• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
autor
Ahojte, tak dnes v 7 ráno jsem poslušně naklusala na lačno do ambulance. Chystala jsem si tisíc výmluv, abych tam nemusela zůstat. :sweat_smile: No ale hlavní bylo, že přes noc se to jakš takš zlepšilo, pořád silná MS, ale už ne takový extrém. Měla jsem veeelkééé štěstí, že sloužila na ambulanci moje doktorka. Opět mě vyšetřila, děloha čistá . Prohmatala mě vevnitř a říká:to bude dobrý, to už jsou jen zbytky, které chtějí ven, zbytečně by vás čistili...říkala jsem jí, že jsem musela podepsat včera revers a ta kroutila hlavou, proč mě tam chtěli nechávat, když jsem stejně nachlazená. Přišla doktorka, co tam byla včera a jak to se mnou vypadá. A já že je to lepší. Chtěla mě taky vidět, tak znovu na kozu a jak na potvoru ze mě hrkla krev. No to by se ale mělo vyčistit - říká ta doktorka. A moje Dr že to je zbytečné, že mi jinak nic není a že už to dle jejího názoru končí. Tak tam diskutovali a diskutovali, jedna mě chtěla za každou cenu na sálek, druhá(moje) za mě orodovala. "No je to vaše pacientka"dodala ta doktorka a hotovo. Tak mě moje Dr pustila domů, že se mám šetřit a netahat nic těžkého, že mám pít kontryhel a brát vit.C..........od oběda mám teprv druhou vložku, fakt to končí! Sláva. :slight_smile: :slight_smile: Zlatá doktorka. Jinak-nesnáším Kroměřížskou nemocnici!, mám na ni averzi a špatné vzpomínky, chodím tam jen a jen kvůli mé gynekoložce. chce se k ní dostat spousta ženských, ale ona už tak rok nebere. Na závěr jen dodám, jak málo stačí k tomu, aby člověku dali narkózu a hrabali se v něm. :unamused: A nakonec, třeba, zbytečně...
11. čer 2010 ve 20:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak teď jsem dočetla vaše příspěvky....všem vám děkuji za podporu!!! :slight_smile: Safi v podkroví jsou krásný byty, aspoň mě se to hrozně líbí. Ale jak píšeš, asi žádnej med to není v těch horkách. Kámošky děti spali na dvojpatrovkách postelích a museli je rozdělat, staršímu synovi bylo nahoře hrozný vedro. My máme malej větrák a ten putuje z pokoje do pokoje. Musíme pořídit ještě jeden. Těhulky vždycky si na vás vzpomenu a upřímně vás lituju. :confounded: Jinak jsem zhlídla všechny fotky a moc vám to všem sluší! Safi krásný fotky! Ivi Oliverek má fakt dlouhé řasy. :wink: Ivi u nás ty komáři jsou taky děs!!A nejsou u nás repelenty! Vyprodáno!
11. čer 2010 ve 20:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak my byli dneska na tom plavečáku!!Samozřejmě celý den ve stínu,malej namazanej a mokrý šátek na hlavě!!Válel se na dece nahatej a byl moc spokojenej!!Domu jsme přijeli až v 7 večer!!teď už chrní v postýlce!!
Dneska jsem doma sama,manžel má akci s klukama na srubu a přijedec až ráno,tak tu dnes hospodařím jen s Matesem!!
Míšo tak Ti neporadím,měla jsem taky porod vyvolávanej,takže nevím jak začíná přorozený porod!! :wink: Ale myslím,že až to na Tebe přijde,že to určitě poznáš!!
Tak zatim papa :slight_smile:
11. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji krásný víkend. Snad v neděli už bude počasíčko lepší, jinak to stojí za nic ty hice.Luci, super, že už je to lepší a že máš skvělou doktorku. Ivi, a jak na to vlastně přišli, že je Olie anemickéj, ty jsi měla nějaké podezření?
Tak včera jsme si Adriankou daly pěkný zápřah, jely jsme ke tchýni (asi kolem 10km), Adrianka na kole a já jsem vedle ní klusala s kočárkem, tak jsme se pěkně protáhly.
No dneska jsem se musela pěkně rozčílit, co ta budoucí vláda vymýšlí. Chcou zrušit porodné a snížit dávky, tak asi vážně chtějí dokázat, ať se ty děti nerodí vůbec(každý si to rozmyslí, umí počítat, že by živořil), no prostě jde to do pěkných sra....dobře už bylo :frowning2:
Míšo, tak já jsem měla ukázkový porod, kontrakce mi začly asi po 40 min, pak se to zkracovalo po 30, 20 a když už kontrakce byly po pěti minutách, tak jsme vyrazily do nemocnice(samozřejmě, že jsme nejeli hned, byla jsem doma asi ještě 7 či 8hodin), celkem jsem rodila 14hodin, z toho začátku je to mírné. U nás v nemocnici malovali, ale vtěrli jsme se tam, tak nám trochu nadali, co tam chceme, ale my jsme říkali, že nevíme, jestli rodím, tak ať mě vyšetří a jestli mám teda vyrazit do porodnice, která byla vzdálená kol.20km., že tam nepojedu, když to ješte nic není.
12. čer 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je fajn, že se to obešlo bez zákroku. Máš opravdu dobrou a rozumnou doktorku! Můj doktor se loni k tomu naštěstí postavil stejně a byla jsem moc ráda, že jsem nemusela na třetí čištění! Tak snad už to jsou opravdu zbytky a pak už budeš mít klid :wink: !
Jsem moc ráda, že na nás těhulky myslíte! Fakt je to trápení. Mám hromadu prádla k žehlení, ale v tom vedru fakt nežehlím. V noci je vedro nedá se spát, navíc to má vliv i na malého, který je dost nevrlý a každou chvilku dává o sobě zuřivě vědět. Prý se má zítra ochladit, ale moc valně to nevidím.
To porodné mě teda nadzdvihlo :angry: ! To snad není možné, všechno nám chtějí sebrat. Taky mám pocit, že si to lidé opravdu rozmyslí, jestli ty děti mít a jak je uživit. Neskutečné ...
Míšo, já už se porodu taky docela děsím, ale zase nemám strach, že bych to na sobě nepoznala. To je instinkt. Důležité je nepanikařit a neletět do porodnice hned. Lepší je být ještě doma v klidu, než se ten porod podle kontrakcí opravdu rozjede. Však uvidíme za pár týdnu, jak jsem to zvládly :wink: !
12. čer 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, jo měla jsem podezření, protože je bleďoučkej po mně a já anemická jsem. Tak mi ho dr poslala na testy a potvrdilo se to. :frowning2:
Dneska jsme byli na vítání občánků a je tam snad ještě hůř než včera - ať už konečně zapršíííííííí ! :angry:
12. čer 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás v noci konečně pršelo! Venku je teď pěkně! Jen se asi ochladí! Jinak nám včera večer přijel taťka po víc jak 14 dnech! Tak jsou z něj kluci úplně paf! :wink: Ivi moc ti to s Olim sluší! :slight_smile:
13. čer 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak včera v noci byla pořádná bouřka a vichr. Ještě jsem se nebyla ani dívat na auto, ale snad dobrý. Včera jsme byli u našich. Daňulka byl furt v bazénu, Lukášek jen jednu a chvilku (očabrat nožičky). Taky byl furt nahý a jak se mu to líbilo. Vzduch se trochu ochladil, ale moc ne.
Luci, super, že jsi nešla na čištění.A MS se umoudřila.Stejně jsi ji doslala brzy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já si myslím že to Lucinka dostala tak jak měla!! Když nekojíš, tak to dostaneš hned po šestinedělí!!! Mám známou a ta MS dostala i když kojila, hned jak se přestala čistit po porodu a pak už pravidelně! Prostě každá ženská to má trochu jiný!!Hlavní je že už jsi Luci v pohodě!! :wink: Ale nervy to byli co?!
13. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JJ dostala jsem to normálně...a nervy to byli.,.....Ale včera večer to byl teprv děs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Přidávám odkaz a pár fotek z noční vichřice...v té reportáži je to náš barák. My jsme ve 4.patře, ale rachot to byl strašnej! http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/kojetin-zasahla-vichrice-zdemolovala-strechy-panel.html
13. čer 2010 ve 13:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Urvalo to střechy ze 4 paneláků, i z našeho.........
13. čer 2010 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci, to je solidní. Doufám, že váš byteček je v pořádku. Tak já měla strach, že se zlomí stromy. Ale nevím, venku jsem nebyla.
13. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Stromy to bralo taky. My máme byt v pořádku, jen máme bohužel ještě stará okna, tak nám zateklo pěkně do kuchyně, tak sušíme....to byla fakt mega vichřice! Jsem se normálně bála. :sweat_smile:
13. čer 2010 ve 13:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci to je fakt mazec!!! Viděla jsem to reportáž v TV! Hlavně že jste OK!!! A kuchyň se vysuší! :wink: U nás byla teda jen normální bouřka a pršelo asi tak 3/4 hod. a pak nic. Já jsem taky poserka, taky bych se bála!! :sweat_smile:
Jen je hrůza že se zase ochladí o víc jak 10 stupňů, tak mám strach aby to kluci neodnesli nějakou angínou nebo něčím takovím!!! :frowning2:
13. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko - děkujeme ! :dizzy_face:
Lucinko, teda to je síla - ještě že nebydíte v posledním patře ! Takto přijít doslova o střechu na hlavou... a to si člověk řekne že když nebydlí v domku u řeky, tak se mu nemůže nic stát :angry:
14. čer 2010 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak bouřka to byla pořádná, je dobře, že mát byteček v pořádku Lucinko. No nám zateklo okolo komínu, takže taky žádná radost, nám neměli co odnést, tady se teprve střecha dělá. Zato od mojí mamky tchýni to tu střechu vzalo taky. Byla jsem ráda, že zapršelo, ale tak moc to být nemuselo. Ale potom v noci bylo strašné dusno, byla jsem z toho celá úplně slitá. V neděli jsme jeli do Brna do ikey holky tam by se nakupovala, kdyby člověk měl tolik peněz, ale mám tam vyhlédlou kuchyň, až konečně začneme stavět a vymotáme se z toho papírování. :frowning2:
Jaji a co mají udělat s porodným. Já o ničem nevím. No jestli nám ho zeberou tak už mě vážně štvou. Mamka mi říkala, že vrátit mateřskou by měli až v září takže bychom to potom měli dostat zpětně.
Jinak mi včera hrozně otekly nohy a ruce a to se snažím dost pit, ale to k tomu prostě patří. Ale teda nic příjemného snad se to teď trošku zlepší když není takový hic.
14. čer 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porodné chtějí prostě zrušit. Nevím, jestli tím chtějí naše romské spoluobčany odradit od hojného rozmnožování? Každopádně, na nás ještě asi vyjde.
O tom netékání mi ani nemluv! Nenatékají mi lýtka ani kotníky, nateklo mi prostě chodidlo, takže se nevejdu do svých bot č. 37. Včera jsme byly s manželem v kině a pak jsem chtěla projít pár obchodů s obuvi, protože jsem si v sobotu koupila šaty na svatbu (stejně v nich vypadám jako slon :angry: ) a nemám k nim boty. Všechny pantoflíčky mi byly úzké, takže jsem nakonec koupila boty, které nejsou podle mých představ, ale alespoň jsou pohodlné.
14. čer 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji mě zase natekly jenom kotníky a prsty na nohách takže, co jsem si koupila botky od Baťi budu nosit až po porodu. Jinak já chodím v balerínkách jsou dost pružné tak to jde a ještě žabky ty taky obuji. Nejhorší je, že já už se s tím otokem ráno probudím. Sice je menší než večer, ale stále je. Tak se snažím fakt hodně pít, ale kontíky opuchlé jsou musíme to ještě chvilku vydržet. Co bychom pro ty broučky neudělali :slight_smile: Určitě budeš moc hezká, já si taky připadám jako sloník, ale včera jsem měla šatky a manželovi jsem se prý líbila tak mě potěšil.
Jinak jsem si z bazaru objednala koupací kýblík tak uvidíme jak to zvládnu :slight_smile: Dr. mi dal papíry k vyplnění jména do porodnice, papír co musím poslat porodní asistentce, aby v šestinedělí se na mě přišla podívat a brožůrku jak to s ženou vypadá v šestinedělí a taky souhlas do porodnice se zákrokem, kdyby se něco semlelo. Jména jsem tam ještě nedopsala oficiální i když asi zůstaneme u Šimonka a Sabinky :slight_smile:
14. čer 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, já mám ty otoky taky pořád, jen někdy větší a někdy menší. Už je to vážně hrůza, ale jak píšeš, musíme to ještě chvíli vydržet. Prstýnky už raději ani nenosím, nejspíš bych je už nesundala :unamused: .
Ty papíry porodní asistentce se zasílají vždycky, nebo to jen když chceš? Tak já jsem jméno holčičky trošku pozměnila ze Sáry na Sarah. Snad mi to projde :wink: .
14. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No snubní prstýnek mám taky ve šperkovnici, ale docela mi na prstě schází. Jojo patří to k tomu tak to vydržíme. No nevím jak to je nebo jestli se to dělá vždycky, mě ty apíry dal gynekolog a i mi zaškrlk asistentku ke které spádově podle bydliště patřím. Posílá se jí jen předpokládaný datum porodu, rodné číslo a adresa a nemocnice potom posílá kdy se mimi narodilo, pohlaví, váha, míry a způsob porodu jestli spontánní, nebo císař, aby se porodní asistentka mohla připravit :slight_smile: Uvidíš jaké papíry ti dá dr. Já jdu příští týden na uzv do nemocnice ohledně uložení miminka, placenty a plodové vody tak snad to bude dobré.
Jinak Jaji já mám zase v sobotu sraz ze základky 10 let takže z toho taky nejsem nadšená, sice se na ně těším, ale opuchlá a s bříškem. Vždycky jsem chtěla na sraz hubeňoučká, ale kvůli tomu pokladu co mám v bříšku už mi to tak nevadí :wink:
14. čer 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě prstýnky na rukou taky schází, nejsem na to zvyklá, ale co nadělám :wink: ! Aha, tak to uvidím, co mi dá doktor příští týden na kontrole. Snad to u nás funguje tak jako u vás.
Hold ke konci těhotenství už to není žádný med. Jak jsi na tom s váhou? Já už mám 10 kg nahoře. Snad už to moc neposkočí!
14. čer 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dneska prďouše zase spálila :frowning2: Bylo zamračeno, taková zima že jsem vytáhla teplou bundu, ale měl sklopenou boudu od kočárku aby byl na vzduchu a je jak indián na jednu stranu. Mám na sebe hroznej vztek. Moc dobře vím, že sluníčko opaluje i přes mraky, sama jsem se mockrát spálila.... Já bych si fakt nafackovala !!!
Safi, Jáji - ty otoky jsou i v zimě, natož teď v těchto dnech - já osobně jsem je teda neměla, ale je to naprosto normální a nic se s tím nedá dělat, jen prostě vydržet. Po porodu se to spraví samo... :sunglasses:
14. čer 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jaji s váhou jsem nahoře 11kg, docela mě to štve, že tak přibírám, ale dr. říkal, že od 30tt se přibírá nejvíc tak se toho teda děsím a to mám pocit, že mám čím dál větší chutě. Musím se prostě krotit. :frowning2: Snad se mi po porodu podaří všechno zhodit. Chci se cítit dobře tak kg navíc mi vadí a taky se chci líbit manžílkovi :frowning2: :slight_smile:
Ivi chybama se člověk učí nebuď na sebe tak přísná jsi šikovná mamča :wink: Malého hezky namazej,aby ho kůže nebolela popřípadě místečko zchlaď a uvidíš bude dobře.
Já vím, že otoky jsou i v tu zimu tam je zase blbé se dostat do kozaček, ale v tom vedru se zase člověk nemůže skoro hýbat. Ivi na fotkách ti to fakt sluší kočka maminka jde vidět, že ti mateřství svědčí :slight_smile:
14. čer 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, jenže já prďouše spálila letos už podruhý - pokaždý na jedné straně, poprvé to bylo za pár sekund na sluníčku když jsem někam přejížděla a teď toto pod mrakem... hlavně že mám nakoupeny krém za 500 a leží doma na poličce. Od minule mám dětskej Panthenol, tak ho mažu, ale má to chudáček horký a ustupuje to pomalu. Ale je děsně statečnej a vůbec to nedává najevo, to mě trápí ještě víc. Asi kdyby kvičel a byl protivnej tak bych to brala jako přiměřenej trest. Holky fakt strašně opatrně s tím jedovatým sluníčkem !! A vy budete mít úplný novoše. Olie má přecejen už skoro 12 týdnů. A mazat, mazat, mazat !!! sebe taky :wink:
A díky za kompliment, vybrala jsem tu nejhezčí fotku a asi potřetí od porodu se alespoň trochu namalovala :grinning:
15. čer 2010 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak holky těhulky kyla neřešte na to budete mít času dost po porodu!!! :wink: A ty otoky to k tomu prostě patří a v létě je to ještě horší!! Tak nezoufejte za pár týdnů budete zas v pohodě a s prckama v náručí!! :grinning:
Ivi s tím sluníčkem je to fakt děs!! Já Mata mažu denně a stejně je opálenej! Jsem zvědavá co nám řekne Dr v poradně!! Ale on nečervená je hned zahnědlej, oba kluci máj takovej tmavší pigment po manželoj, lehce se opaluje a je už jak černoch! :sweat_smile: Tak aspoň něco dobrýho zdědili po něm!! :slight_smile: Ale novoše určitě mazat hned ráno i když nesvítí sluníčko jsou moooc citlivý!
15. čer 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak opalovací krém na miminka to se zase plácnu přez kapsu. Ale já jsem světlejší a hned se spálím a i když s malou nebudu chodit ven za perného slunce, ale později, sluníčko tam bude pořád, takže koupím z lékárny pěkně drahý krém, mám dobrou zkušenost s Biodermou sama si kupuju dražší krémy na opálení jako blondýnka, sice pak zhnědnu, ale u moře jsem vždy začínala první den s faktorem 50 :slight_smile: Vidíte na ten krém jsem zapoměla :slight_smile: No snad máš Vendy pravdu a kila půjdou dolů. Jěště jak je vedro a člověk se potí tak se mu fakt nechce ani hýbat, kdyby jste viděli jak funím do schodů jako mašinka :slight_smile: Manžel říká, že mu to dělá zle jak mě vidí s opuchlýma nohama a zadýchanou, že na to u mě není zvyklý :grinning: Ale naše prdelka ho v neděli tak kopla, že mu ruka nadskočila a úplně vyvalil oči, tak jsem z toho měla radost. :grinning: :grinning: Jinak už mám asi hnízdící období, začánám moc uklízet a všechno přerovnávám :grinning:
15. čer 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Luci, to je teda u vás síla, no jo příroda si dělá, co chce, hlavně že jste v pořádku. Ivi, vážně jsi kočka maminka, sluší ti to a Olie vypadá taky velice spokojeně :wink:
No holky, já taky nevím, co jsou otoky, naštěstí jsem tím netrpěla, Jaji a Safirko, to už vydržíte, už to máte za pár, pěkně relaxujte a odpočívejte, není kam spěchat, s mimče už to bude jiné, jiný frkot :grinning:
Jaji, tak to mě teda nenapadlo, že s tím porodným chtějí přibrzdit ty cikány :grinning: , no jo dobře už bylo, už budeme jenom platit a platit a pak nás odvezou z práce až v truhle :angry:
15. čer 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo to sluníčko je prevít. krémem se má natírat i několik za den, ať působí skoro stoprocentně, protože se potíme. Ivi, jak se sluníčko pod mrakem, tak taky nemažu, tak buď v klidu :wink: , taky by se mi to stalo.
15. čer 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, s těmi cikány mě to jen tak napadlo :grinning: ! To víš, z politiků by to nahlas nikdo nevyslovil, byla by to přece rasová diskriminace :grinning: :grinning: :grinning: !
S tím opalováním mě teda pěkně děsíte! V tom srpnu se budu muset s novorozencem asi zabarikádovat doma! Já mám málo pigmentu, takže jsem hned červená jako rak, samozřejmě spálená a pak hned sloupaná, takže v podstatě celý rok bílá :angry: . Manžel je hned hnědý, tak budu doufat, že to náš malý podědil po něm. A ten opalovací krém asi taky budu muset pořídit, to bychom se opravdu nikam nehnuli.
15. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla dneska s Lukáškem poprvé na koupání - ve vaně. Malý byl super a líbilo se mu to. Sice to stojí dost peněz, ale myslím, že to stojí za to. Ještě jsem si zamluvila masáže kojenců (jsou to 3 hodiny). Tak jsem taky zvědavá, jaké to bude.Jinak jsem z neděle na pondělí a v pondělí měla střevní virózu. Už je to fajn. Ale nějak mi to rozhodilo kojení. V pravém prsu mám nějak málo mléka. Ale snad se to spraví.
Ivčo, tak to jsem netušila, že se dá mimčo spálit, když je pod mrakem. U moře to vím, že se může spálit, ale tady? Já malého mastím jenom když je sluníčko a vím, že na něho bude svítit. Ale když jdeme ven tak ne.
Holky, ty napuchlé nohy a ruce vám nezávidím. Já jsem to neměla.
15. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek