• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahoj holky!!Katy!Malý je nádherný!!Moc se vám povedl!!!
Jinak u nás nic nového neni!!Malej roste a roste!! :wink:
Přidávám pár fotek,tak mrkněte když budete chtít!!
:slight_smile:
4. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Katy Elije krásnej chlapík! :grinning: Piškotku tan náš Mates taky jen roste! :sweat_smile: Moc vám to na fotkách sluší!
Zítra se pokusím přidat nějaké fotečky! Mám pár moc pěknejch kde jsou kluci spolu!! :slight_smile:
4. kvě 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Katy a Piškotku, krásně rostete. My jsme se právě rozpovídali. Vykládáme a vykládáme. Hrozně ten čas letí. Ach jo.
5. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Piškotku a Katy, krásný fotky máte!! :slight_smile: :slight_smile: Piškotku malej jak se chláme. :grinning: Katy máte fakt pěknej kočárek! Mě se taky moc líbil, bohužel jsme hledali finančně jinde.. :unamused: Přidávám taky pár fotek. Vendy přihoď taky fotky. :wink:
5. kvě 2010 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsou fotky v albu!! Nejhezčí je ta ja,k ležej vedle sebe!!! :grinning:
5. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dnes máme ve školce besídku pro maminky, tak se půjdu mrknout! Áda říkal že dělali dárečky, protože maj všechny maminky svátek!! Je to moooc roztomilý, už se těším!!! :slight_smile:
5. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci a Vendulko, krááásný fotečky. Taky musím nějaké přidat, ale manžel má šňůru od foťáku v práci a není schopen ji donést. No prostě chlap.
5. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, fotečky prďolek jsou krásné. Luci, krásně už pasete koníčky, my jsme nějaký líní, my se akorát maximálně zahryzneme do plynky :grinning: , ale když jí mám na rukách, tak trošku hlavičku udrží, šak má ještě čas. Jajuldo, je to síla, jak ten čas letí, taky je mi líto, že to tak utíká. Už jsem fňukala manželovi do rukávu, že je škoda, že už nebudu těhotná a že už nebudu mít takového malého mrňouska. Ale to je holt život, nemůžeme rodit až do důchodu :grinning:
5. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, dneska jsem si tak říkala, že před rokem jsme sem začaly dávat těhu testy, a postupně jsme otěhotněly. A teď? Cvrkoušky už máme doma (Safi a Jáji je budou mít coby dub). Co se týká pasení koníčků. Tak Lukáškovi se taky nechce a nebaví ho to. Na rukách hlavičku drží a když je v polosedu, tak se zvedá. Ale koníky nám nemaňas.
5. kvě 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já vím přesně kdy jsem otěhotněla a je to právě dnes rok!!!! Tak má vlastně Mates narozky!! :sweat_smile: Jajulda má pravdu, holky bude to coby dub, a budete si chovat ty vaše prďolky!!! :slight_smile: Jinak si ode mě doe dneška bere mlíko, kámoška- maj ho málo!! Tak budou mít miminka v HK o něco míň!! Dostanou to co zbude po Elišce! Ono toho stejně bude dost, teď je to tak 2l týdně! :wink:
Náš Mates pasl koníky už ve 4 týdnech!! ale každý mimčo je jiný a přece jste psali, že jsou takový pohodáří, tak nikam nespěchaj!! :wink: Však až se jim bude chtít tak začnou!
5. kvě 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme včera byly na kontrolu kyčlí, no a nemáme žádnou vadu, ale nemáme to ideální, tak máme dávat široké balení, docela mě to zaskočilo. V nemocnici jsme je měly v pořádku, Adrianka měla kyčle v pořádku, ani nemám zkušenosti, jak na to. Sice mi doktor to trošku ukázal, ale skočím si zítra raději k doktorce, ať mi to ještě ukáže, ať něco nezanedbáme.
6. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žando, hele tak mě řekli v 6 týdnech to samý!!! A byli jsme dnes a je už vše OK!!! Normálně jsem dávala široký balení jen na noc!! Přes den je moc akční a vstekal se s tím!!! A cvičíme každej den po koupání a to jen tu žabku- jak má nožky do boku, a natáhnout!! Řekla ti že nejsou ideální stříšky že?!!! Mates to měl na jedný nožce! Tak se neděs oni to jen pro jistotu kontrolujou!! Známá říkala, že každýmu mimču odzrávaj kyčle trošku jinak a když by UZ udělali o týden dýl, tak tam nic nemusí být!!! Tak se fakt neděs!!! :slight_smile: Stačí 1 denně cvičat a to široký balení( já ho dávala asi ještě 6 týdnů a pak už ne)!!!
6. kvě 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, díky, trošku jsi mě uklidnila, snad to bude dobré, věřím, že jo. Nám teda o cvičení nic neříkal ani o té střížce. Používali jste kalhotky na to široké balení nebo si plýnky zadělala bodýčkem či dupačkama? Ty by jsi mohla placená kojná Vendy, to je dobře, že tak pomáháš :wink:
6. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak u nás je šílená bouřka :frowning2: bojim,bojim.Nemám to ráda!!
Žanet já když byla malá,tak jsem měla ty kyčle špatný!!Měla jsem speciální dečku a mamka se mnou musela rok cvičit!!Bála jsem se aby to neměl malej a naštěstí máme kyčle ok!!Pokud máš dávat široké balení,tak to je ok,kdyby to bylo horší,tak by ti dali rovnou strojek a nebo známou s malym zavřeli dokonce na 6 týdnů do nemocnice,tak se neboj určitě to bude ok!!
Luci a Vendulko máte nádherný fotky!!Mrňata strašně rychle rostou!! :frowning2: Vidim to u nás je to až děs!!!
6. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak venku opět počasí děs,ale nějak mi to ani nevadí, jelikož mě od pondělka už chytla mánie hnízdění :grinning: Musim se sama sobě smát, jak jsem šílená!!Takže už mám všechny dveře vydrhnutý cifem, všechny zákoutí vyčištěný od prachu :grinning: a tedˇ jsem dodělala moje a manželovo oblečení, zaklízela jsem zimní a dávala dopředu letní a vše srovnala a probrala.I když si myslim, že ta probírku u mě ještě bude doznívat po porodu :slight_smile: Asi nejspíš nebudu mít co na nohy na léto.Kratˇasy ani letní kalhoty na sebe nedostanu, budu se jen modlit, abych nejvíc kil nechala v porodnici :grinning: Jinak včera jsem byla na ultrazvuku a termín porodu zůstává na toho 8.7. i když je malá menší o týden, tak na to prý nemá vliv, jen kdyby zaostávala ve vývinu a to ne, takže se to fakt blíží :astonished: !!! :slight_smile: A naměřil jí 1700g.A taky se prý ukáže, jak se budou připravovat porodní cesty.Jinak jsem se holky chtěla zeptat, občas mám takové menší píchání asi nejspíš na čípku nebo nevim, jako by mi tam někdo píchnul jehlou, je to normální??Může to být tim, jak mě malá tlačí tou hlavičkou dole???A Taky jsem se vás chtěla zeptat, vás už zkušených maminek :slight_smile: , jestli mažete od narození miminkám po koupeli tělíčko nějakým mlíčkem nebo kréme???Někdo říká, že by se to nemělo, že se jim narušuje kožní film a jejich obranné látky a může se tím vyvolat alergie, tak mi prosim poradťe, jestli mám něco na to tělíčko používat??Jinak na vlásky si koupim šampon od Hippu a tělíčko budu mýt mýdlem batole a až bude mvětší, tak koupim sprch.gel.Jo a taky jsem se vás chtěla zeptat, jestli koupete miminka každý den???Hodně čtu, že by se to taky nemělo, tak budu ráda, když mi poradíte??Přeci jen už vše o proti mě znáte nejlíp!!Takže předem všem radilkám děkuji!!!Jo a ještě něco miminka se přebalují po každém krmení???
6. kvě 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žando tak jen do bóďa!! a na noc jsem měla 1 ty kalhotky!! :wink: Míšo, tak mažu olejíčkem- pořiď si slunečnicový z lékárny! Je to lepší než krémy, ty jsem používala asi až po roce, potřebujou se dostatečně promazávat, jak rychle rostou, tok se dost loupou! A koupu každý den- máme takový zvyk a malej hned ví že bude bašta a pak spaníčko- oni to ty mimča potřebujou, jako režim!!! A hele na začátek ti bude stačit jen používat dětskou koupel, žádný zvlášť mýdlo a šampón!! to jsem používala až na starší když už měl dost vlásků!!! Tak já přebalovala zásedně před kojením- většinou po baště usnou a pak je budíš a nebo se ti při tom poblijou!! Oni za začátku kaděj pořád a pak už jen někdy, a pak už jen 1 denně a nebo jako náš Mates 1 za 5-8 dní!! To pak nemám velkou spotřebu plín, přebaluju jan když má dost načůráno 3-4 plíny denně! No prostě každý mimčo to má jiný, neboj to poznáš kdy to bude potřeba!! :wink:
6. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, tak já koupu ob den. Když koupu, tak do vody dám pěnu do koupele od Hippu a mastím olejíčkem od Hippu. Když nekoupu, tak umývám zadeček a nožičky v umyvadle pod tekoucí vodou a tekutým mýdlem Penaten a natírám krémem Nivea. Na pusu dávám ráno indulonu a večer Bepanten. Bepanten dávám i na zadeček na noc. A co se týče přebalování. Tak když je Lukášek pokakaný tak ho přebalím hned a když není tak zkouším jak moc je počuraná plenka. Neřídím se kojením. Ale ono to tak zhruba vychází, že než jde papat, tak se přebaluje. Já se přiznám, že přebaluji spíš víc než míň. Teď už bývá Lukas hodně rozbalený. Když je vzhůru, tak třeba čtvrt až půl hoďky je rozbalený. Ale neboj to všechno přijde automaticky až se malá narodí.
7. kvě 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já určitě budu používat olejíček asi z lékárny slunečnicový, dětská pokožka potřebuje hodně promazávat. Mýdlo obyčejné dětské a na zadeček Bepanten nebo Rybylku:slight_smile:A potom koupím vyšší UV faktor pokud bychom šli ven, tak děti mají myslím 40 nebo i vyšší, mají hodně sklon se spálit a citlivou pokožku takže v létě na pusinku a odhalená místa určitě namažeme:slight_smile: Na vlásky zvlášť šampón nekupuji vezmu to spolu s mýdlem a nebo opláchnu vodičkou co jsem si pořidila tak fakt super kartáč na hlavičku, aby nevznikaly mastné šupinky ve vláskách:slight_smile:
Jinak dneska jsem koupila nějaké dupačky a i já jsem si udělala radost botičkama na léto a šatama, které se budou dát nosit i po těhu:slight_smile:
Já bych v létě miminko koupala každý den, hodně se potí a taky jak píše Vendulka, je to pro ně i zvyk, že ví že se pak půjde spinkat a vzimě podle toho jak se zapotí:slight_smile: Já se taky koupu denně:slight_smile:Někdy je dobré pořídit do plýneček separační plenu, trošku dýl vydrží. Tak malé často usnou při kojení takže já bych taky přebalovala před kojením ať má na to suchou prdýlku:slight_smile:
7. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak já koupu taky ob den!!A ten den co nekoupu,tak ho utřu zvlhčenejma ubrouskama!!Malej je na to zvyklej a má svůj režim,ví že jde do pyžamka a půjde se nabaštit a spinkat!!Jinak používám kosmetiku Hipp a dostala jsem celou sadu kosmetiky Bubchen a ta je taky super!!Na zadek používám rybilku a nemám s ní žádný problém!!Je to nejlepší!!
A já přebaluju před kojením,protože po kojení by se mi mohl snadno poblindit a nebo už je ztahanej a spí!! :slight_smile:
U nás je zítra den záchranářů,tak se půjdem s malym podívat!!!Už se celkem těšim,ale hlásí přeháňky,tak snad se to nevyplní!!
Tak zatim papa :wink:
7. kvě 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak děkuju za rady a ještě bych se chtěla zeptat Vendulko tebe, jak jsi to myslela s tou dětskou koupelí???To si mám koupit jako dětskou pěnu-tedy tu koupel.Do vody dám pár kapek a malou v tom jen opláchnu???Že je zbytečný na ty novorozence používat mýdlo a šampon???A to mýdlo a šampon jsi začala používat až po měsíci???Jo a myjete je rukou a nebo používáte žínky???já jsem si je radši koupila, ale zdá se mi lepší je mít rukou.A hlavně co se přirození týče, tak to se má prý mít jen rukou.No už abych tu prdelku měla na světě a mohla se to s ní učit :slight_smile: Chudinka, už jí lituju předem, než se to máma střevo naučí :sweat_smile: Asi je to taky jiný o tom psát, než když je to miminko v náruči!!!A pořád se uklidňuju tim, že v porodnici mi to nejzákladnější a nejdůležitější zacházení naučí.A doma potom vlítnu na net a písnu vám :grinning: Jinak holky ještě jsem se chtěla zeptat, jak tady psala Safi o tom opalovacím mléku pro miminka, tak můžou se mazat vůbec takhle malinkatý hned po porodu???Mě se to moc nezdá!!!!Dělala jsem v drogerii, takže vim, co to obsahuje a moc se mi to nelíbí.Podle mě je lepší tomu kontaktu na sluníčku zabránit a nevystavovat je na sluníčku, ani když jsou v kočárku.Já se přiznám, že nemám v úmyslu malou mazat opalovadlem, neřeknu, kdyby jí byli 2-3 měsíce,ale jako novorozeně....???Jo a jinak se dělají silnější faktory 50-100-v lékárnách.Tak nám maminky poradťe :wink: :slight_smile: Holky a ještě jsem se vás chtěla zeptat na ty kapičky na ty prdíky, ty jste si koupili volně v lékárně???A pokud bude mít malá problémy, tak jí je dle návodu můžu dávat, nebo jste se o tom radili napřed s dětským doktorem???A ještě prosím jednou ten název, nejsem si jistá, jestli to jsou Babycalm???
7. kvě 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak u nás nic novýho, Karolínka opět nemocná! :confounded: :confounded: V noci zvracela a teď má celý den teploty... Míšo já taky koupu ob den, ale když nekoupu, umyju mu aspoň ty miminkovský záhyby a prdelku žínkou. Dělám to v koupelně, má to takový rituál(jak psala taky Vendulka :slight_smile: ), ví, že má "koupání", papání a jde spat. Ty mimča si to fakt pamatují. Já jsem ho "bohužel"naučila usínat v ložnici a tak když se chci podívat na tv, musím přes celej byt přebíhat, jestli spí. :slight_smile: Sice mám monitor dechu, ale stejně mi to nedá a chodím se dívat, jestli třeba nekňourá. :slight_smile: Jinak žádnej šampon ani mýdlo jsem zatím neřešila (a to má malej vlasy :grinning: ), jen kápnu do vody od Hippu té koupele(jmenuje se to dětský gel pro tělo a vlasy ) a ve vaně ho tím celýho opláchnu a hotovo. Umývám ho někdy rukou, někdy žínkou, jak kdy. To záleží, jak ti to bude vyhovovat. Uvidíš, že na vše rychle přijdeš a uděláš si stejně vše podle svého. :wink: Kapičky na prdíky se koupí v lékárně, jmenují se Babycalm. Pak jsou ještě hooodně známý SAB Simplex, jsou šetrnější. Nám ale ze začátku nepomáhali, proto jsem koupila Babycalm. Teď už trošku prdí sám, tak dávám jen SAB. :slight_smile: Já jsem řekla doktorce, že malej má bolení a ta mi doporučila ty SAB. Pak jsem si v lékárně ty druhý koupila sama. Je to neškodný, po tom se mimčo jen vyprdí. :slight_smile: A stejně jako Piškotek a asi většina maminek přebaluju před krmením. Tak to učí i v porodnici. :slight_smile: Né pokaždé, jen když to má už "plné". :slight_smile: Ale po porodu sem myslím přebalovala furt, to se mimčo napije, prdne si a je to v plince hned. :grinning: Jinak jsem byla na kontrole po 6 nedělí a vše v pořádku. :slight_smile: Dokonce jsem dostala kufírek pro nastávající maminky, máme hodnou sestřičku u doktorky. :slight_smile: Jsou nějaký nový a je tam perfektní flaška pro mimčo-NUK. Už ji používám. :grinning: No přítel když mě viděl, jak jdu s tím kufírkem, tak nasadil takový překvapený výraz a pak se usmíval a prý :ty mi chceš něco říct že?...a já se začla smát...on si myslel, že budem mít zase mimčo, hned po 6 nedělí, když viděl ten kufírek, co se dostává v těhotenství. :grinning: :grinning: :grinning: To by jsme byli teda dobří...a mě by asi trefilo. :grinning: No sranda byla. Tak se mějte, já se zase ozvu.
7. kvě 2010 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo tak jak píšeš! Pár kapek koupele do vody a omýt celýho!! teď už používám žíňku, ale když byl malej tak jen rukou aby měl ten kontakt! Mýdlo a šampón jsem používala asi až kolkem roku!!! A s tím opalovákem máš pravdu na trušku starší děti opalovák je vhodnej a stačí 30!! Stejně se musej schovávat!! ale ty novorozenci by stejně ani neměli vycházet na slunce a kort do nějakýho vedra!! Docela se mě osvědčila obyč látková plínka na nožky, protože tomu sluníčku se stejně úplně nevyhneš!!!
7. kvě 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krém na opalování určitě pro větší miminka a určitě bych ho nikdy nekupovala v drogérce :angry: jedině v lékárně, miminko určitě nevystavovat sluníčku ale mírně natřít ručičky nebo nožičky určitě neuškodí, ale cena opalovacího mléka je potom opravdu vyšší.
Ale pochybuji, že s novorozencem nebudeš vycházet ven, určitě nepůjdeš v největší sluneční žár, ale doma budeš max. týden a pak už budeš chtít ven.
7. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem koupila opalovací krém 50+ Seba Med v lékárně. Já se přiznám, že se úplně sluníčku nevyhýbám. Když mu zasvítí na ručičku trošku tak ať. Když chodíš s kočárkem, tak to nikdy nesvítí dlouho, jen zasvitne. Ale krém jsem si koupila, protože jak začne být sluníčko, tak u našich na terase je vždycky tak od 10 - 15 stupňů víc než všude jinde a já tam Lukase budu dávat pod slunečník aby mohl být rozbalený. A tak to ho raději natřu. Stejně pojedeme na dovču a tam ten krém využiju.
Luci to by byl dobrý fór kdyby jsi byla zase těhu. To by trefila snad každého. Jak vidím jak Lukas roste, tak je mi někdy líto, že už nebudu mít takové miminko doma. Ale zase když si hraju s Daňulkou tak si říkám, že není špatné když už je dítě větší. Řekne co chce, hodně toho umí. Každé má pro a proti.
7. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám jsou dneska 4 měsíce!!to je hrůza jak to letí!!!
Jinak já mám doma na malýho opalovák s 30 a myslím,že to stačí!!!Sluníčku ho přímo nevystavuju,tak snad to bude ok!!!Uvidíme!!
Tak já jdu zalehnout k telce,dávaj ducha,tak zatim papa :wink:
7. kvě 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, máte krásný fotečky, prďolkové se mají čile k světu ! :sunglasses:
Já se léta docela bojím, jsem typ co se na sluníčku hned spálí a přítel taky nic moc. Malýho asi mazat budu i pod slunečník a do stínu. Několikrát jsem se hrozně spálila právě pod borovicí nebo slunečníkem ve "stínu". Pokud to není beton a stín třeba od budovy tak to opaluje i skrz - takže bacha. Teď malýho sluníčku klidně vystavím není ještě moc silný a je to max na pár minut. Když to sečtu za celou procházku tak to nedá víc jak 10 min, což jako prevence na léto a nasbírání vitamínů snad stačí :wink:
Taky se mi taky hrozně loupal a já používala AVIRIL modrej olejíček - 17,40 Kč v lékárně a super. Teď mám Seba Med za 140 Kč a nevidím rozdíl, takže se asi vrátím k avirilu. Všechno ostatní řeším Bepanthenem, jen na potničky mám tekutej pudr a je super. Jo a mezi prstíčkama na rukách a nohách jsem ho čistila vatovýma tyčinkama, jinak se tam nebylo možný dostat. Jsou to zákeřný zákoutí :sunglasses: Teď už pěstičky otvírá, ale dřív mu to tak i smrdělo, bylo těžký to uhlídat.
Máme teď reakci na TBC - setkaly jste se s tím některá ? Hnisá mu to, čistím lihem a natírám framykoinovou mastí.
Jo a Míša se ptala na to co dělat když zavříská monitor dechu - to by mě taky zajímalo. Nemám páru :sweat_smile:
8. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji pěkný víkend i když asi bude deštivý. Tak já jsem včera byla taky na kontrole na gyndě, jsem v pořádku až na mírné hemeroidy, ani jsem o tom nevěděla, tak jsem vyfasovala gel z dubové kůry. S antikoncepci u mě neuspěl, tak mám přiklusat za 3měsíce znova. Manžel se bude chránit, prášky nechci ládovat a s tělískem má kamarádka špatné zkušenosti, otěhotněla asi po měsíci. Luci, ty teda přítele děsíš, chudák :grinning:
Já teda přebaluju až po kojení, protože se většinou pos.... a po každém kojení taky nepřebaluju, až má plnou plýnku. S tím koupaním v různých brožůrkách píšou, že se má koupat tak 2x do týdne. My koupeme někdy ob den, někdy každý den, když se třeba poblije, neboť to mlíko krásně voní.
Jinak jsem včera dostala od manžela školení o stahování fotek z foťáku do Pc, tak už nebudu muset čekat, až bude mít čas. Tak jsem nějaké fotky přidala, tak se jukněte,
Míšo, holčičky moc na prdíky netrpí, tak třeba ani nebudete potřebovat žádné kapky, Laurinka je v klidu, kapky jsem u ní použila tak asi 5x, u Aďuliny to bylo horší. A opalovací krém jsem používala u Adrianky z Lékarny Daylong Kids 40 a je to pro děti od 3 měsíců asi. Já jsem byla na to pes. Ven jsme chodily jen ráno nebo od 16h. a to ještě namazaní, myslím tím přes léto.
8. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím monitorem dechu se mi to stalo v nemocnici, že začal vřískát a to dokonce několikrát,to pak byla pěkná panika. Začala jsem s ní třást a pak jsem letěla pro sestru, nebyla jsem schopná v klidu reagovat a zkusit, jestli dýchá. Ale Laurinka byla v poho, problém byl na monitoru, že ta podůžka nebyla pod celou matraci, ale pod částí, tak už tam prostě nebyl signál. Doma teda monitor nemám, asi bych se zbláznila, akorát by mě nervoval.
8. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko malá je opravdu moc hezká obě holčičky máš krásné jsou to kočky to bude mít tatínek co dělat, aby je uhlídal:slight_smile:
Ivi jak píšeš o té reakci na vakcínu TBC tak je to normální první to musí zhnisat, potom se udělá stroupek a pak se odloupne a zůstane tam jen malá jizvička někdy ani to né, ale je to normální. Já teď byla na plicním pro razítko do těhu průkazky a zrovna to tam sestřička vysvětlovala. Takže by to mělo být OK:slight_smile: Taky jsem se divila, že miminkám můžou smrdět záhybky mezi prstíkama na nohách a na rukách a pod krkem je to docela směšné:slight_smile:
No s monitorem dechu nemám zkušenost on často ječí protože je blbě daný, nebo nezaplý a když se tam pak položí mimi tak to začne automaticky ječet. No já bych zkontrolovala jestli dýchá, jestli má půls a pokud ne tak prodýchnout a začít masáž srdíčka a mezi tím někdo volat rychlou.U tak malých miminek je poměr resuscitace 1:3 jedno vdechnutí a tři stlačení hrudníčku dvěma prsty, pokračovat do obnovení životních funkcí. Ale doufám, že to potřebovat žádná nebudeme.
9. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se chtěla ještě zeptat asi luciienka mi radila od hippu dát těch pár kapek toho gelu, ale nevim který, jelikož jsem viděla letáček a tam budˇ píšou dětský sprchový gel pro tělo a vlasy a nebo pěna do koupele, tak mi prosim ještě upřesni, který to mám koupit, do té vody, abych v tom malou jen opláchla.Jinak jak jste se tady bavili o tom očkování na tu tuberkulózu, tak to je do toho ramínka??Pokud ano, tak si vzpomínám, že moje sestra s tim měla s Nikolkou taky velký problémy.Nechtělo se jí to vůbec zacelit, pořád jí to jakoby pracovalo, nechtělo se to ztratit a díky tomu museli odložit i další očkování, dokud se to nezlepšilo, jezdila s tim pořád na kontroly a vim, že jí to trápilo dost dlouho. Takže je opravdu možný, že s tim můžou být problémy.Jinak děkuju za radu ohledně toho monitoru dechu, ale přiznám se, že mě tahle první pomoc napadla, ale v tom momentě bych nevěděla ani jak se jmenuju, na tož dělat nějakou masaž srdíčka a obzvláštˇ takovému těličku, já bych s ní asi nejspíš v tu ránu zatřásla a volala hned rychlou, ale jak píšete, je lepší se o tom ani nebavit!!!!!Žádná to potřebovat určitě nebudeme!!!!!Je hrozný, jaká je dnešní doba strašně stresová, že se člověk opravdu pořád jen něčeho bojí a neustále řeší převážně ty špatné věci a těch dobrých si užije málo!!!!!Holky ještě jsem vás chtěla poprosit, aby jste mi napsali, co všechno si mám připravit do tašky do porodnice pro malou, až manžel pro nás pojede.Stačí jen oblečení a látková plínka, kdyby v autě blinkala??Nebo si tam mám dát i plenky a krém na prdelku??Opravdu nevim, tak děkuju za rady.A jak Žanet psala o tom opalovacím přípravku z lékárny, že je vhodný pro děti už od 3 měsíců, tak to chápu, ale já Ditušku jako čerstvý novorozeně mazat určitě nebudu, přeci jen ta kůžička bude ještě dost citlivá, tak jak psala Vendulka, že zakrývala nožičky plínkou, tak to budu dělat taky a hlavně nejsem cvok, abych jí vystavila s kočárkem ven, když tam bude kolem 30 stupňů!!To tam nevydržim já, natož takový bobek :sweat_smile: V takových hicech s ní půjdu ven hned ráno a pak až na večer, ale bůhví jaký bude léto, to je taky otázka!!! :slight_smile:
9. kvě 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek