• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Ahoj holky,
máme doma téměř 4-týdenní miminko. :slight_smile: Protože je to naše první, chtěla jsem se pro inspiraci spojit s maminkami, které mají doma stejného tygříka. Dávat dohromady dítka podle měsíce narození mi nepřišlo tak trefné, jako podle znamení. Přeci jen, i svou povahou by si tato dítka měla být bližší... :wink:
19. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda mám doma lvíčka 2 letého :wink:

kup si kýblík na nervy :grinning: ,ale jinak je to zlatíčko,které se rychle všemu učí,a je rád středem pozornosti :slight_smile:

Miluju svého lvíčka :slight_smile:
19. srp 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, pokud vám to nevadí, ráda bych se taky přidala. Mám doma skoro třítýdenní holčičku, tak by mě taky zajímalo, jak jsou na tom jiné maminky s miminky-lvíčátky:slight_smile:
19. srp 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Táto téma patrí do ibnej sekcie baby...
troška pozerajte, robíte adminkám prácu :sweat_smile:
19. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já už musím říct, že můj dosavadní kýblík na nervy v pondělí poprvé od porodu přetekl... uf... no, pořídila jsem hned větší :wink: Naše malá lvice hodně trpí na břišní koliky a ještě k tomu dost blinká, chuděrka... V to pondělí to bylo fakt asi nejhorší, celý den vzhůru (až na 1 hodinku spánku v kočárku), příšernej vzteklej hysterák :frowning2: Už jsem byla fakt na konci se silami, ještě, že přišel manžel po 2 dnech z práce a malou vzal na procházku ven, konečně jsem se natáhla a trošku vyčistila hlavu... Koupili jsme jí na ty koliky Sab Simplex a zdá se, že to trošku pomáhá :slight_smile: Ne teda, že by jí to pomohlo ke klidnějšímu a delšímu spánku :sweat_smile: ale už se tak nesvíjí a vypadá spokojenější, tak jsem moc ráda!
20. srp 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím se ke lvíčatům 2009
doma mám malého Ondráška, podobně jako Josefinka, trpím na koliky a také často blinkáme :confounded:
ke kojení ještě dokrmuju, jelikož mu moje mléko nestačí a nepřibírá po něm :unamused:
jinak je to moc hodné miminko, hodně spinká, pláče jen když mám hlad
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
klarka1: to ti moc závidím, že Ondrášek spinká :slight_smile: co já bych za to dala!!! Josefínka tomu spaní moc nedá... kdyby nám s manželem nebyla tak podobná, tak snad začnu věřit, že nám jí nějak vyměnili... my jsme oba takoví spáči :grinning:
29. srp 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk tak snad se to časem urovná, některé děti mají první měsíce plačtivé :wink:
Ondra nejvíc brečí od šesti ráno ca tak dvě hodiny, platí na něj, když si ho dám na prsa bříškem dolů, to je najednou po pláči, většinou tak usneme :grinning:
29. srp 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, také se k vám hlásím se jedním malým lvíčatkem. Teda lvicí :slight_smile:
Máme doma už druhou holčičku - a musím říct, že je Peťula zatím stejně hodná, ne-li hodnější, než byla Markétka. Krásně sama spinká, v noci i 7 hodin, vydrží i hodinu jen tak koukat bez chování v postýlce nebo u nás v lehátku, prostě poklad :dizzy_face: Pevně doufám, že jí to vydrží :slight_smile:

Na prdíky taky trpí - nasadili jsme kapičky Sab Simplex a zdá se, že je po problému, uvidíme, jak to bude pokračovat...
29. srp 2009 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda na povahu dítěte dle znamení moc nevěřím - ale jsem zvědavá, na vaše prcky. Třeba věřit začnu. Ikdyž, co jsem si tak zjišťovala, tak doufám, že Peťula moc čest svému znamení dělat nebude :grinning: :grinning: :grinning: A my budeme mít hodné klidné mimi :grinning:
29. srp 2009 v 16:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petamarketka: my jsme před 2 týdny taky zkusili Sabík, ale po týdnu jsem ho vyměnila za Baby Calm... Pepinka začala blinkat i obloukem :frowning2: nevím teda, jestli to bylo v souvislosti s těmi kapičkami nebo ne, ale teď je to trošku lepší... dokonce s tím spaním se nám daří skoro každý den dát večer jeden 4,5-5,5 hodinový spánek - což já zrovna teda nevychytám, protože se musím najíst, vykoupat a občas i vyvenčit hafíky, když je manžel v práci... ale přes den to u nás žádná sláva s tím spaním není... chceme teď koupit nějaké to lehátko s hrazdičkou, snad jí to taky nějak zabaví... v postýlce je protiva, zato spinkat u maminky (nebo u tatínka) na hrudi, to joooo :grinning: když se chci mrknout aspoň na zprávy, tak tohle je jediný způsob, jak mě malá nechá :sweat_smile:
...co se ti podařilo zjistit o těch našich lvíčcích?

klarka: koukala jsem, že Ondrášek se narodil ve stejný den jako Josefínka :slight_smile: v kolik hodin? my jsme malou přivítali v 9:15
29. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata my máme také malou lvici nebo lvíče :wink: pokud můžu tak si s vámi budu ráda psát :wink: máte krásné mimisky :wink: blahopřeji
29. srp 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Halooo, halooo! Lvíčátka kde jste? :slight_smile:
31. srp 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Já tady se Sisinkou jsem :wink:
31. srp 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem tu malej lvíček spokojeně vzdychá v lehátku a spinká :grinning: :grinning: :grinning: tak mám čas napísat
martulikk Ondra se narodil v 17.45 :wink:
31. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nějak se tu nemůžeme sejít najednou, co? :grinning: mě míma spinká akorát u papání, jinak si dokola trénuje svoje hlasivky :grinning: teď papáme, tak píšu aspoň jednou rukou :sweat_smile:
klarka: můžu se zeptat jaké máte lehátko? hledám inspiraci... taky chceme nějaké koupit... teda doufám, že se rozhoupeme dřív než tomu Pepinka vůbec odroste :sweat_smile:
31. srp 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčátka , my také ehatkujeme máme obyčejné z chicca, a bohatě stačí :wink: Jinak máte krásné fotečky :wink:
31. srp 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na chicco jsme taky koukali, ty lehátka jsou hezký... akorát zvažujeme, jestli nekoupit nějaké vibrační a houpací...
taky už jsem stihla mrknout na ty vaše lvíčky :slight_smile: jsou to moooc hezké kočičky a kocourci :slight_smile:
31. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk my máme tohle, je půjčené, vibruje a je fakt, že tu vibraci používám fakt často :wink: :wink: :wink: Ondru to uklidňuje
http://www.babydracek.com/zbozi/971--fisher-price-g5914-lehatko-toddler-do-18kg
jinak díky za tip na ty kapičky na prdíky, docela uvažuju, že je objednám :wink:
31. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
klarka: tohle lehátko už mi taky někdo doporučoval... asi do toho nakonec půjdeme :slight_smile: myslím, že i cena je dost příznivá na to, že to ještě vibruje...
jinak ty kapičky jsou fajn, malá když vidí tu lžičku jak se přibližuje, tak už začíná polykat :grinning: pročítala jsem různé diskuze a většinou maminky zkoušejí ten Sabík nebo Baby Calm a pak ještě probiotika... ty jsem si řekla, že zkusím, když nám Baby Calm nezabere... no, zatím bych řekla, že si chuděrka pořád dost vytrpí... různě sebou mrská, kroutí se, pláče... ale prdí o 106 :slight_smile: většinou se budí přííííšerným prděním, dokonce to vzbudí i mě :grinning:
31. srp 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :slight_smile:
taky mám doma jedno lvíče - moc hodné lvíče - brečí když má trápení - hlad, mokrá plína, ale jinak je to zlatíčko. Jinak moje mamak je taky lev a je hodně oblénbená, kamarádská, pohodová...ale neumí říct ne...takže takového lva mít :grinning:
31. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Peta :wink: I můj bratr je tekový lev pohodový, flegmatický,usměvavý, vtipkujicí a moc hodný, ale ne se už naučil říkat :wink:
My máme lehátko bez vybrace a je supr jen občas musíme pohoupat nožkou :wink:
1. zář 2009 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, vy tu popisujete, jací jsou vvaši blízcí lvíci :slight_smile: Kdysi dávno jsem na mail dostala docela trefné popisy jednotlivých znamení horoskopu... když jsme si to pročítali, tak jsme uznali, že to bylo hodně pravdivé... Zkusím přes den doma trošku porachat, jestli to ještě najdu (měla jsem to vytištěné) - kdyžtak bych to sem pak taky písla a můžete říct, jestli to na ty vaše lvy sedí :wink:
1. zář 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulíku...mám horoskopy a na brášku to sedí dokonale :wink: i na mě já jsem beran :wink:
1. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
i moje mamča je lev a švagr taky, jsou to takový obětavý jedinci :grinning: :grinning: :grinning:
1. zář 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak se mi podařilo najít ty horoskopy! :slight_smile: Před chvílí se mi podařilo uspat Pepinku, tak to rychle přepísnu, protože je vzhůru cobydup...

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ LEV
CHARAKTERISTIKA: Znamení Lva je symbolem vlády a odvahy. Lidé narození v tomto znamení jsou plni tvůrčí síly. Zdá se jim, že vše hravě zvládnou. Dovedou vymýšlet velké plány, problém však bývá v tom, že jsou mnohdy neuskutečnitelné. Lvi jsou velkorysí. Maličkostmi se zabývají neradi a často je schválně přehlížejí. Milují bohatství, chtějí v životě něco znamenat, chtějí reprezentovat a být uznávanými. Jejich předností bývá zdravý rozum a spolehlivá paměť. Někdy na to hřeší a podceňují učení, které je příliš netěší. Nesnášejí nespravedlnost a brání ty, kterým je ubližováno. Jsou idealisti a stavějí zájem celku nad zájmem jednotlivce. Lvi bývají sebevědomí a ctižádostiví. Chtějí být přirozeným středem každé společnosti. Vášnivě touží po pochvale, cti a uznání. Jejich vadou bývá neschopnost podřizovat se jiným.

ZDRAVÍ: Lvi mají poměrně dobré zdraví a silnou vitalitu. Jsou sice náchylnější k různým zraněním a náhlým chorobám, ale bývají imunní vůči dlouhodobým chronickým onemocněním. Knejcitlivějším místům patří zrak, páteř a srdce. Především ve vyšším věku jsou citliví na onemocnění srdce a problémy související s krevním oběhem.

PRACOVNÍ PŘEDPOKLADY: Tvořivá mysl činí ze Lvů velmi schopné a dynamické spolupracovníky. Mají skvělý organizační talent a schopnost získat si autoritu. Nejvíce jim vyhovují řídící funkce. Musí mít pocit, že stále postupují kupředu. Neztrácejí sebevědomí ani v kritických situacích. Dokáží si udržet přehled a chladnou hlavu. Lev je tvůrčí znamení, proto v práci dokážou projevit svoje nadání, schopnosti a tvořivost. Mohou být úspěšnými řediteli, vedoucími, velvyslanci nebo vůdci politických stran. Láká je zábavní průmysl, vhodná jsou i svobodná umělecká povolání.

LÁSKA: Pro Lva je láska něčím, co musí být rozehráno naplno. Musí být nápadná a dramatická. Lvi jsou romantičtí a touží po zbožňování. Kvůli lásce jsou ochotni mnoho obětovat a překračovat obvyklé hranice. Těžko jim lze odolat. Ženy jsou sexuálně zaměřené a přitažlivé. Manželka ve znamení Lva je dobrá hospodyně, pečuje o svůj zevnějšek, ale vydžaduje také hodně pozornosti. Muži jsou vášniví milovníci, pozorní a štědří. Bývají velmi žárliví. Milují společnost a neradi zůstávají doma za pecí. Vhodnými partnery mohou být Lvi, Váhy, Raci, Střelci, Berani, Blíženci. Chladně na ně působí Vodnář a Býk.

Uf, tak to je vše... Tak co, myslíte že to na ně bude sedět? :slight_smile:
Pepince se dneska ale vůůůůbec nelíbí v postýlce, takže já jí pádím zase vysvobodit :sweat_smile:
1. zář 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martulíku z většiny to sedí a snad i na naše mrňousci budou mít podobné sklony :wink: Já jsem beran a můj manžel střelec tak se nám malá Karamelka narodila přesně , bude naše rozmazlené mimi :wink:
1. zář 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Josifku, u nás je manža blíženec a já býk, ale i tak nevím kdo jí bude rozmazlovat víc :grinning: taťka je z ní děsně poprděnej a já jí nejsem schopná nikomu půjčit ani na vození v kočárku :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme oba rohatí já beran a manžel kozoroh a klape nám to už spoustu let :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, musím se vám dneska pochlubit :slight_smile: Po včerejším totálně zoufalém dni, kdy malá přes den vytuhla jen 3x na půl hodinky, usnula kolem jedenácté večer a spala v kuse až do půl šesté!!! :astonished: Normálně jsem se ráno lekla, jestli nám nestávkujou rádiově řízené hodiny :grinning: Takhle dlouho ještě nikdy nespala :slight_smile: ...no a asi zase jentak nebude :grinning: ale bylo to super!
2. zář 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminka a miminka

Ondrovi bude zítra 6 neděl. Dneska jsem proto byli na kontrole, váha 3950g, délka 53cm, obvod hlavičky 36,5 cm. Taky jsem znovu s dr. probírala Ondráškovo ležení na levé straně, respektivě, hlavička na levé straně. Ale teď už jsem více v klidu, jelikož před pár dny jsem zjistila, že se Ondra už snaží otáčet za zvuky, hračkami, povídáním....a jelikož má trochu zploštělou hlavičku právě na levé straně, proto se mu na ní lépe leží . ale na štěstí to na cvičení není, mám stále polohovat a otáčet, dávat na bříško, atp... a prý to bude čím dál tím lepší takže jsem vytáhla barevné hračky a strkám je na pravou stranu
taky máme trochu šupinky ve vláskách, tak nám v lékárně do zítra namíchají sylicový olej, aby jsme se toho zbavili
moučnivku v pusince už máme malinko, natírám stále genciánkou, tak snad se toho brzy zbavíme.
S paní dr. jsem také probírala očkování proti pneumokokovi, nevím, kterou vakcínu zvolit, mám se rozmyslet do Ondrových 3. měsíců, kdy se bude očkovat hexavakcína, tak by jsme to naočkovali s tím.
Dneska jsem musela poprvé odsávat mléko odsavačkou, protože jsem myslela, že mi prasknou a malej spinkal tak jsem ho nechtěla budit, tak se mi povedlo odstříkat 70 ml, flaška je v ledničce, tak bude třeba na večer

Ondrášek je čím dál tím víc rozkošnej, hodně se směje, povídá, je to moje zlatíčko
3. zář 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 39
Tvůj příspěvek