• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
autor
Ahoj holky :slight_smile:
duch: za ten Prevenar jsem platila 1800 Kč... jsme u VZP, tak nám proplatí 500 Kč... tak aspoň něco, když už nám to očkování zdarma o kousek uteklo...
jinak u nás velikonoce proběhly taky skoro bez povšimnutí... vajíčka jsem letos poprvé nebarvila a po pravdě, vůůůbec mi to nechybělo, ten stres kolem toho všeho :grinning: beránka jsem koupila, upekla jsem vánočku a bylo hotovo :slight_smile:
jo a za zoubek jsem samozřejmě nic nedostala, i když to manžovi denně připomínám... no, on už mi dluží přes rok výhru ze sázky, jakého pohlaví bude naše mímo... takže si nedělám velké naděje ani na "zoubkovné"...
6. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk: koukám,u nás to samé se zubem,já nedostala ani nic za porod - no nerodila jsem normálně,tak si asi nic nezasloužim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: když taky připomenu,tak mi muž řekne,tak si něco kup - kreativní tvor,to se pozná :grinning: :grinning:
náhodou jsi se činila na velikonoce,my tomu unikli,si pamatuju na jeden ročník,jsme s mamkou dělaly vajíčka a výzdoba a všechno okolo,pak když přišli koledníci,tak nám div nevynadali,že jim nabízíme to co jim nabízíme,prachy chtěj všichni a nebo drahý čokošky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
6. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
elidule: pro velký koledníky tu máme nějaké lahvinky a pro ty malé jsem měla čokolády :slight_smile: všichni byli spokojení, o skutečná vajíčka dneska nikdo moc nestojí (aspoň teda ve městě)...
jo a s tím porodem neblázni... já rodila sekcí, přijde mi, že to bylo mnohem náročnější než normální porod (teda na psychiku, protože jsem takhle rodit nechtěla, ale musela jsem)... měla jsem to plánované, takže už 3 týdny před tím nervy každý večer jestli vydržím do rána :grinning: no, nakonec jsem neměla žádné porodní bolesti a dnes, když už je "po", si to fakt nemůžu vynachválit... ty bolesti potom byly teda mazec, ale zvládnout se dá vše a hlavně, že máme ty naše drobečky v pořádku :wink: je úplně fuk, jak přišli na svět... od manži jsem nakonec dostala "porodné" řetízek s přívěškem (s tím, že ho malá dostane až jí bude 18) ale až po 6-ti nedělí :stuck_out_tongue_closed_eyes: no, chlapi...
7. dub 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk: když jsme bydleli ještě na vesnici,tak jsem se těšila,že zažiju tradiční velikonoce,to co se dělo,to byla hrůza :grinning: chlapi,než k nám došli,tak se tak ztřískali,že byli rádi,že stojí vůbec na nohou,jenže když se pak pustili do "šlehání",tak to teda au au au :confounded:
já jsem do poslední doby myslela,že budu rodit normálně,ale nakonec akutní císař,je fakt,že potom dost nepříjemný (když mi vytahovala sestřička drén z břicha,tak se jí to tam nějak zaseklo,tak s tím škubala :frowning2: auvejs,ale pak přišla zkušenější a ta už věděla :slight_smile: ),ale máš pravdu,hlavně všechno dopadlo dobře a jsou prcci zdravý :slight_smile:
akorát já normálně necítím kus břicha okolo jizvy na pravý straně,normálně se tam můžu klidně píchnout a nic,takový úplně znecitlivěný to mám :confused: ty máš jizvu ok?
7. dub 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale stejně,když se k tomu vrátím,tak potom ty reakce kolikrát,jak jsme někoho potkali na procházce,tak se každej ptal a jaký byl porod a když jsem řekla,že císař,tak všichni jen mávli rukou a no jooo,tos vlastně nerodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
7. dub 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak u nás je všechno v pohodě... spíš se setkávám s reakcí typu "klobouk dolů" :wink: já musela rodit takhle kvůli malému množství plodové vody a ppkp... navíc jako prvorodička... věděla jsem to dlouho dopředu a byla jsem z toho dost k.o.... no, pro příště už mám na věc jiný názor, takže se budu těšit tak jako tak... :slight_smile: jinak, břicho po sekci mám perfektní! neměla jsem žádný drén, měla jsem vstřebávací stehy, takže fakt dokonalá "prácička" :grinning: jasně, užila jsem si po porodu své, ale je to velká břišní operace a bez bolesti to těžko půjde... mám to ještě maličko znecitlivělé na některých místech, ale oproti tobě asi dost minimálně... jsem s tím opravdu spokojená, jizva prostě JE, to nezměním... ale do plavek můžu v pohodě :wink: teda jestli se vůbec na míli přiblížím k bazénu :grinning: s malou si tam ještě netroufnu a hlídání v tu pravou dobu prostě nemáme... když už jde jednou za uherák babička vozit, tak je manža zrovna v práci... no a my se těšíme, jak půjdeme spolu... ale v létě už to bude fajn, fakt se nemůžu dočkat!
7. dub 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme měly špatné ozvy,skoro pořád rovná čára,tak jsem hned šla,jsem z toho taky byla tak vyplašená,ale byl to fofr,takže jsem o tom neměla čas přemýšlet :slight_smile: to tys to měla na psychiku teda horší,je asi lepší,když člověk neví,kdy to přijde :slight_smile:
ta jizva je asi dobrá,já nemám srovnání a na kontrolách každej doktor i sestry tu "práci" chválily :sweat_smile: tak asi ok,jen jsem v těch místech přišla o cit :sweat_smile: :grinning:
taky se těším na léto,budem u našich u bazénu na zahradě,manžel se vyblbne :grinning:
7. dub 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy :grinning:
Jsem ale dlouho nenapsala... :wink:
Zoubek ještě nemáme.... :frowning2: Koukala jsem jak jste všichni prožili velikonoce... My jsme byli v neděli v zábavném parku v Blackpoolu, tak Kevinek byl poprvé na kolotočcích.. moooc se mu to líbilo. Na pondělí mu tatínek upletl pomlázku tak dal i mamině na zadek. A v úterý jsem s ním byla na bazéně, čachtali jsme se celou hodinu a taky se mu to hrozně líbilo.. snažil se chytat balonek, který mu na té vodě pořád plaval, tak kopal nožičkama a když ho konečně chytil tak se začal řehtat :grinning:
Za chvíli začne asi lozit, pořád se houpe na čtyřech.. tak budu mít potom asi co dělat :slight_smile:
Jinak ty porody vám nezávidím... a už vůbec né ty bolesti potom a ještě se starat o toho drobečka. Já měla jen 6 stehů po nástřihu a byla to hrůůůůza si jen sednout. No snad u těch druhých mimineček to budete mít už v poho :wink:
8. dub 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,
tak mám zase novinku :slight_smile: dnes ráno jsem poprvé viděla Pepinku jak se v postýlce houpe na kolínkách! úplně sama! :dizzy_face: takže brzo se nám tu bude už taky asi prohánět... no, doufám, že to teda zas tak brzo nebude... že nám stihne Dorotka maličko "povyrůst" (teda spíš dospět, protože je to mini pudlík :grinning: )

hanullinek: teda vy jste si to parádně užili! taky bych už ráda do bazénu s malou, ale zatím se bojím... co jsem se tak ptala, tak všichni říkají, že je lepší až od ruku :unamused: jo a k tomu porodu... já jsem se hoooodně trápila před ním, ale teď musím říct, že díky hladkému průběhu a ukázkovému hojení (o bolesti nemluvím, bez ní to stejně nepůjde, že... :sweat_smile: ), je mi jedno jak budu příště rodit... vůbec by mi nevadilo zase takhle, aspoň bych věděla do čehu jdu :wink:
8. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevím už co malému vařit.. :grinning: Nemohla byste mi tady každá napsat ze dva receptky? :wink:
Děkujíííííí :grinning:
8. dub 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanu ahoj :slight_smile: jsem si říkala,kam jsi zmizela? :slight_smile:
jééééé já už se taky těším na bazének,dostali jsme takový velký nafukovací se skluzavkou :grinning:
hele,já zas tak nic speciálního nevařím :slight_smile: - každý den vyndám z mrazáku kus masa - mám to napytlíčkovaný,dám vařit a pak k tomu hrst zeleniny směsi nebo jenom jeden dva druhy,pak brambory,pohanku nebo těstoviny, rýži,jak se toho udělá víc,má i na druhý den :grinning: ale už jsem si opisovala nějaký "lepší a zajímavější" recepty z www.varime-detem.cz - tam je toho hafo

martulikku - Pepča je šikovná,už jsi v postýlce dala níž matraci? nebudete vědět,koho chytat dřív :grinning:
8. dub 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hanul: já nevařím :wink: zatím kupujeme skleničky... Josefínka toho ještě moc nesní... ale začíná se pomalu rozjídat, takže už jsem nakoupila nějaké knížky s receptíky... budu to už muset pomalu začít studovat :grinning:

elidule: bazének závidím! taky bych si dala říct :grinning: postýlku jsme snížili, je to asi měsíc? fakt už nevím... možná jak jí bylo 7 měsíců... Pepinka totiž hodně tahala za nebesa a taky jsem si říkala, že jak se i hodně přetáčí, chytá se za šprušličky, tak by se mohlo stát, že se chytne a zvedne... všechno je jednou poprvé a nerada bych, aby to poprvé bylo šokem v noci... takže rošt máme v té střední poloze... pořád si na to teda nemůžu zvyknout, jak je nízko... ale je to bezpečnější :wink:
jo, jinak prďolka se přes den zase několikrát zkoušela "houpat" na těch kolínkách... je to sranda :grinning:
8. dub 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Holky přišla jsem Vás s Karamelkou pozdravit :wink: (Mám nový nick jinak bývalí Josífek) :wink: dočíst jsem stihla jen tak něco ale kukla jsem fotošky krásné prďolky máme a gratulka všem co mají zoubky :wink:
My bez zoubků ale zase lítáme kolem nábytku jak šus :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nic neobstojí všude vleze :wink: Baštíme vše co může mimisek + kojo v noci a Ráno jinak mlíčko Hami :wink:
8. dub 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...
hanul u nás je to podobné jako u eli,jen maso mám zamražené po kostičkách už uvařené .Takže jen povařím zeleninku,udělám přílohu a přidám maso.když není nějak čas,tak dávám skleničky.
marti - Josefínka je šikulka :wink: nelinka se začala houpat na čtyřech a pak plazit dozadu...asi po měsíci se ji začalo dařit plazit dopředu a od té doby je všude :grinning:
dneska jsem zjistila,že umí i lozit po čtyřech :confused: :grinning: když jsem ji dala na zem v pokojíku kde má koberec,tak pěkně lezla počtyřech.na plovoučce ji to moc nejde,to ji klouže.
8. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám nějaký to masíčko už uvařený a zamražený,ale třeba hovězí mi pak přijde takový děsně drolivý
jak to máš duchu? :grinning:
8. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem zatím hovězí nedělala,jen krůtí,kuřecí a králíka
8. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
My hovězí nééé ale telecí jo je jemný a malé strašně chutnáááá :slight_smile:
8. dub 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no telecí my měli zatím jen ve skleničce
ale mám ráda telecí párky :grinning: :grinning: :grinning: ............ i když tam toho telecího stejně asi moc nebude :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elidu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hihi párky my také rádi ale raději klobásky domací tam je maso :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jinak mám šikovného brášku a když dělal šunku pro dospělé udělal malé také ale bez soli joj jak ji šmakovala , hold čisté vepřové libové masko :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
brusinko,Simonka je panenka :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli jo to je ale s čertíkem v těle pokud máš Facebook tak kukni :wink:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000120254305#!/video/?id=100000575094166
8. dub 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
manžel byl na zabíjačce a taky přinesl nějaký to masíčko,dám stranou :grinning: jenže to se stává vyjímečně,nikdo z rodiny a známých nic nechová, že bysme jim od toho občas odpomohli :sweat_smile: :grinning:
8. dub 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A justýnka má teda kukadla jak zrdcadla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. dub 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si něco chováme skoro sami , a něco máme z bio chovu z jedné farmy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Skoro sami je že dáváme na výkrm k paní co je v důchodu, a pak zabíjíme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta je božíííí :grinning: ty vratký nožičky :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
já chci taky už chodit ............ a nebo radši ještě ne? :slight_smile:
to máte dobře zařízený :grinning:
8. dub 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raději né je to fofr ji uhlídat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: brala bych lenocha :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jeden se tam válel na gauči :grinning: :grinning:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek