• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ivi moc ti to s malým sluší, vypadáš velmi pěkně :wink: A malému se v šátečku líbí? Taky jsem nad tím přemýšlela, ale ještě uvidím cena je taky vyšší, a prý by v tom mimi nemělo být dlouho, ale na vaření a nějaký ten úklid by to bylo fajn.
2. čer 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,s Laurinkou moc děkujeme za přání, pěkně se usmívala, jak jsme jí přáli :grinning: Každé dítko je jiné, Adrianka mi krásně venku v kočárku vždycky spala, byla vzorná a dokonce do 7měsíce ležela jak placka, byla nějaká lína a jiné děti dávno lozili, tak jsem si říkala, co se děje a pak jsme chodili v 10 měsících za ruce a v 11měsících sama, tak to šlo pak celkem rychle.Zato Laurinka už by nejraději chtěla chodit, má silné nožiičky, ta už by chtěla chodit teď.
Jo Luci, co používáš Káji na kašel, my jsme byly dva dny ve školce a dneska v noci měla úplný záchvat, vypadalo to jako kdyby jí zaskočili sliny a pak se to rozjelo.
Já jsem pro Adrianku měla koupenou bílou soupravičku (košilku a dupačky) do porodnice a bílý světřík, co pletla babička, taky jsme nevěděli, co budeme mít. Je pravda, že jsme to měli vlastně jenom na cestu, jak píšou holky. Ale člověk je pyšný na své miminečko a chce, ať krásně vypadá.....takže to Safirko chápu, že si chceš nést domu krásnou princezničku :slight_smile:
2. čer 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi u nás je to šátková premiéra, v kolíbce být nechtěl a toto je pro větší miminka, no zvládl to, ale nechci ho tam nechávat dlouho... uvidíme. Když už jsem do toho investovala tak ať se to využije :wink:
2. čer 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak koukám, jak jsme všechny pěkně otrávené z toho počasí!! :frowning2: Vůbec mě nic nebaví, celé dopoledne strávim u plotny, abych uvařila a manželovi nachystala svačinu do práce.A připadá mi, že jsem nějak líná, všechno mi hrozně trvá a jindy jsem zvládla udělat tolik práce.Asi je to tim, že už jsem i taková utahaná a když bych si nešla po obědě zdřímnout, tak bych byla úplně hotová!!!Můžu být jen ráda, že už mám vše nachystané a ty menší dodělávky se už nějak zvládnou, ale už se na nic velkýho nechystám.Ještě mi mami umyje okna, abych to měla před odjezdem do porodnice čistý a bude hotovo.A ty už to opravdu potřebujou, ten pyl umí udělat z oken pěknou výzdobu :rolling_eyes: Jinak ti Vendulko děkuju, žes mě uklidnila, že už se může jednat o poslíčky :sweat_smile: aspoň už teda trochu vim, jak to bude asi vypadat.A nejlepší na tom je, že když to řeknu manželovi, jakou jsem měla bolest atd. a on to bere s úsměvem,se slovy prosim tě, neplaš vždytˇmáme ještě měsíc čas :grinning: Asi si to nepřipouští, že už se mu dceruška pomalu ale jistě klube na svět :grinning: zřejmě se toho bojí víc než já :slight_smile: Tak jsem dens do porodnice sbalila i věci pro malou, dala jsem to do tašky a zaklidila do skříně, takže manžel dostane pak už jen instrukce, kde co je a doveze to.Holky uteče to strašně rychle a zachvilku tady budeme jen samé maminky a bude záplava informací o dětech :sweat_smile: Když už jsem u těch záplav, tak vám držim moc pěsti, aby ta voda co nejrychleji ustoupila, vy co bydlíte v těchto ohrožených lokalitách.Ale řeknu vám teda jedno, tenhle rok je opravdu nějak divný, vždytˇ vůbec neni hezky!!!Já už jsem jindy byla v červnu opálená, že si každý myslel, že jsem byla u moře(a to se neopaluju-mám dobrý pigment) a letos??Škoda slov!!!V zimě bylo hafo sněhu a ještě pěkně dlouho trvala a pak když má být hezky, tak zase prší!!!!Vůbec se mi to nelíbí!!!Ani se na to léto netěšim, chudinky děti!!!!!
2. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak já byla spokojená s kašema od sunaru, při Ádoj! Tak jsem si je zase koupila Sunarka- od ukončeného 4 měsíce a hlavně ty co se dělaj jen z vody!! Maj asi 3 příchutě a pak pro starší daleko víc!! A hlavně jsou za dobrou cenu- od ostatních firem jsou dražší!! Koupila jsem příchuť banán! :wink:
Ivi Olí je fakt šikula, tak hlavně aby mu to vydrželo aspoň takhle!! A co šátkování? Byl spokojenej? :wink:
2. čer 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Žanetko na kašel jí dávám Mucosolvan sirup přes den, nebo Robitussin(podle toho, jaký má kašel)a na noc, aby se vyspala a nedusila se kašlem, nám doktorka píše Fenistil kapky. Hodně hí to pomáhá a v noci krásně spí. To je všechno tím blbým počasím to nachlazení. :angry:
3. čer 2010 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, malýmu se to docela líbilo, ale neumím to správně uvázat a na tento úvaz je ještě malej - namáhá se páteř. Poslala jsem fotku Olieho tatíkovi a dostala jsem takovýho sprda, že mi bylo do breku. Je na mě naštvanej ještě teď. Myslela jsem to dobře, ale on šátkování nesnáší, prej je to pro líný ženský co nechtějí chovat děti a dělám z něj malýho talibance... No nebudu to komentovat. Hrozně mě to mrzí. Takže se šátkem asi končíme :frowning2: za tu nepohodu mi to nestojí...
3. čer 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady něco málo pro holky těhulky, Jaji a Miši i když vy už to možná máte nastudované :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

1. Správné držení prsu
Prsty se nesmí dotýkat dvorce, prs je podpírán zespodu všemi prsty kromě palce, palec je položen vysoko nad dvorcem. Tlak palce na prsní tkáň umožní napřímení bradavky, prs musí být dítěti nabídnut tak, aby uchopilo nejen bradavku, ale co možná největší část dvorce.

2. Správná vzájemná poloha matky a dítěte
Poloha musí být pro vás a dítě pohodlná. Miminko leží na boku — obličej, hrudník, bříško i kolena směřují k vám, jeho ucho, rameno a kyčle jsou v jedné linii. Tělíčko miminka přitahujete rukou za ramena a záda k sobě, nikoli za hlavičku. Zbytečně se nedotýkejte hlavičky, ani tváře dítěte, aby nedocházelo k matení sacího reflexu. Mezi vámi a miminkem nesuď být žádná překážka, nezapomeňte na odtahování prsů od nosu miminka. Dítě přikládáte k prsu, nikoli prs k dítěti. Brada, tvář i nos dítěte se dotýkají prsu, brada dítěte je v prsu hluboce zabořená. Miminko nesmí křičet, stejně jako vás nesmí kojení bolet.

3. Správná technika přisátí
Bradavka musí být vždy v úrovni úst dítěte. Drážděním úst bradavkou se vyvolá hledací reflex. Dítě otevře doširoka ústa jako při zívání a prs musí být nabídnut tak, aby dítě uchopilo nejen bradavku, ale co možná největší část dvorce, hlavně pod bradavkou. Všechny prsty kromě palce by měly být pod prsem.

4. Správná technika sání
Jazyk přesahuje dolní ret. Pohárkovitě se zformuje a uchopí bradavku i s dvorcem. Bradavka i s dvorcem musí být uložena na jazyku, dásně stlačují dvorec, bradavka se protahuje směrem k zadní části ústní dutiny dítěte, tlak dásní posunuje mléko směrem k bradavce. Vlnovitý pohyb jazyka zpředu dozadu posunuje bradavku i s dvorcem na patro dítěte. Tlakem jazyka o tvrdé patro jsou mléčné žlázy vyprazdňovány. Vytlačené mléko pak dítě polkne.

JAK ČASTO KOJIT?
Zdravé dítě se v prvních několika týdnech potřebuje krmit každé 3-4 hodiny, někdy i častěji. I když je zpočátku (často následkem novorozenecké žloutenky) většinou spavé, ve vlastním zájmu ho v tomto intervalu buďte a nuťte do jídla. Pokud se vám to nedaří, pravidelně odstříkávejte!

TYPOLOGIE KOJENCŮ

Obojetníci
Existuje určité malé procento dětí, kterým nevadí střídání krmení z láhve a z prsu a od kojení je neodradí ani používání dudlíku. Vzhledem k tomu, že nelze předem určit, do jaké kategorie spadá vaše miminko, odborníci radí neexperimentovat a držet se pravidel.

Děti bojkotující kojení
Zdá se vám, že vaše dítě kojení odmítá?
Může k tornu mít několik důvodů.
Zamyslete se, zda vaše miminko nebylo kojení omezováno nebo nebylo-li od vás odloučeno. Dítě může prs odmítat v případě, že je nemocné (infekce dutiny ústní, krku, středního ucha, rýma) nebo tehdy, když se změní chuť mléka (po léku, jídle, menstruaci, při retenci
mléčného kanálku).
Zajistěte, aby dítě nebylo během kojení rušeno hlukem, křikem, rádiem nebo televizí. Kojení může selhat také
případě, jste-li příliš zaměstnaná nebo je-li dítě přetíženo přílišným množstvím podnětů při nabitém denním programu.

Spáči
Hlavně zpočátku některé děti stále spí a ke krmení je musíte budit. Mluvte s miminkem a navažte s ním oční
kontakt. Držte je ve vzpřímené poloze, pohybujte s ním, uvolněte zavinovačku, svlékněte je. I hlazení, přebalování, obličeje studenou žínkou nebo
í prstem okolo úst může vašeho probrat. Chcete-li kojit a dítě spí, vytlačte mu trochu mléku na rty. Při zpomalení pití střídejte prsy, mezi kojením dítě přebalte a nechte odříhnout. Během kojení měňte polohy.

Lenoši
Rádi zůstávají u prsu, pijí se zavřenýma očima, polykají málo a krátkou dobu. Málo stimulují vypuzovací reflex, bradavku s dvorcem nemá dostatečně v ústech, dásně nestlačují mléčné žlázy. Pouští prs, sají aktivně méně než 8x za čtyřiadvacet hodin a pouze pět minut. V noci se nebudí. Zkuste dítěti obkroužit ústa 3x proti a 3x ve směru hodinových ručiček. Snažte se bradavku dostat až na měkké patro, přistřikovat mléko do úst dítěte. Použijte techniku „přehazování“ tedy výměny prsů během jednoho kojení. Pokud frekvence polykání klesá, dejte si dítě od prsu, probuďte je a nabídněte mu druhý prs. „Přehazování“ praktikujte po dobu 20-30 minut, každé dvě hodiny přes den, každé čtyři hodiny v noci. U některých dětí je třeba zpočátku přistoupit k přehazování i každých 30-60 s, což vyvolá opakované spouštění tzv. tet down reflexu uvolnění zadního tučného mléka.

JAKO KAMENÍ
První dny po porodu mohou být vaše prsa nalitá, horká a tvrdá jako z kamene. Jsou přeplněná mlékem, protože ho zpočátku produkují víc, než vaše dítě stačí vypít. Výsledkem jsou tvrdá a bolavá prsa. Zkuste dítě nakojit, a jestliže jsou i po krmení stále tvrdá, zkuste mléko odstříkat tak, aby se prsa vyprázdnila. Vezměte si paralen (zejména máte-li bolesti a teplotu) a dopřejte si teplou sprchu (která pomůže „spustit“ mléko). Jsou-li prsa tak tvrdá, že nelze dítě přiložit, zkuste mléko rukou odstříkat. Postup po určité době (2—3 hodiny) opakujte. V mezičase utište ztrápené bradavky studeným obkladem nebo si vložte do podprsenky zelné listy nebo obklad z tvarohu. Velmi účinná je také mastička Bepanhten, popř. genciánová violeť. Obojí se před kojením musí odstranit.
Nebojte se, množství mléka, které „produkujete“, se postupně začne regulovat.
Prvními příznaky vážnějšího zánětu prsu může být teplota přetrvávající déle než 48 hodin, rudé fleky na prsou a bolestivý tlak. V případě, že máte jmenované příznaky, neodkládejte návštěvu svého gynekologa.

NEZAPOMEŇTE:
Základem je chtít! Být přesvědčena, že chcete svoje miminko kojit. Přesto však existuje určité malé procento žen, které kojit nemohou. Patříte-li mezi ně, netrapte se! I tak dáte svému dítěti to nejlepší. Mateřskou lásku a péči, které jsou nenahraditelné.
3. čer 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi to mě mrzí, ti chlapi jsou taky někdy pořádní troubové :angry: šátková metoda vůbec není špatná naopak miminka mají rádi když mají kontakt s maminkou a vůbec to není pro líné maminky :angry: Pěkně bych mu nadala co si o sobě myslí ať je s malým delší dobu a uvidí jak je to náročné a že ty rozhodně nějsi líná maminka :angry:
Jsi úžasná maminka kašli na to. Dej si čokoládku nebo něco dobrého a pomazli se s malým a bude dobře.
3. čer 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi už papáme v pohodě. V noci se budí 2x na kojení.
Ivčo, možná teď budu škaredá, ale vprdni se na tatínka. Jestli se Olimu v šátku líbilo, tak ho tak nos. A když bude mít přijet tatínek, tak šátek schováš. Ono se to chlapovi dobře říká, ale když máš držet dítě v náručí dlouho, tak to není žádný med. Já jsem si teď koupila u jedné paní na MMB novou klokanku (už od 4 kg, za 300,-) - čekám až mi dojde. Když jdeme ven a Luky se vzbudí, tak se chce nosit, aby viděl. Tak ho dám do klokanky a uvidí. Vemu ji i na dovču. A myslím, že i doma ho do ní dám. V žádném případě to není pro líné ženské!!!!!
Vendulko, já jsem u Daňulky používala kaše od Hami. Musím kuknou, které značky mají pro ty prcky. A začínat s ní budeš kdy?
3. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 3.6 (kontrola)
Safira ----- 10.6 (kontrola)
23.6. (uzv v nemocnici)
Jaji ty máš dnes kontrolu tak ať dopadne dobře a písni mi pak další datum ju ? :slight_smile:
3. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kontrola dopadla dobře :slight_smile: ! To jsem moc ráda. Velké měření a vážení prý necháme na další kontrolu, tj. 24.6. Na mateřskou jsem se samozřejmě zapomněla zeptat! Prostě si už budu muset všechno psát! Koupila jsem si i olejíček na mazání hráze, takže jsem už připravená!
Safi, bylo to poučné. Nastudováno to ještě nemám.
Ivi, z chlapa si nic nedělej! Oni jsou občas jako balíci! Ty jsi jeho máma a jsi s ním 24 hod denně, takže máš nárok na to dělat si věci pö svém! Kdyby to bylo pro Oliho nebezpečné, tak se to nevyrábí.
3. čer 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to jsem ráda, že kontrola dopadla dobře :slight_smile: A kdy jdeš opět na kontrolu? Neboj on si na to ten dr. myslí, mě ji teda bude vypisovat asi příští týden 8 týdnů před porodem.A jaký olejíček jsi si koupila já asi koupím od weledy na mazání hráze, toho se podle mě rád zhostí manžel už teď se mě na to ptá kdy začneme :grinning: :grinning: :grinning: S narůstajícím bříškem čím dál míň chuti na milování :slight_smile:
3. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak u nás je stále pěkně ošklivo!!Už k tomu nemám slov!!
Ivčo!!Šátek je super,taky ho chci malému pořídit!!máme jen klokanku,ale ta se mi moc nelíbí!!Netušíte kde bych ho mohla sehnat??Na tatínka se vykašli!!Záleží jen na Tobě jak budeš malého nosit!!Vůbec bych se šátkování kvůli němu nevzdávala kord jestli se to Olimu líbí!!
Budí se mi mrně,tak letim zatim papa :wink:
3. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kontrolu mám napsanou výše :wink: . Tak já už termín 8 týdnů před asi nestihnu, takže to budu mít asi něco mezi. Uvidím, co příště řekne. Olejíček od Weledy neměli, tak mi nabídli Svatojánský třezalkový olej. Tak uvidím, jestli to bude mít nějaký účinek. Manžel už se taky ptal, zda bude moct mazat :grinning: . Tak mě chuť na milování vůbec neopustila, ale bohužel, nemám s kým :unamused: . Manžel má strach, aby mi neublížil, tak do toho jít nechce. Prý už to vydrží. Co nadělám ...

Piskotku, koukni na stránky mimibazaru, myslím, že jsem tam ty šátky zahlédla.
3. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 24.6 (kontrola)
Safira ----- 10.6 (kontrola)
23.6. (uzv v nemocnici)
No Jaji, já nevím jak je to možné, ale já se u toho zase neumím moc uvolnit. Mám takový nějaký blok asi skrz miminko. I když vím, že manžel je něžný a opravdu opatrný. Někdy chuť je, ale spíš ráno, večer jsem unavená a chce se mi hodně spát a taky to vymíšlení poloh skrz bříško. :slight_smile: Je to docela švanda. Tak to si tvůj mužíček ještě počká to obdivuji ještě ho čeká šestinedělí, pak si to ale vynahradíte. :slight_smile:
Jinak úplně zírám u nás venku svítí sluníčko :slight_smile:
3. čer 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Luci, díky, nám ten Fenistil kapky moc na noc nepomáhají, musím k tomu ještě něco vždycky šoupnout na tlumení dráždivého kašle. Je to děs, my s tím kašlem pěkně bojujem, nechápu, že ho Aďa chyne tak často. Dneska jsme měli dlouho noc, Ajka se vzbudila o půl třetí ráno a kašlala asi hoďku, do toho chodila čurat a že jí bolí bříško a kolínka a pořad už chtěla stávat na pohádky.(no bylo půl páté), tatínkovi se špatně stávalo do práce, taky se moc nevyspal, když spí s ní v ložnici, já spím s Lauruškou v obýváku. No zato po obědě si pěkně dáchla, spala 3 hoďky. :grinning:
Jajuldo, super, že Lukasek dostal rozum :wink: , Jáji, gratuluji k úspěšné kontrole, už to máte holky za pár, už brzy budete mít ty vaše bobečky u sebe.
Ivi ten tvůj přítel má asi staromodní názory, šátkování pro líné maminky, to trošku přestřelil. Vypadáte spokojeně na fotečkách.
3. čer 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo u nás taky vykukuje občas sluníčky, taky nám dneska došla pozvánka na vítání občánků, tak to hledím. U Adrianky to ještě neprovozovali.
3. čer 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás sluníčko pořád nikde! :frowning2: Snad vyleze zítra! No holky chlapi jsou kapitola sam pro sebe, tak je musíme brát s rezrvou, oni by s těma prckam nevydrželi ani jeden den!! :wink:
Jajuldo tak já budu dávat kašičky až začne bejt hladovej- jeko, že by se budil v noci na pití míň jak po 3h!!! Jinak ne! No uvidím kdy nám to začne, vždyť už má 4,5 měsíce tak to už může být klidně za týden nebo až za měsíc!!! :wink:
Safir docela mě pobavil ten tvůj článek, s tím jak jsou prsa bolavý a tvrdý jen pár dní po porodu a pak se to upraví!!! Já to mám každý ráno a do teď pořád nic!!! Nějak asi nepochopili, že už máme 4,5 měsíce a né 2 dny!! :sweat_smile: Jinak jim tam chybí popis dětí SAVEC!! To jsou oba naši kluci- jak se chytí tak se pustí až jsou pořádně nažuchlí a to kojim nejdýl tak 5-10min! :slight_smile:
3. čer 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, malý taky nejí dýl než 5-7 minut. Někdy to vycucne tak rychle, až se divím. Dneska jsme spinkali krásně, takže už se mlíčko upravilo. Už nejí po hodině, ale po třech.
4. čer 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky četli jste některá z vás knížku líný rodič? Nebo některá z vašich kamarádek co o ní soudí :slight_smile: Přemýšlím, že bych si ji ze zvědavosti přečetla. Nemusí tam být špatné věci.

Líný rodič - anotace
Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.
Kniha Líný rodič :slight_smile:
Taková filozofie pravděpodobně může jít modernímu, zaneprázdněnému rodiči proti srsti, protože je nám neustále předkládáno, abychom dělali více, a ne méně. Všichni rodiče bloumají kudy chodí, sžíráni hlodavým pocitem, že to všechno dělají nějak špatně a že je potřeba víc pracovat. Nikoliv. Problém není v tom, že do rodičovství vkládáme příliš málo práce, nýbrž že jí vkládáme příliš mnoho. Tím, jak přehnaně zasahujeme do života svých dětí, jim bráníme, aby vyrostly a postaraly se samy o sebe. Stáhněte se. Nechte je žít. Vítejte ve škole líného rodičovství. Jde o zaručený úspěch pro obě strany - vy budete mít méně práce a dítě tím jen získá, vy i vaše děti se naučíte užívat každodenního života a také samostatnosti a nezávislosti. A jak na to se dozvíte v humorné a láskyplné knize Toma Hodgkinsona, líného rodiče tří dětí, která se stane nepostradatelnou součástí vaší domácnosti.
4. čer 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já myslím, že můj manžel si asi dává nějak za vinu ten steh. Protože den před tou osudnou kontrolou jsme se milovali a pak mi doktor řekl, že se to musí zašít, že je to na hraně. A manžel si asi myslí, že je to kvůli němu, že mi nějak ublížil, tudíž od té doby mi říká, že už nic riskovat nebude, že to raději vydrží až do konce šestinedělí. Pořád ho škádlím, že je to ještě daleko, když si dá pozor, že se nic nestane. Přemluvit ho ale nejde, stojí si tvrdošíjně za svým. Co nadělám?!

Holky, u nás od večera a celou noc vydatně lilo. Teď se pomalu začíná škrábat sluníčko. Už aby to bylo :wink:
4. čer 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo to je super že už se Lukásek srovnal! :slight_smile: Já ti říkala že to asi bude jenou ta ,,krize" a jak to překonáte že zas bude dobře!!!
Safir tak asi by to mohlo být pěkný počteníčko! :grinning: No jinak já zastávám asi podobný názor, že udělám pro děti cokoli, ale otročit nebudu!!! Tak jsem ráda, když si hrajou sami a nechávám je pokud není zle!! A je fakt, že Áda byl od začátku samostatnej a když náhodou k sobě někoho nemá na hraní, tak mu to nevadí, umí si hrát sám!!! A je schopnej se o sebe postarat- oblíkne , slíkne, obuje- až na kaničky ale to letos zvládnem, když má hlad tak si vezme rohlík nebo jogurt z ledničky, umeje se sám a utře!! No prostě je fakt šikovnej, ale na něco maminu potřebuje pořád! :wink: Kolikrát zírám co je chopnej sám udělat! Tak hlavně nepodceňovat ty drahoušky, a nechat jim určitou volnost a vyrostou z nich úžasný samostatný lidičky!! :grinning:
4. čer 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji tak já měla od té doby co jsem měla steh všechno zakázaný! Říkal mě Dr. že to není při stehu vhodný! A povolil nám to až po ukončeným 36tt!! Je zajímavý že každej dr. má jinej názor!

4. čer 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurááá u nás od rána svítí sluníčko!!!Takže honem honem všichni ven ať si toho pořádně užijem!!!! :grinning: :grinning:
4. čer 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendul, když mi dělal steh, tak říkal, ať si dáme pauzu, pak už jsem se ho na to jestli můžeme nebo nemůžeme ani neptala, protože manžel stejně nechtěl. Takže asi platí, že vlastně nemůžeme! A já zrovna mám chutě, jak za celou dobu těhu ne :grinning: ! Ale mimi je samozřejmě přednější, teď už si vlastní blbostí nic kazit nechci! Však se ještě nasexuju :grinning: :grinning: :grinning: !
Áda je teda fakt šikovný! Od chlapa by to člověk ani nečekal, že :grinning:? Opravdu je důležité nedělat dětem otroky, oni si zvyknou a pak je těžko předělávat a vysvětlovat, že maminka nebude dělat pořád všechno za ně.

To sluníčko venku je fakt úžasné :slight_smile: !
4. čer 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Jáji můj manžel zhruba od sedmého měsíce řekl, že nehodlá ublížit cvrkovi a nebylo nic. A to jsem žádný steh neměla.
Vendulko, Daňulka je taky šikovný, taky hledím kolik toho zvládne, ale musí chtít. Taky si sám zahraje. Dokonce, když Luky nabírá, běží za ním a uklidní ho. Ale někdy je to maminko pojď mě obléct, atd. Když chci aby to bylo rychle tak jdu.
Holky tak konečně má být krásně. V sobotu jedu k našim, ať si Luky užije na terásce sluníčka.
4. čer 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj mužíček má na milování chuť stále, a to i teď když si připadám nepřitažlivá s bříškem, ale musím říct, že je hrozně něžný a pozorný a vždycky se mě potom ptá jestli neublížil mě nebo maličké tak je to od něj pozorné :slight_smile: :slight_smile: No já se těším až se mi chuť do milování vrátí, teď to spíš udělám kvůli manželovi protože vím, že mě potřebuje a nechci ho odmítat když není důvod. Taky si mě chce užít, pak se bude muset dělit s mńouskem, musím si na to dávat pozor, abych ho nezanedbávala a neměl pocit, že ho odstrkuji. Vím, že někteří muži to tak cítí.
No knížka právě může být v něčem inspirativní. Taky si myslím, že není fajn, jenom létat kolem dětí, neumí si pak opravdu sami vymyslet program a jsou víc závislí na rodičích. Můj názor nechat dětem i svůj prostor. Když jsou miminečka člověk se jim věnuje maximálně, ale pak jim dát i volnost a nechtít po nich aby šli jen tím našim směrem. Vždyť jsou to soběstačně myslící bytosti, a budou vždycky jiné než mi, budou mít jiné názory a představy o životě o tom co chtějí.My jim můžeme být jen rádci.
V knížce se mluví třeba o tom, že není důležitý extrémní pořádek, že je třeba si dětí i užít, lenošit s něma v pelíšku a dívat se na pohádky, snídat i v posteli když to jde. Udělat si rituál. Nepíšou tam o tom, že by se dětem nemělo věnovat jen, že jim dát prostor.
To jsem se zase rozepsala :slight_smile:
4. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak u nás bylo dneska opravdu nádherně!!Byli jsme až do sedmi venku!!Zítra jedem na chalupu taky hlásej krásný počasí,tak malej bude celej den venku na zahradě!!Snad už bude takhle pořád!! :wink:
Vendulko teda Ada je fakt šikulka.Jsem zvědavá jakej bude Mates až vyroste!!
Snažim se mu co nejvíc věnovat,ale taky ho občas nechám hrát samotnýho,aby si na to moc nezvykl a pak nevyžadoval jen pozornost!!
Tak zatim papa a krásnej víkend :grinning:
4. čer 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, to je hodně zajímavá knížka... podle názvu bych si ji nikdy nekoupila, ale když vím o čem to je tak mě to zaujalo... Asi si ji nekoupím, ale ty názory mají něco do sebe :wink:
Jinak Vendulko a Jajuldo, máte moc šikovny kluky když jsou tak soběstační, snad se nám ta naše prďolata podaří vychovat taky tak - alespoň doufám :dizzy_face:
5. čer 2010 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek