• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
já prostě na genetice nebyla a pokud budou tripl testy v pohodě, tak ani nepůjdu, nikdo mi nic takovýho nenabízel, ani u prvního těhotenství, tak je to asi na každém, jak se rozhodne :wink:
12. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.labtestsonline.cz/tests/pren_screen.html?lnk=3 tak tohle jsem našla, fakt se to standartně neděla, jsem zase chytřejší, stejně už je období prvního trimestru za mnou, na UTZ všechno bylo v pohodě, tak jsem v klidu :wink:
12. kvě 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak sem taky o něco bohatší.Já jdu teda o týden pozděj(15.tt)tak snad to bude vše O.K. :sunglasses:
12. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja jdu zitra na ten screening ve 12TT, cena v Brně 1450,-Kč, tripletesty budou až v 16.tydnu a ty jsou zdarma,to plati pojistovna...uvidime co mi reknou, jen doufam ze tam nebudu cekat ty dve hodiny, protoze pak valim na hory :slight_smile:
12. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za odpovědi :slight_smile: , tak vidim, že je to fakt různé. Ona mi totiž doktorka říkala, že na to musí být specielně vyškolení doktoři v Londýně a těch moc není, tak to ani všude nenabízí. Těch 600,- co mě to bude stát je teda ještě luxus, když jinde to stojí 1400,- :confounded: , ale já tím pádem už pak nejdu v tom 16tt na tripple testy ( prý jsou fakt často falešně pozitivní a chodí se zbytečně na odběry plodovky). Jinka já jdu na ten utz (k tomu prvotrimestrálnímu screeningu) taky až ve 14tt a to už taky budu asi v druhém trimestru :unamused:
12. kvě 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak k tomu screeningu - mi to doktor doporučil, byla jsem na tom ve12tt, udělal mi ale ULT v rámci prohlídky, protože jsem měla nějaké problémy, tak udělal teda to projasnění šíje a pak mi brali krev, výsledky nevím, ale říkala mi sestra, že kdyby něco tak by mi volali, tak je to asi v pořádku. Na kontrolu jdu příští týden, tak budu vědět více. Platila jsem jen 250,- za tu krev a ULT se zaplatil v rámci té prohlídky (jinak bych platila taky 250,-). A na tripl testy jdu teda příští týden. Takže asi fakt co doktor to jinak...
12. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu tripl testu-na ten se chodí-u nás-automaticky neplatí se a bere se jen krev.Ten skreening v 1. trimestru se dělá 11.-14.tt.ale je fakt vidět "jiný kraj-jiný mrav"
12. kvě 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já byla na skreeningu včera (naštěstí máme vše v pořádku), byla sem ve Zlíně v Baťově nemocnici a tam sem nic neplatila, i když doktor mě posílal ještě na kliniku Prediko a tam už se za to samé platí 1400,-
12. kvě 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

já jdu na první screening příští úterý (to budu podle utz 13tt+0 a podle ms 13tt+4, mám to posunutý :slight_smile: ) Zatím mi brali jen krev a v úterý mě čeká i utz a takové to projasnění a atd - jak píše Bubu. Napíšu vám podrobnosti, jak to probíhalo, až to proběhne :slight_smile: Prý se od tripple testů upouští právě z důvodu časté falešné pozitivity a zbytečného následného stresování maminek. Budu platit 1 100 Kč, pojišťovna to nehradí, ale moje kamarádka to měla zadarmiko - záleží na doktorovi a dostupné technice :wink:
13. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,tak sem dneska byla na tom skreeningu,ALE jelikož sem již 15tt tak mi doktor oznámil,že již ten test udělat nemůžeme,že je už miminko moc veliké..... :unamused: ....takže sem nic ani neplatila a sem objednaná za 5 týdnů (to budu 20tt)kdybych měla nějaké předpoklady k nějaké vadě,tak je to ted vina na sestře od gyndaře,že mě objednali tak pozdě.Ja sem se rozhodla zaplatit 1400,- za vyšetření a né mojí vinou sem to promeškala.Naštěstí jsem v klidu protože věřím,že bude všechno O.K. :slight_smile: Jo a nečekala sem ani 10 min.nikdo tam nebyl,tak mě vzal hned. :grinning:
13. kvě 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jusina, to je mi ale bordel :unamused: ....já jsem to málem taky promeškala, protože jsem byla na první prohlídce v šestém týdnu (to ještě ani nebylo vidět srdíčko) a pak až ve 12+0 a to bylo jen tak tak na odběry krve, ale nakonec jsem to snad stihla. Na utz jdu v pondělí a to už budu ve 13+5, takže taky na poslední chvíli. Jusina, když jsi nestihla ten prvotrimestrální screening, tak jdeš teda normálně v 16tt na krev na tripple testy, ne?!
A co jinak holky? :slight_smile: ...Tady je to takový chladný :sunglasses: Zdá se, že jste všechny už pomalu vstoupily do druhého trimestru a těhotenské obtíže jsou pryč a břiška ještě nerostou :wink: . Mimochodem mě je pořád šoufl a pupek už mám dost velkej.....teda hlavně večer :unamused: , ale to asi nebude těhotenstvím :grinning: :confounded:
13. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jdu v 16.tt na tripl testy a v tom 20.tt na ten ultrazvuk(genetiku)-neplacený.Jinak mě šoufl ani nebylo :wink: a "břiško" už mam taky docela velky.No ono když sem ho měla před otěhotněnim,tak pak jak jen trošku vystoupí těhotenstvím,tak jde hnedka vidět. :sweat_smile: jestli mě rozumíte :wink: ale na kila sem zatim nic nepřibrala :sunglasses: co mě trápí tak je poboliváni,spíše píchání,v podbříšku.Hlavně když ležim a chci se otočit.Já nikam přecházet nehodlám,tak uvidíme kolik nás tu zůstane....... :confused:
Dobrou noc :dizzy_face:
13. kvě 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

u mě nic novýho, jen k tomu břichu, zrovna dneska mám pocit, že nějak narostlo :grinning: , vzala jsem si těhu rifle a obtažený triko a je pěkně vidět...mám z toho radost :grinning:

mě největší problém dělají prsa, děsně bolí, hlavně v noci, když jsem nahá, tak nemůžu pořádně ležet, podestýlám se polštářema, abych si je podkládala, nemám žádný obr prsa!!zatím plný C, ale bude hůř, v prvním těhu se mi nalily až na E :grinning:

celkově jsem tenkrát přibrala 28kg, teď je těhu ke mě milostivější, mám nahoře asi jen kilčo a půl, v týhle době podle starý průkazky už jsem byla v plusu o 6 :angry:
14. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky v prvnim přibrala 25 kg a ted sem ráda,že mě ani zatim nechytaji žádné chuťě.........prsa mě bolely jen na začátku. :sunglasses: Malej ted usnul,tak jde něco navařit ať má manžel jidlo jak dojede z práce :wink:
14. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak to já mám nahoře už 3 kila, v prvních týdnech těhotenství jsem měla děsnou žravku....a teď zase dělám to, že se naobědvám a pak si jdu hned lehnout, tak to se tam ty tuky pěkně ukládají :unamused: Jinak já jsem v prvním těhu přibrala asi 15 kilo, po porodu mi ještě něco zústalo, ale kojením to šlo dolů. Co se týče prsou, tak o těch teda fakt ani nevim, nebolí mě ani trochu, jen jednou za pár dní mě tak zevnitř píchne, ale jinak nic. Myslim, že mě vůbec nebolely ani v prvním těhotenství.......ale já jsem vlastně ještě asi před pěti měsícema kojila, tak jsou ještě zvyklé na větší objem :grinning:
14. kvě 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, já smažila dneska vdolečky, tak musel ten náš malej lump dostat skleničku, protože sladký jídla nejí :angry: ....nevim po kom může být :unamused:
14. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, smím se přidat? :slight_smile: My máme termín 22.11.2010. Ale jsem od 8. týdne doma na neschopence, kvůli krvácení, tak se zatím na plno ještě neraduju. Pořád jsou tu ještě obavy. Jinak teda na gyndu chodím hódně často, chce mě mít pod kontrolou. Takže už mám asi 5 UTZ snímků. Testy, teda krevní, mi zatím žádné nedělal. Prý až v tom 16 tt., což jsou vlastně ty tripl. O tom, že se na nějaké testy chodí i na konci prvního trimestru jsem neměla potuchy a je asi zbytečné, abych to teď ještě řešila, že?
14. kvě 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak blbě mi bývalo, ale to už přešlo. Hlavně, když jsem se každé 2 hod.nenajedla. Teď už jsem teda jen žravá :grinning: V podbřišku mě taky občas píchne, pobolívá, ale to mi dr. řekl, že je to roztahováním dělohy. Jinak vzhledem k tomu, že jsem doma a skoro nic dělat nesmím, tak unavená moc nebývám. Ale ta nuda...
14. kvě 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já malou kojila do jejích dvou let, to je vlastně taky ještě nedávno, dlouho se mi ještě dělalo mlíko, i když prsa se určitě o polovinu zmenšily, jakmile jsem otěhotněla, mlíko se přestalo dělat a zase začaly růst :grinning:

naše malá taky sladký jídla nejí, skleničkou ji odbydu i dnes, má oblíbený asi tři druhy, co si ráda dá, ostatní už nemusí....aůe třeba dneska nejedla vůbec, poslední dobou to jídlo děsně fláká, kdyby ch jí dala misku bonbonů, to by byla spokojená :angry:

a žravou??? tu mám děsnou :grinning:
14. kvě 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kojením jsem neschodila skoro nic..kila se mě pevně držela do Terky roku a půl :confounded: , snad to teď bude jiný :grinning:
14. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, já jsem kojila rok a půl. Pak jsem teda splaskla na velikost 75C, ale teď už jsem zase jako kojná. Můj mi říká, že jsem jak Věstonická venuše:slight_smile: Že mi rostou jen prsa a břicho ne.
Kacenko, jak rychle tě objednaly tehdy do Baťovky na ten screening?
14. kvě 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já kojila půl roku......a prsa mam velký normálně, :sweat_smile: takže mi nějak extra větší nepřipadnou.Doufám,že u druhého dítka bude kojení zase tak v pohodě jako u syna a klidně by mohlo trvat i dýl..............u prvního to odstavení šlo nějak samo :sunglasses:
Těď sem se nadlábla kuřetem s rýží a salát..............do nedávna sem jedla kyselinu listovou a tak 4x tydne salát-tak nevim zda sem to s tím vitamínem nepřehnala :grinning:
Už se těším až začne mimi kopat.......u prvního na to hrozně ráda vzpomínám................to sem ucítila poprvé 19+3,tak teď jsem zvědavá kdy to přijde :wink:
14. kvě 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcelaranka vítej :slight_smile: , to se máš, že máš už tolik snímků z UTZ, já nemám ještě ani jeden :frowning2: , jsem nějak doktorce zapomněla říct. Jinak krev mi brali už dvakrát, jednou teda na ten screening a podruhé včera (obraz, skupina, pohl. choroby.....) a to mi brali 5 ampulí....jsem myslela, že už mi tam žádná krev nezůstane :grinning: . Vcelaranko, ty se nudíš?....neboj až bude lepší počasi, tak to bude paráda.....pamatuju si, že jsem si tu neschopenku a nicnedělání v prvním těhu v létě docela užívala
Pantomima, já kluka kojila do 16 měsíců a připadalo mi to, že už na mě každej kouká jako na nějakýho úchyla, že kojim moc dlouho :unamused: . Teda spíš ty z té staré školy, co kojili maximálně 3 měsíce a dost. Možná i kvůli nim jsem ho odstavila, ale říkala jsem, že příští dítě budu kojit dva roky (když to půjde) a ať mi všichni vlezou na hrb. :sunglasses: :grinning:
14. kvě 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nik23ita no nudím, neb mám zakázáno cokoliv dělat. Tak ani barák nemůžu šůrova:frowning2: Bylo mi řečeno, že mám číst, dívat se na telku, plést a šít. Tak jediné, co mě ba, je to čtení. Ale ty nájezdy, co podnikám na knihovnu,když mi knížka vydrží max na 2 dny to je děs. Ale když je hezky, tak jsem aspoň na dvoře, nebo hraju něco s dcerou. Ovšem to taky nemůžu ledacos, neb když jsem s ní háhela balonem, tak jsem zase začala špinit. Takže jsem jak invalida a přitom v prvním těhotenství jsem mohla dělat i stojky.
14. kvě 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to odstavení v tom 1,5 roce přišlo tak akorát. Je fakt, že se někteří totiž divně dívali, když malá za mnou přiběhla, sápala se mi po tričku a přitom mlaskala :grinning: Ale u druhého bych to viděla taky nějak tak.
14. kvě 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcelaranko, to by mě děsně chybělo, kdybych nemohla šůrovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .....ať mi to taky někdo zakáže :grinning: , bych aspoň měla výmluvu. Bych snad klidně začala i plést :sweat_smile: .....ba ne, se nesmim rouhat, jsem ráda, že mi je zatim docela dobře. Já zase špinila v prvním těhu a asi ve dvacátem třetím týdnu mi začalo hodně tvrdnout břicho a od té doby už jsem taky skoro nic nemohla. :frowning2: .....ale já jsem docela neposlušný pacient, takže jsem to až tak moc nedodržovala :pensive:
14. kvě 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá mi nikdy nepozřela kaše, umělý mlíka a podobný věci, tak jsem za to dlouhý kojení ráda, do dnes jí jen bílý jogurty a ve dvou letech začala přesnídávky, jinak žádný krémíky a podobně nejí, je pravda, že kolem toho roka a půl jsem jí kojila vlastně jen ráno a večer před spaním, jinak už ne, ale dokud mlíko bylo, proč ne? pak už to tak nějak vyplynulo samo, začala jsem chodit do práce a plný prsa mi pak už vadily :grinning:
14. kvě 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nik23ita: Kdyby se to u mě neopakovalo 3x, tak bych to taky moc nedodržovala, ale teď naposled už jsem měla fakt bobky. Ale podle utz je "bleška" zatím ok. Mě tzv. klidový režim vydrží vždycky tak 3 dny po "průšvihu", ale pak začnu aspoň vařit, protože jsem žravá a co bych jedla :grinning: Nějaký prach taky utřu, nádobí umyju a tak, ale vysává a umývá podlahu můj drahý. Když mi dr. dával neschopenku, tak jsem mu tam dělala scény,protože jsem ji nechtěla. Jsem docela aktiv a chtěla jsem chodit do práce. A s těma 4 hod. vycházek nemůžu s dcerou ani na výlet do zoo:frowning2: Tak mám z toho depku. Ách jo, si tu dobře stěžuju... Radši něco pozitivnějšího: Už se díváte po kočárku a tak?
14. kvě 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No 4 hod.vycházky jsou fakt málo............
Kočárek mam po synovi,je sice modro bílej,ale i kdyby to byla holčička(to by mě mile překvapilo :wink: )......dáme tam růžovou dečku a nějakou barevnou hračku a bude to :grinning: a oblečky moc neřešim,protože segra má dvě maly holky,takže něco ružovyho(holčičiho)pak by taky bylo.... :grinning:
14. kvě 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky máme kočárek po malý, je červenošedivej, tak i na kluka bude OK, oblečky začnu řešit, až budu vědět, co to bude, po malý tu mám tak kolem toho roka a půl dál, z čeho vyrostla před tím jsem prodala, ale postýlka, klokanka, vaničk a apodobně, to je doma
14. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek