• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Doktorská postupka
----------------------
24.2.-Jaji(poradna)
1.3.-Lucinka(poradna)
2.3.-Žanet(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Ahoj holky, taky se připojuji k přání dnešního svátků naším Matýskům :wink: Ivi, gratulace k úspěšné kontrole, ještě pěkně odpočívej, když máš ještě čas a ještě se nechystáte k porodu, po porodu toho času na odpočívání moc není :grinning:. Safir, super, že ti výsledky dopadly dobře.
Jaji úspěšnou dnešní kontrolu přeji. Já včera na kontrole dobrý, pan doktor se usmíval a říkal, že se to trošku už uvolnilo, tak už se můžu asi i něco dít. Jo včera jsem měla dobrou nehodu, celou zimu si dávám pozor na led, ať neuklouznu a včera jsem šlapla na škváru na chodníku(samozřejmě chodník suchý bez sněhu a ledu) a jebla jsem sebou, naštěstí na levý bok a pak asi trochu na břicho, ale asi jsem se drždela ruka, neboť mě dneska pěkně bolí, jak kdyby něco těžkého nosila. Tak jsem byla trochu v šoku, jsem si myslela, že z toho šoku budu rodit, ale je to dobrý.
24. únor 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy teda, držím pěstičky, ať už je vše v pohodě a ať máš příště Elio už v náručí. Piškotku a Vendulko gratulace k ukončení šestinedělí, ten čas letí, to jsou fofry. Piškotku, krásně rostete :wink: , pěkné fotečky.
24. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi moc gratuluju k negativním testům ! :sunglasses:
Matýskům všechno nej a spokojené maminky :dizzy_face:
Žanet - teda to musel být šok, hlavně že jste vpořádku. Já chodím poád raději jako důchodkyně :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak testy dopadly dobře :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ! Jsem šťastná jako blecha! Akorát mám pořád málo železa, i když ho už skoro měsíc beru. Čípek taky dobrý, drží, takže steh nebude. A pořád to vypadá na kluka! Příště dostanu žádanku na ten velký UZ. Na další kontrolu jdu 17.3.
Safi, to je fajn, že ti to taky dobře dopadlo! Žanet, to je zákon schválnosti. Žádný rok sebou v zimě nefláknu a letos už dvakrát a to fakt sedím doma na zadku! Hlavně, že se vám oběma nic nestalo!
24. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak gratulace k dobrým zprávám, doufám, že tu bude i nějaká holčička :grinning: :grinning: Jinak holky chtěla jsem se zeptat braly jste vitamíny až do konce těhu? O mamavitu jsem třeba slyšela, že jsou po něm docela větší děti a že to až tak zdravé není. Já beru teď ten femibion 400 +DHA myslím si, že je dobrý, ale přemýšlela jsem abych trošku ušetřila, že bych ho jedla ob den. Jak jste jedli vitamíny vy?A opravdu jste je baštili až do konce těhu? Musím se na to zeptat dr. Protože bude zachvilku jaro a léto a já už se hrozně těším na melouny a ovoce a zeleni. Kyselina listová by se ale měla užívat až do konce těhu že?
24. únor 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mates děkuje za přáníčka! :grinning: A gratuluju holky k negativním výsledkům triplů!! :slight_smile: Žando to je jak naschvál, takhle spadnout, ale hlavně že jste OK!! Já baštila vitamíny až do konce, i když na radu por. asistentky od 20tt jen 2-3x týdně a stačí nějaký levnější, pokud normálně jíte pestrou stravu! A listovka je nejdůležitější před těhu a prvních 12tt, pak stačí co je přidaný v vitamínech! :wink:
24. únor 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se ptala doktora, jestli musím přejít na femibion 400, že je dost drahý. Řekl mi, že momentálně na trhu nic lepšího není, že bych ho měla brát. Samozřejmě že mě nutit nebude. Takže jsem poslešná a baštím ho!
24. únor 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se, že se ozívám až tedˇ, ale co se týče psychické stránky, ohledně toho čekání na výsledky, tak bylo pro mě lepší sem nejít.Přeci jen už je tady spíše téma o miminkách, než o těhotenství(MYSLIM TO SAMOZŘEJMĚ V DOBRÉM) :slight_smile: Tak jsem chtěla mít spíše klid.A dnes už vám můžu oznámit, že čekáme holčičku Ditušku a je naprosto v pořádku!!!!Dnes mi dělali ještě u jednoho odborníka ultrazvuk a poslech tlukot srdíčka a výsledky byli vždy v pořádku!!!A potom jsme byli na genetice, kde nám doktorka oznámila předběžné výsledky z plodové vody, že jsou v pořádku i má krev a zítra si tam mám ještě zavolat, aby nám to utvrdili a řekli mi ještě výsledky krve manžela, ty dnes ještě neměli.Takže nám pořála hodně štěstí a rozloučila se s náma, takže na genetiku už nemusíme.Holky upřímně jsem si fakt sáhla na dno svých sil.Vůbec jsem nevěděla, jestli to zvládnu.Hodně mi pomohl manžel a rodina a kamarádky-nechci ani vidět ten účet za telefon :sweat_smile: Jsem MOC ráda, že to mám za sebou a nikomu bych to nepřála.Jinak samotný odběr plodové vody je proti tomuhle procházka růžovou zahradou.Aspoň podle mě, psychika je vždy horší!!Jinak už taky krásně cítim pohyby, už to neni šimrání, ale krásné jemné kopáníčko :slight_smile: Doufám, že už mě nic špatnýho nepotká a samozřejmě žádnou z nás!!!!!!Jinak Jajuldo poslední opožděná velká gratulace k Lukasovi!!!Do života mu přeju hlavně NEJVÍC zdravíčka a zbytek jako je láska, štěstí a radost už získane od vás!!!!Jo a jinak je malá o týden menší, než dle výpočtu MS, tak by mi měl prý doktor přepočítat termín porodu, takže až kolem 15.7. a hlídat její růst, tak snad to nebude nic vážnýho.
24. únor 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, velká gratulace! Už jsme si dělaly obavu, co s tebou je! Konečně taky jedna HOLČIČKA :slight_smile: ! Věřím, že sis zažila peklo, to čekání je opravdu hrozné, ale nakonec to dobře dopadlo, to je to hlavní! O to víc jsem šťastná, že mi ty triply vyšly dobře a tohle kolečko absolvovat nebudu!
Chtěla jsem se tě zeptat, od kdy jsi cítila první šimrání?
24. únor 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jáji děkuju moc a jsem ráda, že si tim nemusíš projít a to doslova!!!!!!!!!!!!!!!!První šimrání asi tak od toho 17tt. a pak už se to začalo pomalinku stupňovat, takže jsiem to vnímala víc.Ale neboj, jestli ještě nic necítíš, tak se neděs!!!Ujištˇuju tě, že v 19tt.už si pohybama budeš jistá!!!!!Zatim holky pa jdu manželovi chysta večeři, jelikož mi odjede na noční :confounded:
24. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo veliká gratulace k Ditušce!!! Vím co myslíš, šáhnout si na dno! Já si tím prošla taky- těma nervama! :unamused: Teď se raduj z prďolky a užívej si těhu, zasloužíš si to! :slight_smile:
24. únor 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši jsem moc ráda, že je to všechno v pořádku, a že je konečně i jedna holčička doufám že jich ale bude víc. Teď už si to těhotenství jen užívej a to vážně. Nakupuj věcičky a myslet už jen pozitivně. :wink: Teď už to bude dobré uvidíš. No já mám pocit, že pohyby hned tak nepoznám. Ještě mám na ně čas, jsme taky o týden menší takže spíš ten 16tt. Ovulka byla asi později. Neboj nic to není ono jeden týden míň druhý normálně a další jste o týden napřed, záleží jak mimi roste.Vy už všechny víte, co to bude a já si musím možná počkat až do toho 20tt. Minule mi to dr. nechtěl říct, že se to dost těžko poznává. :slight_smile:
24. únor 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak veliká gratulace ke všem skvělým výsledkům a vítam tady první potvrzenou slečnu ! To se o ni ti naši kluci asi poperou :grinning:
Safi, já brala Femibion 800 jen první trim a když pak bylo všechno vpořádku přešla jsem na Calibrum mami a listovku (obojího se mají jíst 2 tbl denně, tak zobu ráno calibrum a večer listovku a je to) Finančně to vychází slušně, ale je fakt že pokud si to můžete dovolit, není nic lepšího než Femibion. Listovka má největší význam před otěhu a v prvním trimu, ale i pak do porodu a po dobu kojení. Je to pár korun, listovku asi budu brát pořád. Předávkovat se jí nedá a co bude navíc tělo vyloučí - lepší než kdyby chyběla :wink:
Jinak mimča rostou značně nerovnoměrně, skokově. Proto se stanovuje TP podle poslední MS a pak se upřesňuje podle UZ v 9-12tt, později už to nikdy není tak přesné a neměl by se dál opravovat. Pokud je rozdíl mezi MS a UZ míň jak týden, bere se TP podle MS, pokud je to víc jak týden, bere se podle UZ. Takže každá máme jen jeden stanovený TP :dizzy_face: Se doma nudím, tak studuju těhotenský poradny a jsem teď chytrá jak rádio :sweat_smile:
25. únor 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak především veliká gratulace Míši. Tak vidíš, že je všechno v pořádku. A teď už se můžeš jenom a jenom radovat. :slight_smile: a jak někdo psal nakupovat.
Safi já jsem jedla vitamíny celé těhu každý den a jím je ještě teď. Nevím kde jsi přišla na to, že se po mamavitu rodí velké děti :angry: . Jedla jsem mamavit u Daňulky a teď i u Lukáška a že by byli nějak moc velicí to teda nevím. To je blbost. Ale těhu vitamíny raději jez stále.
25. únor 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jajuldo, mojí kamarádce to řekl gynekolog, když mu řekla co jí za vitamíny, doporučil jí ho vysadit a dát něco jiného už nevím co, a druhá říkala, že si snížila dávkování tablet. A švagrová si ho koupila, ale gyndařka jí ho taky rozmluvila tak jedla něco jiného. To je Jajuldo asi různé podle zkušenosti od doktorů a maminek, ale nám o tom tehdá porodní asistentka v Brně taky říkala, vždyť víš jak to bývá na každém šprochu pravdy trochu.Tak to neber nijak osobně :wink:
25. únor 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
1.3.-Lucinka(poradna)
2.3.-Žanet(poradna)
18.3.-Safirka(poradna)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukas---------3,886kg,51cm

Ahoj holky, Míšo, super,že ses ozvala a že jste v pořádku. Už se budeš jenom radovat(vše špatné je už za tebou)
samozřejmě gratulace k holčičče. Jaji gratulace k úspěšným výsledkům.
O těch vitamínech jsem to taky slyšela, že se rodí velké děti, u Aďi jsem je jedla ob den a měla 3,8kg, což je dost. A teď je jím skoro děnně, tak uvidíme.
25. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak já taky gratuluji všem těhulkám k dobrým výsledkům!! :slight_smile: Je pravda, že se to tu už spíš hemží maminkama. Ale za chvíli tu budeme maminky všechny, uteče to!! :wink: :wink: Žanetko a Ivi, a vclastně i Katy, my ty prcky očekáváme tak nějak všichni při sobě, tak jsem zvědavá, kterému prckovi se bude chtít jít ven nejdřív. :slight_smile: Já teď mám zase období, že přes den můžu "lítat" celý den, ale noci hrůza. Se budím už jak na kojení, co 2 hodiny. A myslím Iva psala, že se ráno probudí brzy a už nespí, že? No tak já už taky...v 6 vzhůru a konec. :grinning: Asi příprava na mimčo. :slight_smile: V neděli máme ten karneval, tak ho ještě stihnu, to jsem ráda. :slight_smile: Jinak je u nás krásné počasí, radost jít ven. :grinning:
25. únor 2010 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že jste tu řešili vitamíny femibion, já ho brala 2 měsíce před otěhotněnim a beru ho nadále, je pravda, že je dost drahý!!!!500 kč na měsíc je opravdu dost, ale zase vim, že musí být asi opravdu jeden z nejlepších, když ho doporučujou i na genetice a všude propagujou.Aspoň teda tady u nás má největší reklamu i u všech genekologů a vlastně i oni ho sami v ordinaci prodávají.Když jde o to, aby byla naděje na úspěch, tak v tu chvíli se na ty peníze tolik nekouká, aspoň teda já ne.U vás se rodí pomalu samý kluci a u nás jsou zase samý holky, o kluky je tu opravdu nouze!!!Nemyslíte, že to budou mít ty vaši kluci za těma slečnama nějak daleko dojíždět???? :grinning: Já jsem chtěla kluka jen kvůli mému tátovi, jelikož z jeho strany jsou jen samý holky a vlastně on sám počal 2 holky, dvojčata :grinning: Tak jsem mu chtěla splnit jeho sen.Ale manžel mi na to včera řekl-vim, co jsem chtěl, tak jsem to dělal, ne??? :grinning: Tak, když jsem tatímu volala, tak jsem mu dala jednu radu, aby si toho kluka zkusil udělat ještě sám!!!!Mám docela mladý rodiče, měli nás v 18 letech, takže mamce bude 42 a tatímu 43.A myslim, že je to tedˇ pro ně fajn, vidim na nich, jak si užívají život na plno!!!Starosti s dětma, už dávno nemají a jsou mladý, tak pořád někde cestujou a jsou i plný energie, jak se věnujou od sestry vnučce Nikolce.Holky, tak já jdu taky ven, je tam opravdu krásně.Zase se ozvu.
25. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem včera volala mamce a řekla jsem jí, že to bude nejspíš kluk. Tak měla radost a říkala, že táta bude mít určitě taky. My jsme taky dvě holky, tak snad ten vnuk konečně vyjde. Rodina z manželovy strany má samé holky, tak asi budeme s klukem vzácní :grinning: ! Na začátku manžel trval na tom, že to musí být určitě kluk a teď říká, že to ani nemusí vědět, co to bude, že je mu to jedno, hlavně aby to bylo zdravé. Tak jsem ráda, že to tak bere :slight_smile: . Tak já zase až tak mladé rodiče už nemám, táta měl 50 a mamka bude mít příští rok, takže další sourozenec nepřipadá v úvahu. Mají psa a toho rozmazlují více než dítě :slight_smile: .
Taky jsem zvědavá, která z vás je na řadě!
25. únor 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, co ta slíbená fotka? Ukaž, jaké už máš bříško :grinning: !
25. únor 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo Jaji, když ten můj muž nemá pořád čas a cosi dělá prý mi pomůže, ale dnes ne tak snad zítra ho už na to ukacám :slight_smile: Jinak nám je taky jedno co to bude jestli kluk nebo holčička hlavně ať je miminko zdravé. Manžel by chtěl třeba i holčičku, ale myslí si, že to bude chlapeček tak jsem zvědavá, já si myslím na holčičku tak uvidíme. Ale co bude to bude hlavně když bude :slight_smile: :slight_smile: No já mám taky mladé rodiče, ale mám 9 letého brášku, tak mamka už další nechce říkala, že si raději užije vnouče. Jinak Jaji máš hezké malé bříško. To já jsem na tom hůř mám nahoře už 2kg. :confounded:
25. únor 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj teda tak jak píšete o těch rodičích a pozdních dětech, tak takoví pozdní dítě jsem já a hned z dvojčat!!! :grinning: Taťkoj bude 70 a mamce je 62! Mám o dost starší sourozence a bylo to super!!! :slight_smile: Asi si necháme takovýho mazlíka na dýl taky( třeba konečně tu holčičku)!! :slight_smile: Jinak dnes jsme byli s Matesem na kontrole s kyčlema a vše je v pořádku, a v poradně taky- opět se mě Dr ptala co vlastně tomu Matej dávám že tak hrozně roste! :slight_smile: Už máme 54cm a 4450g tak nám chlapec pěkně přibírá! Nebejt toho že kojím tak by to byl moc velkej přírůstek! On přibral 1100g a 3cm za 3 týdny!! Šikula moje!!! :grinning:
25. únor 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já už mám nahoře taky 2 kg. Od minulého týdne to dělá 0,5 kg, až mě to vyděsilo a říkala jsem si, že budu muset asi ještě ubrat jídla. Hlavně večer už nic do sebe netlačit. To bříško zase tak malé nemám, jen ta fotka to nějak zkresluje. Zítra se zkusím fotnout znovu.
Vendul, to je fajn, že to Mates dohání a takhle dobře se mu daří. Není nad spokojené miminko :slight_smile: !
25. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak manžel si na mě udělat čas a vyfotil mě a pak mi to stáhnul do kompu. Už jsem myslela, že to do porodu nestihnem :grinning: , tak se kukňěte, kdo chcete.
25. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky krásný bříška a Žanetko, tobě už klesá, je vidět že se to blíží... :wink:
Míšo, ty jo takový mláďata rodiče, můj přítel bude mít v květnu 40 :sweat_smile: To by si fakt mohli seknout ještě jedno mimčo, alespoň by u vás bylo veselo, a váš prcek by mohl dohlížet na strejdu nebo tetu, protože bude starší :grinning:
Jinak to, že vitamíny způsobujou velký děti je prý nesmysl. Velký děti se rodí díky genetickým dispozicím, nebo kvůli cukrovce, přenášení a nějakým dalším důvodům v rodinné anamnéze, ale ne kvůli vitamínům :wink:
26. únor 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak chválím krásné bříška. Safi slíbila jsi nám ty fotky z plesu a nic. :angry: Jinak jak jste se bavili o rodičích, já mám rodiče 59,58 roků. Takže na můj vkus taky mladé. Vendulko, jak jsi psala, že možná půjdete do třetího. :sweat_smile: Já kdyby mi nebylo zítra 35 roků, tak bych možná šla taky. Ale být matka ve čtyřiceti to opravdu nechci. ono to unavuje i mě. A holčička mě zase tak moc neláká. Bylo mi jedno co to bude. Manžel si sice holčičku přál, ale mít dva kluky je taky výhoda. Líp si vyhrajou, oblečení, zájmy a budou si i líp rozumět. :slight_smile:
26. únor 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo pro mě je 35 taky takovej mezník a hlavně manželoj by už bylo 40!! Dýl bych do toho asi nešla! V klidu možná tu holčiku stihnem!! :wink: Žanet krásný bříško! Jo holky a všimla jstesi některá, že se zatím všechna miminka narodila ve čtvrtek? Tak že by nám byl všem čtvrtek osudný! :sweat_smile:
26. únor 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme dneska měly celkem dlouhou noc. Aďu bolelo bříško, no a pak se to vyvrbilo ve zvracení, asi si zase něco dotáhla ze školky. Tak jsme toho moc nenaspaly, tak to budeme muset dohnat přes den. Vendulko, dobrý postřech, že se miminka narodila ve čtvrtek, toho jsem si vůbec nevšimla. Tak to jsem klidná, mám teda tímpádem ještě čas :grinning: . Holky dík za pochvalu megabřicha. Jinak krásný víkend přeji.
26. únor 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, pěkný domeček! Máš ho takové hezké kulaťoučké :slight_smile: . Všechny máte taková pěkná bříška, doufám, že budu mít taky! Já dneska skoro nespala, bříško mě zase zlobilo, tak jsem jak přejetá parním válcem. I teď mám pořád takové píchání, no, nevím, co ten prcek tam zase provádí :unamused: .
Taky jsem si nevšimla, že všechny rodíte ve čtvrtek :slight_smile: . Příští týden už je březen, už se to jen posype ...
26. únor 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak my byli ve středu v poradně a mrně má 4980g!!jíme jak drak :grinning: Jinak vše vpořádku!!Jsme krásný a zdravý miminko!!! :slight_smile: A očička se nám krásně rovnají!!!
Já včera na kontrole po šestinedělí taky super!!Vše se krásně zahojilo,takže pohoda!!!
Míšo moooc mooc gratuluju k holčičce!!Vlastně to bude moje jmenovkyně,protože já se jmenuju Dita!! :grinning: To jste vlastně ani nevěděli!!!
Safi a Jáji gratuluju k negativním výsledkům u tripple testů!!
Žanet krásný bříško,už se to blíží!!
Tak zatim papa
26. únor 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek