• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@dandysek tohle o ní píšou : Praktické využití:
Klín slouží jako prevence proti zadušení, usnadňuje dýchání a při nachlazení usnadňuje odtoku hlenů z dýchacího ústrojí. úhel klínu 15° snižuje riziko zalknutí a zadušení miminka po kojení, optimálním sklonem zamezuje vracení stravy z žaludku do jícnu novorozence, které je způsobeno nezralostí svěrače. Ve zvýšeném úhlu sklonu polohovacího klínu nedojde ke zpětnému vdechnutí zvratek.Při nachlazení je úhel 15° ideální polohou pro snadnější odtok hlenů, kdy odtok hlenů je průběžný, dítě snadněji dýchá a nedusí se. Díky zvýšené poloze docílené sklonem polohovacího klínu dítě snadněji vnímá okolí, maminku a je klidnější.
27. srp 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska Já jsem si takhle koupila přes Aukro těhotenské kalhoty a těhotenské rifle a vypadávám z obojího.. přitom obě ty věci jsou koupený o 1 velikost větší oproti mojí původní velikosti.. :grinning: Třeba do toho ještě dorostu.. :wink:
27. srp 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ten klin mi nabizeli v obchode..prijde mi to jako blbina za 250 kc, je to jen na podlozeni matrace a tam muzes dat preci cokoliv :slight_smile:)..periny zatim zadny dandysku..prej je to potreba az po dlouhe dobe zatim staci zavinovacka, pytel na spani, deka ..teda sem slysela :slight_smile:)......ja mam dilema, sehnala sem kojici polstar a premyslim ze uz si nebudu kupovat relaxacni polstar pro mimi..nebo mate ho nektera?
27. srp 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky Uaaauuu no super.. ještě jsem nedořešila, jestli bude malej spinkat v zavinovačce a nebo ve spacím pytli a už je tady další dilema.. :sweat_smile: Zní to jako že by se to mohlo hodit co.. no asi půjdu v 1.fázi prolízt internet, co o tom vygoogluju.. :wink:
27. srp 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnybejby Relaxační polštář pro mimi? Kam na to chodíte? Já se vůbec nestíhám orientovat.. :sweat_smile: Už nevím, co googlit dřív..
27. srp 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky Děkuju za vysvětlení....vím, že takto polohovatelný máme kočár. Do postýlky to asi řešit nebudu....Na jednu stranu říkají tohle a na druhou, že miminko má ležet na přímé rovince :unamused:
27. srp 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc tak to jsme dvě :grinning: Já nestačím zírat, že mimi nepotřebuje zatím peřiny :astonished: Holky co je teda lepší, pytel nebo zavinovačka, přijde mi, že je tam mimi stísněné :unamused: Maminy se zkušenostma a dětičkama, poraďte :dizzy_face:
27. srp 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
začínám chytat nerva :grinning: čím víc toho slyším, tím tomu míň rozumím :frowning2: holky, to bude boj :sunglasses:
27. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:))))))no ja sem jak alenka v risi divu :slight_smile:))relaxacni polstar je proste velky polstar vyplneny kulickam a kamoska mi rikala ze jeji holcicka tam moc rada lezi, jak je to mekky tak si pripada jak v brisku :slight_smile:)...se snazim furt uklidnovat ze nase mamky takovy vychytavky nemely a prezili jsme...no musim krotit nakupni horecku .-))))) a o pytlu na spani sem slysela, ze pokud se tam nedava mimi hnedka tak si pak nezvykne...a stisnene o to jde, protoze v brisku taky nema moc mista a ze ma pak pocit bezpeci :slight_smile: to z ni chytre ze? :slight_smile:))))))))))neni z moji hlavicky tam je duto :slight_smile:
27. srp 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnybejby no to je fakt z těma našema mamkama. Nedávno jsme měli debatu a mamka se mi snažila vnutit, ať nekupuju autosedačku !!!!!!! že je zbytečná :grinning: prý, my jsme tě položili dozadu do žigulíku přes obě sedadla a spalas :grinning: no a takových perel občas z mamky výjde víc :grinning:
27. srp 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak ja z vlastni zkusenosti klin doporucuji a taky si ho poridim..pac petan porad zvracel a dusil se a podlozena matrace byla idealni :dizzy_face: lepsi klinem..pac polstar ci ruzne desky a podobne ti to tak pekne nepodlozi...to muj nazor :grinning: :grinning:
27. srp 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
matraci jsme měli podloženou starým přeloženým polštářem, stačilo to, kojící plštář asi není špatný, fajn na kojení a uložení mimina, relaxační pro mimino mi pak přijde zbytečný

džíny včera v HM koupený nový, velikost 46, což je děs, normálně nosím 40-42, tedy jako teď v těhu, i jiný HM kalhoty, tohle je nějak divně očíslovaný, mikču next jsem vyhrála v aukci, taky velikost 40, je v pohodě, ještě do ní můžu růst

nahoře mám necelých jedenáct, neřešim, však ono to zase nějak sleze dolu, po malý mi to sice trvalo rok a půl, než se to začalo hejbat, ale tak nějak jsem měla jiný priprity, než řešit svou váhu :wink:

malá spala v zavince, musela být pevně zavinutá, až svázná, jinak děsnej neklid a budila sama sebe, pytel u nás neprošel, polštář a peřinu jsme kupovali skoro ve dvou letech, před tím jako deka stačila právě rozložená rychlozavinovačka a pod hlavu se miminům nic nedává
27. srp 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky myslim ze nemusim mit vsechno az v pripade ze by to bylo potreba dkyby terba mimi stale blinkalo nebo tak tak potom ja,ale predem...bych musela mit nafukovaci byt......to neprehanim :slight_smile:
27. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja se loucim, jeste musim douklizet doma nez dojede mamik - aby nebyly kecy :slight_smile: a jdu pro ni,
tak v pondeli papa a opatrne na sebe!!
27. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak mě dnes dorazil s mmb těhu svetr, rifle, šaty, legíny a halenka. Všechno mi teda sedí. :slight_smile: Ale je fakt, že nekupuju podle čísel velikostí, ale nechávám si přeměřit cm. Prodávající maminky bývají ochotné a dokonce mívám dotazy typu: Mám teď přes prsa 100 cm, jak jste na tom byla vy, když jste halenku nosila (abych věděla, jestli se vlezu)? :grinning:
27. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak klín zatím nekupuju, viděla bych to na podložení roštu, nebo postýlky deskou. Můj je stolář, tak ať něco vymyslí :wink:
Zavinovačku mám v plánu zakoupit, i když Kristýnka v peřině teda moc být nechtěla. Ale třeba druhé bude jiné :slight_smile: Relax polštář nee, nemusím mít všechno :grinning:
27. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady neco pro elcu :grinning:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/adelinka/album/co-uz-mame-pro-elenku/5476403/

ja klin jo ale pockam jestli bude blinkat....zase to nestoji tolik..ale kojici polstare a relaxacni a podobne nekupuju..zbytecne vyhozene penize..u petana jsem chtela vse a 90% bylo na hov.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/adelinka/
pro kacku,vcelar a dandyska.......ale ted je to uz jine trosku ale nebyl cas nafotit jeste to neni cele...
27. srp 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/silvie22/album/tehu/
hele pekne ale ja bych to sem nedala az moc nahe a lidi jsou svine
27. srp 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný fotky,ale spíš do soukromýho alba
27. srp 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka ty jo, to je paráda :slight_smile: já chci taky domeeeeeek :grinning:
28. srp 2010 ve 04:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka no to jo, no :unamused: taky bych se bála...
28. srp 2010 ve 04:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko...
no domek dobry ale tch.na pi.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: :frowning2: :frowning2: nema me rada ani petrika no co uz

no muj jel na rohlicky tak jdu snidat :dizzy_face:
28. srp 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka závidíííím. :dizzy_face: domek bych taky chtela. :grinning: a to s tchyni bydlíte?

jinak já teda mám nahoře + 6 kg; oblečení (kalhoty, sukně) si kupuju pořád ve své původní velikosti, takže 38 (některé věci z CA dokonce v 36 - mají to nějak blbě značený) - ale těhotenské, drtivou většinu mám z MMB, snad jen rifle jsem kupovala v obchodě. Halenky, tuniky normál v mých oblíbených obchodech ve slevách v 38 nebo 40 a jen takové, které využiju i po porodu :grinning:. akorát teda jsem si teď koupila 2 kojící podprsenky ve specializovaném obchůdku, paní perfektně poradila o kolik mi asi tak přibydou prsa a zkoušela jsem je s takovýma vložkama, co nasimulovaly to nalití :sweat_smile:. no ale teda při placení se mi protočili panenky, byla to pálka... :angry: na druhou stranu jsem si bohužel se svým malým obvodem pod prsy a velikostí i před těhu musela kupovat obyvkle dražší prádlo, takže v podstatě byly jen o pár stovek dražší, než to, co kupuju obyvkle...

postýlku podkládat určitě budu - zatím to dělaly všechny moje kamarádky, čím, to ještě nevím. 250,- za ten klín mi nepřijde až tak moc. kojící polštář využívám už teď a je super na podložení nohou při spaní na boku nebo při sezení :wink: ; peřinky, polštářky, povlečení kupovat teď rozhodně nebudu; bavlněný spací vak jo. nebudu kupovat ani přebalovák - od našich si půjčím nepoužívaný kuchyňský stůl, ten je tak akorát :grinning:
28. srp 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lina..no je to dvojdomek..ale v momente kdy vylezu ven tak je tam taky..snad me odposlouchava :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
28. srp 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka tak to by mě taky sr... my bydlíme v paneláku, pod náma - v přízemí - bydlí jedna důchodkyně, co neustále šmejdí kolem svého bytu a nenápadně postává u schránek a kontroluje a "odchytává" lidi, co jdou z práce nebo do práce. na zabití...
28. srp 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linalina tohle máme u nás v paneláku taky :angry: věkovej průměr asi 70let. Nemám nic proti důchodcům, naši jsou taky v důchodě, ale když dojedeš ve 4 ráno z dovolené a v půl osmé ti zvoní u dveří sousedka a nese poštu... fakt jsme ostře sledovaní :angry: na druhou stranu to jsou cizí lidi a co nám můžou... ale tchýně :unamused: brrr, to chápu, že musí být na prášky...
28. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
njn je to na prasky..cizi posles do prdele ale co ja kdyz tady musm bydlet..a ja to tady fakt desne nesnasim :cry: :cry: :cry: :cry:
28. srp 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. srp 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny zdravím :slight_smile: Dneska mám lenošivou sobotu, trochu jsme včera ponocovali, tatkovi je špatně,trochu to přehnal, žádné vaření takže pohoda a hledím na telku :sunglasses: Měla bych trochu poklidit, ale tak si říkám, že práce neuteče, že nemá nožičky :sweat_smile:
Ady, domeček moc hezký, taky bych ho z fleku brala, ale teda bez tchýně, to už vím zrovna, že by to dobrotu nedělalo...Do všeho by nám kecala :unamused: Tak bydlí od nás 30 km, vidíme se 1x za měsíc a máme spolu tááák dobré vztahy :grinning:
Vidím, že to všechny holky rozjely s nákupama :wink: Já jsem si hodně nakoupila hadříky na začátku těhu, ted už jsem si zakázala cokoliv kupovat :angry: Maximálně nějaký svetřík a končím :unamused:
To albíčko je docela odvážné, my máme taky těhu fotky, ale na koníka bych je nedávala. Lidi jsou fakt někdy zlí :frowning2:
28. srp 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek