• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

22. března 2012 
Josífku, ten roztok mi také dr. doporučila - nezabírá nám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2009 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je smůla a v čem pereš možná to nejsou potničky? :wink:
15. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Josífku, byla jsem s tím u dr. - právě kvůli možné alergii - ale dr. mi řekla, že to jsou potničky... :sweat_smile: No, už se mi to taky nezdá... Tenhle pátek to s ní pořeším

Peru v Lovele...
15. zář 2009 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já bych vyzkoušela jiný prášek a vynechat aviváž pokud možno, pokud nezabere tak s Petkou na kožní tam poradí víc :wink:
15. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uvidím po pátku.. Ale asi to pak budu řešit, jak říkáš...
15. zář 2009 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já něco podobného měla s prvním synem a nakonec jsme vyměnili prášek a bylo po problému :wink: tak přeji uspěch :dizzy_face:
15. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
sladké sny lvíčátka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: občas taky přispěju, můžu ?

Vaneska se narodila 05.08. ve 40tt, 2650g,48cm,dneska už má 3560g :dizzy_face:

Potničky měla taky a opravdu strašné (jen na obličeji teda) zabralo otírání heřmánkem a mazání bepanthenem..
Naušničky malé nechám píchnout v pondělí a za 4 týdny dostane první vakcínu synflorixu ...
15. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :dizzy_face:
(ahoj Lucy :wink: )

dnes 6. týdenní kontrola - Martínek váží už 4300g (po porodu 2915) a měří 55 cm (49cm). Potničky se mu také udělal, a dr. doporučila koupat v řapíku a hlavně nemazat žádným olejíčkem, kdyby byl sušší - tak infadolanem a nebo ještě jedním,ale to jsem zapoměla :sweat_smile:
koníčky pást před jídlem...Martínka dnes dr. zkoušela a já úplně zírala jak se tam krásně předvedl :dizzy_face: . Umí, jen jsem to já nevěděla :astonished: . Dr. hold ví, jak nejlíp položit
15. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme taky byly dnes na 6týdení kontrole - Nelinka má 5200g(po porodu 3570g) a měří 58cm (50cm) :slight_smile:
a zítra ty kyčlíky,snad budou v pořádku
15. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Téda, chvilku se člověk podívá na telku a hned se to tu rozjede :grinning: Pepinka celou Ordinaci prodlabala a teď leží v lehátku a valí na mě ty svoje veliký kukadla... nevypadá, že by šla dneska spinkat :sweat_smile:
Koukám jak vám ta lvíčátka hezky rostou! Začalo mě trápit, kolik malá váží a tak jsem si vzala ty jejich grafy a zakreslovala naše míry... naštěstí jedeme po křivce, tak dobrý... Ale když vidím kolik máte teď vy, tak mě zase navrtává červík. Josefínka měla v 6-ti týdnech 4050g (nar. 3350g) a 55cm (nar.49cm). No, doktorka vypadala spokojeně a i míma je pořád takovej buřtík...
U nás dávají naušničky v porodnici, ale nás se nikdo neptal a já je ani tak brzo dávat nechtěla... Nechat píchat takový mini ouška, uf... to neeee... Chtěla jsem jí je nechat dát po 6-ti týdnech, ale naše doktorka to dělá až po tom prvním očkování hexou... takže za měsíc asi jdeme na to :slight_smile:
Potničky nám vyskákaly nejdřív na čelíčku, pak se přesunuly na tvářičky a krk, no a nakonec trošku na zádíčka... Postupně to všechno mizí, na obličeji už žádné nejsou... Nijak zvlášť o ně nepečujem, namažeme večer po koupání, toť vše. :wink: Ze začátku jsem používala Infadolan, když došel vzala jsem Weledu, ale už abych jí dodělala, fakt mi nevoní, ble...
Na bříšku je to u nás boj, Josefínka se děsně vzteká, takže jí tam nechám max. 1-2 minuty. Kdybych jí tak položila na 10 minut, tak asi dostane zástavu hysterákem :grinning:
15. zář 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdepak se flákáte čeští lvíčci :wink: Naše Karamelka se narodila s váhou2950g a teď v 7týdnech má 4750g, hold je to medvídek nají se a usne a to se opakuje celý den i noc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak náše lvíče má po měsíční kontrole (4týdny) 2850g, porodní váha 1800g. Taky rostem ale do vašich 4 kil máme ještě daleko :grinning:
16. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
josifek: páni! váhu máte pěknou :slight_smile: pořád mi to leží v hlavě, ale kdyby něco nebylo v pořádku, tak bych to přeci poznala minimálně na plenkách, ne? a i doktorka by se zmínila, uf...
aktekram: kilčo navíc, to je super :wink:
16. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marketko, tak to ale roste krásně - za měsíc kilo, když byla tak maličká to si myslím, že je krásný :dizzy_face:
16. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martulíku dokyna by ti řekla kdyby to bylo málo :wink:
markét pěkný přírustek pořád říkám že ti nejmenší mají snahu vše rychle dohnat :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víte, že jsem nadšená. Kilo je na nás strašně vidět, už se lépe drží a chová. Snažíme se (obě dvě) :grinning:
16. zář 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím, že jsme náš první vzdálenější výlet zvládli, musela jsem do Prahy
u dr. to dopadlo na 1, nechala jsem si předepsat antikoncepci (manža má radost ) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
o porodné jsem si zažádala a přišla jsem před výplatním termínem, takže by mělo dorazit příští týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
z nakupování nebylo skoro nic, malému se jezdění po nákupním centru nelíbilo a tak jsem si nekoupila vůbec nic
malému babička koupila dvě bodýčka a chrastítko
výlet jsme zakončili obídkem s manželem a jeho kolegama z práce, bylo to fajn a taky jsem se dostala zase mezi lidi
malý byl nějaký přetažený, tak jsem doteď chovala a uspávala, tak teď už spinká, tak já si udělám kafe a oddechnu si

my měli v 6 týdnech 4 kila a 53 cm (výchozí míry 3910g, 49 cm)
potníčky jsme měli jen v dekoltu, když jsem dala body s holým krčkem, tak jsme zěnili garderobu :grinning:
16. zář 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nám to všichni krásně rostou :slight_smile:
tak máme za sebou kontrolu kyčlí - musíme mít široké balení a v prosinci kontrola...tak vyřadíme další věci a vytáhneme větší,aby nám tam ty plíny vešly
16. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer děvčátka a lvíčátka, jdeme Vám představit tu naší malou lvici v akci :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Rw-1SuE9htM
16. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, potřebuju rychloradu o kojení, je tu některá z vás??? Prosíííím
16. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem tady sluníčko
:wink:
16. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

mám uspáno - dokud teda nevypadne dudlík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

četla jsem, že dnes bylo spousta z vás na kontrolách - tak gratuluji k přibývání!!!! My jdeme v pátek...

Markétko - super že je Peťula tak statečná a silná!!!!

Dnes jsem vyzkoušela na ty potničky Bepanthen a o moc se jí to zlepšilo - Díky Lucy za tip!!!!
16. zář 2009 ve 20:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta marketko to je fajn že pomohlo :wink:
16. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás, jak probíhalo "kojení" první den po porodu? Jak často jste přikládaly, jak to šlo a dokrmovaly sestřičky nebo vy ty vaše prcky v ten první den/dny? Kamoška se mě ptá jak to probíhá ty první dny a já nevím, protože jsem měla malýho na jiným oddělení, tak nemám tu zkušenost. Díky mooooc
16. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospecka....já měla císař a malou jsem ten den přikládala asi 5 ale ona je malý saveček tak se chytla hned a pak už jsme měli intervali po3 hodkách :wink: teď je to přes den po 4 hodkách a v noci jen dvakrát od 20.00hod.Ale jinak se má miminkům dávat kdy si řeknou :wink:
16. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospecka - já jsem měla malou přikládat co dvě hodiny-před přiložením přebalit,aby se tím probudila. no a v noci mi ju přinesli na jedno kojení,jinak dokrmili.měli ju sestřičky celou noc,protože jsem jim večer zkolabovala :unamused:
16. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, já měla císařem obě holky.
Markétka se narodila v 19. hod - poprvé mi ji přinesli ve 4 hod ráno, pak v 7 a pak už jsem šla na odd šestinedělí a tam mi ji nosili od 12 hod pravidelně po třech hodinách (mimo noc) Markétka byla dokrmovaná - mlíko jsem měla cca až 4. den - ale vše v poho, kojila jsem do 14ti měs..

Péťa se narodila v 9 hod ráno - poprvé mi ji přinesli za hodinu, a pak vee 12 a opět od té doby pravidelně po třech hod. Péťa je šikula a tak dokrmovaná vůbec nebyla - tahala už druhý den 30 ml a třetí 70 ml :dizzy_face:
16. zář 2009 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pospecka: Já jsem rodila sekcí (kvůli ppKP). Josefínka se narodila v 9:15 a na kojení mi jí přinesli až v půl jedné, měla jsem jí asi na 10 minut. Pak mi jí přinesli ještě jednou taky na 10 minutek. Další den to bylo několikrát na zhruba půl hodinky, už si to moc nepamatuju... Vím, že jí dokrmovali, ale problém s kojením nebyl žádný. Dokonce i když mi malou přinesli na první přisátí až po 3 hodinách od porodu, přilepila se na mě bez problémů jak lepidlo :slight_smile:
16. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to asi všude jinak,a taky každá sestra to jinak řekne...některá řekne po dvou hodinách,jiná zase po třech...některá než by poradila a pomohla aby se mimčo přisálo,tak radějí dokrmí...
16. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek