• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jaji neboj to nic není prostě to někdy trošku dýl trvá než se to nastartuje a potřebuje to trošku popostrčit. :wink: Já myslím, že se nemusíš bát. Já kdysi nedostal MS2 měsíce a když jsem byla u dr. tak mi řekla, z UZV, že to bypadá jako bych byla po MS právě teď aniž bych menstruaovala a pichla mi injekci.A do toho týdne jsem to dostala. U mě už to budou 4 týdny od revize takže už se na ni připravuji. :grinning: Doufám, že dosrazí co nejdřív potvopra jedna :angry: taky se vyvajuji na sluníčku a čtu si , relax před nástupem do práce. :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
----------------------------
27.5.-Jáji (gynda)
28.5.-Safirka (kontrola)
4.6.-piskot (gynda+UZ)
12.6.-Vendulka (gynda+UZ)

Ahoj holky!!!Venku je táááák nádherně,škoda,že se to má zkazit!!! :frowning2:
Jáji mě při prvním těhu bylo celý tři měsíce zle a zvracela jsem,ale u tohohle je mi úplně dobře,že ani nepocituju,že jsem těhule až mi z toho jde strach!!Myslíte holky,že je to možný aby mi vůbec nic nebylo???Na začátku mě pobolívalo břicho,ale to už přešlo!!Jediný co mám,tak jsou citlivý prsa,ale to je fakt vše!!Jinak je mi skvěle a při prvnim jsem jen zvracela!!!Tak nevim
Jajuldo termín porodu mi vychází na 20.1.2010..Takže ledňátko :grinning: Ale to porodu dloooouháááááá doba!!Ale snad to bude ok!!Mám hroznej strach,ale snažim si to nepřipouštět a hlavně se musím přestat tolik sledovat!!!Je to hrozný!!Myslím,že když překlenu první trimestr v pohodě a bude vše ok,že se aspoň trošičku uklidnim,ale to je ještě dlouhá doba!!
26. kvě 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir, já vím, jen jsem doposud nikdy s MS neměla problémy. Tak mě zaráží, že se někde zatoulala. Když jsem byla po druhé revizi, tak mi v nemocnici píchli nějaké hormony a doktorka mi dala prášky, které jsem měla začít brát za 10dní, že mi to v brzké době vyvolá menses. Když jsem šla ke svému gynekologovi, tak jsem mu to řekla a ten mi řekl, ať ty prášky zahodím, že takhle každopádně postupovat nebudeme. Někdy si vážně připadám jako pokusný králík. Už jsem mohla mít MS za sebou. Teď, která varianta byla správná ...
26. kvě 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku ahoj, neboj to je normální. Já při prvním těhu měla akorát bolesti prsou, a neustálé říhání, ale zle mi nebylo vůbec jsem nezvracela a mám spolupracovnice co třeba taky vůbec nevěděli že jsou těhu. Ty nevolnosti se vesměs pokud jsou dostaví kolem 6-9t. a pak to ustane.Každý nemusí zvracel to ti řekne i dr.Každé těhotenství je jiné. Neboj. Ty první 3 měsíce jsou asi na psychiku nejhorší ale pak to překleneš a trošku se to uklidní neboj. :wink:
26. kvě 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku, já jsem nezvracela ani jednou. Jen mi od 7tt nebylo dobře od žaludku, ale to celý den! a vadily mi pachy. Jinak mě pnul jen podbříšek, jak se zvětšovala děloha, jinak mi taky nic nebylo. Tady je vidět, že každé těhu je jiné. Možná, že teď budu zvracet o sto šest :confounded: ! S tím sebepozorováním ti úplně rozumím, budu dělat to samé. Hold si musíš říkat, že to dobře dopadne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !
26. kvě 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jaji to je to každý doktor postupuje jinak i já jsem si toho všimla v nemocnici když jsem šla na druhou revizi po sobě. Nevím jak ti poradit leda tak že se musíš řídit tím komu důvěřuješ já své doktorce moc nevěřím a proto ji měním.Chci se prostě od svého doktora dozvědět všechny možné alternativy jak to řešit a potřěbuji od něj podporu, né blbé ksichty a podobně. Mě třeba v nemocnici řekli že mám dodržet šestinečdělí, moje dr. mi řekla, že se vlastně o žádné šestinedělí nejedná že po dvou týdnech mohu normálně začít se sexem a sportem a ona mě byla schopná poslat do práce, kde se natáhm s lidma, to mi taky nepřijde OK. Jinak to šestinedělí jsem samozdřejmě nedodržela, ale nic mě po sexu nebolelo a bylo to fajn. Bylo to moc maličké a ty změny asi nebyly ještě tak velké. Děloha se vesměs vrátí do normálu do dvou týdnů od zákroku. Tak snad to bude OK. Jsem zvědavá jaký bude ten druhý doktor, postrádám totiž v dnešní době u lékařů lidskost. :unamused:
26. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím,že každý těhu je úplně jiný,ale hrozně mě právě překvapilo,že při prvním jsem se pomalu nemohla vzdálit od záchodu jak mi bylo zle a teď vůbec nic!!Je mi skvěle!!Jen jsem občas unavená,ale žádný zvracení,žádný nevolnosti prostě nic!!Tímhle tempem za chvíli ze mě bude velryba!!Protože mám věčně hlad a můžu zblajznout cokoliv a je mi skvěle!!Jim jak prorvaná!!Manžel se děsí,aby tam nebyli dvě s mym apetitem :grinning: :grinning: No uvidíme...
Holky my máme jet v pátek do neděle na vodu!!Strašně dlouho jsem zvažovala jestli mám jet nebo ne,ale nakonec jedu!!Je to jen na víkend a hrozně klidná voda!!Kamarádům jsme řekli,že beru antibiotika na záda,takže nemůžu pít a ani nic tahat,tak to za mě všechno odedřou!!Dám na sebe pozor a manžel si mě ohlídá,ale potřebuju vypadnout a trochu se odreagovat než půjdu k doktorce!!Kdyby se nedej bůh něco dělo,tak táta je na telefonu a dojel by pro mě!!Ale je to fakt klidná vodažádný jezy,peřeje nic,tak pojedu!!ěli jsme jet ještě v srpnu na vodu,ale ta už se mě opravdu netýká!!To už budu ve 4 měsíci poud bude vše ok,tak to už určitě nepojedu!!A hlavně timhle stylem budu ve 4 měsíci vypadat jak v 9 :grinning:
26. kvě 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku, můj doktor říká jednu věc. Štřit se ano, ale těhotenství není nemoc. Klidně jeď na vodu teď i v srpnu. Když nebudeš nic tahat, tak je to jedině fajn. Vždyť budeš celou dobu na vzduchu a to je moc dobře. Vždyť já jsem do osmého měsíce chodila cvičet jednou týdně do posilky a bylo všechno fajn.
Safirko, ten doktor je moooc fajn a hrozně klidný. Hlavně vyšetření u něj absolutně necítíš. Uvidíš sama. Dům lékařů je- když půjdeš směrem od KB k Fišerovi a půjdeš dál, tak je tam průchod. Tím projdeš půjdeš dolů a na levé straně uvidíš zelený dům a to je on. Najdeš to je to jednoduché. Půjdeš do modrého patra - myslím, že je to první a tam má ordinaci. Safírko, už aby jsi se mohla taky snažilkovat. v práci na to zapomeneš nebo nebudeš tak často myslet. Doktor tě pak nechá při dalším těhu na PN pokud budeš chtít.
JO a holky, každé těhu je úplně jiné. Někdy je zle, někdy nic.... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Postupka se dobře rozrůstá.
26. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Jajuldo, jsi hodná mrkla jsem ještě na mapu tak už mám představu. V telefonu byl velmi příjemný :slight_smile: Holky myslíte, že bych měla zavolat den před tím jak jdu na kontrolu na gyndu a říct sestřičce že si budu chtít vzít kartu? Tyto situace nesnáším.
Jinak Piškotku určitě jeď a hezky si to užij.Aspoň na to nebudeš muset myslet a prospěje ti to. Chlapi to za tebe odedřou a rádi :grinning:
Jajuldo je to k nevýře že se těším na MS ale ať už je tu a můžu se začít snažit.A opravdu každé těhu je jiné ty jsi první prozvracela a druhé je v pohodě tak bud ráda, já budu ráda i za to že mi bude zle hlavně když budu těhu :grinning:
26. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, já nezvracela to byl někdo jiný, ale to je jedno. U mě to byly vždycky větší prsa (někdy citlivější) a hodně lítání na záchod na malou. Safirko, jdi si pro kartu až ten den kdy půjdeš k doktorovi. Nevolej nikam. Nebo pro kartu nemusíš, on si ji sám vyžádá. Ale pokud tam máš nějakou zprávu z revize, tak si ji raději vem. Myslím a hlavně doufám, že budeš mile doktorem překvapená. :slight_smile: :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko!!To jsem byla já kdo první těhu prozvracel a teď jsem úplně ok!! :wink: Ono se to občas plete,ale to máš jedno!!
Sestřičce bych nevolala a rovnou si na místě řekla o kartu a hotovo!!!Budu na tebe myslet a ať se Ti u novýho doktora mooooc líbí!! :wink:
26. kvě 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já u Adí neměla žádný problémy jen ty prsa! Minule mi bylo divně od žaludku ale nezvracela jsem! a teď mě pobolívaj prsa a je mě pořád těžko, říhám, a cítím se plná tak pokud bych se nehlídala tak ani za celej den nemusím jíst!! Ale od víkendu lítám pořád na malou!! :wink: A to bříško pobolívá ale dnes je líp!! :slight_smile: Je to asi pravda, že každé těhotenství je jiné!! Je mi najhůř z těch 3!! A v to doufám, že se nám snad povedla ta holčička!!! :grinning: :grinning:
26. kvě 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku počkej po porodu :slight_smile: já jsem první dva měsíce baštila 1 čokoládu denně, no manžel se taky někdy přidal, malá pořád řvala a řvala, tak nám to léčilo nervy.
Já jsem zvracela při první těh. asi od 3 měsíce a asi měsíc a půl, no u druhého jsem začla, když jsem si uděla těh. test asi v 7 týdnu, no a trvalo to tři týdny týdny, tak jsem byla ráda, že to mám za sebou a pak se to tak pokazilo. Zhruba týden, co jsem snědla, tak šlo ven.
Vendulko, já jsem přecházela k jinému gyn. asi před 5 lety, no a žádnou kartu jsem od něho nebrala. Šla jsem se zaregistrovat prostě k nové gyn. a bylo to, tak ani nevím, jestli si to gyn. vyžádala.
26. kvě 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo já jí to teda jenom řeknu co mi ukončí neschopenku.Snasd se to obejde bez zbytečných řečí. :unamused:
26. kvě 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No na to jsem Safirko zapomněla, že potřebuješ ukončit neschopenku :fearful: I kdyby blbě kecala, tak ty máš právo na to,změnit kdykoliv doktora, tak hlavu vzhůru :slight_smile:
26. kvě 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jeejdanánku, vy jste se dnes rozjeli, nestíhám koukat!! :grinning: :grinning: Jinak já jsem taky před 5ti lety odcházela k jinému doktorovi, doktorce, ale bez ničeho....kartu mi nechtěl dát, tak mi prostě založili novou. Ale to jsem ještě nebyla ani po porodu, teď už je těch záznamů víc a určitě by si ji moje doktorka "vyřvala". :slight_smile: Hlavně se nebát, někteří doktoři dělají bububu a dělají cavyky s kartami. :unamused: Jinak já měla u každýho těhu strašný motanice hlavy, někdy závratě a pocit na zvracení. Vyzvracela jsem se tak jednou dvakrát a hotovo. :slight_smile: Ale co jsem měla stoprocentně vždy, je kovová chuť v puse. :zipper_mouth: Fuj. :grinning: jsem teď stále jakási unavená, tak se mějte a hezký večer všem :pensive:
26. kvě 2009 ve 20:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer! Byla jsem se opalovat u našich, balzám na duši! Alespoň jsem trochu chytla barvu! Koukám, že jste rozjely diskuzi! K té kovové příchuti v ústech se přidávám. Z toho jsem doslova šílela. Rvala jsem se od rána do večera bombarama, abych se té chuti alespoň na chvíli zbavila, ale moc to nezabíralo. Trápilo mě to až dokonce, takže nemám představu, kdy to ustává. Jestli to mělo být až do porodu, tak má úcta. Jinak zítra jdu na tu gyndu, už teď jsem vyklepaná. Myslím si, že už mě uschopní a já budu muset příští týden do práce :cry: . Člověk si doma zvykne a navíc, v takovém úžasném počasí, nač sedět v práci! Ale co nadělám.
26. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné i když zamračené ránko. :frowning2: To sluníčko bylo vážně fajn. Holky mám dotaz - odkdy jde HCG zjistit v moči? Jste zdravot.sestřičky tak to možná budete vědět. Všude píší, že tak 2 dýny po uhnízdění :sweat_smile: :sweat_smile: -
27. kvě 2009 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajoldo HCG v moči se může ukázat už 11 den po oplození!!! Takže to může být už 25 den cyklu!!! :slight_smile: Tak ti držím pěstička ať se ti brzo ukáží // :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Teda vy jste spisovatelky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Taď jsem dočetla. Já teď na PC moc nejsem, ještě doděláváme tu předsíň, ale ne v domečku, ale v bytě :slight_smile: :slight_smile: Navíc jsem přes víkend vybalovala věci, co kluci přivezli ze školy v přírodě a z výletu, takže peru a peru... a čeká mě žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a k nevolnostem, u kluků mi bylo spíše nevolno, třeba v řeznictví, u salámů a tak... to jsem nemohla ani nakupovat, ale nebylo to dlouho a přešlo to celkem brzy. Zato teď mi bylo špatně opravdu hodně, a to až do 12. týdne. Nemohla jsem skoro nic sníst, ale pomáhala mi ta zázvorová lízátka z lékárny. :wink:
Kovová příchuť v puse se mi ztratila zhruba s těmi nevolnostmi, u kluků vím, že jsem to taky měla, ale jak a kdy to skončilo už si nepamatuju.... to víte, už jsem starší mamka :slight_smile: :slight_smile:
Já tedy zatím čekám na 2 MS, měla dojít už včera, ale zatim nic. Zítra jdu na kontrolu na gyn. tak se doktorky zeptám, jestli je to dole v pořádku, a můžeme se začít už pomalu snažit, nebo musíme opravdu vydržet ještě po té třetí. Myslím, že mi bude chtít ukončit nemocenskou, ale zkusím si ji nechat převést k obvodnímu, už jsem s ním o tom mluvila. Tak mi držte palečky, ať mi to dobře dopadne.
Jinak nám se bouřky tentokrát vyhly, ale před chvílí začalo docela silně pršet.
Safirko s tou kartou chápu, že máš obavy, také tyto situace nemám ráda, ale máš na to nárok, tak co.Jinak já jsem měla praktického lékaře, a ten přechozí s tím dělal hrozné problémy, takže si to doktor vyžádal sám..
Piškotku ty se drž, doufám, že vám vyjde počasí a ty si to užiješ na té vodě.
Tak zatím pa pa a držte se všechny :slight_smile: :slight_smile:
27. kvě 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Jajuldo, máš dojem, že by se to tentokrát povedlo :slight_smile: ? Moje známá má ovulku zrovna, když má menzes a její muž není zrovna nakloněn tomu se v těchto dnech snažit o miminko. Člověk si fakt nevybere! Tak já jdu za chvíli na tu gyndu, držte mi palečky....
27. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji26, budu držet palečky. :slight_smile:
27. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jajuldo, doufám, že se to povedlo. Někdo říká , že v moči to jde zjistit dříve jak v krvi a někdo naopak docela se to různí. Já jsem si koupila test který to zjistí asi tak 8 den od oplodnění stál 70,- ale zjistil mi dost brzo, že jsem těhu ani druhý den na uzv ještě nic nebylo.Tak ho zkus já si totiž předtím zkoušela normální od Mamatestu po vynechání a ten nebyl tak citlivý a ukázal mi jenom jednu. Tak držím pěstičky :grinning: Holky kéž by se nám všem zadařilo.Jaji vidím, že s neschopenkou jsi na tom stejně jak já, mě se taky do práce nechce, ale bohužel penízky potřebuji a místama se nudím :frowning2: Takže najednu stranu změna a třeba mi pomůže a v práci se moc neohřeju. :grinning: Děkuji za rady ohledně karty. Snad to půjde bez větších caviků.Jinak sluníčko jsem si včera taky užila ale dnes asi ne, ale moc u nás v noci nepršelo.Tak hezký den holky :wink:
27. kvě 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se holky hlásím jako třetí Májovka. MS mám sice dostat až v pátek, ale už v pondělí mi test ukázal //. Takže se nám zřejmě zadařílo 10.5. :grinning: :grinning: . Ještě chci počkat co bude v ten pátek, kdyby náhodou :unamused: :sunglasses: Test jsem si udělala protože mi bylo nějak divně- moták hlavy, plnost a hrozně jsem učuraná. NIcméně k doktorovi se hnát nebudu, půjdu až tak za týden. Pak 20.6. odjíždíme na dovolenou. Holky já budu 14 dní bez vás, to bude hrůza :rolling_eyes: :rolling_eyes: . A pak další než přečtu všechny příspěvky-snad jich moc nebude. Doufám, že mi doktor dovču nezakáže. :confused:
27. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajuldo to je paráda, držím palečky ať to je o.k. A hlavně na sebe dávej pozor Májovko :slight_smile: Holky moc vám to všem přeju :slight_smile: :slight_smile:
27. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jajuldo moc moc moc gratuluji!!! :grinning: Teda to sand ani není možný....už 3 z vás :astonished: :grinning:
27. kvě 2009 v 10:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky moc gratuluji, Jajuldo :grinning: !
Mě ovšem do smíchu není..... zrovna jsem se vrátila od doktora. Můj stav od poslední kontroly před měsícem se skoro nezměnil :frowning2: . Pořád nemám dělohu čistou a navíc se mi tam utvořila cysta. Píchnul mi vyvolávačku a vzal krev na rozbor. Mám si zítra zavolat o výsledky. Přes slzy ani nevidím, co píšu ....
27. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, to je dobře, že jsi dostala vyvolávačku! S měsíčkama se děloha vyčistí a cysta by se měla vyplavit. Měla jsem to samé. Po vyvolávačce jsem čekala na MS 12 dní, ale nakonec přišla. :wink: Potom budeš zase o krok dál na cestě za miminkem! :slight_smile: Nezoufej, chce to jen čas, všichni čekáme.......a my se dočkáme, uvidíš!!! :wink:
27. kvě 2009 v 11:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorská postupka
---------------------------
27.5.-Jáji (gynda)
28.5.-Safirka (kontrola)
28.5.-Lendulka (kontrola)
4.6.-Piskot (gynda+UZ)
12.6.-Vendulka (gynda+UZ)

Jáji mooooc držíme palečky ať je to ok!!!!!

Ahoj holky!!!Tak u nás byla přes noc šílená bouřka!!Nemám je ráda a bojim se jich,takže sem manžela pomalu ani nenechala vyspat!!! :slight_smile:
Jajuldo!!!Nooooo to je bezva!!!!!Strašně mooooc gratuluju!!!Taky přidej do fotoalba testík pro inspiraci jako my s Vendulkou :wink:
Až budeš vědět přesně kdy půjdeš k doktorovi,tak to písni a já Tě přidám do postupky :wink: Moooc moooc Ti blahopřeju!!!
Tak to se krásně rozrůstáme!!!Jen tak dál :wink:
27. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji neplakej. Bude to dobré, uvidíš. Tělo chce svůj čas, tak nebuď smutná. Doufám, že tě ještě nechal doma?
27. kvě 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek