• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Ahoj holky :slight_smile: omlouvám se,jestli narušuji vaši diskuzi,ale chtěla jsem se zeptat: jdeme dneska na 3. hexu.Mám se obávat nějaké reakce? Někde jsem četla,že ta druhá bývá nejhorší a u ní měla malá jen lehce zvýšenou teplotu.
Nebude vám vadit,když občas nakouknu a písnu? Nenašla jsem bohužel diskuzi,kam bych se mohla zapojit.Všude fungují buď hodně dlouho nebo se nás dané téma netýká :frowning2:
Taťku máme pořád v práci a já v okolí nemám žádnou kamarádku mamku,tak bych si ráda taky popovídala s někým spřízněným :slight_smile:
25. bře 2010 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
elidule - ahojky,vítej.Vůbec se neomlouvej a klidně piš.Máš moc krásnou holčičku a skoro stejně starou :wink:
Nelinka neměla po žádné dávce reakci. znám i takové co měli u 1.a 2. zvýš.teplotu a u 3.nic. řekla bych,že je to individuální.
A co Justýnka-má zoubek,leze,jakpak ti spinká a papá? My máme taky taťku skoro pořád pryč,jezdívá většinou jen na víkendy.
25. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé,tak to jsem ráda :slight_smile:
Děkuju,ty máš taky moc hezkou holčičku,taky pěknej smíšek :wink: Jusťulín má už dvě zubiska,už je má asi tři týdny,najednou se objevily a bylo to,od té doby další nevylezly. Co se týče se spaním,tak bylo to teda lepší dříve,to třeba usnula v sedm a budila se tak okolo třetí v noci na mlíko,pak spala až třeba do půl osmé,ale posledních pár týdnů je to takový všelijaký,pláče a přitom se zdá,že spí :frowning2: a i v noci má víc hlad.My už přikrmujeme od pátého měsíce,jsme na UM skoro od začátku,kojení se nám nějak nedařilo a musela jsem se teda obrnit veeeelkou trpělivostí :slight_smile: (kterou sem nikdy neoplývala) a teď baštíme krásně,mlíko máme v podstatě ke snídani a někdy k véče a v noci samozřejmě,jinak papkáme ovoce,jogurty,přesnídávky,maso zeleninu se snažim vařit a obměňovat jí jídelníček,ale přiznám se,že mě někdy ovládne lenora,pak dostane nějakou skleničku.Já si všechno extra uvařim a zamrazim a pak jen vyndám a uvařim přílohu a je to :slight_smile: zatím si nestěžuje :grinning:
A co dělá váš taťka? Náš je jeřábník u stavební firmy,tak jezdí na montáže,tenhle týden dělá třeba jen u Prahy,tak se vrací každý den domů,ale už nastává takový to dobrý období pro stavby,tak bude doma taky jen na víkendy.Co se dá dělat.Jsem ráda,ale že má práci a že ho to baví.
25. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak Justýnka ještě neleze ani nesedí :frowning2: jenom válí sudy a snaží se na bříšku jít na kolínka - tak nějaká aktivita tu je :slight_smile: Nelinka už leze? To je sranda za ní běhat asi :wink:
25. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
děkuji,jj,je to smíšek,ale už se umí i pěkně vztekat. Nelinka má 1zoubek a ten má od 16.3. Plazila se dozadu a už ji to jde dopředu,takže je všude-zásuvky,šuplíky....no radost :grinning: na čtyřech se houpe,nebo dělá překážkový sed :sweat_smile:
Tak to jsi šikovná,že takhle vaříš...já se taky snažím,ale občas má i skleničku.zatím toho moc nesní,když se zadaří tak sní 125g,ale to je max. zatím ji ještě pokaždé dokojím..4. jdeme do poradny,tak se poptám kolik by toho měla sníst ať můžem nějaké to kojení vynechat.My jsme začaly s příkrmy když měla 6měs+1týden.Kolik ti toho malá sní(po jakých porcích zamrazuješ?)
S naším taťkou to máme jako vy.dělá taky u stavební firmy(podzemní zakládní staveb),takže když je někde tady kousek,jezdí aspon na noc domů,jinak bývá pryč.a už dělají i víkendy občas.ale jsem taky ráda,že má práci,přece jen,peníze jsou potřeba
25. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
justýnka je taky šikulka a brzy na to přijde,tak si užívej že máš ještě chvíli klid.já přes den nic moc neudělám a večer se mi už kolikrát nechce :frowning2: když jsem s ní 24hod.denně sama,tak už mi občas tečou nervy a to je hodné dítě-zatím.Ale naštěstí tady mám maminky - kamarádky,tak mám s kým na chvíli aspon vyrazit ven
25. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Týý jo,Nelinka je teda pěkně akční :grinning: No já mám zatím klid,to je fakt,protože i pěkně spí přes den.Ale věřim,že toho máš večer plný zuby.Kdyby si člověk mohl aspoň říct: tak teď prcka uložim a můžu celou noc spát - a ono prd :wink: Jéé s těma porcema - já to nikdy nevážila,přiznám se,že to dělám od oka,ale třeba masa by mělo být 20 g ale nevim,jestli se tim myslí v syrovým nebo vařeným stavu :sweat_smile: Ja zkusila nejdřív jenom tu zeleninku,pak masíčko a teď už míchám dohromady všechno možný,ale co se týče gramáže,tak to nevim,ani jsem to s doktorem nijak nekonzultovala,on mi vždycky jen řekl,teď už má věk,aby jedla tohle a teď už zase tohle,ale přímo porce to ne.Já mám misku, ze který Justýnce dávám papkání a vim třeba,že když sní půlku,tak snědla hodně :grinning: ale když jí dám skleničku kupovanou,tak tu 200 dá,ale musí jí to chutnat :grinning: má ráda bílý jogurt s banánem,to já můžu taky,občas uvařím hrušku s jablíčkem,na tom si taky pochutná.Tak z 70 procent vařim,protože je to levnější varianta,než pořád jen kupovat,když toho jí víc a víc a taky aspoň vím přesně,co jí (i když vlastně taky ne,všechno je chemicky upravovaný,bio nekupuju) a od jedný mamky vim,že dávala jenom kupovaný a pak dcerka nechtěla vůbec vařený.
Já Týnku už od mala učim na ty moje blafy :grinning: :grinning: Bude odolná :grinning:
25. bře 2010 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to máš fajn,že ti pěkně spinká přes den.Nelča spí přes den doma max.po půl hod.,venku spinká déle,ale to mi moc nepomůže,když potřebujju něco dělat doma.(celkem spí přes den tak 2-2,5h)večer většinou usíná kolem 18:30-19:30h a v poslední době spala až do 6.h.
poslední 2dny má rýmu,včera i zvýš.teplotu,tak je taková uplakaná,pořád chce být u mně,mám záda totál.odrovnanéa v noci se taky pořád budí.Teď mi konečně usnula u prsa,tak se aspoň trochu prospí a snad bude mít zase lepší náladu.Chtěla jsem jít ven,ale šíleně tam fouká vítr,že jsem to vzdala,stačilo mi to dopo-do obchodu a do lékárny
mi právě nelča vařené nic nechtěla,všechno to plivala a prskala a skleničku snědla pěkně,tak jsem byla ráda,že aspoň něco sní.teď už je to lepší,tak ji to střídám(skleničky by se pěkně prodražily)a bio taky nekupuju :slight_smile:
25. bře 2010 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dopoledne spinká kolikrát i hodinku a půl a odpoledne jak kdy,když jdeme ven po obědě,tak si dá tak půl hoďky a je jasný,že ještě odpoledne tak na půl hodinky zalehne,ale když jsme doma a ven nejdeme,tak chodí spát třeba ve dvě a spí kolikrát až do čtyř.Doma spí líp než v kočáře venku,tam je hrozně zvědavá a nesmí ji nic uniknout :slight_smile: už aby seděla a kočár předěláme na sporťák a bude sedět a může koukat dosytosti.Takhle se kolikrát začne rozčilovat po delší době,že nic nevidí :slight_smile:
Jinak jsme byli u toho doktora,dostali jsme dva píchance - řev jak tur :sweat_smile: vážíme skoro 8,5 kg a měříme 71 cm
Justýnce teda taky skleničky moc chutnají,ale ještě musim kolikrát ten obsah mixnout,ona ty kousky prostě nechce nebo se dáví :unamused: jako minikousky sní,ale jak je to větší tak ne-e-e
S tím spaním: u nás se to zadařilo jen asi třikrát,že spinkala až do rána,jinak se aspoň jednou na jídlo budí.No ale mohlo by být daleko hůř,tak jsem ráda,jak to je :slight_smile:
25. bře 2010 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
a jinak tady taky foukalo ale jen malinko a byla jsem pěkně splavená - fuuj a zítra má být až 21 st. nebo kolik
25. bře 2010 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to ti teda opravdu spí krásně :dizzy_face: to se u nás stát nemůže.
krásné míry :wink: jaký máte kočárek,že jste ještě v korbičce?Nelinka je už od začátku března ve sporťáku
a co očkování,je nějaká reakce nebo zatím v poho?
25. bře 2010 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
no já to říkám blbě s tím kočárkem :frowning2: - my máme sporťák jako takovej - trojkombinaci,myslela jsem, jako že ho nemáme uzpůsobenej na sezení ještě.Matu tě - promiň :sweat_smile: My jsme pevnou korbu neměli - tak jsem to vysvětlila snad nějak srozumitelně :slight_smile: já se v tomhle nikdy nevyznala - prostě kočár na ležení a sporťák říkám jako na sezení - píšu jako tatar,ale ty to pochopíš určitě! mě i přijdou ty klasický kočárky s pevnou korbičkou hrozně maličký,když je tak vidím na ulicích,tak si říkám,že bysme se tam s fusakem už určitě nevešli,ale je fakt zase,že ten náš kočár je i tak dost dlouhej,má tam pořád hodně místa,je to Patron ale přesný typ teď nevím.
u nás se už spí,co u vás? zatím bez reakce,uvidíme,jak bude spinkat.Jak jsme vyjeli od doktora,tak usnula a ani v krámě se nevzbudila a to se nad ní nakláněli nějaký důchodci a žvatlali na ní :grinning:
25. bře 2010 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
taťka nám odešel na pivko,tak je tady klid
25. bře 2010 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
jaký jsi měla vůbec porod a zkušenost s porodnicí? Justýnka se narodila akutním císařským řezem,tak nemám zkušenost,doufám,že u druhého dítka to půjde přirozenou cestou
25. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
tak konečně usnula,beruška moje malá :dizzy_face: asi čekala až zavolá tatínek a když ho slyšela mohla jít spinkat :sweat_smile: :wink:
tak už to chápu s tím kočárkem :grinning:
25. bře 2010 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
a mám novinku.... Nelinka se dneska sama posadila-šikulka moje malá :dizzy_face: :dizzy_face:
25. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
týý jo,docela pozdě,tady se spí už od půl osmé,ale slyšim,jak se v postýlce pořád vrtí a hlasitě vzdychá :unamused:
to jsem ráda,že jsi tak chápavá :grinning: já se někdy neumím pořádně vyjádřit.
A kde máte tátu?
25. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem přenášela,takže mi porod vyvolávali...Nelinku nakonec musela dr.vytáhnout vexem a pak jsem měla přirostlou placentu,takže jsem si užila i celkovou narkózu.pak jsem kolabovala,měla jsem nízký tlak z velkých krev.ztrát,tak mi dali transfúzi. na 1.porod dobrý,snad další bude lepší :wink: :slight_smile:
jakto že jsi měla akut.císař.?nějaké problémy?
25. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jééé,tak to gratuluju :slight_smile: jsem zvědavá,kdy na to přijde ta naše potvůrka :slight_smile: naše babička (tátova mamka) ve mě vidí hroznou ženskou,když se koukám na malou,která se snaží si sednout a já jí nepomůžu a neposadím jí :grinning:
25. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
normálně chodí spinkat dřív,ale teď jak je nachlazená,tak je více uplakaná a má ten denní rytmus nějak rozhozený.
jj,však se nějak domluvíme :wink: :grinning:
taťku máme ve Vlašimi,měl dojet zítra a vypadá to,že asi budou dělat i sobotu-dozví se to zítra.jestli jo,tak tento měsíc dělal 3soboty a jeden celý víkend :frowning2: :cry: tak doufám že nebudou a zítra přijede
25. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo,v životě se bude muset naučit víc věcí sama,tak ať si zvyká od mala :wink: :grinning: taky na to brzy přijde.
jenže teď už neudělám vůbec nic...neudrží ještě tak tu rovnováhu a za chvilku padá-tak ji budu muset více hlídat,ať si hned neotluče hlavu :confounded:
25. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jéé tak to sis teda užila,jak tak čtu,další mimi půjde jako po másle určitě :wink:
já šla ráno na ozvy a měla jsem špatný výsledky,malá se nehýbala skoro vůbec,dělali se mnou psí kusy,ale nic,tak jsem přišla ještě jednou ten den a pořád nic,tak jsem šla hned na sál.byl to fofr.Nejhorší bylo,že jsem nevěděla co se děje,už u mě byli asi tři doktoři a něco si špitali a sestra se na mě tak usmívala,jsem si říkala,co se děje a nakonec mi to jeden z těch mudrů vysvětlil a pak najednou šup šup a malá byla na světě a nakonec zjistili,že všechno bylo v pořádku,jen se Justýnka nechtěla hýbat :frowning2: no ale hlavně,že to dopadlo tak jak to dopadlo,ale doufám,že příště to půjde tou přirozenou cestou :slight_smile:
Si pamatuju,jak mi doktor v rychlosti vysvětloval celou situaci,já podepisovala souhlas,sestra mě už cévkovala a pak se ten doktor zeptal: máte nějaké otázky? :grinning: otázek jsem měla spoustu,ale ne v tu pravou chvíli :grinning:
25. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to je taky pořád někde v trapu :frowning2: máš poblíž aspoň rodinu? tak přeju,ať mu práce nevyjde :grinning: to je takový na hlavu,většinou se práce přeje,ale v tomhle případě neee :slight_smile:
tak ať se z toho Nelinka dostane,my jsme rýmu měli jednou a trvala tři týdny,odsávala jsme ve dne v noci,jsem se bála,že nás přijde soused lynčovat,ale ten prej když spí,tak spí a je mu všechno jedno,tak je to dobrý,co se týče hluku od nás.
25. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
jéé,tak to byl fofr...no hlavně že vše dopadlo dobře...raději císař než vyčkávat a pak být pozdě :wink: jj,otázky člověka napadají později.já když jdu s malou na prohlídku tak mám v hlavě plno věcí na které se chci zeptat a když odcházím,tak zjištuju,že jsem se vlastně ani na nic nezeptala :grinning: :grinning:
dneska už jsem odsávala méně než včera,tak snad to bude brzy dobrý.jinak sousedy neřeším,zapínám vysavač i ve 3ráno,přece ji nenechám se dusit.
manželova rodina je tak 20km od nás a moje 80 a víc,ale docela jsem si zvykla,ale jak jsem psala,mám tady aspon kamarádky.jinak když chci tak moje mamka dojede,je už v důchodu
25. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
já se musím smát,když si to tak zrekapituluju všechno: já jsem z Děčína a tam jsem dělala v jedný firmě,kde moji spolupracovníci byli všichni důchodového věku,mě bylo 22,takže tam jsem si přátele nenašla,ačkoliv já si v podstatě pokecám s každým :grinning: pak jsem se přestěhovala za mužem do České Lípy nebo spíš na kraj do jedný vesničky a slibovala si,že tam už si přátele najdu.Bohužel z toho sešlo,pak jsme se přestěhovali do města přímo a já si našla práci,od který jsem si taky slibovala:najdu si nové přátelé,poznám novou práci,něco se naučím a dostala jsem se mezi chlapy důchodce a jednu jedinou kolegyni mýho věku,která má ale táááák rozdílné zájmy :grinning: stýkám se v podstatě jen s ní,je teď těhotná,tak si máme říct o trošku více :sweat_smile: moje rodina je autem tak 40 minut,v létě k nim budu jezdit,když stejně Vašek (manžel) bude na montážích,mají dům a zahradu s bazénem,tak máme aspoň kam jezdit.S manželovou rodinou se nestýkám a ani to nemám v úmyslu :pensive:
taky když jdu k doktorovi,tak bych si to měla psát raději :grinning:
nás soused málem udusil - přišel z hospody a dals i něco vařit a usnul,probudil mě hroznej smrad,naštěstí se vzbudil včas,ale ten puch byl na chodbě cítit snad měsíc,nešlo to vůbec vyvětrat :rolling_eyes:
my máme teda jenom jednoho souseda,vy bydlíte v paneláku nebo nějakým větším domě?
25. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
teda tak to bylo štěstí,že se vzbudil včas.my bydlíme v paneláku v 8patře,takže těch sousedů máme víc
tak to budeš mít fajn,když to nemáš k rodičům tak daleko,v létě na zahradě u bazénu bude fajn.já taky budu asi občas u rodičů,když bude manža celý týden pryč,ať máme občas nějakou změnu :slight_smile:
25. bře 2010 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
to jsi měla štěstí na kolegy v práci :grinning: copak jsi dělala za práci?
25. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
joo a u našich se pak i během dne sleze víc lidí,naproti nim bydlí sestřenka s rodinou a blízko pak bydlí brácha s rodinou,tak je to pak veselejší :slight_smile:
je všechno slyšet u vás? u bráchy na záchodě je slyšet,když nad nima někdo spláchne :sweat_smile:
25. bře 2010 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
my nad náma už nikoho nemáme a já navíc nedoslýchám,takže to musí být už jo hluk abych to slyšela :grinning: :grinning:
ale ne,malá mě naučila natahovat uši,takže občas zaslechnu i nějakého psa z baráku štěkat :grinning: ale manža občas slyší sousedy se hádat a tak....já teda ne :grinning:
25. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
viď? :grinning: no v tom Děčíně jsem byla obchodní referentka - honosný název že? realita ovšem byla taková,že si mě ředitel posadil do kanceláře a vařila jsem mu kafe :unamused: pak pomalu tý práce přibývalo - administrativa pro obchodní oddělení,byl to strojírenský podnik,obor,který mě nezajímal,ale procvičila jsem se v Němčině a i v Angličtině celkem,pak jsem chvíli dělala v jedný autolakovně,taky administrativu,měla jsem se starat o zakázky, s nervama v kýblu jsem to ale po 4 měsících vzdala - vůbec se tam netopilo,ani na záchodě,byla tam plíseň,majitel neplatil telefony,tak je jednou odpojili,pak přišli odpojit i elektriku,že nebyla zaplacená a když mi v zimě přinesl přímotop,protože tam bylo asi 14 stupňů a řekl,že ho mám ale zapínat jen když přijde návštěva,tak jsem se s nim rozloučila :grinning: to byl děs fakt,ale hlavně že on a jeho rodina se vozila v takových fárech :rolling_eyes: a pak před mateřskou jsem nastoupila do servisu elektronářadí,napůl fyzická a napůl administrativní činnost,ale bavilo mě to - nedávno jsem ale potkala šéfa a ten mi říkal,že podnik asi zkrachuje,tak se asi nebudu mít kam vrátit :confused:
cos dělala ty před mateřskou?
25. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek