• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky, přeji krásný víkend, i když je zase pěkně uplakaný :angry: Safi, gratuluji k úspěšnému ultrazvuku. Ivi, sekne ti to s kočárkem, jsi maminka kočka. Ivi, jasně, že je to s Olim pokrok a bude to ještě lepší neboj. Já mám malou přisátou večer kolem osmé a nemůžu ji odtrhnout, jako kdyby se večer potřebovala uklidnit, ale cumel jí zatím dávat nebudu, když je přes den zlatíčko i v noci. Včera jsem si dala zelňačku, tak jsem myslela, že nepřežijeme noc, ale zase pohoda, pěkně si sama poprděla a bylo.
Tak jsem zmákla i toho zubaře, tak problém byl v zubech moudrosti. Tak jsem si u zubařky pěkně počkala, schválně jsem vzala Laurinku, ale i tak jsem čekala 2 a půl hodiny než mě vzala, hlavně že ta hvězda doktorka má napsaný papír na stěně, že bere přednostně kojící a těhotné, no prostě jsme s manželem akorát nadávali, Aďa už taky nemohla vydržet, naštěstí Laurinka pěkně spinkala v autosedačče. Pak mě zubařka ještě poslala na rentgen,to už bylo rychlé. No zjisťili jsme, že mi jedna stolička leží a druhá mi tlačí na kořeny. Tak se zuby ozvaly celkem v nevhodnou dobu :angry: , tak mi doporučovala to jít sekat, ale teď si to nemůžu dovolit při kojení, byla bych asi 3dny hospitalizovaná. No nezbývá mi než počkat, jak se to vyvrbí dál. Už mě to nebolí, tak to snad počká....
Jo Ivi, já už jsem byla vyřídit porodné, už jsem chtěla i provést volbu na jak dlouho chci rodičovský příspěvek, ale byla jsem moc rychlá, dělá se to až když končí mateřská :grinning:
10. dub 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, máte prďolky zdravé? Laurinka je nějaká zahleněná, trochu ji odsávám rýmu, občas jako kdyby nemohla moc dýchat, doktorka říkala, že takové malinké miminka nemůžou být nemocné, ale mi se zdá, že aji Aďa dostala rýmu, jak byla prcek.
10. dub 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkný víkend.
Ivčo já jsem si taky už žádala o porodné a o přídavky. Už mi to i proplatili. Žanetko, tu volbu rodičovského příspěvku jsi už klidně mohla udělat. Mě se paní ptala jestli to chci udělat hned. Ale stejně potřebuji ještě něco potvrdit v práci, tak jsem si to vzala na vypsání domů.
My už máme taky nějaký režim. Spinká 3x denně. Lukasík nevydrží dýl jak hoďku a půl až maximálně dvě vzhůru. Pak už zívá a začne plakat.Samozřejmě se bude prodlužovat doba kdy bude vzhůru. Ale ještě má čas. Už taky pěkně reaguje když si s ním vykládáme a pěkně se směje.
Safi, my jsme kupovali kočárek v osmém měsíci (byl u našich a jak jsem byla v porodnici, tak ho manžel dovezl domů). Ale věci už jsme nakupovali tak průběžně.
10. dub 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak víkend bude opět škaredý dešťový a nic moc teplý. Žanet sice se říká, že malé děti nemůžou být třeba nachlazené pokud se kojí, že získávají imunitu z mléčka, ale není to tak malá může mít klidně rýmu.
Kočárek koupíme asi od 7měsíce, kdyby náhodou a zaprarkujeme ho u našich, taky to bude finanční výdaj tak budu ráda, když už to budu mít z krku. Postýlku asi taky tak nějak. Oblečení už začnu i teď co se mi bude líbit tak koupím. :grinning:
10. dub 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme za sebou první samostatný výlet k našim autem - teda sedačka je těžká jak kráva, tak tak jsem ji utáhla (mám po porodu kýlu) ale dali jsme to a zítra asi i repete - ua ten teplej oběd mi to stojí :grinning: Naštěstí malej obě cesty a celou návštěvu prospal :dizzy_face:
10. dub 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak holky pěkně nakupujte!!! To bylo krásný období!! :slight_smile: Ivi o porodný jsme si zažádala asi týden po porodu!! :wink: A máš pravdu za teplej oběd bez vaření ta cesta stojí!! :sweat_smile:
Žanet tak to je blbost co ti říkala DR!!! :angry: Matěj měl rýmu a byl zahleněnej taky a to mu nebyl ani měsíc!!! Taky to chytnul od Ády- dotáhl to ze školky!!! pomáhal nám Libenar- je to fyziologickej roztok v plastovejch ampulkách- pěkně naředí tu rýmu a pak to jde parádně odsát a pak jsem ještě měla Otrivin( jako na léčbu rýmy- můžou jí děti od narození) A to nám fakt pomohlo!!! A asi tak za 4 dny už byl dobrej!!!
Tak přeju krásnou odpočinkovou neděli všem!! :grinning:
10. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Jsem tu jen na skok.Tak vítání občánků,byla pohoda,malej byl naštěstí hodnej,tak jsme to přežili!!Přidám pár fotek z vítání,tak mrkněte!!Tak zatim papa :wink:
10. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku máte krásný fotky z vítání ! Malej je moc šikovnej a velikej - moc vám to spolu sluší, všude jsi vysmátá a v pohodě :dizzy_face: :slight_smile:
11. dub 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak Piškotku krásný fotečky!! A Matěj je fakt flapák!!! :grinning: Ta naše šmudla si teď hraje s hrkačkou v košíku, tak mám čas v klidu uvařit!! :wink: A to ještě vymysleli bábovku!! Tak to vypadá že se nám bude táta vrace pravidelně na víkendy domů!!! Tak spoň tak! :wink: Bylo to dlouhý a hlavně náročný když jezdil jendou za 3 týdny!! :angry: Takhle si ho kluci užijou aspoň trošku!! :wink:
11. dub 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, úplně tě chápu jaký to je být sama - ale potřebuješ ho i ty, nejenom kluci :wink: Fajn, že ho budete mít doma alespoň na víkendy !
11. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak víkend je opravdu studený. Akorát přemlouvám manžela abychom jeli aspoň plavat, ale moc se mu nechce takže budeme tvrdnout doma. Jinak Piškotku moc Vám to tam sluší jste pěkná rodinka a malý je teda celý tatínek. Opravdu vipadáš spokojeně :slight_smile:
Jinak já jsem si na netu te´d našla letní až podzimní zavinovačku do autosedačky a taky se dá použít i jako deka do postýlky nebo kočárku :slight_smile: Tak se těším až mi přijde :slight_smile:
Jinak holky chtěla jsem se zeptat jeslti jste si nějak masírovaly olejíčkem hráz. Ani nevím nastřihávali Vás? Vím, že hráz by se měla mazat až tak kolem toho 33tt. Od Weledy jsem na to viděla olejíček.
11. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku krásné fotečky, opravdu vám to moc sluší. A Matýsek je krásný.
Nám se moc pást koníky nechcou. Nelíbí se nám to. Vydrží chvilku a pak plače. Když ho držím svisle u sebe,tak hlavičku drží krásně, ale na koníky to ne.
Safi, já mám zavinovačku do autosedačky a používám ji i v kočárku. Je to fajn. Letní zavinovčku bych si ale nekupovala, je to zbytečné. Hráz jsem si masírovala u obou. Nastříhávali mě v obou případech, ale je fakt, že mě při sexíku po porodu nic nebolí.
Zítra jdu na kontrolu k doktorovi po šestinedělí. Lukas má dnes dva měsíce. Letí ten čas to je hrozné.
11. dub 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo je to něco mezi letní a zimní miminko bude na začátku srpna a to zimní určitě nosit ještě nebude takže je to takový kompromis je to od Emitexu. Materiál je velmi příjemný a myslím, že ji využijeme. Pokud budu spokojená tak si koupím i na zimu a nebo přez ni přehodím ještě deku.
Holky vážně to letí než se nadějete tak ti vaši broučci už budou chodit. :grinning: a to naše s Jaji se teprve budou klubat na svět :grinning:
11. dub 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi já nic nemasírovala, nastřižená a šitá jsem ale rozsah škod ještě neumím posoudit. Pokud se toho bojíš, existují takové balonky na nafukování, které to roztahují postupně a připravují tělo na porod. Slyšela jsem na to hodně chvály, ale je to šíleně drahý a co pak s tím... :unamused:
11. dub 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já ji budu asi jen masírovat a spíš než já tak asi manžel protože přes to rostoucí bříško už si tam potom možná ani nedosáhnu a myslím, že manžel se toho zhostí sám a s radostí :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak holky ještě jsem se chtěla zeptat jestli máte někdo spací pytel pro mimi a pokud jo jak jste s ním spokojené. Četla jsem na něj docela dobré reference.
11. dub 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já zatím malýho dávám spát v zavinovačce - jednak je pěkně ukotvenej a nelítají mu ručičky (jako v děloze) a jednak je mu teplo. Taky se mi líp vyndává z postýlky atd... ale až mi z ní vyroste budu muset něco vymyslet - ten spacák není od věci, i když to bude asi zrovna léto... tak asi až na zimu mu něco pořídím :wink:
11. dub 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nakonec jsme byli s manželem na delší procházce. Tak mě teď příjemně bolí nožky. Spací pytel je fajn i na léto. V noci nemusíč hlídat mimičo jestli je zakryté nožičky má pořád v teple. A některé pytle se dělají se zipem od spodu do boku což je fajn na přebalování. Taky prý je menší riziko toho, že si mimčo vrazí nožičky mezi šprušle. Určitě budu mít i zavinovačku ale přemýšlela jsem i nad tím pytlem. Pokud narazím na nějaký pěkný za dobrou cenu. :slight_smile:
11. dub 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, konečně nám jde net! :unamused: Něco na chodbě v paneláku nám spravovali a vůbec to nešlo ten net...Vendulko tedy tě obdivuji, 3 týdny vždy sama, teď to bude o mnoho lepší!! :slight_smile: V tomhle obdivuji i Ivču, že to zvládá vše sama! Já tedy popravdě si myslím, že druhé dítě zvládám líp jak první, ale už jsou ty děti zase 2. Jsem ráda, když přítel přijde večer domů a dětem se chvíli věnuje on. :slight_smile: Spěchám do školky, zase se ukážu... :wink:
12. dub 2010 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u doktora kontrola po šestinedělí v pořádku. Dokonce mi hned zavedl tělísko. Říkal, že období od šestinedělí po první měsíčky je nejlepší na zavedení tělíska. Jsme sice o 5500,- Kč chudčí, ale na pět let mám pokoj (doufám).
Jinak Safi já mám taky zavinovačku od Emitexu a jsem s ní naprosto spokojená. Na spaní používám zavinovačku. Abych pravdu řekla, ten spací pytel mi přijde celkem zbytečný. U Daňulky jsme ho neměli a spával v pohodě. Ale je fakt, že pokud bude cvrkouš cestovat v postýlce, tak je to i bezpečný.
Jinak myslím, že masírování té hráze je dobrá věc.
12. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem ráda, že ti kontrola dopadla dobře. Teď když máš tělísko aspoň se nemusíš hlídat s manželem :grinning: Jo Lucinko dvě děti už je záhul vidím to u švagrové a to ten starší je pěkné kvítko :grinning:
Jinak dnes je opět hnusně ach jo :unamused: Před dvěma lety jsme skoro touto dobou měli svatbu a měli jsme krásně :grinning: Jsem zvědavá jak to s manželem oslavíme.
12. dub 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak Safi já ten spací pytel mám na malýho a jsem s nim spokojená!!Malej se mi neodkope a má v tom krásně teploučko!!V zavinovačce mi spal asi jen 14 dni a pak už si chtěl kopat nožičkama a v zavinovačce tolik toho pohybu neměl!!
Jájuldo!!jaktože ti doktor zavedl tělísko??Taky jsem ho chtěla,protože antikoncepci už nesmim kvůli té krvi a mě gyndařka řekla,že tělísko se zavádí jen při menstruaci jinak ne!!Takže já musim čekat než to dostanu a jelikož kojim,tak tady klidně můžu být ještě dva roky bez antikoncepce!! :rolling_eyes:
12. dub 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku to není pravda. Tělísko se zavádí nejpozději sedm dní před menstruaci. Ale teď je nejoptimálnější doba na zavedení. Mám tělísko Mirene.
12. dub 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo jak dlouho jsi se čistila po porodu. A to už ti naběhla ms, že už ti ji zavedl nebo koncem šestinedělí je to nejlepší pokud nemenstruuješ. Taky nevím jak to je.
12. dub 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ani nevím jak to po porodu budu řešit, tělísko si asi nedám a antikoncepci taky zatím nechci. Budeme si asi dávat pozor jako vždy. Antikoncepci jsem brala asi jen dva roky a pak jsme si dávali pozor.
12. dub 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, tak jak už jsem psala tělísko ti může zavést kdykoli, když kojíš a MS ještě nemáš!! Naopak to doporučujou právě než dostaneš MS!!! Já na něj jdu za měsíc!!!! :wink: Na to Mirene
Safi dostat MS můžeš hned po šestinedlí ale taky až za rok!!!! Pokud pravidelně kojíš!!! Já to ještě nedostala a jestli to bude jako u Ády tak to dostanu asi tak rok po porodu!!! :wink: Jo a ohledně těch zavinovaček! Tak zavinovačky jsou faj a pokud bude mimísek v zavinovačce tak jsou pytle na spaní na nic!!! Stejně bude prcek spát v zavinovačce!! Tak myslím že je to Safir zbytečný, kup si až větší a ne ty nejmenší!!! :wink:
12. dub 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a už jsem vyřešila problém s mojema přebytkama mlíka!! Dnas jsmem byla na odběrech a od zítřka si budou brát naše mlíčko na neonatologii do HK!!! Tak tam dobře poslouží!!! Budu dostávat od nich sterilní lahvičky a sanitkou to budou vozit tam!!! Stejně tak jezděj skouro denně s odběrama tak budou vozit i mlíčko pro prďolky!!! :slight_smile: :grinning: Snad budou pak přibejvat jako ten náš šmudla!!! :grinning:
12. dub 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, to je krásný že dáš mlíčko malým prďolkům - někdo je línej a vylívá to a přitom je to tak vzácní tekutina ! :dizzy_face:
Hoky vy mě nakonec s tím tělískem ještě zvikláte. Já do sebe žádnej takovej mechanismus nechtěla - ale jak to tak poslouchám... no nevím nevím, mám ještě na rozmýšlení čas, uvidíme :wink:
13. dub 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi výhoda tohodle tělíska je, že můžeš kojit jak dlouho chceš!!! A nemusíš brát spešl antikoncepci pro kující!!! :wink:
13. dub 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím že výhod tělíska je víc. Hlavně se nemusí na nic myslet a taky se ušetří. A zavedení nebolí. A taky je možné, že se nedostaví menstruace, takže pěl let bez by bylo super.
Safi, manžel si taky dával pozor i když jsem brala prášky. Ale občas nebo někdy to může ujet a já už další dítě nechci. Takže jsem ráda, že mám tělísko a doufám, že bude vše v pořádku.
Vendulko jsi skvělá, že dáváš mlíčko druhým. To je od tebe strašně krásné.
13. dub 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vendulko klobouk dolů, taková "výpomoc" se cení!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: Někdo se tu ptal, za jak dlouho po porodu se dostaví měsíčky?? Tak já se k dotazu přidávám... :sweat_smile: Já už si to u Karolínky nepamatuji, a včera jsem právě začala trochu krvácet, jakoby slabý menzes mi to přijde. Včera to byli 4 týdny od porodu....tak nevím, zda je to ještě dočišťování nebo co to je. :confounded: A už vlastně nekojím, tak vážně nevím. Dávám do alba nějaký fotky nový. :wink: Piškotku na vítání občánků vám to moc sluší!! :slight_smile: My už dostali taky pozvánku, jdeme za 14 dní. :slight_smile: Jinak včera jsem začala dávat ty BABY CALM kapky...Piškotku dávala jsi mu těch 10 kapek před každým jídlem? nebo jen někdy? Kubík po tom ještě víc tlačí a kolikrát nic, ale když se podaří, to je prd po těch kapkách, jak od starýho chlapa., :grinning: :grinning: Jinak spací pytel mám taky, ale už větší, ted ho ještě nepoužívám, ale pak budu. Na Káju se mi osvědčil!! U nás zavinovačky neprošli, malej je radši, když má "volnost". Jo a hráz jsem masírovala (a to opravdu poctivě) u prvního dítěte, a nastřihávali mě, i když Kája měla jen 2,7kg.(jen 3 stehy byli). U Kubíčka masírování žádný, měl 3,8kg a nastříhávání nebylo. Trošku jsem rupla, ale ani jsem to nevěděla(jen 2 stehy). Tak určitě je to na něco dobré to masírování. :slight_smile: Porodní asistentka nám to v těhu taky doporučovala........................................no jinak Kájka byla týden ve školce a je opět marod a já už chytla rýmu od ní. U nás teď pořád prší a oni chodí se školkou ven i v dešti, bez pláštěnek, deštníků. To je jako normálka tam. :angry: Děti nasadí kapuce a jdou. Třeba jen obejdou školku ale i tak je to dobrých 20 min na dešti. Máme poblbanou ředitelku, prý se děti musí otužovat. No tak mám holku zase doma. nenadělám nic.
13. dub 2010 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek