• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
tak se k vám s dovolením taky přidám :slight_smile: . termín máme 17.11., když jsem byla na nt ve 12 tt v prenatalu, tak si byl dr. celkem jistý a řekl nám pohlaví, tak jsem zvědavá, jestli se to později potvrdí :wink: podle mé dr. se pan doktor obvykle nemýlí :wink: jinak jsem zatím nepřibrala nic, ve druhé poradně se na mě dokonce sestřička mračila, že jsem o kilo zhubla... nevolnosti jsem ale neměla a nemám... ťukťuk...akorát jsem neměla chuť na jídlo. ale od víkendu nějak pozoruju, že se to začíná měnit :astonished:
17. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky,

Sunny, krvácení po styku se prý stává, prý je to proto, že čípek a obecně všechno vevnitř je citlivější :slight_smile: Kdyby to ale nepřestávalo, šupajdi k doktorovi, aby to třeba nebyl hematom nebo tak něco.

Holky,já jdu na ten screening dneska, ale docela jsme mě překvapily, že vám doktor řekl nebo aspoň tipnul pohlaví, já s tím totiž dneska vůbec nepočítám :slight_smile: :slight_smile: Jdu tam s přítelem, ať se taky koukne na prcka a on to vědět nechce, kdežto já jo :grinning:

Tak doufám, že se na utz neporafeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Držte mi palce a já pak budu referovat, jak to proběhlo.
18. kvě 2010 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
hojky, tak moc dekuji holky za uklidneni .-))tuk tuk zaklepame :slight_smile:
tak drzim palce vsem co jeste maji pred sebou vysetreni, me uz cekaji jen triple testy...
jeste jsem se chtela zeptat na predporodni poradny a cviceni pro tehule..nejak se mi do toho moc nechce...ani nevim poradne kde by to v brne bylo...budete chodit vsechny?
a jeste otazecka, co brusle? me to teda pan doktor nedoporucil, ale ja bruslim opatrne a jen po rovince :slight_smile:predstava ze bych mela jen sedet na zadku me desi
18. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahooooooooooooj holky,

tak jsem zpět s dobrými zprávami
:slight_smile:
Výsledky biochemie (z krve) dopadly dobře a utz byl taky ok, až na to, že mimčo spalo - asi bude po mamince :slight_smile: takže mi doktorka ultrazvukem jezdila po břiše jak s parním válcem, ale bylo to fajn. Občas jsme s přítelem na obrazovce poznali ruku nebo nohu našeho prcka a poslechli jsme si i srdíčko. Tepe 160 tepů za minutu, což je prý normální :confused: Srdíčko bylo pěkně vidět, už ne tečka, ale tak nějak plasticky. Pak taky páteř a na chvilku i obličej.

Takže velké ufff :slight_smile:

Přeju všem krááásný den, papa
18. kvě 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
tak velke gratulace :slight_smile:to ja mam v brisku nejakyho rebelka protoze se nechtelo ukazat pani doktorce a furt si davala rucicky pred oblicej a nechtelo se spravne natocit, profilova fotka trvala strasne dlouho....je mazec jak to vypada v brisku, pripomina mi to mimozemstana :slight_smile:))))
tak sice je fuj pocasi ale taky krasny den preju :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Sunyny, díky. Naše mimčo se chovalo podobně :wink:
18. kvě 2010 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte mamky,tak co povodně?nepostihly Vás některou?Nás ne,ale je mi hrozně líto těch lidí :cry: Jinak syn kašle a ja mam pořádnou rýmu,tak piju čaj s citrónem a doufám,že ani u jednoho se to nezhorší :unamused:
K bruslím-nejezdím,tak nemohu poradit :wink:
19. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak zase po pár dnech zdravim, to je počasí co?!!! Já už z toho fakt kvetu :confounded: . Na jednu stranu můžu být ráda, že tu neleje jako na Moravě, ale na druhou stranu 9 stupňů skoro na konci května, to mě fakt žere :angry: .
Sunnybejby, co se týče bruslí, tak já teda fakt nevim, ale musím říct, že bych si to fakt neprubla. Asi tak nejde o ten pád jako o nepřetržité drobné otřesy, které asi nejsou uplně dobré pro mimčo. Stejně tak říkají, že se nemá jezdit na kole v terénech. :fearful:
19. kvě 2010 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, povodně jsou hrůza, já jsem z Havířova, ale naštěstí uprostřed města, kde to nezaplavilo, jinak jsme se na tu spoušť byli podívat a je to fakt strašné....

Já byla dneska na kontrole a nedělal mi ULT :frowning2: tak jsem se těšila, že mimíska uvidím a nic. Tak další mám až 18.6. tak doufám, že to uteče. Jinak je vše v pořádku, ale já se stejně furt cítím blbě, unaveně. Včera jsem dokonce sebou málem sekla v obchodě :unamused: Jo a screening mám v pořádku, dneska mi brali krev na tripl testy.

Tak se všechny opatrujte!
19. kvě 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky všem, já hlásím opravdu ošklivé počasí z Tábora. Povodeň u nás naštěstí nehrozí, ale stačilo mi to v Pardubicích u rodiny (jen na chatě) a to bohatě... Něco takového mít doma, to si neumím představit. Takže všem co to bohužel postihlo přeju děsně moc sil a pevných nervů a hlavně slušných lidí okolo. Já se tu začínám porozhlížet, jsem ve 14tt a čekáme první miminko, tak jsem opravdový nováček... Běhání po doktorech už mne fakt nebaví, tento týden zubařka, dala mi zabrat :slight_smile: Pak krev na štítnou žlázu a UZ a testy genetiky nás čekají na den dětí.
Nejste tu někdo v očekávání z Tábora a okolí???
Krásný večer přeju všem...
19. kvě 2010 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Vítám nově příchozí:slight_smile: Na tripl jdu taky na Den dětí. Jo a máte už i razítko z plicní amb.? Prohlíželi vás nebo tak něco? Už si nepamatuju, jak to bylo u prvního, přeci jen je to 9 let.
S těma povodněma: fakt chudáci lidi. Včera jsem dokonce u jakési reportáže slzela (hormony no). My teda problémy nemáme, ale jezdíme se dívat na řeku Moravu a dnes to vypadalo, že už to u nás bude opadat.
19. kvě 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Vcelaranko, já na plicní ambulanci nebyla a nebyla jsem ani u prvního. Tak netuším jak to je.
19. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
No vidíš, mě říkala sestřička, že mám mít razítko z plicního, zubního a od obvoďáka. Tak nevím. Zatím se stejně nikam nehrnu, když mám ten klidový režim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkné ráno!

já má razítko a prohlídku od zubaře a měla by být interna s EKG, mě to udělala moje praktická dr, v rámci preventivní prohlídky, koukla totiž do papírů a zjistila, že jsem poslední měla 2006 :grinning: , na plicní nemusim, rentgen plic nám stejně dělat nemůžou a poslechne tě tvůj doktor taky, maximálně ti napíše,že jsi neprodělala tuberu či něco podobnýho :slight_smile:

jinak u mě nic novýho, bříško trochu roste a občas trochu pobolívá, baštím vitamíny. v pondělí jdu na tropple testy, ultrazvuk nevim, zatím nejsem objednaná, snad se dozvím v pondělí nebo v červnu v poradně
20. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
krasne ranko....mam sileny des ze zubare, uz ani gynekolog mi nevadi, ale uz od detstvi mam panickou hruzu ze zubare, vzdycky si pripadam jak mala holcicka a drzim v ruce kapesnik....chjo, neda se tomu nejak vyhnout?

:slight_smile:v Brně se uz ukazuje slunicko, jupiii...trochu pozitiva bych potrebovala, nevim jak to mate s praci, ale ja delam pro jednoho silence, kterej skudli kde muze, takze to vypada ze se s malou (malym) budeme chodit past :slight_smile:)))
20. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré pozdní ránko,o plicnim nic nevim.Jen zubař a obvodní.U zubaře mi prukaz vzala potvrdit ségra,ja pujdu asi nějak červenec na preventivku....zubař si nás sám zve 2x ročně....a taky mam vždy strach,že bude do mě vrtat-nesnáším to!!!!!!Obvodní mě poslechla a změřila tlak,jelikož uslyšela šelest na srdci,tak jsem šla na ult.srdce a tam mi doktor(mladej,pěknej :wink: )řekl,že mam akorát malinko zůženou aortu a tím těho.(více krve) ten šelest může být více slyšet :unamused: ale jinak nic ,na kontrol.mohu přijít za rok rok a pul :slight_smile: Dneska jdu s tím k obvodní,tak doufám že mi průkazku potvrdí.Jo a ještě,když už jsme u těch obchůzek doktorů,tak jsem ještě byla nvštívit v Prostějově infekční,protože jsem se v roce 2006-2007 léčila s toxoplazmózou.Taky budou dneska výsledky u obvodní :unamused: ale na gyndě mi to vyšlo negat.,takže to byla spíše taková hlubší preventivka :sunglasses:
20. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jusina: tak na to sono srdce jdu taky v pátek kvůli šelestu, tak jsem teda zvědavá. EKG mi může taky udělat obvoďák. Na to plicní se zřejmě projdu jen pro razítko, zcela zbytečně, ale co už. Sunny: s těma penězma je to na houby, já už teď díky neschopence počítám, jak vyjdeme. Nehledě na to, že jsem těsně před nesch. dostala přidáno a teď z toho mám houby, to naštve :angry:
20. kvě 2010 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
To EKG mi natočil i p.doktor na tom ult.srdce.No měla jsem srdce gyndu a skreening v jednom týdnu a jsem ráda,že už nikam běhat nemusim a už jen na kontroly do poradny.................je hrůza kdžy člověk musí pořád někde čekat a těch lidí......uf.....dejte pokoj s doktorama!!!!!!!!!!(gynekologa teď na myslim nemám :wink: )
20. kvě 2010 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja prave premyslim o rizikovym tehotenstvi...dat si ho schvlane, protoze v praci furt stres a to neni dobry...jen se to zrejme uz vubec nevyplati....skoda ze nejsem osvc, ty maj krasny prasulky na matersky..neni to fer,no ale co nadelame :slight_smile:)
20. kvě 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
U prvniho jsem si ho dala..........ikdyž jsem v práci tahala i 25kg barely,takže bych to ani tak nebrala..............no prostě sem šla hnedka an neschopenku.Já měla vycházky od 7 do 19 takže v pohodě,ale nevim jak třeba u Vás by byly...............ono fakt mět třeba 4 hod odpo-neni moc a ještě ke všemu,když je jaro léto..... :sunglasses: ....v zimě by to bylo zase o něčem jiném.Jestli jsou stresy,tak to radči byt doma :wink: Jinak u nás penize -taky počitám :frowning2: od vyplaty k vyplatě!
20. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
S penězma na neschopence spadnete v podstatě na půlku platu, což dost chybí. Já jsem o neschopenku právě z toho důvodu a z mnoha jiných nestála, ale bohužel no. A vycházky mám od 14 do 18 hod. Později ho asi zkusím ukecat na víc, kdyby to šlo a byla bych v celku v pořádku. Jinak já dělám na posudkovém a jak některé těhulky mají vycházky neomezeně, tak to se správně nesmé a naši posudkový lékaři kvůli tomu dost řádí.
20. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak¨já půjdu taky na nemocenskou, ale až mi skončí rodičák v červnu a brala bych klidně neomezené vycházky, ale pochybuji, že mi je napíše. U těhulí mi připadá blbé dávat nějaké rozmezí od do. Přece nemůžu vědět jak mi zrovna bude a to pak celý den nevytáhnu nohy z bytu...navíc malej nebude min do září chodit do školky a máme 1+1, tak to bych asi tady asi brzo zbláznila. Já neříkám, že bych chtěla trajdat, ale aspoň si sednout na písek pod barák nebo zajet k mamce na zahrádku, tam mám klid, mamka mi malého pohlídá a já budu aspoň na čerstvém vzduchu ne a když mi bude blbě tak budu samozřejmě doma ležet a odpočívat. Tak jsem zvědavá co mi napíše.
20. kvě 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, přidám se k vám, můj termín je 11.11. :slight_smile: .

Jinak co se týče neschopenky, já si ji budu nechávat taky psát, protože dělám ve školství a 30.6. mi končí smlouva... oni by mě zase v září vzali...ale to už teď jaksi nepůjde...A jestli mít 60 % na neschopence, nebo 65 a pak 55 % na pracáku je už vcelku jedno, ale hlavně bych si z pracáku musela brát rovnou 4.letou variantu - a po roce a tričtvrtě mít 3800 Kč je s manželovým platem neúnosný :frowning2: . Takže mně taky nic jiného než neschopenka nezbývá. Ale doktor mi říkal, že v těhu jsou vycházky neomezený...tak to je asi u každého doktora jiné...
20. kvě 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, můžu se přidat ? Termín mám 9.11. Doma mám syna 7 let

Mám za sebou skrening je to o.k., v úterý jdu na tripl testy. Jinak plánuju, že v létě budu taky na neschopence, doktor slíbil, že napíše vycházky jak si řeknu, tak uvidíme. :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Kwiki jé tak to máme termín stejně :slight_smile:
Tea a nevíš jakou diagnózu by ti napsal? Nebo ty Kwiki? Že bych mu to třeba jako naznačila, jestli by to takhle nešlo :sweat_smile:
20. kvě 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Bu_bu : No, to nevím, to neříkal... ale to mu nenaznačuj, buď to nepochopí vůbec, nebo mu bude stejně jasné, že to chceš schválně. Já jsem mu řekla, že se ho chci na rovinu na něco zeptat.
20. kvě 2010 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
A holky, mohly byste mi s jednou věcí poradit? Dnes jsem 15+1 tt = začátek 16. týdne... a na triple testy jsem objednaná až přespřístí týden v pondělí (31.5.) a to budu 16+4 to znamená už 17. týden. A to mě sestřičky upozorňovaly, že se tyhle testy dělají vždy v 16 tt ! Mám tento samý týden ve čtvrtek kontrolu, ale ona říkala, že mi to nespojí, že to už by bylo dlouho - ale i tak je to přeci dlouho... myslíte, že to špatně spočítala a tam mám zavolat? Nebo že je jedno, že to bude až 17. týden? Omlouvám se, jestli jsem zbytečný plašan :sweat_smile: :grinning: . Děkuju za odpověď :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
bu bu, to netuším, jenom říkal, že to vůbec není problém, že mně ji napíše, kdykoliv budu chtít, já potřebuju být do konce června v práci, protože od 1.července máme zavluvený pobyt v Maďarsku, ale pak už si budu léto užívat. Taky říkal. že si váží každý, která aspoň chvíli chodí do práce. :slight_smile:
20. kvě 2010 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
kwiki : fakt jo?? :grinning: :grinning: :grinning: ... že si váží každý, která aspoň chvíli chodí do práce ? :grinning: :grinning: ... Tak to smekám. No mně taky řekl, že to nění žádný problém, že až to bude aktuální, ať si řeknu - já mu narovinu řekla, že mi 30.6. končí smlouva, takže kdybych šla na mateřskou z pracáku, tak bych musela jít na tu 4. letou mateřskou a to že je pro nás neúnosný s penězma :frowning2:
20. kvě 2010 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
tea, mně taky vychází návštěva v poradně až na 17tt, ale doktorka nic o triplech neříkala, tak nevím, jestli jí budou stačit jen ty nt nebo mi teda krev budou brát. a holky, už jste to řekly v práci? já teda zatím ne, se ale divím, že to ještě nikdo nepoznal. přece jen mám to bříško takové nafouklé... :dizzy_face:
20. kvě 2010 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek