• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tady to hrazení pobytů mě taky pěkně štve, obzvláště u dětí a těhulek co jdou rodit. Zavedli to spíš kvůli starým lidem, aby se na zimu nekvartýrovali do nemocnice. Znám to na interně takových leželo. Ale jinak to moc nechvaluji, kdy by za to koupili aspoň pořádné postele do nemocnic, když už to vybírají.
24. čer 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safir, ten placený pobyt v nemocnici mi nevadil, připadala jsem si jako v hotelu, pěkně papáničko až k posteli a když si to spočítám, že za 60 korun máš plnou penzi, tak to jde. Horší bylo, když se platilo i za ty narozené miminečka. Teď se za děti u doktora neplatí a myslím, že i v nemocnici ne.
24. čer 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak děkuju za rady.Já jsem si to myslela, že už to bude ono.Měla jsem dnes na návštěvě mojí mami, tak jsem už jí taky naznačila, že už se to na mě pomalu, ale jistě chystá :dizzy_face: .A říkala jsem jí, že mám i občas nutkání jít na velkou, že mi najednou začnou tlačit střeva a musim hned jít, jinak bych se po.... :sweat_smile: a říkala mi, že je to ono, že to měla taky, že to nutí na wc.Tak si myslim, že to bude spíš do několika dnů, než týdnů, co vy na to.... :slight_smile: No prostě už to nejsem ani já, už se cítim být jiná, jako by to bylo jiný tělo, je mi prostě divně......nejde to popsat...Už mi pobolívá nebo rýpne v podbříšku, občas i tvrdne, ale jak jste psali, musim počkat až na ty maxi bolesti a aby se zkracovali.A pak hned pojedeme, teda pokud neodteče dřív ta pl.voda.Holky moc se toho všeho bojim, pořád mi běhá v hlavě, aby byla Dituška hlavně v pořádku.Bojim se toho porodu, ani ne tolik tý bolesti, i když vim kulový, co mě čeká za bolest, ale nehraju si na hrdinku, hlavně, aby malá byla v pořádku, aby nebyly nedej bože nějaké komplikace!!!!!!!Tak na nás myslete, budu jen ráda.A pokud bych se opravdu neozývala, tak už to máme nejspíš za sebou :wink: Jinak se budu snažit vás denně informovat, jak jsem na tom, ale jak říkám, nevim, nevim.......Tak se mějte moc hezky a Jaji gratuluju ke kontrole, tedˇ už to bude jen dobrý!!!A Žanet s tim očkovánim neváhej, já do toho půjdu taky!!!!!!!!!Zdraví je to nejdůležitější!!!!!
24. čer 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, dobrý s tou nemocnicí. Já nevím, jestli jsem to potvrzení nevyhodila. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak snad mi nic nedojde :rolling_eyes: .
Já určitě nechám Lukáška na pneumokoka (tu lepší vakcínu - stojí kolem 300) naočkovat. Vlastně ho budou očkovat příští úterý. To jdeme do poradny a budou mu dávat Hexu a pneumokoka. A určitě budu (až bude větší za rok dva) očkovat na meningokoka, žloutenku a klíš´tovku (chodíme hodně do lesa- nechám naočkovat i sebe, ale až nebudu kojit).
Holky věříte, že vám závidím, že budete mít novorozeňátka. :slight_smile:
24. čer 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, to je jasné, že na vás budeme myslet a to si piš, že s Dituškou budete obě v pořádku, nic jiného není ani povoleno :wink: Je to super, že se ti to tělíčko,pomaličku ale jistě připravuje k porodu, já jsem takového nic nezažila. Piškotku užíjte si víkend na chalupě :slight_smile:
24. čer 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mišo neboj se ničeho. Malá bude v pořádku
24. čer 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo taky bych brala, kdyby měla Laurinka asi pět dní, jak jsem neměla mlíko, tak mě celkem moc nebavilo čekat a čekat a Laurinka neměla, co cucat. Díky za vaše odpovědi na to očkování.
24. čer 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, ten průtok pupečníku se vyšetřuje jak? Myslím, že tohle mi nedělal. Říkal, že příště budeme zjišťovat, jestli má dostatečnou výživu a placenta vyživuje. Mě zatím do nemocnice neposílá na žádné vyšetření. Taky jsem si uvědomila, že mi nedali ani žádné papíry o prohlšení jména a ani nic o porodní asistentce, co jsi posledně psala. Asi je všude jiná praxe. Když tak se zeptám za dva týdny. Jak na potvoru se mi všechny otázky v ordinaci vykouří z hlavy :dizzy_face: .
Se mnou včera cloumala akorát zlost, protože jsem zjistila, že mi popraskalo břicho dole a trochu boky. A to pořád mažu a mažu! Prostě jak je na to kůže náchylná, nepomůžou ani nejdražší krémy :angry: .

Míšo, moc držím palečky! Strach mám i já, ale je to asi přirozené. Ten malý a zdravý uzlíček radosti za to stojí :wink: !
24. čer 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sme zpátky z konroly, váží 7,6 kg, měří 63 cm. Dostal poslední rotaviry a Preventar a v úterý jdeme ještě na Hexu (bojím bojím). Taky máme recept na nějakej sirup na tu jeho anemii a já vyfasovala seznam tablet co si mám nakoupit pro sebe aby to dostal v mlíku. Myslím že příští mateřskou si nechám poslat rovnou do lékárny. Moc mi z toho nezbyde .
Žanetko, já pneumokoky řešila zrovna dneska. Máš možnost dostat preventar 7, který platí pojišťovna a je na 7 druhů pneumokoků a nebo Preventar 13, který je na 13 druhů pneumokoků a doplácí se 302 Kč. Já mu nechala píchnout tu 13. Je to injekce do stehýnka a chudáček dost řval.
Vendy, Jajuldo - máte holky pravdu, ale já bych chtěla plně kojit minimálně ještě měsíc. Nakoupím si vitamínky a uvidím jestli to zabralo. Ten Nutrilon bych brala až opravdu polezu po zdi a to zatím ještě není. Nechápu kde tu sílu beru, ale zatím ještě neumírám :wink:
Jaji gratuluju ke kontrole !
Žanetko teď koukám, že obě tvoje slečny mají dneska výročí ! Adrianka 3 roky a Laurinka 3 měsíce :grinning:
Míšo ty už taky finišuješ, jsem moc zvědavá na první fotečky Ditušky :dizzy_face:
Piškotku, tobě asi závidím nejvíc. Ty vapadáš tak spokojeně a zvládáš to levou zadní až si připadám úplně neschopně. Ale neber to špatně, máš můj hluboký obdiv ! :wink: a holky co mají dvě děti jsou pro mě úplně polobohyně, to prost nechápu ! :sweat_smile: :slight_smile:
24. čer 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Ivi Olí je fakt chlapák!!! Tak snad ti ty prášky trošku pomůžou! Jk se dáš do pořádku ty, tak pak bude lepší i Olí!! Tak držím pěsti!! Jinak Mates měl zatím pokaždý po Hexe zvýšenou teplotu, bolela ho nožky- měl to nateklí a zarudlí,byl protivnej a muchlavej- ale jen ten den očkování a druhý den odpoledne už bylo vše OK! Tak radím dát na noc hned Nurofen- stačí poloviční dávka, jako na tu bolest aby se vyspal a ty s ním!! Po Nurofenku Mates usnul a spinkal a možná i díky tomu neměl nějak vysoký teploty! :slight_smile: Hele prostě ničemu neuškodíš a Olího nebude tak bólet nožka!! :wink:
V pondělí jdem s Matem do poradny a na poslední 3 očkování, a máme ten základ celej!!! No tak jsem zvědavá kolik nám neváží a naměří, a co řekne na to že sedíme!! :sweat_smile: Dneska se snažil na zemi podsouvat nožky pod bříško a jako se plazit, ručičkama se jako přitahuje ale moc mu to nejde!! Ale snaží se!!! :grinning:
Áda jde zítra neposledy do školky a pak má do září prázdniny!! Už teď se toho děsím, co s ním budu doma pořád dělat!!! :rolling_eyes:
24. čer 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, průtok mi dělali v nemocnici a najede na pupeční šňůru a měří jak protéká krev, tím se vlastně zjišťuje jestli je i placenta funkční. Tak to půjdeš asi za ty dva týdny na to vyšetření ono se to dělá od 34-36tt. Papíry s tebou na mateřskou už vypsal? Možná ty papíry ohledně jména ti dá příště to už bude zbývat jen pár týdnů do porodu. A jak píšeš každý dr. to dělá jinak a taky každá nemocnice to má jinak. :slight_smile:
Ivi Oliver je teda krásný kus chlapečka. Jak píše Vendulka pokud máš Nurofen, tak mu ho na noc dej bude klidnější a ty se možná hezky vyspinkáš. Chápu, že chceš co nejdýl kojit, záleží to jen na tobě. A určitě jsi natolik rozumná, že sama na sobě poznáš, že to třeba už tak dál nejde a dáš mu výživu. Jsi šikovná maminka. :wink: :slight_smile: Taky holky obdivuji jsem zvědavá jak to budu zvládat já docela se toho bojím a pořád je to pro mě zvláštní že budeme mít miminko. Stále jsem si na to asi ještě nezvykla.
Míši tak držím pěsti ať je to co nejdřív, a bez komplikací a obě jste zdravé. :slight_smile:
24. čer 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo!!nemáš mě vůbec v čem obdivovat,prostě jsem jen máma jako každá jiná!!Ty si taky mamča!!To spíš já obdivuju Tebe,že to tak krásně zvládáš!!Mě spí Mates celou noc,tak jsem odpočatá,ale nevim jak bych to zvládala kdyby se mi budil,protože já jsem hrozný spáč!!Takže obdiv spíš patří Tobě!!
holky mám dotaz??Mates se mi furt posazuje!!Zvedá hlavičku a zádíčka a prostě chce sedět,ale dokud sám neudrží stabilitu,tak ho nesmím posazovat,že jo??Ale na tom sporťáku mi jde poloha taková do polosedu,tak myslíte,že ho můžu občas dát do tý polohy,když jedem venku a on je vzhůru?? :wink: Vůbec právě nevím a nechci abych mu nějak ublížila!!Už je to prostě kus chlapa a chce sedět,i když ještě neudrží balanc!!
A ještě jeden dotaz??Kdy se tak děti posadí sami??Vím,že je to individuální.A taky děti si sedaj až když lezou nebo dřív sedí a pak lezou??
Mě Mates,když pase koně se zvedá na nohou a strká si je pod sebe,ale neví co s rukama,takže se spíš plazí a s pusou zabořenou do země a nechává za sebou mokrou cestičku z toho jak slintá!! :grinning: Je to komický!!
Tak zatim papa
24. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku děti samy sedí cca od 6 měsíců, ale je to individuální a záleží na nich jak jsou šikovné a kdy se na to cítí. Mě mamča posazovala od 3 měsíců, obložila mě polštáři abych viděla, protože jsem tak zlobila že už nevěděla co se mnou. A kyčle mám dobrý a neublížila mi. To samozřejmě není návod, jen zoufalý příklad že přinejhorším i takto to jde. Ale já se snažím Olieho udržet na zádech a na břichu a tuto její chybu neopakovat. Nemusela bych mít tolik štěstí. Pokud má Matýsek 5 měsíců a chce sedět, tak bych mu nepomáhala, ale ani nebránila :wink:
25. čer 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškotku přesn jak píše Iva, jestli Mates chce sedět, tak ho nech!! Neměli by se posazovat do 4 měsíce, pak už ma vyvinutý svalstvo a ničemu to nevadí!! Náš Mates mě chce sedět už skoro měsíc a teď už sedí úplně sám asi tak 0,5-1min, pak jako udělá žábu nebo se opře!! Áda mě seděl jak generál, jak dlouho chtěl, přesně v půl roce! Když má sporťák polohovaní tak bude mít Mates oporu, můžeš ho dát klidně úplně do sedu!!! Neboj je to už velkej chlap a sám ti pak ukáže, že už si chce opočnout-lehnout!!! :wink:
Jínak jak to lezení zkoušej, je to sranda co!!! :grinning: Mat se snaží tu hlavu mít pořád nahoře a jako se spíš drápe ručičkama, nožky mu nějak obě najednou nejdou dát pod sebe, ale pořád to zkouší!! :slight_smile:
25. čer 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi zkoušíme už taky lozit. Nožičky pod sebe, bříško nahoru, ale ručičky nespolupracují. :sweat_smile: A pak se začneme zlobit, že to nejde. Snažím se mu vysvětlit, že na to má ještě čas. Ale nevím kdo je víc marnější, jestli já s vysvětlováním nebo Lukášek s lezením. Podle mě má ještě času habakuk.
Piškotku, pokud si Matýsek sedne sám, tak vůbec nic neřeš. Děti se mají nechat, až vše udělají sami. Je šikulka. Člověk žasne, co se děti dokáží během dvou let naučit. :sweat_smile:
Ivčo, Oli je chlapák. Úpřímně, já obdivuji tebe, že jsi tak odhodlaná ho plně kojit. Já bych nezvládala v noci tak často vstávat. Šla bych na noc na umělé mléko.
25. čer 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky tak jsem teď měla dost nepříjemný telefonát od taťkovi(dědovi) Dr. a musím zajet k našim dědoj domluvit!! Fakt nechápu že to všechno hází na rodinu místo toho aby mu domluvila sama!!! :angry: Jsem z toho dost rozhozená, vipadá to, že je na tom dost špatně, a řekla mě že jestli chci aby viděl ještě pár let vyrůstat moje děti, tak ať začnem něco dělat!!! Hrůza co!!!!!! :frowning2: No tak snad na mě dá a nechá se vyšetřit a hlavně se sebou začne něco dělat!!
Tak pa a přeju hezký víkend všem! :wink:
25. čer 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no Piškotku a Vendulko a Jajuldo, vy máte doma pěkné šikulky, to já jsem měla doma asi do 7měsíce doma placku :grinning: , Adrianka moc teda s ničím nekvaltovala, ale pak to šlo velice rychle, v 10-ti měsících chození za ruce a v 11m. sama. Tak jsem zvědavá na Laurinku, ta by nejradši už hrala fotbal :grinning: , jak pořád kmitá s nožičkama.
Ivi, já myslím, že je to vše o tom, jaké je miminko. Měla jsi mě vidět u prvního, byla jsem nervozní a nevyspaná, protivná. Tlačila jsem na čas,ať z toho Aďa vyroste.(no teda nevím, co je horší, jestli řvoucí mimčo, nebo 4-letá diskutující slečna-taky děs, někdy je to nad mé síly :sweat_smile: ) A teď bych klidně čas zastavila, strašně si to vychutnávám, je to úplný opak, Laurinka je bezproblémový smíšek. Takže žádnou vinu v sobě nehleděj :wink: , myslím, že pro Olieho děláš hodně :slight_smile: Jo Ivi, já jsem četla někde, že v těhotenství vlasy nevypadávají a pak po porodu začnou, tak se ti to může zdát, že toho je víc, denně ti má normálně snad vypadnout 100 vlasů.
Jinak hezký víkend přeji všem.
25. čer 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji viděla jsem fotečky bříška, jsou krásné, moc ti to sluší, krásné bříško :grinning: Já jsem malé objednala zimní kombinézku, bundičku a dupačky z next tak se těším až to přijde. Jediné co ještě nemám koupené je fusak do kočárku :slight_smile:
25. čer 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fusak z emitexu už mám naštěstí dávno, dokonce je už i vypraný a čeká na svého majitele :slight_smile: . Dneska ještě objednám zavinovačku, nějak jsem to odkládala. Jinak stále čekáme na telefon z prodejny kočárků, mělo by to být příští týden, tak se už nemůžu dočkat :slight_smile: . Při té příležitosti ještě přiberu polštářek a peřinku k našim do postýlky. Býváme tam na noc, takže je to potřeba dokoupit. Z Ikey jsem chtěla lampičku na zeď k postýlce, stojí jen 200 kč, když jsme se dívali jinde, stála 1300 kč! Snad to do porodu ještě stihneme dokoupit a namontovat.
Bříško už je vážně pěkná fuška! Jsou noci, kdy se docela vyspím a někdy mě to břicho pořád píchá a tlačí, že nespím skoro vůbec. Navíc ho pořád někde "přivírám", takže prcek má ze mě asi radost. Není snadné si zvyknout na takový batoh :grinning: . Největší legraci má ze mě asi manžel, když vidí, jak se "stěhuji" za volant auta. Povětšinou jsem tak šikovná, že se mi podaří zamknout volant :grinning: . Ale ještě pár týdnů a bude po neohrabanosti, že?!
25. čer 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsi dobrá, že pořád řídíš, já mám krátké nožky, takže jsem musela vždycky víc ve předu u volantu a to si můžeme volant i sedadlo polohovat, ale teď už nejezdím manžel mě straší tím, že kdybych se náhodou vybourala nebo někdo do mě najel a bouchl mi aerbek tak to dostanu přímo do bříška :confounded: , takže jezdím busem nebo s manželem, sama už ne, přiznám se, že co mi to řekl, tak mám strach. No lapmička na zeď je fajn, ale nám maximálně vyhovuje ta solná lampička využíváme ji i teď když chceme intimčo a je super. :wink: :grinning: No pro mě je asi nejhorší se ohnout nebo si obléct kalhoty to u toho funím, nebo když vylezu schody tak srdce bije jako splašené a dýchám jako lokomotiva a jak říkám já do místnosti první nevcházím já, ale malá v bříšku potom dlouho nic a pak až já :grinning: :grinning: :grinning: Pokusím se potom hodit fotku jak nám povirostlo bříško. Jaji a kdy jdeš teda na kontrolu ať to můžeme tedy napsat.
25. čer 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásim, že jsem celá aneb 2v1 :grinning: Pořád mám takové slabé špinění, myslim si, že ta zátka teprve pomalu odchází, ale opravdu nevim.Po ránu je to špinění silnější, ale během dne to třeba i zmizí.No, nechám se překvapit.Jinak už se mi nechce ani nikam jezdit, už si prostě nevěřim a jako by mi to tělo i zakazovalo :dizzy_face: Chci být radši na blízku mé tašky do porodnice :grinning: A nejlepší na tom je, že včera jak jsem byla ze všeho tak rozmrzelá a nebylo mi dobře, tak když jsem se s m,anželem loučila, když odjížděl do práce, tak jsem začala i brečet.A prosila ho, aby byl se mnou doma :dizzy_face: To samozřejmě nešlo, tak mi hned řekl, atˇ kdyštak hned volám a on přijede a že tam bude po celou dobu se mnou.Hold vidí, že už se to blíží a už změnil názor, že k porodu nepůjde :grinning: , ale to se všechno uvidí, až to přijde.Každopádně mi nejvíc pomůže, když tam bude se mnou v těch bolestech.Jinak co se týče bolestí, tak ty zatim nemám, jen mi častěji tvrdne bříško a jen lehce píchne,ale pocitˇuju při chůzi víc čípek, jak mi v něm píchne.Ještě jsem se chtěla zeptat, na co je ta hexa vakcína???
25. čer 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáji pěkné bříško. Chtěla jsem tobě a Safi napsat, ať hodíte fotečky bříšek do albumku. Ať se ještě pokocháme, než odrodíte. Já jsem řídila až do porodu. Den před porodem jsem řídila v obou případech. Ale nijak mi to nevadilo. Dělali si ze mne srandu, že se odvezu sama do porodnice. Vtipálci :grinning: .
Jáji polštářek pro mimčo není vhodné. Já jsem dala polštářek až tak od dvou let.
Dneska má Daňulka spaní ve školce přes noc. Tak jsem zvědavá, jestli to zvládne. :sweat_smile:
25. čer 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, on samotný porod trvá tak max.pět minut. U mě to tak bylo a to mi dávali injekce na vyvolání kontrakce. No ani to pět minut nebylo. Jestli manžel zvládne být s tebou v bolestech, tak samotný porod je už brnkačka. :slight_smile:
Hexa vakcína je očkování, které obsahuje soubor protilátek. Ale co všechno nevím. Ale na netu to určitě bude. očkují se miminka 3x. Teď už je to povinné, ale za Daňulky jsme to platili a jedna vakcína stála 1500. Takže když to vynásobíš třema, slušný balík peněz. :slight_smile:
25. čer 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, to máš pravdu! Polštářek používat nebudu, tak se v prodejně zeptám, jestli prodávají i samotné peřinky, ať to neberu zbytečně. Nějaký polštářek se doma vždycky najde :wink: .
Už jsem se chtěla fotnout z kraje týdne, ale baterky byly KO a dneska pro změnu zase zlobil foťák, tak to vypadalo, že snad žádná fotka ani nebude. Jsem zvědavá, jestli budu mít nabité baterky do porodnice a jestli ten foťák při své smůle nezapomenu doma :dizzy_face: !
Abych se přiznala, tak sama taky neřídím, už se bojím jet sama. A jak jsem zjistila, my máme v autě airbagy úplně všude, takže v případě nehody bych to schytala jisto jistě. Ale raději na takové věci ani nemyslet! Mé chystání k odjezdu je jako z filmu Vrchní prchni :grinning: . Od nastavování sedadla, přes volant, zrcátek, protože vždycky mi to nějaká dobrá duše rozháže k obrazu svému a já pak zuřím k nepříčetnosti :grinning: ! Ale budu doufat, že to té porodnice se nebudu muset odvést sama :slight_smile: !
Míšo, úplně tě chápu! Já už taky začínám být taková neklidná. Každá si přejeme, aby to mělo hladký průběh a všechno to dobře dopadlo. My, prvorodičky jsme z toho hodně vyjukané, protože víme jen teoreticky, do čeho jdeme. Neboj, manžel určitě všechno stihne a brzy budeš s Dituškou doma :slight_smile: !
25. čer 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás je teda pěkný slejvák, tak jsem rychle sbalila prádlo ze šňůry a musela ho rozložit na sušák :unamused: , ale zase mi to tu hezky voní aviváží :dizzy_face: .Ještě jsem se vás holky chtěla zeptat, jestli jste dali některá miminka oočkovat na ty rotaviry????Na ty průjmy a nevim co všechno je v tom obsaženo.O tom jsem taky dost přemýšlela, jestli mám Ditušku oočkovat.To je hrozný, jak už je od malinka nutí dopovat chemií, ale je to bohužel touhle hnusnou dobou, že zdraví neni dostatek!!!A taky jsem četla o vakcíně synflorix je to na ty pneumokoky nebo jak se to píše :grinning: a ta je plně hrazena pojištˇovnou, ale ještě uvidim, co mi doporučí dětská doktorka, až se přijde podívat k nám domů na malou, tak se jí na vše zeptám.Jinak holky ještě vám chci moc poděkovat, jak jste tady jednou řešili to osvětlení na noční kojení a přebalování a mám dojem, že Safi s tím přišla, že si koupila tu solnou lampičku.A já pořád nevěděla, co mám koupit, tak jsem si jí taky koupila a opravdu super!!!!!Používáme už jí tedˇ, jak je to příjemné světýlko, svítí hezky, že je na vše vidět a přitom tak jemně.Takže děkuju za radu!!! :dizzy_face: A holky chtěla jsem se vás zeptat, vy co jste ještě taky 2v1 :slight_smile: už jste cítili, když má miminko v bříšku škytavku??? :grinning: My jí máme dost často :grinning: Je to hrozně hezký.....ale celkově pohyby už dost někdy zabolí, obzvláštˇ, když mám pocit, že mi nadzvedne žebra a já z nich budu mít přístřešek :grinning: :grinning: Jo a ještě by mě zajímalo, jak mi tvrdne to bříško a zase se povolí, tak na to nemám brát zřetel, jo???Musim počkat, až dorazí bolesti, to je nejdůležitější.Já jen, že mám pocit, že mi to břicho tvrdne dost často, tak nevim....Zatim to holky vypadá, že ještě porodim doma, jak budu pořád čekat s tim, že to ještě neni ono :grinning: Ba ne, je mi jasný, že to nejhorší se na mě teprve pomalu, ale jistě chystá..... Jinak Jaji , nevim, jak u vás v obchodech, ale u nás do postýlky ti samotnou peřinku neprodají!!!Vše je jen v kompletu-polštář+peřina, tak nevim.Ale ono to neni drahý!!!A je lepší to vzít celý, ten polštářek má i ty správné míry jako ti dělají povleky do postýlek, takže domácí polštářek by se ti tam nemusel třeba ani vejít.Mě to stálo asi jen 500kč a bohatě to stačí a je to i pěkně prošitý a materiál taky pěkný!!!
25. čer 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Hexa vakcína je myslím na žloutenku A,B a na další věci nejsem si jistá. Pneumokoka bych nechala očkovat určitě - to je myslím Prevenar vakcína, a meningokoka taky bych nechala a nechám očkovat. Rotaviry nevím jestli nechám. Jsem ráda, že se lampička osvědčila já jsem s ní taky náramně spokojená :slight_smile:
Jinak to častější tvrdnutí bříška je normální, dělaho se pěkně připravuje. No škytání jsem zatím ještě asi nepocítila nevím. Já mám taky polštář i peřinku koupenou do postýlky, a polštářek budu využívat pro polohování z boku na bok na zapřítí.
25. čer 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to tvrdnutí břicha taky neřešila. Děloha se připravuje na porod a pokud to tvrdnutí není bolestivé, tak to začínající porod není. Tak my máme škytavku dost často :grinning: ! Fakt se tomu vždycky směju, náš malej bude asi pěknej hltoun, když nám škytá skoro každý den :grinning: . Bolestivé pohyby si užívám pořád, malý má sílu jako ďábel, takže nadskakuji a vyhrožuji, že mu naplácám na zadek, jen co se dostane ven :dizzy_face: . Na druhou stranu jsem ráda, že o sobě dává vědět :slight_smile: .
Chtěla jsem si koupit druhou peřinku a polštářek v Ikey, ale ty rozměry jsou jiné, než co mám doma, takže by mi na to nepasovalo povlečení. Takže to budu muset koupit v té samé prodejně, abych to pak nemusela přešívat.

Zítra jdeme na tu svatbu. Moc se mi nechce, jsem zase nějaká unavená po probdělé noci. Ty akce už pro mě moc nejsou :unamused: .
25. čer 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, já jsem nechala Lukáška na rotaviry naočkovat. pneumokoka nechám tu lepší vakcínu, nestojí moc a je tam víc položek. Očkování je jedna z nejdražších položek u dětí.
26. čer 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásim, že jsem stále 2v1 :slight_smile: A moc bych si přála, abych ještě nějaký ten den byla, chtěla bych, aby se Dituška narodila v tom červenci, hrozně se mi líbí ten datum :grinning: Tak jsem zvědavá, na kdy si nás ta příroda nachystá :dizzy_face: Jinak jak miminko v bříšku škytá, tak je to správné, jelikož si tak trénuje hrudniček na dýchání!!!Tak to naše Dituška bude asi lokomotiva :grinning: Má ji každý den a to i několikrát za den.A Safi neboj, to poznáš, až začne škytat.Jinak o těch rotavirech jsem si toho taky dost přečetla a určitě je naočkovat nechám, neni to nic příjemnýho a když jsem četla i ty příběhy maminek, které si to prožili, tak se mi chtělo i brečet, jak miminka trpěla.Vim to od mé sestry, na kolik korun je vyšlo očkování Nikolky, takže už vidim, jak dostaneme penízky do kouta, tak je schovám právě na to očkování, prostě za to Ditušce koupim zdraví!!!Holky a po kterém očkování se můžou už dát naušničky???A na jaký měsíc věku to tak vychází???A chtěla jsem se ještě zeptat, na jak dlouhou dobu budu moc jít s Dituškou v kočárku ven, až přijdeme s porodnice???Můžu už jít hned ten druhý den a nebo budu muset být týden zavřená doma???A asi tak na půl hodinky nebo i na hodinu???Vůbec nevim, tak budu ráda, když mi poradíte.
27. čer 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak jsme doma! Míšo tak naušničky doporučujou až po tý první dávce hexy- to je kolem 3 měsíců!! Za příznivého počasá se může hned druhý den ven- výhoda letních dětí!!!!!! :wink: No musím jít koupat, a pak jdu spát taky, ještě nejsem úplně OK, tak mě to pořád nějak zmáhá!! :wink:
27. čer 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek