• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky!!
No to už neni možný,Jájulda stále v celku!!! :grinning:
My se teď vrátili od babičky a manža hlídá,tak já na chvilku zasedla ke kompu!!U nás bylo od rána hezky,svítilo sluníčko a docela i teplo,ale má začít zase mrznout a padat sníh!! :frowning2:
Tak já musim končit zatim papa
3. únor 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se vám hlásim až dneska, jelikož jsem to včera po psychický stránce nezvládla!!!Byla jsem u toho doktora a říkala mu o tom tvrdnutí břicha, udělal mi prohlídku a řekl, že je to v pořádku a víc nic.Takže piju magnesii a to magnesko si koupim zítra!!No, ale to je jedno, to co vám musim sdělit je bohužel něco jiného!!!Včera mi doktor oznámil výsledky z tripl testu a výsledek je- screening pozitivní!!Takže jsem si myslela, že když se nikdo neozval do tich 10 dnů, jak mi bylo řečeno, že je vše v pořádku a on je dostal teprve včera!!No byl a je to šok!!!Dnes už je mi líp, ale včera jsem myslela, že už je to můj konec, celý den jsem jenom vkuse řvala, nedokázala jsem se soustředit na nic jinýho, chodila jsem si sprchovat hlavu studenou vodou, abych se uklidnila aspoň na chvíli!!!Mám opravdu hrozný strach, už jsem objednaná na úterý na plodovou vodu a s manželem na genetiku.Bojim se tedˇúplně všeho!!!!!!A taky mě zaráží, že jsem měla naposledy ultrazvuk v 10tt. a pak až na 20tt. nechápu, proč mi ho nedělal častěji!!!Takže až v té nemocnici na tom velkym ultrazvuku uvidim po 8 týdnech svoje miminko, tak budu mít nejspíš šok!!!!A hlavně, kdyby s nim něco bylo, tak už to ten ultrazvuk ukáže, mám z toho strach!!!!!!Zase jsem na dně svých sil jako v dubnu 09!!!!A to čekání na výsledky mi taky moc nepomůže, taková doba.....
3. únor 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši mrzí mě, že máš takové trápení, věřím, že je to pro tebe náročné. Musíš věřit tomu mrňouskovi, že to bude v pořádku, a že je zdravý. Psychika dělá hrozně moc i když se to blbě poslouchá. Ale ono potom ta plodová voda může být v pořádku a miminko je zdravé. Uvidíš na ultrazvuku bude krásné, a tam se na něj podívají a třeba se vyhneš i té amniocentéze. Moc na tebe myslím a držím pěstičky pro štěstí, ať to co nejdřív ta doba čekání uteče a ty se můžeš uklidnit. :wink: Myslím, že i katy byla na odběru plodové vody, ale nejsem si jistá, a taky to dopadlo v pořádku.
3. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Míšo je to těžké, ale zkus se uklidnit. Já měla špatné výsledky i u Káji a šla jsem na odběr plodové vody a vše dobré. Teď jsem měla také špatné výsledky, poslali mě na genetiku a doporučili odběr plodovky. jenže já jsem si zaplatila ten odběr krve a ultrazvuk ve 13tt a tam bylo vše v pořádku, tak jsem řekla, že se rozhodnu po ultrazvuku, jestli půjdu na odběr plodovky. No a na ultrazvuku bylo vše na jedničku tak jsem na odběr plodové vody ani nešla. I z vlastního rozhodnutí a Dr.v tom centru přímo mi říkala, že ty testy v 16tt jsou hodně často falešně pozitivní!...a že ultrazvuk mám krásný, že to záleží na mě jestli chci na odběr jít. No kdyby UZ vypadal zle, na odběr bych šla, jistota je jistota. Ani to nebolí, jen po tom musíš myslím 3 dny ležet,nebo odpočívat. Každopádně držím pěstičky, ať je vše v pořádku a výsledek je opravdu jen falešně pozitivní. :wink: Jo Safi mě Dr taky neposlala na ty krevní testy ve 13tt, já jsem si tam zavolala sama a objednala se. Platila jsem necelých 1500 Kč za odběr a UZ v centru prenatální diagnostiky. :wink:
3. únor 2010 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo! Míšo mě taky nikdo nekontaktoval, že mám špatné výsledky!! :angry: Výsledky i Dr dala až nějak v 17 - 18tt a na UZ a genetice jsem byla až nějak ve 20tt a to mi tam málem nadali, jaktože jsem nepřišla dřív, když mám pozitivní test. :angry: :angry: No někdy mi nad těmi doktory zůstává rozum stát...Ještě jsem zapomněla napsat, od 15.2. začínám chodit přímo do porodnice na prohlídky a křivky, už se to krááátíííí. :slight_smile: :slight_smile:
3. únor 2010 v 18:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso a nač Ti vyšly pozitivní?Pokud na Downa,tak bych se tím tolik nestresovala(i když vím,že je to těžké a mě se to lehce říká),Down vychází skoro 1/3 maminek pozitivně a 99% je pak falešný poplach.
Já měla taky pozitivní triply,ale na Smith-lemli-opitzův syndrom,což se bohužel zjišťuje až triply,dříve se to netestuje(myslím tím v 1.trimu)
Hlavně neplač,musíš být silná :wink:
3. únor 2010 v 18:52  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
5.2.-Katy(poradna)
8.2.-Lucienka(poradna
9.2.-Žanet(poradna)
17.2.-Jaji(poradna)
18.2.-Safirka(poradna)
23.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, tak jsem doplnila do postupky čeho jsem si všimla, kdyby byly nějaké nesrovnalosti, tak písněte. To víš Ivi mám v tom zmatek v těch jménech miminek, taky jsme mohly zůstat u těch Matýsku :grinning: , díky za instrukce ohledně lněného semínka.
Jsem nějaká utahaná tento týden, vrhly jsme se s Aďou na návštěvu solné jeskyně, no na to, že by nás to mělo nabíjet, tak jsme spíše utahané :grinning:
Míšo, to je mi líto, že ti screening dopadl špatně, ale doufám, že ta plodovka dopadne dobře a bude vše v pořádku, musíš být silná a myslet pozitivně! My ti tady všechny budeme držet palečky! A ohledně toho ultrazvuku, doktoři dělají 3 ultzvaku za celé těhotenství,pokud není žádný problém.
3. únor 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, mě dokor řekl pohlaví ve 12tt - akorát se teda sekl a sliboval mi holčičku, opravil to pak až v 16tt na kluka (víc možností už nemá) a od té doby se to jen potvrzuje. Klukem jsem si jistá. :sunglasses: Jinak mam balon od zacatku tehu a je to můj best friend. Nedokážu si to bez něj představit. Lehnu si na záda, hodím na něj nohy a kroužím kotníkama proti otokům (taky žádný otoky nemám) a nebo jako Lucinka jen se houpat, volní to...a pokud si na to prcek zvykne, můžeš ho pak na balonu uklidňovat i po narození, když si ho vezmeš do náruče a budeš na něm sedět - jsou to pohyby který zná.
Jaji - omotat šňůru si ještě může, teď je hlavičkou dole a rotuje už jenom kolem své osy, jinak nemá místo a právě tím by si ji mohl kolem krku navinout, ale věřím že to tak nebude :sunglasses:
Safi, já si platila ten prvotrimestrální screenining a na tripple mě už pak dr. nevzal, že je to zbytečný, když mám ten "přesnější" - to mě tenkrát fakt naštval, ale možná mě chtěl chránit. Jsem stará a ty klasický tripply, co hradí pojišťovna často vychází falešně pozitivně a pak by mě hnal na plodovku, kterou odmítám. Tak mu asi budu věřit :slight_smile:
Míšo, ty výsledky bývají opravdu často falešně pozitivní, neboj se bude to dobrý... ale na tu plodovku jdi. Pojišťovna platí za celý těhu 3 UZ, zbytek je na rozhodnutí doktora - bohužel.
3. únor 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě Tě Dr.odeslal na genetickou konzultaci,ne?Tak Ti genetik poví více.
3. únor 2010 v 18:53  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, to mě moc mrzí. Jen mám takový dojem, že za pár týdnu tady budu brečet taky! Z těch testů už mám vyloženě hrůzu. Je fakt, že bývají dost falešně pozitivní, ale uklidnit se jde taky dost těžko! Zbývá jen doufat, že je všechno v pořádku. Alespoň jsem ráda, že můj gynekolog mi dělá ultrazvuk při každé návštěvě.
3. únor 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nevím, proč mě na ten skreening v 1trim. neposlal. Možná mi jen dělal odběr krve, a když to vyšlo v pořádku, tak asi až v tom 16tt. No mám z toho docela strach. Vím, že jsou ty testy v 1trim. přesnější, jsem blbá, že jsem si to s ním nedomluvila. No budu se modlit, aby mi ty tripl testy dopadly dobře. Nevím, proč se jako těhulky musíme furt něčeho obávat.
4. únor 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak poslední kontrola u doktora proběhla v pořádku. Uvidíme, kdy se prckovi bude chtít ven. Když to nebude do 9.2. tak se jdu do porodnice domluvit na vyvolání porodu.Ale na to je ještě čas.
Safi, doktor ti už jednou krev bral a teĎ ti bude dělat triplle testy. U toho bude u UZ. Myslím, že náš doktor je dost spolehlivý a pečlivý, takže se neboj.
Míšo, držím palečky ať ti to dopadne dobře. Nicméně je spousta žen, kterým dopadly testy špatně a pak bylo vše v pořádku. Hlavně se neplakej.
4. únor 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo a jaký máš CS ? Zkracuje se t čípek ? :wink:
4. únor 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Jajuldo, jestli můžeš, dej sem fotečku tvého bříška! Jsem hrozně zvědavá, jak vypadá pupek, ze kterého se malému vůbec nechce :grinning:
4. únor 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky děkuju za povzbudivé zprávy, ale bohužel klidná stejně nejsem a dokud nebudu vědět výsledky, tak ani nebudu.To riziko mi vyšlo na M.Downa.Chtěla bych vás teda poprosit, ty které už jste odběr plod.vody podstoupili, tak co si tam mám vzít sebou???Bohužel když jsem mluvila s tou ženskou z genetiky, tak ta to na mě tak navalila a já ještě z šoku od doktora, že si pomalu z toho nic nepamatuju.Vím, že říkala, že se to dělá ambulantně a že si mám vzít sebou pantofle a je možný, že i noční košili????Fakt nevim!!!Po zákroku tam budu prý 2 hod.ležet a až pak mě pustí domu.A ještě co se té genetiky týče, tak jak si mám vypracovat ten rodokmen, stačí když si ke každýmu členu rodiny něco napíšu a nebo to po mě budou chtít jako ve škole, přímo nákres??To je asi blbost ne???Holky asi vypadám jak idiot, ale opravdu nevim čí jsem :sweat_smile: !!!Je mi 23 a v životě fakt moc zkušeností nemám a většině věcí ani nerozumim, jako těm hodnotám, co mi napsali v těch papírech, ale to mi nejspíš vysvětlí na tý genetice.Jo a jinak ještě, co mám napsat k těm členům rodiný, kteří nejsou vůbec nemocní, to tam mám napsat občasné nachlazení??? :grinning: Už si z toho fakt musim dělat srandu, já tam totiž k nikomu nemám co napsat v mé i manželově rodině jsou všichni DÍKY BOHU zdraví a nikdo nemá vážnou nemoc, jako třeba epilepsii nebo rakovinu apod.A nebo jim tam mám napsat, že babi a děda mají stařeckou cukrovku??? :sunglasses: Abych tam aspoň něco měla???? :slight_smile: Prosim pomocte mi, jak to mám udělat....Tedˇ už je mi po psychický stránce líp, ale horší to bude v to úterý, to asi nejspíš na slzy dojde už v autě, až tam pojedeme.A až mě manžel nechá samotnou v tý nemocnici.To mi bude asi ouvej....No bojim se a dost!!!A ještě jsem chtěla vědět, oni než mi půjdou odebrat ten vzorek, tak mě napřed vezmou na ultrazvuk, jo???A to si potom podle něj budu moc určit, jestli ten zákrok chci podstoupit???Ale když jsem mluvila s tou ženskou, tak mi do tel.říkala, že se mi koukne, kdy bych měla přijet, aby měli volno na tu aminocentézu.Tak ta už mě asi nemine, ne???
4. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ještě bych vás chtěla moc poprosit s tim magneskem, napište mi prosim přímo jeho název, popř.distributora, abych si nekoupila bůhví co.A když mi ho sám ten amatér nenapsal, tak kolikrát denně si ho mám brát, když mi tvrdne břicho jen když ležim(v noci).Jinak mám břicho krásně měkký!!A má teda vůbec cenu ho brát??Ale je to teda v noci dost nepříjemný, normálně mě to i vzbudí, no ale já stejně tvrdě díky nervům nespim.A nemůže to být taky tim, že na tu dělohu tlačí třeba plný močák nebo ty střeva???A jak psala Jajulda, že by to mohlo být zvětšování dělohy.Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, když mi dělal v úterý prohlídku a řekl, že je to v pořádku a prohmatával břicho a do průkazky napsal, že je děloha ve vel.18týdne, tak to znamená, že je mimnko v pořádku ne???On ho přece musí cítit!!A kdyby nedej bože se přestalo miminko vyvíjet, tak by přestala růst i děloha, že jo???Holky fakt promiňte ty blbý dotazy, ale já se v tonhle fakt neorientuju, vždytˇjsem těhotná"poprvý"!!!Ještě, že tu jste chytřejší, než já, že mi aspoň někdo něco řekne!!!Tak zatim děkuju a já si jdu na chvilku zdřímnout a pak poj.na nákup.
4. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo ty se zbytečně strááášně moc nervuješ. Všechno je jak má být - děloha. Myslím, že to nemáš tvrdnutí břicha, ale roztahování dělohy. Je to dost nepříjemné a vypadá to jako tvrdnutí. Moc se hlídáš. Proč nemůže být manžel u tebe, když půjdeš na odběr plod.vody? Podle mě ti nejdříve udělají UZ a pak podle výsledku odběr. Nebo to tak chtěj.
Ivčo všechny hodnoty v průkazce mám na dvojku, čili mám plných deset bodů. Takže čípek zkrácený asi je. Řekla jsem doktorovi, ať mi přetrhne blány. Minule mi to dělali 2x v porodnici. Pak se mi rozběhl porod. Tak snad na ten můj dnešní svátek si dám miláčka jako dáreček. :sweat_smile:
4. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso,odběr plodovky se dělá ambulantně,já osobně si nic nebrala(ani pantofle,ani košili),po odběru jsem čekala půl hodky v čekárně a pak jsem šla domů.Pouze jsem měla od genetika doporučení na amnio a těhu průkazku.Dr s Tebou sepíše malou anamnézu a pak pod ultrazvukem ti odebere vzorek.Myslím,že na Downa se bere 20ml vody.Vůbec to nebolí,pouze trošičku tlačí a samotný zákrok trvá asi půl minuty.Pak Ti Dr.zkontroluje srdeční akci,poučí Tě a napíše zprávu,jak amnio probíhalo.Výsledky Ti pak přijdou poštou domů,kdyby něco,tak volají.
Pokud a odběrem nesouhlasíš,nikdo Tě nutit nebude,rozhodnutí je pouze na Tobě,můžeš si to do poslední chvíle rozmyslet.
Pak jen hodně odpočívej,já jela hned domů a 2 dny se opravdu nehla z lůžka,pouze do sprchy a na záchod.Manžel mi nosil i jídlo do postele,měla jsem strach,ať nepotratím.
Neboj se,budeme tu na tebe(Vás)myslet a držet palce,dobře to dopadne
4. únor 2010 ve 12:39  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajldo,tak vše nejlepší k svátku :slight_smile: :slight_smile: ,znásilni manžela a třeba to do půlnoci stihnete :grinning:
4. únor 2010 ve 12:41  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišo klid! Taky si myslím, že žádné tvrdnutí břicha nemáš. Určitě tě trápí to samé co mě. Taky v noci nemůžu spát, protože mě tlačí břicho. Je to divný pocit, který mě vzbudí. Taky často v noci běhám na záchod. Pro jistotu mi doktor napsal to magnezko a beru to 1-1-1. Je to prostě roztahování dělohy, přes den mě to netrápí. Někdy mám několik nocí klid, jindy mě to dost trápí. Mimčo je v pořádku. To magnezko se jmenuje Magnesii lactici 0,5 tab. Tohle řekni v lékárně, oni už budou vědět :slight_smile: .
Ohledně genetiky. Já byla v červenci. Nevím, co dali za papíry tobě, ale já dostala lejstra, kde se doplňovaly jména příbuzných a jejich prodělané nemoci, popř. na co zemřeli. Prostě si udělej poznámky ke všem členům rodiny a nic tím nezkazíš. Mě se pak doktorka na všechny ptala a u toho si sama malovala rodokmen. Oběma vám pak odeberou krev a budete čekat na výsledky. Zjišťují odchylky v chromozomech a mutace.

Jen jsem se holky chtěla zeptat na váš názor, když teď probíráme ty tripl testy a screeningy. Kdyby mi ty testy na vývojové vady dopadly špatně, myslíte, že by nás honili zpět na genetiku, když nám ji dělali v létě a kromě mých mutací nic nezjistili?
4. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Míšo já si na odběr plodovky brala přezůvky a ručník. Bylo to v roce 2004, tak nevím, jak je to teď. Asi jak kde, já byla v Brně. Pak jsem seděla v čekárně necelou hodinku a šla jsem domů. Hořčík mi prodali přímo po odběru, normální šumivé vitamíny MAGNESIUM. Hořčíku je spousta druhů, stačí se zeptat v lékárně. Amnio(odběr plodovky) není povinné!!!!!I kdyby jsi byla objednaná, na poslední chvíli to můžeš zrušit! Já to měla taky tak! je to jen a jen tvé rozhodnutí! A správně by ti měli dělat prvně UZ. Já tedy na plodovku nešla, ale měla jsem ještě ty dobré testy ze 13tt tak proto.Jo a noční košile je blbost si myslím...je to ambulantně jak psala Katy, normálně si lehneš na lůžko jako při UZ, vyhrneš triko a oni to jehlou odeberou vodu. Vše pod ultrazvukem. Pak budeš v čekárně v klidu a hotovo. ten rodokmen mi taky dělali, u Karolínky, chtěli jen vědět, jestli je někdo z naší nebo partnerové rodiny nemocný, jako nějaké vrozené nemoci appod., kolik mám sourozenců a jestli ti jsou nemocní atd. Jinak si myslím, že to možná nemáš tvrdnutí ale bolení při roztahování dělohy jak už tu někdo psal. Magnézko ti neuškodí, pomáhá i proti křečím v lýtkách. :slight_smile: Já jsem poznala tvrdnutí až den před porodem....do té doby jsem nevěděla, co to může být to tvrdnutí. To jsem měla břicho doslova jako kámen a špatně se mi dýchalo. Držím pěsti ať máš nakonec vše v pořádku a "nestresuj se!!", věř, že to bude dobré! :wink: :slight_smile:
4. únor 2010 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, přečti si nějakou knížku nebo si najdi nějakou zábavu, takhle na to budeš pořád myslet a šťourat se v tom. Rozhodně to teď nemůžeš nijak pozitivně ovlivnit, jen prďolku stresuješ. Potřebuješ myslet i na jiné věci. Já teď chodím hodně do kina, byla jsem na Avatarovi, Lítám v tom a ještě chci na tu Meryl Streep - až bude malej, bude na dlouho po klidu, tak to chci ještě využít - rozhodně si nepřipouštím že by mohlo být něco špatně. Vím, že ty jsi před psychicky náročným zákrokem, ale i tak se snaž uvolnit... :wink:
Jajuldo, ty si dobrovolně necháš protrhávat obaly ? Vždyť máš ještě 2 týdny čas na takto radikální zásah... Navíc CS 10 to už je porod opravdu na spadnutí. Já se případnýmu vyvolávání chci bránit jak čert kříži ! :sweat_smile:
4. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak děkuju za informace.A já se pokusim myslet pozitivně.Nicméně to stejně nezměnim a co se má stát se hold stane, myslim, že to už je stejně předem daný a tedˇ už mi to osud začne akorát postupně servírovat....Jinak Jajuldo, proč se mnou nemůže být manžel při odběru plodové vody???Protože mi ta ženská do telefonu řekla, že mě tam jen odveze a za 2 hod.si pro mě bude moc přijet.....Nevim ani s kym jsem mluvila, jestli s nějakou sestrou a nebo doktorkou, nevim, svou hodnost mi nezdělila :unamused: Všichni jste čekali na chodbě a mě řekli, že tam budu muset 2 hod.být!!No jo no Plzeň, ta má vždycky něco IN!!!No, jsem na to zvědavá.Jo a ještě holky, to mi tu jehlu budou píchat přímo do břicha, jo???Já jsem si totiž myslela, že se to dělá vaginálně!!!No už abych to měla za sebou, ještě víkend a pak už to uteče!!!Jinak jsem na netu psala dotaz jedné genetičce, jestli by mi vysvětlila ty mé výsledky, tak mi dnes napsala mail, tak že prý Down.vychází tak v 1% , ale že mé výsledky toto riziko ukazují o 10% více, vzhledem k mému věku, takže mi i doporučila tu plodovku radši podstoupit.No, oni mi to poví!!!Holky fakt vám moc závidim, ale samozřejmě přeju, že už jste dávno přes 30tt. a nebo svoje poklady dřžíte už v náruči......Tak já jedu na nákupy a zazásobuju si lednici, abych se měla čim tláskat a koupim si asi pro radost velikouuu zmrzlinu.
4. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso,u samotného zákroku se mnou manžel taky nebyl,dělalo se to na malém zákrokovém sálku.a píchá se jehlou přes břicho,pak ti to jen přelepí tampónem s desinfekcí.opravdu se ničeho neboj,nebolí to.jen se pak šetři :wink: .nejhorší je pak to čekání na výsledky
4. únor 2010 ve 14:44  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo kup si tu nejlepší a největší zmrzku. Zasloužíš si ji. :slight_smile:
Ivčo, obaly mi protrhávali i u malého, ale do týdne po termínu. Pak už jsem měla jít na vyvolání. Tenkrát se mě doktorka divila, že nic neříkám, že mě to nebolí. Nebolelo to ani teď, jen to bylo nepříjemné. Stejně kdyby mi to neudělal doktor, tak by mi to udělali v nemocnici. Třeba mi to pomůže. Do dvou týdnů po termínu musí být porod už vyvolán. Já už ani nepříbírám - za celé toto těhu jsem přibrala deset kilo. A když sebou prcek šije, tak už to pěkně bolí. :angry:
4. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Míšo je mi líto,že ti triplle testy dopadly špatně,ale jak píšou holky tyhle testy už nejsou moc spolehlivý a opravdu vychází hodně často falešně pozitivně!!Tak se zkus uklidnit a nestresuj se!!škodí to prckovi!!Myslím,že bude vše ok,budu moc držet palečky!!!
Jájuldo ty stále nic??Prckovi se ven nechce viď??
Mrně má teď babička v kočárku,tak mám chvilku klidu :grinning: ,tak jsem si vytřela a mrkla na net!!!
Ale už se těšim až mi ho přiveze,je to takový divný pocit,když ho tu nemám!!
Tak zatim papa a já se ozvu zase a doufám,že Jájulda už bude po porodu!! :wink:
4. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, to vím že nás nenechají přenášet víc jak 2 týdny, ale já bych určitě chtěla ty 2 týdny malýmu ještě dát šanci (kdyby se mu nechtělo) ať si raději vybere on. A vyvolávání opravdu až pokud by přestala fungovat placenta, nebo byl jinej zdravotní problém. Ale taky chápu že ke konci už toho má každá plný zuby a každej den navíc je hroznej, takže rozhodně nic neodsuzuju. Lepší si to nechat vyvolat než pak nemít sílu u porodu. Teda 10 kg za celý těhu - to ti závidím. Já mám už teď nahoře 12 a právě jsem dojedla medovník :sweat_smile:
Piškotku, to ti závidím že už máš tyto starosti... já už se na malýho taky moc těším, ale jsem z té první vlny těhulek poslední, takže si ještě počkám :unamused: no zase ještě stihnu pár kafíček s kamarádkama :grinning:
4. únor 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím jsme celý. :grinning: V noci jsem se opět nevyspala, jako už třetí noc.
5. únor 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Jajuldo, když tak počkáš na nás do března :grinning: a opožděně všechno nejlepší k včerejšímu svátečku.
Jinak přeju všem krásný víkend strávený s rodinkou. Já jsem měla trošku prázdniny od středy, Aďa byla u babičky, tak jsem se neodlepila z postele :grinning: Musím to nadespat než bude mimčo na světě, pak už tomu asi moc nedám. U Adrianky jsme byli s manželem rádi, že jsme se aspoň stihli najíst, když spala.
5. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak přeju hezký víkend!!My všera měli návštěvu a šli jsme spát až ve dvě ráno,tak trošku padám na pusu,ale malej byl zlatíčko,krásně spinkal a budil se po 4 hodinách!!Odpoledne si ho bere moje mamča ven,tak si půjdu na chvíli lehnout,abych to dospala! :slight_smile:
Jájuldo stále nic???Jsem napjatá jak kšandy a ty stále nic!! :slight_smile:
Tak se zatim mějte papa
6. únor 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek