• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Žanet, my už máme pupík úplně zahojený - nejdřív jsem jen lihovala a čistila a pak přidala framykoin a stím to frčelo hrozně rychle....
Jaji - Honzík je krásný jméno, taky jsem o něm uvažovala ! :dizzy_face:
Ten můj malej tyran teď na chvilku usnul - tak rychle vyžehlím a umyju nádobí než padnu únavou já...
Jajuldo asi máš pravdu, ale já to prostě nedokážu, nezvládám to... rve mi srdce když brečí a nic nezabírá - dudlíky jsem zkoušela 2 typy, chování, zpívání, šátek, kočárek..... Prostě je v klidu jen u prsu. I když s ním jdu ven, stejně ho na lavičce musím nechat přisát. Asi ho nechám šestinedělí a pak třeba začnu - nevím co s tím. Mám 4 vysokoškolské tituly ale na toto jsem krátká :sweat_smile: Příští týden jdeme za doktorkou na KO ve 3 týdnech, třeba mi něco poradí... Ale vám všem děkuju za účast a rady ! :dizzy_face:
7. dub 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi vím že je to těžký, ale chce to trpělivost a dostatek sil! Jak bude mít režim tak máš vyhráno!! :wink:
Jáji pěkná fotečka gratuluju k chlapákoj!!!
Žanet tak to vypadá že budeš mít doma kus ženský!! :grinning: :grinning: Mates mě taky takhle přibíral a už má 6 Kg!! No pěkně se pronese!! Jinak pořád povídá a směje se!! Začal říkat takový to egege, ebubu, euge,hele, eui!! Je to prostě kecka, a nejvíc povídá Ádoj! Jo a dnes řek tatata- tak začne říkat i takový to bababa! samozřejmě že nejvíc povídá když má jít baštit!! :wink: Já zas mám problém co mám dělat s mlíkem! Přes den to odpije- pije po 2 hod a poobědě si to natáhna na 3- 3,5! ale v noci! Spí od půl osmí a budí se na pití mezi 4,30-5 hod a pak 8,30!! no a to jsou dlouhý pauzy tak nemůžu ani vydržet!! Někdy i 2X v noci stojím u umyvadla a odstříkávám- cítím se někdy hůř než když se mě nalili prsa po porodu!! :unamused: Vím že je lepší víc než míň ale taky je to nepříjemný! Nějak se nemůžu dočkat toho, kdy se mě to mlíko přesně upraví na to množství co Mates odpije! U Ády to bylo takhle kolem 3 měsíce!!
7. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak uzv dopadl v pořádku. Sice to tam pořád je, ale nemá to vliv na funkci a žádné jiné vady nenašla tak dobré. Malá jen nechtěla spolupracovat. Dr. mi bouchala po břiše uzv a pak mi na něj i dost tlačila, ale malá se jí stejně neukázala jak chtěla a když viděla v papírech, že to má od minule změřené a v pořádku, tak to vzdala. Tak jsem ráda, že už tam nemusím jsou to nervy. Tak dobrou papa
7. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko tak gratuluju, uvidíš že to bude vpohodě... Užívej si těhu, až ji budeš mít u sebe budeš řešit problémy jako my :wink:
8. dub 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezké ránečko. Safi gratuluji k úspěšné kontrole.
Ivčo, tak držím palečky ať se Oliverek nad tebou smiluje a nechá tě odpočinout.
Včera jsme se dívali s manželem kam by jsme jeli na dovolenou. No jak to vypadá, tak pojedeme opět do Chorvatska do nějakého hotelu. Tak manžel má za úkol vybírat a vybírat.
8. dub 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo úplně vám závidím, mi vzhledem k tomu, že nám jeden blbec, když to tak musím říct rozbyl auto tak asi nikam nepojedeme a pak začneme stavět tak už se nikam nedostaneme :unamused: :frowning2: A tak jsem si myslela na poslední dovču bez miminka. Tak už budou jen všechny s miminkem :slight_smile:
Děkuji že jste na mě mysleli :slight_smile:
8. dub 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak jsme taky byli v poradně ve 3.týdnech a malej má 4,515kg a 56cm. :grinning: Holky ten líh na pupík máte čistej? Já jsem dostala na prsa líh s benzinem, když jsem měla ten zánět, to asi není to na pupík, že?? :confused: Já mu to tedy čistím jen vodou a osuším, pupík má celkem hezký. Jinak stále bojujeme s prdíkama, trápí ho to ve dne, trápí ho to v noci. :frowning2: Piškotku myslím ty jsi psala, že vás to trípilo, co pomohlo?? jáji taky bych hned někam jela - jako k moři. Hlavně Karolínka by chtěla, ještě nikdy u moře nebyla. :unamused: My pojedem v létě opět na chatu k Pardubicím. :slight_smile: Safi taky gratuluju. :wink: Jinak my máme dudlík taky od porodnice, malej chtěl pít co hodinu, tak mi dětská sestra donesla ten silikonový tvarovaný NUK, ale vyplivával ho, jak tady někdo psal, musela jsem mu ho přidržovat. Doma jsme zkusili ten klasickej tmavej "nesilikonový" a ten to vcucl že jsem jen hleděla. :grinning: Teď usíná večer s dudanem a když venku v kočáru spustí řev (většinou proto, že má to zatracený bolení), dudánek je záchrana. Utěší ho to. Kája měla dudlík dlouho, asi do 2,5let, ale nakonec se ho vzdala. :sunglasses:
8. dub 2010 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci pěkně přibíráte. Ten líh je 60% z lékárny. Divím se,že ti to v porodnici neřekli,že máš po umytí vyčistit líhem. Ale pokud ho máš v pořádku, tak se nic neděje. Mě Lukas zase ten tmavej nechtěl jen silikonový. Daňulka to měl zase opačně. A měl dudlík do tří let, ale to už jenom na usínání. Jak usnul, tak ho vyplyvl. Luci na ty prdíky ty pij fenyklový čaj, masírovat pupík, cvičit nožičkama a hlavně dávat ty kapky Baby Calm. Tohle pomáhá nám. Akdyž přebaluji, tak mu držím občas nožičky aby se vykakal. Pak je spokojený.
8. dub 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, líh na pupíček je 60% - stačí v lékárně říct na co to chceš a oni už budou vědět ! :wink: Já někdy malýmu taky při přebalování tlačím nožičky k bříšku, ale prdí spontánně a dobře, toto má většinou za následek smradlavou nálož - ale taky dobře že to jde ven :sweat_smile:
Jajuldo závidím ti starosti s dovolenou :grinning: Ale díky že na mě myslíš, vypadá to že si začíná dělat režim. Všechno si píšu a pak se snažím v tom vysledovat nějakou pravidelnost. Zatím vím že vstává 7-7,30h. a dávám si pozor i na to kojení abych ho nepřecpávala, tak snad to půjde :dizzy_face:
8. dub 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
IVčo určitě to půjde. Ale opravdu se nenech Olim vláčet. Dítě opravdu potřebuje režim (ještě má čas), toť rada trošku zkušené matky. Jinak dítě neví co si počít.
8. dub 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak!! Jak píše Jajulda děti potřebují režim a když ho nemaj tak je zle!!! Musí jim ho udělat maminka!! :wink:
Jinak taky uvažujem o dovolený!! Chtěla bych Itálii! Byli jsme tam když měl Áda 14 měsíců a bylo to tam super! Takový malý, klidný letovisko! A kdy chcete jet Jajuldo?! Já myslím, že bude lepší až bude mít Mates po základním očkování, a to je do 1/2 roku!! Tak to vypadá asi na konec prázdnin nebo začátek září!!! To bude mít už 7 -8 měsíců a to už bude v pohodě!! :wink:
Safir gratulace k úspěšné kontrole!! :slight_smile:
Luci Kubík ti hezky přibajvá! Je vidět že je spokojenej i na flašce!!! :slight_smile:
8. dub 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi tak se drž :slight_smile: jsi šikovná ono se to poddá jen jak píšou holky chce to hodně sil a trpělivosti. Nám dokonce dětská psycholožka říkala, že děti jsou docela chytré už tak malé a že té naší slabosti i využívají. Říkávala, že chvíli musíme být neoblomné a nenechat se zlomit a pak to ponese ovoce. A myslím, že to nebyla hloupá ženská byla úžasná a moc na ni ráda vzpomínám. Dávala nám docela dobré rady.
Jaji chtěla jsem se zeptat kolik malý váží řekli ti to? A kde máš placentu na předná stěně nebo zadní.
8. dub 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi všimla jsem si nových fotek sluší ti to s malým venku. A Oliverek je v té kombinéze moc pěkný. :wink: :slight_smile:
8. dub 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak my byli dneska na druhý kontrole s kyčlema a všechno v pořádku,tak už na kyčle nemusíme!!Aspoň máme o starost míň!!! :grinning:
Luci nám na prdíky pomohly ty kapky Babycalm a nahřívání bříška a taky cvičení s nožičkama!!Teď už jsme asi 14 dní úplně bez kapek a malej si prdí sám o sto šest!!! :grinning: :grinning:
Jáji a Safir gratuluju k úspěšnému UZ!!!
Ivčo!!Malý je nádherný!!Krásný fotky!!
8. dub 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, z toho vyšetření toho moc nevím :unamused: . Došlo mi to až doma, když jsem si přečetla zprávu. Je tam jen lehký popis, že by mělo být všechno v pořádku, ale žádné konkrétní údaje nejsou uvedeny. Byla jsem z toho malého tak nadšená, že mě ani nenapadlo se zeptat, kolik váží a měří. Hlavní problém byl asi v tom, že se za těch 20 minut přiřítilo asi 15 pacientek, tak byl doktor nervozní a asi nás chtěl mít rychle z krku. Hlavní je, že na žádnou vadu nepřišel. Safi, kdy jdeš na cukrovku? Já už mám žádanku, jen se ještě musím objednat. Vůbec se mi do toho nechce ....

Holky, chtěla jsem se zeptat, nějak mě začíná zlobit tvrdnutí bříška! Jsem z toho dost vyjukaná a mám strach. Trápí mě to sice už nějaký týden, doktor říkal, že jestli to není časté, že je to v normě. Ale poslední dva dny už se mi to párkrát stalo, takže je to častější. Bolesti nemám, jen to příjde a zase odezní. Setkávaly jste se s tím?
9. dub 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji mě bříško začalo tvrdnout až tak 2 týdny před TP tak ti neporadím, ale pokud to není bolestivé a pravidelné tak to prý nevadí :wink:
9. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo krásné fotečky. Oli je v té kombinézce kouzelný. A ty vypadáš skvěle. A to nám tu píšeš, jak v noci nespíš.
Vendulko, chceme jet kolem 17.7. -1.8. Daňulka má totiž ve školce prázdniny a tak toho chceme využít. Nad Itálií jsme taky přemýšleli, ale v Chorvatku se líp domluvíme. A jak jsme zjistili, tak hotely v chorvatsku all inclusive stojí zhruba stejně jak v Itálii polopenze nebo plná penze. Tak uvidíme.
9. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak mě to tam Jaji vypsali malá měla před dvěma týdny 355g, délku nevím, placentu mám na přední stěně prvně nízko a teď už vysoko.Jinak taky žádnou vadu nenašel kromě toho v tom srdíčku, ale když to zkoumala dr. podruhé tak říkala, že funkce srdíčka je v pořádku a že se nemám ničeho bát. :slight_smile: Jaji a bereš magnézko?
9. dub 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji na cukr jdu příští týden ve čtvrtek. Jajuldo myslím, jsi nic nepila při vyšetření na cukr, jen odběr krve ne? každý dr. to dělá jinak.
9. dub 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, u Daňulky to bylo ještě po staru - to jsem pila glukosu, ale teď už je odběr krve.
9. dub 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, magnézko beru denně 6 tablet a to už skoro od začátku těhu, takže fakt nevím, v čem by to mohlo být. Raději nic nedělám, jen sedím, ať něco nepokazím. Asi zkusím příští týden zaskočit k doktorovi, aby se na mě mrknul, jsem z toho dost nervozní. Ani to běhání na záchod mě neopustilo! Spíše naopak, takže povětšinou jsou to jen tři kapky a nic víc. Nevím, jestli je malý tak nízko, že mi tlačí na močák?! Posledně mi doktor říkal, že mám placentu dost nízko, ale že by se to růstem mělo vytáhnout výš.
9. dub 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Jaji mě tvrdlo břicho už od 17tt. a taky mě to dost vyděsilo, tak mi doktor napsal magnosolv, ten se rozpouští do pití a mám ho napsaný jen jednou denně a opravdu mi pomáhá!!!6e mi ten jeden sáček stačí.Bříško mi tvrdne jen občas a to jen lehce, ne jako dřív.Ale je pravda, že to nic neni, pokud k tomu nemáš bolesti!!!Bříško se tim připravuje na porod a je to sval, tak pracuje.A 10x tvrdnutí za den je prý normální a to ty zřejmě ani nemáš!!!Jinak cukr už mám taky za sebou.U nás se to dělá tak, že jsem přišla ráno na lačno, odebrala mi krev, s tou jsem si šla do laboratoře, tam jsem si chvilinku počkala na výsledek hladiny cikru, když jsem se s tim výsledkem vrátila, tak sestra uvařila sladký čaj až když jsem ho vypila, tak od té doby mi běžel čas 2hodiny a po této době mi odebrala krev znovu a zase jsem si s tim šla pro výsledek, takže jsem vlastně hned ten den věděla, že je vše v pořádku!!!Ale každý to dělá jinak.Zítra si jedeme s manželem pro kočárek a ještě ostatní věci pro naší prdelku.Tak už se docela těšim, akorát nejsem nadšená z toho, že v té prodejně neberou kartu, takže budu mít u sebe přes 20 tisíc a z toho mám opravdu lufty!!!Nerada se někde procházim s vělkýma částkama u sebe, tak přemýšlim, že si je dam do podprsenky :grinning: :grinning: Tak jsem zvědavá, co všechno nakoupíme a nejhorší bude ten nekonečný výběr, to potom nevim co dřív :grinning:
9. dub 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Míšo, tak jsi mě trošku uklidnila :slight_smile: . Já už po tom stehu mám ze všeho strach! To tvrdnutí mám jak kdy, ráno v posteli mi ztvrdlo na kámen, přes den to bývá slabší. Snad se do toho limitu 10x vlezu! Ale i tak si myslím, že toho magnezka neberu zrovna málo, tak bych ty problémy ani mít neměla. Uvidím, jak mi bude po víkendu.
A jaký jste si vybrali kočárek? Já pořád nevím. Mám vybrany docela úžasný od firmy Gesslein, ale prodává ho jediná firma v republice a je to až v Pardubicích, což je pro mě skoro přes celou republiku. V záloze mám Jané slalom 2009, ale raději bych na náš terén volila čtyřkolku.
9. dub 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já na zátěžovém testu normálně pila glukózu - vzali mi krev před a pak 2h po a do týdne byly výsledky. Bylo toho na vypití 0,5 l a musely jsme to stáhnout za 10min :wink:
9. dub 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji mě před čtrnácti dny dr. taky řekl, že mám placentu dost nízko a tento týden mi řekl, že je zase vysoko. Ona tím jak roste bříško tak se posouvá spíše nahoru. Tak neboj to se může ještě upravit. Děkuji Jajuldo, mám pocit, že mi říkala, že bude jen odběr krve, že asi nic pít nebudu. Je víc možností jak udělat test na cukrovku.
Jaji tvrdnutí bříska je od určitě od dvacátého týdne i normální děloha se tak připravuje na budoucí porod. Pokud to nemáš celý den tak je to dobré a pokud to opravdu nějak výrazně nebolí. Naordinuj si klidový režim, nic těžkého netahat a magnézko bereš, takže o to líp. Někomu dokonce tvrdlo břicho i 40x za den i když bral magnézko a porodil normálně v termínu. Neboj. :slight_smile: může to být taky tím stehem, myslím, že to tak měla i Vendulka.
Jinak já dnes byla na kafíčku s kamarádkou a koupila jsem malé v H§M úpletové šatičky ty může mít tak od druhého měsíce a pod to bílé dupačky a taky jedny letní šatičky na příští rok úplně úžasné neodolala jsem :grinning: :grinning: manželovi se taky moc líbí. Tak mám radost. Jaji kdy asi tak budete kupovat kočárek a postýlku já nevím. kdy jste to holky začali kupovat vy. Nechci to nechat na poslední chvíli.
9. dub 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ani nevíš, kolikrát už jsem měla ty úžasné miminkovské věcičky v rukou! Ale říká se, že před 24. týdnem se nemá nic kupovat. Sice nejsem kdoví jak pověrčivá, ale tady jsem prostě odvahu nenašla. Takže doma zatím vůbec nic nemám. Ale už bych měla začít, protože nikdy nevím, kdybych se náhodou ocitla v nemocnici, tak bych taky mohla zůstat bez výbavičky. Postýlku mám docela vybranou, tak jako ty, na kolečkách a s šuplíkem. Jen si nevím rady s tím kočárkem :unamused:. Kočárek od Gessleinu se musí objednat nejpozději v 6. měsíci, protože se vyrábí pro zákazníka, tak aby se to do porodu stihlo. Jen je opravdu problém ta zvdálenost, takže pořád váhám. Safi, pro který kočár jste se rozhodli?

Díky za povzbuzení, že to snad tak tragické nebude. Tolik bych to neřešila, ale mám strach s tím stehem, aby to neavizövalo předčasný porod. Při mé smůle je možné všechno!
9. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji já už prostě na pověry nechci věřit, chci si to užít. Zatím jsem koupila jen drobnosti. Představ si, že jsou i ženské, které ještě nejsou těhotné a už kupují věcičky, to mi přijde divnější. Myslím, že bychom klidně mohli začít i něco kupovat. Po velkém UZV už máme tak co. Já jsem nechtěla kupovat až po tom, uzv, až jak dopadne. Teď už koupím co se mi bude líbit. Mám ještě věci co jsem nosila já a od tety děcka tak to proberu a co bude chybět tak koupím. Jinak jsem si říkala, že oživím háčkování a něco pěkného ji uháčkuji tak uvidím co z toho vyleze :slight_smile:
No Jaji u nás bude asi ten Casualplay. Manželovi se hrozně líbí a žádný jiný nechce vždycky mi na nějakém jiném najde něco co hrozně zkritizuje a mě to odradí. Ukazovala jsem mu i ten Jané, ale ten se mu vůbec nelíbí a vadí mu jen to jedno kolečko, že by raději aby bylo zdvojené a velikost a všechno, takže fakt nevím. Ještě se dívám tak uvidím. Dokonce oslovil ve městě jednu paní co má Casualplay jak je s ním spokojená a jak dlouho v něm měla malé a říkala, že je super a malý tam byl přez zimu kdy měl fusak a 9měsíců a že vpohodě. Sice moc místa už tam potom neměl, ale říkala, že už stejně pak přejdou na sporťák. I tak je devět měsíců dost. Ono i ty kočárky tak dělají že do těch 0-9měsíců a jak začne sedat tak chcou potom děti vidět a jdou do sporťáku. Taky se mi u něj líbí polohovací vajíčko, protože v tom normálním by mělo být mimčo max. 3hod. pak si kazí záda.A kolikrát ti v autě mimčo ve vajíčku usne a nebudeš ho přece budit. Líbí se mi i že je lehký i na složení tak uvidíme pro co se rozhodneme. Ale asi pro něj. manžel ho hrozně chce. :wink: :slight_smile:
9. dub 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hezké, že tvůj manžel bere výběr kočárku tak zodpovědně! Ten můj ne, takže to zbývá na mě :unamused: . Kočárek je velmi důležitá věc, člověk to nesmí podcenit, aby si to pak neomlátil o hlavu! Pomalu už si sepisuji seznam, co všechno bude třeba nakoupit a už teď vidím, že je toho vážně dost :grinning: . Taky bych chtěla proutěný košík s nebesy, abych byla doma mobilní. Postýlka je na pohyb moc velká, takže košík mi přišel jako dobrá varianta. Já háčkovat bohužel neumím, takže si budu muset vystačit s obchody a ono na holčičce to vždycky vypadá lépe, takže pěkně pracuj :slight_smile: .
9. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak nás zítra čeká vítání občánků,tak jsem na to zvědavá!!
Já začala kupovat výbavičku po 20tt těhu!!čekala jsem na ten velký UZ a po něm jsem se na to vrhla!!Tak holky s chutí do toho!!Pěkně jsem se v tom vyžila,i když je pravda,že jsem cvok a líbilo se mi úplně všechno!! :grinning: Mít miliony,tak vykoupim snad celej krám!! :grinning: :grinning: Ale je to super začít nakupovat výbavičku!!
U nás se test na cukrovku dělal jak psala Ivča,taky jsem musela vypít ten sladkej hadinec :angry: a po 2 hoďkách jít na krev a ještě odevzdat moč!!Strávila jsem tam skoro celý dopoledne!! :unamused:
My máme kočárek normálně čtyřkolku a nemůžu si ho vynachválit!!Nelíbí se mi kočárky co s nima nejde houpat!!Ten co máme je krásně houpací a je výbornej do terénu!!Má velký nafukovací kola a je krásně stabilní,takže já bych neměnila!!Výběr kočárku je fakt důležitej,tak si to pořádně rozmyslete,ještě na to máte čas!!
Tak zatim papa :wink:
9. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já měla kočárek od 16tt (u našich) a postýlku pak až 36tt (namontovanou doma) bála jsem se předčasného porodu a chtěla jsem být připravená a nakonec jsem přenášela a malýho vyvolávali... :unamused:
Piškotku to je super že budete mít vítání občánků.
Holky už jste si všechny žádaly o porodný ?
Jinak teda zavádím režim malýmu alespoň tím, že 18,30h koupu, pak krmím a valí do postýlky. Spí v noci po 1-2 hodinách a kojím max 25 min pak jde zase spát. Možná je to malej pokrok, uvidíme. :sweat_smile:
10. dub 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek