• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@basska S těma pudama je to sranda.. byla jsem v sobotu požmuchtlinkat 8-mi měsíční dvojčátka od kamarádky a taky jsem měla pomalu strach je vzít do náruče.. navíc oni už se chtějí stavět a sedat si a já měla strach ať mi třeba nevypadnou nebo ať je špatně nechytím.. a hlavně u mně teda moc nechtěli být - mamina je holt mamina.. :grinning:
27. zář 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky mateřskou furt ještě nemám.. minulý týden neměl můj novej doktor papíry od mého předchozího lékaře, což předpokládám zadrbala pošta a tento týden si vzal pro změnu doktor neplánovanou dovolenou. Takže já už nestíhám ani těch 6 týdnů do termínu porodu.. budu ráda, jak stihnu dopravit papíry na mateřskou do Prahy na firmu 4 týdny před termínem.. snad to neva.. :unamused:
27. zář 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám babské rady k přípravě porodních cest před porodem, které jsme dostali v Bohunicích:

Pupalka dvouletá kapsle - od 38+0 tt 1 tbl. denně, od 39+0 tt 2 tbl. denně

Koktejl Holabrun s červeným vínem:
*1 dcl červeného vína, 1 dcl vody, 1 kávová lžička strouhaného zázvoru, 1/2 kávové lžičky mleté skořice
* smíchat, ohřát, podávat horké 1x denně

Na netu jsem četla, že některé holčiny pily už rovnou svařák.. :grinning:
27. zář 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
svařáček bych brala :wink: od čtvrtku mám nějakej psycho stav a dneska od rána brečím. No ptejte se mě proč... :confounded: nic mi nechybí ani netrápí, ale jak jsem chvilku sama, tak bulím jak želva. A to tak má být až do konce? :astonished:
27. zář 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem na mateřský od pátku :wink:
27. zář 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc to je jak ...od nejake carodejnice ten koktejl huhu :slight_smile:
Nooo to nevim jestli zvladnu :slight_smile: uz tak pit ten malinik me bude stat asi dost sil :slight_smile:
27. zář 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska Já ho taky nepiju.. :grinning: Ale ten maliník joo, ten chlempám poctivě.. lněný semínko mi taky nejede, tak akorát možná ještě zakoupím tu pupalku a bude.. :sunglasses: Ještě mně překvapilo, že v nemocnici dostane těhule recept, kterej obsahuje alkohol.. :wink:
27. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc no tak malinik.....ja si nejdriv musim nabalit veci do porodky a nachystat malemu veci doma.....dovyprat, dozehlit, roztridit a ukozit do prebalovaku.....a hlavne dokoupit veci pro neho - na koupacku, atd.....a pak budu pit malinik a doufat :slight_smile:

Ale varianta svaraku od 38tt se mi libi :slight_smile: to praktikovat klidne budu :slight_smile:
27. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak u nás počasí pěkný hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: . To lněné semínko jíte v jaké formě? Já to znám se lněným olejem, že si pár kapek přikápnete do jídla, ale to až u konce těhu. Taky nám doporučovala v kurzu jíst měsíc před porodem probiotika. Né kvůli porodu, ale pak že se to předává miminku v mléce a netrpí tolik na prdíky. :wink: No a když se rozbíhá porod, tak na pití buď ten maliník, nebo svařit sladká dřeva jako skořice, hřebíček, koriandr.
27. zář 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vcelaranka jestli máš vyzkoušenej olej tak u toho zůstaň.. receptů je mnoho - někdo říká 1 kávovou lžičku semínek co nejvíce pokousat a zapít velkým množstvím vody, někdo luhuje 1 - 2 kávové lžičky semínek odděleně a pak pije spolu s odvarem z maliníku.. ty semínka mají hlavně laxativní účinky a tak jako klystýr pomůže někdy spustit porod, tak i cokoliv co tě nějakým způsobem dokáže prohnat to může urychlit.. může a nemusí.. nemůžeš pochybit :wink: někomu prej pomáhaj třeba třešně.. :grinning:
27. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějaké fotky pro Adel, jak jsme se bavily o té růžové do pokoje. I když na těch fotkách to vypadá asi víc řvavé, než ve skutečnosti.
27. zář 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc No tak mě prožene jen to, že nad tím porodem budu přemýšlet, nebo něco studovat :grinning:
27. zář 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. zář 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vcelaranka Ty jo to vypadá naprosto nádherně. Fakt krásný pokojíček pro princeznu :dizzy_face:
27. zář 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
no ja taky pila vseljake driaky a nepomohlo nic..jak se mu nechce tak se mu nechce....

kacko..krasny pokojicek :dizzy_face:

zitra jedu holky hradistske do UH na barvy co tak kavicku nebo poharek karamelovy? :grinning:
27. zář 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinka Zítra se mi to moc nehodí, snad jinky :wink:
A díky za pochvaly holky :dizzy_face: Nábytek dělal můj, ale jeho vzhled i barvu jsem si vymýšlela já :slight_smile: Ještě chybí nějaké dodělávky, ale to v celém baráku.
27. zář 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko
tak ja jsem se ted nachystala do mesta..potrebuji koupit barvu pac se u nas dneska bude malovat a zjistim ze je svatek :confused: :angry: tak nevim jestli neco poridim :confounded:

kacka..v poho ja krava nevedela ze je dneska svatek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. zář 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme zase byli na Slovensku :grinning: :grinning: rozhodla jsem se z minuty na minutu, páč jsem zase včera brečela jak želva, tak jsem měla rozptýlení. A dovezli jsme si úžasný lehátko pro malou od švagrové :wink:
28. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj-prominte, ze vam sem lezu, ale mam narozenou dceru 12.11.2009 a po ni spoustu hadriku-velikostne od jara ted do podzimu- v rodine a i u kamaradu se rodi sami kluci-ze BU BU :wink: :slight_smile: , pokud by mela nektera z vas zajem, nafotim - pripadne ukazu pres skype a rada odprodam...na cene se urco domluvime :wink: :slight_smile:

vsem preju lehke a rychle porody a zdrava a stastna miminka...

diky, Monika
28. zář 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska to vypada i na slunicko tak jsem zvedava :dizzy_face: petan uz je protivka jak je doma dva dny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak dneska kontrola, všechno v pořádku uf :slight_smile: dr. říkal, že mám měkký čípek, ale to je prý v pořádku a malá je hezky vysoko a na nic netlačí. A nahmatal nožičky nahoře :slight_smile: od příště kontrola po týdnu a monitory. Už to fakt klepe na pupek :wink:
29. zář 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko holky mo je,
tak ja se zase nevyspala, me teda maly utlacuje cim dal tim vic a dava mi zabrat......v patek jdu na kontrolu tak snad uz ...mi neco rekne pekneho abych nepropadala panice.

Holky vsechno jsem po prala a pozehlila, a nemuzu to narvat do prebalovaku :slight_smile: do jake velikosti to tam mate? Ja zacinam byt docela z toho poctu hader zoufala :slight_smile:

A ..tento tyden jdu fakt nabalit kufr, bo jsem zase v pondeli malem zkolabovala v Tescu.......tak ..nakoupim zitra ci pozitri a pro jistotu budu mit zbaleno........

Slavicky: no to nam rikej, ze to klepe........uz za chvilinku :slight_smile:
29. zář 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jakou máte matraci do postýlky? Takovou tu vrstvenou kokos-molitan-pohanka, nebo jakou?
29. zář 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky ahoj, klepe na pupek, je v mém případě slabé přirovnání :sweat_smile: , mám pocit, že každým krokem ze mě malá vyletí, už je to dost nepříjemné... :angry: :angry: :angry:

já bych už rodila, už se to nedá vydržet a taky se moc a moc těším :slight_smile:
29. zář 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.
asi pojedu do mesta mam desnou chut na karamelovy pohar :grinning: nechcete hradistanky taky..

bass...taky mam pocit ze se tam nevlezu :grinning: ale ja ho mam 80 na 80 a vyyysoky taky snad..ale ja budu kuppvat jeste skrin :grinning: v prebalovaku jen body,dupajdy,puncochy a veci na doma a pyzamka.....ostatni ve skrini...ja pocitam jeden suplik 0 az 3 a druhy 3 az 6mes. :grinning:

kacko...ja mam kokosovou :grinning:
29. zář 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@basska já jsem teda do přebalováku nacpala jen 56 a 62, od každýho mám šuplík (ale stejně se mě zdá, že jsou ty velikosti různý, každej to označuje jinak). Vypranou už mám i 68 a tu mám v komodě vedle a od 74 nahoru to mám v krabici na skříni ještě nevypraný. My zas budem muset do Ikei pro box na hračky, už se nám to tu hromadí :grinning: :grinning:
29. zář 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 jojo, někdy je to fakt síla. Malá mi leze levým bokem ven, už jsem se bála, že je tam napříč, tak jsem ráda, že mě dr. uklidnil, že má nožky nahoru. To ona asi do mě trká prckou nebo co :slight_smile: taky už bych rodila na jedné straně, na druhé se děsně bojím... ale od včerejšího rána jsem nebrečela, to beru jako velkej úspěch :grinning:
29. zář 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavicky to já mám malou na pravé straně :grinning: , je taky hlavičkou dolů a jak do mě trká, tak cítím patičku, dole mě zase šimrá ručkama, je to úžesné, ale dost bolestivé.

Už je toho na mě moc, je mi na omdlítí, mám děsnou kovovku, což není nic moc a už nemůžu spát, vůbec netuším jak to mám ještě vydržet.

Já se vůbec nebojím :grinning:, zvládly to ostatní, zvládnu to taky, to že to bolí, to tak prostě je, hold s tím nic nenaděláme :sweat_smile:
29. zář 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 no máš pravdu, nějak ven musí :grinning: a co je to kovovka? :astonished:
29. zář 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja mam malou pricne a zadny med :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek