• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahojky holky, tak dneska je krásně takže jsem se vrhla do praní věcí. Holky mám dotaz dupačky ve velikosti 0-3 měsíce, jak dlouho je vaše zlatíčka nosili. Já jsem zjistila, že žádné tak malé nemám.
Takže mě čekají ještě nákupy, ale asi až v Brně tam se mi nakupuje nejlíp. Tak si užijet krásný slunný víkend, mi grilujeme dnes a i zítra :slight_smile: Tak papa
5. čer 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte...maminky co oblékáte prckům v takovém vedru?....Safi podle toho, jak budeš mít velké dítě...Karolínka měla 2,70kg a věci velikostně 0-3 měs měla opravdu ty 3 měs. Kuba měl 3.80kg a tuto velikost jsme měli tak 14dní. :grinning: Pak hned 3-6 a teď skoro vše 6m, protože je dlouhej - po táťkovi. :slight_smile: Overálky na spaní taky na 6m.
5. čer 2010 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak já Mata slíkla, má bóďo s krátkým rukávem a ponožky! Když spal tak jsem ho přikryla je plínkou!! a stejně byl spocenej!! :unamused: No jo taky není zvyklej na to vedro!! Nějak i hůř spí!
5. čer 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No malej měl bodýno s dlouhým rukávem a takový kraťásky a ponožky. Na hlavě měl šiltovku, jak je to i přes uši, ale to jsem mu sundala, byl chudák zpocenej. Máme pořád hlubokou korbu a do toho ani nefoukne tak myslím, že čepice není třeba. :slight_smile: Má tam pěkně chládek, na kočárku slunečník...ale taky se budil. Děti jsou zvyklí na zimu a najednou horko. :grinning:
5. čer 2010 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi Oliverek má teď velikost 3-6 měsíců a jsou mu těžce malé (ve středu měl 10 týdnů :angry: )
Olie měl dneska bodyno s dlouhým - v autě jsem ho uvařila, ale u našich je to jak v kamenným hradě, to jsem ho balila do deky, pak zase uvařila po cestě autem k tetě a u ní opět zima. Pokud mi nenastydne dneska tak už nikdy... :frowning2:
5. čer 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taky je ještě v hluboký korbě ale nevím na jak dloho nějak už jí má akorát- je to prostě kus chlapa! :wink: No dašník je super zastíní ale když je vedro, tak jsou ty chuděrky spocený stejně!! Nějak máme ty kluky pocivý, tak čepičku dávám jen když ho táhnu z kočáru!
Dnes si Mates hrál na dece na zahradě, a jak se točí, tak se dostal ručíčkama na trávu, to byl údiv- pusa dokořán a oči mu lezli skoro z důlku!! Nejdřív jí jen tak ohmatával a mačkal a pak najednou koukám jak má pusu u ručičky a trávu v puse!! No byl rychlejší než já!! :sweat_smile: Ale byl na zahradě spokojenej koukal na nebe a na kytky a na prádlo na sušáku a do toho ty jeho hračky, no prostě spoustu práce!! :slight_smile: A až tak, že na tý dece zničeho nic usnul, tak si dal půl hoďky šlofíčka i bez kočáru!! :wink: a má být krásně teplíčko, tak přemejšlím že zítra vytáhnu a napostím bazén!! Ať se začne ohřívat voda, Áda se už taky ptal kdy se budem zase koupat!!
5. čer 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak krásné počasí má být až do konce týdne. Pak se prý má zase ochladit. My jsme byli včera u našich. Daňulka chodil je v kraťasích a Lukášek byl celý den na terase na zemi na dece pod slunečníkem, jen v bodýčku s krátkým rukávem a rozbalený celou dobu. To se mu líbilo. Jak spinkal v kočárkuk, tak jsem mu dala něco jak overálek, ale bez rukávů a krátkýma nohavicema. A taky hodně pil čajík (papal taky častěji). Na sluníčku se mu líbilo (sice né přímo). Naši už taky napouštějí bazén. Ale oni mají 8,5 x 4 , takže než se to prohřeje chvilku potrvá. Daňulka se chtěl koupat už včera v menším detském, ale ještě mi to přišlo brzy.
Dneska jeli kluci do Brna (ještě s kamarádkou ze školky) do Olympie, tam je horolezecká stěna a Daňulka to chce zkusit. Tak jsem s Lukáškem zůstala doma a uklízím. Lukášek spí na balkóně. Odpoledne jdeme ke známým na zahradu grilovat. Prostě furt venku a využít počasí.
6. čer 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to zase bylo krásně!! :grinning: Tak mám bazén napuštěnej a Áda tam hned musel vlíst- samozřejmě že byl okamžitě venku- já bych tam nevlezla vůbec! Máme kulatej 3,5m ale stačí to! Na to že tam budou dělat kluci blbosti! :wink: A nám na to smočení to taky stačí!! Taky jsem se už opálila, no jiný roky už jsem krásně dohněda a letos teprv začínám!!
Hlavně dnes oba měli ráno hnisavý očička- tak maj virovej zánět spojivek, zítra si pro něco skáknem k Dr. Zatím jim kapu jen Oftalmoseptonex. No maj to ve školce tak to Áda zase dotáh domů!! Tak budem asi do středy všichni doma!
6. čer 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak se hlásím po víkendu. V sobotu jsem opraval všechny věci a teď tady na mě čeká pěkná hromada a nějak na to nemám chuť , abych začala žehlit. Taky jsem z toho byla pěkně vyfluslá a do toho jsme večer grilovali a já dostala sennou rýmu, takže jsem byla úplně hotová a do toho jsem chystala věci na grilování k našim na neděli. Večer jsem si lehla a jen hekala radostí, že se můžu natáhnout. Fakt mi to dalo zabrat. Ještě že to grilování není tak často, protože jinak bych strašně přibarala, sice jsem to kompenzovala zeleninou, ale i tam jsem si něco sladkého dala. :slight_smile:
Holky ti vaši bobánci jsou teda šikovní. Snad bude chvilku pěkně, abych se i já stihla do porodnice trošku opálit nohy a ruce. :grinning:
Tak jsem zvědavá jak veliká bude ta naše beruška :slight_smile: Protože jsem zjistila, že nemám skoro vůbec maličké věcičky 0-3 měsíce mám 3 overálky, bodíčka a dupačky ani jedny. Všechno mám větší. Tak uvidíme. Jinak musím ještě koupit koupací kýblík a výplň do povlečení do postýlky.
7. čer 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak včera bylo opravdu nádherně. Jen já už od rána nateklé prsty na rukou a trochu i nohy, takže jsem celý den seděla na houpačce pod stromem :angry: ! O pocení ani nemluvím, připadám si jako stopadesátikilový chlap! No jo, v těch vedrech si to asi ještě užiju :confounded: .
Tak já mám dost věcí ve velikosti 0-3 měsíce. Nepřipadá mi to zase tak miniaturní, tak doufám, že to chvíli unosíme. Samozřejmě mám i větší věci, ale těch není tolik. Nejdůležitější bude mít do čeho prcka obléknout první 2 měsíce, kdy nebudu mít čas běhat po obchodech a kupovat oblečky, pak už to bude podle růstu a potřeby.
7. čer 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, velikosti 0-3 měs.neřešte. Opravdu uvidíte jaké miminka se vám narodí. A klidně pak můžete objednat přes internet (doporučuji MMB - já tam nakupuji hodně) a dodají vám to přímo domů.
7. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak kluci dostali ATB do nosu a do očí! Tak snad to bude OK! :wink: Jinak já to malý oblečení využila u obou kluků! Měli oba 49cm a tak první měsíc jsme tu 56 nosili! Přidala jsem fotečky jak Matěj sedí, a fakt sám není opřenej, nevydrží dlouho pak se kácí ale sedíme!! :sweat_smile: A další jak se řechtaj kluci když chytnou společně záchvat smíchu, a Matesovu pohodu na zahradě!! :slight_smile: Trávíme teď venku celé dny, už tam zase musíme i jíst, ani na oběd Áda nechce domů a spí pak taky v pergole na lavičce! :wink: Tak si všechny užívejte pěknýho počasí, vždyť jsme se na to načekali!! :grinning:
7. čer 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko Matýsek je kouzelnej ! a je skvělý že máš zahradu, to je pro děti dokonalý :dizzy_face:
8. čer 2010 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko, Matýsek je krásný. Vůbec se nedivím, že nechcou být doma. Daňulka včera večer dostal teplotu a dneska je doma. Bolí ho už týden trošku bříško (žádný průjem, zácpa, teplota nic). Ale včera ho začalo bolet hodně. Tak dneska půjdou k doktorce a uvidí se. Mrzí mě, že onemocněl teď když je krásně venku.
8. čer 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás doma ze mně mají pěknou srandu, nějak jsem z ničeho nic ztratila hlas, trochu mě škrábalo v krku a na druhý den jsem nemohla mluvit. Adriance to vyhovuje nejvíc, že nemužu ani zakřičet. No Adrianka má taky spojivky, má to u nás půl školky. Jajuldo, neboj malý to dožene, poléčite se trochu a pak už si bude pěkně užívat venku.
No já jsem používala oblečky až velikosti 62, holky byly velké (3,7 a 3,8kg a 51 a 50 cm) a nepřipadalo mi, že by v tom nějak plavaly. Holky jsou ty vaše starší děti vybíravé v oblečení, my musíme mít všechno růžové, a když ne, tak pak jsou pěkné dohady :angry: Vendulko, pěkné fotky, kluci jsou šikovní :wink:
8. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko tak oblečení je Daňulkovi jedno. Má rád všechny barvy a není vybíravý. Ale je fakt, že co mají holky, tak chcou všechno růžové. :grinning: :grinning:
8. čer 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak sluníčko nám dnes nějak zalézá. Já jsem včera něco málo požehlila a ještě mi něco zbývá, ale byla jsem z toho dost vyřízená a to jsem ještě umývala okna. No blázen. Mám už asi hnízdící mánii. Dneska budu jen odpočívat včera jak jsme hodně seděla tak mi trochu otekly kotníky tak jsme z toho nebyla moc ráda, i když vím, že to k těhu patří. Takže Jaji neboj nejsi sama. Jinak já chodím stále v šatech je mi v tom nejlíp bříško je volné a když foukne větříček tak mě příjemně ochladí :slight_smile:
Jinak Vendulko, malý je opravdu krásný a jsou si hodně podobní jako dvojčátka :slight_smile: moc jim to sluší.
Jinak mě o víkendu schvátila sezóní senná rýma takže jsem si včera volala gynekologovi co můžu takže Zodac, dala jsem si raději jen půl tablety, ale moc mi to pomohlo.
8. čer 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 24.6 (kontrola)
Safira ----- 10.6 (kontrola)
23.6. (uzv v nemocnici)
8. čer 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já prala včera a dneska v tom pokračuji! Ovšem žehlení, to je katastrofa! Nějak to nemusím, takže všude mám hromady nevyžehleného prádla! Dneska jsem kupodivu vůbec nenatekla, tak jsem si ráno dala s chutí i kafe! Ale mám obavu, že do večera stejně oteču, ale venku je pěkný pařák, takže co nadělám. Jinak já jsem šťastná, že stále obleču všechny věci před těhu, co jsou na gumu, takže běhám v třičtvrťácích a tričku. Šaty žádné nemám, ale budu si muset něco pořídit, protože 26.6. nás čeká svatba od známých a já nemám co na sebe.

Žanet, moje neteř od malička preferuje jen růžovou barvu. Nic jiného na ní neoblečeš, takže vím, co to je :grinning: ! Mám dost věcí velikosti 62, což si nemyslím, že by bylo úplně prťavé, tak snad chvíli v tom prcek vydrží.
8. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak venku je šílený pařák!!Malýho si vzala babička do kočárku,takže je jen v bodýčku s krátkým rukávem a toť vše!!Zítra má být ještě větší teplo!!A to nás zítra čeká poradna a druhá dávka očkování,tak jsem zvědavá jak to zvládnem!!
jinak víkend na chalupě byl super!!Malý se celý den válel na zahradě na dece!!Naprosto spokojenej a já jsem se opalovala na sluníčku!!Kapku jsem to přehnala a večer jsem samozřejmě skučela bolestí!! :slight_smile:
Vendulko!!Malej je moc krásnej a ada taky!!Máš moc hezké kluky!!
Nám bylo včera 5 měsíců!!Je to hrůza jak to letí!!
Tak zatim papa :wink:
8. čer 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla dnes na kontrole a Ditušce natáčeli srdíčko, takže máme prý ukázkový záznam, vše v pořádku, tak jsem moc ráda!!!A vyšetření dopadlo tak, že už jsem připravená o hodně víc, než při minulý kontrole.Tak jsem panu doktoru řekla, že moje sestra rodila ve 38tt. a tak mi nenápadně naznačil, že to já bych mohla taky :sweat_smile: Ale mě to bylo hned jasný, že už se v tom tělíčku musí něco chystat velkýho, jelikož jsem měla kolikrát opravdu dost velký bolesti, tupý, pichlavý a i tlak na konečník!!!A po ránu chodim jako kachna, než se pořádně rozchodim :grinning: jak mi bolí a tlačí celý spodek.No holky upřímně vám teda řeknu, že jsem ráda, že už to mám všechno hotoví, jelikož bych to fakt nedala!!!To tělo mě už prostě nedovolí se honit.Jako bych v sobě měla brzdu a to počasí tedˇ mi(nám) taky nepřidá!!!!!A chudinky dětičky v takových hicech!!!To se nedá ani dýchat.Takže jsem vám chtěla jen dát info, kdybych se třeba někdy na dloho odmlčela, tak už budete vědět, kde nejspiš jsem :slight_smile: Strašně moc se na Ditušku těšíme, ale zároveň se bojim toho porodu, aby byla v pořádku a zvládli jsme ho obě?!Tak se mějte zatim hezky a já dám určitě vědět, další kontrolu mám už příští týden!!!Zítra mi mami přijede umýt okna, pak udělám poslední větší úklid a končim, ale i ten nebudu přehánět, nejsem žádná bordelářka, takže je vše v normě :grinning: :grinning:
8. čer 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, tak to je fajn, že jste v pořádku. Neboj ten porod tak rychle uteče a na konci je něco krásného. :sweat_smile: :sweat_smile:
Piškotku, když už je Matýskovi pět měsíců, budeš začínat s příkrmama?
Daňulka už nemá teplotu, ale je doma. Včera mu brali krev (chudák pichala ho 2x a jednou z toho mu pod kůží hledala žílu), tak uvidíme co výsledky.
9. čer 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši tak to je opravdu fajn, že jste v pořádku, že už se brzo dočkáš svojí berušky :slight_smile: No mě čeká ještě žehlení asi tak dvou košů prádla a ještě koš našeho prádla takže jsem fakt nadšená. Do toho dělají dělníci tchánom střechu, takže nemůžu být ani na terase takže trpím doma :unamused: Od rána dělají rámus takže jsem i nevyspalá. A venku je teď tak dusno, že tam raději ani nejdu a tak mě to teda donutí žehlit. Abych aspoň něco měla nachystané. Holky a kdy jste chystali postýlky já jsem si říkala, tak na začátku devátého měsíce. Uvidím co mi dr. řekne na kontrole. Jinak já si okno jedno už umyla a to druhé mi bude muset umýt manžel, pak ještě úklid ve skříni a velký úklid bude za náma. Musím to taky zvládnout teď nebo po večerech to je lepší vzduch,, ale ty pařáky jsou teda taky radost. brala bych zlatý střed. Budu si muset jít očvachtat nohy někam do bazénu, ale kam to nevím.
Jajuldo dětičkám, se někd bere krev špatně, já jsme neměla ráda, jak jsme na praxi brali novorozencům z hlavičky to bylo pláče.
9. čer 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Lukášek dneska jí po necelé hodině - hodině a mezi tím pije čaj a vodu. Chudák moc toho nenaspí. :frowning2:
9. čer 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo já byla s malým na kardiu ve 20tt - jsem překvapená že ty jsi šla až tak pozdě, nebo to byly jen pásy a normální monitor ?
Jinak vedro je šílený - včera jsem malýho uvařila v autě a dneska jsem jela raději MHD do laboratoře na jeho testy na anemii - píchali ho do palečku a vymačkala mu dobrých 5 kapek krve - raději bych dala já 5litrů své krve než na toto koukat ! Ty kapky byly velký jako celej jeho paleček :frowning2: zítra budou výsledky. Od rána mi spal jen hodinu, teď jsem mu dala napít převařené vody (díky za tip Jajuldo - čaj nechce tak alespoň tu vodu) a usnul až s přehozenou plinkou přes obličej. Tuto metodu nesnáším a považuji ji za nebezpečnou, ale už jsem byla zoufalá a on potřeboval spát. Zabralo to okamžitě - to jsem koukala. Hned jsem mu ji samozřejmě sundala. :wink:
9. čer 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pro miminka je tohle počasí fakt hrůza extrémy nejsou vůbec fajn já bych brala zlatý střed. Ani chladno ani příliš teplo. Myslím, že takové počasí je kolikrát náročné pro dospělé natož tak pro dětičky. Tak se holky držte i vy. :wink: :slight_smile: A opatrujte ty svoje bobánky :slight_smile:
Ivi myslím, že Míša myslela KTG monitor. :slight_smile:
9. čer 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, tu plenku přes obliček dává hodně maminek. Taky jsem měla strach, když jsem plenku dávala, aby si tak přidržel dudlík, že se může udusit, ale prý přes plenku dýchá v pohodě. Jinak my máme nejchladněji v pokojíčku. Tak jsem dala Lukáška spinkat teď odpoledne tam. Zatím spinká v pohodě.
9. čer 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, tak konečně teplo!!! :grinning: Jen Kubinek to moc nemusí. :unamused: Ivi malej tak taky spí, s plinkou přes hlavu. Já sem mu ji pořád stahovala dolů a on ji měl do minuty zpátky. Asi se mu tak líp spí. No a Kája ani nemluvim-nedala plínu z ruky do svých 5 narozenin!!!!!!!!!! Když jsme jeli třeba k babičce a zapomněli plínu, vraceli jsme se. Ona si tu svoji vždycky poznala. Prát jsem ji musela potají a to celej den pak byla protivná, že jsem ji oprala. Tak dlouho ji žmoulala, až to mělo zase ten její "pach" a pak byla spokojená. Párkrát se mi ji podařilo vyměnit za druhou(vždy si udělala do té své díru), ale taky se to neobešlo bez remcání. Jak nastoupila do školky, první 2 dny ji měla sebou. No a od 3 do 5ti let s ní spávala. Těžká závislost. Někdo má plyšáky, ona měla plinku. :grinning:
9. čer 2010 v 19:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak vedro je fakt šílený a má být hůř!! Mates taky spí hůř ale odpoledne usnul ve stodole- je tam tak kolem 18 stupňů! No u nás je chladno jen dole ráno tak 19 a odpoledne nejvíc 22, ale nahoře je to horší ale dá se to! No ono tan spodek je kamenej, tak máme chládek!! :wink: Jinak mě spěj oba kluci s plínou přes hlavu od začátku! Plína je dostatečně prodyšná, tak neni co řešit!!
9. čer 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky mám dotaz, původně jsem to nechtěla psát, ale je to čím dál "horší" tak jsem vyhukaná...Mívali jste, nebo míváte některá SILNOU MS???? :sweat_smile: já jsem to dostala včera a od dnešního rána do teď jsem "stáhla" 2 balíky vložek. Horší jak po porodu. Každou hodinu běhám na záchod...Nikdy jsem to tak neměla, je to normální? Je to už moje 2 MS po porodu, první byla slabá.
9. čer 2010 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek