• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jajuldo teď kojím po hodině až dvou - snažím se ho natahovat co nejdýl k těm 2 hodinám, ale včera bylo takový vedro že jsem mu dávala pít častěji aby neměl žízeň a nebyl dehydratovanej. Teda já z toho počasí radost nemám. Malej je samá potnička, včera jsme mu kupovali krém proti slunci za 500 a jízda v autě je horror (nemám klimču)
Byli jsme na kontrole kyčlí a všechno ok, další za 2,5 měsíce. Upřímně se léta spíš děsím, v paneláku to bude síla a to moje starý auto taky nic moc, o MHD ani nemluvě, tak krutá nejsem. Asi budu muset jezdit denně k našim na zahradu abychom to nějak přežili... a nejhorší budou ty přechody z venku třeba do Olympie kde je klimča. Byla jsem na služebce v Hongkongu (před 2 lety) a tam se úroveň firmy pozná podle toho na jak velkej mráz jsou schopni prostory vymrazit, takže venku bylo 33C a oni v kanclu 16C - příšerný !!!! bohužel tento trend už se dostal i k nám, když jsem jezdila v létě na návštěvy VIP kliošů tak jsem taky končila v mrazáku (v letním tričku bez saka) :angry: takže jsem si pak ohřívala ruce o hrnek s kávou - čím větší hrnek tím víc tepla :slight_smile:
29. kvě 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, já jsem si říkala, že Oli má tak krásnou váhu. Když on tak často papá. Víš jak jsem vyřešila žížeň já? Dávám mu fenyklový čajík. Mimo žízně je výborná na prdíky. Takže čaj neměl v mlíku, ale měl ho přímo z lahvičky. A jak mu šmakuje. Sama doktorka mi říkala, že dát čajík nebo vodu. Tak to zkus taky. Jinak já jsem malého včera venku vyslékala. Já vozím v kočárku dvě deky. Jednu super tenkou a jednu tlustější. Jinak zítra máme křtiny. Tak snad nebude lít jak z konve. Ono se totiž u nás zamračilo.
29. kvě 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no Ivi Olivek Ti teda krásně roste, je to šikula :wink: Já se taky moc na léto netěším, budu se zase vyhýbat slunku a každý si ze mě dělá srandu, že to přeháním, ale nemínim Laurinku smažit na sluníčku a vím, že i ve stínu to opaluje. Tak budeme chodit ven jen ráno a k večeru, ale slyšela jsem, že to počasí má být stejné jako teď i přes léto. No jo příroda se brání, pěkně jsme jí dali zabrat, tak nám to vrací. Tak s tím pitím, já jsem začla Adriance dávat pít kolem 10-tého měsíce a to vodu, doktorka říkala, že nejlíp zažene žízen. Ale ona je v říjnu, tak ještě uvidím, jak to bude s Lauruškou.
29. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já o tom čaji nebo vodě taky uvažuju ale až jako poslední řešení. V MM má malej všechno co potřebuje a nemusím tahat a vyvařovat lahvičky, ohřívat je... Já jsem tak ráda že už je tak velkej jak je, s novošem bych se v létě asi neporadila :sweat_smile: Taky ho nechci moc učit na savičky, aby pak neodmítal mě, ale zatím to nehrozí i když už z flašky párkrát pil - dávám mu savičku s nejmenší dírkou pro 0-1měsíc, aby se nadřel a neměl to zadarmo. Asi jsem hnusná, ale já se moc bojím že nebude chtít pít ode mě MM a pořád si myslím že je to to nejlepší a nejlevnější co mu můžu dát :grinning: A bohužel znám případy kdy se dítě jednou napilo z flašky a prso už od té doby do pusy nevzalo :confounded:
29. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi problémy s pitím nemáme. Pít z prsu i z lahvičku mu jde. A fakt ten čaj je někdy fajn. Někdy si jen cucne, osvěží v pusince a je mu dobře.
29. kvě 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska malinký spinká jenom v bodýčku s krátkým rukávem přikrytý plenkou. Na balkóně je teplo. A úpřímně myslím, že dávat tu vodu nebo čaj (já ho dávám kvůli prdíkům) je dobrý nápad.
29. kvě 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo a jaký je to čaj ? Z lékárny ? Jak se jmenuje a jak ho připravuješ ? jak silnej a kolik ? :wink:
30. kvě 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak včera bylo tak nádherně a dneska už je zase ošklivo!!My byli včera v tý Praze na dětským dnu,bylo to úžasný!!Přijeli jsme až v 8 večer!!Malej šel spát v 9 a spal až do 7 do rána!!
Já dávám malýmu taky fenyklovej čaj!!Sice moc čaj nechce,ale aspoň si svlaží trošku rty!!Je i na prdíky!!Ivčo je to čaj se sáčkama a návod máš vždy na krabičce čaje,takže si ho v klidu kup a vyzkoušej!!
Mě doktor říkal,že jak si malej zvykne na prso a pak mu dávám z flašky,že mám být v klidu,že se o prso nenechá připravit a je to fakt,malej mi pije z lahve a k prsu se mi kdykoliv přisaje,tak myslím,že se nemusíš Ivčo bát,že by Tě pak odmítal!!
Tak zatim papa a přidávám pár fotek ze včerejška :wink:
30. kvě 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku moc ti to na fotkách sluší a na té poslední jde vidět jak je malý už pěkný kus chlapa :grinning: Jste krásná rodinka :slight_smile: Tak počasí mě taky pěkně rozčiluje včera manžel sekl skoro celý den pozemek takže byl vyřízený, takže jsme nikam nešli a dneska to zase vypadá, že bude každou chvíli pršet :unamused: Tak nevím co podniknem lanařím ho plavat, ale nechce se mu :unamused:
Jinak Ivi, jak píše Piškotek, pokud už je miminko zvyklé na prso, nemusíš se bát, že by se odnaučil. Čajík vyzkoušej bude záležet jen na tobě :slight_smile:
30. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku krásný fotky, malej je smíšek ! máš krásný spokojený miminko :wink:
30. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás opět leje jak z konve. Ivčo, já jsem si koupila granulovaný fenykl.čaj od Hippu. Je od ukončeného 1.týdne, takže v pohodě. A jak píšou holky, prso chce pořád.
Piškotku malý je super. Sluší Vám to.
My jsme včera měli křtiny. Lukasík byl v kostele v pohodě. Bylo to pěkné. Pak jsem byli u nás. Objednali jsme si hotové mísy (a byly nádherné a mňamkové), svateb.koláčky, takže jsem to měla bez práce. Jen pak nádobí umýt. Ovšem od půl jedenácté chlapi pili tak nevím jak dopadli. Manžel šel jak všichni odešli spát.
31. kvě 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivčo, a příprava toho čaje. Do převařené vody 100ml dáš čaj.lžičku čaje. Píšou, že se má dát vrchovatá, já dávám normální to stačí.
31. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u nás taky prvotřídně leje! To tu opravdu už dlouho nebylo :angry: . Mám pocit, že ty bodýčka s krátkým rukávem vůbec neunosíme. Léto jak má být ....
Tak my jsme měli taky príma víkend. V sobotu rodinnou oslavu a včera jsem si udělali malý výlet s príma obědem. Večer manžel složil postýlku a v sobotu večer mi ještě dovezli proutěný koš, takže všechno už je poskládané. Dneska ráno dorazila chůvička, tak se musím jít na to mrknout, jestli je to v pořádku a funguje.

Jinak noci stojí opravdu za prd! Prostě nespím a hotovo. Do toho mě bolí ty kyčle, nebo píchá břicho a když už usnu, zdají se mi hororové sny. Taky už se mě zmocňuje panika z porodu. Ráno jsem více zbitá, než když jdu spát :angry: . A vidina toho, že se vyspím, je možná tak za rok :grinning: .

Piskotku, malý je opravdu frajer. Krásně roste :slight_smile: !
31. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to počasí si fakt dělá srandu, červen je jak vyšitý :angry: Tak já se můžu už odstěhovat k zubaři, vypadla mi plomba o víkendu, jak si představím, že tam budu trčet a Laurinka už tak moc nespí, tak se mi k žádné zubařce nechce. Manželovi v práci moc volno nechcou dávat, už stačilo že se mnou chodil k doktorovi, jak jsem byla těhotná.
Piškotku krásné fotečky, Matýsek je pěkný smíšek :wink:
31. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak z toho počasí jsem už deprimovaná i já. :unamused: Fakt hrůza uvidíme jestli se to zlepší. Jinak já zatím musím zaklepat, že v noci se spánkem problém nemám a kyčle mě bolela ze začátku a teď zatím nic tak snad to vydrží. K miminku mi zbývá ještě koupit výplň do povlečení do postýlky, vaničku nebo kýblík, a přebalovací podložku. Mám jedno balení pléneček i ubrousků na prdelku, ještě teda koupit olejícek a mydlo a pro miminko už budu pak dokupovat sem tam nějakou věc na oblečení. Za to já si musím koupit věci do porodnice, už mi přišli poporodní stahovací kalhotky a nevypadají zle tak uvidíme.Já myslím, že postýlku budeme chystat tak možná měsíc před porodem, nebo podle toho co mi řekne dr. na kontrole. Jaji tak pokud to jde zkus si odpočinout přez den a když ti to půjde i zdřímnout.
Jinak jsem si udělala radost a koupila krásné žabky kožené od Bati, no ale nevím jestli je vůbec unosím když je tak škaredě. Snad se to zlepší už kvůli dětem, vždyť jim zachvilku začínají prázdniny.
31. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že letos budeme vděční za každý krásný a teplý den :angry: ! Přitom ve Španělsku je krásné teplo a u nás je to jak začarovaný kruh, ze kterého nejde ven.

Safi, to buď opravdu ráda, že spíš bez problémů. Když nesvítí ani to sluníčko, tak není kde čerpat energii, takže se mi vůbec nic nechce a jsem pořád otrávená. Postýlku máme pouze složenou, protože je v pokojíčku málo místa. Do ní jsem natlačila všechny ty věci, co se povalovaly kolem a hned se tam dá hnout :wink: ! Povlečení taky ještě nechystám, na to je ještě čas a jen by se na to prášilo. Ale během 14 dní už asi pomalu začnu některé věci prát, ať to mám nachystané. Já se na termín porodu moc nemůžu spoléhat, tak ať pak nehysterčím.
31. kvě 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věcičky taky začnu prát tak do dvou týdnů, pak ke konci by se mi už asi nechtělo prát a žehlit. No Jaji taky nemám moc energie, jsem květnové dítě a mám ráda sluníčko, takže když svítí energie mám dost a mám i lepší náladu, ale takhle v dešti se nedá jít ani na procházku. Jaji kdy ti bude dr. ukončovat neschopenku a bude posílat na mateřskou mě na příští kontrole 10.6. posílá mě 8 týdnů před porodem.
31. kvě 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám,že nejsem jediná, kdo je otrávený z počasí.Všichni říkají, že nebude ani žádné léto, asi jako loni, pár hiců, ve kterých se nedá ani dýchat a v zápětí zase zima.Budou velké výkyvy teplot :confounded: Safi a Jaji já už jsem měla ve 30tt.oblečky všechny vyprané, jelikož jsem si říkala, dokud jsem plná energie, že už se mi pak chtít nebude.A jsem opravdu ráda, jelikož se mi vrací únava, takže se snažim hodně odpočívat a navíc se už dostavují malý poslíčci.Že mi občas zabolí v podbříšku,ale opravdu jen slabě a nebo tvrdne to bříško a hodně v časopisech píšou, že by se měla těhotná šetřit,před tim porodem a sbírat sílu na porod.Jinak co se týče po fyzické stránce, tak si nepřipadám jako před porodem, jelikož mám to malé bříško, takže se pohybuju suveréně, ale přeci jen je znát, že je Dituška už těžší, obzvláštˇ se to pocítí v noci, když se chci otočit na druhý bok :grinning: Příští úterý jdu na kontrolu a budou natáčet poslech srdíčka, tak mám trochu obavy, aby bylo vše v pořádku.Ale pohyby cítim krásně, tak snad bude vše OK.Jinak co se týče postýlky, tak tu mám taky ještě v krabici :slight_smile: , ale všechno povlečení a mantinely mám už vyprané a vyžehlené, takže až se sestaví, tak už to pak půjde rychle!!!No a nejspíš nás to bude čekat o dalším víkendu.
31. kvě 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat kolik jste měli čeho kusů, myslím tím kolik kusů asi bodíček různých velikostí, dupaček a overálků. Já jsem si myslela, že si část výbavy přeberu po tetách, ale z toho se nedalo nic nosit, protože, některé věcičky jsou víc jak 20let staré ty jsem nosila ještě já a pak dalších asi 5 dětí, takže jsou to všcičky úplně hotové a miminku bych je nedala už nedrží ani tvar a barvu, takže výbavičku pořizuji celou novou. Mám bodíčka: 0-3 měsíce, 3-6, 6-9 měsíců, dupačky mám asi kolem 3-6 měsíců a overálky 0-3 měsíce. Svetříky mi mamka nějaké uplete je na to šikovná, ale ještě jsem si myslela na nějakou mikinku, a chybí mi zimní overálek do kočárku ten jsem si říkala, že koupím asi později a taky fusak. A nějaké bundičky na ty jsem si říkala, že vyrazím do Tesca značka Cherokii. Mamka říká, že nějaké věci dostanu jak půjde rodina mrknout na miminko, ale nemůžu si být jistá co koupí a taky jsem trošku náročná a vybíravá.
Míši jsi spořádaná maminka všechno nachystané aspoň tě to nepřekvapí. Taky se na to zachvilku vrhneme s Jaji, ať ke konci můžeme odpočívat a chodit na procházky :slight_smile:
31. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak fakt byl docela povedenej víkend! :wink: Já byla s klukama u našich co pořád doma sama!! Táta zase nedorazil! :unamused: Jinak já měla vypraný ve 30tt a nachystanou i postýlku a všechny věci pro mě do porodnice! Taky jsem se bála že to nestihnu! No aspoň jsem pak už nemusela na nic myslet! :wink:
Zatím žádnej čaj nedávám, nemám potřebu něco Matoj dávat, když to nepotřebuje! Mlíčko mu stačí! A po zkušenostech s ádou mu ani nic dávat nechci, pokud nebudu muset- vůbec nic mě nepil, kromě mlíka! A začal až kolem 9-10 měsíce šťávičky a vodu a to rovnou z učícího hrníčku!! Myslím že není kam spěchat, když mu mlíčko stačí! :slight_smile:
31. kvě 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jelikož žehlení není činnost, kterou bych měla v lásce, tak už asi začnu prát hned zítra :dizzy_face: ! Ono se to nezdá, ale je toho dost. Z proutěného koše taky musím všechno sundat a vyprat, pak ty povlečení a deky do kočárků. Kdyby bylo alespoň sluníčko, tak to všechno za den venku uschne, ale takhle to budu muset sušit doma a to potrvá.
Safi, tak já mám oblečení asi jen tak do 4 měsíce, pak už budu kupovat podle růstu a potřeby. U mě je problém, že se z manželovy strany rodí hodně velké děti, takže nechci mít plnou skříň malých věcí, které malý na sobě nebude mít ani jednou. Takže většinu věci mám vel. 62. Mám koupené jen mikinky a bundičku taky zatím žádnou. Ještě asi bude potřeba pořídit nějaké štramplíky.
Safi, já už toho moc na procházkách nenachodím. Při delší chůzi mi tvrdne břicho, takže raději posedávám. Snad to ještě nějakou dobu uvalčíme, kočárek má být až za měsíc, takže vydržet musím!!! Tento čtvrtek jdu k doktorovi, tak si myslím, že budeme řešit i tu mateřskou.
31. kvě 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir tak já měla od nejmenší velikosti asi 3 dupačky, a 2 tepláčky, 5 boď, 2 mikynky+ svetýrky, 3 overalky na spaní a pak něco na ven( zimní overal-kombinézu)! No je fakt že to stačilo, ale pořád jsem to točila!!! No a podobně to je i v dalších velikostech!! Aspoň to unosej! No až začnou baštit tak je ta spotřeba prádla trochu větší- furt jsou pobryndaný! A je fakt že něco dostaneš až se prcek narodí a je fakt že když zjistíš že ti něco chybí, tak si to hned obědnáš přes net, nebo koupíš!! A ty zimní věci si holky opravdu dopředu moc nekupujte, počkejte až budete vedět jak rychle porostou a hlavně na to máte času dost až potom!!!
Jáj taky přemlouvám sluníčko aby svítilo, potřebuju vyprat další várku věcí po Ádoj, aby měl Mates v čem chodit! No slibujou pěkně na víkend tak snad to dopadne!!! :slight_smile:
31. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám od každé velikosti max. 3 věci a zimní nekupuji, protože nevím jak bude mimi velké.Bodíček mám dost, dupačky mám čtvery ve velikosti 3-6 měsíců a overálky mám, troje vel. 0-3 měsíce a pak jeden overálek na zimu 6-9 měsíců a pak jeden okolo 6 měsíců. Nejvíc mám asi bodíček ty mě přijde, že se často mění, ale od každé velikosti mám tak 3 ks. A postupně budu dokupovat. Chtěla bych mít malou co nejvíc v dupačkách a overálkách, protože to miminko vypadá jako miminko a né jako mimi oblečené v dospěláckém to se mi moc nelíbí. Moc nejsem zastáncem rifliček, přijde mi to hrozně nepohodlné. Ty šatičky u holčiček ještě jdou. Můj názor miminko má být v dupajdách aby vypadalo jako mimi. :slight_smile:
31. kvě 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak Safi, miminko má vypadat jako miminko. Já jsem teď dokupovala dupajdy a bodýčka přes MMB. Mají tam nové a levné. Lukas nějak rychleji roste než Daňula. Bodýčka a dupačky užiješ nejvíc. Overálek dávám jen na noc, nebo když je venku zima, tak mu dám overal. To je dobrý, vy nakupujete výbavičku a já ji rozprodávám.
Jinak hlásím, že od toho ukončeného 3. měsíce, papá Lukášek častěji. V noci vstávám častěji než dřív 2-3x za noc. Ovšem tyto dvě noci stály za to. Včerejší noc se vzbudit 4x a dnešní se budil po hodině na jídlo. Takže usuzuji, že mlíčko už není co bylo. Nebo spíš roste. Takže počkám ještě jednu noc a pokud se to bude opakovat, tak zavolám doktorce a domluvím se, že bych mu po kojení na noc dala ještě umělé mléko. Tak uvidíme.
Dneska máme den dětí. A Laurinka má dneska svátek. Takže vše nej a ať hezky roste.
1. čer 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak to počasí je fakt deprimující, to už musí skončit zase hlásí rizika záplav. Dneska je den dětí tak všem dětičkám vše nej a protože mi máme taky maminky tak je to svátek i nás taky jsme něčí děti. Jo holky chtěla jsem se zeptat jaký prášek jste používali na praní dětských věcí. Myslím, že je Lovela a ještě něco nesmí to hlavně obsahovat foláty mám ten dojem. S čím máte dobrou zkušenost.
1. čer 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já Safi používám tekutý Perwoll a aviváž Batole. U Daňulky jsem používala prášek i aviváž Batole. Ale ten Perwoll mi přijde lepší
1. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a žehlím pro mimčo z obou stran.
1. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak Mates měl takovou krizy minulý! Vstával na jídlo 3-4X za noc!! Taky jsem si myslela, že je na noc hladovej!! ale vše je zase v pohodě!! Zase spíme celou noc!! Prý to tak maj a má se to vydržet aspoň týden, a pak se ukáže!! A fakt po týdnu byl klid!! Tak to ještě vydrž na úmělí mlíko je vždy času dost!!! A určitě by byla lepší varianta, pokud mu to stačí přes den, vydržet do 4 měsíců( už to taky máte za pár) a na noc radši dát kašičku(nemusel by si zvykat na dvoje- mlíko a pak stejně kaše)!!! Já už je mám pro jistotu koupený, a už jsem je taky málem začala dávat ale Mates se umoudřil!! Hele a jestli je hladovej, tak by se mu mělo změnit kadění- je takový tmavo zelený, hlenovitý- to je zaručenej příznak že je hladovej!! Tak přeju pevný nervya hlavně vydrž, já to měla před týdnem!!! :wink:
1. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už jsem dneska začala prát :slight_smile: ! Už mám vypráno polstrování a povlečení z košíku a taky všechny věci z emitexu. Bohužel to dneska všechno nevyperu, protože kapacita sušáku není moc velká. Šíleně mě štve to počasí, krásně to mohlo schnout na sluníčku. Jinak jsem si koupila tekutý prášek Batole. Hezky voní a dobře pere.
Safi, souhlasím s tebou! Miminko má vypadat jako miminko a ne jako zmenšenina dospěláka. Taky jsem měla v ruce ryfličky, ale usoudila jsem, že pro ležící miminko je to příliš tvrdý materiál, takže jsem to nebrala.
1. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak já bych taky začala ráda prát, ale nemám prací prášek nahoře mám málo místa, takže si počkám na to sluníčko a pak se na to vrhnu. Aspoň už budeš mít něco z krku. Ten náš kocour je, ale otrava vůbec mi nedovolí nic napsat lehne si na klávesnici a konec, furt ho musím vyhánět. :grinning: No já budu nad práškem ještě přemýšlet, zvažovala jsem i Bio, ale ty jsou hrozně drahé, a zase nechci aby bylo miminko osypané. Ještě mrknu i na net. Ty věcičky jsou krásné, rifličky a podobně, ale to přece může nosit od roku naco mu to dávat hned když jedou z porodnice, vždyť se v tom opravdu nemůže cítit dobře. Mám pro malou jedny šatičky spíš podzimní a mamka mi slíbila, že mi nějaké i uplete a pak až na příští rok dvoje a to už jí bude skoro rok a bude chtít chodit tak si myslím, že bude krásná v šatičkách. Potom se někdy rodiče diví že je mimi tak veliké bodejď by nebylo když má věci pro dospěláka ono opravdu vypadá pak starší a větší. A já bych si ty dupačky u malé chtěla užít :slight_smile:
1. čer 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek