• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ivi to je hned, někdy je klid a někdy se to nakupí ty povinnosti všechno naráz. :slight_smile: Airbag máme taky vepředu, ale já jezdím většinou všude i s Karolínkou tak s ní bude prcek jezdit vzadu. :slight_smile: Jinak Kája je ve školce už druhým rokem. :grinning: Příští rok nejspíš naposled a pak škola, uvidíme u zápisu. :slight_smile: Do školky od 3 let se chodí, aspoň u nás. Dřív to jde taky, ale myslím jen na určitý počet hodin. No musím říct, že první rok ve školce nic moc, ale tento rok chodí bez problémů a užívá si to tam! :slight_smile:
11. únor 2010 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
11.2.-Jajulda(vyvolání)
15.2.-Lucinka(kontrola)
16.2.-Žanet(poradna)
17.2.-Jaji(poradna)
18.2.-Safirka(poradna)
23.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, Jajuldo myslíme na tebe a držíme palečky, ať se moc netrápíš dneska a jsem samozřejmě zvědavá, jestli tady bude aspoň nějaká cácorka mezi těma hošíkama :grinning:
Ivi, to si celkem brzo vzpomněli v práci, že máš někoho zaučovat ne? To tam budeš chodit ve svém volnu nebo co? Bolavá jsem taky, ty kyčle mě někdy v noci až vzbudí, jak to bolí a včera mě začlo nějak fikat v tříslech, ani jsem nemohla stát, při sezení mě to přešlo. S tou módou to taky moc nepřeháním, jsou krásné hadříky na těhotné, ale mi bylo líto těch pěnez. Nakonec chodím i ve své zimní bundě. Někdy si půjčím od manžela když moc mrzne, ať tam můžu šoupnout ještě nějakou mikinu navíc.
Vendulko, krásné fotečky. Luci, užíjte si oslavu, teda Karolínka už je ale velká slečna.
11. únor 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, ona ta kolegyně není ani náhrada za mě. Je to kočka z Liberce (a já jsem z Brna) takže naše geniální mozky vymyslely, že pojede až sem, bude se jí platit hotel a já pak třeba nepřijdu, protože budu rodit. Přitom máme pobočku i v Praze, kde umí to stejné - fakt to nechápu. To mohl vymyslet jen chlap (navíc má sám doma 2měsíční miminko, takže má ještě v čerstvé paměti jak je to poslední týdny před porodem) snad mě to mine, zatím se neozvali :grinning:
Jinak jsem dneska úspěšně absolvovala STK tak mám na další 2 roky pokoj a po cestě zpátky jsem utratila dárkovou poukázku od klientky a koupila malýmu overalek a ponožky. Takže velmi úspěšný den, jdu si hodit nohy nahoru a budu si u bezkofeinovýho kafíčka a něčeho dobrýho číst až do večera - mňam ! :dizzy_face:
Jajuldo, dej vědět, jsme napnuté ! :wink:
11. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jejda, tady začíná být čím dál větší mrtvo! Až porodí i "březňačky", tak si tady asi budu povídat jen sama se sebou :confounded: ! Haló!
12. únor 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nojo ono je ,,mrtvo" vždycky před víkendem a rozjede se to až v pondělí!! No oni rodinné povinnosti, a kort když se vrátí manžel po týdnu domů!! Ono vyprat, uvařit, nachystat zase pak sebou a do toho si užít toho že jsme konečně zase chvilku spolu!!!To pak fakt čas není!! :wink: A to jsem měla včera opravdu super odpoledne a tím i večer! No prostě tchýn je fakt ohleduplná a místo toho aby trušku pomohla tak spíš mě tu práci přidělává!!! :angry: Normálně jsem to už nevydržela a řvala jak malá holky!!! :cry: No když je toho už moc, tak mě prostě už ruply nervy!! Ona nebere ohled vůbec na nic a na nikoho, a natož na mě a hlavně na malýho! Ono to není žádná sranda být se 2 dětma takhle od začátku sama doma! A když už mám systém práce, tak ho nedodržuje a pak je zle!! Normálně mě včera přivedla Ádu ze školky až skoro v 8 večer!! A to už bylo fakt na mě moc a to jste nezažili ty nervy!!! :angry: Tak jsme nemohla jít koupat Mata v 7 a pak byl přetaženej a řval až do 22h. A do toho koupat Ádu a ukládání stálo taky za to- taky přetaženej!!! Šel spát taky až po 22h, tak jsme akorát lítala mezi nima a sama jsem byla úplně v pr... Jak je stará tak je blbá!! A má se vším útrum!! Ať si uvědomí co dělá!! Tak jsem si vám tady ulevila, ještě dnes se z toho zklidňuju!!! :frowning2: Jen čekám kdy dostanem zprávičku od Jajuldy. :wink:
12. únor 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Vendy to ti fakt nezávidím, to bych jí asi něco řekla, ale až po tom co bych se uklidnila jinak bych na ni musela řvát. :angry: Ony jsou přece jen jinak vychované a jinak vychovávaly svoje děti, možná by si měli vzpomenout jak to bylo obtížné a náročné, ale na to se asi na stáří zapomíná. Nebo to řekni manželovi ať to s ní vyřeší on a nemusíš se s tím stresovat ty.
Jinak taky čekám jak je na tom Jajulda, jestli už má miminko u sebe. Holky chtěla jsem se zeptat jestli používáte plenky klasické látkové, ale moderní jak jsou na to i reklamy tady na stránkách nebo jednorázovky. A jestli víte na kolik Vás to asi měsíčně přijde.
12. únor 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy, věřím, že toho máš dost! A co tchýně na obranu, že přišla s malým tak pozdě? Já bych jí asi zaškrtila! Já s tchýni bydlím, sice se nám zatím do ničeho moc nemotá, ale nevím, jak to bude, až bude malé s námi. Na podzim jsem s ní měla taky výstup a musím říct, že je silný soupeř. Tak se modlím, aby už se to neopakovalo. Každý potřebuje nějaký systém, aby fungovala domácnost a zvládla jsi u toho i děti, navíc, když jsi na to sama. Pokazila si to sama, nemůže se teď divit, když s ní nebudeš počítat.
12. únor 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko a nejhorší je, že si určitě ještě myslí jak ti pomohla, že měla Ádu tak dlouho - že ti dopřála čas aby sisi něco udělala :angry:
Safi já chci používat papírový jednorázovky, jsou pohodlnější a ekologický argumenty neberu. Nechci věnovat čas praní, vyváření a žehlení, to už jsme snad trochu dál. Nikomu neberu pokud to chce vyzkoušet, ale připadne mi to děsně pracný a drahý. Možná až pak na odvykání, ale vůbec si nejsem jistá. Rozhodně teda nejsem fanda látkovek :sweat_smile: Snad ti poradí nějaká zkušená matka, co už ví co a jak z praxe :wink:
12. únor 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem to všechno večer řekla manželoj a ať si to s ní vyřídí sám!! :angry: A snad začne dodržovat pravidla!! Jinak s plínama! Tak každej na to má názor jinej ale už u Ády jsme to tenkrát počítali jak to výjde finančně a úspora o proti látkovejm když započítáte elektriku, vodu, prášek a nějaký bělidlo a pak žehlení, tak jsta na stejným jako když si pohlídáte papírový plíny v akci!!! A hlavně ta úspora časová kdy se můžete věnovat prckoj a ne stát nad horou nevyžehlených plín, a co teprv místo kde sušit!! A to nemluvím o pořizovací ceně látkovek!!! ale pár jich mít stejně budete muset, na podkládání hlavičky a na pusinu po kojení a tak!! Já mám 20 bílejch a 6 s obrázkama( do kočáru a do poradny) a bohatě to stačí!!! A dokonce se daj koupit v DM bio plíny a nejsou předražený!!! :wink:
13. únor 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak nakukuju a Jájulda se stále neozvala!!Jsem napnutá jak kšandy!!Vendulko z toho si nic nedělej,taky válčím s tchýní,ale já už od začátku co jsme začli s manželem bydlet!!Nějak mi nepadla do noty!!Je sice strašně hodná,ale občas to vážně přehání!!Ale to je na dlouho!!
Jinak přidávám pár novejch fotek,tak mrkněte!!
Zatim papa :slight_smile:
13. únor 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a hlásím,že se nám začínají pomalu rovnat očička,tak máme doma radost!!Ještě je teda pořádně neudrží,ale už si je umí srovnat,tak to snad bude ok!!Každopádně je to mnohem lepší než to bylo!! :wink:
13. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak to moc gratuluju k narovnání očiček - jsme ti říkaly že se to spraví ! :wink: A nejsi ostříhaná nebo se mi to jen zdá ? :dizzy_face:
13. únor 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi jojo jsem ostříhaná!!Stříhala mě kamarádka :grinning: Chtěla jsem to kratší kvůli Matesovi,ale stejně mě s oblibou chytá za vlasy!! :slight_smile:
Malýho si teď vzali babička s dědou do kočárku tak mám chvilku!!Koukám,že o Jájuldě zatim žádný zprávy!!Už se nemůžu dočkat až budem vědět co má!!Tipovala bych to na kluka!! :grinning: Teď se rodí samí kluci!!
Tak zatim papa
14. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Piškotku krátký vlasy ti slušej! :slight_smile: Akorát ze skušenosti vím, že i za krátký vlasy se dá dobře chytit! :sweat_smile: No když tak počítám a jestli Jajulda porodila ještě ve čtvrtek, a nebudou mít žloutenku, tak by mohli jít zítra domů!!! :slight_smile: Tak už budem brzo vědět co má za prcka a budou fotečky! :slight_smile: Jinak moje kamarádka včera večer porodila ve 37tt praskla jí voda, Eliška je fakt prcek má 2350g a 45cm!! Ale jsou obě úplně v pohodě!! :grinning:
14. únor 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko v 37tt je mimčo už skoro hotový, 2,35 kg je fakt dost málo - neměla nějaký problémny s výživou placenty ? No hlavně že jsou obě vpořádku a určitě to dožene když byla u maminky dost dlouho. :sunglasses:
15. únor 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi žádný problém neměli! Taky jí říkali jako mě že bude menší, ale placenta a průtoky OK! Jen to nečekala, protože neměla vůbec žádnej problém!! Ale jsou OK! Zítra se ne zajedu podívat! :slight_smile: Tak má Mates 1. nevětu!! :grinning:
15. únor 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
15.2.-Lucinka(kontrola)
16.2.-Žanet(poradna)
17.2.-Jaji(poradna)
18.2.-Safirka(poradna)
23.2.-Iva(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm

Ahoj holky, tak tento týden se nám to tady hemží samýma kontrolama :slight_smile: , tak hodně štěstí! Piškotku, super, že se vám očička pěkně spravujou, máme radost i za tebe :wink:
Vendulko, to věřím, že je pěkný kolotoč kolem dvou dětí. My jsme s manželem pěkně kmitali už kolem jednoho, člověk byl sice víc vyhukaný, nevěděl, co a jak. Tak teď to snad bude lepší, ale trochu se s manželem toho hrozíme už teď :grinning: Babičky chtějí hlídat Aďu , s mojí mamkou je to celkem ok, ale u tchýně je to horší, ti do ní valí jenom samé sodovky, bombony a samé rohlíky se salámem, takže nic moc, tak jim jí moc nedávám.
Dneska jdu s Aďou na gyndu, srůstá jí blanka, tak o tom mluví už týden, nemá z toho moc rozum.
15. únor 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Katy se dlouho neozvala, snad jsou v pořádku.
15. únor 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak nejdřív zprávy z dnešní kontroly: Prcek má zhruba 3.10Kg, mám zkrácený čípek a otevřená jsem na 2 cm. :slight_smile: Že mám mít radši tašku nachystanou, že to může přijít kdykoli!! :slight_smile: Přítel teď není 4 dny doma, snad to vydržím. Já se cítím dobře, akorát mám občas poslíčky, ale nic hrozného. Koukala jsem dnes na doktora jak blázen, vždyť já chci jít ještě 28.2.s karolínkou na karneval. :grinning: Jinak taky stále čekám, co jajulda....Piškotku moc ti to sluší! :wink: Jinak Karolínka se narodila 9 dní po termínu a měla 2700g. Nikdo mi neřekl proč, až na kontrole po šestinedělí jsem se dověděla, že ji už nějakou dobu nevyživovala placenta. :unamused: No já můžu být ráda, že mám tchýni 300km daleko. :grinning: Dá se říct, že se moc neznáme. Ale na pokec je fajn. Bývalá tchýně bydlela kousek, ale na Káju si čas udělala málokdy. Všude je asi něco.
15. únor 2010 ve 13:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak Matese si vzala babička ven,tak mám trochu času!!Zítra jdem na kontrolu s kyčlema,tak snad to bude ok!!Jinak stále válčíme s prdama a se zácpou!!Je to až hrůza jak malej trpí!!Snad se to zlepší!!Je mi ho strašně líto,ale už nevim jak mu pomoct!!Musí se s tím poprat sám!!
Už jsem strašně zvědavá co Jájulda!! :slight_smile:
Z těch očoček máme strašnou radost ani nevíte jakou!!Je to naše šikulka!!! :slight_smile:
15. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak gratulace ke kontrole, hlavně že je všechno vpořádku a prcek je nachystanej - při nejhorším půjde Kája na karneval s tatínkem (a nebo už do té doby budeš zpátky z porodnice, ale to by se ti tam asi moc nechtělo...) :dizzy_face: je to sranda jak to utíká a že už to může přijít kdykoliv - nemáš strach ? Teď nemyslím přímo z porodu, ale z toho že nevíš kdy to bude. Já mám ráda všechno naplánovaný a takový to "může to přijít kdykoliv" by nebylo nic na mě. Asi pak budu hrozně nervozní :sweat_smile: A to jsi byla na kontrole v porodnici, nebo ještě u svýho gyndaře ?
15. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
hlásíme,že jsme v pořádku,jen minulý týden jsem měla takové zvláštní bolesti,cítila jsem,jak sebou prcek mrská a v pátek na kontrole jsme se dozvěděli,že se nám Eli přetočil,takže je nyní KP.V pondělí 22.2. jdu do nemocnice na kontrolu,pokud se do té doby neotočí sám,otočí mi jej manuálně :rolling_eyes: :astonished: ,takže už mám přijít i se sbalenou taškou do porodky,protože se prý stává,že 1/4 maminek pak praskne voda.Pokud se nepřetočí,tak mi naplánují císaře.No prostě,do poslední chvíle nebudu vědět,jak budu rodit.U nás nemůže jít nic hladce... :grinning:

O Jajuldě žádné zprávičky?

Piškotku,Matěj je kouzelný :dizzy_face:
15. únor 2010 v 16:39  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi na kontrole jsem byla už v porodnici. :slight_smile: No pro mě to bude taky premiéra, že nevím kdy....s karolínkou jsem ležela už týden předem v nemocnici a věděla jsem, že jdu 15.2.na vyvolání a bylo to. :grinning: Teď nezbývá než čekat, jak se prcek rozmyslí. :slight_smile:
15. únor 2010 v 16:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem nový fotky holky,tak mrkněte pa :wink:
15. únor 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, Matýsek je úžasnej že už zvedá hlavičku a je to celej manža ! :sunglasses:
Katy, je to nepříjemný, ale hlavně že je Elie vpořádku a nějak ho z tebe dostanou. Lepší to vědět a být připravená než pak panikařit a improvizovat.
16. únor 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásím a omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale nějak se to nepodařilo, spíš nestihlo. Takže 11.2.2010 v 9.44 se nám narodil Lukas, míry 3886g a 51 cm. Porod byl rychlý, ale bolestivý. V 6.40 mi dali tabletku a za 15 min. začaly bolesti po 5 min. Pak asi za dalších 15 min byly bolesti po dvou minutách, do toho klystýr. Ale ještě se to dalo. V 8.10 jsem šla na porodní sál tam mi zjistili že jsem otevřená na 5-6 prstů, tak mi píchli vodu a musela jsem ležet na levém boku na monitoru. To už začaly dost kruté bolesti po 1-2 min. Dalo by se to kdybych mohla codit, ale ležet se fakt nedalo. nicméně jsem je ukecala, abych se mohla hýbat, že si můžu sednout na balón. Sotva jsem dosedla začala jsem tlačit, takže zpátky na lůžko a šup malinký byl venku. Ani mě moc nešlili. Sotva mě došili, tak mi manžel říká, tak co jdeme do toho třetího? :grinning: :grinning: :grinning: Vtipálek.
Měli jsem nadstand.pokoj, takže pohoda klid. Kluci tam se mnou mohli být jak dlouho chtěli. Daňulka je z Lukáška unesený. Dneska nechtěl jít do školky, že si s ním bude hrát. :sweat_smile: Lukášek je zdravý což je nejdůležitější, trošičku má žloutenku, ale má ji v normě.Spinká, papá, je to zlatíčko a úplný Daňulka, když se narodil. Kojení nám jde, takže vše je fajn.
Musím říct, že personál ve Zlínské porodnici na 3 patře je úplně super. U Daňulky tam byla jedna sestřička, která nebyla nic moc, ale teď byli skvělý. Fakt super. Dokonce i jídlo bylo fajn. První večeři mi donesli na pokoj a Daňulka mi hned snědl jeden párek a rohlík. :sweat_smile: Jak se mi to podaří, tak dám nějakou tu fotečku. Jo a já se cítím mnohem líp než po prvním porodu. Ani šití tak nebolí.
Jinak Vendulko a Piškotku, krásné fotečky.
16. únor 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak jsme rádi, že jsi zpátky :slight_smile: ! Porod bolestivý, ale alespoň jsi se dlouho netrápila! Takže máme dalšího chlapa, moc gratuluji! No, jejda, jestli to budou všichni chlapi, tak je za chvíli ani neoženíme :slight_smile: ! Už se těšíme na fotečky!
16. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No huráááá Jájuldo velikánská gratulace k Lukáškovi!!!Už jsme tu byli všichni napnutý!!Hned jak budeš moc,tak přidej fotky jsme zvědavý na toho vašeho chlapa :grinning: To si měla rychlej porod po vyvolávačce!!Já po vyvolávačce rodila 16 hodin!!Ale hlavní je,že to máme zdárně za sebou a jsme zdravý!!!
Holky my snad budem mít všichni opravdu samý kluky!!! :grinning: Uvidíme ještě co se vyklube ze Žanet,Safirky a Jáji!! :wink: I když bych to tipovala taky na kluky!!
Jinak malej ok jen strašně válčíme s prdama a se zácpou!!Neznáte někdo něco co by nám zaručeně pomohlo???Je mi malýho strašně mooc líto a už nevím jak mu pomoct!!!
16. únor 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak velká gratulace k narození chlapečka Lukase, měl opravdu krásné míry a jsem moc ráda, že jste oba v pořádku. :slight_smile: a hlavně zdraví. Ono ty rychlé porody dost bolí, ale pak to určitě stojí za to. tak si to hezky užívej než to vyroste.
Piškotku nevím, a zkoušela jsi omezit stravu, která nadýmá ty? Jako teplé rohlíky, zahuštěná jídla, luštěniny a podobně? Piškotku taky jsem se chtěla zeptat na jedné fotce jsem viděla, že malý dostává čaj, nevím jak to je, ale švagrová ho dává až do ukončeného 6měsíce, nemůže to dělat i on?O čaji se ví, že způsobuje zácpu i když on má určitě děcký.Nevím víc ti poradí maminky co mimčo mají.
Jinak doufám, že budou i holčičky. Já měla jeden den sen, že držím fotku UZV a na ní pinďa, a druhý den jsem měla sen, že jsem na uzv a dr. mi říká, že je to holčička tak já nevím ještě, že jsou jen dvě varianty :slight_smile: :slight_smile:
Necháme se překvapit.
16. únor 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jajuldo gratuluji k Lukaskovi!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To byl tedy opravdu rychle venku. :wink: A jak tady už všichni psali, další chlapeček. :grinning: Jinak Safi já dávala Karolínce taky čaj, jsou dokonce čaje proti nadýmání. jenže já Karolínku kojila jen do 1 měsíce, pak ne, tak dostávala čaj. Jednu dobu jsme měli taky problém se zácpou a pomohla nám rektální trubička!! Je to taková oranžová gumová trubička, dutá a to se strčí miminku na krajíček do zadku a hooodně nám to pomohlo! V lékárně to stojí myslím 15 kč. Doporučila nám to doktorka dětská. Vždy se po tom krásně "vyprděla" a nakonec pokadila a byl klid, vážně. :slight_smile: Já třeba luštěniny nejím všeobecně vůbec a dávala jsem si sakra pozor, co jím při kojení a stejně zácpa byla. asi než se ty střeva pořádně zaběhnou.
16. únor 2010 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek