• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
No vždyť říkám, že skušenější maminka poradí líp :slight_smile: Nám gyndařka říkala, že pokud budeme kojit čaj dávat nemusíme, protože to první mléčko je na napití a to po něm je hustčí na zasycení miminka. Čaj dávat až od ukončeného 6 měsíce. No já zažila na praxi maminka, která dala dítěti asi 1 měsíc staré do lahve sirup s obyčejnou vodou a malé mělo potom chudák koliku a střevní problémy. :confounded: Tak mi ho bylo líto. Vidíš na tu rektální rourku jsem úplně zapoměla, taky jsou olejíčky na bříško kterým se promazává, aby se ty střeva uvolnili a prdíky povolili. A některé miminka na to opravdu trpí :unamused:
16. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo,obrovská gratulace k Lukaskovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ,už se nemůžu dočkat foteček :wink:
16. únor 2010 ve 13:02  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za gratulace. :slight_smile: :slight_smile:
Piškotku, nám pomáhal (a hodně dalším maminkám taky), olejíček od Weledy na masáž bříška (je to přímo proti prdíkům) a několikrát denně jsem Daňulku masírovala kolem pupíčku - na bříšku po směru hodinových ručiček třeba i 10-15 minut. Ten olejíček mi doporučila porodní asistentka a fakt byl dobrý.Ještě k tomu pij fenyklový čaj a uvidíš. Ono na té stravě někdy záleží někdy ne. Mám známou a ta jedla zelý, čočku, hrách atd a malý nic.
16. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, obrovitá gratulace k zdravému Lukáškovi - moc ti to přeju a závidím že už ho máš u sebe, určitě co nejdřív přihoď fotečky ! :dizzy_face:
Jinak na ty prdíky doporučovala myslím Vendulka Babycalm a nebo se ještě dělá masáž bříška (zhora dolů, zboku na bok a dokolečka kolem pupíčku oběma směry - ale je na to nějaký pravidlo na kterou stranu dřív, tak je to lepší nastudovat) :wink:
16. únor 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak na kontrole s kyčlema jsme dopadli vpořádku,tak mám radost!!Malej doktora dokonce počůral od hlavy až k patě a doktor to naštěstí bral sportovně!! :grinning:
Jinak ten Babycalm mám a dávám malýmu!!A čaj mi doporučil přímo náš pediatr!!Je to dětský čaj proti nadýmání,ale moc nám nepomáhá!!Jájuldo ten fenyklovej čaj piju a může se dávat i malýmu??24.2.jdem na kontrolu k pediatrovi,tak se ho na to zeptám!!Rektální rourku máme taky a ta nám občas trochu pomůže a někdy pomůže cvičit mu s nožičkama,ale stejně žádná sláva!! :frowning2:
Ti kluci na to holt trpí,ale je mi ho strašně líto tak bych mu chtěla pomoct,ale už nevím jak!!Bude se s tím muset poprat sám!!Ale zkouším všechno možný abych mu aspoň trochu ulevila!!Tak zatim :wink:
16. únor 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak přidávám fotečky Lukáška, ale je to focené přes mobil. Tak snad to bude dobré.
17. únor 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajuldo,tak z Lukiho jsem naměkko :slight_smile: :dizzy_face: ,je kouzelný :slight_smile:

piškotku,moc dobrá zpráva a Maťa je frajer,hned tak ze startu Dr.ukázat,co si o našem zdravotnictví myslí :grinning: :grinning:
Piškotku,fenyklový čaj jsem pro sichr koupila a je na něm napsáno,že možno podávat miminku od 1.týdne,takže si myslím,že to bude u všech stejný.Já mám od Babylove Bio-bybytee.
17. únor 2010 v 09:33  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Jajuldo malý je opravdu moc hezký :slight_smile: Určitě jsi ráda, že už ho máš u sebe. Holky když se tak dívám na ty vaše týdny tak vy už můžete skoro všechny z fleku rodit to tu bude miminek a taky asi prázdno. :unamused: Jinak já jsme hrozná dnes jsem spala až do jedenácti fakt hrůza. Jsem dost unavená a podíl má na tom i to počasí.
17. únor 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak jsem malýmu začla dávat ty kapičky Babycalm opravdu před každym jídlem a supeeeeeeer!!!Malej prdí a kaká o sto šest!! :grinning: A ten blaženej obličej co při tom má!!No prostě huráááá!!!! :slight_smile:
17. únor 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Piskotku, no vidíš, tak to zabralo! Není nic lepšího, než vidět svého potomka spokojeného, že :slight_smile: ?
Tak hlásím, že kontrola v pořádku. Fotečku už nemáme, prcek je moc velký. Taky nám doktor sdělil, že to možná vypadá na kluka! Příští středu jdu zase, budou výsledky z krve na VV a doktor chce znovu vidět můj čípek. Takže Žanet, další poradna 24.2.
17. únor 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak jsem ráda, že kontrola dopadla v pořádku Jaji. A taky je dobře, že už malého netrápí to bříško. Já jdu na kontrolu zítra tak jsem zvědavá jak se drobečkovi daří. Docela se neozvala i dlouho Žanet, že by už se něco dělo? :wink:
17. únor 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, Lukášek je krásnej a vypadá jako by už měl alespoň měsíc, takovej úplně hotovej človíček :sunglasses:
Jaji - gratuluju ke kontrole a dalšímu chlapovi (doufám, že za pár let bude invaze holčiček, jinak nám kluci zůstanou na krku a neoženíme je :grinning: )
Piškotku, to je super, že Matýsek prdí - taky si pro ten Babycalm hned zajdu, pro sichr :wink:
Safi - hodně štěstí na konrole a máš pravdu Žanda by se mohla ohlásit :sunglasses:
18. únor 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dnešní kontrola v pořádku, manžel se byl i podívat, ale moc se mu nechtělo se na nás podívat a asi spinkal moc sebou nevrtěl, takže pan doktor se chudák snažil, aby bylo pěkně vidět, a malý nic pohoda klídek, žádné vzrušení. Jeden moment dokonce pásl koníky úplně to tak vypadalo :slight_smile: Je to naše zlatíčko. Pohlaví nám neřekl, říkal, že je to dost brzo, že až tak v tom 20tt. Už jsem se objednaná i na screening v tom 20tt do nemocnice ten mám 25.3 a na další kontrolu jdu 18.3. Jinak dneska ráno jsem poprvní zvracela. Dala jsem si ráno kakao a pak jsem si vyčistila zuby a nějka mě to nadráplo a už jsem blinkala do umyvadla :confounded: takže mi není moc dobře.Jinak mi odebrali krev na genetiku a prý mám zkusit si v pondělí zavolat a možná budou výsledky. Tak doufám, že to bude v pořádku.Holky taky bylo někdy to vaše dítko nespolupracující, že jako bude spinkat a s váma nebude komunikovat a spolupracovat? :slight_smile: Mrzí mě to skrz manžela, že ho neviděl jak rošťačí.
18. únor 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Safi, to tě ta nevolnost navštívila nějak pozdě! I když já taky nemůžu říct, že by mi ještě občas nebylo šoufl. Prosím tě, jak dlouhý máš čípek? Ať si to srovnám, protože ten můj doktor pořád plaší, jako by předpokládal, že se něco bude dít.
18. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji moc ráda bych ti pomohla, ale bohužel můj dr.docela škrábe takže to po něm nepřečtu a říkal, že je vše v pořádku, jak říká on zdravá gravidita.Víš možná si tě jen hlídá, kdyby náhodou. Pokud už ze začátku tě strašil šitím čípku tak je podle mě teď pečlivý a nechce nic zanedbat. Pořád bereš ještě Ultrogestan? No ta nevolnost mě docela zaskočila :slight_smile: , ale vše se dá vydržet. Docela mě to pobavilo.Myslím, že se nemusíš zbytečně bát. Je mi líto, že ti neporadím.
18. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen začínám mít dojem, že mi ten steh nakonec stejně udělá, aby měl klid. Hodnotu mám pořád stejnou 4,8 tak si myslím, že není důvod plašit. No, uvidím příští týden. Ne, utrogestan už mi před týdnem došel. Zůstaly mi vitamíny, magnezko, železo a injekce. I tak dost! Mívám v tom chaos, co jsem si za ten den vzala a co ne :dizzy_face: .
18. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
23.2.-Žanet(poradna)
23.2.-Iva(poradna)
24.2.-Jaji(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Ahoj holky, Jajuldo obrovská gratulace k Lukaskovi, je dobře, že jste oba v pořádku a krásné míry a krásné fotečky Lukaska. No Luci, teda už jsem nervozní za tebe, že půjdeš co by dup rodit, jinak gratulace ke kontrole. Safir a Jaji taky gratulace ke kontrolám a Jáji tobě k chlapečkovi, já už taky předběžně počítám s klukem :grinning:
Já na kontrole taky dobrý, čípek ještě je, tak to na porod ještě nevypadá. Jinak je mi celkem mizerně, včera to bylo ještě horší. Něco na mě vlezlo, zvracím, mám teplotu 37,5st. a celkem mě bolí celý člověk. Už mě bolí oba dva boky, jak pořád ležím a odpočívám. Celkem jsem byla vyhukaná a chtěla jsem skočit k doktorovi, nebo se mi zdálo, že se drobek moc nehemží, ale dneska dával o sobě vědět, tak snad to bude ok. Malou jsem dala k babičce, tak se člověku odpočívá líp.
18. únor 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, to je fajn, že už se Matýsek pěkně usmívá a že ho nezlobí ty prdíky. A taky dobře že máte kyčle v pořádku, některé děti musí nosit kšadny a je pak utrpení, když se nemůžou hýbat.
18. únor 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, ty pocity že se prcek moc nemele mívám taky a když už se skoro rozhodnu že si skočím na pohotovost tak to rozjede a nakope mě, ale stresy to teda jsou. Tím spíš, že mi na poslední konrole gyndr říkal, že se mu nelíbí průtoky :fearful: Ona má placenta jen omezenou životnost a pak už je spíš na škodu, no snad to ještě měsíc vydrží (nebo alespoň 2 týdny :slight_smile: )
Sice je teď na řadě Lucienka, ale ty to máš jen o pár dní po ní, takže nakonec ještě můžeš frčet první ! :sunglasses:
18. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak nám zase od pondělka nešel net! :angry: Nejdřív veliká gratulace Jajuldě k Lukáškoj! Je fakt pořádnej, krásnej chlap! Je vidět že byl krsně donošenej!! Mates má jeho váhu v měsící!! Jinak Piškotku je fajn že už je Mates v pohodě, nás prdíky už netrápěj a jsme už týden bez kapek! Dál gratuluju k úspěšným kontrolám! A s tím čípkem se to řeší až se začne zkracovat! Já mělave 22tt jen 2,5cm a to jsem šla do nemocnice a říkali že to může vydržet( dodržuje se jen klid, a berou se léky) ale nesmí se ještě víc zkrátit! Jenže se zkrátil pod 2cm- a to je už špatný!!! Tak holky žádný zbytečný stresy opravdu hranice je 2,5cm!!! :wink: Jinak Luci, Žanet, Ivi odpočívejte pokud to jde!! Ať máte dost sil přivíst ty prďolky na svět!! :slight_smile: Vím že ja to těžký, když vás všechno bolí, ale aspoň trošku!!! :wink:
18. únor 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul díky za objasnění. Ty už si zasloužilá matka, tak dovedeš poradit :slight_smile: .
Taky jsem zvědavá, na kterou z vás dalších ten "pešek" padne :grinning: . Já se z toho kluka zatím neraduji, abych pak nedopadla jako Ivča! Docela je mi to jedno, hlavně když to bude zdravé. Je sice fakt, že po rodině se rodily samé holky, tak už by to nějakého chlapáka chtělo. Uvidíme :wink:
18. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji - přesně tak. Ať je to co je to, hlavně ať je to zdravý ! :wink: Obě pohlaví mají něco do sebe a bazírovat na klukovi nebo holčičce je nesmysl. Stejně s tím nic nenaděláme a i když to bude opak toho co čekáme, stejně ho v porodnici nenecháme :sweat_smile: A trápit se třeba i jen barvou výbavičky je taky zbytečný. Stejně máme nakoupeno max tak na půl roku a to by i kluk v růžové vydržel (obráceně je to úplně vpohodě). Jára Cimmrman nosil do 15 let holčičí šaty a jakej je to velikán ! :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak gratuluji ke kontrolám. S čípkem se nestresujte, uvidíte, že to bude v pořádku.
Ivčo, taky jsem občas měla stavy kdy se mi zdálo, že se malý nehýbe. Jednou v noci jsem nespala, protože jsem měla právě takový stav. Každou noc se vrtěla a zrovna tu noc nic. Dloubala jsem do něho , ale nic. Pak se cosi jakože pohnulo, tak jsem si řekla třeba jen spí. A ráno už byl vzhůru :grinning: .
Vendulko, prosím tě, chtěla jsem se tě zeptat. Ty kapečky BabyCalm jsou až od 1.měsíce. Dávala jsi je Matýskovi hned od narození? Já bych je Lukáškovi taky občas dala. Taky ho občas trápí bříško.
19. únor 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jajuldo je tam sice psaný až od 1. měsíce ale jak v lékárně tak dětská Dr. mě řekli, že je můžu dávat hned!! Že jsou přírodní a ničemu neuškodí, já je dávale a Matesoj bylo jen 6 dní!! Tak to neřeš, a dej mu je hlavně aby se netrápil s bříškem!!! :wink: Jinak si představte že ten náš šmudla- já tvrdím že je akční od narození! Se mě dnes ráno, když jsme přebaůlovala a pak ho nechla pást koníčky, tak se mě otočil na zádíčka, a to byl v plíně a ustrojenej!!! :slight_smile: Je fakt akční!!! Koníčky pase už 14 dní a hlavu začal držet, i když jen trochu už v 10 dnech!! Je to taková čumanda, všechno ho zajímá!! :slight_smile:
19. únor 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
23.2.-Žanet(poradna)
23.2.-Iva(poradna)
24.2.-Jaji(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Ahoj holky, tak mi už je líp, už naštěstí nezvracím, akorát mě ještě pobolívá hlava. Jo asi 14dní už mi tvrdne břiško, dělalo vám to taky? Doktor na to říkal, že je to dobře, že se děloha připravuje na porod, tak nevím. Vždycky se mi udělá boule, myslela jsem si, že tak prcek řádi, ale asi to bude to tvrdnutí :slight_smile:
Vendulko, vy to berete nějak hopem, v půl roku budete už asi chodit, ne :grinning: ?
19. únor 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jestli bude jako Áda tak v půl roce bude sedět jako generál, v 8 měs chodit za 2 ruce, v 9 měs za 1 ruku a v 10měs nám bude chodit!!! Asi máme nějaký fakt akční děti!! :slight_smile: Já si říkala že by mohl být v tomhle ohledu trochu pomalejší, ale jak vidím tak je ještě rychlejší!! Jo jsem zvědavá kolik nám naváží za týden Dr. v 6 týdnech protože už máme 53,5cm a když jsem ho vážila u kámošky tak měl v úterý už 3,9Kg!! Tak nám chlapec pěkně přibejvá!! Jínak já jdu na kontrolu po 6nedělí v úterý, a Mates na nožičky i do porodny ve čtrvtek, Tak máme po nedělí lítání!! Zrovna peču Ádoj na zítra dort a když to stihnu tak ho i dodělám, aby ho neviděl! Žanet to tvrdnutí je opravdu OK, děloha se připravuje na kontrakce- jako si to nacvičuje!! :wink: Vždyť už to máš taky za chvilku!! Jen je to nepříjemný že?! Ten konec je fakt náročnej a výsledek stojí za to!! :grinning:
19. únor 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Vendy ty máš teda opravdu čiperné děti :slight_smile: Žanetko jak píše Vendy tvrdnutí dělohy takhle ke konci je normální navíc jsi už v době kdy můžeš klidně rodit.
Holky tak mi jdem dnes s manželem plesat. Je sice doba postní, ale zrovna to tak vyšlo. Ve škole, kde učí tak mají ples tak tam jdeme se známýma a už se docela těším. Vlezu se do takových přiléhavých černých šatů s jemnou krajkou, sice bříško bude vidět, ale co, náhodou mi to sluší i s tím bříškem :slight_smile: Do druhých jsem se nevlezla přes prsa. Nemohla jsem je přez hrudník dopnout. Tak teď ještě přemýšlím co si učesat abych se manželovi co nejvíce líbila, když tam bude tak velká konkurence mladých štíhlých a někdy dost pohledných studentek :angry: Takže si za chvilku jak dovařím půjdu umýt vlasy a nahodit natáčky na objem a pak budu veřer kouzlit s vlasama. Pokud to půjde tak bych zítra hodila fotky jak nám to s manželem slušelo.
19. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, já si to myslela, že ty kapečky může Lukáškovi dát. Až bude chtít papat tak mu je dám. zatím jen cvičím s nožičkama a masíruji bříško. Musím říct, že máš velmi čiperné děti. No já jsem se včera lekla, páč Lukas se tak prudce otočil, že se málem přetočil. :angry: Tak jsem mu vysvětlila,že na přetáčení je ještě mocinko malinký. Jen nevím zda mě zcela vnímal a poslouchal. :grinning: :grinning: :grinning: O víkendu má být krásně. Tak možná v neděli vyrazíme ven na první procházku. Jinak ho zítra pokud už bude tepleji dám na balkón. mám balkón zasklený, tak to nebude takový šok.
Safi, určitě budeš mezi těma holkama ta nejkrásnější. A manžel na tebe bude právem pyšný. Jen to nepřežeň. A pokud půjdeš v podpadkách, tak opatrně, ať neuklouzneš a nebolí tě moc nožky. :slight_smile: Určitě si ten ples užijte.
19. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak mě včera konečně skončilo šestinedělí a píchla jsem si včera poslední injekci a má klid!!!Hurááááááá!!!Už se nemusím každý ráno píchat!!!
Jinak u nás vše ok!!!Malej taky krásně pase koníčky,i když se u toho občas vzteká a jak se mu to nelíbí,tak se snaží sám přetočit na zádíčka,zatim se mu to nepovedlo,ale na bok se přetočil a pak dál nemohl,tak spustil sirénu :grinning:
Kapička nám krásně zabírají,ale bojim se je vysadit,aby ho to zase netrápilo!!
Safir užij si ples a přidej určo fotky!!
Tak zatim papa
19. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, ta boulička na břichu (uprostřed) to je jako to tvrdnutí ? :sweat_smile: Mě se to taky občas udělá, břicho mám pak do trojůhelníku jako pyramidu, ale myslela jsem že se jen prcek nějak přesouvá a vrtí. Vůbec to nebolí, je to jen jako pohyb. Jsem si říkala, že žádný poslíčky, ani tvrdnutí nemám a už jsem docela daleko... Magnézko jsem ani nepoužila. Ale zato začínám otejkat - ruce i nohy, tak jsem "spokojená" že mám alespoň nějaké projevy konce těhu (teda když nepočítám ty bolesti spony a kyčlí)
Piškotku, gratulace k ukončení šestinedělí a včeliček ! Sis ale holka užila s těma jehlama co ? :frowning2:
19. únor 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek