taky protahne tak jako vam:slight_smile:
7. únor 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka take chci pohodove miminko..mam ho obcas take,kdyz zrovna neni pretazena a nebo unavena,vetsinou po prochazkach,pak je jak slunicko,ale vydrzi ji to max hodinu,dve a pak nevim,co s ni..za ten email budu rada,poslala jsem zpravu do IP..
7. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linalina ahoj,take u nas konci spani doma placem :unamused: Od jedne do pul sedme? Zavidim,nam jsou tri mesice,cekala bych ze by mohla spinkat pomalu uz celou noc a ona se stale budi,od sedmi do jedne,od jedne do peti a pak uz nespinka..nevadilo by mi,ze se probudi,ale ona se napapa a pak trva hodinku nez zabere,plive dudlik,vzteklinkuje se,chvili si povida a vubec se tvari,ze spat nechce...ale ja neustoupim v postylce ji necham a trpelive ji davam dudlik,delam psssst,nerozsvicim...
Jak to mate u Vas..poradte devcata co delat,aby spinkala hned..u prsa mi neusne,a kdyz nahodou ano,proberu ji tim,ze ji prendavam do postylky a take ji davam rihat..tim ji proberu naplno a je po spani,ale bojim se ji nedat rihnout,aby ji to netlacilo a nebolelo brisko,mame spatne zkusenosti s kolikama :frowning2:
7. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink ja maleho normalne svazu do zavinovacky a udrncam ho v narucku a pak ho polozim znovu do postylky. Sam by neusnul to je jasnack a- musim ho totiz vzdy prebalit.....takze ho probudim.

ale budte v klidu dneska se mi od 2 hodin vzpinal bolesti briska a zabral az v 8 a slo to ven az okolo jedne hodiny a ted spi v kocarku jak zabity...taks nad uz bude klid. Asi jsem zase neco snedla co jsem nemela :(
7. únor 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zavinovani-podle-karpa/

my praktikujeme tohle, zavinujeme a malej spinká jako andílek, už jsem to používala u Terezy, skoro do roka, pak i občas, když se nedala uklidnit

a dobrý jsou i ty zavinovačky, co tam holky doporučujou
7. únor 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda tak to my máme zlaté dítko. Normálně ho položíme do postýlky a spí 7 hodin vkuse :sweat_smile: Žádné zavinování nemusíme praktikovat, buď usne hned nebo klidně půl hodiny čučí v postýlce dokud neusne :dizzy_face: Doufám, že mu to vydrží. Zítra očkování, brrrr. :astonished:
7. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hura, tak spani se nam uz lepsi, dneska jsme spali do 0,30 a pak se vzbudil v 5,30 a pak az v 8,00, konecne jsem se vyspala, doufam, ze to vydrzi a neni to jen pro dnesek:slight_smile:
Jo a s tema zavinovackama souhlasim, mam Stepanka v zavinovcce i pres den, krome toho kdyz ho mam na hraci dece, je mu v ni teplo a v noci se citi bezpecneji. jen mam ty rychlozavinovacky, v tech klasickych snerovacich vubec nechtel byt (kdyz jsem mu svazala i rucicky k telu, tak rval haj tur:slight_smile:
8. únor 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka no tak tentokrat jsme si to zas vybraly my :unamused: . vzbudila se 0.30, 4.15, 6.15 a usnula az v 8 a znovu se vzbudila 8.30. a od desíti doteď byl zase řev, až mi teď usnula v náruči :sweat_smile: . no ale musím se přiznat, že jsem si to zavinila sama-včera jsem si zkusila dát trošilinku brokolice a zas ji bolelo bříško...
8. únor 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linalina jee, tak to te lituji,ty intervaly jsou na houby, to znam, hlavne jen 2 hodiny mezi kojenim, je na nic, to se clovek vubec nevyspi. S briskem vas lituji, snad se to brzy zlepsi!!At uz mate odpoledne klid.
8. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandysek obrovská závist :slight_smile: Doufám,že se taky někdy dočkáme :wink: V noci stále stáváme po 3 hodinách, přes den spíme pouze v kočárku. Takže teď,pokud to jde, trávíme většinu času venku. Jinak jsme zdraví a pěkně přibíráme. Nejlepší je náš tatínek. Ráno mi řekne: "ten náš malý tak hezky spal celou noc,ani se nezbudil." To je prostě provokace :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale stejně je to naše zlatíčko :wink:
8. únor 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenkka určitě se to časem spraví :slight_smile: Manža většinou taky ani neví, že v noci kojíme, ještě nám do toho chrápe :angry:
8. únor 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka tak ja teda nevim,ten navod jsem vyzkousela a vlastne ja ty intervaly dodrzovala i driv,kvuli kolikam jsem kojila po trech hodinach a mala vetsinou vydrzi jen hodinku vzhuru pak chce spinkat...a ja mam problem ji uspat,nejde nam to,ona breci a breci a spat ne a ne! na houpani v naruci pristoupit nechci,i kdyz jsem to vyzkousela parkrat,tak po polozeni se zase rychle probere a rve!chci aby spala v postylce,ale to nechce ona,vyzaduje kocar a v nem pohoupat a pak jezdit,pokud se zastavi,hned je vzhuru!ja uz nemuzu,jsem unavena pres den z jejiho kriku a take z neustaleho litani po venku,nic nestiham :unamused: akorat v noci je celkem klid i kdyz po krmeni ji pak trva hodinu nez se zabere,to take nevim zda je normalni :astonished:
MAMINKY,co delam spatne,mame ritualy..ja jsem v klidu a vse resim a mluvim na malou s klidnym hlasem,ale uz mne to vse stve..a k veceru uz chytam nerva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsou ji tri mesice a ja si za tu dobu v klidku nesedla,tatka sice povozi,ale doma se prevazne staram ja o malou,pak litam, varim,uklizim........nezvladam :rolling_eyes:
10. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink neděláš nic špatně, každé mimčo je prostě jiné :slight_smile: Nevím jaký režim jste měli od narození, ono některé návyky jdou pak těžko odnaučovat. Ale určitě neděláš nic špatně, možná máš jenom umíněnější miminko, které si vyžaduje pozornost :slight_smile:
10. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandysek ahoj,no od narozeni jsme zajeli par navyku a drzime se jich do ted,ale zkomplikovaly mi to priserne koliky,takze jsem ustoupila a tisila malou venku v kocarku,kde jsem s ni drncala,kolikrat cele dny,domu skakla nakojit a sup zase ven,delalo ji to dobre a ja predesla jejim narkum a placum...a ted kdyz ji to trapi mene,tak nejak si asi zvykla na moji neustalou pozornost a peci a hlavne na kocarek :confounded: Pres den v postylce odmita spat,nejhorsi je to k veceru,kdy uz breci vycerpanim,vykoupu a sup spat,usne behem chvilky,jak je unavena :frowning2: Aspon,ze v noci to s ní celkem jde,i kdyz ono jednou tak a pak dvakrat jinak :grinning:
11. únor 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink naše Terka si návyky měnila jak chtěla, jakejkoliv režim šel vždy tsranou a je to tak do dneška..a můžu se stavět na hlavu a chtít, co chci....stejně to nejde :grinning:
malej mi taky přes den nespí v postýlce, ani na to nějak nemám čas ho tam dávat,někdy usne vedle mě na gauči, jindy v lehátku, pořád někde trajdáme s kočárem, ale to bude tím, že mám starší dítko, se kterým už máme různý aktivity, takže snaha o nějakej pravidelnej režim padá i u druhýho dítka, jen večer a v noci to probíhá tak nějak pořád stejně, ale jinak nic.... :grinning:
11. únor 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink nam to trvalo 14 dni nez jsme zvladli uspavat a spat podle toho navodu a teprve ted po mesici se to usadilo a je to v pohode.
Ale taky si myslim, jak psaly holky, ze kazdy mimco je jine :frowning2: a kazde je jinak temperamentni, nektere usne vsude, jak psala pantomima a nektere ne a ne zabrat:frowning2:
11. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se porad mate? my uz se mame docela dobre, docela spime, tak je to v pohode. byli jsme cvicit se Stepankem a byl moc sikovny, nebrecel a vydrzel celou pulhodinu. pristi tyden nas ceka ockovani, tak jsme zvedava, jestli bude mit nejakou reakci
16. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
byly jsme s malým dneska prvně na cvičení

foto zde :wink:

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/pantomima/album/oskarek-3-mesice/
16. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima Krásné fotečky. Malý je šikulka...jak ti pěkně drží hlavičku a je pěkně zpevněný u cvičení...To náš malý je strašně lenošný,moc se mu nechce.Když ho dám pást koníčky,tak vydrží chvilku vzorně pást a pak se uvelebí na bříšku,pěkně si lehne hlavičkou nabok a spokojeně si brouká a směje se.. .zkrátka ,proč bych se namáhal,když se můžu pěkně opřít...
16. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada tak to mame uplne stejny:slight_smile: taky se mu nechteji past konicky, taky hodi hlavu na bok a ke vsemu si jeste narve pest do pusy a je spokojeny, proc by pasl konicky, kdyz je to tak namahavy:slight_smile: Tak nad nim sedim a rovnam mu hlavu, at ji aspon trochu zveda:slight_smile:
16. únor 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se musím pochlubit.Kuky je naprosto vzorný mimčo,ani nevím,čím jsem si to zasloužila :slight_smile: Večer kolem osmý se napapá,vykoupu ho(koupu každý den),uložím do pelíšku a krásně spinká až do sedmi do rána,je fakt úžasnej.
23. únor 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nilika ahoj,zavidim..jak jsi to dokazala,to s tim spanim celou noc u tak maleho mimca? :astonished: My to mame ted tak,ze dodrzujem stejne vecerni ritualy->koupel,papani a sup do postylky,kolem sedme hodiny,usne v pohode,pustim kolotoc a odejdu...ale nekdy zacne knourat kolem desate,pohladim,dam dudlik a spi dal,pak spi do pulnoci,pak knoura a chce papat...no a pak se budi po dvou,ci trech hodinach az do rana..vstavat chce vetsinou v sest a drive :confounded: CO S TIM? Uklidnuju se,ze cim vic ji bude,tim se to zlepsi a jednou prospi celou noc...ale kdy? :grinning:
26. únor 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink ahojky, tak maly me spi uz pekne, taky to delam tak ze koupem , papame a pak spinkame - akorat my koupem okolo pul sedme, takze do postele se dosttane tak okolo pu ldevate.......spi me vetsinou (ted posledni tyden) do 2, pak papa (dam mu ale z obou dvou prsou at s eporadne napapa) a pak me spi az do 7, znovu ho nakojim a bucame spolu v posteli i kdyz s obcasnym mavanim rukou az do pul devate, a v 10 ho davam znovu )uz je nauceny) na dopoledni spanek a to same po obede okolo 2 hodiny. jinak me nespi........jestli ho nedavas moc spat pres den treba. zkus pomali omezit denni spanek.
28. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda dnes noc stala za to...budila se po dvou hodinach od deseti az do rana! Mas pravdu,omezim ji spani pres den,zda se mi,ze spi az moc a kazdou chvili,ona ani pres den nechce moc jist a vse prave dohani v noci..
a jak dlouho Ti vetsinou rano a odpo spi a po zbytek,co je vzhuru,tak maly neni protivny a co delate,hrajes si s nim nebo vydrzi i sam? Mne se prave ted naucila byt vzhuru hodinu a pul a pak se ji chce spinkat,vsak aby se ji taky nechtelo,kdyz radi v noci,ze? :grinning: tak jsem ji davala spat,kdyz chtela a v noci celkem spinkala,to az ted posledni tyden je to zase des...
28. únor 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monapink no me spi rano tak 45 minut a pak ...odpolko s nim chodim na prochajdu tak hodku a pul a ..kdyz se stane ze mi treba vytuhne doma tak max ns 20 minut......vetsinou hned po koupani anebo po kojeni - ale to je treba tak 5 mnut.
CO delame? no je to peklo taky porad neco .....nudi se tak ho musim bavit hrackama, hrat si s nim, lechtat atd...ale vecer mam klid :slight_smile:
28. únor 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to máme hodně podobné jak Basska...Přes den spí taky minimálně. Večer rituál - koupačka, papání, položit do postýlky a spát. Vzbudí se jak kdy, většinou mezi 3-5 hodinou. Dostane cecík a spí zhruba do sedmi, do půl osmé, někdy i dýl a to většinou už vstáváme nebo dostane papat a ještě na chvilku vytuhne. Dopoledne si dá asi hodinového šlofíka, pak si hrajeme, děkujeme tomu, kdo vynalezl křesílko, tam je hrozně rád :slight_smile: A pak chodíme ven, kde spí v kočáře celou dobu. Když ven nejdeme, tak spí i doma, ale to jsou takové dvacetiminutovky po jídle,jinak si hraje a povídá. No a pak dojde taťka z práce a převezme štafetu, dělá s ním blbosti ,takže se nenudí :grinning: Kolem šesté si většinou ještě chvilku dáchne a pak už zase koupačka atd., pořád dokola :grinning: Ale my jsme neměli se spaním problémy nikdy, netrápily ho ani prdíky. Vždycky jsem ho položila do postýlky a spinkal pěkně :dizzy_face:
28. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandysek ahoj,v kolik davas maleho vecer spat?ja stale ten vecerni cas resim,koupem kolem pul sedme az sedme,pak papa a s usinanim v postylce pak take neni problem..akorat se mi probouzi casteji nez by mela,rano je vzhuru moc brzo i presto ji drzim v postylce co nejdela,aspon do pul sedme..ale to ji musim neustale podavat dudlik a hladit..nakonec vstanu,dam ji napapat,ona si pak vydrzi hrat pod hrazdickou,ale pak v osm se ji chce spinkat,usne kdekoliv a spi tak hodinku..pak v deset jdeme pravidelne ven a mala opet spinka cele dve hodinky,nekdy i vydrzi dele..Odpo si hodi dalsi dve hodinky v kuse i dele..No zkratim to spinka moc casto pres den,sama si to prehodila!Pritom ja se ji venuji a pak tatka jakmile dorazi tak s ni take radi,takze ze by se nudila a proto spala to si nemyslim..
1. bře 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek