• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tak co jsem se dívala tak nejvíc používají maminky Lovelu tekutou a aviváž by se prý do jednoho roku neměla dávat vůbec na dětské věci, to radil dětský pediatr. Co člověk to názor takže buď koupím Lenor nebo Lovelu. Jinak doporučují někdy dvakrát máchat, aby tam bylo co nejmíň prášku v prádle a žehlení ze dvou stran. Doporučení odborníků uvidím jak dopadnu v reálu :slight_smile:, žehlení není zrovna moje oblíbená činnost. :rolling_eyes:
1. čer 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, já počkám. Taky jsem o tom přemýšlela. On nejedl víc jenom v noci, ale i přes den. Volala jsem doktorce a ona mi říkala, že plně kojit je nejdůležitější do čtyř měsíců. Pak už se můžou ty kašičky atd. Uvidím do pátku, jak to bude. Já kojit chci, ale pokud mu to nebude stačit, tak na večer dám Nutrilon. Tak jsem se dohodly i s doktorkou. On mít hladovou stolici nemůže, protože jedl co hodinu. To by i přibral, kdybych ho šla převážit. Ale nevyspí se a ani já. Uvidíme.
Safi, to žehlení se dá. Právě dneska jsem vyžehlila dvě pračky. Počkej až budete čtyři, to bude frmol. A Daňulka má každý den čisté tričko. Hold si pusu utírá do rukávu. A po kečupu nebo kakau - úplně skvělé.
Já jsem spokojená s tou aviváží Batole. Začala jsem to používat i na naše oblečení a super.
1. čer 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to mi ani nedošlo, že má Laurinka v jeden den dva svátky :grinning: , Jajuldo díky za přání. Jáji a Safirko, nechejte praní na víkend, má být krásně a teplo, tak to bude schnout samo :wink: . No my taky chodíme v dupačkách, je to lepší, abych pořád spravovala ponožky, když pořád šmidlají s těma nožičkama.
To bych nevěřila, že je takový rozdíl mezi tím, když má člověk první dítko a když má druhé dítko. Teda aspoň u mě, u prvního jsme hnali čas, ať už se plazíme, sedíme a chodíme a teď u Laurinky bych nejraději zastavila čas, je prostě super i v těch dvou měsících, co má.
1. čer 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, to se zpraví, Lukasek se umodří. To my teď taky bojujem, občas jakoby odmítala prso, tak jí trošku přidržím hlavičku a hladím jí aaspoň se trochu napije a když nechce, tak jí nechám být. Ani neřve, že by měla hlad.
Jo a já žehlím ráda, akorát toho nesmí být hodně :grinning:
1. čer 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem v obýváku nadělala pěkný bugr, až se manžel smál. Roztřídila jsem to podle barvy a je to pěkná fuška to nepoztrácet :grinning: ! Snad mi ty rukavičky a ponožečky pračka nesežere :grinning: ! Já bych ráda prala o víkendu, jenže jako na potvoru, máme oslavy, takže od sobotního odpoledne do neděle budeme u našich! Teď v pátek taky bylo krásně, jenže tchýně měla na zahradě párty, tak jsem tam taky nechtěla běhat s prádlem. Prostě já to hezké počasí vždycky prošvihnu :angry: !

Žanet, taky jsem nakoukla do kalendáře a Laurinka na tom nevydělá :dizzy_face: ! Ale zase je to krásné jméno :slight_smile: !
1. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, tak hladovou stolici mít může i když pije po 1h!! Já to tak měla u Ády! V noci pil po 1,5-2h a přes den po1h i míň a asi po 2 dnech měl fakt tu hladovou stolici!! Tak jsem začala přikrmovat- bylo mu bez 5 dnů 6 měsíců!! :wink: No uvidíš jak to bude vypadat koncem týdne!!
1. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stolici má pěknou. Ale úpřimně řečeno moc mu toho z toho prsa neteče. Chvilku pije a začne naplákat a kopat nožička, páč už nic neteče. Tak dám druhé. No uvidím. Ta noc je ale šílená. Sotva usnu tak už zase vstávat. Někdy při kojení neusne, tak ho musím udyndat na balóně. Přinejhorším dám Nutrilon.
1. čer 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Vendy, já jsem si zkoušela ráno odsát a bylo toho pouze ani ne 25ml.
1. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, musím vše pozpátku dočíst, chvilku jsem tu nebyla a vy jste se rozepsali. :slight_smile: Už je mi to trapné psát, Kája zase doma, kašel a rýma. :unamused: Nevydrží ve školce ani týden. Děti s Kájinýho oddělení jsou furt nemocný. Nejsme jediní. :angry: Jinak já 3 den bojuju s Kubou s jídlem. S mlíčkem jako. Zásasdně mi nechce ležet na rukou (a to nejen u jídla), chce vidět, takže pořád vzpřímená poloha, jako že ho držím za prdelku a on mi leží na hrudi. V kočáru se mi pořád zvedá, dokonce si chytne tu slídu od kočáru a vzpírá se o to. No a to mlíko...nelžu, minimálně 10min trvá, než se přisaje k flašce.To je vždy řev, tak ho ošálím dudanem a za chvilu zkusím znovu, pak to pro změnu cumlá a ochutnává jazykem. Strašně se u toho kroutí a mrská rukama a nohama. :frowning2: Nevím, jestli nemá bolení, jak začne pít to mléko. Vždy mu v břiše kručí jak to pije. Jak se přisaje, není problém, vypije všechno. Už jsem ho zkoušela i nechat dýl, jestli třeba nemá chuť na to mlíko...ale přisál se, zas to kručení a zas se začal mrskat a hotovo. Kolikrát mu to mlíko i ohřívám, protože než se přisaje, má to studený. Snažím se to ndo něj nervat, ale nevím, čím to může být. :cry: Jestli tím bolením...A kolikrát denně vám děti jí? Kuba 6krát denně: 3:00, 7:30, 11:00, 14:00, 18:00, 20:30 hod. Jo a krmím ho tak, že leží na polštáři, vážně nechce ýt na rukou...vzpíná se mi do luku apod.
1. čer 2010 v 15:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Místy je to trápení s těma miminkama. Lucinko v tomto ti nepradím to asi zkušenější maminka a nebo zkusit zavolat o radu pediatrovi. Ten může něco poradit. Já bud prát v sobotu a večer jestli bude hezky budeme grilovat a v neděli nás čeká grilování u našich tak se taky těším.
1. čer 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky koukám, co se ty miminka natrápí. My bojujeme s bříškem, holky zase s kojenci! Pořád něco! Už vidím tu hysterii, až já nebudu vědět, co s malým! Ještě, že vás holky máme :wink: ! Luci, tak to opravdu těžko říct, co mu vadí. Že by flaška mu "nevoněla"?

Taky griluji ráda, letos je to vážně bída a bojujeme s každým teplým dnem! Pořád koukám do mimibazaru, co bych malému koupila, když má být tak hnusné léto. Ty bodýčka s krátkým rukávem asi bude k ničemu ...
1. čer 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je normálka, že Kája je nachlazená, to je i tím počasím. Mi připadá, že Adrianka kašle každých 14 dní, nevypadá to ani jako kašel, spíš jako kdyby jí něco dráždilo. Luci asi mají ty naše rybičky nějaké svoje období, že nás zlobí s tím jídle, snad to přejde. Jáji, tak se pěkně pomazli s věcičkama, pak na to už nebude moc času, jak psala Ivča, pak člověk je v jednom kole. To znám zaneprazněné víkendy :grinning: Jméno Laurince jsme vybrali asi týden před porodem, manžel se tím ani nezabíval, protože jsme si mysleli, že budeme mít kluka. Tak jsem ho donutila, ať nějaké jméno vybere, já jsem si vybrala Adrianku(původně to měla být Andrea), tak jsem mu přečetla kalendář a jedním vrzem jsme se schodli na té Lauře. A to byli všichni v šoku z rodiny, co je to za jméno :grinning:
1. čer 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám Jaji se už dala do praní, tak atˇ tu pračku nezavaříš, jako pomalu já :grinning: Jsem hrozně ráda, že jsem prála už tak za včasu, jelikož jsem na to měla doslova nádherný počasí.Už třeba ráno v 9hod.mi na sušáku viselo hafo obleček a jelikož mám balkon na jižní stranu, tak to už po obědě bylo většinou suchý a šla jsem to ještě vyžehlit a nebo hned druhý den ráno.Já teda používám prací prášek Batole+aviváž Batole.A opravdu je to krásná jemná vůnička,taková čistá :dizzy_face: Jinak Safi, pokud ti můžu poradit, nekupuj žádné BIO prací prášky, neuč si malinkou na něco jako by extra, nevim, jak to pojmout,ale nemyslim to zle!!!!Jen ti tim chci říct, že bude moc choulostivá, atˇ se trochu obrní.Co bys jí potom kupovala, kdyby nedej bože měla nějaké alergie???Je lepší jim dát trochu obyčejné věci, my jsme na nich taky vyrostli.Proč myslíš, že je dnes každé druhé malé dítě alergické???Znám spoustu maminek, které to doslova přehání doma s úklidem,utírají prach každý den, nesmí se válet ani jedno smítko na podlaze a děti jsou na tom pomalu hůř, než důchodci!!!!!Opravdu se to nemá s ničim přehánět, mluví o tom i odborníci.Dítě si má ochutnat i písek,aby získalo nějaké obranné látky.Dnes už mi přišla ta zipová zavinovačka, je s malinkýma kostičkama-banánová žlutá s bílym a nahoře se dá zavázat na kapucku na dvě mašličky.Takže zítra jí vyperu ještě s dekou do kočárku a měla už bych to vše.Holky ještě jsem se vás chtěla zeptat, mám do tašky do porodnice malý dát radši 2 košilky a 2 dupačky, kdyby se mi třeba během oblékání poblinkala???Mám sice soupravičku přímo do porodnice, ale pořád přemýšlim, jestli vzít ještě něco navíc, tak mi kdyštak poradťe,děkuju.Jinak já už mám taky tašku do porodnice nachystanou, manžel vzal dnes do práce okopírovat jen oddací list,jelikož nemáme doma kopírku.Takže já už jsem taky připravená :sweat_smile: No holky, letí nám to teda hodně rychle, až je to k neuvěření!!!Jo a k dnešnímu svátku Laurince přeji MOC,MOC zdravíčka, spoustu lásky a pusinek od maminky a tatínka a nejvíce úsměvných dnů plné radosti a štěstí!!!A všem dětičkám krásný den k jejich dni, ale bohužel bez sluníčka :unamused: Tak snad jim to sluníčko uděláte vy maminky, když jim dáte nějaký hezký dáreček :dizzy_face: Ještě jsem se vás holky chtěla zeptat, jestli je normální, že mi včera večer chytla tupá bolest v podbříšku a různé píchání, nemohla jsem pomalu ani jít,ale nebylo to intenzivní.Mám to brát jako, že se připravují porodní cesty a nebo je to už součást poslíčků???Prosim poradťe , já nevim, na jakou bolest se připravit a co je normální a co ne, děkuju!!!
1. čer 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši mohli by to být poslíčci, ale protože jsem to nezažila tak nevím asi spíš poradí holky maminky :slight_smile: Jinak taky nechci malou učit na nic extra, ale dětská pokožka je prostě citlivá. Mě se zase do Bio prášku nechce dávat moc peněz, bývají dost drahé. Aviváž používat zatím nebudu jak psal jeden pediatr do roka by se neměla vůbec používat a miminka voní sami o sobě :slight_smile: Já koupím asi prášek Lovela a bude neměl by obsahovat foláty tak snad bude dobrý. Víc se tím asi zabývat nebudu. Taky jsem zastáncem toho, že děti mají přijít do kontaktu se špínou, ale všeho s mírou no né? A proč bych malou měla hned od začátku sitit chemikáliema v pracím prášku. Některé maminky zase perou v úplně obyčejném pro dospělé a to se mi moc nelíbí, ale co člověk to názor a já je respektuji. :wink: Ať si každý dělá jak umí :slight_smile: A určitě to neberu zle neboj.
Jinak Jaji chtěla jsem se zeptat v čem si povezeš malého z porodnice už máš něco koupené? Já teda zatím ne. Chci se ještě podívat v Brně na náměstí v H§M, nebo jsem našla přes net od Natures pures píšou dupačky, ale je to jemný overálek, bavlněný a co už od té značky mám věci tak jsou super, příjemné a heboučké. :slight_smile:
1. čer 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych, aby byla krásná až půjdeme z porodnice :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, zatím jsem to ještě tolik neřešila, do čeho malého obleču. Asi taky bude záležet na to, jak bude velký. Mám nachystané jedny tmavě modré dupačky s bílým tričkem ve vel. 56. Asi budu muset nachystat výbavičku ve dvou velikostech. Taky pořád brouzdám po mimibazaru a koukám, co by se z oblečení hodilo, takže nakonec to klidně může být něco jiného. Jinak určitě použiji tu zavinovačku od emitexu.
1. čer 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 3.6 (kontrola)
Safira ----- 10.6 (kontrola)
23.6. (uzv v nemocnici)
No pokud bude pěkně, tak zavinovačku od emitexu do porodnice nezabalím. Dám když tak dupačky, bodíčko možná světříček teňoučký a lehkou deku přez mimi a pokud bude zima nabalím víc. Možná bude hyc a pojedeme jen v bodíčku.Objednala jsem si tašku na kočárek mám ji v albu je dobrá v tom, že je univerzální a taky dost prostorná a když ji nebudu používat dá se zabalit do malého balíčku a používat na nákupy tak snad budu spokojená. Přijde mi, že ty tašky ke kočárkům jsou hrozně drahé 1500,- se mi za to dávat nechce tahle sice taky nebyla levná, ale snad bude dobrá stála 500,- :slight_smile:
1. čer 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak to asi vypadá, že budeš mít málo mlíka!! :unamused: No ale ještě to zkus vydržet, říká se že ve 3 měsících maj krizovku děti i maminy!!!
Jinak já peru v Lovele a je super, a jestli můžu doporučit tak si kupte tu tekutou!!
Luci tak to má Kubík taky krizovku! No jinak já už jinak než se zvednutým Matesem v kočáru nejezdím, pokud nespí! Prostě sedí a čučí a když ho dám níž tak se chytne nánožníku a sedí!! No prostě už mě dává zabrat, a na dece se pořád točí dokola a z bříška na záda a obráceně a když se jako zasekne o hračku, tak začne křičet a musím mu pomoct!! No jestli takhle bude pokračovat, tak zase v 10 měsících chodíme!! :sweat_smile: Jedinej kdo na něj zabere je Áda, když ma zpívá, to chvilku v klidu!! :wink:
Míšo řekla bych že máš poslíčky, už na to máš nárok!! A do porodky 2 věcičky neber, vždyť stejně jedete hned domů!!
1. čer 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak toho počasí už mám fakt dost!!Jednou je krásně a podruhý to stojí zase za nic!!U nás bylo dneska hnusně,foukal studený vítr a bylo zataženo a na zítra dokonce hlásej jen 12 stupňů.To už fakt není možný!!
Jinak mě Mates taky už nechce ležet a v kočárku se mi občas vzteká jak nevidí,ale zase ho nechci posazovat,protože se to nemá,dokud prý nebudou sedět sami,tak je nemáme vůbec posazovat,abysme jim neudělali něco z páteří!!
Žanet přeju Laurince vše nej k svátku!! :wink:
1. čer 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás je vyhlášený 3.povodňový stupeň. Tak jsem volala manželovi, ať jedete převést auto z dolní garáže do vrchní.
Dnešní noc byla lepší, tak uvidíme jak to bude s tím mlékem.
Safi, nešpekuluj nad žádným lepším práškem. Dávej normální. Výbavička z porodnice si myslím není tak důležitá. Stejně dáte mimčo do sedačky a valí se hned domů. Takže nějaká spešl výbava není potřebná.
2. čer 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko - všechno nejlepší k svátku Laurince. Vždycky si vzpomenu na Román pro ženy: Už máš nějakého chlapce Lauro ? Ano babičko, jmenuje se Oliver" :grinning: :grinning:
My teď vstáváme v noci už jenom 4x (asi týden, snad nám to vydrží) a pije ve dne i po 2 hodinách, takže si intervaly protahuje, je to na dobré cestě. A tím uklidem jsi mě Míšo moc uklidnila, já jsem taky zastánce toho že si děti musí vybudovat imunitu samy a k vysávání se dostanu tak jednou za 14 dní :sweat_smile: prach utírám když čekám návštěvu což bývá tak 2x týdně...
Já peru v Lovele (preferuju tekutou !) a používám aviváž Silan sensitive a jsem moc spokojená.
Z porodnice vám stačí jedno oblečení, vždyť je to max. hodina - to vydrží i kdyby bya nějaká nehoda... i tak tam potáhnete spoustu věcí :wink:
2. čer 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ani nepřemýšlím nad něčím spešl z porodnice, chci dupačky nebo overálek, ale chtěla bych něco pěkného protože vím jak to chodí tady u tchánů když se přiveze mimi tak všichni se na něj dívají takže to není tak že přijdu dom a nikoho nevidím.Bude tady dost lidí. Chtěla bych jí ten obleček koupit na památku. Normální prášek dávat nebudu, bude to dětský prášek. A pro mě je důležité v čem malá pojede z porodnice tak se jajuldo nezlob.
2. čer 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně Safi,v pohodě, nemyslím to špatně. Ale ze začátku ať to s těma návštěvama nepřehánějí tcháni. Není to dobré ani pro tebe ani pro mimčo. Kup něco neutrálního (bílého), když by druhé byl kluk, tak to můžeš použít i na něj.
Ivčo, já taky neuklízím každý týden. Až se bude Lukasík plazit, tak to budu muset vysávat a vytírat podlahu častěji. Ale Dańulka přijde, vezme tyčinku a je znovu nadrobeno.Oli se pěkně spravil s tím spinkáním (honem klepu na dřevo). Ať tak pokračuje dál a za chvilku spíte celou noc.
2. čer 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jéé opožděně Laurince vše nej!!! :slight_smile: Jo Ivi, Román pro ženy je můj oblíbený film. :grinning: Safi já jsem měla na Káju pletenou soupravičku růžovou, z takové té hebké vlny, vypadá to jak kožíšek, mamka pletla - a mám ji dodnes. "Nezbavila"bych se jí. A na Kubíka jsem měla soupravu z Loany+takový modrý flaušový kabátek a taky to mám schované. Možná jsem "blázen", ale když ten "obleček" vidím, vždy se mi vybaví cesta z porodnice a porod vůbec...a jak to mohlo být tak malinký...prostě nostalgie. :grinning:
2. čer 2010 v 10:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jajuldo u nás to taky zase stoupá ta voda. :unamused: Přítel měl být dnes doma(je mistr na dálnici,od rána do večera je venku, ať prší, mrzne nebo paří slunko...)a v 8 ráno mu volali, ať přijede do práce, že tam je plno vody.Tak jeli odčerpávat vodu....už by to mohlo přestat ten déšť. :frowning2:
2. čer 2010 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Vendulko, chtěla jsem se tě zeptat jaké kaše jsi Matýskovi koupila.
2. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já když jsem s mamkou přebírala výbavičku po mě asi 25 let starou tak mamku u jednich dupaček říká:"v tomto si tě úplně pamatuji namazaná celá olejíčkem a ta velká plínečka na zadečku" no musela jsem se řehtat :grinning: :grinning: :grinning: Mívala jsem široké balení skrz kyčle takže ta porce plínek byla dvojnásobná :grinning: :grinning: :grinning: No sranda a proto bych si taky chtěla některé věci potom nechat, aby to měla na památku i kdyby třeba jen jedny dupajdy. Ale aspoň uvidí jak byla maličká a já si zavzpomínám. Proto nechci obyčejné dupajdy, ale něčím trošku zajímavým. Já vím Jajuldo, že to nemyslíš zle :wink:
Jinak holky to počasí hrůza, naší bydlí na dědině, kde Morava protéká tak jsem z toho trochu nervózní tak raději zprávy moc nesleduji, dělá mi to nějak zle. Jinak doufám, že už se to počasí opravdu umoudří, protože jinak je to vážně už hrůza. Chůdaci děcka kdo to pak s něma má doma vydržet, když by nejraději trajdali po venku a nedivím se jim já sama mám doma co dělat, abych se nenudila. :unamused:
2. čer 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
To počasí už nejde ani komentovat¨ :angry: ! U nás leje už dva dny! Nejhorší je, že je tam fakt zima a když potřebuji vyrazit mezi lidi, tak si nemám co oblíknout! Žádnou bundu už nezapnu a nic dalšího na ty 2 měsíce nechci pořizovat. Fakt je to k uzoufání!!!
2. čer 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky my jsme dnes doma!!U nás od rána leje jak z konve!!Tak jsem malýho akorát oblékla a dala spát do ložnice s otevřeným oknem!!Ven nemůžem je tam fakt zima a prší a prší!!
Už toho mám fakt dost!!Snad už se to počasí trochu umoudří!! :slight_smile:
2. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je taky strašná zima a už vypnuli topení (žádnej div v červnu) takže dotápím troubou abych malýho mohla alespoň přebalit - ale zase mi v té kose spal skoro 4 hodiny (jen se 3x probudil na jídlo :grinning: ) přidám nějaký fotky z dneška
2. čer 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek