• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj tak já Matese taky už tolik nenavllíkál!!! Je to těžký v tomhle počasí! ale záseda je aby měli o 1 vrstvu víc než dospělák!! Takže když mám halenku a jarní bundu, tak malej má bóďo, a teplejší mikču- zevnitř má flís, punčošky, kalhoty a botky, a bavlněnou čepku! V kočáře má deku pod sebou a jednu na nožky+plímo a nánožník!! To si myslím že je až dost!!! A kdyby mu měla bejt zima tek to jednoduše poznáš! Šáhneš mu na nos, a pokud je studenej tak rychle domů!! :wink: A jak bylo včera nádherně tak měl jen bóďo a slabou mikču, čepku, punčošky a botky a byl přikrytej jen plímem a stejně mě přišel přehřátej!!! Myslím že ve dny jako byli teď už je fusak až moc!!! :wink: Myslím si že by se i ty nejmenší miminka neměli zbytečně moc nevlíkat, kolikrát se jim spíš uškodí! Prostě to opravdu beru podle toho jak je venku mě, tak oblíkám Mata + deka, prece jen spinkaj! a je fakt že jsou v kočárku krytý!!
18. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme včera byli trošku nakupovat, protože jsem zjistila, že už mám skoro všechno malé. ¨Prckovi jsme koupili první obleček, tak se mrkněte do alba na fotku. Jsem z toho úplně na měkko, pořád to žmoulím v rukou :slight_smile: .
19. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jáji krásná kombinézka. Neboj až budeš mít víc věcí, tak se na ně budeš furt chodit dívat.
S tím oblíkáním je to fakt děs. Já se přiznám, že oblékám podle toho kam jdu. Včera bylo ráno krásně, ale vzhledem k tomu, že jsme šli ke Štěrkáči (to je jezero) a tam vždycky fučí studenší větr, tak jsem oblékala tak jak když je chladněji - bodýčko, dupačky, ponožky,tence flaušové kalhoty a bundu s kapucí, látkové rukavičky a lehkou čepičku. Je ve fusaku z Emitexu co je do autosedačky a přikrytý dekou. Dneska bylo krásně taky krásně a chodila jsem mezi barákama, tak měl jen bodýčko, dupačky, ponožečky, čepičku a takovou teňoučkou kombinézku - jarní, fusak a nejdřív měl deku a tu jsem pak sundala.
Vendulko, kde jsi slyšela, že se teplota zkouší podle nosu? Vím že se zkouší pod krčkem na tělíčku, ale na nose to jsem nikdy neslyšela.
19. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak díky za odpovědi ohledně oblíkání. :slight_smile: Já mám na malého taky jarní fusak od emitexu, normální teplý fusak jsem použila jen 2 krát. Kubík zpocený nebývá, zkouším pod krkem. :slight_smile: ale někdy má vzadu, jak leží, trochu mokré vlásky. Má to většinou, když má mikču (bundičku) s kapucí. Na kapuci leží, nemá ji na hlavě...bohužel většinu těchto "vrchních" vrstev mám s kapucí. A ještě se zeptám, jak vám spí děti přes den? Malej má den, že vydrží vzhůru, že hledím, Kája ta furt spala. :slight_smile: A z toho celý den prospí, hlavně když jsem třeba 3krát za den venku s kočárem, to spí furt! Musím do školky, ze školky a pak ještě s Kájou ven...každý den 3krát vypravovat. :sunglasses:
19. dub 2010 ve 14:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, Luky taky někdy spí víc někdy míň. Ale zjistila jsem, že když je vzhůru déle než 1,5 tak už plače a je nevrlý. Takže spí tak 3x denně. Ale někdy s přestávkama, že kuká pak zas usne atd. Ale jak píšeš, že nejlíp spí když je venku, tak to my taky. Proto je furt na balóně a nebo jsme s ním venku.Jo a ještě usne, když jedeme autem. Jednou jsme byli v tesku - to jsem si myslela,že bude spát (páč byla jeho doba) a on kukal po světýlkách a ani nedutal.
19. dub 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak Jajuldo i já u dětí poznávám jesli je jim teplo podle nosánku podle ruk se to poznat nedá, a nebo za krčkem, ale když jsou zababušené tak podle nosánku :slight_smile: Jinak jsem si objednala pro malou ten spací pytel tak zítra by mi měl přijít a na mimibazar jsem jí objednala capáčky od adidasu, mírně nošené, tak už se na ně taky moc těším :slight_smile: jinak o víkendu jsme se s manželem užili v sobotu jsme byli na dlouhé procházce kolem Luhačovské přehrady a v něděli jsme byli s kamarádama na boulingu a na pizzi tak to bylo fajn. Dneska jsme byla zase s kolegyňkama v práci takže jsem to měla docela nabyté :slight_smile: jsem z toho i unavená. Jaji já mám z každé hadřičky taky radost, je to moc pěkné, na podzim a v zimě určitě užije :slight_smile: Pokusím se vložit fotku těch capáčků do alba a pak nafotím i věci co mám :slight_smile:
19. dub 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak jsem tu jen na skok!!Nějak teď nestíhám!!Taky mám problém s oblékáním,nikdy přesně nevím co mu obléct aby mu nebyla zima nebo zase teplo!!Je to složitý,ale vždycky má o jednu vrstvu víc než já!!Tak snad v pohodě!!
Tak já zas musím letět,zatim papa a Jáji super kombinézka,je kouzelná :wink:
19. dub 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem přidala ten spací pytel a botičky do alba tak mrkněte :slight_smile:
20. dub 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak teda holky moc pěkné první úlovky!! Hlavně si to užijte, při druhým už to takové není!!! :wink: Je hezky tak dělám na zahrádce, abych o vikendu měla volno, když bude doma taťka. Jinak jak je sluníčko, tak se hned zase cítím líp, jeko nabytá energií a to nemluvím o tom jak krásně sluníčkově voňavý máme prádlo!! :slight_smile: No prostě balzám na duši po dlohý zimě!!! :slight_smile: A Mates spí spokojeně celé dny v kočáru, a jak ho to venku všechno zajímá! :wink:
20. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot ------- 7.1.2010 0:12 -------- Matýsek ----- 3,5kg, 51cm
Vendulka ----- 14.1.2010 19:18 ------ Matýsek ----- 2,90kg, 49cm
Jajulda ------- 11.2.2010 9:44 ------- Lukasek ----- 3,886kg,51cm
Lucinka ------- 12.3.2010 19:40 ----- Kubíček ------ 3,8kg, 51cm
Katy m. ------- 16.3.2010 ------------- Eliášek ----- 2,7kg,50cm
Žanet -------- 18.3.2010 11:53 ------ Laurinka ----- 3,7kg,5Ocm
Iva ------- 24.3.2010 14:00 ----- Oliver ----- 3,8kg, 51cm

Těhu kontroly:
Jaji --------
Safira ----- 13.5. (kontrola +uzv)
20. dub 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji napiš mi kdy máš kontroly a já tě tam dopíšu :slight_smile:
20. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s tím oblíkáním mám taky problémy, to počasí je teď tak ošemetné a proměnlivé. My máme na hlavě a na tvářích potničky, sice každý den je máme na jiném místě, tak nevím, jestli to nemáme z toho přišného navlíkání. Pamatuju si, že je měla i Adrianka. Safirko a Jáji pěkné věcičky. Vendulko, to máš pravdu, že sluníčko člověka pěkně nabije, nevím, jestli to není ještě hormonama, ale jsem úplně spokojená a člověk je takový spokojený a má hned lepší náladu.
Luci, my máme doma šípkovou růženku a otesánka, teta se nám smála, jestli malá vůbec někdy odlepí oči. Luci, už spíte celou noc? My ještě ne, ale i tak to jde. Spíme čtyři hodiny, pak tak 2 a 2hoďky, pak si i zdřímnu na hoďku kolem poledne.
20. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, kontrolu mám ve čtvrtek 22.4.

S nákupem věciček to není tak jednoduché. Moje tchýně mě pořád straší, že náš malý bude pořádný cvalda, protože manžel i jeho brácha měli přes 4 kg!!! Já se ségrou měla normální váhu. Takže fakt nevím, co za velikosti kupovat. Jestli ty nejmenší, nebo raději větší.
20. dub 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji já velikost padesát mám jen jednu, protože to je fakt maličké, a zbytek budu kupovat větší tak tu 56 a tak dál, protože ty miminka straště rychle rostou a je to škoda peněz když v tom ani nejsou. No manžel měl něco kolem 3kg a já necelé 3,5kg tak uvidím kolik bude mít náš cvrček. Pan dr. to zatím odhaduje na 3,5kg tak uvidíme. Já budu kupovat asi ty větší a když jí to bude teď veliké tak ona do toho raz dva doroste neboj. A pokud budeme mít pěkně tak budou v botíčkách a v jemné dece nebo v plínce. Na tchýni se vykašli. Miminko si naroste jak bude potřebovat a když se to narodí stejně je to pořád maličké :grinning:
Jo Jaji a kdy máš termín ještě porodu a jméno bude teda jaké napiš mi aj jestli máte i pro holčičku i když to bude chlapeček a já to dopíšu ju? Já už se těším až se na to nakupování vrhnu zatím nakupuji věci, o kterých vím, že je doma nemáme a nemám je po kom podědit pak proberu věci po mě a po děckách a pak dokoupím zbytek.

Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot ------- 7.1.2010 0:12 -------- Matýsek ----- 3,5kg, 51cm
Vendulka ----- 14.1.2010 19:18 ------ Matýsek ----- 2,90kg, 49cm
Jajulda ------- 11.2.2010 9:44 ------- Lukasek ----- 3,886kg,51cm
Lucinka ------- 12.3.2010 19:40 ----- Kubíček ------ 3,8kg, 51cm
Katy m. ------- 16.3.2010 ------------- Eliášek ----- 2,7kg,50cm
Žanet -------- 18.3.2010 11:53 ------ Laurinka ----- 3,7kg,5Ocm
Iva ------- 24.3.2010 14:00 ----- Oliver ----- 3,8kg, 51cm

Těhu kontroly: :grinning:
Jaji -------- 22.4----------------------TP dle MS------------
dle uzv +PP ----
Safira ----- 13.5. (kontrola +uzv)----------TP dle MS -----------10.8 Jména: Sabinka, Šimonek
dle uzv + PP ----12.8
20. dub 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aho holky, tak jsme byli v poradně a máme 5950g a měříme 59 cm. Lukášek vykládal, smál se. paní doktorka říkala, že je šikulka.Na další kontrolu jdeme za pět týdnů a to dostaneme hexa vakcínu. Dneska dostal očkování na ty rotaviry.
Jáji jestli ti můžu poradit, tak kupuj tak 62. Miminko rychle roste, ale malé věci už neoblečeš.
Safi mě doktor říkal, že miminko bude mít 3,20 a pak se divil,že Lukášek byl tak veliký.
Ivčo a co Oli, už spinká líp a déle?
20. dub 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak TP dle MS mám 10.8. a dle UZ 9.8. S těmi jmény pořád bojujeme. Vypadá to na Honzíka nebo Kubíka a holčičku jsme chtěli Sárinku.
Dívala jsem se na číslo té kombinézky. Je to na dítě 2-4 měsíce a velikost 62, takže jsem se vcelku trefila :slight_smile: . Holky, díky za rady. Oči by kupovaly, ale co pak s malými věcmi, že? Zrovna jsem projela katalog emitexu a už mám vybráno. Je to objednávka za 4 tisíce :dizzy_face: . A to jsem vybrala ze stránek, kde to vychází nejlépe.
20. dub 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 22.4 (kontrola)
Safira ----- 13.5. (kontrola +uzv)

Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)

Tak jsem to napsala snad je to v pořádku :grinning: Tak to jsi se teda rozšoupla, ale pokud nemáš vůbec nic tak je to normální. Já musím ještě někde koupit deku. Musíme si to nakupování užít. Jinak já si teď ujíždím na melounech :grinning: :grinning: Můj se mi jenom směje.
20. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak teď jsem prožila normálně očistec!!Malej řval v kuse snad hodinu!!Vůbec jsem ho nemohla utišit!!Nevěděla jsem co dělat!!Asi ho bolelo bříško nebo fakt nevim,nejhorší je,že ti nedokáže říct co mu je a ty jen tipuješ!!Hrůza a děs!!teplotu neměl,tak to bylo asi fakt bříško!!Teď mi konečně usnul!!Spíš odpadl vysílením :slight_smile:
Bylo mi ho tak strašně líto,pomalu jsem brečela s ním!!
Zítra nás čeká poradna,tak jsem zvědavá kolik vážíme!!
Tak já jdu ležet,jsem utahaná,tak zatim papa
20. dub 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem - nemám sílu sem moc chodit, tak jen na skok.
Jajuldo my máme za sebou další noc kdy se kindošek budí po hodině a když už „spí“ tak vydává takový zvuky že nemůžu spát já. Jsem už jako chodící mrtvola. Navíc mě jeho dětská doktorka poslala k mýmu obvoďákovi že se jí nelíbím a že ze mě malej vycucává život. Vzali mi krev a mám špatný hodnoty tak tam dneska budu muset jít to nějak řešit. No hlavně že otesánek je vpohodě. Kdyby měl být nemocnej on, asi by mě z toho kleplo.
Fakt nevím co mám dělat aby spal víc. Ani přes den nevydrží dýl jak hodinu a to sotva stihnu vyprat, uklidit a vyžehlit. :frowning2:
Jedu už na rezervu a netuším jak dlouho se to takto dá vydržet.... Jinak paseme koníčky, snažím se ho rozvíjet, po hračkách kouká hlavně když chrastí. Měním mu polohy ale je to na prd. Pravidelně denně ho koupu aby měl režim, ale nic nepomáhá.
21. dub 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Jáji my jsme měli 56 oblečení snad jen v porodnici a týden doma. Jinak hned 62. Teď máme 68 a bude mít 6 týdnů. Spoustu věcí máme nenošených. :unamused: Žanetko Kubíček má taky po celé tvářičce potničky. :frowning2: Mu je furt teplo, i v noci. Nemůžu mu dávat ani overálky, spí jen v bodynu a ponožkách. :grinning: Jinak nespíme ještě celou noc....u Káji to bylo až nějak kolem 3 měsíce. My mezi 7 a 8 koupeme, v 8 mlíko, do 9ti hodin usne. Další mlíko v 1 ráno, pak ve 4 ráno. No a v 6 ráno je vždy vzhůru a tlačí a tlačí tak mu musím pomoct "s kaděním". Pak už nespí, ale leží v posteli a dokáže hodiny čučet do okna. :grinning: Ráno v 8 opět mlíko a buď jdeme do školky a spí v kočáru nebo spí doma. V 11 mlíko a spát(ale to spíš pospává na mě nebo doma v kočáru, někdy ani nespí, třeba jen půl hodinky), další mlíko ve 14 hod a jdeme ven a to spí v kočáru 2-3 hoďky. V půl 6 jak jinak další mlíčko a do koupání už nespí, max si schrupne na chvilku. Toť náš prozatímní režim dne. :slight_smile: :slight_smile: Už má taky svoje "návyky" a když přetáhnu nebo to udělám jinak, je řev. :slight_smile: Třeba "ví", že po 7 večer je čas koupání, je nevrlej, kňourá, jak ho okoupu, je klid. :grinning: Včera jsem si s ním po mlíčku sedla k tv, že se podívám na Ordinaci a prd....pořád plakal, vrtil se...dala jsem ho do ložnice do velké postele (pak ho dám do postýlky až usne) a byl klid. Káju jsem zas měla naučenou převážně u televize. :slight_smile: Piškotku to je nejhorší, když nevíš, co dítě chce a pláče a pláče. :frowning2: Kája mi řvávala i 3 hodiny v kuse (s malou pauzou, kdy si odpočinula, aby nabrala síly na další řev) a nevěděla jsem, jak jí pomoct. :unamused: Mě už ten pláč pak vždy úplně řezal uši, byla jsem bezradná. Naštěstí se to pak spravilo.....Jdu něco uvařit, prcek právě usnul, tak se mějte. :wink:
21. dub 2010 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi pokud vůbec nespím nedivím se, že nemáš sílu a jedeš na rezervu. Spánek tělo regeneruje a ty ho moc nemáš a navíc do toho kojíš a máš běhání kolem miminka to je ještě náročnější. Chtěla jsem se tě i zeptat jestli jsi po porodu třeba i více nekrvácela. Někdy dělá transfuze hotové divy. Brali ti krevní obraz? Pokud jsi hodně bledá a máš i mdloby a celkově tě bolí celé tělíčko, tak to bude nejspíš špatný krevní obraz. Tak ať ti to dopadne u dr. dobře a brzo se to vyřeší.
21. dub 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ivčo, to je divný, že se Oli budí po hodině spánku. Vždyť je miminko. A to ho po té hodině kojíš?
21. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivi tedy obdivuju tě...to už bych padla na hubu vysílením. To nemůžeš věčně vydržet...k tomu obvoďákovi si zajdi. Já beru železo, byla jsem bledá a motala se mi hlava. :unamused: Přesně jak píše Safi. Jinak mě vydrží přes den prcek taky třeba spát po hodince, ale v noci aspoň spí...
21. dub 2010 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi a jak ti spí,když jste venku spinká aspoň v kočárku? Miminka venku obyčejně spí líp. A ještě jeden dotaz jak moc stíháš vařit nebo ti aspoň ze začátku vypomáhají vaši, že by ti vařili? Není to vůbec na škodu. Potřebuješ i jíst, aby jsi měla energii. Nám gyndařka říkala, že si máme klidně i něco dát do mražáku, že na to vaření pak čas mít nebudeme a bude to pro nás jednodušší. Musíš být opravdu unavená. Jo holky kdyby jste chtěli postupku na kontrolu s prckama tak mi to napište a já to písnu do tabulky :slight_smile:
21. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, krevní obraz mi dělali, jsem anemická a dostala jsem Aktiferrin 2x denně na 21 dní a pak novu na krev.
Luci, já taky na hubu padám, na oči nevidím, protože jsem nevyspaná a dneska už jsem si i pobrečela. Povolala jsem záložáka (mamču) a vzal mi ho nakrmenýho ven, ale já stejně nemůžu spát protože myslím na něho - no magor... Jak nad ním nemám kontrolu tak nemám klid a mamča je dost éro, je schopná ho nechat 2 hodiny řvát jen aby mi udělala "dobře" ale to zase já nechci, no začarovanej kruh...
Jaji - ano po hodině kojím a sem tam přebaluju (ne vždycky s každým kojením) a on vždycky hledá a žere jako by nedostal 3 dny najíst....
V kočárku venku na procházce spí ale zase jen tak tu hoďku a pak krmím na lavičce...
21. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak my máme 6430g!!Jsme pěkný valibuci :grinning: Ale naprosto v pořádku!!Za 14 dní nás čeká první očkování,tak jsem zvědavá jak to bude snášet!!Myslíte,že si mám pro jistotu domu koupit čípky proti teplotě??A jaký??Vůbec netuším,tak poraďte!!
Jinak Ivčo je mi Tě vážně líto a jak psala Jájulda je vážně moc divný,že Ti Oli nespí akord když je takový mimčo!!Zkoušela si to říct jeho doktorce??Měla jsem známou a holčina jim taky vůbec nespala jen vždycky chvilku,tak je dětská někam poslala,ale nevim jak to dopadlo!!Myslim,že by to nebylo od věci,aby na něj mrkli,protože tohle je fakt divný a kojit po hodině to mi připadá taky strašně brzo,to přece ještě nemůže mít hlad!!
21. dub 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, tak se holka drž. Všechny bychom ti nějak pomohly, ale sami asi nevíme jak. Myslela jsem si, že budeš anemická. Na fotkách jsi taky bledulka. Ono se to asi hrozně poslouchá, ale někdy se i to mimčo musí nechat vyplakat, aby si nezvyklo, že při každém zaplakání bude hned po jeho. Oni jsou totiž moc chytří a ví co na nás platí. A důležité je, že ty si potřebuješ oddechnout. Musíš to brát tak, že je venku spokojený. Švagrová to má tak, malý je hrozný když je s ní, ale když ho má někdo jiný a je venku tak je to zlatíčko. Musíš být odpočinutá ty, jinak to opravdu bude těžké zvládat. Vím asi se mi to lehce říká a hůř se to dělá, vím ,že jsi na to sama a obdivuji tě a rozhodně to nemyslím nijak zle. Ale opravdu zkus se poradit s dr. Protože takhle budeš vyřízená. Kojení po hodině je opravdu zvláštní.
21. dub 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, gratuluji ke kontrolám s prckama, hlavní je, že jsou v pořádku a zdraví :slight_smile: !

Ivi, tak to se ti ani nedivím, že padáš na pusu! Malému takové spaní přece taky nemůže stačit?! Je to opravdu divné, jaký režim si nastolil. Je to sice těžké, ale zkus se trošku odreagovat a odpočinout si, když jsi ho svěřila mamce. Malému nepomůžeš, když tě zavřou do nemocnice na kapačky s celkovým vyčerpáním organizmu! Co kdyby ses na pár dní nastěhovala k vašim, aby ti mamka s malým vypomohla a ty ses nějak dala dohromady?
21. dub 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, klidně si je kup když je nevyužiješ teď tak někdy jindy. Akorát si nejsem jistá, někdy nedávno bylo v televizi, že Paralen po očkování snižuje účinnost očkovací látky, ale nejsem si jistá jestli jsem si to zapamatovala dobře. Jsou paralenové čípky myslím 100mg pro děti, nebo ještě měnší dávka nevím. Pak jsou myslím, leda sirupy. Z čípků je asi nejvíc používaný paralenový. Jinak je to teda kus chlapáka. :grinning: Piškotku a už se ti podařilo něco zhodit? Doufám, že se nezlobíš, že se ptám. Jsme jen zvědavá jak to budu zhazovat já. :angry:
21. dub 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji vidíš to je taky dobrý nápad s tím, chvilku pobyt u vašich Ivi. Zvaš to. Tím nikdo nechce říct, že jsi neschopná. Jen by jsi si víc odpočinula :wink:
21. dub 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek