• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tak Piskotkovi dost závidím. Já se ještě upíchám! Zrovna před včerejškem jsem si udělala takového modráka, že se ho budu ještě dlouho zbavovat :confounded: . Nějak to šestinedělí uteklo, hlavně, že je malej v pořádku a očička se spravují.
Ivi, však už se ti to taky krátí :slight_smile:
19. únor 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, teda Piškotku, to fakt strašně rychle uteklo! :astonished: :slight_smile: Za chvilku bude mít malej očička v pořádku a ani nebude poznat, že někdy šilhal! :wink: :wink: Hlavně že je jinak zdravý! Ivi tak já jsem asi taky takový "jelen", jsem myslela, že se prcek tak hýbe ve mě, ale až včera jsem si byla jistá, že mi tvrdne bříško. :grinning: Většinou večer se vyboulí tak, že když ležím, nemůžu popadnout dech a musím si sednout. Bříško tvrdé jako kámen a za chvíli to povolí. Druhorodička a nepoznám tvrdnutí. :grinning: Jinak já doufám, že už to brzo bude...doufám!! Ve spodku mám takový škubání, kolikrát večer když jdu spát to tak zabolí že si aj řeknu AU, a pak se uklidňuju, že to ještě nic není a beztak budu rodit až v březnu. :grinning: No uvidíme, kdy se bude chtít jít prckovi na svět. Holky co jsou na začátku (Jáji...) už taky dobře poskočili, už 16tt!! Toto letí. :wink:
19. únor 2010 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ono je stejně každý těhu jiný... u toho prvního je každá vykulená co a jak a u toho druhýho už to jen srovnává s prvním, ale to ještě nutně nemusí znamenat že musíš všechno znát. No hlavně že je to nebolesivé tvrdnutí a správná příprava dělohy na porod :sunglasses:
Jaji i Safi už mají to nejhorší taky hezky za sebou, všechny už jsme si smůlu vybraly a teď už nás čekají jen ty naše uzlíčky a noční vstávání (hurá !!! :grinning: )
20. únor 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, už aby byl alespoň červenec! Teď si uvědomuji, že se ještě vůbec neozvala Míša po tom odběru plodovky! Vždyť na to šla minulé úterý, jestli se nepletu. Tak doufám, že je všechno v pořádku!
20. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkný víkend. Jojo holky letí to. Před chvílí jsme byly všechny na začátku a teď? Už jsou 3 miminka na světě a další invaze na spadnutí :grinning: . A pak v létě dvě mimča. Luci já si taky myslela a říkala, už už aby to bylo. A nic. :sweat_smile: Ještě jsem přenášela. Ale zase mám kus chlapa. Ikdyž mi stále není jasné jak se do toho bříška vlezl. To nikdy nepochopím :grinning: :grinning: :grinning: .
Jáji máš pravdu, Míša se nám neozvala, tak snad je v pořádku. :slight_smile:
20. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak hlásím, že ples jsme si opravdu užili doma jsme byli ve 3 ráno, ale byla tam sranda a dokonce jsme i něco vyhráli. Manžel si semnou zatancoval, říkal, že musí provést i miminko. No naštěstí pro něj žádná studentka nepřišla, ale hrozně mu to slušelo :sunglasses: musím si ho pochválit :grinning: jinak jsem vstávala v devět, ale ve dvě jsem to opět zalomila a spala skoro až do teď.
Byla jsem hrozně unavená na to, že jsem několikrát tancovala ploužák a pak seděla a povídali si jsem byla zmohlá. Ještě že miminko ten hluk ještě neslyší ještě má chvilinku čas.
Tak jsem si řekla, že zítra půjdeme s mužíčkem plavat, dr. nic nenamítal ba naopak, prý každý pohyb výtaný a plavání že je nevíc pro těhulky tak zítra půjdem. Jen myslíte, mám si dát třeba tampon pro jistotu, abych nedostala nějakou potvůrku nebo tím to ještě zhorším, jak jste to dělali vy, jestli se můžu zeptat. To mám ale dotaz že? Tak se nezlobte a děkuji. :slight_smile:
Jinak Miša se opravdu neozvala dlouho, možná jim jen nejede internet. Snad jsou v pořádku.
20. únor 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný víkend holky, Piškotku jsi šikulka, že jsi to pěkně dotáhla do zdárné konce s těma injekcema a tobě to Jaji taky uteče, neboj!
Na Míšu jsem si taky tento týden vzpomněla, snad se brzy ozve. Ivi, to máš právdu, že každé těhu je jiné, já jsem žádné tvrdnutí břicha neměla, ba naopak pěkně jsem si těhu užívala, vůbec mi to bříško nepříkáželo. Pěkně jsem chodila i na hřiby do kopců. A teď jsem ráda, když se občas pohnu :grinning: To tvrdnutí je pokaždé jinde, ale spíše nahoře na břichu, ani to nebolí, jen se leknu vždycky. Jo Ivi, pěkné fotečky, ale zase se ti rýsuje jenom bříško, jinak jsi štíhlík.
Jajuldo,Aďa měla 3,8kg, jak se narodila a taky jsme to nikdo nechápal, jak tak mohla vejít a teď počítám tak s 4kilovým cvaldou, se mi zdá, že mám větší břicho, jak při ní. Ale nebudu předbíhat :grinning:
20. únor 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Jajuldo já si už 2 dny říkám, že už to musí být a nic. :slight_smile: Jsem zvědavá v pondělí na kontrole, co mi řeknou, jestli je to stále stejné nebo nějaký pokrok. Uvidíme. :slight_smile: V noci jsem toho moc nenaspala tak si jdu lehnout. Mějte se a hezký zbytek víkendu! U nás je tedy zataženo a prší. :unamused:
20. únor 2010 v 19:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
22.2.-Lucinka(poradna)
23.2.-Žanet(poradna)
23.2.-Iva(poradna)
24.2.-Jaji(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Mi se ta nejistota, kdy to na mě přijde moc nelíbí, ale tak to bohužel chodí. Už jsem se dívala do kalendáře, na kdy vychází úplněk, minule jsem rodila o úplňku. Tak uvidíme příští neděli, jestli to na mě příjde :grinning:. Manželovi by se líbilo, kdybych rodila 12.3., to mám nározky(třicátiny), to bych vlastně přenášela jenom jeden den.
Luci, já jsem dneska v noci taky špatně spala, pak jsem se naštvala a v pět ráno jsem šla koukat na olympiádu a snídat :slight_smile:
20. únor 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, děkuju za pochvalu fotek, ale vyrostla jsem fakt dost slušně :grinning:
Luci, já už se poádně nevyspala snad měsíc, prostě to vůbec nejd. Jdu spát ve 23h, dvaktát vstanu na záchod a ve 4h jsem vzhůru definitivně - a to jsem si myslela že si něco naspím dopředu abych pak mohla k malýmu vstávat :sweat_smile:
Safi, fajn že jsi byla tancovat. Na plavání si tampon neber, je to s ním ještě horší. Před ničím tě neochrání, naopak si tam můžeš něco zavléct... :wink:
20. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak teda Ivi pěkně jste vyrostli!! :grinning: Jinak u nás oslava dopadla šíleně! Tchýně zase perlila, už toho mám fakt dost! zkazila celou oslavu, a já se s tím vším jak kr... dělám a je to pak na nic!!! Tak jsem to pak zas v koupelně ořvala!! Fakt má útrum ale se vším!!! Až budem slavit narozeniny, tak si je oslavíme jen sami a kdo bude chcít přijít popřát, tak ať příjde ale někdy jindy, a žádnou oslavu pro jejich rodinu až nehodlám připravovat!! Ještě včera jsem se uklidňovala, manžel jí to teda řek, že to zas přehnala, ale jako by nic neřek ona to prostě dělá nejlíp a ostatní jsou divný že to nechápou?! :angry: A manžel souhlasí že už to takhle nechci, že z toho pak nikdo nemá žádnej hezkej zážitek, a hlavně ty děti jsou pak o to ošizený, a právě kvůli nim se to všechno přece dělá!! No jinak je krásně slunečno a má se konečně oteplovat, tak to vypadá že nám pomalu příjde i to jaro!!! Konačně nebudem muset jezdit a kodrcat a sněhu!:grinning: Tak si zajdu s Matesem na pěkně dlouhou vycházku, na sloníčko a snad trochu ,,dobiju baterky"!! :wink:
22. únor 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, ta tchýně ti dává pěkně zabrat! Já bych se pro příště na to taky vybodla! Nepotřebuji na oslavě někoho, kdo je chytrý jako šalamounova prdel a myslí si, že všechno dělá nejlépe! Ať si rozumuje někde jinde, kde na to budou zvědaví. Člověk se na to setkání těší, že si všichni popovídají, děcka pohrají a ne trnout, co jsem zase udělala špatně. Je dobře, že manžel stojí při tobě :wink:
Mě to sluníčko taky nabíjí, strašně se těším na jaro. Už se fakt nemůžu dočkat.
Safi, přidej ty plesové fotky!
22. únor 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ivčo tak máš opravdu jen bříško, jsi vyžlík. Ale velice pěkné bříško.
Taky už se těším až se začne oteplovat. Dneska chci dát Lukáška poprvé na balkón. Včera jsme chtěli jít na chvilku ven, ale začalo dost hodně foukat tak jsme nešli nikam. Taky se těším až půjdem na procházku ven. :sweat_smile:
22. únor 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak Vendulko ta tchýně je opravdu za trest jak to tady tak čtu.... :unamused: Rodinu si člověk nevybírá, bohužel... :rolling_eyes: Jajuldo už má být teplo, už vyjedet. :grinning: Já na kontrole dnes vše stejné dá se říct, čípek je zkrácený, ale drží. Žádná změna. další kontrola 1.3. :slight_smile:
22. únor 2010 ve 14:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
23.2.-Žanet(poradna)
23.2.-Iva(poradna)
24.2.-Jaji(poradna)
1.3.-Lucinka(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Ahoj holky, Luci gratulace k dnešní kontrole, no vidíš, že nakonec maškarák s Kájou stihneš :grinning: Vendulko nestresuj se, nestojí to za to. Musíš být v klidu, Matýsek potřebuje pohodovou maminku, miminka vycítí, jak se maminka cítí a taky všechno předáváš v mlíčku. Já jak jsem stresovala u Aďi, tak pak byla taky pěkně nevrlá a byly jsme z toho akorát obě nešťastné.
Člověk nezmění bohužel myšlení lidí, oni si ani neuvědomujou, co dělají. Mě umí vytočit naši. Občas to člověk přehlídne, když mají pořad nějaké poučující rady a tak. Ale někdy se to nakupí a pak vybuchnu.
22. únor 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak ples byl super, a nedělní plavání taky příjemně jsem se protáhla. Fotku vložím, až manžel bude doma a pomůže mi. Jinak už jsem objednaná k zubařce a zítra jdu k obvoďačce, a pak zbává plicní tam půjdu naposled. Jinak Jaji chtěla jsem se zeptat pokud si na to vzpomeneš za jak dlouho jsi si volala na výsledky tripl tesů? Mě řekla sestřička, že si mám zavolat v pondělí, ale neřekla které.Věděla jsi výsledky brzo? Dr. říkal do deseti dnů a sestřička myslela asi po víkendu, že to mám zkusit. Tak nevím.
Jinak Vendy, někdy je to s tchýněma těžší. Dohodnout se na pravidlech a pokud je nedodržuje děti nedávat a tak jak jste to vyřešili s mužem je asi ideál. Důležité je, že stojí při tobě.
22. únor 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omluva dotaz je myšlený na Jajudlu. :grinning: Spletla jsem jméno. Omlouvám se.
22. únor 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky už si říkám, že bych se měla objednat k zubaři! Safi, budeš se zmiňovat, že jsi těhotná nebo to necháš jako klasickou preventivku? A k obvoďačce a na plícní jdeš z vlastní iniciativy nebo ti doporučení napsal gynekolog?
Jinak k těm triplům, minulou středu mi brali krev a znovu k doktorovi jdu tuto středu a to už by výsledky měly být hotové. Takže ty testy asi dělají do týdne. Zkus zavolat zítra. Musím říct, že jsem z toho dost vystrašená, jak to dopadne ...
22. únor 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji mám to zaškrklé v těhu průkazce a do porodu tam musím mít potvrzení od všech. U plicního, že se na nic neléčím a nejsem u nich vedená, u obvodního lékaře, že jsem zdravá i v případě, že bych musela podstoupit císaře a zubař se taky dělá skrz to, že se hodně kazí. Jinak jsem si k zubařce volala a řekla, že jsem těhule a že potřebuji prohlídku a razítko.Myslím, že jsou to tři povinné prohlídky v těhu. No zkusím si tam zítra zavolat, ale bojím bojím. Ale to je asi normální.
22. únor 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všimala jsem si, že to v těhu průkazce je, ale doktor mi vůbec neřekl, že tyto prohlídky mám absolvovat. Asi se ho budu muset zeptat.
Já se bojím dvojnásob, protože doktor ještě vyřkne ortel, zda sešívat čípek či ne. Moc po tom netoužím.
22. únor 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji - jak píše Safirka - zubařovi musíš nahlásit že jsi těhu, jednak nebudeš nic platit a jednak ti dá razítko to těhu průkazky, proto tam vlastně jdeš :wink: Já už byla podruhý - prý je v těhu nárok na 2 návštěvy, obě zdarma. Ale razítko se dává jen na jedné a alespoň to, aby bylo jasné, že tě zubař v těhu viděl. Povinné není vůbec nic, nikdo tě nemůže do ničeho nutit, ale byla bys proti sobě kdybys tam nešla (to je jako s testem na cukrovku). Mě doktor taky neřekl že mám jít k obvoďákovi na zubní, ale když jsou tam ty kolonky a měla jsem čas, tak jsem si to obešla :slight_smile:
23. únor 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Safi klidně si zkus zavolat dneska. Ono ty výsledky z krve bývají rychle. Když nebudou tak zavoláš zítra a pozítři... :slight_smile:
Jáji ve Zlíně v porodnici je povinné razítko z plicního. Já jsem byla na plicním jak u Lukáška tak u Daňulky. Dokonce tam vyplňují něco do počítače. Nevím jak je to u jiných porodnic, ale Baťova nemocnice to vyžaduje. Vlastně je povinné i zubař a obvodní. Ono se velice o nic nejedná. Když jdeš někde k doktorovi tak vždycky řekni, že jsi těhulka. Takže i u zubaře.
Žanetko gratuluji k úspěné kontrole.
23. únor 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
hlásím,že jsme stále 2 v 1 ,ale asi tak tak.Ve čtvrtek mi bylo nějak divně,odpoledne se přidaly bolesti,kontrakce si co 10 min,ale nechtěla jsem panikařit,tak jsem to ještě přetrpěla.Po pár hodinách se to uklidnilo,tak jsem šla spát a v noci mě to opět vzbudilo,ale asi už po 5 min a bylo mi na zvracení,tak jsem vzbudila MM a ve 3 ráno jsme jeli do nemocnice.Malý se nechtěl nechat natočit,takže jsem byla asi 2 hodiny na monitoru,ale co je důležité,že se sám otočil,takže jsme zase hlavičkou dolů :slight_smile: .Jen se zastavila váha,poslední měření ukázala cca 2850 g ,ale nemám si tím lámat hlavu,pupečník zásobuje dobře.
Čípek se zkrátil na 1 cm,měkký,hlavička naléhá na zevní branku,takže si nás tam nechali přes víkend a dnes pustili.Prý to může přijít kdykoliv,dnes nebo třeba až za 2 týdny,takže pro sichr už jsme nechali tašku do porodnice v autě. :grinning:
23. únor 2010 v 10:40  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak u nás vše ok a vpořádku.zítra nás čeká kontrola u doktora,tak jsem zvědavá kolik malý váží,a ve čtvrtek jdu na gyndu na kontrolu po šestinedělí.holky s tim mimčem ten čas tak strašně rychle utíká,že to ani není možný.vždyt nám už ve čtvrtek bude 7 neděl.už jsme velký chlapi :grinning:
Vendulko z toho si nic nedělej,já taky válčím s tchýní!! :frowning2: Přesně jak psala Lucinka příbuzné si holt nevybíráš!! :angry:
Katy držím palečky a pak dej hned vědět jak budete na světě!!!
Safir a Jáji držím palečky ať vám vyjdou tripple testy ok!!
A co ta Míša??Vůbec se neozvala,snad jim to dopadlo dobře a až bude moc,tak se ozve!!
Unás konečně vyvitlo sluníčko a je nádherně,tak já jdu obléknout mrně a razíme ven,tak se zatim mějte papa :wink:
23. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy gratuluju, už máte generálku za sebou, tak říště naostro ! :slight_smile:
Já byla dneska taky na kontrole, asi naposledy na gyndě, zítra se mám objednat na monitor do porodky. CS 2, prý je všechno ok, donutila jsem ho udělat mi UZ a placenta zásobuje, pupeční šňůru kolem krku nemá. Olie už je prý hotovej a nachystanej, ale reálně vidí porod tak cca za 14 dní, takže v termínu. Prý má malej už teď 3,30 (ale doufám, že se sekl - ty kila mu moc nejdou) :sweat_smile:
Piškotku, to je supr že už budeš mít po šestinedělí, to už budeš skoro zase "normální" :dizzy_face: (až n ato kojení)
23. únor 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já byla dnes na kontrole po 6 nedělí i kyž to nám končí až ve čtvrtek! Jsem OK A prý jako bych ani po druhý nerodila!! :wink: gratulace ke kontrolám, a je fajn že jte všechný OK a jde všetak jak má! :slight_smile: Jinak tchýni jsem už pustila z hlavy, má prostě se všim konec! :angry: Ve čtvrtek jdem na nožičky i do poradny, tak jsem zvědavá jak Mates vyrost! :slight_smile: Poškotku je fakt že to teď hrozně utíká!! :slight_smile:
23. únor 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš Vendul, takové problémy to provázelo a teď jsi jako prvorodička :slight_smile: ! Manžel chtěl ještě třetí ne :grinning: ?
Tak já se jdu zíta zase mrknout na toho našeho bobíka a budou výsledky těch triplů, tak držte palce!
23. únor 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem Matýskům všechno nejlepší k svátečku. :sweat_smile:
24. únor 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak my jdem dneska do poradny s Matesem,tak jsem zvědavá jak jsme vyrostli!! :grinning: Jájuldo děkujem za přání k svátku!!
Jo přidávám pár nových fotek,abyste viděli jak rostem,tak mrkněte!!
Pak se ozvu jak jsem dopadli v poradně,tak zatim papa :wink:
24. únor 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já si včera volala na ty výsledky, a jsou negativní takže jsme zdraví :grinning: :grinning: :grinning: ohromná radost a úleva. Ale včera jsem byla u našich tak už jsem večer ani nepsala byla jsem strašně unavená a hrozně mě bolela hlava. Jaji držím pěsti, ať je malý v pořádku a testy taky. Venku už je opravdu líp mám z toho sluníčka hroznou radost takže dnes plánuji procházku.
24. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek