• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Jaji hezký bříško, jak já vám těhulky závidím že to máte ještě všechno před sebou.
Holky je možný aby už nám rostly zuby ? Slintá jak bernardýn už několik týdnů, cpe si všechno do pusy a je protivnej. Dneska jsem mu dala kousat svoje prsty aby si nežužlal svoje a kousal mě až to bolelo, celej den. Když kouše sebe tak ho to bolí a pak brečí, ale na kousací kroužky je ještě malej, neví co s nima protože ještě úplně nepochopil na co má ručičky Dásně má hrozně horký a uspávání je horror. Protivnej je od pátku... ale zdá se mi to na zoubky ještě brzo...
27. čer 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak jsem zpátky z chalupy a bylo to super!!Nádherný počasí!! :slight_smile:
Ivčo!!Olimu zoubky už klidně růst můžou,je to u dětí hodně individuální!!Náš malej taky strašně slintá a všechno cpe do pusy,tak jsem zvědavá,kdy se první vyklube!!
jdu spát,jsem ztahaná z chalupy,tak papa
27. čer 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, to slintání neřeš. My slintáme už měsíc a nemyslím si, že jsou to zuby. Můžou už klidně růst, ale je normální, že v od toho třetího měsíce děti hodně slintají, strkají si všechno do pusy. Třeba se ti mění mlíčko a tak může být Oli nevrlý. Ale v lékárně prodávají gelík na rostoucí zoubky. Potíráš tím dásně. Já jsem ho používala u Daňulky a byl v pohodě. Taky mi každý tvrdil, že mu už od tří měsíců rostou zoubky, protože slintal. A první mu narostl v devíti měsících. :sweat_smile:
28. čer 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme měli pracovní víkend, malovali jsme v baráčku s taky trošku oslavovali svátek Adrianky. Dostala růžovou šusťakovku, já jsem jí koupila růžové botky, no už celkem začínám mít alergii na tu růžovou barvičku :angry: , snad z toho vyroste :grinning: (jo a vlastně si objednala i růžovou do svého pokojíčku :slight_smile:)
Jajuldo, porod se počítá už od prvních kontrakcí, asi si myslela 2. dobu porodní-vypuzovací, tak to jsi teda rychlík, když jsi byla hotová za 5minut. Já jsem rodila asi půl hoďky při Aďi, i tak říkala por. asistentka, že na prvorodičku jsem byla rychlá.
Míšo, my jsme píchali naušničky asi ve dvou měsících a u Aďi v šesti týdnech, doktorka nic takového neříkala, že by se to mělo píchat až po nějakém očkování, stejně to budeš konzultovat s ní. A rozbíhající porod poznáš, to nemusiš mít strach :grinning:
S těma zoubkama jsem si taky říkala, že se nám taky něco klube, občas se kouše do prstíčku, ale Aďa měla první zub snad asi kolem 10 měsíce, ale jsou i vyjímky, že roste někomu první zoubek už v těch třech měsících.
Dneska šla Aďa s babičkou do kina, ještě 2dny do školky a pak celé prázdniny doma, tak to bude šichta :astonished: Ale beztak budeme nasáčkování u babičky(bydlí od nás asi kilometr a je skoro celé prázdiny doma), akorát jede na deset dní na dovču do Chorvatska, ale jo zvládne se to, Aďu prostě musím něčím zaměstnávat, ať se nenudí.
28. čer 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak víkend byl super. Sobota sice pracovní, ale v neděli jsme si zajeli do lesa na procházku pak na zmrzlinu, a nakonec jsem skončili u přehrady na lavičkách takže jsem si manžílka užila. :grinning: :grinning: :grinning:
Mám v plánu, že začnu velký úklid, ale sotva jsem uvařila a jsem úplně vyřízená. Takže musím každý den něco málo udělat, abych to do termínu stihla.
Jinak bráška bude mít asi neštovice, byl v kontaktu se sestřenkou, které už vypukly, tak jsem z toho nadšená, protože, se s ním nemůžu vidět, i když já sama jsem už neštovice měla, ale pro mimi je to nebezpečné pár dní před porodem a pár dní po porodu. A inkubační doba je 3týdny a infekční bude po tu dobu, co se mu budou tvořit další pupínky. Takže mám obavu, že se s něma do porodu těch pět týdnů asi neuvidím. :confounded: :pensive:
Myslím si, ale že pokud jsem je já i mamka měli tak mi dvě bychom se vidět mohly, musím se na to zeptat ve středu doktora. Bylo by mi docela čučno, kdybych ji tak dlouho neviděla.
Jaji a jak bylo na svatbě :slight_smile:
28. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucienko máš krásnou fotku :slight_smile: :wink: jsi kočka maminka moc ti to sluší :slight_smile:
28. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já jsem taky úplně hotová :confounded: ! Svatba byla pěkná, ale pro mě už náročná. Do postele jsem se dostala asi v jednu a ráno mě bolely kyčle, takže jsem se ani moc nevyspala. Včera jsme grilovali a taky se to protáhlo do nočních hodin, takže dneska už to vážně nedávám :frowning2: . Musela jsem něco málo vyprat a uvařit a už budu jen odpočívat, jinak padnu za vlast :dizzy_face: ! Malý je po té sobotě taky vyřízený, dává o sobě občas vědět, jinak je jako pěna :slight_smile: .
Safi, ty neštovice vám nezávidím! Teď už to budeš muset nějak vydržet, je to jen pár týdnů. Komplikace by za to opravdu nestály!
28. čer 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji taky jsem úplně vyřízená něco málo jsem ožehlila za tu dobu mi stihly opuchnout kotníky takže super :frowning2: takže se musím chvilku natáhnout. Každý den budu dělat něco. Zítra mám v plánu skříně, pak okna a záclony a kuchyň jako poslední. Tak snad to do porodu stihnu.
No ty neštovice mě štvou kvůli malému, chtěla jsem si ho vzít na pár dní jako na prázdninky, ale z takovou si ho nemůžu vzít a asi mám i pocuchané hormony, protože když mi mamka řekla, že se neuvidíme tak jsem pak bulela.
Objednala jsem si od Matějovského povlečení pro nás s manželem tak už se těším až mi přijde. Dávám foto ať můžete mrknout.
28. čer 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, povlečení je moc krásné! Přesně podle mého gusta! Máme něco podobného a jsem s ním moc spokojená! Kolik tě bude stát?
Tak mě jeden velký nedobrovolný úklid taky čeká. Příští týden by nám měli konečně přijít namontovat skříně do ložnice. Momentálně tam máme jen televizi a postel a všechny věci včetně miminkovských, jsou natlačené ve dvou skříních, což už mě dohání k šílenství. Takže až to namontují, tak je budu muset komplet umýt a začít stěhovat :confounded: . Za jiných okolností bych se na tu práci těšila, ale teď chvíli před porodem, už je to náročné. Bohužel, dříve se to nestihlo!

Hormony lomcují ještě i se mnou. I když už ne tolik, ale občas taky roním slzu jen proto, že to není po mém. Ale jsem ráda, že to nikdy nedošlo do stádia, že bych bulela i u reklamy :dizzy_face: . Safi, hlavně mysli na malou v bříšku, ta tě potřebuje nejvíc!
28. čer 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, Safi děkuji za pochvalu. :slight_smile: Však tobě to taky moooc sluší. :slight_smile: Jak tady někdo psal, taky vám ty bříška "závidím", ještě pořád to někdy chybí. Ivi Kuba taky strašně slintá, a přesně jak píšeš, jenom vidí moje ruce a olizuje se...dala jsem mu prst do pusy a úplně silou "kousal". Kája to dělala taky a do měsíce měla 2 zuby(v 5.měsíci). Piškotku já bych Matýska už klidně posadila, u nás jezdí maminky s prckama jako je Kuba(budou mu 4 měsíce) a jsou v polosedě a koukají ven. Kuba teda ještě leží, ale furt se zvedá, je hrozně silnej. Přítelova mamka říkala, že Honza (přítel) seděl v 5.měsíci a v 8.měsících chodil!!! a můj brácha to samý. Každé dítě je jiné, ale Maty už bude mít půl roku, klidně ho do toho polosedu dej. :slight_smile: Jinak dnes jsem byla s Kubou u Dr., měl strašnou bouli po tom očkování, jak je na ramínku. Dr.mu vymačkala plno hnisu z toho a ve čtvrtek jdem zas, vymáčknout zbytek. :frowning2: Chudák plakal, ruku má úplně horkou...ale už to vypadá líp.
28. čer 2010 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jaji tak to ti nezávidím, to já budu muset vystěhovat všechno co máme ve velké skříni v ložnici vytřít a zase hezky poskládat a vymyslet tak, aby se tam vlezly i věci pro malou. Takže to bude taky záhul. Ale zase budu klidnější když budu vědět, že je to pěkně uklizené a malá se narodí do čistého. Manžel bude potom muset než přijedeme z porodnice přesléct naše peřiny, umít zem, povysávat a dát to tu trošku do pořádku. Nebo jak se vrátím do bordelu tak mě z toh asi trefí :grinning: :grinning: :grinning: Ale on je hodný, dneska mi umyl i zem, abych se nemusela plazit po kolenách a namáhat se. To žehlení mi dnes stačilo. No je to od Matějovského takže cena za krep delux celkem nějakých 1350,- poštovné zdarma. Ale já mám všechny povlečení od této značky a jsme moc spokojená. A už jsme jedno nové potřebovali, to jedno mám už dost zničené, protože jsem ze začátku jak jsme se vzali měla jen jedno než jsme pořídili další dvě.
Ručičku mu může Lucinko když tak chladit obkládkama nebo mu dát na noc i sirup Nurofenový. Myslím, že se dává i po očkování takže tady by taky neškodil. To má asi zhnisané po očkování na TBC, viď? Všechny máte moc šikovné miminka. A zoubky jsou u každého opravdu individuální takže Ivi klidně to můžou být hlásící se zoubky, vždyť malý je taky kus chlapečka.
28. čer 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
tak děkuju za rady ohledně sedění.Malého do toho polosedu dávám a je spokojenej,vidí ven a všechno pozoruje!!
Já někde chytla pěknou rýmu a mám pocit,že malý to chytil ode mě!! :frowning2: dneska byl mrzutej,kýchal a má očička jako ,když bude nemocnej,tak jsem zvědavá co se z toho vyklube!!
28. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak dnes jsme byli u Dr. a máme 8150g a 74cm v 5,5měsíci !!! No fakt kus chlapa ale očkování jsme nedostali! Mates od soboty nějak špatně pije, je protivnej, muchlavej, zničeho nic začne šíleně plakat i za spaní a v noci měl teplotu 38,5!! No tak jsme s Dr usoudili, že ho začali trápit zoubky!! :frowning2: Ale prý můžou vylést za pár dní a nebo až za 2 měsíce! Tak se nechám překvapit!! :sweat_smile: Dostaneme očkování až bude dva dny bez telot!! No každý dítě to má jiný s Ádou jsem ani nevěděla že nám zuby rostou a měl je v 6měsících! :wink:
28. čer 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ten hnis se nemá mačkat, ale počkat, až praskne sám a pak jen špulečkou s vatou jemně zatlačit. Co vyteče to vyteče. Pak natřít lihem a fialkou. Daňulka to měl taky (Luky jen lehce). V obou případech jsem použila líh a fialku a do dvou dnů byl pokoj. Ale mačkat v žádném případě. To nám říkali i na kalmetizaci (už se nechodí) v nemocnici.
My jdeme zítra do poradny, tak jsem zvědavá, jak na tom budeme my s váhou atd.
28. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak dneska mi není teda moc dobře, jaksi mě bolí v zádech v kří´ži jak při MS a trošku i bříško takže si jdu lehnout a to jsme chtěla uklízet nevím kdy to stihnu. :frowning2:
29. čer 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 7.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....30.6 (kontrola dr.)
Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou Jaji
29. čer 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsem oficiálně první den na mateřské :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky my zítra v tomhle vedru zdrháme na chalupu k bazénu a vrátímese asi až v neděli!!Takže se loučim,užijte si víkend a papa
Safir gratuluju k nástupu na mateřskou!!Už se to blíží a budeš co nevidět rodit!! :slight_smile:
29. čer 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, taky se děsím toho až nám babika odjede na dovču do Chorvatska. Ne že by tak hlídala, ale vaří a já k ní jezdím na jídlo :grinning:
Luci - super fotka, jsi úplná modelka :wink: Já Oliemu ten hnis vytírala vatovou tyčinkou namočenou v lihu a pak potírala antibakteriální mastičkou, trvalo to 6 týdnů a až teď mu to začíná zasychat. Dneska jsme očkovali Hexu tak jsem ve střehu jestli ještě bude nějaká reakce, chystám se zítra na promoci bratránkovi a moc se na to těším...
Vendulko Olie taky začne z ničehonic strašně řvát a stejně rychle přestane. Dělá mi to i během kojení a vypadá to až komicky :sweat_smile:
Safirko, tak vítej mezi námi, co jsme placené státem :grinning:
Piškotku užijte si přírodu, taky bych vypadla kdybych měla kam - to betonový panelový město je hnus a ještě pořádně vypařenej. Asi se evakuujeme k tetě na venkov :sunglasses:
29. čer 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to dneska vypadá, že bude opět hic. Včera jsme byli v poradně. Měříme 67cm a vážíme 7440g. Až budeme mít za sebou pátý měsíc, tak začneme s příkrmama - zeleninkou (kvůli vitamínům). Dostal hexu a pneumokoka (do každé nožičky jedno)- chudáček. Ale zvládl to v pohodě. Ten pneumook - Prevenar 13 stojí jen 300,-(ale 3x). Tak jsme mu ho . dali .
Míšo ještě jsi celá?
30. čer 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo koukám že máš taky pořádnýho chlapa!!! :slight_smile: Jinak od včera odpoledne je Mates v pohodě!! Konečně bez teplot a zase pěkně baští! Tak jestli to bude dobrý tak si zítra ráno skočíme na to očkování!
No jinak to fakt vypadá na pořádnej pařák už od rána, tak to asi budem u bazénu celej den! :wink:
No jo Míša se neozvala, že by už měla Ditušku?! No a Píškotku užij si na to na chalupě! :slight_smile:
30. čer 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dnešní kontrola dopadla dobře. Pan dr. byl spokojený. Vysvětlil mi věci co jsem měla napsané z UZV z nemocnice. Tak je všechno v pořádku, malá bude asi trošku menší dle parametrů, které dr. naměřila. Čípek stále 0, poslouchál i ozvy miminka přez bříško u toho se mi chtělo hrozně smát :grinning: To je taky v pořádku. Jinak krevní obraz z minula v pořádku železo nemusím a ster na streptokoka negativní tak jsem ráda. Ptala jsem se ho i na to menší množství plodové vody a říkal, že to ničemu nevadí že horší je když je jí hodně. Tak mám z kontroly dobrý pocit. Malá se mi teď v bříšku pěkně vrtinkuje. Jinak další kontrola je 15.7 a pak mě asi bude posílat už na KTG.
Jen mě štve moje váha mám nahoře 13,5kg a to mám ještě měsíc před sebou tak jsem z toho dost nešťastná jak to budu zhazovat do toh jsem malá takže vypadám hrozně. Manžel mě uklidnuje, ale když jdeme spolu a já vidím nějakou štíhlounkou tak jí závidím, já vypadám jako velryba. :frowning2: A pak si řeknu, že ona možná závidí mě to moje bříško. Pro tu naši berušku to vydržím.
30. čer 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, gratuluji k úspěšné kontrole :slight_smile: ! Tak vidíš, všechno je v pořádku :slight_smile: . Menší princeznu ti závidím, ten náš asi taková odrobinka nebude! Jinak já včera taky nastoupila na mateřskou!
Já se pro změnu raději od poslední kontroly ani nevážila! Už mi to taky pomalu začíná dělat starosti. Velká taky zrovna nejsem a už si připadám širší než delší :angry: . O neohrabanosti ani nemluvím! Prostě to musíme ještě vydržet!
Míša se neozvala, takže to vypadá, že už to má za sebou :slight_smile: !
30. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Jajuldo, Lukas je teda taky kus chlapa, to je dobře, že ty naše miminečka tak krásně prospívají :slight_smile:
Jaji a Safirko taky gratuluji k nástupu na mateřskou dovolenou a Safi tobě taky k úspěšné kontrole. Už se těším na fotečky miminečka od Míši.
Ivi, no já už si pomalu musím i zvykat, že to bude muset jít i bez babičky, protože se budeme asi na podzim stěhovat do baráčku, tak už tam nebudeme nasáčkovaní 5x do týdne. Budeme to mít od sebe 30km, no a naši to berou, že se budeme stěhovat do Australie :unamused: . Já jsem Ivi přemýšlela, že bych od někud brala obědy, každý den vařit mě už celkem nebaví a někdy člověk ani nestíhá. Asi budu brát obědy ze školy, jak se přestěhujeme.
Jo jinak nevím, jak často se budu ozývat, jelikož nám budou odpojovat zítra internet.
30. čer 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji uvidíš, že ať bude malý jakkoliv veliký pořád ti bude připadat maličký.Nezapomeňme, že jsou to pořád jejich odhady.
Ta váha prostě k tomu patří, jen závidím maminkám co mají malé bříška a moc nepřibrali. Já už to cítím i na nohách. Ale spíš mám pocit jako bych zadržovala vodu. Tento měsíc jsem si řekla, že se trošku budu krotit v tom jídle, ať moc nepřiberu. Takže se budu muset vyhýbat sladkému. Zato si dopřeji ovoce a zeleninu, teď je ho všude dost. Jaji potom spolu budeme hubnout až budeme skákat kolem mrňousků. Já mám v plánu si dneska trošku opálit nohy, ať nejsem taková bledulka. Ale musím opatrně vysloveně se nechci opalovat, ale budu pod deštníkem a nožky dám na sluníčko. Včera jsem si uklidila kuchyňskou linku a manžel mi vypral a vydrzhl koberce. Tak jsem moc ráda, je moc hodný a dost mi pomáhá. :slight_smile: Teď ještě ty skříně, nachystat postýlku a sbalit tašku do porodnice. Jenom pořád nevím kdy tu postýlku. Asi po příští kontrole.
Těhu kontroly:
Jaji -------- 7.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....15.7(kontrola dr.)
Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou 29.6 Jaji
30. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, mrňousci vám krásně rostou. To je dobře. Kluci byli vždycky trošku větší. Jsou to aspoň zdravá miminka. :slight_smile:
No třeba už Míša opravdu malou má u sebe. Já se na to naše zlatíčko těším a bojím zároveň. Nikdy jsem se o vlastní mimi nestarala a taky jaké k ní budu mít pocity když to bude moje miminko. Je to asi úplně jiná láska než třeba k rodičům , nevím k čemu bych to přirovnala... Ale moc se na to těším :grinning:
30. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, gratulace k úspěšné kontrole. Vůbec se neomezuj a jez na co máš chuť. Jen se nepřejídej. Nebo j ono to půjde po porodu samo pryč (ty kila). Na mě Piškotkova dieta nezabrala, ale jakž takž hubnu. Jsem na váze jak před těhu, ale věci jsou mi volnější víc než před těhu. Holky už se vám to krátí a pak budete vzpomínat na bříško. Nejste neohrabané, ale krásně těhotné. :slight_smile: . Safi a to si piš, že spousta holek co se jim nedaří otěhotnět (a jsou to právě ty hubené), ti to bříško závidí.Tu postýlku si klidně už Safi nachystej. Povlečeš ji až třeba týden před termínem. Povléct ti ji může i manžel jak budeš v porodnici.
30. čer 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nemějte strach-stále držíme při sobě :grinning: Včera jsem byla na kontrole a Dituška prý stále roste :sweat_smile: , což jsem se divila, myslela jsem, že už jen přibývá na váze.No a další kontrola ve středu a dle slov pana doktora, že se ve středu uvidíme na kontrole a ve čtvrtek porodíme :sweat_smile: Tak to se mu lehce řekne, ale jaksi nezáleží na mě :dizzy_face: Každopádně se denně objeví nějaký ty poslíčci, tak si myslim, že to kdyštak ten příští týden už bude.Jinak Dituška je v pořádku-srdíčko-pohyby, tak jsem klidná!!!Je vidět, že má ještě dost místa a dostatek kyslíku.Tak jsem vás chtěla jen informovat o mém stavu a musim jít, jdu vysávat.Žene se k nám bouřka, ale možná se to otočí a úplně nás to mine, tak uvidim.Tak se mějte hezky a těhulkám v těhle hicech doporučuju velký odpočinek a klid!!!!!Já to taky tak dělám!!!!!!
30. čer 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi gratulace ke kontrole ! :sunglasses:
Žanetko, udělala jsi mi velikou radost tím že přemýšlíš o obědech ze školy, připadám si tady jako jedinej dinosaurus co nevaří a totálně neschopná, ale v garsonce vařit nemůžu ani kdybych chtěla a uměla to. Když malej spí tak musím být ticho a když je vzhůru tak se mu věnuju nebo musím udělat jiné věci co dělají rámus. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Míšo, nechtěla bys už porodit ať se furt neptáme jak na tom jsi a neprudíme tě ? :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak závidím všem co mají zahradu a bazén, my už teď máme v bytě 29°C. Jdeme ven ulovit nějaký stín, mám rozečtenou parádní knížku tak doufám, že Olie bude spát...
1. črc 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, po pravdě, taky nevím, jak budu stíhat vařit! Manžel je plně závislý na mém vaření, takže snídaně-obědy-večeře! Už teď mě to vaření krutě nebaví, tak ho odbývám, jak se dá. Jak to budu zvládat ještě s prckem, to fakt nevím. Asi 200 m od nás je restaurace, kde vaří meníčka, takže to by připadalo v úvahu.
Vedro už je zase úmorné, jsem zalezlá jako krtek a doufám, že se alespoň krapet ochladí :unamused: .

Safi, jak vám jde masáž hráze? My to včera zkoušeli poprvé a nic moc příjemného to není.
1. črc 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek