• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Jáji tak to jsem koupila hodně levně tedy, to jsem ani nevěděla, že nový stojí tolik... :sweat_smile: No my když jsme poprvé rvali ten přebalovák do koupelny, tak se přítel nasmál...až jsem tam ten přebalovák dostala, tak jsem zjistila, že se tam nevlezu já. Jenže mi to nedalo a chtěla jsem za každou cenu koupat v koupelně, tak jsem zkoušela, jestli tm vlezu a zůstala jsem uvízlá mezi futrama a přebalovákem...no komedie. :grinning: Taky je na mě ten přebalovák vysoký, mám 156cm. :grinning: Ale jinak je fakt krásný a mrzí mě, že jsem ho nevyužila. Naštěstí mám ještě po Káji vaničku, tak jsem ji vytáhla, oprášila a koupeme v koupelce v malé vaničce. :slight_smile: Kámoška přebalovák nechtěla, že bude koupat v koupelně, jenže tam nemá topení a malýmu byla zima - tak každý večer tahá vodu v kýblu do obýváku(tam je teplo), vaničku má na 2 židlích a tak koupe. No nezávidím jí. Zlatej přebalovák s vaničkou. :grinning:
21. kvě 2010 ve 20:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska v noci mi mimoušek vstával 8× už to není jen na jídlo ale začaly nás trápit prdíky, tak jsme cvičili, babycalmovali a pořád dokola… je to děs :frowning2: :frowning2: :frowning2:
22. kvě 2010 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ta já jsem taky takovej prcek, a jak jsem si pořídila přebalovák do ložnice, tak jsem na druhej konec taky nedosáhla!! :sweat_smile: Tak mě manžel oddělal kolečka a o dost se to snížilo, nemusím s ním nikam jezdit, tak to tak šlo vyřešit!! Nechápu že všechno dělaj na ženský 170 cm a výc? že nemyslej na malý ženský!!! To ve všem!! :unamused:
Ivi držím pěsti, máš to těžký, ale bude líp a to ti moooc přeju! :wink:
22. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já koupu taky v koupelně ve vaničce co mám ještě po mě a bráchovi. Nemáme tam topení, tak jsme si půjčili od našich přímotop a vždycky 15 min. než jdu koupat ho zapínám. Jinak Lukášek už v noci nevstává o půl paté na jídlo ani o půl čtvrté (to si posunul), ale o půl třetí. Zřejmě mu to mlíčko nestačí na tak dlouhou dobu. Říká se, že kolem třetího a šestého měsíce se mléko mění dle potřeby dítěte. Tak snad se to zlepší. Neusíná (jak vám holky) u prsu, ale musím ho udyndat na balóně v zavinovačce. Když kojím nejdřív papá a pak začne plakat, že si musí říhnout. Vzhůru přes den vydrží maximálně hodinu a půl a pak už je s pláčem k neudržení. Vendulko, když dáš Matýska pod pergolu, spí ti v kuse a nebo se třeba vzbudí a jdeš ho znovu uhoupat?
22. kvě 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo ani nevis jak rada slysim ze i ty, zaslouzila a dokonala matka mas problemky - teda ne ze bych ti je prala, ale je tady jasne videt, ze si mimískové dělají co chtějí a my jsme tady jen jako jejich servis... :sweat_smile: Me spava dopoledne 3h, ale budi se po hodine na jidlo, v polospanku se naji a pokracuje a odpoledne da dalsi dve hodky s pauzou na jidlo. S vyjimkou vcerejska kdy spal v kuse max. 20 min - to bylo priserny. Ale zato vstaval v noci na dnesek jen 4x, takže je to milacek. Nevim cim to je, delam vsechno porad stejne. Ucim ho usinat samotnyho. V18,30 kazdej den koupu, aby si na to zvykl, pak 19-20 kojim a kouknu se u toho na vsechny zpravy a ve 20h jdeme oba spat. Dam ho do postylky a kdyz breci jen ho pohladim nebo nabidnu dudlik, kterej vyplivne jen co z nej ozuzla sab simplex. Ale zatim se mi dari už ho nevytahovat. Uvidime jak dal. Opravdu dusledne to chci delat az od 3m, ale pokud si na to zvykne uz ted a nedela mu to problemy tak proc ne. Zitra bude mit 2m.
Tak hodne stesti a pevne nervy s Lukaskem... :wink: asi je to jen nejake obdobi
23. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my koupeme v kuchyni a topíme plynovou troubou, ale už začnu trošku Laurinku otužovat, 22st na koupání musí mít dost. Tak Ivi, já už taky nemám tak spavé miminko, jak jsem měla (po kojení spala dvě hoďky) , už nechce ani venku moc spát, spí tak půl hoďky a pak se v kočárku nějak hemží, tak s ní musím trošku pojezdit, málo kdy spí jako mrtvola. A po kojení doma čučí, chlame se, povídá si a toho spánku už tak nepotřebuje a spí okolo hoďky a často se protahuje a hemží(vůbec nespí tvrdě), ale že by brečela to vůbec ne. A v noci se budíme už asi 4 dny po třech hodinách, už jsem si zvykla na těch 5hodin a pomalu ani nemůžu vylést z postele :grinning:
23. kvě 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, je to boj...ale já bych za 3h v kuse byla vděčná :slight_smile: Dneska se budil po 2h a byla to pěkná noc. Hold ti kindoškové s náma cvičí... a potřeba spánku bude čím dál menší. Oliverek taky nespí klidně jako mrtvolka, furt se převaluje, mručí a vydává různé zvuky. Teď je zavinutej v dece a narvanek babycalmem tak je to klidnější, ale jinak nic moc. Tak to nějak vydrž, v 6měsících bude líp ! :wink:
23. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že jsme úplně mimo režim co měl. Spával 3x denně - ráno dvě hoďky, po obědě tak 3,5 a večer jednu hodinu. Teď spí jednu hoďku a začne se smát. Já jakože nic a houpu s kočárkem a houpu. Pak to nevydržím a začnu se smát taky.
Jinak dnešní noc byla úžasná - usnul až kolem desáté (v náručí) a každé tři hoďky se budil na jídlo. Tak nevím co se děje. Nějak si nemůžu vzpomenout, jak to bylo u Daňulku. A k tomu všemu začal včera kašlat. V úterý máme jít do poradny a na očkování, tak nevím co bude.
23. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo a nebude to tím kašlem, že ti "vypadl z režimu" ? Ono se říká že ve 3 měsících se to srovná a uklidní, ne že se zruší všechny dobrý zvyky. Třeba Vendulka najde to o tom 12-ti měsíčním těhotenství a budeme chytřejší. Ale cítím s tebou, buď statečná ! :frowning2: :wink:
23. kvě 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, já si myslím, že kolem třetího měsíce se začne režim budovat. Ono začne i mimčo víc vnímat a déle být vzhůru. Možná je to tím kašlem, ale taky je možné, že chce víc papat. Ono se to mlíčko kolem toho třetího měsíce mění. Tak uvidíme. Ale stolici má krásnou, tak to bude snad fajn. Ivčo, až budou mít tři roky, tak to bude všechno o něčem jiném. A že ten čas rychle uteče.
Jinak včera jsem sledovala hokej a musím říct, že byl super. Žehlila jsem u toho a bavila jsem Lukáška. Ten se chlámal, jak jsem fandila.
23. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máte Jajuldo doma veselo, taky jsi mě rozesmála :grinning: No my jsme večer chodily spát tak okolo 21h. a teď chodíme v 22.30, tak si taky dělá, co chce, někdy se mi stane, že usnu u kojení :grinning: (kojím v leže) Jsou to zvědavci, už nechtějí tak spinkat, nebo je to ve vzduchu, snad jak už bude sluníčko, tak budou ti naši prci spinkat. To Ti Ivi věřím, že by ti stačili ty 3 hoďky, to příjde neboj :wink: Jo holky, mají ti vaši prďolkové zdravé očička? Nám jakokdyby hnisalo jedno očičko a zůstává u očička slzička, vím že se kanálky teprve dávají dokupy do třech měsíců, ale už mě to štve, Adrianka to měla taky, málem jsme píchaly kanálek. Teď mažem a masírujem, ale nějak to nepomáhá :angry:
23. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že vám pomalu všem začali starosti ohledně změny režimu, ale mě se to nezdá divný!!!Ba naopak podle své sestry a kamarádek vim, že čim víc miminko roste, tak už nevyžaduje tolik spánku a chce poznávat svět :grinning: Zajímá se víc o děj kolem sebe a jak se to vlastně mění, tak se jim tim mění i potřeba jídla.No jinak Safi,jak jsi psala o té fotce Ditušky, abych jí sem potom dala, tak se pokusim, ale nejsem počítačový typ, proto tady žádné album nemám.A manžel má pořád spoustu práce, takže ho tim nechci otravovat, jsem ráda, když má chvilku čas na nás.Ale samozřejmě, že bych vám jí potom ráda ukázala :dizzy_face: Holky chtěla jsem vás moc poprosit, jestli byste mi vysvětlili rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou.Aneb od kdy do kdy co pobírám a jak se to liší finančně, děkuju moc!!!Pořád v tom mám nějaký guláš a když mi to řekne laik a ne nějaký internetový stránky, tak to pochopim líp :sweat_smile: Jo a holky omýváte miminkám zadeček vodou, než je přebalíte??Nebo všechny používáte jen ty vlhčené ubrousky???Hodně čtu v časopisech, že by se měli spíše omývat, než používat ubrousky, že ty jen na cesty apod.
23. kvě 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo pokud nekoupu (1x denně večer), tak používám vlhčené ubrousky sensitive. K té PPM - peněžitá pomoc v mateřství alias mateřská - to co se teď "zvyšovala" je to závislé na platu který jsi pobírata před MD, resp. kolik jsi odváděla na nemocenské pojištění (u OSVČ) a bereš to od nástupu na MD po dobu 28 týdnů (pokud bys měla dvojčata tak 37 týdnů) pak plynule přecházíš na rodičák a ten je 7600 na 3 roky, 11.400 na 2 roky (ale musíš splňovat určitou výši příjmu před MD) a nebo 4 roky 3800. Toto si volíš na pracáku myslím kolem věku dítěte 4 měsíců. Když tak mě holky někdo opravte nebo doplňte :wink:
23. kvě 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak ktomu režimu!!My máme furt stejnej!!Malej chodí spát v půl 8 a budí se až ráno okolo 6,napapá se a hoďku a půl je vzůru a pak ještě usne tak na hoďku a půl!!Pak se vzbudí a je vzhůru do doby než jdem ven!!Chodíme v půl 1.v kočárku spinká tak ty dvě hoďky a pak se vzbudí,ale je zlatej a hraje si v kočárku!!Domu přijedem v půl 4!Nakojim a je vzůru do koupání.Koupu v půl 7 pak nakojim a dávám ho spát!!Usíná sám!!Chvilku si v postýlce hraje,povídá a žužlá si plínku a pak usne sám!!Už tolik nespí přes den jako dřív,ale nemůžu si vůbec stěžovat,protože mi spí celou noc!!Tak uvidíme snad mu to vydrží i když mu budou růst zoubky!!!
Já používám na zadeček zvlhčený ubrousky,neumývám mu zadek po každém přebalování a koupu obden!!Je tak navyklej!!
Dneska u nás bylo krásně,tak jsme byli s malým venku až do šesti!!Nakojila jsem venku na lavičce a pokračovali jsme v procházce!!Dneska u nás byla akce přes pohádky do útulku za zvířátky!!Tak jsme tam byli!!Nemělo to chybu,i když malý z toho ještě neměl rozum,ale i tak to bylo super!!
Tak já jdu fandit !!!Snad ten hokej vyhrajem zatim papa :slight_smile:
23. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás režimek pořád stejnej! :wink: Ráno vstane kolem půl 7, nakojim a je 2 h vzhůru, nakojim a jde se spát tak 2,5h nakojim, ja 2 h vzhůru a pak zase bašta a spaníčko tak zas 2,5-3h pak bašta a jsme vzhůru až do koupání, v 19 vykoupu, nakojim a po půl 8 leží v postýlce a usíná sám!! :wink: Kojím až tak mezi 4,30-5,30 pak ještě usne!
Když ho dám spát pod pergolu tak jak usne, tak se vzbudí nejdřív po 1,5-2h tak ho ještě podrndám a ještě se dospí!!
Ono se říká, že 3 měsíce jsou jako takový zlom!!! Jak s mlíkem, tak i s prckem! Já jsem zatím změnu s mlíkem nepostřehla- mám ho pořád moc! Tak čekám na 6 měsíců a doufám, že jak začnem přikrmuvat a nebude tak moc pít přes den, že se to mlíko pak stáhne!!! :wink: Už jsem z toho utahaná a když musím pořád každý ráno odsávat a pak vyvářet dosávačku...!
Jnak já včera taky žehlila u hokeje! Ale nějak jsem to nevydržela až do konce, jak jsem vžehlila ty 2 koše prádla, tak to na mě nějak padlo! :sweat_smile: Ale je super že jsme to vyhráli po letech ničeho!! :grinning:
24. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak u nás zase prší, tak je Lukášek na balkóně a já jdu znovu žehlit, co jsem o víkendu vyprala. HOkej byl super. Já jsem nevydržela až do konce, ale zhruba třetinu a půl.
Tak včera jsem kojila co dvě hodiny. Vzhuru vydrží tak hoďku a jde si schrupnout. Usnul kolem deváté a vstával až kolem půl sedmé. Zlatíčko moje. Večer už byl unavený, tak jsem ho přelstila a mlíčko jsem odtříkala do lahvičky a odtut do vyžahl jako nic. A pak se dojedl z druhého prsa. Vendulko, kolik toho odstříkáš? Já max. 50ml.
Tak uvidíme jak to bude. Řídím se podle něj. Jak potřebuje spát tak jde.
24. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak neděle byla krásně slunečná takže jsme ji strávili s rodinou pod jabloní a vegetovali. Švagrová přijela i s dětma tak bylo o zábavu postaráno. Je mi jí místama líto. Starší chlapeček 4let docela ubližuje menšímu 1rok starému bráškovi. Nechce mu nic půjčovat je zlý, dokonce už má i hysterické záchvaty. Docela je mi v tomto švagrové líto, protože je náročné to zvládat. Přitom je to klidná osoba. Ale místama je to fakt záhul. Vím, že teď mají děti takové obdoví vzdoru, ale to co předvádí on tak to je místama síla. Tak uvídíme jaká bude ta naše beruška. Každý chce mít hodné a bezproblémové mimi. Holky jsme zvědavá jak to budu zvládat já. Jinak jsme čím dál víc unavená hlavně ráno mi to teda dělá problémy. Vždy jak se najím musím si ještě chvilku lehnout protože pak se mi motá hlava a jsme slabá.Ale odpoledne už je to pak zase v pořádku.
24. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak my včera večer grilovali pstruhy a koukali u toho na hokej, pak na mě padla taková unava, že už jsem se skoro nemohla dovléct do postele! A ráno samozřejmě ani vstanout! Jak píše Safi, už na nás ta únava opět útočí a lepší to zřejmě nebude. Ráno si musím uvařit kafe, jinak bych nefungovala! Navíc, malý se pořád točí a včera mě pořád asi kopal dospod, protože vždycky, když se začal hemžit, tak mnou projela bodavá bolest někde okolo čípku! Dneska v tom asi pokračuje. Buď to dělá prcek nebo pracuje čípek. Snad to nic nebude!
V pátek jsem od kamarádek dostala polohovatelné křesílko a v tescu měli akci na pleny Pampers Midi 150 ks za 545 kč, takž nějakou zásobu už mám :slight_smile: !
24. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldu tak já odsávám přebitk po noci a je toho někdy míň a někd víc 300-400ml! Jinak bych se zbláznila jak to bolí!! Ale za to pak přes den mám už pokoj- Mates to odpije!! :wink:
Jinak Ada má střevní virózu, tak je dne ještě doma, v pátek lítal na záchod a v sobotu si pořád stěžoval že ho bolí břícho a v neděli 3x zvracel! Ale pak se mu ulevilo a snad už v pohodě, tak je doma jen tak aby měl ještě dnes klid a dietku!! Nebylo to nic hroznýho ale byl protivnej. Tak snad zítra pomaže do školky a já si budu moct trochu odpočnout. Nějak jsem od středy v poklusu a nestíhám se ani dospat!! :unamused:
Jáji tak já takový píchání měla taky, je to dost nepříjemný, jo ten steh je fakt mrcha a dělá spoustu problémů!!! :rolling_eyes:
24. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Jaji je to čím dál horší a to počasí zamračené a deštivé taky moc energie nepřidá.No mě stále čeká ještě kupa věcí nejen pro mimi, ale i pro mě do porodnice.
24. kvě 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky chtěla jsem se zeptat kdy jste si kupovali kojící podprsenku. A máte některá zkušenost se stahovacíma kalhotkama po porodu? Chtěla bych sice co nejdřív začít cvičit na bříško, ale myslím, že i pro mě bude příjemnější když budu mít trošku stahlejší bříško a nebudu mít pocit, že mi tak visí. Uvidím, ale říkala jsem si, že bych si jedny koupila.
24. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul díky za uklidnění. Někdy chytnu depku, že bych nejraději jela k doktorovi. Pak si říkám, že nemůžu být pořád hysterka! Snad to těch 9 týdnů ještě vydržím. Nejhorší je, že zrovna teď nám začínají různé akce v podobě kulatých narozenin a svatby kamarádů, tak se jen modlím, ať to všechno ještě zdárně zvládneme!

Safi, já už sebe zvládla. Jak jsem psala, koupila jsem si "balíček do porodnice", který obsahuje jednorázové kalhotky, vložky a prsní vložky. Kojící podprsenky už mám doma taky. Teď už jen dokoupit věci na prcka a pak to všechno vyprat.
Ještě jsem uvažovala o zavinovačce. Nevím, zda to kupovat.
24. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a na kolik tě ten balíček vyšel. Kupovala jsi ho v lékárně nebo v obchodě s dětským zbožím. Zavinovačka není špatná věc. Ze začátku v ní miminka docela chtějí být. No to mě ještě chybí přebalovací podložka, vanička, oblečení pro mimi a výplň do povlečení do postýlky.
24. kvě 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já jsem si koupila kojící podprsenku dvě před porodem a pak další. Já jsem si je kupovala přes mimibazar a stály mě tři kolem 200,-. Jáji tu zavinovačku kup. Obě mé děti byli rády v zavinovačce. Takže já ji vřele doporučuji.
24. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, kupvala jsem ho v obchodě s tím dětským textilem. Vyšlo to na 188 kč. Jinak foto toho balíku mám v albu, je to od Hartmannu. Ty už máš alespoň kočárek doma, my musíme ještě měsíc na něj počkat. Ale už toho taky nemáš moc, co ti chybí. Kojící podprsenky mám dvě, jednu černou a jednu bílou. Cena byla dost úděsná, ale co už?! Uvažuji o tom, že bych je už teď začala nosit. Jak mám to břicho zvednuté už pod prsama, tak mě mé stávající podprsenky dost zařezávají a tlačí. Ty kojící jsou dost pohodlné :slight_smile: .
Tak já tu zavinovačku ještě pořídím.
24. kvě 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji zavinovačku určitě poříď, kluci v nich byli na začátku moc spokojení!! :slight_smile: Já mám 3 kojící podprdy a stačí to! Klidně je už nos, některý ženský ja v těhu už nosej, protože se do jiných nevejdou!! A je fakt že mě ke konci podprda tlačila jako v trojúhelníku nad bříškem!! Kojící jsou pohodlný, protože myslej na to že v ních musíš i spát!!! :wink: Já si je taky koupila na MMB a vyšli mě všechny na 350 a to je super cena!!
24. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem tu jen na skok!!Zavinovačku taky doporučuju,malej v ní zezačátku spinkal a dobře se mi vní nosil!! :wink: Byla super a využila jsem ji celkem dost!!
Kojící podprsenky mám dvě a stačí to!!Jedna mě stála 150Kč,takže to celkem jde!!
Tak já letim zatim papa
24. kvě 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když já nevím jakou velikost jak moc mi ještě porostou prsa. Myslím, že rostou do 33tt a pak už ne tak nevím, kdy ji kupovat, ať si ji nekoupím a není mi malá.
24. kvě 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, doporučuje se kopovat opravdu až v 8 měsíci! A neboj vem si velikost jaká ti bude, ony ty podprdy jsou dost poddajné, tak neměj strach že se nevejdeš!! Já když mám vypitý prsa a pak naopak jak bylóny ráno, tak bych řekla že tak 2 velikosti rozdíl minimálně a padprda v pohodě!!! :wink:
24. kvě 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, opravdu jsou poddajné a prodavačka mi říkala jak jsem to zkoušela, že si mám dovnit dát ruku jako košíček a natáhnout to, kolik tam mám ještě místa, protože prsa s mlíčkem se zvětší. Objem jsem moc neřešila, protože pak už to těhu břicho splaskne. Takže prostě musíš vidět, že v těch košíčkám máš ještě rezervu. Mě se prsa o něco zvětšila, ale od té doby, co mě už nebolí a nejsou tak nateklá, tak se mi zatím nezvětšuji a snad už ani nebudou. Až pak, jak budu mít mléko.
24. kvě 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek