• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Tak ta mateřská se týká jen měsíce června... jsem zvědavá jestli je to pravda a kolik nám přijde peněz :angry:
6. črc 2010 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte po delší době...nešel nám net .- opět :angry: - a pak jsme byli 3 dny na chatě. :slight_smile: Kuba to zvládl na jedničku, dojeli jsme až do Pardubic jen s jedinou zastávkou ve Svitavách, jinak celou dobu spal. A na chatě taky super. :slight_smile: Tak Míša už to má nejspíš za sebou jak jsem četla, to je to nejkrásnější, když po tolika měsících čekání konečně uvidí svoje miminko. Úplně mám husí kůži z toho, když se tady mluví zase o novém miminku. :slight_smile: Piškotku já se na to chystám do kina taky. :grinning: Teď, 1.7. jsem měla 29 let (už...) a dostala jsem všechny 4 knížky Stmívání. No nejšťastnější na světě jsem byla!! Jsem velká fanynka Stmívání. :slight_smile: :slight_smile: Jinak u nás se počasí taky pěkně pokazilo, je zima, ráno jsem byla v obchodě v riflích a mikině...Ve čtvrtek jdeme do poradny tak jsem zvědavá, kolik Kuba váží. :slight_smile: Jo jinak ten hnis jsme byli ještě mačkat, propíchla to jehlou a pak jemně vytlačila. Ono to prý totiž někdy praskne samo a někdy to roste a roste a samo to nepraskne a musí se tomu pomoct. Včera a dnes se mu to znovu nalilo, ale už to prasklo samo. Teď to má krásný, tak mu Dr.fakt pomohla.
7. črc 2010 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo a příkrmy: zrovna včera jsem začala dávat jablíčko. Nekojené děti se přikrmují od 4.měsíce.Kubík se po lžičce sápal, no chutnalo mu. :grinning: Dávám v 5 večer jablíčko a dokrmím mlékem. Před 2 dny měl ve 12 mrkev a dokrmila jsem mlékem, ale měl strašné bolení...No a tak za týden najedem na kašičky od 4.měsíce. :slight_smile: ....přidávám foto z chaty:slight_smile:Na jedné fotce jsem hned po probuzení, tak omluvte můj "pokrčený" obličej. :grinning: Kubík tam jde ale dobře vidět. :slight_smile:
7. črc 2010 v 08:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj teda Luci fakt taky máte kus chlapa!!! :slight_smile: U nás pořád něco, a to teď zase Mates má rýmu! :angry: Včera večer zaal kejchat a do rána se to pořádně rozjelo! Ach jo!! To má z těch změn počasí!! :frowning2:
7. črc 2010 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak vidím, že si mimánky pěkně užíváte. To jezdění na chatu Vám závidím, mi žádnou nemáme, ale chodíme aspoň na procházky do přírody. V sobotu ke mě přijela kamarádka tak jsme grilovali a teď co byly ty dva dny volna tak jsme jeli na na přehradu, která byla zavřítá a na zámek který se rekonstruoval nic z toho jsme nevěděli tak jsme z toho byli trochu otrávení a pobavení zároveň jak se nám ten den dařilo :confounded: :grinning: Jinak včera bylo hnusně a dost pršelo takže přijela návštěva tak jsme besedovali. Jinak už jsem si konečně uklidila půlku skříně tak mám radost, a zbytek už se jen porovná.
Lucinko moc ti to na fotce sluší a malý je opravdu kus chlapa jde vidět, že se miminkům daří.
Mám pocit, že jaji je dnes na kontrole tak snad dopadlo vše dobřel. A od Míši se těším na zprávy o miminku. Taky už se na tu naši berušku moc těším a zároveň si to neumím představit. :slight_smile:
7. črc 2010 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 7.7 (kontrola +ozvy plodu) :wink:
Safira .....15.7(kontrola dr.)
Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou 29.6 Jaji
7. črc 2010 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot ------- 7.1.2010 0:12 -------- Matýsek ----- 3,5kg, 51cm
Vendulka ----- 14.1.2010 19:18 ------ Matýsek ----- 2,90kg, 49cm
Jajulda ------- 11.2.2010 9:44 ------- Lukasek ----- 3,886kg,51cm
Lucinka ------- 12.3.2010 19:40 ----- Kubíček ------ 3,8kg, 51cm
Katy m. ------- 16.3.2010 ------------- Eliášek ----- 2,7kg,50cm
Žanet -------- 18.3.2010 11:53 ------ Laurinka ----- 3,7kg,5Ocm
Iva ------- 24.3.2010 14:00 ----- Oliver ----- 3,8kg, 51cm

Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)

Dávám pro připomenutí tabulku, jak se ti vaši broučci narodili a těším se až tam dopíšu Míšu a její Ditušku :slight_smile:
7. črc 2010 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, krásné fotečky. Sluší vám to všem čtyřem. Jsem zvědavá, jak budeme bojovat s příkrmama my :slight_smile:
Taky jsem zvědavá na Ditušku.
Safi, to jste měli teda pěknou smůlu na výletě. :sunglasses: :grinning:. No už se vám to taky s Jáji krátí.
7. črc 2010 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaji taky jsme se tomu zasmáli jak se nám dařilo :slight_smile: Dneska jsem si objednala kojící pyžamo a až přijde zabalím si tašku do porodnice. A postýlku jsem se rozhodla, že poskládáme příští týden po kontrole to budu 37tt. tak to už by mohla být poskládaná, chtěla bych to mít už všechno nachystané. I když se přiznám, že se trošku začínám bát jaké to bude, když to zažiji na vlastní kůži a ne jen z pohledu diváka jako na praxi. Ale už bych si přála berušku držet v náručí a vědět, že je v pořádku. :slight_smile:
jaji tak jak bylo u dr. :wink: a písni kdy máš další kontrolu.
7. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!!jsem tu jen na skok,dneska nějak nestíhám!!Koukala jsem,že se Míša ještě neozvala,tak to jsou asi ještě v porodnici!!
Luci!!Krásný fotky!!Malej je fakt pěknej kusanec!! :wink: Jinak my s příkrmama začínáme příští týden,tak jsem zvědavá jak to budem zvládat!!
Tak zatim papa :wink:
7. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku ty máš hrozně pohodové miminečko, snad naše beruška bude taky taková šikulka :slight_smile: Jinak holky chtěla bych se na něco zeptat. Ten komu tvrdlo bříško mi snad poradí. V posledním týdnu a spíš v posledních pár dnech jsem si všimla, že se mi něco děje v bříšku. Jsou to takové zvláštní pocity, prvně jsem si myslela, že se mi tak malá tlačí na břišní stěnu, ale je možné, aby se tlačila tak moc až bych to musela rozdýchat a zastavit se? Spíš to pociťuji v horní části bříška nad pupkem směrem k bránici než dolů. Prostě mám v jednom místě hrozný tlak a bouličku, která když ji začnu masírovat tak zmizí. Myslíte, že je to tvrdnutí bříška nebo se ta naše beruška tak moc tlačí na moji břišní stěnu a vystrkuje na mě zadeček. Magnézium neberu stejně se má brát jen do určité doby, jen nevím jestli je to tvrdnutí bříška nebo prcek. Taky se mi u toho docela blbě dýchá, a pak za chvilečku to poleví. Mám pocit, že děloha už trénuje a má na to už docela nárok. Co myslíte, vy zkušené maminky. Poraďte prosím. :wink:
7. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak dnešní kontrola dopadla dobře :slight_smile: ! Ozvy byly v pořádku, v bříšku prý panuje pohoda :grinning: ! Další kontrolu a ozvy mám už příští týden 14.7. a dostala jsem Prenatal box, ve kterém stejně nic není. Časáky a vzorek krému od Hippu a vlhčené ubrousky. Jen mě štve, že stále přibírám 1 kg za týden! To je nějaká špatná přímá úměra, že :grinning: ?
Safi, klidně to může být tvrdnutí břicha. Taky musím říct, že momentální tvrdnutí se liší od toho, co bylo před časem. Taky už to začínám rozdýchávat, děloha už se fakt připravuje!
7. črc 2010 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 14.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....15.7(kontrola dr.)
Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou 29.6 Jaji
Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)

Tak to jsem ráda, že jste v pořádku. Určitě to bylo pěkné slyšet tlukot srdíčka malého :slight_smile: No já jdu příští týden na kontrolu a pak mě prý bude posílat na KTG. Docela se na to těším.
Jaji a kdy ti bude rušit steh. No přibvírání na váze o tom mi ani nemluv sice nevím kolik jsem teď přibrala, ale dnes mi paní v obchodě položila otázku, kterou myslím, všechny maminky milují kdy to bude a jestli tam bude jedno nebo dvě miminka. A to mě fakt dožralo. Přitom mi všichni říkají, že vypadám dobře a ani já si ještě nepřipadám jako vzducholoď. No prostě mě chtěla prudit. :angry:
7. črc 2010 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, no bez toho netu doma je to teda nic moc :angry: Krásné chlapáky máte Lucienko a Piškotku. Tak my jsme dneska byli na kontrolu TBC a ještě to taky nemáme dobré, nehnísá nám to ale máme to červené (9mm), minule jsme měli 5mm, tak kontrola příští týden. Už jsem se těšila taky na Míšu a na fotečky prďolky.
7. črc 2010 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Safi, steh mi doktor vytáhne asi až v tom 38tt, pokud se do té doby nic nestane. Jsem ráda, že teď na mě bude koukat každý týden. Dneska se ptal, jestli je všechno v pořádku, tak jsem jen přikývla, že jo. Kdybych mu měla jmenovat, co všechno mě trápí, tak tam jsem asi do večera :grinning: . Dneska v noci mě zase pěkně potrápily kyčle a bolí i teď, když chvíli ležím na boku. Takže je mi jasné, že dneska opět nemám nárok se vyspat :angry: . V lékárně jsem si koupila ElastiQ Relax na nateklé nohy a bolavá záda! Snad to funguje a trochu ty otoky povolí.
Ozvy byly super, je to slyšet až do čekárny :grinning: . Hlavně jsem byla ráda, když doktor na to koukal a říkal, že mi dle ní nic nechybí a placenta dobře vyživuje.
7. črc 2010 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Vidíš jak to pěkně zvládáš se stehem, jsem ráda i za tebe. Od 36tt kdyby se mimi narodilo tak už to ničemu nevadí je skoro dopečené :grinning: :wink: já naší malé říkám, že ještě 2 týdny ať je v bříšku a ve 38tt se klidně může klubat na svět :grinning: No já až teď pociťuji, jak se ráno musím rozejít a když se mi do toho chce ještě na wc čurat tak to kolikrát i bolí a cítím takové píchání okolo vaječníků a pak je to zase pohoda. Ale už se budím s opuchlýma ploskama nohou a prstíkama už se těším, až si obuji normální botičky do kterých jsem se vlezla dřív. Příští týden chci ukecat manžílka ať nachystáme postýlku a zabalím tašku do porodnice. A začnu se psychicky připravovat. Taky bych chtěla už malou slyšet na KTG jsem zvědavá kdy mě tam pošle.
7. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Žanetko a tu TBC vám konrolovali na kalmetizačním nebo u dětské ? My taky máme pořád červenej flíček a hnisalo to hrozně dlouho, teď je to takový zaschlý ale něco tam ještě je. Nicméně vesele očkujeme Prevenar, Hexu, Rotaviry... mudra nic neříkala a to mám výbornou !! :wink:
8. črc 2010 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mi dorazila mateřská a je ve stejné výši jako dřív, žádné navýšen se nekonalo :angry:
8. črc 2010 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Ivi, mě říkala myslím mamka, že navýšená má být až od září a že to budou vyplácet potom zpětně. Taky jsem zvědavá jakou výši mateřské dostanu. A taky jsem se chtěla zeptat posílají ti peníze v době kdy by jsi měla normálně váplatu? No doufám, že tu mateřskou budou vyplácet vyšší, dobré něco na půl roku.
Jinak venku je krásně takže uvařím a lehnu si pod jabloň s knížkou a budu relaxovat. Dneska se mi uklízet nechce.
8. črc 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Safir tak mateřskou vyplácej vždy kolem 8 v měsíci( někdy to je na účtě 6 a jindy až 9). Naši kluci ani jeden po TBC neměli žádnou reakci, Áda neměl ani vidět že je očkovanej a Mates měl malinkou červenou zatvrdlinku asi tak do 5 týdnů pak už nic!! :wink:
Dnes to vypadá že bude venku ještě příjemně, tak se vrhnu na zahrádku, od zítřka to bude zas pečák!!
Jo a Safir na takový názory se vyprdni, kdo ví jak vypadala paní v těhu- jestli nebyla jak vzducholaď ona!! Prostě každá ženská má bříško jinačí, někdo malý a někdo zas velký, prostě si nevybereš, každá máme něco!! Hlvní je, že jste obě OK a nic víc neřeš!! :slight_smile:
Už se těším na fotečky od Míši, snad jsou obě v pohodě a jen nemá čas nám napsat! :wink:
8. črc 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
My měli v práci výplatní termín 15. a dodržoval se. Na socce mi řekli že je výplatní termín taky 15. a to zpětně, ale mívám ji na učtě o dost dřív, už kolem 7. nebo 8. jako dneska. Malej vytuhl, tak jdu taky po knížce :wink:
8. črc 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Mě došla mateřská dneska.
Lukášek válí sudy :grinning: :grinning: :grinning: . Ze zad na bříško, pak zase na záda a hup už je na bříšku. :grinning: Je marné ho dávat na deku. Stejně je za chvíli na koberci. No a pokaždé mi vypije obě prsa. Dneska ráno se domáhal ještě jídla, ale už žádné nebylo. Měla jsem doma koupené malé balení HA Nutrilon. Tak jsem ho udělala. Jak viděl plnou flašku už se po ní sápal. Ovšem zrada. Cucl jednou a zašklebil se jak šamorinská opice. :grinning: :grinning: Zkusil ještě jednou a zase. Takže z toho nic nebylo. Bohužel mu to muselo stačit, co vypil ode mě. :angry: Vím, že HA mléka jsou hořké oproti mateřskému. Chtěla jsem si koupit další nějaké vzorky-minibalení ale jediný Nutrilon dělá dva a jinak nikdo. :rolling_eyes:
8. črc 2010 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak mě zatím mateřská ještě nepřišla. Ani nevím jak velká bude. Neschopenku mám ukončenou k 29.6 a ten den rovnou nástup na mateřskou. Vendy myslím, že ty jsi psala kdysi, že si vybíráš ještě dovolenou. Já jsem měla 33dní a staniční mi v práci říkala, že mi to proplatí, a tchýně mi říká, že se mi tím zkrátí mateřská o ty 33dní co mi proplatí. Ale já si myslím, že ne, protože já vlastně nebudu na dovolené, ale jen mi ji proplatí jak jsi to prosím tě měla ty. Děkuji nebo jestli někdo z vás ví jak to je budu ráda za radu. :wink:
8. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Safir tak já vybírám dovolenou až teď! Dělá se to tak že, až od data kdy nastupuješ na rodičák, tak vybíráš i dovču u mateřský ne!!! Tak taď mám zároveň rodičák i dovču- ničemu to nevadí a normálně se to tak dělá!! :slight_smile: A hlavně ti i za dobu mateřský naskočí nějaká dovča, tak pak vybereš vše najednou! :slight_smile: Jo a ta mateřská ti příjde až dýl, mě na poprve přišla až další měsíc, doplácej to i až 3 měsíce zpětně!!!
8. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji Vendy, no tak to asi budu počítat s tím, že tento měsíc budu bez peněz a odkázaná na manžela. No co se dá dělat. I když mám nějaké penízky bokem nic příjemného. Pro maminku, co je samoživitelka taky dost blbé. No budu doufat, že to v práci udělají dobře i s tou dovčou. Paní účetní je tam šikovná a sympatická. Díky :wink:
8. črc 2010 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už to mám potvrzený od kamarádek, červnová mateřská bude v té nižší výši a nebudou za červen nic doplácet jen rozdíl za leden až květen (někdy v říjnu) a od července (vypláceno v srpnu) bude už ta zvýšená. Takže díky posrancům a sernátorům a jejich neschopnosti jsem přišla cca o 5000 Kč ! A to je platíme z našich daní, ach jo, diletanti neschopní.... :frowning2: Omlouvám se za vulgarismy, ale jsem z toho dost nešťastná. Když už je politická vůle, krachne to na neschopnosti... Ale panbůh zaplať alespoň za to, že stihli to navýšení prohlasovat... :sweat_smile:
8. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivčo, to se mi nezdá, že by ta mateřská byla jeden měsíc jinak. Dívala jsem se i na netu a nikde o tom nepíší a z okolí o tom nikdo neví.
9. črc 2010 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jajuldo bohužel je to pravda, holky už to mají potvrzený z úřadů. Pokud chceš, je to ve zprávách na primě z 4.7. Odvysílali to jako jediná televize a vysvětlujou to tam...http://www.iprima.cz/videoarchiv
9. črc 2010 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky!!Na víkend hlásí zase parno,takže my zvedáme kotvy a mizíme na chalupu k bazénu do neděle!!Tak se tu mějte krásně a zatim papa!!
Jo a mě mateřská teda já nárok na mateřskou neměla,takže mě rodičovský příspěvek chodí na účet až kolem 10. :angry: No,ale hlavně,že chodí!! :grinning: :grinning:
Tak papa a krásný víkend!!! :wink:
9. črc 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Piškotku tak se mějte hezky.
My máme jít dneska na padesátiny tchýně. Dlouho tam nebudu páč to je v jedné místnosti na hotelu a tam Lukášek ani Daňulka dlouho nevydrží. Mám dost velký problém. Do žádných šatů se přes prsa nemůžu vlézt :grinning: . Super. Šaty sice zapnu, ale mám to tam napěchované.
Daňulka je dneska naposledy ve školce. Už bude mít prázdniny. Příští týden bude u našich (já tam budu taky s prďolkou) a pak 14 dní budeme bojovat tady spolu a pak hurá 14 dní na dovču. :sweat_smile:
Mohla by se nám ozvat Míša, aspoň že jsou v pořádku.
9. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek