• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jaji chuďato, tak to je vážně smůla. No hlavně, že se manželovi ulevilo. A dali Vám nějaké léčky dom od bolesti? Já mám pro případ doma Dorsiflex, je to na skříplé záda a je docela účinný. Ale myslím, je jen na předpis. Neboj uděláte si s manželem ležící víkend :grinning: Zabarikádujete se v ložnici donesete si k posteli všechny možné dobroty, telku a relaxujte spolu :grinning: Mi si dnes s manželem taky udělali ležící sobotu. Dopoledne jsme pracovali, ale odpoledne jsme se pomazlili a usnuli až do sedmi hodin :grinning: :grinning: :grinning: Začínám se totiž čím dál víc cítit unavená.
15. kvě 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odpoledne se prospal a je mu lépe. To se mi fakt ulevilo, už jsem to všechno viděla černě. Dva invalidové na gauči! Ten Dorsiflex dostal včera od obvoďáčky, ona mu napsala jen jednu tabletu na noc, takže to nezabralo. Manžel se bojí o svůj život, tak si jich více ani nechtěl vzít :grinning: . Pak dostal ještě další tablety, takže arzenál máme :slight_smile: .

S tou únavou to mám stejně. Taky už to pociťuji. Hlavně včera, kdy jsem musela manželovi se vším pomáhat. Safi, už to lepší nebude, ale čas se krátí. Naštěstí :dizzy_face: !
15. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to počasí je hnus. Lukášek byl včera nějaký ubrečený. Ani moc nespinkal přes den. Ale dneska bude snad lepší.
Dneska přijede manžel a budeme jezdit po doktorech - já k ženskému na kontrolu s tou antikoncepcí, pak jdu na hematologii aby mi vzali krev. Na výsledky si budu volat. A pak půjdeme s malým na kontrolu s kyčlema.
Jáji záda jsou prevít. Já jsem mívala hodně zablokovanou páteř. Je to dobrá bolest, než to povolí.
17. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No počasí už je opravdu hrozné :angry: , venku škaredě do toho déšť no to je tak na nějakou pěknou depku. Jinak já plánuji, že se nechám trošku zkrášlit u kadeřnice, nic asi radikálního manžel má rád, delší vlasy, ale změnu by to chtělo. Barvit se taky moc nechci páč mám svoji blond pěknou danou od přírody. Tak uvidím co vymyslím.
Doufám, že se to počasí už umoudří, takhle deštivý a studený květen to je fak blbé.
Jajuldo ať dopadnou dobře všechny kontroly :slight_smile:
17. kvě 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás leje v kuse od sobotní noci! Řeka se nám začíná vylévat z koryta, takže pomalu vypuká panika! Uřady pouštějí zaměstnance domů. Nevím, kam až to dojde :frowning2: .

Manželovi už je lépe. Jsem moc ráda, protivný chlap v posteli, to je hotové neštěstí! Snad mu do středy už bude dobře, abychom mohli zajet na ten kočárek. Teda, jestli nevypuknou povodně.

Včera jsem na malého zase koupila pár věciček, tak to přihodím do alba.
17. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky musím přihodit věcičky do alba. Holky na mě to počasí působí hrozně. Jsem děsně utahaná furt bych jen spala. A tlak taky nic moc motá se mi z toho hlava.
Jinak zítra jsem objednaná k holičce tak jsme zvědavá co vymyslíme:slight_smile:
Jaji to věřím, že je to stres, naši bydlí v oblasti kudy protéká Morava, takže taky se bojím, aby se to náhodou nevylilo. Neboj ve středu už snad pršet nebude a vy vyrazíte na nákupy kočárků a postýlky :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hokky!!
Tak u nás je šíleně!!Strašně fouká vítr,zatim teda ještě neprší,ale myslím,že každou chvíli bude!!Už je to fakt hrůza takovýhle počasí!!Už aby bylo krásně!!
Jinak se chystám s malým objednat na kurz plavání od půl roku,tak už se moc těším!!!Snad se mu to bude líbit,zatim koupání miluje,tak uvidíme!!!
Tak se zatim mějte papa :wink:
17. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak na vás myslim, když ve zprávách sleduju, jak je morava a okolí pod vodou.Tak jsem ráda, že se ozýváte, že se vás to netýká!!Ale upřímně, je to fakt děs!!!Ta Morava je pod vodou pomalu každý rok, je mi těch lidí líto, já bych ty baráky neopravovala a rozvnou bych stavěla nikde jinde.U nás dnes od rána bylo polojasno, takže jsem měla i odpoledne krásnou slunečnou procházku s mym jezevčíkem.Ale tedˇ už se zatáhlo, ale na déštˇ to nevypadá.Jinak jsem četla teletext a hlásí takhle ošklivě pořád i na příští týden!!!Ten květen se teda opravdu povedl!!!No ale to nepředěláme!!!Jinak mě zítra taky přijdou bodíčka, které jsem si objednala přes net, měli na ně dobrou cenu a už jsem si z té stránky oblečky objednávala, takže vim, že mají moc krásný a kvalitní věci, tak už se těšim, až to uvidim.Tu zipovou zavinovačku, jak jsem si objednala, tak tu budu mít do 14 dnů,šije se na zakázku.Holky ještě by mě zajímalo, co všechno musim zařídit, ohledně úřadů, než půjdu do porodnice???Moje sestra mi říkala, že musim jít i na matriku ohledně jména??Je to pravda??Já ty úřady přímo nesnášim!!Děkuju moc za radu.Jinak holky koukám, jak vám dětičky pěkně rychle rostou!!!Nedavno jste tu psali, že už jste doma z porodnice a za chvilku budete psát, jak už dělají první krůčky :sweat_smile:
17. kvě 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se s manželem byli podívat na tu hrůzu! Fakt se mi ježily chlupy! Jak čtu tady Míšu, že u nich svítilo sluníčko, tak mi to připadá, jako by byla z opačného konce světa! Tady je opravdu krize, zima je jako v únoru, vítr a soustavě leje už dva dny! Přihodím pár fotek, ať máte představu, jak to u nás vypadá ...
17. kvě 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no je to síla, jak si s náma ta příroda pohrává. Tak Nový Jičín jako obvykle je na stupňi ohrožení, ale Jičínka ještě drží v korytu a tak to doufám i vydrží. Náš potůček se málem taky vylil, už včera večer začali některé lidi evakuvat podél potoka, bydlí tam zrovna jedni, co mají dvouměsiční dvojčátka, bydlí u rodičů. Minulý rok byli už vytopeni, tak snad to letos bude uspěšnější a v klidu. No je to prostě o nervy, my ohroženi nejsme, ale i přesto jsem ve stresu.
Jinak ve středu jdeme píchat naušničky, to bude řev, au, au, ale bude to rychlovka a Laurinka bude pěkná princezna a jsem zvědavá kolik budeme vážit, doufám že nebudeme mít už 6kilo nebo za chvilku ani prďolu neunesu, Adrianka má co dělat aby sestřičku udržela :grinning:
Míšo, my jsme žádné věci na úřadech nevyřizovali před porodem. Pokud si vdaná, tak si myslím, že se nic nevyřizuje, pokud ne, tak kolem jména se něco musí zařídit.
Piškotku, plavání kojenců je super, my jsme s Adriankou chodily taky od půl roku a pěkně jsme si to užívaly a chodily jsme až do jejich tří let. Taky zdravotní pojišťovna něco přispívá na toto plavání.
Jaji, pěkně manžílka kuríruj, ať je fit na nákup toho kočárku :wink:
17. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a odkud jste?
17. kvě 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hrůza
17. kvě 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady lije jak z konve a fouká větr a je pěkná zima. Tak u ženského všechno v pořádku. Kontrola za rok, na hemat. si budu volat ráno a na kyčle jdeme ještě v sedmi měsících. Ještě neměl narostlé co tam má být. Ale prý to není nic nenormálního, roste to mezi třetím až sedmým měsícem.
17. kvě 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak u nás něco podobného jak u Jáji.. :unamused: Už snad od pátku prší, a to v kuse!! Je to na zblbnutí. Řeka Morava je vylitá. Bydlíme na půli cesty mezi Kroměříží a Přerovem. :fearful: Člověj je z toho počasí úplně utahanej, bez nálady....my naštěstí bydlíme na kopci, v paneláku ve 4. patře, ale i tak je to už dlouho ten déšť. :frowning2:
17. kvě 2010 ve 20:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak to počasí je fakt hrozný! :angry: A ty záplavy taky! Máme sice řeku kousek od baráku ale u nás zatím klid!! Ale od středy se má dělat líp a má bejt až 20 stupňů- konečně!! Tak doufám že to dopadne, jsme pořád zalezlí doma a už je to dlouhý!! Jediný těstí je, že můžu dát Mata spát pod pergolu, jinak se ani nevyvětrá!! :wink:
18. kvě 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tam my už máme za dva měsíce, co jsme na světě po 3-tí rýmu. Ještě že to jde pěkně odsát a hned je líp, jinak by se Laurinka trápila. My s Adriankou jsme taky jakésik nakcípané už asi pět dní, rýma, kašel, je to děs a to všechno tím počasím. Laurinka je šikulka už v noci pěkně spinká 6hodin, trochu si cucne a pak ještě 3h., tak je to už super, akorát doufám, že jí to vydrží. Adrianka mě v noci od půl roku do 2,5let budila co 3hoďky, aby se ujistila, že má maminku u sebe, nešlo jí ani tak o kojení :unamused:
Snad už bude líp s tím počasím a záplavama!
18. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak nám navýšili mateřskou zpětně od začátku roku. Aspoň jedna dobrá zpráva v tomto nečase.
18. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No moc vám tu mateřskou holky přeju ale pro mě je to už stejně mimo, 16.6 takže za měsíc nastupuju na rodičák!! :wink: a zpětně to doplácet nebudou!! I když by to bylo příjemný!! :sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy měli by to doplácet zpětně. Je to navýšené od počátku roku.
18. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, jak tam bojujete s dost strašnym počasim!!!U nás je tedˇ oblačno, ale od rána bylo opět polojasno a neprší!!!Fouká teda silnější vítr a je docela studený, ale o proti tomu, co tam máte vy, tady máme krásně!!!Je mi vás líto!!Každý den koukám na zprávy.A v poledne, když vařim, tak poslouchám rádio, abych věděla jak to u vás vypadá!!!Snad už to brzy opadne.....přírodě nikdo neporučí!!Jinak jsem dnes byla na kontrole(32+5) a vše je v pořádku, předčasný porod nehrozí :sweat_smile: - zatim!!!!Takže další kontrola za 3 týdny a už budou natáčet i srdíčko, tak budu Ditušku asi tak 20 minut poslouchat, jak se jí daří.Jinak mi dnes doktor napsal papíry na mateřskou, s tim, že ukončuje nemocenskou ke dni 27.5. a tedˇ se vás chci holky zeptat, až tyto papíry v ten datum ponesu svému zaměstnanci, tak když mám ještě 6dní zbylé dovolené na výplatní pásce, tak si to můžu ještě vybrat, že jo????Kdyštak mi prosím poradťe, já vůbec nevim, děkuju!!!!!!!Dnes mi přišla pro Ditušku krásná bodíčka a ještě jsem jí objednala do pokojíčku záclonu s ferdou mravencem, abych tam navodila tu správnou atmosféru :dizzy_face: , tak až přijde, tak hned půjdu umýt okno a pověsim jí.Tak se mějte hezky a Žanet, atˇ Laurince to píchání oušek tolik nebolí a zvládne to hravě!!!Bude to krásná princeznička!!! :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky!!Ty záplavy jsou šílený!!Nás se to naštěstí netýká!!Kolínu se to vždy vyhlo a my stejně bydlíme v paneláku v 6 patře,takže k nám by to až nedošlo!!ale chudák Morava a Troubky!!Hrůza děs!!
U nás neprší jen je zataženo a fouká vítr!!jinak to celkem jde!!
Žanet ať to malou nebolí a pak přihoď fotku z naušničkama!!
Tak zatim papa
18. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišo, já chodila do práce a mateřskou jsem nastoupila k 11.2. od toho data jsem si odpočítala dny dovolené a naposledy jsem pracovala 22.1. pak dovča a pak mateřská. Pokud ti nemocenskou ukončil 27.5. tak před nástupen na mateřskou si to můžeš vybrat. Ale nastoupit na ni musíš nejpozději 6 týdnů před porodem. Pokud máš papíry tak už ti tam asi napsal i termín nástupu na MD ne ? Pak se to dá vybrat ještě mezi PPM a rodičákem, tedy po 28 týdnech od nástupu na PPM.
19. kvě 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, PPM budou doplácet zpětně od 1.1.2010. Od 1.6. už budeme mít nárok na tu vyšší, ale první asi dostaneme až v červenci (za červen) jinak ty doplatky budou začínat posílat v říjnu - potřebují 3 měsíce na zavedení nějakého programu :frowning2: :cry:
19. kvě 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, teď jsem se dívala, že máš v albumu víc fotek. Oli je krásný. Proč máte zalepený pupík? Už jste pěkně velicí.
19. kvě 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak já taky přidávám fotky do alba a něco z našich "záplav"...Ivi Oliverek je moc hezkej a jaký máte krásný věcičky! :slight_smile: jinak u nás první den neprší, sláva, už se chystáme ven. :slight_smile: ...na fotkách je z jedné strany vylitá Morava, tam hasiči nepouštěli a z druhé strany vylitá struha u mlýna...chudáci lidi...
19. kvě 2010 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás teda prší!! :angry: Už toho bylo fakt dost! Ivi Oli je fakt chlapák!! :slight_smile: A s tou mateřskou mám radost!!! A jinak Míšo já nastupuju dovolenou právě až po zkončení mateřské!!! Říkali mě že se to tak dělá když jdeš z nemocenský!! Za to budu na dovolený a brát rodičák dohromady, to se prý nevylučuje!! Tak končím mateřskou 15.6 a od 16.6 jdu na rodičák a zároveň na dovču!!! :slight_smile: Ale domluv se v práci, třeba to budou chtít jinak!
Piškotku plavání je mooooc fajn! Já chodila s Ádou asi od 10měsíců a s tím co děláme teď se to nedá srovnat!! Opravdu doporočuji plavání co nejdřív, ve veně doma( nejlepší to je prý kolem 3 měsíců)!! Opravdu je na Matoj vidět každý cvičení co s ním dělám a dokonce se už i potápíme!!! :grinning: Je prostě úžasnej!! Má vymakaný svali na krku i zádech takže se sám posadí když se mě chytne za prsty, a sedí s rovnýma zádama jak generál! Taky plavem na zádech a já ho držím jen za bradu a on jen jako splívá!! No prostě jsem nadčená!! :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak děkuju za radu s tou dovolenou.Domluvim se v práci a asi to budu mít jako Vendulka, jelikož tedˇuž si to vybrat nestihnu, jelikož už tam mám napsaný datum nástupu.Ale když jsi psala, že se to může čerpat současně s tou rodičovskou, tak já mu to řeknu, jelikož on je moc opatrný na peníze, tak zase bude machrovat, jak na to nárok nemám apod.!!Jinak Luci u vás je to teda taky "hezký", ale ráno jsem poslouchala rádio, tak už hlásili jak to jde pomalu dolu, tak snad už to tak bude, ale upřímně nezávidim těm lidem ty návraty domů, to je na tom to nejhorší, zase je čeká spoustu práce a výdajů!!!Je mi jich hrozně líto!!!Ivy chtěla jsem se tě zeptat, jak to s Olim zvládáš, když jsi na něj více méně sama??Už jste sehraný tým??? :dizzy_face: A co kojení, už to jde samo, vidˇ?! :dizzy_face: Z toho mám taky docela strach, no holky upřímně řečeno, tak moje prsa teda ani trochu nevypadají na to, že by měli za pár týdnů kojit :frowning2: Když si vzpomenu na sestru a na kamarádky, tak těm už dávno doslova teklo mlíčko proudem, že už chodili v kojící podprsence a já když si i zkusim zmačknout bradavku, tak nic!!!Tak se budu modlit, aby se mi to rozjelo aspoň po tom porodu.Příští týden si půjdeme s manželem prohlídnout porodní sál, tak jsem zvědavá, jak to na mě zapůsobí :sweat_smile: Jdu tam i z toho důvodu, abych už si taky trochu prohlídla tváře porodních asistentek a určitě nám sdělí, co si sebou vzít a co ne.Ale zatim to vypadá, že půjdu na sál sama, manželovi se tam jít nechce, nutit ho určitě nebudu!!!On totiž nemůže vidět, když tzv.trpim, asi to zní blbě, ale je to tak.Když jsem byla na tom odběru plod.vody a šla jsem do auta a položila si sedačku, abych ležela, tak mu tekly slzy, že měl o mě strach.A pak pořád kolem mě lítal.Ono stačí, když se říznu a teče mi hafo krve, tak hned mi vynadá, že jsem nešika a rychle letí pro náplast, abych náhodou nevykrvácela :grinning: Takže jsem se ho jen zeptala a když jsem viděla, jak se na to netvářil, tak už jsem to dál nerozebírala.Ale taky bude jiná situace, až to na mě přijde a poveze mě tam, třeba se pak vše změní, to nemůžu vědět.A nebo by mohl čekat na chodbě a až by malá byla na světě, tak by ho tam mohli za mnou pustit, to by taky šlo, no uvidíme, ale každopádně se to pomalu blíží.
19. kvě 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli tim slunečnicovym olejíčkem mažeš i obličej??Nebo na obličej si mám koupit něco jiného???A taky by mě zajímalo, jestli jste po porodu dávali dětičky spinkat na bok v postýlce a to jak přes den tak i v noci???Hodně čtu, že po každém kojení by se měli polohy boku měnit,aby se miminku dobře vyvíjela páteř, tak budu ráda, když mi poradíte, děkuju!!!!A holky, máte taky ten kojící polštář, na který si miminko položíte a ono u toho hezky leží???Já ho nemám a ani nevim, jestli si ho mám kupovat, sestra má takový ten jakoby oblouk, tak mi řikala, že mi ho půjčí a nebo jsem si řekla, že si malou položim na deku.
19. kvě 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišo určitě vem manžela k porodu. Budeš ho tam potřebovat. A on si chlap potom i víc cenní ženy. Kojení se neboj. Já jsem před porodem měla normální prsa, nic mi z nich nevytíkalo a mlíčko mám. Oni ti v porodnici druhý nebo třetí den naběhnou, neboj. Všechno přijde v pravý čas.
19. kvě 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo tím olejčkem natírej i pusinku. Já Lukáška dávám spát vždycky na bok. Jen v kočárku je na zádičkách, ale někdy když ho trápí pupík, tak spinká i v kočárku na boku. Střídám oba dva. Už v porodnici jsem ho tak dávala. Kojící polštář jsem neměla ani u jednoho z kluků. Podepřu si ruku polštářem, nebo dám Lukase na polštář a kojím z boku.
19. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek