• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte, ivi gratulace veliká a měli jsme úplně stejně velký mimča. :slight_smile: My tu samou váhu i délku. :grinning: Teda mě dal taky zabrat, hlavně na konci...ale hlavně že už jste spolu!! :wink: Žanetko u nás to taky někdy je, že se Kubíček přejí a pak to jde ven. :confounded: A pak má třeba zas za hodinu hlad...Míšo neboj, na kontrole bude vše v pořádku! :wink: A užívej těhulkování, mě to strašně chybí!! :sweat_smile: Jinak já jsem konečně bez teplot, akorát mám penicilinový antibiotika a to je moje "smrt". Kdyby jste viděli, jak to jím, tak padnete. A jak se u toho dávím...nemůžu to ani cítit. To jsou takový velký kapsle, tu rozkrájím nožem na 3 díly a dílek po dílku drtím na lžičce, s velkým odporem dám do pusy a zapiju sklenicí hodně sladké šťávy...a druhá lžička to samé...a třetí a hotovo. A pak to zajíst chlebem, protože ten hnus furt cítím. Ještě 5 dní to musím jíst. Jsem jak malé děcko, fakt. :sweat_smile: No ale hlavně že atb pomohli. I prso už mám jen trochu červené. :slight_smile: Jdu koupat děti, tak hezký večer všem.
28. bře 2010 v 18:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a přidávám nějaké fotečky do alba. :slight_smile:
28. bře 2010 v 19:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, nádhera! Hlavně ta fotečka "chvíli před spaní" je tam slaďoučký :slight_smile: . S tím pojídáním prášku jsi něco, jako moje ségra :dizzy_face: . Já takové problémy nemám, i když magnezko se mi täky dost pravidelně seká v krku a já se pak dávím, až mi tečou slzy. Co naplat, papat se to musí.
Já vím, že porod je porod, ale hodně dělá právě ta psychika. Když bych věděla, že mám zädní vrátka v podobě epidurálu, tak bych byla klidnější. Jsem nesvá z toho, že ho mít nemůžu. No, zvládly jste to všechny, musím to zvládnout i já. Co naplat. Navíc, je to ještě daleko, tak se nebudu zbytečně nervovat.
28. bře 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Vendulko děkuju za uklidnění ohledně kakání,byla jsem vystresovaná jaktože nekadí každý den,ale třeba jen jednou za 4 dny!!
Ivi moooc velká gratulace k Olimu!!Neboj to kojení zvládnete!!Už jste doma,tak na to budete mít klid a společně se sžijete!!!
Jáji porodu se neboj!!Taky jsem bohužel neměla zadní vrátka v podobě epidurálu,ale nakonec jsem to zvládla i bez něj a nějaký oblbováky Ti určitě dají jako mě,takže se opravdu neboj,zvládneš to!!!
Luci Kubík je nádhernej!!!Je tak maličkatej a náš Mates už je tak velikej hrozně to uteklo a já si ho pomalu ani nestihla užít jako miminečko!! :frowning2:
jo a holky ještě mám jeden dotaz kdy mimčo otáčí hlavu za hlasem??Očičkama mě sleduje a hračku taky ale hlavičku po hlase neotočí,tak nevim!!budem mít asi líný dítko!!! :grinning:
28. bře 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen na skok jedna fotečka - jsem vyřízena, nespala jsem 5 dní...
29. bře 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku tak hlavičku by měl otáčet, ale jak píšeš bude to asi takovej pohodář, lenoch, tak mu dej čas!! :wink:
Luci Kubík je fakt mazel, rozkošnej! :grinning:
Ivi Oli vypadá že je fakt velkej!! Ale takhle na tý fotce je andílek!!! :grinning: Tak hlavně odpočívej když Oli spí a na všechno ostatní se vy...! Já to tak ze začátku taky dělala, úklid musí počkat až se maminka vyslí!! :grinning:
Taky jsem přidala fotečky! Jak se kluci koupou a Matesovu oblíbenou činnost!! :slight_smile:
29. bře 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak prvně ohromná gratulace Ivě k Oliverkovi. Jsem moc ráda, že jste v pořádku a zdraví. A jak už tady bylo řečeno na kojení doma budeš mít víc klidu a ono to půjde. I když je blbé, že to ty sestřičky laktační poradkyně nenaučí nebo nemají více trpělivosti s maminkama, aby neodcházeli domů ve stresu. Jinak Oliver je krásný. Vlastně všechny fotky miminek co jsem teď viděla u vás v albu tak jsou všechny moc krásné. :grinning: :grinning: Taky už se těším na niši maličkou až bude na světe a já se k ní přitulím :grinning:
29. bře 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obrovská gratulace k Oliverkovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ivi,taky jsem měla indukovaný porod,trápila jsem se asi 18 hod,ale nakonec,když už jsme byli na porodním sále,musela jsem akutně na císaře.Takže vím,co sis prožila :confounded: Ale Oli Ti to vynahradí :wink: :slight_smile: Odpočívej a užívej si malého :slight_smile:
29. bře 2010 ve 12:00  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nejdřív velká gratulace k Oliverkovi. Je to kus chlapáka :slight_smile: .
My jsme měli o víkendu oslavu mých narozenin (po měsíci) a uvítání Lukáška. Tak dostal dárečky - hračky, plenky, penízky.
Za chvilku půjdeme na kontrolu s kyčlema. Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá kolik vážíme. Papáme krásně. Už se Lukášek směje a mluví.
Krásné fotečky holky.
29. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem přidala fotky tak mrkněte. Jo a chtěla jsem se zeptat nevíte jak se mažou fotky nějak na to nemůžu přijít děkuji
29. bře 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsem na to přišla tak dobré :slight_smile:
29. bře 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Luci a Ivi, krásné fotečky. Ivi, tak jak píše Vendulka, na všechno se vyprdni a pěkně odpočívej s miminkem, já jsem to tak měla s Adriankou, že jsem byla vystresovaná, pořád jenom řvala a já jsem toho moc nenaspala, člověk moc nevěděl, co má s ní dělat. A teď mám doma spící Růženku(ani dudel nemáme, zatím :slight_smile:), je to radost mít doma hodnoučké miminečko, teď si to náramně užívám.
Safir, fotečky pěkné, Sabinka má pěknou maminečku, sluší ti to.
30. bře 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Žanetko. Holky jsem pořád hrozně unavená skoro nic neudělám uvařím, něco uklidím, furt musím po schodech nahoru a dolu a jsme z toho úplně unavená do toho jsou tu samé kopce a to pak dokonce i funím. A do toho všeho mě stále bolí ta noha a protože kulhám tak jsem z toho ještě unavenější :frowning2: Manžel mi na to koupil mastiču co můžou těhotné tak snad to zabere nebo už fakt nevím a to už bude léto a já chci trajdat po procházkách.
Tak to jsem zvědavá jaká bude ta naše princezna :slight_smile:
30. bře 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme se vrátili z poradny. Lukášek mě mile překvapil. Vážíme 5270 (minule před třema týdnama měl 4390) a měř
íme 58cm. Už je to kus chlapa.
Safi opravdu ti to na těch fotkách moc sluší. Máš pěkno bříško.
Máte pravdu jak tu někdo psal, že máme hezké miminka. A ještě tři krásné přibydou - Safi, Jáji a Míša.
Ivčo jak holky radí hlavně odpočívej a odpočívej a užívej si Oliho.
30. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Safirko z Tebe bude moc hezká maminka,moc ti to sluší a máš krásné bříško!!Občas mi to moje chybí,ale pak kouknu na náš poklad spící v postýlce a jsem ráda,že už ho máme na světě a hlavně zdravýho!!
Jinak dneska jsme byli na kontrole a malej má menší obvod hlavičky,ale to má po manželovi :grinning: jak bylo řečeno od doktorky!!fontanelu máme v pořádku jen musíme cvičit,protože nám stáčí hlavičku furt jen do leva!!Už jí tam má i zploštělou,tak nám na to ukázali cviky,ale prý je malej moc šikovnej,takže za měsíc to bude prý úplně ok!!On to umí otáčet hlavičkou,když chce,ale je to lenoch po tátovi!!Všechno to zdědil po něm!! :grinning: :grinning: ale hlavně,že jsme jinak úplně v pořádku!!!
Vendulko krásné fotky!!Mates už je taky pořádnej kus chlapa!!Hrozně to letí!!!
A co ty Ivčo jak to zvládáš je Oli hodnej??
Jájuldo Lukášek už je taky pořádnej kusanec!!to je dobře!!
Taky přidávám pár nových fotek,tak mrkněte zatim papa :wink:
30. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to vypadá že to kojení jsme zdárně zdolali - jen je třeba vydržet s nervama a nesáhnout hned po UM. Já kojila třeba hodinu a malej polk každých 5 min, tak jsem mu vymačkala prso do pusy jako pastu aby mu tam něco nateklo a měl motivaci tahat a vypadá to že to vyšlo ! Malej je moc hodnej, dneska v noci dokonce spal 3h v kuse - jinak se budí po hodině na krmení. Jsem do něj zamilovaná až po uši. Včera jsme měli "přepadovku" - konečně se na něj byl podívat tatínek, tak jsem ráda že ho viděl (po týdnu co je na světě :angry: )
Skoukla jsem fotky a všem vám to moc sluší, je vidět jak jsme teď spokojené a šťastné, ale při pohledu do postýlky to ani jinak nejde že ? :dizzy_face:
31. bře 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli budete mrňouse očkovat proti rotavirovým infekcím. Včera mi o tom řekla doktorka. Říkala, že se teď tady rotaviry objevily, tak abych věděla, že je tady ta možnost.
31. bře 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji teď mám pocit, že zrovna je sezóna rotavirových infekcí, myslím se to dávkuje ve třech dávkách jedna myslím stojí 1500,-, očkuje se od 6 do 12t života dítěte nejsou to injekce.Jeslti by nebylo lepší tím naočkovat toho staršího, ten přecejenom ve školce k tomu může přijít snáz a donést domů. jo a pojiš´tovna to myslím nehradí.
31. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak velké děti už se neočkují. U nich to nemá smysl. Ale u miminek jo. Daňulka sice očkovaný nebyl a neonemocněl, ale stále o tom přemýšlím. Celé to očkování stojí kolem čtyř tisíc. Je to sice dost, ale Daňulku jsme očkovali hexa vakcínou - to tenkrát taky stálo hodně a teď je to hrazené státem, takže ušetříme na tomto. Pojištťovny nehradí skoro žádné očkování.
31. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj jsou to darebáci, hlavně, že hradí sobě. A nevíte jak to dopadlo s tou mateřskou snížili to? Někde jsem četla, že o tom hlasovali a nevím výsledek. Já myslím, že investovat do zdraví dětí je to nejlepší. Takže bych ho klidně očkovat nechala.
31. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, já tady měla dětskou mudru na návštěvě v pondělí, nechala mi tady milion letáků a taky právě teď dumám nad těma rotavirama. Ale 3x2000Kč (její cena) mi přijde docela dost...
Safirko, mateřská snížená už je, jedná se o obnovení na původní úroveň. Nestíhám to sledovat ze seriozních zdrojů, ale slyšela jsem že senát to dle očekávání vrátil a už se to nestihne před volbama projednat - takže máme spíš smolíka :cry:
31. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivča má pravdu, senát to vrátil takže máme smůlu. Ivčo mě říkala doktorka, že jsou dvě varianty buď dvě vakcíny nebo tři vakcíny. Zhruba obojí vyjde na ty čtyři tisíce. Tak nevím. To očkování je dost drahá záležitost. Daňulka je naočkovaný snad na vše-žloutenka, hexa, pneumokok, meningokok, klíšťovka a lepší ta vakcína na zarděnky, neštovice..a nevím ještě na co. Ale co člověk neudělá pro zdraví dítěte, že?
31. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já budu doufat, že to do srpna zpraví a mateřská bude tak jak bývala. Darebáci jedni :angry: že se nestydí :angry:
Holky a pojišťovna nějaké očkování neproplácí nebo na něj nepřizpívá? Vím, že na něco přizpívala. Asi mrknout na stránky pojišťovny.
31. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi přispívá, ale jenom třeba 500 nebo 1000. Což v množství očkování a jejich ceně není mnoho. Ty nemáš fotečku z UT?
Jinak jsem se dneska dívala na mimibazar a mají tam levné dupačky a bodýčka, tak jsem nějaké koupila.
31. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, teď jsem se kukla na internet, tak vakcína Rotarix se dává 6-10 týdnů první očkování a pak do 24 týdnů druhé očkování. Je to formou kapek a vakcína stojí kolem 1.500. No my to asi malému dáme. A jak se bude očkovat hexa vakcína tak dáme zároveń s tím pneumokoka.
31. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, já jdu do poradny 15.4. ve 3 týdnech, tak se do té doby snad rozhodnu - díky za info :wink:
31. bře 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já nechám Matějovi jen klasicky hexu, a pneumokoka, když už to hraděj! A Ádoj toho pneumokoka nechám naočkovat až těď taky už to pro něj stojí jen 400Kč! Já nechávám očkovat jen základ, hexu a připlatili jsme si žloutenku A - to má Áda! Nejsem zastánce toho očkovat všechno taky by si něčím měli projít, přece jen přirozená imunita po prodělaným onemocnění je lepší!! Tak si myslím že neštovice a tokovíhle očkování jsou zbytečný!! Vždyť jsme tím všechny prošli tak proč je zbytečně očkovat? A klíšťovka se stejdě doporučuje až starším dětem necháme jí naočkovat až sečnou jezdit na školu v přírodě!!! Když jsou doma tak si je ohlídáš. A nebezpečí že chytnou klíšťovku je závyslí na době přisátí klíštěte, pokud se vytáhne do 6-12 hod je pravděpodobnost minimální!!! :wink: Rotaviróza je sice nebezpečná pro malí děti ale včas rozeznaná je snadno léčítelná!! A projde si tím spoustu dětí a nemaj třeba tak hrozný příznaky tak se na to nepříjde a přikládá se to jen obyč. střevní viróze! Tak opět nemáme!!! :wink: Očkování je věc kyždýho jak se rozhodne ale myslím si že všeho s mírou!!! :wink:
1. dub 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Vendulko, máš pravdu, že přirozené imunita je nejlepší. Ale díky očkování na neštovice měl Daňulka velmi lehký průběh nemoci. Znám případy, kdy naočkovaní nebyli a neštovice měli 6 týdnů z toho 3 týdny byly hrozné a osypaní na celem těle. Máš pravdu očkování je věc každého. Kdyby se ty rotaviry tady u nás neobjevily a Daňulka nechodil do školky, tak bych o tom ani nepřemýšlela. Z těchto důvodů necháme Lukáška asi naočkovat. Klíšťovku jsme nechali naočkovat, protože chodíme hodně do lesa.
Jinak Dańulka má dnes a zítra velikonoční prázdniny, tak máme veselo.
Lucka a Žanetka se dlouho neozvaly.
1. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak odjíždíme k našim do neděle! Taky se nám konečně vrátil táta domu tak si aspoň po 3 tejdnech konečně odpočnu!! :wink: Tak pa
1. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já jsem po kontrole! Čípek drží, je to dobré! Jsem fakt ráda :slight_smile: ! Malej je prý docela vypasený, tak nevím, jestli se nemám začít strachovat, že to bude obr! Dostala jsem žádanku ne velký UZ a taky už na cukrovku, tak to musím obvolat a objednat se.
1. dub 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek