• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Litoměřice II.

25. března 2015 
autor
právě že moc není... v tom těstě jsou i ořechy...

aha a vy jste bez ořechů.... hmm... tak já právě většinou všechno dělám s ořechy.... ještě si chci říct tchýňulce o recept na mušle.... že bych je taky vyzkoušela
4. pro 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ořechů je nedostatek...
4. pro 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angie,
jak celé svátky? To přece děláš předem :slight_smile: :grinning:
A vosí hnízda se nepečou, teda, myslím, já je nedělám

MILU
já mám perníčky, vanilkový rohlíčky + vanilkový kolečka, dortíčky (budou dva druhy, každý s jinou náplní), linecký, plněný ořechy a bábovičky, pak chci ještě zkusit mrkvový. A nepečený čoko košíčky (pro mně :slight_smile:) a čoko kuličky
rohlíčky vykrajuju, patlat se s nima růčo, tak nejsou nikdy
ale teda Ty máš fakt krásný cukroví, barevný, úhledný, jedno jak druhý
Moc se mi to líbí, vážně!
ty myslivecký knoflíky jsou jak???

JANI, MILU
já mám recept na perníčky, který jsou hned měkký
4. pro 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
JANI
to jsme na tom s ořechama stejně, taky bych už chtěla jen něco bez nich, tak chci zkusit to mrkový, prý je to dobrý
4. pro 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gali,

ty myslivecký jsou jednoduchý, z lineckýho těsta vykrájííš kolečka, na to dáš ořechovou nádivku (mleté ořechy, moučkový cukr a sníh z bílků) a navrh dáš buď půlky vlašáku nebo mandličku nebo lískáč a dáš upéct, pak pokud chceš tak je můžeš ještě obalit v cukru.

Letím na oběd
4. pro 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gali, tak mi prosím hoď recept na ty perníčky do mailu...zkusím to a uvidíme:grinning:
na mrkvový mám taky někde recept, ale nezkoušela jsem to.... u ořechů a košíčků my nechutnají ty přeslazený náplně,tak je asi nebudem dělat... vosí hnízda miluju,ale taky je nepatlám. ty dělá naše mamka,ale letos prý už nee... stejně tam na vánoce nejedem a přijede ona k nám někdy po novým roce....

joo, Milu díky za připomenutí oběda:grinning: jsem díky sousedce zjistila, že z Vetlý dělají rozvoz jídla za 50kč, což je dobrý a vše z domácích surovin. tak jsme to prubli a zatím fajn a já to mám bez práce. Sice máme objednáno 2-3x do týdne,ale i to mi bodne...

no, domyla mi myčka, tak jdu ještě poklízet a pak asi žehlit tu šííííííílenou hromadu,co se mi tu zase nastřádala..

díky za recept Gali:grinning:
4. pro 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
gali tak to ja ani neviem,my sme osie hniezda nikdy doma nerobili ale tu muz otravuje ze to ma rad tak mu vravim ze v poho ale nech si to psravi a on ze hej no tak prosim :grinning:
Tiez ma zaujali tie zelene kolacky Milu :wink:
4. pro 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neviem ci predom u nas sa to vzdy robilo na poslednu chvilu lebo by sme to doma zjedli takze max tak tyzden dopredu ale to ani neviem ci niekedy tak bolo ze az tyzden predom :grinning: teraz ak budem mat cas tak spravim uz linecke na slovaci,kedze tu pocestujeme 21ho tak aby sme stihli vsetko v klude spolu vsetci stromcek vyzdobit kedze muzik chce mat zivy tak az tyzden pred ho privezie...a navarit u nas sa toho vari podstatne dost sak len polievok je 5druhov a dokopy snad aj 13 a mozno viac,ne jak tu muz vravi ze maju rizek a vinnu klobasu a salat :confused: no vsade je to inac...
4. pro 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mrkový jsem dělala kdysi taky... a bylo vynikající, vím, že tam byla snad jen hladká mouka, 100% tuk a nastrouhaná mrkev, pak se z toho vykrazovali kolečka a obalovali v cukru.

Angie, jj, každý to má jináč.. někdo na vánoce dělá i dorty, to mě to přijde už moc... stačí pár kousků cukrovího a vánočka.... jinak my taky většinou na štědrovečerní večeři máme akorát salát řízek a klobásou, naši ještě dělají rybí polévku, ale tu manža nejí, takže ji vynecháme.

Jo a vosí úly jsou nepečené, většinou z drobků piškot, másla a kakaa,popř. můžeš dát i mleté ořechy
4. pro 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gali, mohu taky prosit o ten receptík? Ti do IP písnu mejlíka ju :wink:
4. pro 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ad nákupy v Německu - byli jsme tam na ten svátek v listopadu a nemůžu teda říct, že by to bylo levnější než tady, ale rozhodně třeba v hračkářství tam byl mnohem větší výběr. Vyplatí se tam koupit si věci jako prací prášek, prášek do myčky a tak. :wink:
Teda já jen zírám, jak všichni jedete s tím cukrovím :confused: já to letos vidím tak asi na max 5 druhů (stejně jsme to loni vyhodili) a nejvíc se udělá vosích hnízd (ty jediný se loni ani nedožily Vánoc a museli jsme přidělávat :sweat_smile: ), takže ty, pak linecký, vanilkový rohlíčky, 2 druhý domácích bonbonků a možná ještě vinný cukroví a šlus. Perníčky jsem dělala loni, sice změkly, ale stejně to nikdo nechtěl jíst, tak jsme je nakonec vyhodili. A vůbec všeho, jako salátu a tak budu letos dělat míň :grinning:
Musím běžet, mrňavka je vzhůru.
4. pro 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
perníky máte v mailu
a v albu mám loňský pečení, ale proti Milu to teda není vůbec žádnej zázrak
4. pro 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gali,
že ti jednu plácnu... vždyť máš taky hezký cukroví... já ho holt dělám pidi páč se mi tak víc líbí no... ale to tvoje je ... no jen se do něj zakousnout :zipper_mouth: :dizzy_face:
4. pro 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
MILU
já taky pidi, mně štve cukroví, do kterýho se musí několikrát kousat, aby se snědlo.... To teda dělávala, děsně dobrý, ale než člověk snědl jeden rohlíček, byl plnej, protože byl velkej fakt moc a moc, tak jako půlka normálního, řekla bych
4. pro 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, citam,ze sa uz vsade vo velkom pecie, ja som stihla zetial len medovnicky,lebo som tu mala na par dni mamu.Tieto medovnicky su velmi dobre a hlavne mekucke. Je to nas stary rodinny recept.
MEDOVNICKY- 500 g hladkej muky special -preosiat
190 g praskoveho cukru - preosiat
1 cajova lyzicka sody bikarbony
1 a pol. lyzicky mletej skorice
4-5 rozdrvenych klincekov(hrebickov)
125 g mekkeho masla,nie roztopeneho !
3 vajicka
125 g medu

Dobre vymiesime cesto a prikryjeme igelit.sackom,dame do chladnicky na 12 hodin.Potom cesto rozvalkame na 5 mm platy a vakrajujeme.Potrieme zltkami rozslahanymi s trochou mlieka.Na kazdy medovnicek dame pol mandle.Pecieme na peciacom papieri 180/pokial nie su medovnicky zlatave.
4. pro 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Korki
díky za recept... teďky nevím, který udělat dřív, jestli ten od Gali či od tebe :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a MILU
jak jsem to četla, ono je to skoro nastejno. Měkký budou díky tý jedlý sodě asi.. Tak si vyber :sweat_smile: a peč
nám perníčky soutěžej letos v DDM
5. pro 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: ,

tak jak se u vás děti těší na večer? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: my už to máme za sebou, malá dostala plyšovýho čerta, rozmačkala čoko Mikuláše na placku a bylo :grinning: začalo nám teď uplakané období, kdy chce jenom maminku a jenom mlíčko (ani masíčko nechce a to je co říct), tak nevím, jestli to jsou zuby nebo co. Nicméně vstáváme asi tak 8 x za noc a já už jsem úplně mrtvá :cry:
Pokud bude nějaký srázek, tak rády dorazíme.
5. pro 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ivetko,

hele u kočárku jaký máte odpružení?
HARD pro měkký terén jako je písek nebo tráva; SOFT pro nerovné povrchy jako jsou nedlážděné cesty a štěrk; MEDIUM pro hladké povrchy...My medium mít nemůžeme určitě...
5. pro 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my už máme za sebou dva mikuláše a 4 čertíky. Nejdřív přišli na dětičky do školky, Vojta byl z toho náramně vykulenej, ale děsně roztomilej jak vyprávěl, že neplakal, jen že se hýbal. Když nám předvedl jak se hýbal, tak to vypadalo, jak když se oklepává pes co vyleze z vody :grinning: A pak jsme byli večer jen já a Vojta na mikulášský pořádaný od nás z práce. Měli to moc hezky udělaný. Spousta her, písniček pro děti. Pak dorazili čerti. Bylo slíbeno, že tam žádný strašidelní čerti nebudou, ale teda skoro jsem se bála i já :sweat_smile: Volali každé dítě a museli jim do mikrofonu říct básničku. Skoro jsem ji říkala za Vojtu. Ale zvládl to a dostal balíček i pro Štěpulku. Ale lentilky, čokošku ani kindrvájo ještě nedáváme, takže to sbalili a s taťkou někam zašili. Nevím před kým :wink: No a ještě nás čeká jeden čert dneska večer u nás.

Jinak chudák Štěpánek zas marodí :frowning2: (já opět s ním) Noc probíhala vesele. Kašel, křik, vztekání, kašel, křik, vztekání... Takže Ivet s Tebou soucítím, tak si příjdu jak chodící mrtvola.

Denis, my máme teda perego jen sporťák, ale můžu si tam nastavit odpružení jaké zrovna chci.
5. pro 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a jak to vypadá s tím srazíkem?
5. pro 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gali, tak i u nás už se loučíme se spánkem po o. Vojta už celý týden neusnul. Jen mě volá nebo si tajně sám hraje. Večer je teda trošku mrzout, ale nutit ho nemůžu. Chjo, zas jsem připravená o jednu klidnější hodinku.
5. pro 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, právě jsem se podívala do mailu a mám tam zprávu od 24print, že zboží bylo expedováno. To jsem na to zboží zvědavá :wink:
5. pro 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ!!
MELI, IVET
to je mi Vás líto, nevyspat se je na nic... Já už jsem si na spaní s Míšou zvykla a prakticky se při tom kojení ani neproberu....

MELI
my měli MIkuláše ve školce a jeden přijde ještě kolem 17h k nám... To bude pláče, určitě.. Lenča odpo nespí, ale zrovna teď teda jo, šla jsem s nima taky, jenomže Míša byl za svých 20 minut vzhůru, takže na mé spaní zbylo minut sotva 10

Srazík
beru!!!!!
5. pro 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Meliss
tak to je Vojtíšek ale kikulka, že se nebál a i básničku pověděl, už je to přeci jen velký kluk :grinning:

Já cestou domů taky potkala pár mikulášů, takže manža bude muset říct básničku, aby ten balíček co mu posílají vůbec dostal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zienky tak dosli sme v phodke a ted si uzivame,ja len na skok bo robim aj cesky kalendar ale neviem nazvy mesiacov :grinning: tak idem zistit :grinning:
7. pro 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Angie a chceš pomoc? :wink:
7. pro 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milu nakukujem Janke do albika a opisujem nazvy snad to ma poporadi :grinning:
7. pro 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vespolek,
neboj Rendo,kalendář mám srovnaný a zapomněla jsem vám napsat, že ho mám už doma vytištěný!!!!!!!!!
A to jen díky tomu,že sousedka dělá na poště ve štětí,kde všechny balíky třídí,takže mi ho přivezla už v pátek a nemusela jsem čekat do pondělka. A hlavní je, že vypadá suprově!!!! Uplně jinak než v PC, prostě jsem maximálně spokojená a teď mě štve,že jsem nevzala ještě o 1 ks víc, ale co, stalo se...

Jinak jsme včera byli na oslavě narozenin Tomovo babi a dědy,tak to bylo celkem fajn. malá se 2x vyspala v kočárku,jen to věčný chování bylo i na ní moc.. putovala z náruče do náruče,což se jí moc nelíbilo a pak T.teta řekla,že je rozmazlená :angry: :angry: to mě už chytal amok...

A hlavně jsem slyšela hlášky, že oni už všichni ve 4 měsících krmily děti knedlíka a rajskou, nebo dokonce držtkovkou atd...no síla..
7. pro 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě jedna novinka, vlastně 2. Už od pátku nosíme velikost 68 :wink:

a volala jsem Dr. na výsledky z krve, a pořád to nemá malá dobrý :frowning2: železa je furt málo,tak s kapkama máme pokračovat a už začít s příkrmy!!! Takže zatím brambor a mrkev, později brokolice a od 5. měsíce i maso.
Takže dnes byl ten 1. den,kdy jsme zkoušeli jíst z misky a neee:grinning: vůůůbec nám to nejelo:slight_smile: Zkusím ještě koupit to hotový jídlo,jestli to nebude lepší,a bude zkoušet dál a dál...

jinak jsme stihly udělat s Teri perníčky (Gali, tvůj recept je super a perníčky jsou měkký), na zkoušku kokosky a ještě rohlíčky. No, Teri jsem jmenovala hlídačem trouby a stejně jsme to připálily :grinning: Takže 1 celý plech rohlíčků skončil v koši :frowning2:
Zítra ještě musím pro cukr a taky pro nějaký formičky (mám jich malounko a ke všemu hlavně košíčky,co nechci) a budem pokračovat... 1 těsto je ještě v lednici a Teri se už těší na linecký.
Jinak toho mám už nějak plný zuby a mám pocit, že to je u nás jak po výbuchu a ne před vánoci.
Vzbudil se hladovec,tak zatím papapa
7. pro 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek