• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Ahojky...
tak jsme včera měli vítání občánků a myslím si,že kdyby jsme nikam nešli,udělali by jsme líp.Nelinka byla na začátku v poho,pak začala plakat no a pak spustila řev na celé kolo.Ta která doma nezabrečí,jen občas tak to tam celé prořvala a nic co ji uklidní nezabralo. :frowning2: Když jsem ji položila na stůl,tak se zklidnila,myslela jsem ,že půjdem zpět aspon na společnou fotku a když jsem ji zase vzala tak spustila nanovo.Není zvyklá usínat na rukách,prostě potřebuje v klidu ležet.Tak nemáme ani společnou fotku ani u kolíbky jsme se s ní nevyfotili,tak mě to i trochu mrzí.Jsem si při těch pohledech přibadala jak blbá matka co neumí uklidnit své dítě :frowning2: než jsme odcházeli tak mi začala usínat na rameni,a do kočárku už jsem ji pokládala spicí.
dojeli jsme domů,nelinka vysmátá,tak jsme se s ní vyfotili doma v obýváku,to byla v poho.no a večer když jsem na ni mluvila,hrála si s ní,tak se smála nahlas a byla naprosto spokojená. :slight_smile:
13. pro 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
duch asi je Nelinka trémistka :wink:
14. pro 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
duch: asi už si říkala, že je to velká holka, tak se přeci nebude fotit s nějakou kolíbkou, která je pro prťata :wink: no a třeba se taky rozčilovala, proč ji vítají až teď a ne když se narodila, že :grinning: jinak naše Josefínka se tam smála celou dobu co jsme čekali a za chvilku potom, co jsme si sedli v obřadní síni, taky spustila bandurskou... jojo, dětičky :grinning: my jsme tam měli kolíbku jen jako dekoraci, takovou mini, takže ani nebyla šance se tam fotit... no jo no...
14. pro 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsme byli bez kolébky :frowning2: :frowning2: :frowning2:
po dlouhé době jsem se konečně vyspala, Ondra se budil jen najídlo, tak snad mu to budící se období už zmizí :grinning:
14. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nelinka ted měla období,kdy usínala v noci po kojení i hodinu,ale dva dny už zase dobrý.
Klarka,ja myslím,že to budící období zase za chvíli začne.až těm naším drobečkům začnou růst zoubky a to se asi teprve nevyspíme :wink:
16. pro 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
duch no já si snad už myslím, že už mu rostou :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: jelikož noc zase hrůza a co horší pláč i přes den, takže chovám a chovám a jsem vycuclá jako citron :confounded: :grinning:
16. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
u nás je to s tím spinkáním jak na houpačce... když už si začnu pochvalovat, jak nám to jde, tak přijde masakr :sweat_smile: Pepinka si posunula svoje noční vstávání o hodinku, takže teď vstáváme kolem půl třetí a pak kolem třičtvrtě na sedm (v tom lepším případě :slight_smile:) Mám štěstí, že přes den, když někam vyrazím, tak je fakt zlatíčko! Zrovna včera jsme jeli do Prahy a to bylo na celý den. Bála jsem se, jaká bude noc po tom, jak se hezky vyspinkala v autě a taky mě tam dost spala v manduce, a nakonec super. Jo a taky za sebou máme po hooodně dlouhé době první společnou noc i s tatííím v ložnici (vzal si dovču a od včera až do neděle s námi bude doma), zatím se teda ještě nevylámal z postele, ale jsem zvědavá na jeho pocity po dlouhé době :grinning:
Jo a zoubky? Uf, už teď se děsím :confounded: I když už se na ně asi taky pomalu připravujeme... Pepinka úplně úžasně cení dásničky :grinning: je to takový jiný úsměv než mívala dřív... asi zkouší jak to bude vypadat až bude cenit zoubky :wink:
17. pro 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky lvíčata,
to je kosaco :confused: :confused: :confused: :confused: první den Ondra nepůjde do kočáru, jsem zvědavá jak ho uspím v posteli :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
18. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
teda my jsme si dneska dali... Jeli jsme navštívit Pepinky prababičku... Návštěva byla moc příjemná, babička je ta nejzlatější, jakou jsem kdy mohla mít... z malé byla nadšená a všechno bylo prostě strašně fajn. Jenom ta cesta, uf... Tam jsme jeli přes 2 hodiny a zpátky dokonce 2 a 3/4 h, hrůůůza! Normálně ta cesta trvá asi hodinku a půl. Jenže v té chumelenici, zpátky za tmy, neodklizené silnice, sem tam nějaký ten pirát silnic... Jsem fakt ráda, že jsem v pořádku doma :fearful: Ani radši nemyslím na to, kdyby jsme zůstali někde viset, v té ledárně co dnes byla...

klarka: tak co? zůstali jste doma? na pěší tůru tohle počasí fakt není... po cestě jsem v rádiu slyšela, že snad v úterý přijde zase obleva... no, ale je to škoda, bílé vánoce by byly nádhera!
18. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak to vypadá, že ty tuhé mrazy už polevují (v neděli bylo -16) tak se zítra vydáme na poštu, mám tam úro Ondráška poslední dáreček pod stromeček.
Jak vidím docházku, asi máte plné ruce Vánoc (u mě je to taky tak :confused: ) já už dokoupila všechny dárečky, taky je už zabalila, cukroví je hotové, tak jen nazdobit strom a může to začít, už se těším :grinning:
jo a jedna novinka, Ondra se před týdnem poprvé otočil na bříško, samozřejmě jsem to prošvihla a našla jsem ho na bříšku z histerákem, jak nemoh zpátky :frowning2: každý den trénuje a trénuje, ale zatím se mu to povedlo jen jednou :grinning:
21. pro 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer sluníčka a broučinci :wink: :grinning:
přidali jsme pár foteček pro slavnostnější vánoční náladu :grinning: můžete kuki a šipka v pravo :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=3635638#navigator
21. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jeeee, ahojte :slight_smile:
u nás panuje klasická nestíhačka :grinning: Měli jsme sice od středy doma tatího, ale skoro každý den jsme ěkam razili, takže to straaašně rychle uteklo... No, dárky jsem už taky skoro pořídila, zítra půjdu na poslední obhlídku, snad mi něco po cestě cvrnkne do nosu :wink: Pak to ještě zabalím a je to! Cukroví jsem nějaké taky opekla, zítra musím ještě polít slepované a taky bude hotovo. Teď večer jsme s Pepinkou dělaly vaječňák, takže už opravdu zbývá jen ten salát a vánočka :dizzy_face: Stromeček zdobíme na štědrý den nebo před, to ještě uvidíme...

klarka: Ondrášek je šikula! gratulujeme k dalšímu velkému úspěchu :wink:
josifek: máte (jako obvykle :grinning: ) fakt bomba fotky! Simonce to moc sluší :slight_smile:

jo, taky nám přibylo pár foteček v albíčku http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#253-DSC06175.JPG vánoční teda nejsou, díky tomu, že nic nestíháme, ťy budeme fotit až bude ten stromeček a taaaak :slight_smile:
holky, jdete někdo ještě s mrňouskama na očkování před vánocemi? nás to čeká zítra, tak snad to bude zase hladce probíhat...
21. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jejda, omlouvám se za ty překlepy a nedoklepy :sweat_smile: uspávám malou a mám volnou jen jednu ruku (levou, uf...)
21. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Marti foto máte také moc krásný, pepička je malí kulíšek :wink: a děkujeme za pochvalu. jinak my máme očkování až 5 ledna :wink: poslední a pak pár týdnu počkat a budou naušničky huráááááá :wink:
21. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
josifku, děkujeme :wink: nás čeká taky to 3.očkování... v lednu pak půjdem do toho Prevenaru, jestli teda už konečně bude ta vylepšená vakcína jak pořád slibují... a naušničky se už blíííží! za chvíli je už taky budete mít :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak máme za sebou 3.očkování :slight_smile: Zatím dobrý, Josefínka teď spinkala 2,5 hodiny v autosedačce, když jsem bloudila po městě po dárcích... no, ještě uvidíme co večer. Ptala jsem se doktorky na ten 13-ti valentní Prevenar a zatím neví kdy bude... :unamused: Jinak máme smůlu, že jsme se nenarodily v srpnu, to by nám to v příštím roce hradila pojišťovna, jsou to šmejdi :angry:
Ještě jsem vám nenapsala míry: 6 kg rovných a 60,5cm (minule to bylo 61cm :grinning: , to jsme se za ten měsíc nějak scvrkly). Pepinka přibírá hezky, takže příkrmy zatím pořád vypadají až na těch 6 měsíců :slight_smile:
22. pro 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti gratulka pepince :wink: a foukáme ať ji to nebolí :wink: Přikrmujeme a míry nám také nesedí podle ní máme pořád 64 cm ale nám to neva pořádně vynosíme oblečko62 :wink: . Já se ptala na to očkování a říkala mi že nám budou hradit tu druhou variantu od roka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: počkáme :wink:
22. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Josifku, děkujeme :wink: my nosíme 68 akorát pyžámka z Tesca a nějaký dupajdy a kabátky (ale tady taky záleží na výrobci, protože taháme i 56)... jinak bodyčka pořád 62 (asi rostou s námi :grinning: ), ty 68 jsou děsně obrovský...
jo, o jaké druhé variantě očkování píšeš?
22. pro 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti jsou tři varianty očkování prevenalu, jedna je v miminkovském věku a dávají se tři vakcíny, pak je od jednoho roku a tam jsou dvě vakcíny a pak je třetí tady se můžeš kouknot je tulink s očkovacími termíny
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/Synflorix%20Souhrn%20SPC.pdf
22. pro 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
nějak nestíhám psát,ale aspon dočítám
josífek - krásné vánoční fotečky
martulík - taky krásné fotečky a super míry
holky vy se máte,Nelinka má tak akorát oblečení 68 a body a overálky nosí 74 se zahrnutými rukávy
očkování už budete mít za sebou a nás v lednu teprve (snad konečně) čeká 1.dávka. Prevenar budeme dávat zároveň.Dr.říkala,že ten co bude zdarma bude pro ty,kteří budou mít první variantu-tedy 3dávky po měsíci a pak to přeočkování,ale musí se začít s očkováním až v lednu(dítě musí mít 3-5měsíců) a tu třetí dávku musí dostat do 7měs.
Nám by to mělo vyjít,tak jsem se na to ptala dr.takže to zkusíme,když to nevyjde,tak nám část proplatí pojištovna.Stejně chceme tak i tak očkovat.Ale dr.říkala,že zatím nikdo neví,když se to tak začne a třeba dítě onemocní a bude se muset další dávka posunout,jestli pak se to nebude muset doplatit(když to nevyjde podle toho jejich plánování)
22. pro 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné vánoce všem lvíčátkům a jejich rodinkámmmmmmm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a malá vám zaspívá :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=voNtz3ea89o
23. pro 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem to psala včera na rychlo a úplně jsem zapomněla na Ondráška - je šikulka,že už se otočil,za chvíli se bude točit pořád :slight_smile:
23. pro 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
přejeme všem krásné Vánoce
PF v albíčku :wink:
23. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
klárko krásná pfka :wink:
http://elfyourself.jibjab.com/view/xwvhHx3Ewnd3kUTx a jěště jedna od Nás pro vás Máme vás rádi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. pro 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte maminky a lvíčátka, s Josefínkou vám také přejeme ty nejkrásnější první společné vánoce! :dizzy_face:
josifku, koukala jsem na video a povídáte úplně stejně jako my :grinning: je to sranda :grinning: jo a děkuju za ty odkazy!
duchu, s tím očkováním je to tak, že zdarma je to pro dětičky narozené od srpna (nám to uteklo o týden :angry: ) a tu třetí dávku musíte stihnout do 7.měsíce... tak držím palce, ať vám to vyjde :wink:

jinak máte moc hezké vánoční fotečky :slight_smile: doufám, že se nám podaří stvořit aspoň novoroční PFku :sweat_smile: zítra ten všechen kolotoč naštěstí už konečně skončí a přijde vytoužený klídek a odpočinek :slight_smile: v pekárně mi kyne těsto na vánočku a na lince stydnou brambory a vajíčka na salátek, mňam :dizzy_face: už aby to bylo hotovo!
23. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a nevíš jestli je to do 7měsíce(konec 6.) nebo do ukončeného 7měsíce,že by to bylo až den před 8měs.?

nevím jestli stihnu se tady zítra objevit,tak přeji všem krásné Vánoce,bohatého ježíška a hlavně rodinnou pohodu :wink: :slight_smile:
23. pro 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
duch: mělo by to být do ukončeného 7.měsíce :wink: jakmile jim bude 7 měsíců a nějaký ten den, tak už neee... to by byla právě ta naše situace...

jo, holky, ještě jste mě inspirovaly... když nám tatí teď večer zdobil stromeček, natočily jsme vám vánoční přáníčko :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=GuM-3v8u6WY
23. pro 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my uvidíme jestli to stihnem,první dávku i s hexou by jsme mohly dostat 5.1. jestli nelinka už nebude osypaná-pořád má na bříšku a hrudníčku krupičku - dáváme fenistil,mazali jsme lenienskou a ted nám napsala Excipial,ale připadá mi že to vůbec nemizí,tak jsem zvědavá.Když ji to nezmizí,tak nám ji asi nenaočkuje a pak už nám to nevyjde
vy máte teda upovídáné dětičky,Nelinka teda taky-jak kdy,ale nějak se mi nedaří ju natočit :unamused:
23. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, ahoooj, ahooooooj :slight_smile:
Tak jak jste zvládli vánoce? U nás bylo fakt veselo... Večeřeli jsme už v pět, aby jsme se vyhnuli večernímu prudění... Pepinku jsme si dali v houpacím křesílku na stůl, aby jsme k ní nemuseli případně vstávat od stolu... no, podařilo se mi sníst půlku jídla a pak jsem si řízek musela rychle rozkrájet na kousky, abych mohla jíst jednou rukou :grinning: prďolku jsem měla pak na klíně a ona soustředěně sledovala každé sousto, které jsem si dávala do pusy :grinning: U stromečku jsme se párkrát vyfotili a pak jsem při rozbalování kojila, jinak by nebylo nic slyšet, no prostě mazec... Nejvíc dárků dostala samozřejmě Josefínka a já z toho měla asi největší radost :slight_smile:
Takže vánoce jsme úspěšně zvládli, teď ještě toho Silvestra, uf... :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek