Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

Ahoj holky,
máme doma téměř 4-týdenní miminko. 🙂 Protože je to naše první, chtěla jsem se pro inspiraci spojit s maminkami, které mají doma stejného tygříka. Dávat dohromady dítka podle měsíce narození mi nepřišlo tak trefné, jako podle znamení. Přeci jen, i svou povahou by si tato dítka měla být bližší... 😉
duch
25. bře 2010
no nic,pro dnešek se loučím,půjdu spát,ať můžu zase zítra fungovat.z úklidu jsem moc nestihla a to jsem si nachystala i žehlení...tak snad to zítra nějak zvládnu 😃 a když ne,tak pozítří...práce neuteče 😃
dobrou a klidnou noc x-)
duch
25. bře 2010
já to neměla s práci tak pestré(myslím druhy zaměstnání,dny bývaly občas pestré až až).po škole jsem nastoupila v nemocnici na interní JIP a tam jsem byla až do mateřské 😎
tak a už mizím...dobrou
elidule
25. bře 2010
no tak my bydlíme v domě,kde je v přízemí obchod s květinami,nad ním má pan domácí kancelář a je tam jen vyjímečně a soused,který buď spí nebo chodí do práce,takže ten hluku moc nenadělá,pokud se zrovna taky nehádají s tou jeho.Ale musim říct,že to je kolikrát taková Itálie :-N pak tak bouchají vším,že se celý barák otřásá :-p jednou ta jeho přítelkyně přišla v noci z práce a on měl zamknutý byt a zřejmě klíče zevnitř a spal a ona se chudák nemohla dobouchat,tak mlátila i židlí do těch dveří,to byly rány a on spal klidně,to musely slyšet lidi v sousedství a on si klidně hajá 😃
nteeklo vám někdy do bytu?
elidule
25. bře 2010
jo tak tos taky klidnou práci ale neměla :-|
dobrou a dlouhou noc 🙂
elidule
26. bře 2010
Nazdárek 🙂 jaká byla noc? U nás se vstávalo o půlnoci a pak v půl páté na jídlo,ještě jsme spali do půl osmý,takže pohoda 🙂 jinak jsem teď přišla z města,byla jsem něco málo nakoupit,budu dělat zapečený těstoviny,tak jsem musela koupit žebírka,jestli zbude nějaký masíčko,bude i polívka 🙂 pro malou mám už oběd připravený a je toho docela dost,tak bude mít ještě na zítra - a je to.
duch
26. bře 2010
ahojky...
tak u nás budíček ve 4:30,musela jsem ji odsát,tak když už byla vzhůru co by se i nenapila a pak jsme vstávaly v 5:30 😞 já jsem měla zapeč.těstoviny ještě od včera a Nelinka měla brambor+květák+kuř.maso.copak má Týnka na oběd?
dopoledne jsme byly s kámoškou venku a za chvíli vyrazíme do města.
elidule
26. bře 2010
v půl šestý 😞 je to ranní ptáče teda
já s květákem musim opatrně,dost jí nadýmá :-S to samý s brokolicí,musím malinko.Dneska měla taky kuřátko,směs zeleniny mražený a brambory,snědla všechno,až jsem se divila 🙂 hlavně že jí chutná
nám teď dorazil taťka a já uložila malou do postýlky,už si mnula očička,ale nějak se jí tam nelíbí ]-(
my půjdeme ven po sváče,venku je hrozný dusno,tak doufám,že nezačne pršet,než se vypravíme :-|
duch
26. bře 2010
dala jsem fotečky jak si malá sedla,jestli chceš odemču na chvilku fotoblog.Jééé vy se máte,že máte taťku doma.náš před chvíli psal,že dneska nedojede 😞
hanullinek
26. bře 2010
Ahojky, zdravím maminky... Můžu se tady k vám přidat? 🙂 Mám chlapečka Kevinka, narodil se 20. srpna 2009. Akorát žijeme v Anglii 🙂
elidule
26. bře 2010
hanullinek: ahoj 🙂 mám spolužačku,která je těhotná a pendluje mezi Anglií,kam po škole odjela a Polskem,odkud je její přítel a kde žijou jeho rodiče.Říkala,že zdravotní péče o těhotné je v Anglii dost špatná prej,máš taky takovou zkušenost? Ona si pak našla privátního gynekologa a pak už byla spokojená,ale jinak prej hrůza 😞 Ty ses tam přivdala? To já budu nadosmrti v naší rodné zemi 😃
elidule
26. bře 2010
Kevinek je krásnej 🙂
hanullinek
26. bře 2010
Děkuji 🙂
Já jsem tady přiletěla za přítelem před 4 lety a už tady chceme zůstat.. Nevím, já si nemůžu stěžovat zatím na doktory tady. A i když jsem byla těhotná, tak prohlídky, odběry jsem měla pravidelné, jen na ultrazvuk jdeš tady jen 2x, pokud nemáš jiné komplikace a porod byl taky fajn 🙂 Po porodu jsem šla akorat na druhý den už domů s malým ale to byla moje volba, protože jsme byli oba v pořádku a docházela k nám domů doktorka, takže tohle se mi taky líbilo 🙂
elidule
26. bře 2010
Tak to joo 🙂 no ona od puberty měla pořád nějaké zdravotní potíže a lítala po doktorech,tak je asi přirozený,že očekávala větší péči o sebe v "jiným" stavu,ale s pláčem mi třeba psala,že šla na gyndu a ten doktor se na ní jen kouknul od stolu a prej: jste v pořádku :-N to se jí nedivím,že se jí to nezdálo.Ale je to všude asi stejný,je to o přístupu k lidem.
Cos tam dělala a přítel? Obdivuju každýho,kdo se rozhodne odjet do ciziny,do novýho prostředí,nota bene když vím,že bych se nejlíp nedomluvila :-N já jsem v tomhle hrozná :-|
hanullinek
26. bře 2010
Přítel jezdí náklaďákem pro jednu firmu s oblečením a já jsem dělala ve skladu s hračkama 🙂
Chvilku to trvalo, než jsme si tady zvykli, ale život je tady mnohem jednodušší než v Česku nebo na Slovensku.. proto se nám už nechce ani zpátky.
A co Justýnka? Už máte zoubky?
My se zrovna trápíme s prvním.. předevčírem měl horečku 39 a od včerejška se nám k tomu přidal průjmik, tak snad o víkendu bude první zoubek na světě 😃
elidule
26. bře 2010
tak hlavně,že se vám tam líbí 🙂
my už máme dva zuby - spodní - už asi tři týdny,najednou se objevily 🙂 doufám,že u dalších to bude mít taky tak hladký průběh.
tak snad to Kevču 😃 brzo přejde a jste zubatý 🙂 můžu říkat Kevča? 😉 Jak mu říkáte jinak?
hanullinek
26. bře 2010
Jasně, že můžeš.. říkáme mu všelijak a většinou Kiko nebo Kevánku 🙂
Tak to jste měli super s těmi zoubky..
Jsem ráda, že jsem našla tohle forum, alespoň máme skoro stejně staré děti a o rady nebude taková nouze 🙂
Jsem tady na něj tak nějak dost sama, žádná babička ani tetička po ruce 😞 Ale jinak nám dost pomáhá i tatínek 🙂
elidule
26. bře 2010
Jo zatím jsme měli štěstí 🙂 uvidíme,jak to půjde dál
Já jsem tady na Koníkovi už od minulýho roku a četla jsem si jednu diskuzi,ale nikam jsem nepřispívala,ta diskuze se bohužel stala soukromou a pro mě tudíž nedostupnou,tak jsem hledala,kam bych se vtírla 😃 a je fakt,že tady máme stejně starý dítka plus mínus a je to vždycky dobrý,mít se koho zeptat na vše
já jsem tady taky sama,rodinu mám v jiným městě,ne daleko,ale ani ne za rohem 🙂 náš taťka se taky snaží,ale převážně jen o víkendech,protože přes týden je na montážích,ale už jsem si tak nějak zvykla,ono mi taky nic jinýho nezbylo 😃 to je dobře,že se váš taťulda snaží,měli by že jo? co furt jenom my? 😃 máš aspoň nějakou kamarádku,se kterou bys mohla někam vyrazit?
tak my pádíme ven,dokud je hezky,chci malý koupit capáčky,jak jsme vylezly ze zemního fusaku,tak nemáme co na nohy :-N tak jdem na nákupy - zatím čuuus,písnu,jak jsme pořídili 🙂
duch
26. bře 2010
hanulinek - ahojky,vítej 😉
máš krásného chlapečka a má moc hezký úsměv :-N x-) i Nelinka se začala smát jak ho viděla
taky obdivuju,já bych asi nikde v zahraničí žít nechtěla,ani bych se nedomluvila a pro mně je doma tady 😉 🙂
eli - ať nějaké hezké koupíte,my máme dvoje a asi nám brzy budou malé
jinak jsme před chvíli dorazily z prochajdy,venku je hezky až na ten vítr
hanullinek
26. bře 2010
Cawky, děkuji...
Ono pokud to zahraničí nezkusíš tak nevíš... Jsme tady vážně spokojenější 🙂
A malý bude umět alespoň od mala dobře anglicky i česky 🙂
Četla jsem jaká je ta tvoje malá šikulka. Malý se na čtyři postaví, ale ještě neví co dělat dál s tím těličkem, jinak hodně běhá v chodítku 🙂 Sám se ještě neposadí, ale sedět vydrží dlouho už sám. Ale to všechno ještě přijde 🙂
Čekáme teď na ten zoubek, trápíme se dva dny, ale pořád nic..
duch
26. bře 2010
to je,ale zase nic neudělám a pořád hlídám 😞 :-|
Kevik na na všechno přijde,pořád má ještě čas 😉
elidule
26. bře 2010
Tak jsme zpět 🙂 Taťka ještě venku vozí,protože Jusťule usnula před barákem akorát,tak ať se ještě trošku prospí 🙂 já se aspoň osprchuju a umyju si vlasy.
Tak botičky máme,večer dám foto na ukázku,jsou nám dobře,akorát se mi zdá,že tam tu její patičku nemůžu nějak pořádně dostat,zkoušeli jsme několik a vždycky jsem měla pocit,že tu patu tam prostě nemá dosazenou :-| ale to asi tak ještě nevadí,když to nejsou botky na chození?hlavně aby měla schovaný nožičky.
Tak vítr tam je a toho prachu,jsme toho měli s mužíkem plný oči,jsme furt měnili směr,aby to nešlo do kočárku 🙂
duchu zrovna jsem se chtěla zeptat co váš taťka,jestli dorazí,tak čtu,že ne,tak aspoň v tu sobotu?No a mě bylo divný,že máš albíčko prázdný a přitom jsem si říkala,vždyť jsem se tam už koukala :-N určitě to na chvilku pusť,ať můžu závidět 😉 Ta naše potvůrka dělala dneska na zemi hodiny,ale jak rychle :-N že jí z toho nebolí bříško?
duch
26. bře 2010
s tou angličtinou to máš pravdu,to bude mít malý super
duch
26. bře 2010
nelča v těch jedních taky nemá tu petu úplně dosazenou,ale v ty druhé má super.když se v nich zatím nestaví tak to nevadí,až se bude stavět a bude dělat první krůčky tak to budou muset botičky sedět perfektně.
odemčeno 😉
elidule
26. bře 2010
ta je šikovnááá 🙂 má tak krásný modrý kukadla,ty má po kom? a hodně vlásků,Týnka se narodila strašně vlasatá á černý ty vlásky měla,ale pak postupně začala plešatět :-N ale už jí to pomalu dorůstá,ale dost jí ty vlásky zesvětlaly
duch
26. bře 2010
děkujem 😉 ty má asi po sousedovi 😃 😃 😃 (to je vtip 😉 ) kdoví - já mám hnědé a manža zelenošedé,ale třeba se ji ještě dovybarví
taky ji vlasy hezky rostou-hlavně už zarůstá ta pleška co měla vzadu,už ani není pořádně poznat,že tam nějakou měla
přijde mi,že ty vlasaté miminka vypadají starší
duch
26. bře 2010
Nelince strašně zachutnaly ty kukuřičné křupky.ani se nenadám a má ji v sobě 😃
elidule
26. bře 2010
😃
tu plešku měla taky,nejdřív tam měla takový kraťoučký vlásky hodně tvrdý,už je to dobrý 🙂
já je chci taky zkusit,zatím jí dávám od Nestlé takový sušenky,ale jsou tak snadno rozpustný,že to chvilku žužlá a úplně je rozmočí 😃 a nedáví se tím?taky se dobře rozpustí?
duch
26. bře 2010
ty bych řekla,že se rozpouští líp než sušenky,jen je z toho pak celá ulepená.
jdu koupat a uspávat večer ještě nakouknu.zatím papa
duch
26. bře 2010
tak u nás už se dneska spinká x-) :-N
elidule
26. bře 2010
týýý jo gratuluju 😃 to už máš volno nebo tě čeká to žehlení? já to furt odkládám,ale zítra dopoledne se už na to fakt vrhnu! 😎 my to máme dneska pěkně šoupnutý,jak taťka venku vozil malou,tak už bylo po šestý,tak mu volám,kde je a on mi říká,ona tak hezky pořád spí,tak jezdím a jezdím 😃 tak jsem ho honem nahnala domů,no a večeřeli jsme později a koupali později,tak se půjde asi i později do pelíšku 🙂 ale třeba bude spát dýl do noci :-N si naivně myslím 😃

Začni psát odpověď...

Odešli