• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
No mi máme bazének u baráku, ale moc si v něm nezaplavu spíš jen smočím nohy. Řekla jsem si, že si aspoň nohy a ruce opálím bříško moc nevystavuji sluníčku, zbytečně by se tam prcek přehříval. Slunění v těhotenství není prý moc zdravé.
jajuldo chtěla jsem se zeptat. Když jsi byla s malým v porodnici dávali ti jednorázové plenky a veškerou kosmetiku na miminko po dobu hospitalizace? A použíala jsi pižamo nemocniční nebo svoje. Já jsem si dneska trošku balila tašku, dala jsem si tam pyžamo svoje, ale raději bych používala to jejich je příjemné.
No taky čekám na ozvy od Míši, ale možná nemá čas písnout, a je plně vytížená. Tak si holky užíjte krásný slunný víkend s vašima broučkama, ať jsou pohodoví :slight_smile:
9. črc 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, noční košili jsem měla od nich. Jednorázové plenky pro miminko si musíš vzít sama. Vem si i dvě na porodní sál. Dostaneš tam hadrové plenky na přebalovák, na koupání atd. Kosmetiku na miminko dostaneš taky. Já jsem měla jen ubrousky na zadeček a bepanthen. Taky dostaneš pár vložek, ale vem si svoje a doporučuji tak 3 balíky (ty co prodávají v lékárně). A taky si vem toaletní papír. Jestli chceš, tak ti napíši co jsem měla na sále a na šestinedělí.
Jinak Lukášek dneska večer vypil obě dvě prsa a 140 ml Beby. I přes den mi vypije vždycky obě prsa, nevím co se děje.
9. črc 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo tak to vypadá že máš doma hladovce!!! Asi byh normálně začala pomalu přikrmuvata na noc kašičku, když vypije obě prsa a pak ještě 140 mlíka!!! Asi už mu mlíko nestačí!!!Je to prostě velkej chalp a potřebuje už něco navíc!! :wink: Vždyť už stejně bude mít 5 měsíců tak to neřeš.
Nám zatím mlíčko stačí tak nic neřeším! Je fakt že když pije tak vypije prso jak se říká až na kost! :sweat_smile: Ale jen jedno, asi mám fakt dost tučný mlíčko!! Říkala jsem si, že s příkrmam pokud Mates vyrdží začnu až od srpna! Ve čtvrtek jedu s klukama asi tak na 14 dní k ségře, tak to nebudu hrotit a začnem až budem v klidu doma!! :slight_smile:
9. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha Jajuldo ještě, že jsi mi to o těch plenkách napsala, já bych si myslela, že mi tam jednorázovky na prcka dají. V některých nemocnicích to aspoň tak bývá. Tak to budu asi potřebovat pakl plýnek. No vložky jsem si koupila z lékárny přímo určené pro šestinedělí, jednorázové kalhotky mám taky, pak tu košilku a kojící podprsenku, jemný toaletní papír, 2x ručník jeden na tělo a jeden na intimní partie, bepanten na prsa nebo malé na zadeček, ponožky a pak dobalím zbytek kosmetiky. Kolik pleneček jsi asi tak potřebovala.
Jinak malý je opravdu napapánek. :grinning: To je tak dobře, že se těm vaším miminkům tak daří :slight_smile:
9. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí

Těhu kontroly: :sunglasses:
Jaji -------- 14.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....15.7(kontrola dr.)

Nástup na mateřskou 29.6. Safira
Nástup na mateřskou 29.6 Jaji

Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)
9. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, mimčo má mít denně 6-8 mokrých plínek a my to v porodnici museli pečlivě zapisovat :wink: Já měla celý 2 balíky new born po 42 ks ale použila jsem jen jeden (za ty 2,5 dne se ani víc nedalo), zato vložky frčely - udala jsem vpohodě 2 balíky a třetí byl v rezervě. Toaleťák si klidně vezmi ale já si tam po porodu nemohla ani sáhnout, všechno jsem řešila sprchou. Ale třeba na tom budeš líp :dizzy_face:
10. črc 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Safir nezapomeň na vložky do podrdy!! A jeden tmavej ručník navíc- jako na sál- pak ho pošleš hned domů!! Vlhčený ubrousky na prcku a já doporučuju i svoji dětskou kosmetiku, kterou budeš používat i doma! Jo a hlavně čokoládu a sušenky!! Po porodu budeš vycuclá a to ti rachle dodá energii, já zbouchla po porodu jak jsem přišla na pokoj hned celou čokošku a tatranku!! :sweat_smile: A neperlivý pití!! A opravdu ti bude stačit jen 1 balík plín!! Když ti nebude stačit tak ti manžílek donese, bude stejně každej den u vás! :slight_smile:
No a ty dva ručníky se doporučujou jako 1 na tělo a 2 na prsa!!! Abys něco nezavlekla prckoj do pusiny. a stejně jak psala Ivča je nejlepší jen sprcha, otřít nohy a okolí a pak jen vložka! Já nebyla nějak šitá a stejně první 2 dny jsem byla oteklá a bolavá!!! Prostě sprcha je fakt nejlepší a ještě se sprchovat( jako spodek) malým proudem co nejchladnější vodou- co sneseš, to fakt pomáhá a ulevuje i na ty otoky!! Jo a choď co nejčastěj a po každým WC! Já tak chodila i doma i 3 denně! Líp se pak vše hojí!! Tak hezky nabal a neboj když něco zapomeneš, manžel přece může dovést!! :wink:
10. črc 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji moc za radu holky, jste fakt hodné :wink: :slight_smile: No vložky do podprsenky mám. Přibalím teda ještě ručník a plenky a ty ubrousky. Doma mám koupený zatím jeden balíček Pampers Mini 3-6kg po 74ks, tak vezmu půlku z toho a zbytek nechám doma. A jak píšete manžel přiveze, když budu něco potřebovat. S tou sprchou je to určiítě super, vůbec si neumím představit jak budu rozbolavělá a dole citlivá.
Hlavně teď v těch vedrech se těším, až se malá narodí, že si oddechnu od té zátěže, kg navíc a té neohrabanosti. V týdnu až si umyji okna sešroubujeme postýlku a já se na to těším. Jsem zvědavá co mi dr. řekne na kontrole, jestli už se tam něco málo děje :slight_smile: Večer mívám úplně tvrdé bříško asi i z toho jak je za celý den unavené.
10. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi chápu že je ti už hodně ouvej, všechno tlačí, bolí a nejraději už bys rodila, ale přes to všechno buď ráda, že máš princeznu ještě v bříšku. Až se ti do těchto veder narodí, nebudeš vědět jak ji schladit a sama po porodu taky budeš mít co dělat.... Olie už má 3,5 měsíce a je to pěknej buřtík, ale když ho někam vezu autem (bez klimatizace :angry: ) tak je vždycky uvařenej a apatickej, je mi ho hrozně líto. Ale doma s ním být nemůžu, je tady hnusně (právě teď 29,2°C) tak prcháme kam se dá do chládku... jinak by se přes den ani nevyspal.
10. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ty vedra jsou teda úmorné, my ani z domu nevycházíme dřív než v 6h. večer. Safirko a Jaji držte se pro vás ty vedra jsou ještě horší :wink: . Ivi, na kontolu TBC jsme byly na plícním, u nás to tak chodí, poslali nám i pozvánku, Dr. nemůže ani dřív očkovat, dokud to oni neschválí.
Tak Laurinka se taky už začla pěkně z vesela otáčet, ze zádiček na bříško, myslela jsem si, že nám to bude trvat dýl, když je takový buřtík, ale je šikulka. Jo a my jsme v nemocnici dostali 6 plenek na den a někdy to nestačilo, měla jsem i svoje.
Jo Ivi, s tou mateřskou je to síla, hlavně že ty hovada ve vládě se neošidí a jak jsou zrušit to porodné, to je taky hrůza,přitom je to vlastně jako bolestné z porodu, celkem se toho hrozím, co nám ta vláda pěkného přichystá, je to hnus, dobře už bylo.
11. črc 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, máš pravdu... přišel čas utahování opasků...Mě bude v srpnu končit PPM a skončím na rodičáku 7600,- (3 roky) - chci žádat o sociální příplatek protože jsme sami (cca 2000), ale oni ho chtějí zrušit. Takže si asi moc nepomůžu... no co už. Bylo hodně spekulantů a určite jsou na tom nějaký matky ještě hůř než já. Při nejhorším budu muset jít dřív do práce a Olie povalí do jeslí :frowning2:
12. črc 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, naši poslanci jsou prostě ... raději to ani nepíšu neboť bych se musela steknout :angry: Já doufám, že ještě porodné dostanu. Myslím, že každá maminka bere jako porodné jak psala Žanda za bolestné a taky trochu vrácení investicí co nakoupila před narozením miminka. Myslím, že ti co byly na pochybách jestli z finančních důvodů jít do miminka bude to další mínus vím, že jsou lidi, kteří mají opravdu málo peněz a vyjít v dnešní době, je opravdu těžké. Já doufám, že v surpnu to porodné ještě nezruší, já to mám jako částečné vrácení investice do kočárku. Že se nestydí neustále šetřit na maminkách s dětma. A to mi ještě budeme zahajovat stavbu domečku to budou taky výdaje. Jediná výhoda je, že bydlíme u tchánů a ti po nás peníze nechcou takže můžeme šetřit. I když teď padlo i dost penízků na pořízení výbavičky, neměla jsem ji po kom zdědit. U nás už ty věcičky 20let staré byly nepoužitelné.
Jinak Ivi taky jsem si říkala, že pokud to bude finančně dost náročné budu muset nastoupit aspoň na částečný úvazek tak 4-6 směn do měsíce do práce. To bychom snad s manželem nějak zvládli. Holky přišli mi už penízky, ale jelikož se nemocenská vyplácí zpěntě a já šla na PPM až 29.6 tak ty penízky budou asi ještě z nemocenské za červen že jo?
Jinak včerejší dusno katastrofa, večer jsme šli do kostela a já tam kolabovala vzduch se vůbec nehýbal manžel mě musel pomoct do auta a zapnout mi klimu, aby se ten vzduch pohnul. A noc taky nic moc vůbec jsem nemohla usnout v tom dusnu. Ivi upřimě je mi tě v tom paneláku s Olím líto. Znám jaké tam bývalo vedro.
Vidíš taky jsem se tě chtěla zeptat jak to dopadlo s těma bytama kdysi jsi řešila nějaký problém, vyřešilo se to k tvé spokojenosti? To jsem se zase rozepsala omlouvám se :slight_smile:
12. črc 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je venku taky pěkný hic. Já jsem jela hned ráno k našim. Zaplavala jsem si v bazéně a hned mi bylo líp. Naši si vzali Dańulku a jeho sestřeničku Leničku ( v sobotu jsem slavili její 4 roky) do Ostravy. Mamča tam jede k doktorovi a oni chtěli jet taky. Pravda v autě se uvaří (ikdyž taťka má klímu). Odpoledne jedu s Lukáškem na plavání. Už se těším, páč ho to dost baví. Jinak už 3 den mu večer jak mi vypije obě prsa dám 150 ml Beby. Vypije to jako by vůbec nejedl. Dneska jsem mu chtěla dát na oběd mrkvičku, ale ještě den dva počkám. Tak vypil obě prsa a dal si 75 ml Bebči. Ovšem myslela jsem si, že když mu dám tolik na večeři, tak vydrží spinkat dlouho. Ha tůdle. :grinning: Před dvanáctou už papal a do ráno ještě 3x. Ale myslím si, že to nebyl hlad, ale spíš žízeň. Tak uvidím co se z toho vyklube. Jinak mi už radostně cestujeme formou válení sudů a otáčení se kolem osy (snad jsem to napsala dobře.
Holky, ty peníze je fakt hnus. Šetří tam kde by se mělo hýčkat. Je fakt, že mě nevadilo, když chtěli zrušit porodné, ale vadilo mi snížení mateřské. Ale určitě to stihne obě dvě než to zruší.Teda jestli to zruší.
Míša se nám neozvala dlouho.
12. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty peníze jsou fakt bolest a opravdu doufám, že nás se to ještě týkat nebude. Taky jsem neměla po kom dědit, takže všechno kupujeme a můžu říct, že ta investice je dobrých 50 tisíc a to kromě kočárku nic extra nevymýšlím! Pro rodiny, kde opravdu je málo peněz musí být miminko doslova likvidační! Je to opravdu hnus, jak se nás snaží sedřít z kůže. Dospějí jen k tomu, že budeme postupně vymírat a přírustky budou minimální :frowning2: ! Škoda se rozštilovat ....
Safi, to vedro je fakt už neúnosné! A prý to tak má být až do konce měsíce! Jsem úplně vyplivnutá, sedím jen u ventilátoru :angry: ! Hrozím se každého odchodu z baráku! Zítra bychom měli jet pro kočárek a ve středu mám kontrolu. Jak naschvál můj doktor má čekárnu bez okna a i bez klimatizace, takže já v poslední době kolabuji skoro pořád! Je už to vážně o život!
12. črc 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jaji já dnes raději ani nevylézala nestojí mi to za to někde skolabovat a nechat se odvést do nemocnice. Takže jsem zavřená doma a možná večer se odvážím jít ven. Jinak manžel zlatíčko moje ohleduplné mi taky dal ventilátor a já jsem si dala do rozprašovače vodu, tak se ovlažuji, ale je to fakt náročné. Občas mě přes den i bolí v kříži jako při měsíčkách a i bříško. Tak nevím jestli se tam děje a ty vedra podle mě tomu napomáhají. Takže jsem dneska manžela ukecala a šroubujeme aspoň postýlku. Já jdu na kontrolu ve čtvrtek na ráno manžel mě veze už bych si netroufla jed busem po tom co jsem minule málem omdlela.Jaji musíme to vdržet a možná se prďolkům bude chtít dřív ven v takových hycech a blbých tlacích to někdy jde rychle. A jak jsi na tom s taškou do porodnice a věcičkama pro malého.
12. črc 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak postýlku máme sešroubovanou a je nádherná už se těším až v ní beruška bude hajat. Zatím je jen sešroubovaná načančám ji až těšně před porodem :sunglasses: :slight_smile: :grinning:
12. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
Tak jsme doma z chalupy a bylo to bájo!!Malej se koupal v bazénu naprosto spokojenej a já se krásně opálila!!
Jinak jsme dnes byli v poradně a od zítřka začínáme pomalu s příkrmama!!Tak jsem zvědavá jak Matesovi bude chutnat!!
Holky co ta Míša??To už by měla být doma z porodky ne??Snad jsou obě ok a hned jak bude moc se ozve!!
Tak zatim papa a dávám pár fotek z chalupy!! :slight_smile:
12. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou!! :wink:
12. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Piškotku ten váš Mates je cákalka jako ten náš! :slight_smile: Taky ho beru do bazénu, a hrozně ho to baví! Jinak opustil snahu o lezení a začal o víkendu skákat na nohách, jako péruje a pořád se na nich vzpírá a nedá a nedá těm nožkám pokoj!!! :angry: Tak jsem dala dnes dopořádku chodítko a vytáhla bačkůrky po Ádoj! No tak jsem rovnou zase ty nejmenší uklidila, normálně mu byli malý!!! :astonished: A jsou mu až s číslem 18 a to v půl roce!!! Tak zítra ho zkusím dát do chodítka ať si skáče v něv! Ádu jsem tam taky docela brzo dávala, seděl tam, hrál si s hračkama poskákal si když chtěl a po určitý době přišel na to, že se může i posouvat a to pak byl všude jinde než zrovna měl být!! :wink: Tak jsem zvědamá na Mata! No je fakt že Áda v 10 měsících chodil a až pak se naučil lést, a že se brácha asi nechce nechat zahambirt!! :wink: No a od středy se na delší dobu odmlčím, jedu s klukama k ségře!! Asi tak na 10-14 dní, pojedem přes celou republiku tak snad to zvládnem v pohodě!! ale určítě se ještě ozvu i když to balení a chystání mě zabere celej den!!
12. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendulko!!Mates dělá přesně to samí!!Lézt moc nechce,ale na nohách furt péruje a houpe se na nich!!to ho strašně baví!!Taky už jsem vytáhla chodítko!!Občas ho tam dám,ale ještě nepřišel na to,že to jezdí,tak tam jen poskakuje!!chvilku ho to baví a pak se začne rozčilovat!! :wink: A hlavně jak ještě nesedí sám,tak ho tam dlouho nechci nechávat,i když je tam hezky opřenej,ale stejně!!
Tak si to užij u ségry a až přijedeš,tak se ozvi!! :wink:
12. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, tak tašku do porodnice ještě sbalenou nemám, ale už to kompletuji :slight_smile: . Včera jsem si koupila dle rad tabulku čokolády a neperlivou vodu, dokoupila jsem si malý balík plínek, který spotřebuji v porodnici a zítra v lékárně ještě dokoupím jeden balík vložek, nějakou mastičku na zadeček a čekám na kojící noční košilky, které jsem si objednala. Zřejmě si ještě koupím i jednorázové kalhotky, mám dvoje, ale jsou to spíše pánské boxerky :grinning: . Až jsem se zděsila, když jsem to vybalila :grinning: . Příští týden asi nastrojím postýlku a košík, protože pak jdu vytahovat steh, tak nevím, co se bude nebude dít.
Dneska jedeme pro kočárek a dokoupím ještě pár drobností. Výbavičku pro malého už mám asi kompletní. Pak to budu muset řešit podle potřeby, jak malý poroste.

Dneska hlásí v Čechách bouřky. Jak jim to závidím :dizzy_face: ! Taky bych přivítala trošku deště a hlavně ochlazení. Dneska se nedalo spát, všechno je tak přehřáté.
13. črc 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji taky u mě ten spánek stál za houby a to jsme měli celou noc puštěný větřák, aby se tady trochu vzduch hýbal i teď na mě momentálně fučí. Já mám do porodnice taky jen něco sbalené musím to všechno ještě dobalit, ale tak základ by tam byl a zbytek tam náhažu přinejhorším :slight_smile: Je mi úplně hrozně sotva se plazím jak mě to vedro unavuje a to nemám ani moc chuť na jídlo je to prostě náročné. Ale cobychom pro ty drobečky nevydrželi. :slight_smile: :slight_smile:
Já se pořád musím dívat na tu naši postýlku je to tak pěkné. Zase si s manželem zvykáme na menší prostor v ložnici :grinning:
Těhu kontroly: :sunglasses:
Jaji -------- 14.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....15.7(kontrola dr.)
Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)

Piškotku malý je krásný ten si to teda pěkně užívá tu vodičku to je dobře. Já sice doma do bazénu jdu, ale mám z toho strach tak jsme tam jen chvilečku a mažu do sprchy.
13. črc 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem s tím jídlem na tom úplně stejně a to vidím jako jediné pozitivum na těch vedrech :dizzy_face: ! Včera jsem akorát snídala, na oběd jsem měla jablko a nektarinku a večer jsem se přinutila vzít si alespoň pečivo. Pořád jen piju a piju. Ráno jsem se vážila a váha šla skoro o kilo dolů. Takže jsem docela ráda! Nejhorší je, že si člověk fakt nemůže vydechnout, ty vedra nepolevují a ráno už je zase všechno rozpálené :frowning2: . Už jsem si říkala, že snad budu spát venku pod pergolou :grinning: .
Do porodnice jsem si sice koupila tašku, ale jak se na ty věci dívám, tak vhodnější by snad byl kufr :grinning: ! Pleny pro malého, vložky pro sebe, hygienické potřeby, ručníky. No, nejde to zabalit do úhledné tašky :dizzy_face: !
13. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám sportovní tašku adidasku no a můžu ti říct, že po tom co tam přidám pleny a ještě jeden balíček vložek budu mít co dělat abych tam narvala kosmetiku a něco sladkého. Vodu jsem si říkala, koupíme i po cestě pokud to nebude frmol.
Já když už něco jím tak je to málo. Malá se nejvíc hýbe ráno kdy je chládek a přez den spíš asi taky odpočívá. Dneska peru a na oběd jsem udělala jen lehnou letní polévku se zeleninou, aby aspoň nějaké vitamíny byly. Včera jsem zblajzla meloun co mi manžel přivezl. Nelezu ani do obchodu mám strach, že bych to nedošla a tady v dědině stejně nic pořádného není takže manžel kupuje po cestě z práce. Jsem ráda, že mi tak pomáhá. Dokonce mi včera řekl, že mě obdivuje za to jak to zvládám když je takové počasí. Ale já mám pocit, že to nezvládám vůbec. :unamused: Už si docela přeji,aby se malá narodila klidně v tom 38tt.
13. črc 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám zase tašku Nike :grinning: ! Ovšem značka neznačka, asi budu muset zvolit větší zavazadlo :grinning: ! Plínky a vložky jsou prostě objemné. Pak ještě sbalit druhou tašku pro malého. Ježiši, to je krámů :grinning: !
Safi, baštíš ještě magnezko? Já už jen jedno denně a to k večeru, protože jinak mě v noci dost zlobí křeče. Ale příští týden už to asi užívat nebudu, ať netlumím činnost dělohy. Já bych za porod v tom 38tt taky byla vděčná, mám pocit, že už to ten měsíc nemůžu v těch vedrech zvládnout :unamused: . Mě bolí taky kříže, ale spíše z tíhy toho břicha, protože většinou mě to chytá až večer, kdy už fakt nemůžu :slight_smile: . Jinak když se prcek hýbe, tak mi někdy podbříškem projede bodavá bolest. Jinak zatím docela v pohodě (až to musím zaklepat!). Safi, už jsi dlouho nefotila svoje bříško! Dej sem fotku, ať vidím, jestli jsem taková almara jen já :wink: !
13. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě se vyfotím a dám foto i foto postýlky :grinning: A neboj až uvidíš mě, řekneš si, že jsi ještě malá almara :grinning: Magnézko už neberu sem tam mám křeč v lýtku, ale dá se to vydržet. No já ještě nemám pro malou do porodnice sbalené nic. Nabalím dvě varianty oblečení při odjezdu z porodnice - jednu teplejší a jednu lehkou když budou vedra.Já do porodnice vezmu pro malou jen ty pleny, bepanten beru pro sebe tak jí tím klidně namažu zadeček, ale kosmetiku co mají v nemocnici mám i doma, takže by to neměl být problém zvykat si na něco jiného.No já spíš mám bolesti jako při MS v kříži, které potom přestanou. S takovou to bude vypadat, že se do té porodnice snad stěhujeme :grinning: :grinning:
13. črc 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivi, je to špatné, manželovi stáhnou asi 8tisíc z výplaty, tak jsem zvědavá, jak budeme vycházet :frowning2: No Ivi, myslím, že dítě nemůžeš dát do veřejného zařízení, když pobíráš rodičovský příspěvěk, maximálně tak soukromé hlídání.
No Piškotku, Matýsek je kus chlapa, vypadáte, že máte tak rok.
Safirko, Jaji, auto to uveze(ty vaše zavazadla :grinning:) a když tak vám ještě manžílci zbytek dovezou do porodky.
Vendy užíj si dovču ve zdraví. Ty vendra jsou úmorné, to je síla i Laurinka je trošku neklidná, nejde jí moc spinkat.
13. črc 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
žanet koukala jsem na fotky ty máš, ale krásné dvě princezny moc Vám to všem sluší. :grinning: Jinak o penězích raději moc nepřemýšlet neboť je to hrozný stres. :unamused: :frowning2: :angry:
13. črc 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky VELKÁ OMLUVA!!!!!!!!!!Ale NESTÍHÁM!!!!!! :grinning: Takže naše zlatíčko Dituška se narodila 3.7. v 19:40 hod. 49 cm a 2650g Porod byl bez klistýru a epiduralu, takže na ostro!!!! :grinning: Ve 3 hod. odpoledne jsme se vydali s m,anželem do porodnice, s tím, že jsem měla už příšerné bolesti a nejhorší bylo, že mi šli přes záda do břicha!!!Volala jsem pána boha o pomoc, že tohle se nedá přeci vydržet :grinning: No, ale bohužel jsem k tomu neměla kontrakce, takže mi doporučili jet zpět domu, že to může být až v noci a že když nemám kontrakce, tak je jedno, jestli mám sedět u nich a nebo doma, tak jsme s manželem kývli na variantu jet zpět domů, s tím, že to máme do porodnice jen 15 minut cesty.No, ale jak mile jsme přijelůi domu, tak bolest ještě zesílili, to jsem chodila po chodbě a rozdýchávala jí a opravdu to hodně uleví!!!!!!Takže doma chůze, sprcha a už ve sprše, jsem pocítila první kontrakce, jenomže jak jsem byla z toho vyjukaná, tak jsem pak nevěděla, kdy je zase správná doba jet do porodnice, aby nás třeba zase nevrátili, tak jsem pár kontrakcí rozdýchávala ještě doma, ale pak jakoby mi můj andělíček strážný řekl, tedˇkoukej už jet!!!!Tak jsem koukla na manžela a řekla jenom JEDEM!!!!No a už když jsme tam přijeli, tak už jsem měla kontrakce na tlačení, doktor udělal prohlídku s tím, že jsem už na 8 cm otevřená a že jdeme rodit!!! :sweat_smile: A já se porodní asistentky zeptala, jestli mi dá klistýr a ona se mi vysmála, že ten už opravdu nestihneme :grinning: Tak mi bylo jasný, že na epidural nemá cenu se ptát!! :grinning: Takže co jsme přijeli tak jsem do půl hodˇky porodila.No holky, byla to fakt bolest, ale dnes už vim, že po druhý do toho jdu taky!!!Stojí to za to!!!A je to nádherný, ještě dnes když si na to vzpomenu, tak brečim štěstim!!!!Manžel u porodu nabyl, nechtěla jsem ho tam.Malou viděl pak v inkubátoru.Fotky mi sem manžel dá!!!!Uvidim, jak na tom budemem s časem zítra.Musim Ditušku kojit po 2 hodinách,. jelikož je malá, tak mi to nakázala doktorka, proto nestíhám, než se otočim, tak jdu kojit!!!!Ale přibývá, tak to jsem ráda.Jinak stíhám i vařit, uklízet, prát, žehlit :grinning: Tak snad to tak půjde dál, akorát počítač stíhat určitě nebudu, tak se na mě nezlobte.Ale budu se snažit vás informoivat.Holky končim, jdu se najíst a v půl jdu krmit.Tak papa mějte se všechny moc krásně!!!!!
13. črc 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo mooc a moooc gratuluju!!Porod si měla teda celkem krásnej to je dobře a hlavní je,že jste v pořádku!!Jinak jsem koukla na Ditušku je moc nádherná!!!Ještě jednou velikánská gratulace a vítej mezi maminky!! :wink:
Jinak my dneska dávali první příkrm a úplně v pohodě.Mates to teda měl úplně všude,ale baštil a baštil,tak snad s tím nebude problém!!
Tak zatim papa :wink:
13. črc 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek