• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Milé moje malé planetky a velké sluníčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: PŘEJEME VÁM VŠEM VŠE JEN TO NEJKRÁSNĚJŠÍ DO NOVÉHO ROČKU A MNOHO POHODOVÝCH DNŮ BEZ STAROSTÍ A SLZIČEK :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Oslavencům velké pusinky a to těm dnešním i těm co jsme minuli :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A dala jsem tři fotečky ,kdo chce může kouknout :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3653389&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0
1. led 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný Nový rok maminkám, miminkům, těhulkám, snažilkám

hlavně zdravíčko, to je to nejdůležitější

my jsme ještě před Silvestrem absolvovali 5 měsíční kontrolu, Ondra váží 7,03 kg a měří 68,5 cm
měl pěkně hnusnou reakce na hexa vakcínu, horečku byla skoro 39 chuděrka moje

novinky u nás
1. od 23 se převracíme na bříško, jde nám to jedna radost, ale pak se pěkně vztekáme, když nemůžeme zpátky
2. papáme mrkvičku a celkem nám to jde, zapíjíme vodou, jelikož čajík nám nejede
1. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
I my se připojujeme s přáním pro nový rok :dizzy_face: Ať je ten letošní rok pro vás ještě krásnější a bohatší než ten předchozí, který nás obdaroval těmi našimi nááádhernými lvíčátky! :dizzy_face:

josifku, máte moc pěkné fotečky! koukala jsem na tu židličku... Simonka už sama sedí? :astonished: jůůůů! my budeme teď v lednu kupovat teprve jídelní židličku :slight_smile: aby měla ta naše prďolka odkud rozhazovat všechny ty dobroty, které jí od 6-ti měsíců začneme servírovat :grinning:

klarka: Ondrášek je fakt kus klučíka! jste nás už pěkně přerostli :wink: a taky šikula!

fotečky (opět :sweat_smile: ) nestíhám zpracovat, ale máme nová videa, tak když budete mít dlouhu chvilku, mrkněte :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=E7mG7u3qM-w
http://www.youtube.com/watch?v=QW7ITQNx0lk

no a co je u nás nového? Pepinka hooodně povídá s plnou pusou :grinning: ať už při kojení, nebo si do pusinky narve plínu, hračku, moje nebo svoje prstíky... včera zjistila, že se dají chytit nožičky a přitáhnout k hlavičce... přetáčí se tak zvláštně na bříško, že tak nějak po ramínka je na bříšku, ale od těch ruček je tak napůl na boku a napůl na bříšku... taky zvedá strašně moc hlavičku, někdy si říkám, že se snad dřív sama posadí než poleze :grinning:
1. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravíme lvíčky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: měli jsme poradnu a máme 6750g a66cm :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hexa bez pláče a prevenal přichystaný :wink: prý to pujde říkal doktor :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooojjjj...
tak vás zdravím v novém roce a přeji jen to nejlepší :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
byla jsem dneska s Nelinkou na prohlídku v 5měsících a má 72cm a 7120g :sweat_smile: :grinning: dostala 1.hexu,vůbec neplakala,teplotu zatím taky nemá... prevenar nemáme - nám by to už zdarma nevyšlo,tak ho dáme po 7měsíci - bude to o dávku mín a něco nám proplatí pojištovna
mrkla jsem na fotky a videa - jako vždy krásné
Nelinka se ještě nepřetáčí :unamused: ale vypadá to,že snad už brzy bude
5. led 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile:
teda koukám jak vám lvíčátka kráááásně rostou :dizzy_face: My jsme se nějak zasekly do délky a rosteme do šířky :grinning: Včera jsem stihla srovnat pár fotek z července a srpna v počítači, chci si to všechno projít a zazálohovat... no a když jsem viděla tu naší cácorku, jak byla maličká, tak to snad ani není možné... teď je z ní opravdu takovej správnej buřtíček :grinning:
My taky pořád čekáme na Prevenar, ten 13-ti valentní... jenže kde nic, tu nic... :unamused: Slibovali ho už od podzimu, pak na leden, ale když jsem se před vánocemi ptala naší doktorky, tak říkala, že o tom pořád nic neví, ach jo... Jinak včera mě dostaly zprávy na Nově... vytočilo mě, jak to podali, že je očkování pro VŠECHNY zdarma, ale že vakcína prostě není, nebo teda, že doktoři jí nechtějí kupovat... takový nesmysl :angry: (myslím to pro všechny zdarma...) jenže tímhle přístupem lékařů o to očkování pak přijdou i ta srpnová dítka, je to byrokracie, fuj :pensive:

Jo a jednu novinku máme. V neděli jsme konečně byli na těch mých vysněných závodech s pejskem :dizzy_face: Manžel měl teda chudák po službě (takže prudil od prvních vteřin :sweat_smile: ), vyzvedávala jsem ho ráno rovnou v práci a jeli jsme na celý den do Loun. Naštěstí oba dva (teda manža i Josefínka) to tam přežili a nakonec se jim tam i líbilo! No a my jsme si přivezly bronzový pohárek ze zkoušek :dizzy_face: Měla jsem strašnou radost, jak jsme to tam zaběhly, protože naposledy jsem byla trénovat na cvičáku v květnu, naše poslední společné závody jsme si zaběhly 1.5., no a od té doby se "jen" válím doma. Daf je bez tréninků, i když ji kamarádka občas vytáhne aspoň na ty závody. Hrozně mě to tam psychicky nabilo! Zato fyzicky, uf... ještě teď se z toho nemůžu dostat :grinning: Kdybyste měly chuť mrknout na video, jak to na našich zimních závodech vypadá: http://www.youtube.com/watch?v=lVklnqr2g6o
7. led 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti - gratuluju :wink: :sweat_smile: to video je úžasné,máte moc šikovného pejska :dizzy_face:
no když se dívám zpětně na fotky,tak si říkám,že ani není možné,že byla tak malá......tak rychle to ubíhá a ty dětičky moooc rychle rostou
7. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
duchu, děkuju :wink: náš pes je fakt máááčo! :grinning: když vidí ty překážky, tak je prostě k neudržení :grinning: ale mě to aspoň tím víc baví... doufám, že nám i z Pepinky vyroste pořádná agiliťačka, na závodech se to hemží hodně prckama, je to fajn vidět novou generaci už takhle v zárodku :slight_smile:
7. led 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dloooouho jsem tu nebyla. :sweat_smile: Chtěla jsem se zeptat jak stíháte to pneumo očkování zdarma? My máme dnes 5 měsíců, zítra máme jít na první a pak další únor březen. Ráda bych to zítřejší odložila, protože má být v průběhu ledna Prevenar proti 13ti kmenům (nyní protí 7mi a Synflorix proti 10), ale nevím jestli to půjde.
7. led 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pospecka: ahoj :wink: nás se už netýká, protože jsme červencové lvíče :frowning2: ale očkovat chceme... jen jsem zvědavá, jestli se toho 13-ti valentního Prevenaru vůbec dočkáme... chtěli jsme jím očkovat už s Hexou, ale pořád ho nemají a kdo ví, jestli vůbec někdy bude :unamused: protože ho pořád jen slibují....
7. led 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospecka - ahojky...
my jsme se na to ptali dr.už před vánocema a byli jsme u ni 5.1. a řekla nám že my už to nestihneme
aby jsme to měli zdarma(nelinka je nar.5.8.) tak pak dej info jak jste dopadli vy.Každému Dr.říkají něco
jiného
7. led 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
duch: ale vás se to přeci už mělo týkat! :angry: to bych vaší doktorce pěkně poděkovala, že vás o to připravila! právě, že děti narozené od srpna to měly mít hrazené... je to škoda
7. led 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo,před vánocemi mi řekla at přijdem 4.1. pro recept a 5.že nám ji naočkuje i s hexou.jak blbá jsem tam šla toho 4. a bylo mi řečeno at přijdu zítra do poradny že vůbec ještě neví jak to bude a v poradně mi řekla že ho nemá a že už nám to nevyjde.
já už to neřeším,je to sice škoda,peníze se hodí vždycky,ale i tak to Nelince zaplatíme
7. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
duch: my jsme 7.8. a mudr mi dnes když jsem volala řekla, že bysme mohli počkat do konce ledna na prevenar 13, ale není jistý jestli bude a pak bysme stejně dali synflo a akorát by nám to rozhodilo poradny a kalendář dalších očko, tak jdeme zítra na synflo. Zavolej, mudr, že máš v Brně sestřenici s prckem nar. 7.8. a že budou očkovat, tak že to chceš taky a hotovo. Když řekneš, že to máš z nějaké diskuse, tak bude dělat ksichty.
7. led 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jasně, my to taky budeme platit, ale málo peněz to zrovna není a proč si to nenechat uhradit, když ta možnost je... :unamused:
7. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ta možnost byla,ale když prostě ty očkovací látky teď nemá,tak už to prostě nevyjde.já už to neřeším.původně jsme chtěli očkovat už v těch 3měs.,ale nemohli jsme,protože pořád něco měla.takže by jsme to stejně platili
8. led 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jasně, teď už s tím nic neuděláte, ale je to fakt škoda :unamused: my také chtěli očkovat už ve 3 měsících, ale slibovali nový Prevenar, že už bude... no a pořad ještě není :confounded:
8. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj,oni toho vždycky naslibují a nic.
dneska jsme ani venku nebyly,to by bylo spíš na saně než na kočárek- s tím se včera nedalo pořádně jezdit,natož dneska,když celý den sněží.Takhle bílé měly být Vánoce
8. led 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my byly včera :grinning: pak ještě šla babička vozit (podruhé od narození malé...) a já šla mezitím s pejskama na cvičák, máme super fotky, nádherná modrá obloha :dizzy_face: opravdu se to povedlo! zato dnes :confounded: holky jsem vyvenčila jen před domem na minutku a šup dom... s kočárkem jsem si ani netroufla... příšerně tam fouká... ale musím říct, že vánoce by takhle vypadaly moc pěkně :slight_smile:
8. led 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj maminky a lvíčátka :slight_smile:
konečně jsem se prokousala tou hromadou fotek, co jsme doma zase nafotili a už jsou v albíčku, tak kuki :wink:
http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#269-DSC06272.JPG
9. led 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
duch: nevzdávej to, normálně tu doktorku bombarduj. Ty peníze se daj využít i jinak.
11. led 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek lvíčátka a maminky

nějakou dobu jsem tu nebyla, ale zahlédla jsem tu, že tu řešíte očkování proti pneumokokovi a jeho placení státem, my jako srpnový máme smůlu, mám už objednaný Synflorix na první dávku a taky ho zacvakám, ale co by jsme pro ty naše zlatíčka neudělali, že :grinning: :grinning:

martulikk, jako vždy krásné fotky :slight_smile:

u nás je od pondělí velká změna ve spaní v noci. Jelikož už bylo Ondrovo "fakošení" neúnosné, tak jsme udělali rázný krok a odstěhovali se zpátky do ložnice a jeho nechali spát samotného v pokojíčku a taky už neuspávám v ruce a Ondra usíná sám v postýlce a nezavázán !! Zatím bych řekla, že slavíme úspěch, Ondra cca po 45 min. usíná, včera dokonce i bez breku, vzbudí se 3-4x za noc, ale zase sám usne, bez mé pomoci, krom jídla samozřejmě. Tak jsem na něj pyšná a vlastně jsem pyšná i sama na sebe, protože už jsem to dlouho plánovala a furt odkládala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka - to je super,že to spinkání tak zvládáte a že Ondra usíná hezky sám. :dizzy_face: Nelinka v poslední době usíná už u prsa a pak ji přenáším do postýlky.jinak usíná s brekem,ale spíš než pláč,je to vztekání.co chvilku tam chodím,hladím,dávám dudlík-nevydržím déle než půl hodinky,buď do té doby usne,nebo ji vytahuji :frowning2: a to ještě před vánocema usínala krásně sama.ale v noci se budí jen jednou :sweat_smile:
14. led 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
duch a Ondra právě usínal při houpání na míči a pak se každou chvilku budil a já jsem už na to neměla síly. Teď usne sám, včera teda s pěkný záchvatem vzteku :frowning2: ale jinak to nejde, musí přijít na to sám, že takhle je mu líp, spal dobře, krom jednoho probuzení, kdy se rozhodl, že bude zkoušet to co dělal do teď, že bude vzhůru, jíst nechtěl, tak jsem ho nechala v postýlce, chvílema plakal, mrčel a asi po hodině usnul, bez mé pomoci, my to prostě vybojujeme :grinning: ale musím říct, že mi to jeho brečení láme srdíčko :cry: :cry: :cry:
14. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte děvčata :slight_smile:
koukám, že tady se nic moc neděje...
klarka: teda to klobouk dolů, že jste to takhle rozsekli :wink: já si to teda nějak nedovedu představit, že bych spala v jiné místnosti než je Josefínka... pro mě je dost těžké i to, že na ní díky mantinelu v postýlce nevidím... dětský pokojík nemáme... zařizovat ho chceme nejdřív tak v létě... ale ono vždy záleží na situaci... Pepinka v noci začala zase pěkně vyvádět, hooodně povídá a teď poslední dny jí asi trápí bříško nebo co... protože se hodně nahlas vzteká a tlačí... :unamused: takže taťka už má zase zaječí úmysly, že nám frnkne z ložnice, aby se vyspal :sweat_smile:

no a ty noci jsou u nás pokaždé jinak... asi nejčastěji vstáváme tak 1-2x, teď pár dní zpět byla noc, kdy prďolka vstala jen jednou, nadlábla se a hned zase usnula... a vstávala až někdy v osm, no fakt zááázrak! jenže dva dny na to byla zase vzhůru co 2 hodiny :confounded: dnes to bylo zase 2x, poprvé usnula při kojení a podruhé jsme byly hodinu a půl vzhůru, no jo no... aspoň se nenudíme :grinning:

jo a holky, za týden slavnostně začínáme s prvními příkrmy :wink:
17. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk, mě Ondra dělá docela radost, usínání už se zdá být v pohodě, a to, že nejsem s ním v jednom pokoji, je pro mě jedině dobře, neposlouchám každé zašustění deky, Ondrovo otočení nebo blábolení. Nanny hlídá, chůvička hlásí když má hlad a já se vyspím rozhodně líp než před tím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

my už přikrmuje (jsme na UM, takže o měsíc dřív) Ondra už papá : mrkev, brokolici, bramboru, cuketu, kuřecí maso, kaše a zapíjí vodou, poslední dobou mu docela šmakuje, tak mi dělá radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
klarka: hlavně, že vám to takhle vyhovuje :wink: také používáme chůvičku, na noc hlavně kvůli monitoru dechu... nebo když jdu venčit pejsky a nebo teď, když Josefínka spinká v ložnici a já "pařím" v obýváku na netu :grinning:
jsem hrozně ráda, že v noci už neuspávám, prďolku dám buď spící do postýlky a nebo si tam povídá, hraje a já každých 15 minut znovu zapnu kolotoč :sweat_smile: tohle nám ty první měsíce nešlo, už nějakou dobu to takhle funguje a mě se docela ulevilo... když jsme přecházeli z období uspávání na rameni, kdy jsem po každém nočním kojení 15 minut houpala a uspávala :confounded: , tak to byl docela mazec, ale hezky se to chytlo... přes den mi dopoledne spinká třeba i hodinku v náručí a já koukám na telku (teda spíš na to, co jsem si nahrála, protože sledování tv v přímém přenosu mi fakt nehrozí :grinning: )... no a odpoledne, když teda nejdeme ven, jako třeba dnes (to se fakt nedalo), se občas povede, že jí uspím v náručí u kojení a přendám do postýlky... někdy vydrží spinkat i 2 hodinky, což je super, protože se aspoň najím a vyvenčím hafíky... zrovna teď už spinká víc jak hodinku, i když teda jak jsem jí přendala do postýlky, během pár minut byla vzhůru a chytla pěknej hysterák, uf... ale pak tam rozbordelařila co se dalo a za nějakou dobu s palečkem v pusince usnula :slight_smile: no a když se tenhle postup nechytne, tak jí nechám spinkat u mě v náručí, protože si tak aspoň psychicky odpočinu...

s příkrmy máte na nás pěkný náskok :slight_smile: já už taky nakoupila hromadu skleniček i nějakou kašičku, ale zatím studuju s čím a jak začít
17. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk my začli s mrkví, pak brokolice, pak mrkev s bramborem, mrkev s masem :grinning: :grinning: více vařím, ale občas mu dám skleničku, pěkně mu jedou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kaši jsem zatím zkusil mléčnou, trochu jí blidní, tak chci zkusit nemléčnou :grinning: :grinning:
a začíná toho jíst už celkem hodně, už to nejsou dvě lžičky a dost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé, my začneme taky s tou mrkvičkou, pak tu mám mrkev s bramborem, nějakou brokolici, květák a pak jablíčko, hrušku... no a ještě pár dalších :grinning: tomu se prostě v obchodě nedalo odolat... kaši jsem koupila od Nutrilonu, obilno-mléčnou bez lepku... teď akorát řeším, kdy s ní začnu... ale asi počkám pár dní až co ona na ty příkrmy :slight_smile:
17. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk, nezapomeň přidávat kvalitní olej (olivový, slunečnicový) do zeleninky, aby se lépe rozpouštěli a vstřebávali vitaminky :wink:

bacha na ty skleničky, z okolí znám případ, že mimčo pak vůbec nechtělo doma dělanou stravu, ale já je taky občas dám, včera měl zrovna skleničku zeleninka s králíkem, tak jsem mu ohřála třetinu, pak další a nakonec to spucnul celý, jak mu to jelo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky uspávací metoda fakt funguje, mládě šlo spát 19:15, stával na jídlo v 11,2:30,5:30 a spal do půl devátý, já jsem neuvěřitelně odpočatá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek