• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Žanetko, mě doktorka říkala, že jsem měla všechno v pořádku - srdíčko, průtek pupečníkem. Ale podle UZ ze 16 týdne nebo kdy se to dělá, byl prcek o týden starší a vzhledem k tomu, že se to nedá přesně určit, tak jsem šla raději na vyvolání. Taky se mě ptala, jestli chci ještě počkat, ale já sama jsem chtěla co nejdřív. Už mě to i unavovalo ten konec těhotenství. Dá se to vydržet, jen ten monitor po píchnutí vody je hnusný.
16. bře 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak Kubík je krásnej, baculatej, no prostě pěkný miminko!!! :grinning: :grinning: Ty kapičky jsou BybyCalm!! Jsou super nám pomohli!! A dávej je už dopředu, než se začne kroutit, jestli to máš už vysledovaný!! Jinak je fajn že jsi to nenechalá být když se ti něco nezdálo!! Hlavní je, že jste oba OK!! A je fakt, že po druhým porodu je vešchno lepší- myslím tím ty ženský věci!! :wink: A to kojení bude taky lepší, teď budeš mít doma klid, tak to zvládnete!! :slight_smile:
16. bře 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítej Luci zpátky! To je fajn, že jsi to instinktivně vytušila, že není něco v pořádku. Kubíček se narodil dost rychle a je to krásný chlapík. Ty kapičky na prdíky jsem si poznačila, tak snad to jsou ony: Bybycalm.
16. bře 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, Kubíček je krásnej, moc gratuluju !!! :dizzy_face: Hlavně k tomu, že jsi to včas chytla a odhalila ty slábnoucí pohyby - toho já se docela bojím. Nechci být za hysterku, ale ani nic podcenit a ta hranice mezi tím je strašně tenká.
Safi - vyvolávanej porod z důvodu jako měla Lucinka - jednoznačně ano, ale jen tak pro můj "lepší pocit" určitě ne, ráda bych to nechala na malým, kdy se rozhodne - jinak je to násilné tahání z lůna a pro něho ještě větší šok než je potřeba (i tak se musí porodu hrozně divit :slight_smile: ). Teď třeba mě bolí bříško jako kdyby si to rozmýšlel jestli jo nebo ne, ale to už tady párkrát bylo a zatím nic z toho :sweat_smile: No ještě má čas, miláček...
A kde se toulá Katy ? Nerodí už taky ?? Žeby pžedbíhala ? :grinning:
Jaji - hodně štěstí zítra na kontrole :wink:
16. bře 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky dík za pochvalu! :slight_smile: Piškotku oni nám ti kluci takhle rychle rostou!! Co jim chybělo před porodem tak teď honem rychle dobíraj!! Všek už má Mates 59cm a 5200g! Docela nám vyrost za ty 2 měsíce! :grinning: :grinning: No jo kvalitní, domácí strava!! :grinning:
16. bře 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucinko malý je opravdu krásný, a je dobře, že to všechno dobře dopadlo. A na ty míry je opravdu malinký. Tak si to s ním hezky užívej. :slight_smile:
16. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------
17.3.Jaji(kontrola)
17.3.Iva(kontrola)
18.3.-Safirka(poradna)
18.3.-Žanet(pravděpodobné vyvolávaní)
19.3.-Míša(genetika 3D+4D)
25.3.-Safirka(poradna)

Těhu postupka
--------------------------------
Piškot---------------21.1.2010-----Matýsek
Vendulka----------26.1.2010------Matýsek
Jájulda-------------5.2.2010------Lukas,Ellenka
Lucinka------------9.3.2010------Kubík
Žanet--------------12.3.2010------Pepča,Danielka
Iva------------------16.3.2010------Oliver
Katy----------------14.3.2010------Eliáš
Safirka-------------14.8.2010----Šimonek, Sabinka(Magdalénka, Sofinka)
Jaji------------------10.8.2010----Honzík

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot-----------7.1.2010 0:12--------Matýsek-----3,5kg, 51cm
Vendulka-----14.1.2010 19:18------Matýsek-----2,90kg, 49cm
Jajulda -------11.2.2010 9:44-------Lukasek-------3,886kg,51cm
Lucinka-------12.3.2010 19:40-----Kubíček-------3,8kg, 51cm
Katy m.-------16.3.2010 ------Eliášek--------2,7kg,50cm

Ahoj holky, díky za povzbuzení. Už jsem se dala trošku do kupy, včera jsem si pěkně vyrazila na vycházku pěkně na kopečky a pak si dala horkou vanu, ale prcek nic, aspoň jsem spala jako špalek z té únavy :grinning: Takzítra teda valím na to vyvolání.Aspoň se mi uleví, prdola kope jak urvaný.
Lucinko, jsi teda frajerka, že jsis skočila na tu kontrolu a zjistilo se co a jak. Je dobře, že jste oba v pořádku a Kubíček je krásné miminko.
Úspěšné kontroly dnes přeji Ivi a Jaji!
Jo a doplňila jsem Katy do miminkovské postupky, psala na jiné diskusi, že už se jí narodil Eliášek.
17. bře 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tak Eliášek je zatím nejmenší, tak už to vypadá, že s to rozjíždí a ty březňátka už budou zachvilku všechny na světě :grinning: Žanet budu na tebe myslet a držet pěsti ať to všechno dobře zvládnete. Jinak gratulace k Eliáškovi, chtělo by to už nějakou tu holčičku. Neboť je to tady celý kluk. :grinning:
17. bře 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak dnešní kontrola dopadla mizerně. Čípek se mi hrozivě zkrátil na polovinu a plodové obaly do něj zasahují, takže zítra ráno v 9 hod nastupuji na cerkláž. Jsem z toho nějaká špatná, nějak jsem s tím nepočítala. Pořád to vypadalo, že to bude v pohodě a najednou ne. Mám z toho strach, abych ještě nepotratila! Navíc budu muset alespoň 3 dny ležet, takže sobotní oslavu proležím v posteli. Ach jo :cry:
17. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, neboj to bude dobré, u mě to mamka měla taky docela brzo ten čípek zašitý a rodila den po termínu. Neboj uvidíš, že to bude v pořádku. Budeš se muset více šetřit a netahat nic těžkého prostě lehárové těhu. Uvidíš že to bude dobré. A miminko jsi viděla? Musíš myslet pozitivně, i když ono se to lehce říká, ale hůř dělá viď? Budu ti moc držet pěsti ať to dobře dopadne. :wink:
17. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Velká gratulace k Eliáškovi.
Luci taky jsem měla pocit, že jsem vůbec nerodila. Ještě teď stále říkám, že kdyby nebylo toho mrněte tak ani nevim, že jsem byla těhule a rodila jsem. :grinning:
Držím pěstíčky na kontrole. Jáji pamatuješ co psala Vendulka? Měla neustále nějaké problémy, a teď má Matýska kluka jako buka. Takže klid a pohodu.
Žanetko, držím palečky ať to máš co nejrychleji zítra za sebou. A neboj nic to není. Taky jsem se bála a bylo to v pohodě. :slight_smile:
17. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prcka jsem dneska neviděla, viděl ho jen doktor. Asi byl v pohodě, jinak by mi něco řekl. Na Vendulku jsem si vzpomněla a tak věřím, že to taky dobře dopadne! Jen mě to mrzí, že se to tak zkomplikovalo. Prcek už asi od rána věděl, že to nebude dobré, skoro ani nedutal. Přitom každé ráno dává o sobě dost vědět. Tak snad mu ten "bejvák" zítra správíme a zase se mu bude dobře vegetit až do termínu :wink: !
17. bře 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy - gratulace k Eliáškovi, to je hezký že už ho máš u sebe ! :dizzy_face:
Žanetko, ty tak alespoň víš kdy se ti prcek narodí, ta nejistota je děsná... Tak ať vám to zítra dobře dopadne, budeme na tebe myslet.
Jaji - co já bych dala za zkracenej čípek :frowning2: Ale vzpomeň si na Vendulku, taky to vypadalo všelijak a nakonec to parádně zvládli. Poslouchej doktory, dodržuj režim a bude to ok ! :wink:
Já na dneska kontrole taky nic moc. CS mám 4, ale čípek dlouhej jak písnička a nic se nechystá. Mám prej hodně sexovat - to se řekne, chlapa jsem naposledy viděla před 10 dny a 3 dny o něm nemám žádnou zprávu. Pokud neporodím do soboty, jdu na zátěžovej oxytocinovej test (ani nevím co to je, vyvolávačka snad ještě ne ?) :unamused:
17. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi zátěžový oxytocinový test je, že ti napíchnou kanilu, kde ti budou dávkovat oxytocin, přitom budeš napojená na KTG, kde budou sledovat zda jsou tam nějaké kontrakce dělohy. U někoho to porod vyvolá a s někým to ani nehne.
17. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to jeden ze způsobů jak pomoci porodu. Nebolí to a ani to nijak neubližuje miminku. Jen ti trošku pomůžou, aby se to rozběhlo, ale někdo na to vůbec nereaguje. Tak potom dávají tablety, atd. Ale do soboty se to třeba rozjede Ivi neboj.
17. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky přidávám ke gratulaci k Eliáškovy, já jsem to psala, že Lucinka strhne lavinu :grinning: Takže Ivy a Žanet nebojte, za chvilku je řada na vás!!!! :dizzy_face: Hlavně se pořád nestresujte tim, že se jim nechce ven.Já mám kamarádku, která taky přenášela, v noci strachy už ani nespala a najednou to na ní přišlo ani nevěděla jak a dneska už se tomu směje a říká, že se stresovala zbytečně, že malá šla ven, až když se jí chtělo(podle přírody)!!!Takže držim palečky a nebojte, za chvilku už tady budou březnáčci na světě a pak už budete jen čekat, až se ozvou letňáčci :grinning: Jinak Jaji je mi moc líto, že musíš taky řešit nějaký problém, jako já nedavno a budu ti držet moc palečky, atˇ je vše v pořádku a to BUDE!!!!!!!Musíš být na sebe opatrná, nedělej nic těžkýho a nehoň se doma, všechno v klidu a pomalu, takhle to dělám já už od začátku těhu.Tedˇjsem třeba myla každý den jen jedno okno a třeba hodinu, dělala jsem si mezi tim pauzy, prostě nechci nijak Ditušce ublížit a na co kvaltovat!!!Takže jsem si v tom tempu připadala jako spomalený film :sweat_smile: ale co, už to mám hotový!!Dřív jsem se fakt honila, ale tedˇ je pro mě 1000x přednější zdraví Ditušky a nic jinýho v hlavě nemám!!!!Jinak jsem se vás ještě holky chtěla zeptat, jestli po porodu dáváte(li) miminkám na sebe košilky s dupačkama a nebo už rovnou bodíčka??????Moje sestra mi pořád bodíčka vymlouvá, že nejsou miminka ještě na ně tolik podajní a že je rychlejší navlíct košilku,aby se tolik netrápili oblíkánim, takl mi prosim poradťe,abych věděla, co si pořídit a co ne, děkuju.A na spaní dáváte overálky????
17. bře 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za podporu, hodně mi to pomáhá, doufám,že to půjde zítra jako pomásle a za dvě hoďky nebude co řešit :grinning:. Jaji, je mi líto, že ten čípek zlobí. Je dobře, že vám doktoři pomůžou, člověk musí být na nervy, ale musíš být silná.
Ivi, no já jsem si říkala, kolik toho neposexuju a stejně jsem se na to vykvákla, protože mě většinou večer pobolívají záda a spodek a přes den manžel v práci.
Ivi, klidně se to může ještě do soboty rozjet, ti doktoři nejsou věštci, tohle prostě neodhadnout, kdy to vypukne.
17. bře 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, já na dupky a košilky kašlu - mělo to význam dokud nebyly spodem rozepínatelný bodýčka, ale ty jsou mnohem praktičtější a prckovi je jedno co na něj navlečeš. Na spaní mám overalky s drukama mezi nožičkama kvůli přebalování. Je důležitý aby to bylo praktický a mimču nebylo zima, jinak bílej límeček u krku mě naprosto nebere (miminka stejně žádnej krk nemají :grinning: )
Žanetko, máš pravdu ještě mám pár dní šanci, tak půjdu zítra do kina a uvidíme :sweat_smile: a ty se neboj, zítra budeš mít drobka v náručí a to je přece krásná představa... :dizzy_face:
Safi - díky za info, už jsem něco hledala na netu, dokonce prý to NEMÁ vyvolat porod. Je to opravdu jen zátěžovej test, jak bude v případě oxytocinu produkovaného tělem reagovat prcek, placenta a děloha. Ale pokud je všchno nachystaný, tak se to rozjede víceméně nezávosle na tomto. Někde píšou že je u toho nutná hospitalizace do druhého dne - to mi připadá divný... :fearful: Asi bych to přirovnala k zátěžovému testu na cukrovku, taky ti to nemá cukrovku vyvolat, jen zjistit míru tooerance organismu - ale pokud ji máš, tak ti to potvrdí. Stejně tak pokud už skoro rodíš tak to nezastaví - teda jsem já to ale koumák :grinning:
17. bře 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji tak přesně vím jak ti je!! Ale neboj bude to v pohodě!! Hlavně se ničeho neboj oni se o vás oba postaraj!!! :wink: Jen se připrav že až do porodu na sebe budeš muset dávat pozor, dodržovat klid, hodně odpočívat a nesexovat! Oni ti to všechno poví!!! A připrav se na to že hned po zákroku můžeš mít bolesti jako slabí kontrakce, a budeš pár dní špinit!!! Je to normální po stehu! Mě nic neřekli a byla jsem z toho ještě víc vyděšená- jako co se zase děje!!! Tak se obrň trpělivostí a věř žee to bude dobré a prcek se narodí až jak má!!! :slight_smile: Držím ti moooc pěstičky!
Žando na tebe taky budu zítra taky moc myslet! Hlavně ať to máš rychle za sebou a už si chováš prcka v náručí!!
Ivi neboj to bude dobrý, hlavně nad tím už moc nepřemejšlej, jestli se má Oli narodit v sobotu nebo v neděli je už fuk, je donošenej!! A třeba tě překvapí i dřív! :slight_smile: Moji kámošce říkali taky, že není vůbec připravená k porodu a nakonec do 2 dnů byl malej ne světě!!! Prostě každý miminko si ten příchod na svět řídí samo!!
A hlavně ještě gratulace Katy k Eliáškovi!!! :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Míšo košilky jsou na prd- pořád lezou z dupajd ven a prcek má holí záda!! Určitě jsou nejlepší bóďa!!! A stejně je oblíkáš stejně jako košilku- přes hlavu, jen je ještě zapneš dole!! A nějakej límeček je spíš na škodu, při kojení a spíš ti ho poblinká než bóďo bez límečku!!! A na spaní overalky, ale s rozepínáním na přebalování!! Overalky jsme používali asi do 15měs než jsme začali chodit ráno na nočník pak už jen klasický pyžamka!!
17. bře 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky moc za podporu! To víte, je ve mě malá dušička, navíc jsem se "dorazila" články na netu. Příště nic číst nebudu. Hlavně mě drží nad vodou Vendulka! Když jí to dobře dopadlo, tak mě musí taky! Až budu moct, tak se vám ozvu, jak to s námi vypadá!
17. bře 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji nic si nečti a nestuduj, co budeš potřebovat raději se zeptej jen dr. zkušenosti jiných někdy jen uškodí obzvlášť jestli to byly špatné zkušenosti. Já jsem se zařekla, že už si informace o ničem hledat nebudu, protože moc informací škodí a člověk je pak jen nervózní z toho jak by, co by, kdyby. Tak to ne to jsem dělala u prvního těhu a pak jsem byla nervní a prd to pomohlo. Myslet pozitivně a bude to dobré uvidíš. Moc na tebe budeme myslet. Hlavně odpočívej a nech se rozmazlovat od manžela. :grinning: Tak se drž.
17. bře 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!ucinko vítej zpátky,Kubík je nádhernej!!Moc se vám povedl!!Katy taky gratuluju k narození Eliáška,snad nám to napíše sama!!
Žaent na Tebe zítra moc myslím a držím palečky!!!
Jáji Tobě taky ničeho se neboj určitě to dobře dopadne!!
Ivi,když mě zavřeli do nemocnice tak mi dělali ten oxytocinovej test,nic to neni,na monitoru mi skákali kontrakce a já je ani necítila,prostě pohoda a porod mi to nevyvolalo,ráno mi museli pak dát vyvolávačku!!Takže se nemáš čeho bát!!Ten test je fakt pohoda!!!Pouštěj do tebe oxytocin a snad po 10 minutách zvedají vždycky o trochu dávku a sledujou co na to děloha!!Fakt to bylo ok!!Vůbec jsem při tom žádný bolesti necítila a přitom na monitoru mi skákali kontrakce dělohy a já byla v klidu :grinning:
Jinak já taky používám bodýčka ani žádný košilky nemám!!A na spaní overálky s rozepínáním mezi nožkama kvůli přebalování!!Nemá to chybu!!
Tak zatim papa :wink:
17. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak koukám, že máme nového koníka snad si na to zvykneme. Jinak já na kontrole včera vše v pořádku. Dr. mě jen prohmatal ani uzv mi nedělal. Termín porodu podle pohybů mám tedy 12.8. tak uvidíme. V pátek jdu na 3Duzv tak už se těším až miminko uvidím. Momentálně mě pěkně lehtá v bříšku :slight_smile:
Doufám, že Žanet už to má za sebou a miminko už má u sebe, a že Jaji ten zákrok dopadl dobře. Tak hezký víkend holky. Jinak další kontrolu mám 15.4 a to mi budou dělat i test na cukr.
19. bře 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak jsem si odskočila z postele. Zákrok snad dopadl dobře, čípek je prošitý, dvojtě! Tak snad to bude držet! Bříško dost bolelo, ale přešlo to. Doteď ještě slabě krvácím, ale už to ustupuje. Fakt se snažím ležet, chůze mi stejně nedělá dobře, takže mi nic jiného nezbývá. Jen mě dneska vylekal stah v břichu! Najednou mi u pupku ztvrdlo břicho jako kámen a pak se to sunulo směrem dolů, nakonec vymizelo. Trvalo to několik vteřin. Hrozně mě to vyděsilo, že se něco děje! Další se zatím neobjevil, tak snad to nic nebude! Na kontrolu jdu 1.4.
19. bře 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak hlavně odpočívat a myslet pozitivně, uvidíš bude to v pořádku a Vendulka myslím tyto příznaky po zákroku taky popisovala. Tak šupky dupky do postele a ležet. :slight_smile: Nech se hezky od manžílka rozmazlovat. :wink:
19. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, já se toho testu nebojím kvůli sobě, nebo že to bude bolet. Vadí mi, že je to nepřirozený zásah a na vyvolávání i pošprtávání je ještě čas - prostě k tomu nevidím důvod a chci dát malýmu šanci ať si vybere sám kdy se narodí. Navíc je to prý pak důvod k hospitalizaci protože čekají jak na to budu reagovat - a jak tě jednou přijmou do porodky tak z tebe mimčodostanou aby nemuseli psát propouštěcí papíry a za pár dní zase příjem. Jsem rozhodnutá test dneska odmítnout, pokud mi nevysvětlí že jsou k tomu zdravotní důvody. Podle MS mám TP až 25.3. a nechci malýho stresovat ani vyhánět, když to není nutné. Už dost na tom, jestli mi minule dělala Hamiltona bez zeptání... :angry: No uvidíme jak dopadnu... :slight_smile:
20. bře 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nový koník je fajn, líbí se mi.
Tak Žanetka už to má asi za sebou. Jsem zvědavá co to bude.
Ivčo, já jsem proti vyvolávačce nebyla. Sice bylo všechno v požádku - ozvy, placenta, ale nikdy to nevíš na 100%. A přece jenom 41 týden je už dost. A aby se něco pokazilo na konci, to bych nepřežila. Přijde mi, že ten test je na nic. Co ti jako tím vyzkouší? Stejně si na konci a když to nemá vyvolat porod tak k čemu je to dobrý.
Jinak, já mám i košilky , bodýčka a dupačky. Dupačky jsou skvělé na den. Košilky jsou dobré, že se nepřevlíkají přes hlavu. Já je používám furt a super. Bodýčka mám tak od dvou - tří měsíců. Overálky,jsou super. Daňulka má na noc overal furt, i teď ve 4,5 letech a nemůžu si to vynachválit. V noci má stále zakrytá záda.
20. bře 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, něco na tom co říkáš je, ale já jsem vyplašená z předporodního kurzu a bojím se jakéhokoliv nepřirozeného zásahu do taktovky matky přírody. V každém případě jsem z kontroly zpátky a test nebyl potřeba, protože jsem hodně poskočila. Mám CS 6 a prcek naléhá jak jen může, čípek spotřebovaný. Dr. přemýšlela jestli si mě tam rovnou nenechá :slight_smile: Pak mi dala termín další kontroly na pondělí, ale s tím že o víkendu stejně porodím. Tak jsem zajela ještě k našim na oběd a odřídila to domů, ale do auta už nevlezu. Cítím hlavičku mezi nohama, tak budu čekat na kontrakce a pak si zavolám sanitku. Hezký víkend všem, malej už se asi narodí jako beránek, rybičky dneska končí a zatím nerodím :dizzy_face:
20. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, tak to je SUPER. Tak hlavně ještě odpočívej a užívej si roli těhulky a to že jsi sama,máš na to ještě pár minut. Ne vážně, to je skvělé. Už se těším na fotečky.
20. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek