• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Ahojky Pospecka....zdravíme lvíče Zdeněčka. Je narozený jak můj bratr krásné datum :wink: a váhu i míru jste měli supr, my byli 2 dny přenášení a měli jsme jen o 30g víc a míra byla stejná :grinning:
15. zář 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
josifek: Zdendova babička (moje tchýně) je taky 7.8., tak jsme ušetřili za dárek k narozeninám. :grinning: Od srpna jsem měla vynechanou menstruaci a pak najednou těhu, takže termín jsme měli jen podle UTZ, tak byl Zdenda možná termíňáček a ne předčas, aspoň ty míry tomu odpovídají. No nic, plače mi postýlka, tak zatím pa
15. zář 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte preco sa nepridate k nam?augustove pokladiky 2009
15. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee Pospecka koukam, že jste jako my z Brna a narození skoro jako my :slight_smile:
15. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lvičatka-maju temu tu na slovenskom konikovi augustove pokladiky....a lvičatka su na českom konikovi....
potom je tu chaos a plno rovnakych tém... :wink:
15. zář 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A pak tu jsou jeste srpen 2009 co jsou taky vlastně Lvíčata :slight_smile:
15. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže by bolo fajn,keby ste sa vy česke maminky spojili aj so slovenskymi v teme-Augustove pokladiky...
a nie vytvarať kopec inych tem.....alebo potom na českeho konika.... :wink: :dizzy_face:
15. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mystique,voskovka: je mi líto, ale my jsme červenocové lvíče, tudíž srpen/august je pro nás uzavřen :wink: navíc znamení mi přijde silnější pouto než měsíc... přeci jen, ty dětičky by si měly být více podobné...

pospecka: zdravíme malého lvíčka Zdeněčka:slight_smile: my také od narození trpíme na břišní koliky... je to děs... o "ublinkávání" si nechávám zatím zdát, my "když už, tak už " jeden čas jsem neustále převlékala postel, čistila dokola koberec, a to ani nemluvím o četnosti převlékání malé (nebo sebe), fakt děs... když byly malé 3 týdny, začala jsem jí dávat Sabík... zdálo se mi ale, že po něm začala blinkat ještě víc :frowning2: jakmile dovršila 4 týdny, přešla jsem na BabyCalm... docela se to zlepšilo, ale také žádný zázrak... takže jsem si řekla do třetice všeho dobrého a zlého a vyplázla jsem v lékárně přes šest stovek za probiotický kapičky, uf... bereme je 3. nebo 4. den a zdá se, že se snad blýská na lepší časy :slight_smile: Josefínka začíná spinkat i přes den! :dizzy_face:
k tomu očkování... my také zvažujeme Prevenar, ale definitivně rozhodnutí ještě nejsme... máme ještě 1,5 měsíce času než půjdeme k doktorce, tak do té doby si to musíme nějak rozmyslet...
15. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
martulikk-tak pod ku nam julovčiatkam/červencovkam-ved ja som tiež rodila v červenci-10.7.2009
15. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím proč bychom nemohli mít svojí diskuzi, taky jsme červencoví, takže není co řešit. Dle mého názoru je lepší být od začátku v diskuzi než se později připojovat :wink: nechápu proč to některým vadí :unamused: ???????????
15. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka: souhlasím. Přidala jsem se proto, že jsem viděla, že je to "nová diskuse". Ať si o tom myslí kdokoliv cokoliv, do rozjetýho vlaku se hrozně těžko naskakuje a když jsme tady všechny "nový" tak je to o něčem jiným. Já chodím do zářijovek, ale protože jsme se narodili dřív, tak jsem uvítala, že jsem našla někoho se stejně starým mimčem. Moje zářijovky jsou některý ještě 2v1 nebo mají pár denní miminka a tak řeší zatím jiný věci než očkování.
15. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Voskovko :slight_smile: No hlavně proč se zapojovat do dizkuze na slovenském Modrém koníku nechápu. Ja myslím, že zmatek v tom není, každá přece víme kam chodíme a kde si píšeme
15. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně maminy, já jsem ve třech diskuzích, a ve všech jsem od začátku a známe se všude jako své boty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mystique: jj, Brno. Rodila jsem na Obilňáku.
Asi jsem právě přišla na to jak malýho uspat po kojení . :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Dala jsem ho do zavinky a vypadá, že každou chvilku usne. Objevila jsem ameriku. :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospecka zavinovačka je super věc, malý v ní už jen spí, ale nevím co budu dělat až z ní vyroste :confounded:
15. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: taky jsme byli na Obilnáku, tak to jsme se střídali
15. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, jsem moc ráda, že nás všechny bráníte, děkuju! :slight_smile: Také nevím, proč tu diskuzi jiní tak řeší... Vždyť každý si to své přeci vždy najde, ne? Je opravdu těžké připojit se do už dávno rozjeté diskuze... já jsem tu s vámi ráda :wink:

pospecka: já včera poprvé použila takovou tu vycpanou zavinovačku a malá v ní spala 3 hodiny!!! taky jsem objevila 8.div světa :grinning: Bohužel jí nemůžeme moc používat, protože máme Frejkovu peřinku a s ní se do zavinovačky nevejdeme... ale když je krize (jako třeba dneska ráno, nebo teď :sweat_smile: ) tak supeeer!!!
15. zář 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Holky zdravíme....
My také chodíme k červencovkám co je Vosky, ale je jich tam víc ze slovenska tak jsem kukla i k vám hold některé budete určitě i blíž :wink: třeba na nějaký srazíček :slight_smile:
Klarko my v zavince jsme pořád a nejlepší jaou ty klasické starší :wink: Karamelka je v nich ráda hlavně na chalupě, tam je chladněji než doma :grinning:
15. zář 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarka: Zdenda nemá rád spoutaný nožičky, jak ho trápí ty prdíky, tak se všelijak kroutí, ale vytrvám a bud zkoušet.
mystique: 7.8. kolem třetí (pokud jste neměly žloutenku, tak jste šly dopoledne domů) mě převezli na 6ti nedělí na 5ku pokoj 4 - přímo proti sprchám a WC. Nejlepší pokoj na patře a stejně jsem ten první den při cestě na WC a do sprchy dvakrát omdlela (byla jsem po revizi v narkóze :confounded: ). :grinning:
martulikk: já jsem ještě před porodem koupila malýmu takovej ten spací vak pro mimčo, sice je Zdendovi ještě celkem velkej (včera jsem zkoušela, když nespal a koukal), ale už se těším až ho začneme používat. Jedna moje spolukoníkovka zářijovka co žije v Německu psala, že tam se to používá hodně, tak mě to nalákalo a Zdenda v tom byl celkem spokojenej, na nožičky se to rozšiřuje, tak třeba by vám to vyhovovalo. Mimčo se neodkope, nepřetáhne to přes hlavičku.

Když dáváte mimčo na bříško, dáváte ho rovně nebo mu dáváte kolínka pod bříško? Zdendu tak polohovali na novorozeneckým, když byl na solárku (fototerapii) a byl celkem spokojenej. Prý to pomáhá na prdíky, tak to budu asi zkoušet. :slight_smile:
15. zář 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jěště proč si nepsat z více děvčaty třeba i termín srpen tam také chodím, :wink:
15. zář 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jasně, je dobře, že je více témat, člověk tak může mrknout na více míst :wink: Nedávno bylo založeno i téma pro ráčky a lvíčky v kojencích, tak se taky účastníme :slight_smile: Do červencovek jsem si už netroufla, protože tam byla už moc rozjetá ta diskuze... tak nevím...

pospecka: jestli myslíš takový ten spací vak co prodávají třeba v Tescu, tak ten máme (slabý i teplejší) :slight_smile: ten je fajn, ale miminko v něm není až tak sevřené a vlastně to postrádá tu výhodu pevného objetí jako v zavinovačce... http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3217611&vReferer=%2Fphotos%2Fmartulikk výhodu vidím v tom, že je to bezpečnější než deka... jinak máme ještě takové slabé zavinovačky, přivezla mi je kamarádka, a ty jsou fakt super! takhle v tom Pepinka občas spinká: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#66-P1000188.JPG a tady je to vidět líp: http://www.amazon.com/Kiddopotamus-SwaddleMe-100%25-Cotton-Small/dp/images/B001LNOYRK/ref=dp_image_1-2_0?ie=UTF8&s=baby-products&img=0&qid=1253036368&sr=8-1&color%5Fname=1-2 opravdu doporučuju! :slight_smile:
Jo a odpoledne jsem Pepinku chvilku vynervovala na bříšku :sweat_smile: Nevím, prostě jí položím na bříško a ona jak se vzteká, tak nožičky natahuje a krčí :wink: Kdy dáváte miminka na bříško? Před jídlem to nejde, to řve jako tur... po jídle taky ne, tak nevím...
15. zář 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martulíku moje Karamelka miluje ležet na bříšku je to pro ni pohodička :wink:
15. zář 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,taky souhlasím s tím,že může víc dá se říct stejných témat,každý má právo si sám vybrat kam bude psát,mi taky dělá problém zařadit se do rozjeté diskuze,obzvlášť,když se na net člověk dostane tak málo....

martulikk - já dávám na bříško většinou ráno,nebo před koupáním....

jinak zavinovačku používáme na spaní v postýlce,at už přes den nebo na noc,ale za chvíli asi najedeme na spací pytel,protože ze zavinovačky už nám trčí nohy ven,jak tam s nimi šermuje
15. zář 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... nestíhám dočítat - takovéhle tempo diskuze se mi vůbec nelíbí :sweat_smile: :grinning: Ba ne, jsem ráda, že se přidávají nové maminky s lvíčátkama!!!

Já jsem dnes mega unavená. Byli jsme od 9ti do 15ti hod v Zoo. Markét krásně ťapala, Peťuli jsem měla v nosítku, které jsem si včera pořídila! Je supeeer!!!!! Péta v něm maximálně spokojená!

Začalo se nám horšit noční usínání - do teď jsem po nakojení položila a P. spala, teď musím uspavát třeba i hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, nedá se nic dělat. Je to můj poklad a udělám pro ni vše, jen jsem teda vážně nevyspalá... A vzhledem k druhému draku si nemohu jít lehnout ani během dne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ha- zase se probudila -. dopíšu to později - musím letět :pensive:
15. zář 2009 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zavinovačky jsem už taky odložila - možná právě proto se nám zhoršilo to spaní... Sice se do nich P. stále vešla, ale ona hrozně trpí na ty potničky - neustále ji větrám (nahatou) a pořád se jich nemůžeme zbavit. Má je po celém těle - a to ji téměř neoblékám. Tak spí jen v body, přikrytá slabou peřinkou - aby se nepařila...

A mimochodem - také jsem ráda za tuhle diskuzi a vůbec mi nevadí, že sem chodí maminky ze srpna i července. Je to jiná diskuze - Lvíčátková :dizzy_face:
15. zář 2009 ve 20:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martu - já dávám na bříško před jídlem (P. neřve) a nebo cca hod a půl po jídle (pokud je vzhůru :sweat_smile: ) To už by ublinkávat neměli.
Dávám ji tak 4x denně na 10 min - a už se nám ta hlavička lepší - začíná ji pomalounku zvedat - ale taky se stane, že těch 10 min nehybně proleží :sweat_smile: V pátek jdeme na kontrolu a náušničky - tak jsem zvědavá, jestli budeme pochváleni :dizzy_face:
15. zář 2009 ve 20:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme taky měli jednu dobu potničky někde jsem četla,že pomáhá potřít to lihem(tím co se používal na pupík),tak jsem to zkusila a nám to zabralo,další den už to mizelo a do 3 dnů byly pryč.
petamarketka - vám dají náušničky tak brzo??já jsem se dneska ptala doktorky a ta mi řekla,že až po 1.očkování Hexa vakcínou :unamused:
15. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Duchu, nám řekli po 6ti nedělí - stejně je měla i Markétka... Bez problémů - vím ale, že co dr. to názor - někde píchají náuš. už v porodnici, někde po 6ti nědělí, někde po 1. hexe...

Potřít lihem bych se bála - tak velikou plochu - ona to má vážně úplně všude :pensive:
15. zář 2009 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petamarketko......my používáme jarischův roztok stojí asi 30kč a doporučil nám ho dětský a můžu říct že pomáhá.stačí 3x denně potřít a po chvíli namazat něčím mastným :wink:
15. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesmrdí a je bezbarví :wink:
15. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek