• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte, teeda Vendulko ty máš mlíka!!!!!!!!!!!!! To odstříkáváš teda dost. :grinning: Jinak my máme docela režim, ale z toho je den, kdy spí přes den tak 3krát 20min a hotovo...potom je ale hodně nevrlej. Poslední mlíčko má v 8 večer a usíná sám - v naší posteli. :sweat_smile: Až pak putuje do postýlky. Vzbudí se ve 3 ráno na mlíko a spí dál do půl 7. V 7 zase mlíko a jdeme do školky. Takže na noci si nestěžuju...náš problém je, že odpoledne je zvyklý spát v kočáru VENKU! :unamused: Tak já vyrážím za každého počasí...Doma zkouším všechno a nic. jak ho začnu oblíkat, zklidní se, a čučí. Zavře oči, až jsme výtahem ve sklepě. Zkoušela jsem hned vyjet nahoru, ale taky byl hned vzhůru. :confounded: Musím s ním třeba 20min venku pojezdit a pak ho dám doma do chodby a spí třeba 3 hodiny v kuse. Ráno se mi budí, jak doma tak v kočáru, musím pohoupat a spíme dál. No všude je něco, za chvíli nám děti vyrostou a jak budem rádi vzpomínat na miminkovské období. :slight_smile: Jdu spát, je u nás strašně černo a hřmí, to bude zase slejvák. :unamused:
24. kvě 2010 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko ty odstříkáš 300-400 ml mlíka ? :confused: :grinning: teda to čumím. Já po ránu tak 100 když jdu úplně na kost, ale to dělám jen když potřebuju babičce nachystat na odpolední procházku a pak mám pocit že mi to mlíko chybí přes den :sweat_smile:
Jaji - koukám že máme stejné věci pro prďolata - ty pruhovaný bodýčka z HaM na léto mám pro malýho taky, ale velikost 98 :dizzy_face: a ten design s žirafkama měl na zavinovačce ! Jinak taky jedeme v Aventu a už ho docela využívám, i sterilizátor a ohřívačku lahví... i když jsem se tomu dlouho bránila.
Mám taky 3 kojící podprdy, koupila jsem je po 99 Kč tady někde na netu a jsou skvělý. Kupovala jsem je dost dopředu, takže velikost byla docela risk, ale vzala jsem o jedno číslo větší než normálně a vpohodě i s vložkama. Jsou bavlněný, takový babičkovský, nic sexy ale naprosto vyhovují, na to že je nosíme pořád.... :slight_smile:
Bez zavinovačky ani rána, malej mi z ní rychle vyrostl tak už jsem ho nezavinovala, ale jak špatně spí tak jsem ho začala balit do deky nebo do osušky a zlepšilo se to - sice mu koukají nožičky, ale ty jsou pod dekou a hlavně že má fixovaný ručičky a pocit že je zabalenej.... zavinku určitě doporučuju !! :wink:
25. kvě 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak venku opět počasí na prd takže se vrzhnu do žehlení a vaření, ale vůbec se mi nechce. :angry: Po ránu jsem prostě děsně utahaná.No já jsme si zatím objednala ty poporodní kalhotky a podprsenku mám taky vyhlédlou za 350,-kč tak uvidíme. Za celé těhu jsem si koupila jen jednu podprsenku, sice ji často peru, ale stála mě asi 800,- ale je super a myslím, že ji využiji i po porodu.Zatím mě netlačí, uvidíme až jak bříško půjde ještě víc nahoru. Jinak jsme si objednala mantinel do postýlky, prostěradlo do kočárku a už se těším až mi to přijde :slight_smile:
25. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já mám opravdu dos mlíka! To je normálka, tolik odsát! A ještě mě tam zbejvá Matoj na napití. Když odtáhnu z jednoho míň (neodhadnu to) tak celej den cejtím, že tam přebejvá a tlačí!!! No aspoň má Eliška co baštit!! Vždyť už nabrala za 3 týdny našeho líčka 900g, tak si dobírá co jí chybělo!! :slight_smile:
25. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, ty jsi super. Fakt je fajn, že máš tolik mlíčka. Jinak já začínám mít taky jakési plnější prsa. Tak nevím, zda je to těma třema měsícama. Ale Luky je fajn. Jen večer po koupání, nechce z prsu a tak mu odstříkávám do lahvičky. Včera vyžahl 80 ml jakoby nic. A za hoďku a půl se dobaštil a spal až do půl čtvrté, pobaštil a spal do sedmi. Šikulenka.
Ivčo, já dávám zavinovačku ikdyž čouhají nožičky. Hlavní je pocit kolem tělíčka.
25. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Jáji, vše nej k včerejšímu svátečku. Jsi Janča, že? Tak hlavně zdravíčko a krásného zdravého prďolku.
25. kvě 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já jsem na tom podobně. Už se zase do všeho musím nutit, jinak bych jen seděla a nic nedělala :grinning: ! Včera jsem měla svátek, tak pořád někdo gratuloval a já pořád něco chystala k zakousnutí a večer jsem byla vyždímaná jako citrón! Už je to zase náročné. Nějaký ten týden ještě počkám a pak budu muset už pomalu prát věcičky na prcka, ať mě to nezaskočí.

Vendul, taky koukám, kolik máš mlíčka :slight_smile: ! Ale určitě tě hřeje u srdíčka, když víš, jak ta holčička se má po tvém mlíčku k světu!
25. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Jajuldo děkuji :slight_smile: ! Já ty svátky moc neprožívám, ale okolí je jiného názoru :grinning: ! Od manžela jsem dostala velice originální dárek! Dálniční známku do auta :grinning: ! Ať prý nemusím jezdit po vyhrkaných cestách .... No není zlatý :grinning: ?
25. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji taky všechno nej hlavně porod v termínu a zdravé miminko :slight_smile: Manžel je bezvadně praktický :grinning: A jak se vlastně těší na malého a jak to prožívá.
25. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro chlapy je těch 9 měsíců takových virtuálních nehmatatelných. Ví, že tam je miminko, ale on ho přímo necítí a nevidí, takže ty fáze těšení jsou proměnlivé. Na začátku bylo maximální nadšení, pak už to byla jen realita a teď, kdy už se ten termín blíží a malý se hodně projevuje boulemi na břiše, tak bych řekla, že se zase těší. Je to i o tom běhání a shánění věcí, chystání pokojíčku. Někdy mám pocit, že mě umačká, až je mi to už nemilé. Hlavní je, jaký pak bude táta!
25. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď se zeptám asi převážně maminek, co mají doma kluky. Zajímá mě, jak je to s intimní hygienou u kluků? Četla jsem, že není potřeba do 3 let nikterak manipulovat s pindíkem. Ve smyslu toho, že není potřeba přetahovat předkožku a omývat pindika. Moje odrodilé kamarádky mi zase tvrdí, že je to potřeba dělat hned od začátku. Takže jsem z toho zmatená, co je správně?
25. kvě 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji ohledně pindíka už jsem slyšela oba názory, ale nám v porodnici říkali do 1 roku na to vůbec nesahat a naprosto převážovaly ty rady nemanipulovat s ním ! .... :wink:
25. kvě 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě taky doktor řekl do 1 roku na to vůbec nesahat a nechat být!!Tak nevím.Poslechla jsem ho a nechávám to v klidu!!
Vendul teda ty máš mlíka!!Je fakt,že si taky nemůžu stěžovat na nedostatek mlíka,ale tolik bych asi neodstříkala!! :grinning:
25. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak Jáji, já jsem u Ády na pindíka pravidelně koukala a jen tak z lehka zkoušela přetáhnout už skoro od začátku, když to nešlo, tak jsem to nechala a pak to nějak šlo!! Nevím kolik mu bylo ale už určitě seděl!!! A u Mata to taky kontroluju, jestli to už nejde!! Fakt je důležitý jak to půjde, to každej den dělat, aby pak nemusel na uvolnění do nemocnice!!! A jak si na to ty kluci zvyknou, tak to pak dělaj při koupání úplně automaticky a nemusíš se bát, že by se něco zanedbalo! áda si uměl přetáhnout sám už 2,5 roce! Radím radši dřív než dýl!!!
25. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No můj názor násilím nepřetahovat, ale kontrolovat a pokud to půjde tak mírně přetáhnout a očistit mám stejný názor jak Vendy. Jinak holky mám v albu fotky. Manžel mě fotil tak se když tak mrkněte. Jen to bříško mi na fotce přijde větší než ve skutečnosti je a taky je tam fotka našeho kocourka. :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není nad rady zkušených maminek :slight_smile: ! Díky, holky!

Safi, máš pravdu. Opravdu tam máš daleko větší bříško, než to z minulého týdne. Foťák to někdy nadsazuje. Ale vypadáš moc spokojeně :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc hezký fotky Safi - budeš mít krásnou památku a moc ti to sluší ! :dizzy_face:
26. kvě 2010 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, krásné fotečky. Moc ti to na nich sluší.
Včera jsme byli v poradně. Tak vážíme 6900 a měříme 64,5 cm. Za měsíc jsme přibrali skoro kilo. To je pěkný, že? Dostal vakcínu Rotarixu a Hexu. Večer byl v pohodě a spinkal taky pěkně. Tak snad to očkování bude zvládat. Za měsíc jdeme na Hexu a Pneumokoka. Ohledně toho přetahování. Nám říkala doktora do tři let, že se nemusí dělat nic. Zkoušela jestli má kůži volnou nebo pevnou. Daňulka si přetahuje sám, ale ještě úplně mu to nejde. Tak se uvidí.
26. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky děkuju, taky jsem byla překvapená z toho, že je tam to bříško fakt větší než na jiných fotkách, asi jsem blbě zvolila oblečení a navíc večer je vždy o něco větší. Ale z fotek mám radost, manžel mi slíbil, že mě ještě vyfotí v šatech až bude hezky včera sluníčko a dneska už to zase vypadá na déšť ach jo.
Jajuldo malý ti teda krásně roste, přidej fotku jak vypadá teď ať víme.
Ivi v albu máš nové fotky malého viď myslím v nákupním centru typovala bych to na Olympii, tam chodím moc ráda. Je krásný, a jaké má pěkné řasy. Na koho ti přijde,že je podobný. :slight_smile:
26. kvě 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, jojo je to Olympia ! :dizzy_face: mám to tam moc ráda, zajdem na zmrzku, na kafe - jen to kino už nejde :frowning2: Řasy má zbytečně dlouhý na kluka - mohl by je přenechat mamince ale po kom to cikáně je to vůbec netuším, nepřipadne mi podobnej na nikoho - snad později se to vybarví :wink:
26. kvě 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivi, oni ti kluci povětšinou dostanou do vínku věci, které ani neocení :grinning: . Můj manžel má dlouhé, husté a zahnuté řasy. Co já bych za ně dala :slight_smile: ! Tak samo jsem chtěla od malička kudrnaté vlasy, mám rovné hřebíky. Manžel má kudrnaté a pro něj jsou nepraktické, protože při odrostu si dělají co chtějí. Oli je zatím po sobě :slight_smile: !
26. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem v noci zase nespala, jak mě rozbolely obě kyčle! Už jsem se o tom zmiňovala mému doktorovi i tenkrát v nemocnici a v obou případech mi řekli, že bude ještě hůře! Tak nevím, jestli je normální mě nechat takhle trpět, než mi raději něco napsat!
27. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak Jáji opravdu bude hůř!! Taky mě ke konci boleli kyčle, hlavně v noci, když jsem ležela na boku- tak půlhoďky tam a pak tam a pak byl konec se spaním!!! Hrozně mě to jako úplně brnělo, bylo to fakt hrozný!! Neboj má to takhle spousta ženských, není jiná rada než vydržet a jak se budeš těšít na to až se po porodu budeš moct otočit na břicho a v klidu spát i na zádech!!! :slight_smile: Hele na tohle ale asi fakt žádný prášky nejsou, jen můžeš nějaký vitamíny, myslím že něco brala Iva?!
27. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak Jáji opravdu bude hůř!! Taky mě ke konci boleli kyčle, hlavně v noci, když jsem ležela na boku- tak půlhoďky tam a pak tam a pak byl konec se spaním!!! Hrozně mě to jako úplně brnělo, bylo to fakt hrozný!! Neboj má to takhle spousta ženských, není jiná rada než vydržet a jak se budeš těšít na to až se po porodu budeš moct otočit na břicho a v klidu spát i na zádech!!! :slight_smile: Hele na tohle ale asi fakt žádný prášky nejsou, jen můžeš nějaký vitamíny, myslím že něco brala Iva?!
27. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už se nám to zase vikenduje :grinning: , no ne že bych měla měla nějakou změnu, akorát že je manžílek s náma. Safi, bezva fotečky. No my jsme mysleli, že když máme holku, že žádné starosti s pipkou nebudou a ejhle, co 3 měsící jsme chodili na gyndu od jejího roku, zarůstá nám blanka, tak chodí jí proříznout..No a asi tam budeme chodit až do puberty, protože doktorka mi to vysvětlovala, že nemá hormony, tak holt zarůstá. Ale Adrianka je statečná a naštěstí to nebolí. Tak snad u Laurušky to bude ok. Jaji mě taky bolely kyčle hoďně, musí se to vydržet, my na to doktor taky nic nedal.
27. kvě 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jste mě holky fakt nepotěšily :confounded: . Teď už jsem to rozhýbala, tak je mi lépe, ale z nevyspání jsem jako chodící zombi! Myslím, že Ivě na to doktor dal Osteogenon, protože jsem si to poznačila. Příští týden jdu do poradny, tak se zkusím zeptat, zda bych to mohla zobat.

Žanet, to mě ani nenapadlo, že holčičky můžou mít takový problém. Chudák Aďa! Možná, že se to před pubertou samo upraví.
27. kvě 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji na kyčle jsem nebrala nic ale bohužel mám teď ještě horší problémy, bolí mě úplně všechny klouby a ze všeho nejvíc kolena. Spím na zemi na rozkládácí pohovce a k malýmu vstávím v průměru 5x za noc, což je docela slušnej tělocvik, pak koupání, když ho chci dát do "velké postele" aby si hrál třeba s hrazdičkou musím ho brát ze země a ty klouby dostávají pěkně zabrat. Navíc jím HAK Azalia a tam vyloženě píšou že to může způsobovat odvápnění kostí :frowning2: Dneska jsme byla na druhém očkování na rotavory a malej má 6,8 kg (včera měl 9 týdnů) :sweat_smile:
27. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda Jaji máš právdu na ja ten Osteogenon úplně zapomněla !!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Jedla jsem ze začátku Duphaston a pak Acix na pálení žáhy a ten Osteogenon jsem úplně vypustila - prý to nemá na těhu vliv a je to vápník kterej může pomoc tvorbě kostí i u mrněte - sorry, fak mám teď sotva 30% mozku :wink:
27. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, to je v pohodě :slight_smile: ! Já jsem teď na tu mozkovnu taky úplně nemožná, až na sebe samu zuřím! Posledně jsem se s manželem hádala, že už dobral svou permanentku na masáže a on mi tvrdil, že ne. Dneska jsem jí našla pod hromadou papírů a samozřejmě má tam ještě dva vstupy nevybrané :dizzy_face: . A to je takhle pořád!
27. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska je venku jak v létě - nááádherně. Ale už jdou mraky. Jáji ty kyčle to je děsná věc. Mě to občas chytne ještě teď.
Ivčo, pěkně Oli roste. Po kolika hodinách ho kojíš?
28. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak venku je opravdu úžasně!!Kéž by to vydrželo,ale má se zase kazit!!
Jáji kyčle tzi nezávidim,taky mě strašně boleli!!vůbec jsem nemohla vstát z postele!!Prý jsou na to taky nějaký cviky,tak se zkus zeptat na gyndě!!Mě to naštěstí po porodu přešlo a mám klid!!
jinak my zítra razíme do Prahy na dětský den,dostali jsme vstupenky od známých,tak se těšim!!snad vyjde trochu počasí,tak zatim papa :slight_smile:
28. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek