• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
autor
Ahoj, my jsme si taky užili fajn víkend, počasí bylo fakt super! Přidávám pár foteček z našeho dovádění u dědy na zahrádce :slight_smile: Josefínka byla taaaak spokojená na dece, že ani nepotřebovala spinkat :grinning:
jinak holky, máte pěkné fotečky! :wink:
26. dub 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že nám všem vyšlo moc hezké počasí..
No a ty naše lvíčátka jsou prostě kouzelné :grinning: Brusinko, chtěla jsem se zeptat.. :wink: dopomohla jsi nějak malé že se začala stavět a ťapkat nebo to přišlo samo? Ať vím jak s Kevikem, byla bych ráda, kdyby mu to šlo taky co nejdřív :grinning:
26. dub 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanulko my jsme do ničeho nenutili ona se chvíly plazila pozadu a pak začala lozit po 4 a hned se stavěla. Nejdřív šplhala po nás ze sedu a snažila se dostat nahoru na ruce a pak už to zkoušela tam kde došáhla a stoupala si všude , teď se postaví i když drží jen třeba hračku v ruce. Hanulko určo Kevinek na vše přijde sám jak k tomu dozraje :wink: buď ráda že ho na dece udržíš a nemusíš honit po celé zahradě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti Pepička je kouzelnááááááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Prepacte, ze vam tu vstupujem, no chcela by som poprosit o radu. Moje dvojcata su tiez narodene v auguste. Pol roka boli kojene, a odvtedy sme na UM. Ale este raz v noci vstavaju, cca okolo 4.00 na papanie. Vstavju aj vase deti este v noci papat, (myslim tie ktore nie su kojene, ale na UM)? Ako ste ich odnaucili? Dakujem, za rady.
28. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smejka a zkoušla jsi dát hustší mlíčko my třeba používáme mlíčko Hajaja Od Hami a malá spinká a budí se v 6 hodin ráno na jídlo :wink:
28. dub 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme na nutrilone HA.
28. dub 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zkusila jsi třeba zahustit nemlečnou kukuřičnou kaši?dá se koupit instantní ve zdravé výživě :wink:
28. dub 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, davali sme uz aj kase na dobru noc, do flase,a nic. Sa mi to zdalo est ehorsie, sa castejsie po tom v noci budili.
28. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ide o to, ze ja si myslim, ze to nie je o hlade ale o zvyku. A ten zvyk by som rada odstranit. :slight_smile:
28. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
smejko no nevím já zahustila a trvalo 4 dny než zabralo :wink:
28. dub 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm... :( dakujem za radu
28. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, copak je s vama?? Snad jste nepřešli do jiného fora?!
U nás jinak nic nového, zoubky stále v nedohlednu... jen jsme teď nějací nachlazení, tak doufám, že to ale rychle zase přejde.. Tak zatím papa a pište!!
4. kvě 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanu malému přejem uzdravení :wink:
a kuknite jak malá papká vitamínky :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=N1dOBUYKD1w
4. kvě 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, u nás se nic nového neděje... v neděli jsme byli v Praze na výstavě, naštěstí vyšlo počasí a nepršelo :slight_smile:
Zoubek máme pořád jen ten jeden a dalšímu se ven nějak nechce... dneska asi půjdeme na druhý Prevenar, ale moc se mi tam nechce, tak ještě uvidím...
Jo, vlastně novinku máme... Pepinka zatím sama nesedí, ale jak se staví na kolínka, tak se šplháním po nás staví (ne na chodidla ale na kolenou) :grinning: takže klečí na těch nožkách a občas přepadne do sedu, ale má ty nožky tak do stran z toho kleku, no je to sranda...
brusi: malá je moc roztomilá! když vidím jak dlabe ten pomeranč, tak se zeptám... co už dětičkám dáváte (z našeho dospěláckého jídelníčku) jíst? jak dáváme jenom ty skleničky, přesnídávky a kašičky, tak jsem si nějak neuvědomila, že bych už měla zapojovat i další věci... jaké čerstvé ovoce dáváte? a co rohlíky nebo prostě cokoliv dalšího? abych něco nepropásla :sweat_smile:
4. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hanul: brzo se uzdravte! venku je už konečně hezky, tak nemůžete doma marodit :wink:
4. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti my dáváme chlébík s žervé a to někdy dochutím třeba strouhanou mrkví, nebo máselko a tam dám žloutek, a také žužláme rohlíky a tyčinky, my jěště nemáme zuby tak žužláme :grinning: . Z ovoce dávám vše co je naše jablko ,hrušku, meloun ,banán, a mražené zahraní maliny a ostružiny ale ty lehce povařím a přidám sunarky pičkoty aby to nebylo tak kyselé :wink: Jogurtíky a jinak já vařím co druhý den jídlo malé doma nic nekupuji :wink:
4. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomeranč a mandarinku máme jen jednou za čas aby měla vitamínky :grinning: a moc jí to chutná
4. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
uf, tak to už jsem to nějak prošvihla... :sweat_smile: Josefínka toho sní málo, takže se mi zatím nevyplatí vařit... proto ty skleničky... ovoce dáváme v pyré, takové ty přesnídávky... no a jogurt jsem zkoušela normální bílý, ale ty držtičky co dělala... ani oslazený těmi přesnídávkami ho nechtěla, tak jsem začala kupovat ty jogurtové svačinky a to baští jedna báseň! :slight_smile: zkoušíme dávat občas na žužlání sunarka sušenky, ale to pak musíme rovnou do vany :grinning:
zatím jsem nic "našeho" nedávala i kvůli tomu, že máme jen ten jeden zoubek (má asi 1-2 mm)... jo a taky jsme o víkendu zkusili dát od Hami rýži s tuňákem a BLE BLE BLE... to nám fakt nejelo...
jo a z ovoce jsem zatím dala akorát banán
4. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak mě napadlo, nenašly byste si maličko času a nepísly sem váš současný 24h jídelníček? pro inspiraci... :wink:
4. kvě 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti když jí málo tak nespěchej u nás se baští ve velkém, malá sbaští velkou miskku na oběd a a misku ovoce na svačinku a chlebík jen tak mezi jidlem, a jinak my jěště i kojíme ale dáváme Hami mlíčko a na noc Hmi mlíčko Hajaja :grinning: Jogertíky miluje a nejvíc když dám do něj banán a sušenky sunarka to paj je schopná zblajznout i 2 balení :wink: sice máme jen 8350g a 72 cm ale jedlíci jsme řádní :grinning: Míluje těstoviny i rýži jen tak na mističku a baštit ručkou nebo jen vařený brambor a mrkev na kostičky a nebo tvrdý sýr to pak mám i hodinu klid bo ji tím zaměstnám a můžu třeba vyžehlit :grinning:
4. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ráno v 6 kojo :wink:
v 8 hod buď kaše nebo jogurt
v 10.hod jíme chlebík
12.30 hod máme masozeleninový příkrm nebo polévku
14.30 hod mlíčko
16.30 hod většinou ovocné mňamky
18 hod mlíčko Hajaja
22 hod kojení
jinak mezi tím dávám sušenky nebo jak jsme psala dobroty do misky a samozřejmě vypijeme 250 ml čaje za den :wink:
4. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, my máme asi 7,6kg (podle naší váhy, až půjdu k doktorce, tak jí nechám zvážit tam)... napíšu taky náš jídelníček :slight_smile:
kolem 5-6h kojím
tak kolem 8h kojím
10h ovocná přesnídávka (asi 100g?), pak ještě dokojím
12h 1/2 té větší skleničky masozeleninového příkrmu, vajíčko nechce od té doby, co se před měsíce totálně zeblinkala... pak jí dám do hrnečku čajík nebo vodu nebo šťávičku, ale spíš jí baví to okusovat a vodu plivat... je pak celá mokrá :grinning: nevím, jak jí naučit pít... ze lžičky pije, ale to by bylo na celé odpoledne... tady snad taky něco málo vypije...
15h jogurtovou svačinku (taky to má asi 100g?), někdy pak i dokojím, ale spíš zřídka
17:30h mléčnou kašičku, asi 130ml... když jíme později, tak někdy zvládne i 150ml
no a večer po koupání, tak kolem 20h kojím a uspávám
poslední 3 noci kojím 1x v noci, takže záleží jak se ráno probudí...
4. kvě 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky....
hanuli - ať jste brzy zase fit a zdraví :wink: vůbec z toho nebuď smutná,že Kevik ještě nemá zoubky,Nelinka má zatím 2 a jak ráda kouše :angry: a že to pěkně bolí :frowning2:
marti - pepínka je šikulka :wink: ,
Nelinka jí taky málo,já to střídám,někdy ji dávám skleničky někdy ji vařím. v 8měs.měla 8260g
u nás je to asi takhle: 6h. - kojení
9h. - svačinka - ovocná přesnídávka(nebo banán,rozvařené jablíčko,hruška)+-100-120g
12-13h - oběd +-120g víc toho nesní + kojení
16h. - svačinka - jogurt s piškotky -zkoušela jsem holandii,tu moc nechtěla ,dala jsem activii a po druhé už ho snědla celý,takže sní těch 120g. Střídám to jednou má jogurtovou svačinku dopo a ovocnou odpo a pak zase opačně.Taky podle toho jak kde jdeme,přece jen mít 2hod.jogurt v tašce je blbé,zvlášť když už bývá teplo.
18-18:30h. - kaše 130-150ml
20hod. kojení a jde spinkat
v noci nekojím budí se až v těch 6h. :slight_smile:
4. kvě 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky, tak jdu s malým dneska k doktorovi, protože se nám to zhoršilo a přidal se i kašel.. :frowning2:
Jinak náš jídelníček vypadá asi takto :slight_smile:

7:30 mlíčko nebo ovesná, ovocná kaše
10:00 jogurt, jakýkoli, ale hlavně větší :slight_smile:
12:00 - 13:00 obídek, vařím mu jen domácí stravu a mám kelímky na 160 ml
16:00 ovocná přesnídávka
19:30 mlíčko nebo krupička a nebo vaječinka s tatínkem :slight_smile:

Mezi tím vším taky nějaké ty sušenky a samozřejmě, když si vezmu něco na jídlo já tak to musí taky mít :slight_smile:
No a jak jsem psala máme tak těch 9 a půl kila..
5. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuli - jakpak jste dopadli u Dr.?

Nelinka dneska nějak neměla svůj den,byla nějaká ukňouraná,pořád mi v patách nebo na mně visela.v plavání se ji taky nelíbilo,to jsem ji měla skoro pořád pověšenou na krku,ale potápění zvládla,šikulka malá :slight_smile: tak nevím,jestli ji poleze zoubek,že je taková protivka :confused:
a nevím jestli jsem to psala,ale už si stoupá na nožičky :slight_smile: nejhorší je oblíct ji po koupání,to se chytne žebříkového radiatoru a vstává,pak spadne na zadek a pořád dokola...

když ji řeknu že něco nesmí,nebo nemůže tam...prostě NE,tak z toho má děsnou srandu a letí tam dvojnásobnou rychlostí a úsměvem od ucha k uchu.Taky vám to dělají? prostě zkouší co vydržím :grinning:
6. kvě 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
u nás NE vyvolává taky akorát větší snahu "to" dodělat a nejlépe s ještě větším úsilím :grinning:
Máme velikou novinku! Josefínka od včerejška leze po kolenou!!! :dizzy_face: no, nevím, jestli je to teda až tak dobře, ale ona už byla tak rychlá v tom plazení, že je to už asi fuk :grinning: dneska zase převrhla odpadkový koš, máchala ručičky u pejsků v misce s vodou, no je tu sranda :grinning: taky už dva dny "sedí" na kolínkách s oporou, něčeho se přidržuje... asi budeme muset odmontovat hrací kolotoč z postýlky, protože se po něm vyšplhá a pak s ním lomcuje :sweat_smile:
6. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cawky, tak u doktora jsme dostali syrupek a kapky do nosánku..

Jinak k vaší témě "NE" když u toho zvýším trošku hlas tak se zarazí a jde od toho ale jidny se zarazí, nahodí lyšácký úsměv a hurá do toho :slight_smile:

Teď mám zase já malý dotaz... Jak často a kolik vám spí ty princezny přes den? Kevánek se totiž prospí jen jednou tak max. na dvě hodinky a už mi víc spát přes den nechce...
7. kvě 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé a málem bych zapoměla už se šplhá taky kam může a pořád se staví na nožičky :slight_smile:
7. kvě 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás né je jako ano holky ale cuž musíme vychovávat ale oni si stejně dělaj co chtěj :grinning:
Hani přejeme brzjké uzdraveníčko a spinkáme tak dohromady 4 hodiny přes den :wink:
Marti šikulka Pepička :wink:
a jinak mám novinu kuk :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=8nkKhAy2nFo
7. kvě 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek