• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Ahojky holky, tak dneska kontrola dopadla si dobře, průtok pupečníku je v pořádku, miminko je hlavičkou dolů poloha II., ale paní doktoraka mi do zprávy napsala oligohydramniom- což je míň plodové vody. Tak jsem si raději volala svému dr. a ten říkal, že to nic není, že horší by bylo polyhydramniom, že mám jen víc pít, aby se voda doplnila. Měli jste to taky některá?Nevím co si mám myslet. Raději si na netu ani nic nehledám.
23. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak máme doma sporťák!!Je úžasnej od Zopy jsem ho nakonec vzala!!Mates už v něm byl a naprosto spokojenej!!Takže jsem ráda,kouká si po okolí a je úplně v pohodě!!! :slight_smile: Přidávám fotečky!!! :slight_smile:
Safirko gratuluju k úspěšné kontrole,ale bohužel Ti neporadím.Já měla vody,tak akorát,takže ani málo ani hodně.Pokud ti doktor řekl,že to nic není,tak bych to neřešila akorát se budeš víc stresovat a to za to nestojí!!!
Tak zatim papa
23. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, gratulace k úspěšné kontrole. Tou plod.vodou se netrap. Já jsem to sice neměla, ale pokud řekl doktor, že je to v pohodě, tak buď v klidu. Piškotku, pěkný sporťák.
23. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona mi ta doktorka v nemocnici nic neřekla, jen, že je to v pořádku a nic víc se nevyjadřovala. Až pak jsem se podívala co napsala a tam bylo lehká oligohydromnie-tak jsem si raději volala k dr. k němu jdu až příští týden ve středu tak jsem nechtěla být ve stresu a on řekl, že je to v pořádku a že mám jen víc pít tak snad to bude ok.
Jinak piškotku pěkný sporťáček malému to tam sluší :wink: :slight_smile:
23. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, nestresuj se! Míň vody neznamená málo vody! Pokud tě doktor uklidnil, že je to v pohodě, tak si nelam hlavu. Prostě to chce více tekutin, však se to spraví :wink: . A jak je ta tvoje princezna velká?

Já jdu zítra a taky doufám, že to bude v pořádku. Čípek zlobí, tak se fakt nehoním. Těch posledních pár týdnů už to musím vydržet, alespoň do toho 38tt. Musím se zeptat, kdy mi chtějí odstranit steh, ať se můžu psychicky připravit.

Piskotku, sporťáček je pěkný a je opravdu vidět, že se tam Matesovi líbí :grinning: .
23. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dle uzv jsme o týden menší než podle MS odhad je asi 1500g. Ptala jsem se jí na to jestli vadí že je menší týdnama a ona mi řekla, že je tam tolerance +- 5týdnů takže je to prý v normě. Jinak mi neřekla vůbec nic. Ani o té vodě, asi to nepovažovala za tak důležité tak snad to bude v pořádku. Dr. řekl, že mám víc pit tak ho poslechnu. No mě sem tam taky štípe čípek teď jsem si toho všimla asi dva dny zpátky tak uvidím co z toho bude. Ale už mám nárok aby se něco málo začalo dít. Dneska ještě doperu a pak ještě dupačky co mi mají přijít a možná už manžela ukecám, aby jsme příští týden sestavili postýlku a já si sbalím tašku do porodnice. Ať mám klid. :slight_smile:
23. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já včera vyžehlila povlečení do postýlky a košíku a malému několik variant oblečení na cestu z porodnice, takže jsem se toho "strašáka" zbavila! Taky už pomalu začnu chystat věci sobě, aby pak nepanikařila. Dneska se mi zdálo, že už na mě šly porodní bolesti. S hrůzou jsem se vzbudila a asi 10 minut na sobě zkoumala, jestli to byl sen nebo skutečnost :dizzy_face: . Už mi pomalu začíná hrabat! Asi mám z toho porodu větší strach, než si sama připouštím ...

Jsem zvědavá, jakou odhadní váhu řekne doktor zítra mě. Když jsem byla v nemocnici, tak holčina, co se jí rozběhl porod byla v 34tt a malý vážil něco okolo 2700g, což je fakt dost. Druhá věc je, na kolik se doktoři trefili. Mnohdy ten odhad bývá vážně hodně hrubý.
23. čer 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jáji!!Tak mě doktor říkal ještě den před porodem na UZ,že malý nebude mít ani tři kila a měl 3580g,takže je to opravdu jen velmi orientačně a nedá se na to vůbec spolehnout!!Jsou to spíš odhady!! :slight_smile:
23. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Piškotku krásný sporťáček, Mates bude určitě velice spokojený :wink: Safirko, já si myslím, že to bude taky dobré, tak se zbytečně nestresuj a pěkně píj! Jáji, jasně ty odhady, kolik važí prcek jsou plus minus půl kila. U obou mi říkali, že budou mít 3,5kg a Aďa měla 3,8kg a Laurinka měla 3,7kg. Jaji, nestresuj, ten porod zvládneš, jsou i maminky, které si porod užívají, třeba budeš mezi nimi :wink: , ale stojí to za to. Taky bych brala variantu, aby mi mimčo bezbolestně vytáhli z břicha, ale to nehrozí...každý má práh bolesti jiný.
23. čer 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, odhady doktorů, jak veliké je a bude miminko až se narodí, jsou na nic. Mě doktoři slibovali 3200 max. a malý měl 3886. Dost velký rozdíl. Uvidíte, že porod budete mít tak rychle za sebou, že se budete až divit. :slight_smile:
23. čer 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, myslím, že nejsem taková masochistka, že bych si ten porod užila :grinning: ! Kdybych měla v záloze berličku v podobě epidurálu, byla bych klidnější. Vzhledem k tomu, že ho nedostanu, jsem více nervózní. Ale co, možná budu opravdu překvapená a žádná velká hrůza to nebude :wink: .

Holky, byli s vámi chlapi celou dobu v porodnici? Teda myslím od doby přijetí až po porod?
23. čer 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mnou by manžel celou dobu u obou dětí.
23. čer 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak Safir gratulace ke kontrole! A hlavně buď v klidu mě říkali že je Mates o 4 týdny menší- a byl drobnější ale v pohodě!! Říká se že rozdíl 2 týdnů se vůbec neřeší!!
Jáji steh se normálně vyndává v 38tt, mě ho tahali 36+0 a měla jsem bolesti- kontrakce, a bylo to fakt hustý!!! Ale jinak to prý nebolí!! :wink:
Manžel byl u obou porodů od začátku do konce a říká, že to by si neměl nechat ujít žádnej chlap! Prý má zážitek na celej život, vidět hned prďolku, přestřihnout pup. šňůru, a pochoat si jako prní svoje dítě!!! :slight_smile: I když asi každej chlap je jinej, ale řekla bych, že si pak i tý ženský váží jinak, když vidí co sil a bolesti do toho musíš dát!! :slight_smile:
23. čer 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já vím, že to je všechno jen orientační u váhy je to +-500g a u týdne stáří plodu až +-5tt. Takže snad to bude dobré. No já mám stále takový pocit, že malá nebude nijak veliká nevím proč, ale cítím to tak. Možná proto, že já ani manžel jsme nijak velké miminka nebyli a výškově nejsme taky nijak velicí já teda rozhodně ne.
Jen jsem se dneska trošku vyplašila, aby to bylo v pořádku a já třeba nemusela jít rodit dřív. Ale dr. byl do telefonu klidný tak snad je to opravdu OK. A já si myslím, že se množství plodové vody neustále mění. Takže včera mohlo být normální a dnes o něco míň. Klidnější budu, až po kontrole příští středu. Nějak se pomaličku začínám porodu bát. Manžel mi masíroval hráz a můžu říct, že teda nic příjemného a tak už se místama trošičku bojím, ale vím, že to neznámé k tomu patří. Manžela bych chtěla mít u sebe po celou dobu myslím, že je to velká opora.
Jinak si myslím, že Míša už má asi Ditušku narozenou dlouho se neozvala. Tak snad je vše OK. :slight_smile:
23. čer 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí

Těhu kontroly: :slight_smile:
Jaji -------- 24.6 (kontrola)
Safira .....30.6 (kontrola dr.)
Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou Jaji
23. čer 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u mě byl manžel taky od začátku až dokonce a jsem tomu jedině ráda!!Moc mi pomohl psychicky!!Takže pokud to půjde,tak si holky vezměte manžele s sebou,ale musí i oni chtít.nutit je násilím,tak to nemá smysl!!
Taky jsem zvědavá co Míša!!už se těším až jsem dá fotky Ditušky!! :slight_smile:
23. čer 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi neboj s tou vodou to bude ok :wink:
My jdeme dneska na 3m prohlídku tak pak hodím info, ale zatím co malej tloustne a prospívá, mě padají vlasy, obliček mám jak v pubertě a klouby mě bolí tak že mi někdy až vyhrknou slzy (a to už beru Osteogenon) jsem nějaká zubožená, samozřejmě nevyspaná (dneska mě miláček chtěl v noci 6x) :sweat_smile:
24. čer 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vás musim zklamat, ale Dituška je ještě u mě v bříšku :dizzy_face: Vůbec jsem nestíhala sem za vámi skočit.Pořád nějaká akce, včetně oslav narozenin.Takže se omlouvám.Jinak v úterý kontrola v pořádku, ozvičky i pohyby.Čípek se skracuje a měkne.Další kontrola opět v úterý, ale obávám se toho, že už na ní ani nepůjdu.Už je mi od včerejška nějak divně.I my včera večer začal pobolívat podbříšek, ale byla jsem unavená, tak jsem to zaspala, takže určitě jen poslíčci :sweat_smile: Ale chtěla bych se vás holky zeptat, dnes když jsem vstávala a pak jsem se nasnídala a poté jsem šla připravovat oběd, tak jsem najednou ucítila, jak ze mě něco vyteklo, tak jsem šla ihned na záchod a jelikož používám intinky, tak byl vidět jako by hnědavý výtok, jako by takové špinění, ale docela velký, myslíte, že by se mohlo jednat o odcházení tý hlenový zátky????A když odejde, takl hned praskne i ta plodová voda????Nebo ta prasknout nemusí???Holky děkuju moc za rady, opravdu nevim, nač se připravit, člověk je ze všeho vyjukanej a vyděšenej.Tak já už musim letět, abych ten oběd ještě nespálila.Jinak jak mě to ráno vyděsilo, tak jsem si dobalila už úplně všechno i fén, kdyby jsme náhodou už jeli :sweat_smile: A to mi manžel v 1od.odjede do práce a přijede až v půl 11 v noci, tak jsem zvědavá, jestli budu žhavit telefon :sweat_smile: Holky už bych to chtěla mít za sebou, tohle čekání je hrozný!!!!!!!zatim pa
24. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, odchází ti hlenová zátka. Ale buď v klidu, mě odcházela 14 dní. Plodová voda ti nemusí odtéct vůbec. Můžeš mít bolesti a voda nic, nebo odteče (já o tom u prvního ani nevěděla), ale pak začnou super bolesti.
Neboj až to přijde, poznáš to. Bolesti se musí stupňovat a doba mezi němi zkracovat.
Ivčo, já vím, že ty chceš dát Olimu to nejlepší a jen kojit. Ale být tebou, tak bych mu začala dávat nějaký příkrm - mléko. Oli ti teď určitě přibere, protože ho tak často kojíš. Ale pokud to rujnuje tebe - teď hlavně myslím ty klouby, tak to není v pořádku.
24. čer 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Piškotku krásnej sporťáček. :slight_smile: Míšo asi ti opravdu odchází hlenová zátka, asi to má jak která maminka, mě u Karolínky odešla zátka a za 2 dny jsem rodila a u Kubíčka taky tak. :slight_smile: Hlavně že už máš vše nachystané. :wink:
24. čer 2010 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, Míši a já myslela, že už se třeba malá klubala. No hlenová zádka opravdu moc nevypovídá o tom, kdy se bude rodit, je to hrozně individuální. Důležité je, že máš vše sbalené kdyby něco. A jak psala Jajuldo intervaly mezi kontrakcema se musí zkracovat a kontrakce sílet. To poznáš určitě. A pokud by jsi si nebyla jistá prostě jen zavoláš do nemocnice a zeptáš se. Vždyť jsou tam od toho aby poradili. :slight_smile: :wink: Tak držím pěstě ať to dobře dopadne.
Ivi jako každé těhotenství a kojení je pro ženu velká zátěž, jak na klouby, vlasy, zuby. Miminko si prostě vezme všechno.Vlasy začínají vypadávat, až se mění v těle hormony, stále probíhají změny. To jsem zvědavá jak na tom budu já. :slight_smile: Jinak Ivi, zkus se domluvit s doktorem na nějaké pro tebe přijatelné formě, krmení malého, tak aby i tvoje tělíčko netrpělo. Nijak zle to nemyslím. Tak se nezlob a dej určitě vědět jak jste dopadli. Ten tvůj Oliverek je prostě chlap :slight_smile: :grinning:
24. čer 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji ty máš dnes kontrolu tak držím pěsti, ať všechno dopadne dobře a dej vědět jak jste dopadli. A kdy je další kontrola ať tě můžu dopsat. :slight_smile:
24. čer 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo tak opravdu je to hlenová záka!! Ale porod se rozběhnout může za pár hodin a nebo až za pár dní i týdnů! Znám ženskou co jí začala odcházet zátka koncem 36tt a nakonec ještě přenášela a jiná známá po tom hned do 12h porodila! Jednoduše, každá to má jiný, ale už se ti to blíží!! Tak přeju krátký porod bez komplikací a Ditušce co nejdřív mlíčko!! :slight_smile:
Ivi asi je toho na tebe moc, a Oli je fakt kus chlapa, tak ti to dává všechno zabrat!!! No uvidíš co řekne Dr., ale musíš taky myslet na sebe! Víš jak se říká, spokojená maminka- spokojená miminka!!!! Něco na tom bude, tak bych klidně zkusila Olímu dát nějaké mlíčko na noc( jestli to vůbec pomůže- jestli Olí taky nebude spíš jako závislák na mamince!!), aby ses vyspala, a přes den koj jak se ti bude chtít!! Vím ja to těžký, když mu chceš dát to nejlepší, ale občas se musí udělat kompromis, a zrovna vám to třeba bude vyhovovat oboum!! :slight_smile:
24. čer 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak mám kontrolu za sebou a doktor byl nad míru spokojený :slight_smile: ! Čípek drží a dle doktora bude zřejmě držet, i když se vyndá steh. Ale to je ještě daleko, stát se může cokoliv. Já bych byla radši, kdybych rodila dříve, protože to vypadá na velkého macka :fearful: ! Dle dnešního měření má prcek něco okolo 2200g a říkal, že rozhodně není žádné hubené miminko, že už se mu hromadí podkožní tuk! Manžel měl 4kg, takže můžu čekat něco obdobného! Už teď mám hrůzu, ale zároveň jsem štastná, že je v pořádku! Mateřskou mám vypsanou taky od 29.6. Akorát další kontrolu musím posunout, protože v ten den mám zrovna hematologii, takže termín napíšu až zítra. A příště už mě čekají ozvy plodu. Už se nám to krátí :slight_smile: !
24. čer 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Jáji gratuluju ke kontrole!!
teda Míšo a my už mysleli,že rodíš a ono stále nic,ale rozhodně už se to blíží!! :grinning:
U nás nic nového!!Malého má tchýně,tak já mám čas trochu pro sebe!!Naložila jsem se do vany a teď zasedla na chvíli ke kompu!! :wink:
Zítra odjíždíme na celý víkend na chalupu,tak tu nebudem a už se na net nedostanu,takže se s Vámi loučím užijte si víkend a zatim papa :grinning:
Jo a málem bych zapoměla!!Víte holky,že už to budou 2 roky co si píšem??To snad ani není možný,hrozně to utíká všechno!! :slight_smile:
24. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji gratulace k úspěšné kontrole.
Piškotku, to to letí. Dva roky to ještě není. Tak rok a půl. :slight_smile:
24. čer 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky Jaji gratuluji k úspěšné kontrole. Piškotku taky si myslím, že je to rok a půl. Ivi, dneska bylo něco ve vzduchu, my jsme stávali tři krát v noci a to většinou stáváme jednou. Dá mi někdo vědět, jestli jste očkovali na toho pneumokok(ani nevím jak se to píše). Mišo, tak mi už jsme to teda málem odrodili za tebe, neboj už to budeš mít brzo za sebou, Já jsem manžela měla u porodu u Adrianky celou dobu(no sice, já jsem trávila skoro celou dobu ve sprše a na záchodě a on čekal v křesle) a u Laurinky , než jsem sepsala papíry a než mi zavedli tabletku na vyvolání, tak on stačil vyvenčit pejska a pak dorazil, to mi zrovna začali i porodní bolesti a trošku se na něho dívali, co tam chce tak brzy. Ale chyběl mi tam, už když jsem čekala, jestli se porod rozběhne. Je dobré, ať jsou u toho od začátku do konce. Taky si myslím, že si tu ženskou víc váží.
24. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zanet toho pneumokoka nech určitě naočkovat, je to zákeřná potvora, já sama nechám naočkovat malou a než nastoupím zpátky do práce tak i sebe. O tomhle bych se já nerozmýšlela.
Jaji no super, že jste dopadli na kontrole tak dobře. :grinning: Jsem ráda, že čípek drží a že budeš rodit snad pěkně v termínu. Obum nám to přeji. :slight_smile: Já mám pořád trošičku obavy z té plodové vody, ale musím vydržet na kontrolu do středy. :unamused:
Dneska jsem manžílkovi slíbila řízečky ,tak už je má udělané + nové vařené brambory tak snad si pošmákne. Chudák nevím co bude dělat, až se malá narodí a já třeba nebudu stíhat teď si ho rozmazlím a pak s ním nebude k vydržení :grinning: :grinning: Ale já myslím, že to snad pochopí.
24. čer 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji a dělal ti i průtok pupečníku?a jiné věci nebo na to půjdeš teprve do nemocnice. No mě asi za dva týdny taky čeká KTG, a docela se těším až uslyším malé srdíčko. Už se těším až si ji pochovám. Asi semnou cloumají hormony, protože jsem jakási přecitlivělá.
ivi jak jsi dopadla na kontrole. Doufám, že je vše OK.
24. čer 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No včera jsem šla pěkně do varu. Přišel mi dopis, že mám neprodleně uhradit poplatek za pobyt v nemocnici, jsou to tři měsíce, co jsem to zaplatila, tak tam mají celkem bordel. A když jsem to zaplatila, tak mám vědět kdy, no nevím, kdo mi bude hradit za ten hovor :angry: .No ještě, že jsem nevyhodila to potvrzení.
24. čer 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek