Lvíčátka 2009 (23.7.-22.8.)

Ahoj holky,
máme doma téměř 4-týdenní miminko. 🙂 Protože je to naše první, chtěla jsem se pro inspiraci spojit s maminkami, které mají doma stejného tygříka. Dávat dohromady dítka podle měsíce narození mi nepřišlo tak trefné, jako podle znamení. Přeci jen, i svou povahou by si tato dítka měla být bližší... 😉
martulikkautor
16. zář 2009
jo, mě taky mrzelo, že mi malou nenosili častěji... ale byla jsem v jiném patře, tak se jim do toho moc nechtělo 😞 naštěstí čas utíkal rychle a teď jsme spolu pooooořááááád x-) x-) x-)
petamarketka
16. zář 2009
Holky, také mám dotaz - nechali byste své mimčo spát na bříšku?

Je to jediný způsob, jak Peťula zabere bez problému, okamžitě, je max. spokojená... |-|
josifek
16. zář 2009
My jsme se neviděli jen jednu noc po císaři a druhý den jsem ji měla celý den u sebe a navečer jsem ji dala na novorozenecké ale to až o půl 11 v noci a to byla nakrmena a v 5 ráno mi ji donesli a už byla jen semnou 😃 🙂 Nedokrmovali nebylo třeba a jěště my jsme krmili asi dvě děti plně celý pobyt v porodnici 😃
josifek
16. zář 2009
Peta marketko....já mám monitor dechu a malou nechávám spát na bříšku běžně miluje to a moje teta to dělala tak že malého nechala usnout a pak otočila alespoň na boček 😉 byla tekrát bez těch našich vymožeností 😃
petamarketka
16. zář 2009
Josifku, díky, já teda monitor nemám, ale trošku jsi mě uklidnila. Přes den ji také nechávám - jsem u ní a hlídám ji... Ale v noci se bojím. Mně mamka říkala, že já jinak než na bříšku také nespala... A diví se, proč se to teď nemá... Ale přetočím ji na ten bok. Až řádně zabere! Díky
josifek
16. zář 2009
Není zač ono přeci proto jsme tady abychom si radili 😉 a když vím tak poradím 🙂
petamarketka
16. zář 2009
No není tak tuhle diskuzi... Osvědčila se mi už s Markétkou 😃 Takových rad co jsme si předali 😃 Jen manža to stále nedokáže pochopit 😃 😃 😃
josifek
16. zář 2009
no jo chlapy te můj to chápe plno věcí za těch14 let zapoměl a je rád že mu občas poradím co a jak 😃 😃 😃 😃
martulikkautor
16. zář 2009
My teda monitor dechu máme, ale i tak bych se bála... Všude s tím tak straší, že bych si asi netroufla... Ale píšu "bych" protože Josefínka na bříško NE a NE a NE... Dostává záchvaty vzteku, když jí tam na chvilku dám, takže aby tak usnula nám fakt nehrozí 😃 Je pravda, že se už jednou na bříško sama převalila a vypadala spokojeně, ale to bylo opravdu jen jednou a už tomu budou dlouhé dva týdny 🙂 od té doby ani ránu :-N
petamarketka
16. zář 2009
Marek je naštěstí stále v záběhu - i když je pravda, že Peťuli ještě nepřebaloval... Ale stará se vzorně o Makulku. Takže pomáhá hodně. Když jsme měli s červencovkama 07 sraz tak nechápal kam a s kým to jako na týden jedu :-N Měl o mě strach 😃
Ale teď když si beru notebook tak se jen usměje a zeptá se:"Jdeš si psát s partou jo?" x-)
pospecka
16. zář 2009
My jsme na bříško zatím moc nedávali, protože máme plazivou žížalu a když ho dám na bříško, tak mi začne cestovat a odrážet se. Když byl v porodnici kvůli fototerapii zavřenej v inkubátoru a tam ho dávali na bříško, tak ten inkubátor stihnul celej procestovat. 😃 😃 😃
martulikkautor
16. zář 2009
My máme taky hodného taťku, stará se, pomáhá fakt dost, večerní koupání je taky jeho - teda když je náhodou doma, že? :-N Jo, ale jinak se do mě pořád naváží, že si zase chatuju 😃
josifek
16. zář 2009
to my si stěžovat nemůžem náš tatka je supr a pečlivý a navíc si z nás legraci nedělá ví že jsem společenský tvor 😃 😃 😃 😃
martulikkautor
16. zář 2009
No jooo, já ho tu pomlouvám, ale myslím to dobře 😉 Však on ví, že se s někým potřebuju podělit o novinky v našem mimi životě, poradit se nebo jen pobavit... Aspoň to všechno nevalím jen na něj 😃 Přeci jen, jsme s malou hodně samy doma a to je na palici, uf...
duch
16. zář 2009
náš tatka je taky super,taky se stará,s malou pomáhá i koupání mu jde,uklízí i uvaří......jen je škoda,že je doma většinou jen na víkendy 😞
josifek
16. zář 2009
sladké sníčky sluníčka a lvíčátka x-) x-) x-)
petamarketka
16. zář 2009
Dobrou Josífku, já chodím neustále Peťulku kontrolovat, spinká krásně... Až půjdu taky spát, asi ji přetočím...
Jdu za manželem, ať se necítí odstrčený 😃
duch
16. zář 2009
já už jdu taky spát,at se trochu prospím,než malá lvice bude zase vstávat 😃 tak dobrou noc všem
klarka1
16. zář 2009
pěkný večer
my měli s kojením problémy 😞 Oja se nalokal plodovky a celou noc po porodu zvracel, proto jsem nekojila, až ráno, kdy mi ho přivezli a byl se mnou až do propuštění. Já mám špatné bradavky a malý neuměl ze začátku sát (jazýček místo dolu strkal nahoru). Přikládala jsem každé dvě hodiny, nebýt dr. v porodnici vůbec bych kojit nezačala, v podstatě ho naučila se přisávat. Nepřekrmovala jsem v porodnici trochu na váze nabral. Doma to bylo horší, po 14 denním nepřibývání na váze jsem musela začít přikrmovat, papáme Nutrilon a musíme kvůli blikání zahusťovat Nutritonem. Zatím kojím, ale už to nevidím na dlouho, malej už zjistil, že z flašky je to větší pohoda a tak ode mě už moc nechce ]-( ]-(
k spaní na bříšku. Monitor máme, ale nějak ho nepoužívám. Na bříšku ho spávat nenechám, bála bych se, a Ondra vydrží na bříšku nějakou dobu a pak se začne vztekat 😉
martulikkautor
17. zář 2009
Dobré ránko děvčata,
dneska je venku tak nááádherně, na spaní! x-) Škoda, že to malé lvíče to zatím nechápe 😃
Chtěla jsem vám ještě k tomu monitoru... my se pro něj rozhodli hlavně z toho důvodu, že máme 2 psíky a musím občas venčit sama. Jsem tak aspoň klidnější, když mám chůvičku u pasu. 🙂
josifek
17. zář 2009
Krásné ránníčko lvíčátka my zase hajáme no hold 😉 Snad se počasí umoudří a my pujdem na procházku 😃 . My máme monitor proto že se manžel strašně bojí co kdyby , před 14 lety skoro vůbec nespal jak syna hlídal. A chůvičky si chci pořídit na chalupu jak jsme u ohně tak by se hodila když by byla vevnitř a já venku 😉
duch
17. zář 2009
dobré ránko....to byla krásná noc,malá usnula už ve 20h.,vzbudila se ve 3 a pak v 6:30 a ted od 8h.zase spinká 🙂
my máme taky monitor dechu,byla jsem pro něj rozhodnutá hned,to se člověk líp vyspí,je klidnější,když ví,že kdyby se něco dělo,tak ho monitor upozorní...
chůvičky nemáme,bydlíme v bytě,tak nejsou potřeba.To je slyšet hned když malá zakňourá
peta3
17. zář 2009
Ahojky 😃
Klarko, nic si z toho nedělej - jsem na tomobdobně, jen dokrmuju už od porodnice 😞

malého mi přinesly asi po hodině, ale on se prostě neřisál - jen spinkal 😞 , a nepřisál se ani první den - nechtěl chytit bradavku, vztekal se (a to s bradavkama fakt problém nemám, že by se nedaly chytit), přisál se až další den, jenže sál málo, takže dokrm a na něm jsme pořád... 😞 už jsme si to párkrát obrečela 😢 , i když i když to ta racionální část mozku ví, že to není tragédie, lehko se to říká, ale hůř to ta pocitová část mozku přijímá a občas tu racionální přebyje |-|
klarka1
17. zář 2009
peta3, nebrečet kvůli dokrmům jo !!!! naši miláčci jsou v poho, tak co řešit 😃 😃
peta3
17. zář 2009
Klary, jo jo, to já vím, ale občas to prostě přijde, když se juknu na toho našeho krásnýho hodnýho andílka, tak mám takovej pocit zklamání 😞 , ale vim, že jemu je to jedno, hlavně že má plný bříško 😃 😃 😃
martulikkautor
17. zář 2009
peta3: vidíš, píšeš "hodnýho andílka" 😉 takže je spokojenej a to je důležité! Josefínka je naopak pěknej rarášek, no a je plně kojená 😃 takže hlavu vzhůru!
josifek
17. zář 2009
ahojky Lvíčátka máme v albu nové fotečky 😉 kuk
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageI...
martulikkautor
17. zář 2009
kukáme kukáme a moooooc hezký! 😉
josifek
17. zář 2009
🙂 taťka zase řádil s foťákem 😃
martulikkautor
17. zář 2009
snad taky něco veselého přes víkend vyfotíme, budeme mít taťku konečně doma... navíc jedeme s malou "na výlet" na cvičák 😃 takže bude veliká příležitost