• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
autor
když my máme vrchem plněnou, tak to nejde... :frowning2: ale nějak to vymyslet musím, protože je to větší pohodička...
no, nosítko... koupili jsme si klokanku od Chicca, ale na tu je ještě Pepinka malá... oni teda píšou, že je to pro míma od narození, ale myslím si, že by se to mělo používat až když drží děťátko hlavičku...
11. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klokanky bych se nebála pokud má podpěru na hlavičku, tak si myslím, že se není čeho bát, většina je od 3 kil :wink:
taky mám vrchem plněnou pračku, před tím než jsme koupili domek, bydle-li jsme v pidi garsonce, a co třeba aby byla v kuchyni???
11. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
petamarketka: vy to máte doma hezké, jinak mé jméno je Markéta (můj nick pozpátku), má dcera je Petra po tatínkovi Petrovi :grinning: (pro chlapečka jsme chtěli jméno Marek nebo Martin :slight_smile:)
11. zář 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Markét - no však jsem taky hned koukala, jestli nejsi náhodou z Prahy - jestli nehrozí, že by naše Peťuli chodily do stejné třídy :grinning: Koukám, že jsme měli vybraná shodná jména - Petra, Marek :grinning: Obě holky mají narozeniny a svátek kousek od sebe :sweat_smile: Ale u nás je na tom i Markétka shodně - svátek 13.7. nar. 18.7. Alespoň nám nebude jedna vyčítat, že ta druhá se má, že má svátek daleko od narozek... Obě ho mají cca týden od sebe :grinning:

Sušičku máme taky (díky jedné vyklizené místnosti dole v baráku sloužící jako prádelna pro naši rodinu a švagrovou) a v zimě na ni nedám dopustit. Přes léto ji nepoužívám, to je sluníčko rychlejší, ale v zimě je to paráda. Vážně doporučuju! Jen je blbý, že je hodně prostorná a najít pro ni místo v bytě není jen tak..

Klokanku máme po Markétce také chicco - nosili jsme ji tam ale až tak od 3 měs. Až když držela docela hlavičku... Přestože že píší že je od narození...

Maku byla jako malinká zlobivá a hoooodně plačtivá. Také jsem ji nohou houpala v autosedačce na zemi a nahoře jsem vařila oběd... Bylo to náročné :sweat_smile: Až když byla starší, nosila jsem ji i po bytě v klokance, i jsem s ní vařila, jinak bych nic neudělala...
s Peťulí se to nedá srovnávat, to je takový poklad :dizzy_face:
11. zář 2009 v 15:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Petamarket.... já bych jméno po sobě nedala , i když ho miluji a můj manžel také ale počkám až budu babička a snad se dočkám a bude se jedno jmenovat po mě :wink: Mé jméno je Mia :wink: Chlapeček by se jmenoval Davídek, ale věděli jsme že to bude holka, byli jsme na plodovce :grinning:
Martulko my ho máme od chicca a jsem s ním uplně spokojená malá je v něm moc ráda ale raději leží na nové hrací dece :wink:
11. zář 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Josífku, Mia v naší generaci je opravdu neobvyklé! Já to jméno znám až odsud z koně :sweat_smile: Moc se mi líbí, ale jen na cizích holčičkách, vlastní bych ho asi nedala :sweat_smile: Chtěli jsme přeci jen nějakou klasiku - nebo spíš "kalendářní" jméno...
11. zář 2009 v 15:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petamarket...já měla tatínka řeka tak mám i řecké jméno :wink: Moje dědi mají také česká jména :wink: Hold ale v řečtině jsou obě jen se trochu jinak píši :wink:
11. zář 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Josífku, aha, tak to jo :wink: co znamená jméno Mia? Moje? Jen tipuju :sweat_smile:
11. zář 2009 v 15:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta jo jo moje nebo jedna má to dva význami :wink:
11. zář 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc hezké :dizzy_face:
Ty jo, tolik hodin, obě holky pořád ještě spí - od 13:00 :sweat_smile: Na tom koňovi tak neskutečně ten čas utíká...
Ale stihla jsem u toho uvařit večeři, poklidit, tak alespoň něco :sweat_smile:
11. zář 2009 v 16:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
petamarket ....moje spí dneska celý den a to prospala s jednou přestávkou i celou noc :slight_smile: je nějaká spavá,já mám vařeno už od rána já stávám o půl 6 a pak mám celý den jen pro sebe a děti :wink: Většinou jsme na procházce i dneska jsme byli skoro 4 hod :grinning: Možná jěště skočíme někam si sednout venku je fajně teplo :slight_smile: A večer budu žehlit na střídačku s manželem :grinning:
11. zář 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
josifek v půl šestý :confused: :confused: :confused: :confused: tak to bych nebyla schopna ničeho, v tu dobu kojím a jsem ráda, když malý ještě chrní do 8 někdy i do 10 :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klarko já to mám tak naučený už řadu let prostě se tak sama budím :wink:
11. zář 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Josífku, brzké vstávání mi taky nevadí, ale hned po ránu vařit - to bych nemohla. Já klidně ráno vytřu, uklidím, žehlím - než se děti vzbudí - ale vařit...
11. zář 2009 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my jsme dnes vstávaly v půl šesté a tajně jsem doufala, že po kojení míma ještě vytuhne... ale kdepak... já byla jak mátoha a ty moje psí holky mě taky moc nepodpořily... huply do postele a ani necekly :sweat_smile: jen ta nejdůležitější osůbka prostě zahlásila vstááááávaaaat :grinning: Přes den byla Pepinka docela hodná, i když autosedačku jsem zase vytáhla, no... Ale před chvílí mi přišel e-mail, že lehátko už z obchodu poslali, takže v pondělí snad dorazí, už se moc těším! :slight_smile:
Odpoledne jsem vyrazila do lékárny a koupila ty probio kapičky, cena je teda fakt darda, ale doufám, že pomůžou, ach jo... Zítra je zkusíme, tak doufám, že taky budu moct brzo napsat: "jééé, dneska to byla paráda, míma hezky spinká" :grinning:
11. zář 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

jsem vás dočetla - teď jsem nějak od středy nestíhala :unamused:

ad jména - my to taky neměli jednoduchý - holka by byla Terezka - sice nejčastější jméno, ale kolem nás jich moc není - skoro žádná. Problém byl na kluka...manžel chtěl Petříka po sobě, al eto jsem razantně zamítla, páč 3 Péťové by byo trochu moc...i když mě celé těhotenství tvrdil, že to bude Péťa. Když jsem přišla, že bych ráa nějaké "normální" jméno, né jako třeba Qvido, Hugo, nebo Kryšpín...začal mluvit pořád o Kryšpínovi :angry: . Miminko bylo překvapení, takže napsat Kryšpín a doufat v holčičku jsem nechtěla...jméno jsme vyřešili asi 6 hodin před porodem, když manžel trochu slavil a pak to začal řešit...no naštěstí, protože jinak bych na otázku v porodnici musela říct, že jméno netuším :confounded: . Já chtěla Adama, ale to mi neprošlo. Ale Martínka jsem odsouhlasila okamžitě :dizzy_face: .

Dnes je brouček nějaký ukňouraný a pořád by jedl...si asi vybírá za včerejšek, kdy byl naprosto vzorný a pořád spinkal (cestovali jsme do Olomouce na zápis a krásně to zvládl, ale dnes :frowning2:). Jsem už mrtvá :pensive:
12. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
víkend u tchánovců byl fajn, zvládli jsme navštívit i moje rodiče a prarodiče, jen ta noc nebyla nic moc, malej se furt budil a poplakával, asi mu změna prostředí nesedla :frowning2:

dneska to vypadá, že budeme celej den zavřený doma, prší :confounded: a je pěkná kosa :angry: :angry:
14. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,můžu se přidat,taky mám doma malou lvici,narodila se 5.8.09 a zatím je stašně hodná,pláče jen když má hlad,usíná i sama v postýlce nebo spinká na procházce v kočárku...večer usíná kolem 20hod. a budí se kolem 2-4hod.a pak nějak kolem 6hod.,takže mě nechává i docela dost vyspat..... :slight_smile:
14. zář 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíme holky, my prožili supr sobotu na radegastovým dnu a neděli doma na chalupě u ohínku v pergole :wink:
Já jsem ale nastydla a kašlu jak tuberák, a soplím :angry: Chodím kolem malé s rouškou i když i ona má trošku soplíky, jinak je hodná pořád spinká :slight_smile:
Vítej Duchu....Malá je kočanda :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
Klarko ono to může být i počasím že se tak pořád mění, a nebo není na cestování stavěný bude třeba peciválek domácí :wink:
14. zář 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem vám všem koukla na fotečky,moc krásné a miminka ještě krásnější :slight_smile:
Taky vám to připadá že to strašně rychle ubíhá.....nedávno jsme se dozvěděli že čekáme miminko a teď už bude mít 6týdnu...to ani není možné
14. zář 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Duchu ubíhá my už máme 7 týdnu právě pár minutek :grinning:
14. zář 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
letí to šíleně mi v pátek oslavím 8 týdnů :confused: :confused: :confused: :confused:
14. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, zdravím i nového lvíčka :wink:
téééda, to se nenarodil nějaký "normální" lvíček, který taky "normálně" nespí jako my? :grinning: Tak si říkám, jestli nepatříme do jiného znamení :sweat_smile: Zdravím novou lvici :slight_smile: Je to kočka :wink:
Tak my za sebou máme klasický, tuctový víkend... Manžel teď obden slouží, takže si ho ani moc neužijeme a když už je doma, plouží se kolem nás s rouškou jak mimozemšťan... chytil nějakého chřipkového bacila, tak doufám, že to s Pepinkou taky neodnesem, ach jo...
Jinak dneska dopoledne nám přišlo to lehátko i s kolotočem nad postýlku a je to paráááda! Josefínka si zrovna hezky prdí v lehátku a vypadá zatím spokojeně. Večer spustíme i kolotoč, jsem zvědavá jestli při něm malá i usne :slight_smile:
My jsme v pátek oslavili 7 týdnů :slight_smile: Hrozně to všechno letí, chtěla bych aspoň krapet zpomalit čas :sweat_smile:
14. zář 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj,je to moc krásné období a mohlo by ubíhat aspon trošičku pomaleji...ale je pravda,že nás čekají i další krásné časy s těmi našimi zlatičky.....
martulikk - já Nelince kolotoč pouštím k usínání přes den a to jen občas,večer ne,aby si na to moc nezvykla a nemusela jsem ho pak pouštět i v noci .my si taťku taky moc neužijem,bývá většinou celý týden pryč a jezdívá domů v pátek večer na víkend(někdy je doma častěji).mi ten týden uběhne rychle,ale jemu je to čím dál víc líto,že malou vidí tak málo,její pokroky.....
14. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jsem Pepince zkusila pustit kolotoč už přes den, no nějak nezabral, uf... :sweat_smile: Ale třeba to večer bude mít větší kouzlo...
duch: koukám, že jsi na tom s manželem ještě hůř... ten můj pracuje klasicky "osmičky" od pondělka do pátku a k tomu má ještě tak v průměru osmkrát za měsíc službu... tzn., že když má službu v pondělí, odejde v pondělí ráno do práce a vrátí se v úterý odpoledne... no a když slouží o víkendu, tak je to klasická "24" od rána do rána (pokud to není dvoudenní služba)... ale blíží se nám rodinný týden! :slight_smile: manžel si bere ten poslední týden na přelomu září a října dovčuuuuu :slight_smile: aby si taky konečně užil malé a já se trošku vyspala :wink:
14. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak trošku závidím,ale přeju....u nás to vypadá na rodinný týden snad až o Vánocích :frowning2: ale aspon ty víkendy si musíme užít
14. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak u nás je to teda zatím ve stádiu dobrého nápadu, teď to ještě zrealizovat... snad jsem to tímto nezakřikla :sweat_smile: uvidíš, taky se brzo dočkáš! ber to zase z té lepší stránky, máš hodné miminko, tak se snad tolik netrápíš :wink: u nás těch prvních 6 týdnů bylo fakt hrozných... Pepinka nespala, hodně blinkala, plakala, no děs... navíc jsem do toho musela zvládat 2 psíky... ty poslední dny se to docela zlepšuje, ale i tak to zatím není žádná sláva... proto se i tak moc těším na to, že budeme mít taťku doma
14. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno....
tak jsem to včera s tím spaním zakřikla...noc moc dobrá nebyla,Nelinka sice usnula ve 20hod,ale vzbudila se o půlnoci a od té doby se budila pravidelně co 2hodiny.ted od 8hod.zase dospává. :slight_smile:
Dneska jdeme na kontrolu v 6týdnech a zítra odpoledne na kyčle,doufám ,že vše bude v pořádku
15. zář 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné raníčko lvíčátka a mamulenky :grinning:
My kolotoč pouštíme a malá Karamelka do něj pěkně mlátí ručkami , jo hold zajíčci :grinning: .
My máme štěstí že tatka nám chodí domů okolo16 hod, tak si ho užijeme a navíc mám syna a ten hodně pomůže on je taková velká fajnová chůva :grinning:
15. zář 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno mamky a lvíčata,
můžeme se přidat? :sweat_smile:
Něco o nás:
Jsme mamka blíženka Petra, taťka lev Zdeněk a náš malý lviček Zdeněček.
Zdeněček se narodil 7.8. v 35tt+4, když zavadil o špunt a vypustil si vodu z bříška. :wink: Vážil 2920g a měříl 49cm (podle některých vyšetření v průběhu těhu jsem byla min.38tt). Prvních 10dní jsme byli v porodnici jako předčasně narozený mimčo, ale kromě počáteční spavosti (měli jsme i žloutenku, opakovaně :frowning2: ) nemáme žádný příznaky nedonošeňátka.
Přes den většinu času prospíme, ale už začínáme být častěji vzhůru a mooc rádi se chováme u mamky nebo taťky, v noci se budíme tak 3x na papání.
Od cca 3týdnů zápasíme s ublinkáváním :unamused: , ale je to už trochu lepší než bylo, ale pořád neudržíme vše co spapáme a taky nás trápí prdíky, ale papáme Sab Simplex před každým kojo, tak je to trošku lepší.
Četla jsem, že už jste se bavily o očkování. Nám mudr na kontrole v měsíci nabízela nadstandardní očkování proti rotavirům Rotarix/Rotateq a pneumokokům Synflorix/Prevenar a teď v pátek budeme mít 6týdnů a máme na kontrole říct jak jsme se rozhodli. My jsme zatím naklonění očkování těch pneumokoků (přispěje nám částí pojišťovna), ale ještě jsme se nerozhodli úplně.
Budete očkovat a pokud ano proč, pokud ne proč? Díky za rady
15. zář 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek