• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jáji pěkný pupínek. Jestli máš objednanou zavinovačku barvy lososové, tak tu mám a je nááádherná. Fusak mám černý taky s lososovou a je taky krásný. Safi přidej fotečku bříška. Věříte, že vám ty pupíky závidím. Samozřejmě v dobrém.
27. dub 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejnou postýlkou jsem myslela to, že bych chtěla taky s šuplíkem a na kolečkách a aby byla polohovatelná. Barvu budeme volit asi hnědou, bílá by nám do pokoje moc nešla. Všechny výrobky volím neutrální barvy, i když modrou miluji. Takže jestli druhé dítko bude holčička, aby mi pak všichni neříkali jaký je to krásný chlapeček :grinning: . Zvolila jsem béžovou barvu i té zavinovačky.
Člověk vždycky chce, to co nemá :slight_smile: . Věřím, že se vám po pupících stýská. Já už bych ho zase někdy nejraději odložila, hlavně večer, kdy mě vyloženě táhne k zemi :grinning: .
27. dub 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě se ta světlá hrozně líbí, okolní nábytek v ložnici máme dub světlý, tak by to tak nevadilo. Nejhorší je, že se mi nelíbí, žádné povlečení do postýlky, chci něco neutrálního. Nemám ráda, volánky, a taky se mi nelíbí příliš velké obrázky na povlečení, chci něco jemného a taky aby toho nebylo moc těch obrázků. Ale úplně si v tom dokáži naši holčičku představit. Udělám ji útulný pelíšek. Co bych chtěla je ten boční mantinel. Taky se snažím neutrálně, ale už mám jednu čepičku růžovou. Tomu, se ale asi nevyhnu. Jinak barvy, žlutá a zelená se mi nejvíc líbí s polu s bílou, nebo krémovou. No ještě nás toho nakupování čeká moc. :grinning: Manžel dneska koupil chůvičky. Protože jsme v podkroví, a kdybych si malou chtěla dát ven tak ať mám přehled a furt něběhám nahoru dolů. :slight_smile:
Dneska zkusím večer přidat fotky ju?
27. dub 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem to oblečení koupila světlejší, ale předtím se nedalo vlastně vybrat. Měli to striktně rozděleno na chlapecké oddělení, kde byla jen modrá barva a holčičí, kde zase byla jen růžová. Ale taky se snažím brát neutrální kombinace. My máme veškerý nábytek (i budoucí ložnici) v barvě třešně, takže ta bílá by nám k tomu moc nešla. Hodně by to razilo, takže vybereme postýlku v podobném odstínu. Safi, v čem budeš mít malou doma, když nebude spinkat? Já asi nakonec koupím ten proutěný koš na kolečkách, je to sice částka kolem 5 tisíc, ale určitě to využiji. Já si budu objednávat monitor dechu a chůvičku v jednom. Sice máme malý byt, ale bude se to hodit, když budu na zahradě nebo u našich.
27. dub 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji ---------29.4 (test na cukr)
Jaji -------- 13.5(poradna)
Safira ----- 13.5. (kontrola +uzv)

Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)
Misabroj: TP dle MS..... 8.7.2010 dle UZV ................. 15.7.2010 (Dituška)
Jaji, tak to já to mám v tomhle jednoduché, máme dvě malé místnosti v podkroví, takže v ložnici bude postýlka a já na ni uvidím i z kuchyňky:slight_smile: a další koš pojízdný by se mi sem nevlezl i když je to super věc:slight_smile: Pokud budu dole u tchánů tak ti tam mají ještě jendu postýlku po švagrové v obyváku, takže malá může být tam. Monitor dechu je fajn, věc, ale já ji nekupuji. Stejně mám pocit, že na ni budu neustále koukat jestli je v pořádku :slight_smile: Ale z chůviček mám radost zkoušeli jsme je a jsou vážně fajn a mají dlouhý dosah:slight_smile: musela jsem manžílka za kup pochválit.
No a ještě jsem přemýšlela nad šátkovou metodou, ale zase se to moc nedoporučuje zkrz kyčle a zádíčka. I když by v tom byla chvilku kdy bych potřebovala něco dělat uvidím:slight_smile:
Jaji a kdy se chystáte na koupi postýlky a kočárku. Já to vidím asi brzo. Ať mám ty největší položky za sebou. Jak jsem létala po městě tak jsem z toho byla pěkně utahaná a v 8 nebo 9 budu ráda, že už to mám nachystané a mám klid:slight_smile:
27. dub 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se všechno odvíjí od toho, kdy si manžel udělá nebo může udělat volno. Takže výhledově momentálně čtrnáct dní se určitě nikam nedostaneme. Ale taky to nechci už odkládat, kdyby se (nedej bože) něco semlelo, tak ať jsem alespoň částečně připravená. My jezdíváme na víkendy k našim, takže tam jsem se rozhodla pořídit cestovní postýlku. V pokoji mám málo místa a cestovní postýlka se bude hodit, když někam pojedeme. Já jsem zase uvažovala o tom mimivaku od Emitexu, dívala jsem se na bazary, že ho tam holky prodávají, on je totiž docela drahý. Ale zatím nejsem rozhodnutá, zda ho pořídit.
Monitor dechu chci, prötože bych nebyla klidná ani na chviličku, já se znám :dizzy_face: . Známí mají dvouměsíčního chlapečka a on jim přestal dýchat, když ho zrovna měli na rukou. Panika jako blázen, byli i v nemocnici na pozorovnání, ale nic se nezjistilo. Je to prostě náhoda.
27. dub 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nás zase kdy budeme mít auto :slight_smile: Tak jsme na tom podobně:slight_smile: Ale snad příští týden to bude, takže bychom se na to taky asi vrhly výhledově do týdne:slight_smile: Ano těm menším dětem se to stává spánková apnoe, často se na nic nepřijde a pak opravdu je fajn, že monitor dechu existuje:slight_smile:
No u našich, bude zase postýla po našich takže to neřeším, ale kdyby nebyla tak bych si cestovní taky koupila, obzvlášť kdybychom chtěli jed na dovolenou:slight_smile:
27. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak ta zázračná dieta ani není dieta,jen jím prostě každé 3 hodiny 150g.Jím cokoliv na co mám chuť jen si prostě odvážím 150g a po 3 hoďkách a hotovo.Váha jde sama dolů.
Safir,mám doma ty sam chůvičky a jsou bezva,nemůžu si je vynachválit!! :wink:
jinak monitor dechu mám taky a neměnila bych ani za nic.Je to skvělá věc a já díky ní v noci spím opravdu v klidu,protože nedej bože kdyby se něco dělo,tak vím,že začne alarmovat!!Je to věc k nezaplacení!!!Manžel původně ten monitor nechtěl a teď říká,že už by ho nevyměnil!!Opravdu díky němu spíme v klidu a já nemusím furt šťouchat do malýho abych věděla jestli je vše ok!!
U nás je teď nádherně,tak jsme každej den venku,tak se omlouvám,že už jsem tu pár dní nebyla,ale nestíhám!!!Věnuju se malému a pak není čas sednout ke kompu!! :slight_smile:
Tak zatim papa,já se zase ozvu!!
Jo,já mám houpací kočárek a jsem s ním naprosto spokojená!!Moc se mi nelíbí ty tvrdé,které vůbec nehoupou!! :wink: Ale každý má jiný vkus a je fak,že teď frčí ty nehoupací,ale já jsem na ty houpací!! :grinning:
27. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak taky nějak nestíhám! Včera měl Mates první plavání, byo to super!! Matesoj se to moooc líbilo a byl úžasnej, a už ho hned začala užít abecedu potápění- protože byl tak šikovnej, a vůbec mu nevadilo, když mu polejvala hlavu! :grinning:
Holky super úlovky! Tak ten náš kočár teda houpe! A jezdí se s ním úžasně, nedá se to srovnat s tím co jsem měla na Ádu!! :wink:
Piškotku, 150g čehokoli?! A kdy jíš poslední jídlo?! Je fakt že se říká, jíst často ale málo!! a tělo si nebude dělat zásobu a spíš odbourává!!! :wink:
Chůvičky mám už po Ádoj a jsem spokojená! Užili jsme je když jsme jeli k našim, na dovču nebo když spal na zahradě a teď je mám zapnutý každý den!! Mates spí v patře, tak nemusím lítat po schodech poslouchat!! a cestovní postýlku máme taky, právě když se někam jede, tak jí vezem pokeždý! A jak Mates ještě trochu poviroste ,tak ho budu dávat na zahradu do tý postýlky, kde si bude hrát nebo i spát!! Bude tam mít víc místa než v kočáru! :wink:
27. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee Vendy to musí být super, musíš potom hodit fotky jak mu to jde :grinning: Je mi jasné, že teď jak je pěkně tak si užíváte dětičky a počasíčko. Jinak jsem do alba přidala věcičky co jsme nafotila, a taky nové foto bříška v druhém albíčku tak kukněte jak rosteme:slight_smile:
27. dub 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir už jste opravdu teď pěkně vyrostli!! :grinning: A Jáji taky už máš pěkný bříško! Prostě jen při pohledu vspomínám jaký to bylo hladit si bříško!! Tak si to užívejte!! :slight_smile:
28. dub 2010 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku, tak to je dobrá dieta - nedieta! Už si to píšu, snad to pak bude fungovat i u mě!
Dneska nemá pršet, ale u nás se to pořád mračí jako na déšť! Chtěla jsem vyprat nové povlečení, ale asi to nebude mít cenu, zřejmě bych to prádlo sbírala stejně jako včera!

Taky pěkně rosteš Safi! Já jsem nejvíce nešťastná z toho, že už nemůžu vůbec spát na zádech, protože mi v této pozici tvrdne břicho. Takže se pořád převaluji z jednoho boku na druhý a v druhé polovině noci koukám do tmy. A když spím, tak mám zase absurdní sny. To těhotenství je vážně zvláštní období :dizzy_face: !
28. dub 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji, ani nevíš jak jsem se těšila, jak si po porodu lehnu na záda a natáhnu nohy. Hned jak jsem odrodila a zašili mě, tak jsem se natáhla. To byla lahoda.
Jinak ještě k těm kočárkům. Já mám i polohovací ručku, což taky není k zahození. A opravdu si myslím, že houpací kočár je dost užitečný. Vždyť je to přirozený pro miminko, když bylo v pupíku, tak se taky furt pohupovalo.
Safi pěkné oblečení. Ty nemáš vůbec žádné bříško. Ani ty jáji. Trošku jezte ať rostete.
28. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no toto letí, Safirko a Jaji za chvílku už budete rodit, pěkně rostete, už se tam něco klube :grinning: a pěkné večičky pořizujete. Já mám teda houpací kočárek, ale skoro žádné houpání neprovozuju, nepotřebuju, jezdit jako blbá a houpat třeba 2 hodiny, ale potřebuju aby malá spala ve stojícím kočárku.
Tak máme doma otesánka, byly jsme včera v poradně a máme 5,2kg a to máme 6 týdnu teprve zítra, to měla Adrianka až ve třech měsících, u ní jsme hodili každé deko, ať přibere. To je zajímavé, že každé dítě je jiné i v té váze.
Jáji, no to se ještě dlouho nevyspíš, ale na zádech se stéjně moc nemá spát není to dobré, mimčo tlačí na vnitřnosti.
28. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Žanet, právě z toho tlaku na vnitřnosti tvrdne břicho. Minule mi to doktor vysvětloval. Zítra jdu na tu příšernou cukrovku, už teď jsem z toho protivná a otrávená. Třeba dneska mi docela tuhne břicho, tak jsem zvědavá, jak to tam zítra 3 hodiny usedím :frowning2: . Tento způsob vyšetření fakt nemá chybu ....

Holky, chtěla jsem se zeptat: kdy a jak se mám přihlásit k dětské doktorce? Stačí, když si nějakou vyhlédnu a zavolám tam, že budu rodit, jestli se k ní můžu přihlásit?
28. dub 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, já si dětskou Mudru domluvila asi 3měsíce před porodem, byla to jedna konkrétní o kterou jsem hodně stála., Měla jsem jí pak zavolat hned jak se vrátím z porodky (pustili mě v sobotu) v pondělí jsem jí volala a ještě odpoledne přijela a dokonce mi malýho přihlásila na pojišťovnu... :slight_smile:
28. dub 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji doktorku si vyber a zavolej jí. Ona ti řekne kdy se máš ozvat nebo jak budete postupovat dál.
28. dub 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já proti houpacím kočárkům nic nemám a určitě je to dobrá věc, ale když houpací nebude tak si to miminko zvykne. Dnešní doba je taková nevím proč to tak dělají :angry: ale s manželem jsem asi rozhodlí pro tento typ kočárku:slight_smile: když se dívám po městě na kočárky tak některé konstrukce fakt hrůza :unamused:
Jinak dneska jsem byla ve Zlíně a koupila si na truhu ovoce jako jahody, hrušky, hrozny a zeleninu:slight_smile: Teď si dávám do nosu:slight_smile:dneska jsem si udělala obalovaný květák a brambory a okurkový salát to byla bašta:slight_smile:
Jaji ten test na cukr, ti vážně nezávidím, pokus se sestřičce vysvětlit jak na tom jsi a jestli by tě nemohla vzít přednostně:slight_smile: za zkoušku nic nedáš:slight_smile: No já spím na boku a někdy i na zádech, ale tam mě malá nejvíc kope protože ji utlačuji, já jsem byla zvyklá spávat na břichu, takže mi ta poloha teď chybí.
28. dub 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dotaz, jaké máte osvětlení když večer nebo spíše uprostřed v noci přebalujete nebo kojíte:slight_smile:
28. dub 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já mám v noci "věčný světlo" - svítím permanentně abych viděla kdyby si ublinknul nebo jen prskal a nerozsvěcovala kvůli tomu (a tím ho třeba nevzbudila). Koupila jsem lampičku v IKEA za 79 Kč a do ní dala tu nejslabší žárovku co mi prodali a ještě to celý omotala froté ručníkem (barevným) takže vidím co je potřeba ale při spaní to neruší. A vidím na přebalování, kojení, taky jestli má otevřený oči nebo ne, na všechno... Kolem 4h ráno to zhasínám, protože v 5h (na další kojení) už je stejné denní světlo jako má ta lampička. Jen nevím jak ho to jednou odnaučím.... Zvykla jsem si na to už v porodce a přijde mi to dobrý, ale nesmí to být moc silný... :wink:
28. dub 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych si chtěla pořídit solnou lampičku :slight_smile: je na elektriku a svítí velmi příjemně a zároveň je i dobrá pro organismus. Mám doma jen solnou svíčku, a jsme s ní moc spokojená, takže bych si jen koupila elektrickou. Má příjemné světlo, které člověka neruší a není ostré když se zapne.
28. dub 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já si rožnu v koupelně (je hned vedle ložnice). Když ho přepaluji, tak svítím normálně v koupelně a když kojím tak je takové přítmí, ale světlo do ložnie jde. A v noci Lukáška nesleduji. Ikdyž je tma tak vidím jestli spí nebo kuká. Usíná ještě při světle a nebo ve tmě za normálního chodu.
28. dub 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tato lampička dělá příjemné přítmí jako svíčka :slight_smile: , a zároveň bych tím nebudila manžela, samotnému se ten nápad líbí:slight_smile:
28. dub 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haloo haloo dneska je tu nějak mrtvo? Kde jste kdo? Venku je hezky tak jste asi všichni tam :slight_smile:
29. dub 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme skutečně byli venku. Už se začíná zvedat větr, tak čekám, že už zítra bude škaredě. Už jsem začala nechávat malého rozbaleného bez plenečky na podložce, přikrytého dekou. Hrozně se mu to líbí. Když vidí, že mu jdu dát plenku, tak začíná nabírat na pláč. A taky jsem mu už dala venku cucnou fenyklového čajíku. Včera a dneska. Skoro nic nevypije, ale trošku si cucne a zvlaží si v pusince.
Safi, solnou lampičku taky mám, je to fajn věc.
29. dub 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem zpátky z cukrovky! Byl to fakt děs, ale naštěstí to dopadlo dobře! Pak jsem nevěděla, co do sebe natlačit, jaký jsem měla hlad :grinning: ! Na truhu jsem si koupila jahody, tak se do toho pustím :slight_smile: .
Věci z emitexu už mi posílají, tak jsem na ně zvědavá!
29. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak malého si vzala ven švagrovka!!Přiletěla z Londýna na týden do čech a viděla ho dnes poprvé,tak z něj byla úplně paf a hned si ho vzala ven!!Taky mu přivezla strašnou spoustu věcí,chudák to nemá ani šanci unosit!!! :grinning: :grinning:
Vendulko 150g čehokoliv!!Prostě na co máš chuť.Klidně hranolky a smažák a tatarka,ale musí toho být jen 150g.Každé tři hoďky.Poslední jídlo jím v pět někdy v 6.Záleží na tom kdy ráno začnu jíst!! :wink:
Jinak já mám v ložnici nad postýlkou lampičku z Ikey,ta ve tvaru kytky a je hodně slabá,tak jsem vždycky svítila s ní.Teď už mi spí prcek celou noc a budí se až v 6 ráno a to už je světlo :grinning: ,tak ji teď vůbec nevyužiju,ale jinak byla super!!!
29. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku a za jak dlouho jsi zhubla a kolik? Už jsem se tebou inspirovala a od včerejška s tím začala. Tak jsem zvědavá jaký efekt to bude mít u mě. Jinak já teď na léto objednávám přes mimibazar jak pro Lukase tak pro Danyho. Dokonce jsem tam sehnala cestovní postýlku za 500 včetně poštovného. Tak jsem ráda. A asi tam začnu pomalu prodávat věci po klukách taky.
29. dub 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už pořádně nevim,ale ze začátku mi to šlo krásně dolu,myslim,že během 14 dnů jsem měla dole 6 kilo,pak už to šlo pomalejc,ale šlo a teď dokonce mám už o kilo míň ještě než jsem měla před těhu!! :grinning:
Chce to jíst opravdu každý tři hoďky a odvážit si 150g a půjde to dolu samo!! :slight_smile:
29. dub 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku, to nám ještě budeš müset přidat svou fotku, ať máme vizuální inspiraci, že to pravdu jde! Jsi fakt šikovná :slight_smile:
29. dub 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek