• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Luci to není možný, Kája je furt nemocná. To je fakt poblbaná ředitelka. To ještě nemáš měsíčky, já si to taky myslele, ale doktor mi říkal, že to bylo dočišťování. A ty jsi ještě v šestinedělí, takže v klidu, to můžeš občas krvácet. Luci napadlo mě, když Kubík tak trpí na prdíky, co změnit mléko? Třeba zkusit jinou značku. Jinak já jsem ty kapky dávala před každým jídlem a když hodně prdíkoval tak i mezi jídlem. Teď už mu to prdíkování jde líp, ale taky občas mu pomáhám s nožičkama.
13. dub 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak fotky jsou moc krásné moc ti to na nich sluší a malý je překrásný, jen přemýšlím na koho je podobný :slight_smile: Máš obě hezké dětičky. S těma nemocema je to blbé. Obzvlášť pro maminky co mají doma ještě malé prďolky a musí lítat ještě kolem těch větších a nemocných. No otužovat jo, ale s mírou. Vendy je fajn, že máš využití pro svoje mléčko, aspoň si nějaký prďola pošmákne :slight_smile:
13. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Safi děkuji :slight_smile: Já sama nevím, na koho je podobný. :slight_smile: Rty má po taťkovi, to je jasný, zbytek se ukáže časem. :grinning: Jajuldo když je Kája doma, je zdravá, to už jsme si "ověřili". Opravdu to vždy dotáhne jen ze školky. O změně mléka jsem přemýšlela také, ale prý pokud trpí na prdíky, nepomůže to, říkala obvodní. Kája měla to samé, mléko jsme i střídali a stejně trpěla. :unamused: Teď používám Nutrilon. Jinak děkuji za rady ohledně MS a kapiček. :wink:
13. dub 2010 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, Nutrilon je dobré mléko. Ale je i proti nadýmání. Teda mám pocit. Taky jsem ho používala a vím že bylo několik druhů. Já jsem to s tou Kájou nemyslela zle. Je mi jasné, že to dotahne vždycky ze školky. Tam na to ostatní matky kašlou a klidně dají i nemocné dítě.
13. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!
Luci!!Kubík je nádhernej a Kája taky!!Tobě to na těch fotkách moc sluší!!Já kapky dávala taky před každým jídlem a všech deset a malej byl spokojenej,zaprděl si a byl klid!! :grinning: Teď už jsme asi měsíc úplně bez kapek a malej si prdí sám o sto šest!!
Tak holky na to tělísko se teda musim zeptat svý gyndařky znova až tam půjdu,protože mě vážně řekla,že se zavádí jen při MS!! :rolling_eyes:
Vendulko!!to je moc a moc dobře,že posíláš mlíčko na neonatologii!!Ono to těm mrňouskům tam prospěje!!
Tak zatim papa :wink:
13. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo pěkná fotka malého, ten teda ty kukadla má. Holky mě tak honí mlsná po něčem sladkém a doma nic není ach jo. Tak to teda nevím čím to zajím :angry: a to mám ve čtvrtek ten test na cukrovku. Já bych te´d pořád jen jedla :grinning: Doufám, že jste měli taky takové období. Jinak dnes mi napsali, že mi posílají tu zavinovačku tak se na ni moc těším. Našla jsem i pěkný spací pytel ale nevím kterou velikost jestli od 2-6měsíců nebo od 6-12 měsíců. Ale je docela za dobrou cenu a má rozepínaní zipem po boku.
Jaji už jsi se dlouho neozvala co pěkného doma děláš. :wink:
13. dub 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Já pořád bojuji s tvrdnutím bříška. V neděli to bylo docela v klidu a včera se to zase objevilo. Dneska mám zase klid. No, prostě jako na houpačce. Ale říkám si, že kdyby to mělo vliv na čípek a zkracoval se dál, tak by mě to nejspíš řezalo nebo něco podobného. Kontrolu mám příští čtvrtek, tak snad to bude dobré. Na cukrovku jsem objednaná na 29.4. sestra mě ujistila, že si tam posedím od 6.30 hod do 9.30 hod. To mám fakt radost! Už abych to měla za sebou!

Holky, všechny máte strašně krásné dětičky :slight_smile: . Hlavně aby byly zdravé a to i ty větší děti. V té školce to je opravdu masakr! Na jednu stranu člověk ty rodiče odsuzuje, že dávají nemocné děti do školky a ty vaše to od nich chytí a na druhou stranu babičky nejsou, v práci tě neuvolní. Dnešní doba je fakt hrozná :unamused: .

Já o tom tělísku taky uvažuji, antikoncepci už stejně nedostanu. Jen nevím, jestli ho nechat zavést ještě před druhým dítětem. Připadá mi to trošku vyhazování peněz, když třeba za dva roky budeme chtít druhé. No, nevím.

Taky jsem včera šmejdila v katalogu Emitexu a mají tam fakt super věci. Myslím, že si už taky něco objednám. Raději bych si to ošahala, ale nemáme tady poblíž obchůdek, kde by to prodávali. Safi, kdy se chystáte na kočárek?
13. dub 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - super fotečky !! :dizzy_face:
13. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se vám daří v tomhle šílenym počasí??Já jsem teda pěkně otrávená!!Nic mě ani nebaví.Tak už bojuju s těžkýma nahama, dnes jsem si musela koupit od elastiqu gel na unavené nohy, jelikož jsem nemohla v noci ani pomalu spát, jak jsem je měla jako by těžký.A občas mě bere i křeč do lítka, takže taky nic příjemnýho.Jinak si holky budu už pomalu balit tašku do porodnice-radši!!!I sestra mi to řekla, atˇjsem radši připravená, že ona jí měla od 28tt.taky připravenou.Tak se vás chci zeptat, jestli mi budou stačit 2 noční košile??A popř.mi kldyštak některá prosim jen pro kontrolu napište, co všechno jste sebou měli a co potřebovat nebudu, děkuju moc.A taky jsem se vás chtěla zeptat na ten epidurál, jestli když si ho nechám píchnout, tak jestli ucítim vůbec, kdy mám tlačit???To mě na tom zaráží, že vlastně to tělo umrtvý, tak jak to můžu cítit??Ještě že už to máte za sebou a můžete nám tedˇ radit, ty co nás to teprve čeká.Jinak jestli mi můžete ještě poradit nějakou super stránku na kojenecké oblečení??Chtěla bych si objednat soupravu pro malou do porodnice a žádná mě zatim nenatchla, tak jestli o něčem víte, tak mi poradťe, děkuju!!
13. dub 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jaji, mi budeme kočárek řešit už asi za měsíc v tom 7měsíci a postýlku asi taky. Jinak ten materiál je super myslím, se nemusíš bát a kdyby náhodou vždycky jde všechno vrátit. :slight_smile: No já jdu na kontrolu tento čtvrtek to mám i tu cukrovku naštěstí jen odběr krve. Já teda do tělíska rozhodně nepůjdu další mimčo možná budeme chtít než mi bude končit mateřská, takže pro mě je to zbytečné. S manželem si budeme dávat pozor popřípadě kondomy, ale hormony do sebe nechci valit vžádném případě. budeme to zvládat tak jak předtím a pokud by se náhodou zadařilo dřív tak se zadaří a miminka budou brzo od sebe i když pro mě by to byl záhul, zvládli jiní zvládla bych taky. No uvidíme teď mluvím tak a později třeba jinak :slight_smile:
Jinak Míši co sebou: hygienické potřeby, vložky, kalhotky na jedno použití dají se koupit v lékárně, noční košile pokud máš svoji tak si ji vem, ale mě byly v nemocnici příjemnější ty jejich a taky člověk když krvácí tak si aspoň nezničí svoje, a docela to maminky i využívají sice jsou veliké ale je v nich dobře, boty, ponožky a pak už věci pro miminko. Míši ten epidurál vyloženě tělo neumrtví zmírní křížové bolesti. A rozhodně poznáš kdy máš tlačit. On tě bolesti nezbaví úplně jen to zmírní. A pokud se dá epidurál už moc pozdě při rozjetém porodu tak to ani moc nepomůže.
13. dub 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Luci Moooc pěkný fotečky!
Tak sebou do porodnice: 2 jednorýzový kalhotky( stačí 2- přeperaš je a sjou skoro hned suchý), Porodnický vlažky- lékárna, Košilka ale nemusí být- já měla 1 den po porodu jejich a pak už svou- cítíš se jak ,,člověk"!! Pak hygienu, ručník 2X( jedn tmavej na spodek, a druhej na zbytek), pantofle, ponožky, něco na pití(neperlivýho), čokoládu- bude se hodit po porodu, Věci na prcka- ponožtičky, čepička- obyč bavlněná, a doporučujou i kosmetiku v jaký pak budeš koupat doma, vlhčený ubrousky, plíny. Věci na odvoz domů nachystej manželoj doma- on to pak doveze, netahej to sebou, a nabal si i věci pro sebe na převlečení- nikdy nevíš jak budou vypadat věci v čem tě přivezli!!! Jo a k porodu si vem žvejkačky, jelení lůj a ještě jeden tmavej ručník navíc!!! Nic víc opravdu nepotřebuješ- mám to 2X vyzkoušený!!! :grinning:
13. dub 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko děkuju za radu.Ještě by mě zajímalo, jestli má manžel nárok od státu na nějaký den volna, aby byl se mnou doma po porodu???Nevíte to náhodou??Nebo je to blbost??Docela by mi to pomohlo, než se zaběhnu, tak by se mohl postarat aspoň o kuchyň :slight_smile: Jinak holky prosim vás, měli jste poprvně taky strach z oblékání a koupání miminka???Pořád myslim na to jaký to bude po porodu bobíček, tak sbojim abych to s ní zvládla.Ale ono to přijde asi nejspíš samo, až jí budu mít v náruči, než když je takhle ještě v bříšku.No jsem na sebe jako na maminku zvědavá :sweat_smile:
13. dub 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!
Míšo dej si do vyhledávače kojenecké oblečení a vyjede Ti spoustu obchůdků na netu!!Nakoupila jsem tak pro malýho spoustu věcí!! :wink: A neboj taky jsem se ze začátku bála malýho vůbec pochovat,ale určitě se do toho dostaneš a budeš super maminka!!
Vendulko ty si měla u porodu žvejkačky??Já byla ráda,že jsem vůbec nějak dýchala,při svý šikovnosti bych ji určitě vdechla a ještě by museli zachraňovat mě!! :grinning: :grinning: Jsem na to expert!! :slight_smile:
13. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo - nám doporučovali ještě hroznovej cukr kvůli energii (nemusíš mít na nic chuť ani třeba na tu čokoládu) pak jsem si brala Tofiffee pro PA na porodní sál - pokud by byla dobrá že jí něco nechám a pokud špatná, tak to splácnu později sama (nechala jsem jí to a byla potěšená) a na spodek jsem měla ještě kromě normálního sprcháče na tělo Lactacyd. Někdo si bere i fén na sušení jizvy. Po porodu se má sprchívat 10-15x denně (by mě zajímalo kdo to s prckem zvládá, já byla ráda když jsem se do sprchy dostala 6-8x za den) A rozhodně měj dvě tašky jednu pro sebe na sál a první hodiny po porodu (dej tám pár plínek, já si musela půjčovat než mi mamča dovezla Oliverkovu tašku, kde jsem je měla) vatový tyčinky na pupík byly v porodce k dispozici, ale měla jsem i svoje a Bepanthen si vezmi taky ! my dostali malinkej vzorek zdarma, ale byl hned pryč a je to potřeba. Na žvejkačku jsem neměla ani pomyšlení - jak píše Piškotek, měla jsem plnou pusu dýchání a vzdechů :dizzy_face:
Jinak já epidurál měla a zmírní prý 60% bolestí. Mezi kontrakcema to bylo dobrý, ale kontrakce cítíš jako "kráva" a rozhodně to není umrtvený, jen ztlumený. Pouze kdybys šla na CS tak ti přistříknou a to se pak opravdu umrtví, aby do tebe mohli řezat.
Já když koupu malýho tak je tak slizkej a mokrej že mám strach ještě teď že mi vypadne, ale na to si zvykneš a otupíš - nikdo jinej to za tebe neudělá a ten mrňous to potřebuje - navíc jsou miminka opravdu odolný. Někdy se až divím co vydrží, když mu lítá hlavička po kojení než se zapnu a můžu se mu věnovat :sweat_smile:
14. dub 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak nám tady zase prší a to jsem chtěla jít ven. Ještě štěstí, že máme zasklený balkón, to je super. Včera tam malý byl celý den a přitom byl na vzduchu. Fakt super.
Vendulko na co jsi měla při porodu žvýkačky? Jestli můžu Míšo poradit, tak si vem těch vložek víc (3 balíky), ještě bych dodala prsní vložky (podle mě jsou nejlepší Chicco), kojící podprsenku, bepanthen, sprchový gel (ten si vem k porodu), léky jestli nějaké používáš, kosmetiku pro sebe. Já jsem si svoje pyžamo nebrala. Naprosto mi vyhovovala ta košile co maji v porodnici.Je super. Teď jsem si brala ještě župan, ale ty budeš rodit v létě, takže je celkem zbytečný. Nám v porodnici dali kosmetiku na prcka, takže tu jsem si nebrala. Oblečení taky dostaneš na miminko, látkové plíny na přebalovací pult taky (teda mi jsme je měli). Jinak když něco zapomeneš, tak ti to manžel donese. Mě tam taky nesl vložky, vodu (celý balík) a to jsem každý den vypila ještě ten jejich čaj. Jestli ti můžu doporučit,tak si v lékárně kup kvalitnější sprchový gel na intimní hygienu. Já jsem měla teď s tee tree a byl super.
Jinak já mám taky věci z emitexu. Mám tu zavinovačku do autosedačky a ještě jsem si koupila fusak na zimu až bude mít Lukas rok. Teď mám z beránka, ale v zimě už bude chodit a tak ho používat nemůžu, zničil by se. Tak jsem si koupila z emitexu a je skvělý. Jinak jsem si teď kupovala věci- dupačky a bodýčka na mimibazaru. Nějak rychle Lukášek roste a ty dupačky, bodýčka, košilky co jsem měla po Daňulkovi jsou mu nějak malé.
14. dub 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to počasí teda nic moc :unamused: Nějak to holky nezvládám s tou postupkou, nechodím sem tak často, tak si to když tak někdo zase převezměte. Luci, to je s malýma dětma ve školce prostě těžké, teprve si tvoří tělíčko imunitu, tak jsou pořád nemocné. Já nevím, jak budu moct fungovat, když budu chodit do práce a bobci budou pořád na hromadě, teď mi to nevadí, když je nemocná, když jsem doma. Luci pěkné fotečky.
Míšo, tu obavu, jak se postarat o miminko jsem měla taky při prvním, v porodnici mi mamka Adrianku koupala, bála jsem se, že jí něco udělám, pořad jsem jí měla jenom zavinovačce a při druhém už to jde samo, člověk už má ty zkušenosti. Jo a u toho epidurálu jsem měla představu taky, že neucítím, kdy tlačit, ale nemusíš mít strach. Za dvě hoďky jsem měla odrozené, tak mi nestačil ani zabrat, měl by tlumit asi 70 procent.
Jo a jak to dopadlo s tou mateřskou, je třeba asi podpis prezidenta, že?
Včera mě rozesmál manžel, ptal se mě, kdy se vrhnem na to třetí mimčo? Já jsem říkala, že bych do toho šla, ale on moc nechtěl, že už je starý a že na živení 2 děti stačí... no vtipálek.
Adrianka mě taky dostala, chtěla pít mlíčko od maminky, když pořád vidí, jak Laurinka cucá, tak to zkoušela, ale to saní jí nejde, tak jsme se s manželem řechtali, tak jsem jí odstříkala, ať teda zkusí. Vždycky říkala, že není mimino, aby cucala mlíčko od maminky, tak nevím, co jí to napadlo :grinning:
14. dub 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, Daňulka cucat nechtěl, ale chtěl mlíčko ochutnat. Donesl si velký hrnek jako že dostane plný jako když mu dáváme normální mlíko, tak jsme se taky smáli. Pak si donesl lžičku, ochutnal, řekl že je to mňamka, ale že už nechce.
14. dub 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No žvejky byli dobrý na začátku!! U Ády to nebylo tak rychlý! Nemyslíš pořád na to kolik je hodin!! U Mata jsme nestihla vůbec nic jak to bylo rychlý!! :wink: No Áda mlíčko ochutnat chtěl, ale pak si neda,l protože on je přece velkej a mlíčko pijou jen miminka!!! :slight_smile: No v tom výčtu jsem zapoměla na tu podprdu!! A ten Bepanthen je fakt důležitej!! Fén jsem sebou měla taky, ale ten mi přivezl manžel druhý den, ale měla jsem ho jen na vlasy!! :wink: No a do sprchy jsem chodila pokaždý, když jsem šla na malou( doporočujou první dny čůrat ve sprše) nebo měnit vložku! To jsem i hlídala a snažila se chodit co nejčastějc-ono to šití chce suchoučko!!! Ale když jsem to zvládla 6x denně tak to je moc, jak píše Iva je to těžký pořád utíkat od prcka!!!
Jo a s tím volnem tak to fakt nevím! Ale někteří zaměstnavatelé den volna dávaj, ale je to těžký když jsou skoro všechny soukromý!! To si musí manžel zjistit sám v práci, jestli mu volno daj!!
14. dub 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji manžel by měl dostat volno, můj dostal volno na odvoz do porodnice a na odvoz, je to vlastně doprovod člena rodiny. No a pokud budete chtít být spolu doma dýl, tak pak dovča. Manžel si vzal týden, tak to bylo super.
Jo holky, pijete někdo kojící čaj nebo meltu?
14. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska mi přišla ta zavinovačka od emitexu a je krásná, světle žlutá a ve vnitř je bílá :slight_smile: Holky chtěla jsem se zeptat jakou kosmetiku používáte pro miminko Nivea nebo Biebchen nebo ještě něco jiného. Jinak jsem si dnes koupila háček a vlnu a obnovím svoje háčkovací umění uvidím jak na tom budu :slight_smile: Aspoň když je tak hnusně se zabavím:slight_smile: Jo a ještě jaké používáte ubrousky na zadeček myslím tím ty vlhčené a používáte i separační plenu, aby se nějaká ta plýnečka ušetřila?
Vím jsem hrozná, ale musím si to už pomalu začít značit a vy jste určitě už zaběhlé a švagrových se moc ptát nechci, aby si nemyslelu, že jsem úplně blbá :wink:
14. dub 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi já používám kosmetiku Hipp - je super. Na zadeček používám ubrousky Pampers ty bílé. Ale stejně skoro po každém utřítí při přebalení umývám zadeček žíňkou a pak usuším kouskem hadr.plenky. Plenky používám jen jednorázovky - Pampers.
S tím volnem nevím jak to je. Ale myslím, že pokud si manžel nechce brát dovolenou tak by šel napsat paragraf. Určitě by se doktor nevzpouzel, když by to bylo po porodu.
Žanetko, já jsem pila meltu celé šestinedělí, protože jsem na ni měla chuť. Teď už ji nepiji. Piji tu kávu Caro s mlékem. Ta mi chutná. Normální kafe zatím nechci. Čaj piji na podporu kojení a feniklový od Hippu.
14. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši myslím, že manžel má nárok a teď si nejsem jistá, ale na kolik dní, na volno k porodu, dostane myslím takovu prospustku z práce, na kterou mu dají v porodnici razítko a dokonce by to měl mít proplacené. Manžel to tak u mě měl když mě vezl na revizi do nemocnice a potom chtěl být semnou den doma. Je pravda, že pracuje ve školství, ale myslím, že nějaký nárok tam je určitě i u soukromníka. A dokonce má manžel možbnost být asi týden po porodu s tebou doma. nevím zkus se mrknout na netu :wink:
14. dub 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud žena rodí:
1. Manžel/druh má nárok na placené volno nezbytně nutné k převozu maanželky/družky do porodnice a zpět
2. Má nárok na neplacené volno k účati na porodu (čili zaměstnavatel mu musí volno umožnit, ale neproplácí ho)

Pokud je manželka/družka v porodinici a má doma starší dítě, tak má nárok na ošetřovačku na dítě - ta je placená prvních 9 dní, pokud je potřeba starat se o dítě delší dobu, tak je nárok na volno, ale není placené. To samé platí v jakémkoli jiném případě, kdy se žena nemůže o dítě starat (tedy třeba je po té zmiňované amniocentéze a musí ležet).

Pokud manželka/družka přijde z porodnice a její lékař uzná, že potřebuje ošetřování jinou osobou, tak opět má manžel/druh nárok na paragraf - tedy prvních 9 dní placených, další neplacené. To už ale záleží na lékaři, zda u ženy uzná potřebu ošetřování, po normálním bezproblémovém porodu asi těžko. Tady musí být splněná podmínka, že manžel/druh žije s ženou v jedné domácnosti (u vlastních dětí do 10 let ta podmínka být splněná nemusí).

Pokud chce manžel/druh zůstat s ženou doma a nedostane ošetřovačku, tak buď může zaměstnavatele požádat o dovolenou, kterou bude mít samozřejmě placenou, ale na kterou zaměstnavatel nemusí přistoupit. Nebo může požádat o rodičovskou dovolenou, kterou bude mít neplacenou, ale kterou mu zaměstnavatel poskytnout musí. Matka i otec dítěte mohou na jedno dítě čerpat mateřskou i rodičovskou dovolenou klidně současně, nic tomu nebrání (mluvím teď o rodičovské dovolené = omluvené absenci v zaměstnání, nikoli o o rodičovsém příspěvku = sociální dávce - na tu otec dítěte nárok nemá, pokud matka pobírá mateřskou). O rodičovskou dovoleou může požádat třeba jenom na týden, není dána žádná minimální doba, po jakou může být čerpána.
Holky tohle jsem našla k tomu jak to ti tatínci mají udělat aby s námi mohli zůstat doma při propuštění z porodnice:slight_smile: tak snad to pomůže :slight_smile:
14. dub 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky omlouvám se, že jsem otravná, :grinning: :grinning: :grinning: ale co máte do kočárku máte takové ty načinčané zavinovačky s krajkou nebo ty tenké polštářky a peřinky s krajkou. Teď v zimě to asi nemáte, ale když jste měli mimi v létě co jste měli v kočárku. Já na ty kraječky moc nejsem :unamused:
14. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir já mám do kočárku jen koupenou modrou deku!!toť vše ani žádnej polštářek a už vůbec ne žádný kraječky!!Nejsem na to a ani se mi to nelíbí a jestli bude teplo,tak ho jen oblíknu a bude ležet v kočárku bez ničeho!!Jen jsem koupila do kočárku takovou bílou dečku,aby neležel přímo na kočárku,ale měl ještě něco pod sebou jinak jsem to opravdu nějak neřešila!!No a v zimě měla samozřejmě fusak,ale to Tebe se netýká!! :wink:
Jinak já používám kosmetiku taky Hipp je bezva a teď jsem dostala od kamarádky sadu od Bubchenu a ta taky nemá chybu!!Uvidíš sama,jen nedoporučujou od Johnsonu(nevim jak se to píše),ta je prý hodně alergenní,tak nevim!!
14. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem tu jen na skok... :slight_smile: ...Na Kubíčka mám taky Hipp, doporučuju! :slight_smile: Na Kájku jsem měla Bubchen, taky super, ale Hipp mi líp voní. :slight_smile: Do kočárku jsem měla na Káju v létě jen deku a měla svůj oblíbený polštářek, jinak nic. :sunglasses: Holky kde jste vzali katalog od emitexu?já chci taky.... :grinning: mám taky fusáček emitex, Kubík už ho má teď v kočáru. Pláštěnku na kočár taky emitex. Je to cenově přijatelný. :slight_smile: Jajuldo to je super ten zasklenej balkon, babička ho má taky...my bohužel ne. :unamused:
14. dub 2010 v 15:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.emitex.cz/ Luci, na této webové adrese najdeš aktuální katalog. Je tam super výběr, fakt jsem se kochala! Safi, přes co sis objednala tu zavinovačku? Už se do toho asi taky dám :slight_smile: .
14. dub 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak děkuju za rady.A na to volno bude asi lepší, když se manžel zeptá v práci, jelikož to tam u nich neni zrovna 2x jednoduchý!!!Tedˇ dokonce nedavno vymysleli, že musí den volna hlásit 14dní dopředu!!!Takže pokud manžel bude mít třeba v noci horečky a nebude schopen jít ráno do práce, tak bude doma zadarmo!!!Jelikož to nenahlásil předem-dobrá buzerace,co???Takže se to zřejmě týká i mého porodu, jelikož to taky nemůže nahlásit přesně dopředu, to nikdo neví, kdy se bude chtít malý ven, tak mě tam odveze,ale bude to mít neplacené!!!Dnes si bohužel můžou tohle dovolit, jelikož stát je v tom ještě podporuje a nic se jim nestane, akorát z lidí dělají roboty!!!!!Jo a holky já mám ten samý problém jako safira, moje sestra mi pro malou narvala taky do kočárku zavinovačku s volánkama :confounded: popravdě já na to vůbec nejsem a ještě horší představa, že bych ty volánky měla žehlit, no hrůza :grinning: Tak nevim, jestli jí to nemám vráti, já to stejně nevyužiju, nedovedu si představit, jak v létě malou utáhnu ještě v kočárku do zavinovačky, že je to blbost??!!Když bude tak maličká, tak jí nechám dlouhý rukáv a dupajdy a nechám jí takhle volně ležet v kočárku a ne, abych jí ještě balila!!!Ona měla malou v březnu, tak to je jasný, že to využila,ale než bude třeba v říjnu ošklivé počasí popř.na tu zavinovačku, tak malý budou 3 měsíce a poshybuju, že by mi v tý zavinovačce chtěla být!!!Jinak včera jsem si přes net objednala už tu soupravičku do porodnice a ještě dupačky, polodupačka, overálky a osušky, tak mi to už zítra přijde, tak se docela těšim.Takže jsem nakonec narazila na jednu stránku, která mě nadchla :sweat_smile:
14. dub 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Miši, já na to taky moc nejsem na ty volánky, ale moje mamka se tváří jak vrah když jí řeknu, že se mi to moc nelíbí, a že nevím jestli to budu chtít. Asi to vezmu jen na křtiny, ale jinak to nosit nebudu do kočárku si pořídím nějakou lehčí deku a malá bude ležet i na nějaké pěkné plínce. Bude ještě léto tak to nemusí být zabachtaná. Ale peřinky s krajkama rozhodně ne :rolling_eyes: :grinning:
No některé ty firmy jsou fakt darebáci :angry: Safi já si ji objednala přes mimibazar, cena tam byla 477,- mylsím +poštovné89,-. už se do toho vrhni. Musíme se začít radovat z věciček a nákupů. Ještě jsme tam našla i spací pytel a dost vážně o něm přemýšlím, myslím, že to není vůbec špatná věc. :slight_smile:
14. dub 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko díky že jsi nadhodila to čurání do sprchy - já to tak dělala taky (dokonce i pár dní po návratu domů), ale připadám si jako čuně. No každopádně je to hrozně praktický a hygienický a hlavně po šití jsem si nedokázala představit že bych se měla tam dole vytřít toaleťákem.
Žanetko, piju gravimilk, kojící čaje a homeopatika na podporu kojení ricinus communis 5ch - ale všechno nepravidelně, jak si vzpomenu :sweat_smile:
Mateřskou musí podepsat Klaus, ale ten ji určo vetuje a to veto musí stihnout PS ještě přehasovat do voleb, ale vypadá to dobře že by se to dalo stihnout ! :wink:
Safirko - já používám Bubchen a Weledu, ale olejíček mám třeba Aviril - spotřebuju ho litry, malej je furt suchej tak ho mastím. Ubrousky Nivea sensitive - vlhčené. Do kočárku mám taky jen deku jako Piškotci a plinku pod hlavu, ale stejně má čepičku... krajky a krejzlíky nesnáším, je to nepraktické a složité na údržbu.
Míšo, kdyby se ty krajky jen žehlily, ale ony se i škrobí a kulmujou, aby měly stejný volánky ! :angry: A pořádnej kabrňák je až ten, kdo má ty volánky ve 3 řadách ! :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek