• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@slavicky ještě ne, ale taky se na to chystám. Jenže se mi taky moc nechce :confounded:
24. zář 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, v kolikátém týdnu se může začít pít maliník??
24. zář 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a na co vlastně je ten maliník :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. zář 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
někdo říká že už v 34tt, ale víc c 36tt, taky začnu, ale lněný semínko a ani masáž hráze ne
24. zář 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
u nas je dneska zase krasne :dizzy_face:
dopoledne jsem byla s babkama vysadit hrob a tekly me nervy.. :unamused: :angry: no jo co chci po babicce kdyz uz ji bylo 80...kdovi jaka budu ja :grinning:

liliana..ver ze az pujdes rodit bude ti jedno jestli je tam okno nebo ne :grinning: :grinning:

slavicky..no ja ani nevim kdy se s malinikem zacina :grinning:
24. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
u maliníku píšou od 36 týdne, lněný semínko a masáž od 34, tak asi začnu... :slight_smile:
24. zář 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 tady to píšou : Maliník obsahuje velké množství vitamínů a živin jako jsou vitamin A, C, E a B, dále také vápník, hořčík a železo. Látka zvaná fragnin je odpovědná za zvýšení napětí svalů dělohy, což zvyšuje účinnost kontrakcí za porodu. některé studie ukázaly, že užívání čaje z maliníku během několika týdnů před porodem snižuje riziko nutnosti porodu císařským řezem (také porodu klešťového a pomoci vakuumextraktoru) a zkracuje trvání druhé doby porodní (doba, kdy plod prochází porodním kanálem). Údajně také napomáhá rychlejšímu stažení dělohy po porodu a tím snižuje porodní krevní ztrátu. :wink:
24. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky heeezky, to jsem nevěděla, tak to budu pít i já :grinning:
24. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda masáž hráze nee, místo toho zkusím epino; lněné semínko si dávám průběžně do musli a maliník mám v plánu :grinning:
24. zář 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka já vím :grinning: , akorát mi pomámá ten pocit, že aspoň vím jak to tady v těch porodnicích vypdá... :sweat_smile:
24. zář 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím vás po dlouhé době.. taky mi ještě nejlíp - pořád plný nos a musím říct, že je to tedy už pěkně nepříjemné.. jinak už mám doma kočárek :slight_smile:, hurrááá!!! a teď ještě k tomu praní, co jste tu probíraly: takže nový zimní fusak asi určitě pro jistotu vyprat a co vložku do kočárku? taky perete??už s tím asi budu muset pomalu taky začít :(.. jo a taky jsme pro tu naši princeznu pořídili zimní fusak od emitexu - moc jsem ho chtěla :wink:, jen mě zaskočilo, že si tam ty dírky do autosedajdy mám udělat sama :astonished: ? to to mám opravdu propíchat :fearful: ??
24. zář 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladak jj propichat, ale bacha at se trefis :slight_smile:

hoolky me konecne dneska zkoncilo hlidani, ted segra dojela z porodnice tak .....jeste jsme s tatou uvarili obed at hned nemusi varit a ......konecne muzu odpocivat a dat si nohy nahoru..uffff
25. zář 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak snad už jsme relativně v pohodě. Ale normálně jsem byla minulý týden na pohotovosti. Jak beru magnesium na tvrdnutí bříška, tak jsem z toho měla šílený průjem a bylo mi úplně na . . . a ještě jsme si s doktorem blbě rozuměli :sweat_smile: já přišla řešit průjem a on chtěl řešit to tvrdnutí. Tak si mě tam samozřejmě chtěli nechat a dát mi kapačky s magnezkem - no to už bych mohla rovnou mít tu kapačku na záchodě :grinning: :grinning: :grinning: no druhý den jsem byla u praktický a ta mi i říkala, že magnesko se občas používá i jako projímadlo. No a když si vezmu, že jsem se ještě léčila čajem s medem(hodně medu) a k tomu mám to magnesko 4x2. Tak to byl fakt mazec. Ale snad už to bude v poho. Holky pora´dte mi prosím rozhoduji se mezi dvěma typy kočárku - z druhý ruky. Chicco S3 - má ruční brzdu trojkomibance za 5.000,- a nebo Cam Cortina bez ruční brzdy za 4.000,- co myslíte. Oni jsou fakt stejný jen ta ručka je rozdíl. Ale říkám si, že asi se dvěma děckama stejně na brusle asi hned tak nepůjdeme co :sweat_smile:
Jo o tom maliníku taky přemýšlím. Doufám, že se ho tentokrát dočkám. Minule jsem ho měla koupenej a neudělala jsem si ani jeden šálek :sweat_smile: I když podle toho mého bříška s e přímo modlím, abysme vydrželi 2v 1 do 36tt.
26. zář 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky, to jsem nevěděla, že je magnezko takový projímavý. No doufám, že už je Ti líp :slight_smile: já jsem zahájila v pátek lněný semínko (hnus hnus hnus) a včera jsme začali s masáží hráze. Myslím, že ten čaj z maliníku bude z toho všeho nejpříjemnější :grinning: jinak přeju hezkou neděli.
26. zář 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak já piju maliník už 3.týden, ale já se nemůžu dočkat porodu tak jsem "porušila pravidla".. :grinning: Jinak lněný semínko žvýkám taky, ale občas se na to vyfláknu páč je to fakt hnusný. Krom toho začínám tento týden ještě s homeopatikama pro přípravu porodních cest, ale název z hlavy nevím a jsem teď ještě u rodičů na vkend, tak kdyžtak dodám během zítřka název. Masáž hráze provádíme od 30.tt., podle doktora se může začít s masáží hráze prakticky kdykoliv. Ještě nám dávali nějaké "babské rady" na prohlídce v Bohunicích, ale ty jsem zatím nezačala ještě praktikovat. Každopádně porodu prej pomáhá fyzická aktivita, tak jsem začala opět plavat, chodím několikrát denně pěšky do 7.patra a na hodinový procházky s pejskem 2x denně..
26. zář 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký zbytek víkendu..!!!!!!!! :sunglasses:
26. zář 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Ty brďo, Ty jsi akční :slight_smile: já mám poslední asi týden furt nějakou depku ani nevím z čeho :frowning2: hele a maltézáček vydrží hodinový procházky? :grinning: naši slečnu musíme ukecávat aby šla ven, když prší :grinning: přidávám novou fotku, hezký víkend.
26. zář 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky Naše Nicolett zvládá procházky levou zadní a akční je někdy až moc.. je to taková malá továrna na energii mi tak přijde.. :grinning: Bohužel taky strašně neposlušná a mám malinko obavy, aby pak nežárlila na mimi a nemstila se nám za nedostatek pozornosti.. :sweat_smile: Momentálně nám žere koberec v obýváku.. :unamused: Jinak akční zas tak nejsem, krom těch procházek a chození do schodů jsem začala s plaváním až tento týden a je ve hvězdách, jestli mi to vydrží až do porodu.. :wink: Bříško máš nádherné, mně takové neroste.. ale jinak je mně všude moc, mi tak přijde.. :sweat_smile: Sluší Vám to holky.. :wink:
26. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dodávám info k těm homeopatikům: Arnica montana 9 CH (volný prodej)

pro dobrou funkci svalů a cév
prevence vzniku krvácení

Dávkování: 5 granulí denně 14 dní před porodem

http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2006012004
26. zář 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkné ráno

byli jsme na Šumavě, sobota propršela, v neděli dobrý, ak jsme vyrazili za Vydrýskem na Turnerovu chatu , byly 3 stupně, ale dalo se to
27. zář 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko
u nas chcije jak prase..hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
normalne jsem se nejak o viku nafoukla a bruch moc neda neschovam...kdyby byl aspon pekne kulaty abych ho mola ukazat a ne jen porad dva speky :frowning2:

slavicky...krasny pupik..ja chci taky..ja mam jen dva speky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko.. holky nastupujete některá na mateřskou už 8 týdnů před porodem? a jak moc dopředu se to hlásí zaměstnavateli? mě by to vycházelo na tento pátek, to už asi moc času nemám, co :grinning: ?
27. zář 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc děkujeme :slight_smile: s tím žárlením mám taky strach. Adélka je zlatíčko, ale je mazaná a asi něco tuší. Poslední dobou štěká v TV a z auta na malý miminka a dětičky v růžovým... tak jsem zvědavá :grinning:
27. zář 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladak ahoj, já nastupuju na MD teď ve středu a papíry mi vypíše dr. ten den v poradně. Účetní mi říkala, že to stačí :wink:
27. zář 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky jo? moc děkuji.. tak to jsem ještě nic nepropásla... pořád se ještě rozmýšlím, jestli se na to už vyprdnout anebo těch 14 dní ještě dokroutit :grinning: ...
27. zář 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladak Ahojky ja nastupuju 6 tydnu /tento tyden/, kdyz nastoupis 8 mudes mit o to materskou mensi....takze ......tak asik

Hoolky u nas prsi taky je hnusne....ale hlasim uz jsem si privezla prebalovak, postylku se kterou budu jezdit po byte a ......od kamradky pytel veci takze .....ted mam strach ze ani vsechno neobliku.

TO musim prebrat a preprat a necham si jenom to pekne peknoucke - ale stejne nemam odhad kolik se toho spotrebuje :slight_smile:

27. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima 3 stupně? auuuuuu, od začátku těhu si říkám že až bude zima a padat listí tak půjde do tuhýho :frowning2: už je to tady...
27. zář 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska čauky, děkuju :wink: .. menší mateřská :unamused: ? já myslela, že bych jí měla "jen" o ty dva týdny kratšíííí :astonished: pak jako po porodu??
27. zář 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladak jj pak se ti rozpocitava ta castka urcena na materskou na delsi dobu - materskou mas porad stejnou co se casu tyce.

HOlky......si vubec nepripadam poslednich 5 dnu tehotne, jako maly me ukopava fest az mi vcera bylo spatne z toho...ale ze bych nejak ......mela materske pudy to ne (a to jsem se tesila na cerstve mimi od segry a ....nic :slight_smile: )
TOz nevim, snad to prijde, ale jak to cyhstam tak ...se tesim cim dal tim vic, jeste to oprat, pozehlit, usit perinky a mantinel a .......nabalit tasku do porodnice a hotovo :slight_smile:

27. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
bass..ja si uz aj pripadam..uz me roste brich a nabrala jsem uz sve prvni kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

obleceni no comment ja budu oblekat pul vesnice :grinning:

jinak mala jak je pricne tak me to kopani tak boli ze se asi brzo poseru :confounded: :angry:
27. zář 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek