• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Míšo tak velikáááá gratulka ! Vítáme Ditušku a moc se těšíme na fotečky ! :dizzy_face:
Žanetko, kdyby musel Olie do jeslí, tak já bych šla pracovat a samo že bych o rodičák přišla, prostě bych to musela ukončit. :frowning2: No uvidíme...
13. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši tak velká a radostná gratulace i ode mě. Dituška je opravdu moc krásná a malinkatá :slight_smile: Tak Vám holky přeji hodně zdravíčka a vzájemné pohody a malá ať krásně roste a prospívá :slight_smile:
Porod dle tvého popisu asi docela rychlovka, to jsem zvědavá na nás :wink: :slight_smile:
Ivi já mám pocit, že mamka to dělala ještě tak že bráška chodil max. a teď si nejsem jistá 5x do měsíce do školky a ona chodila do práce a zároveň pobírala rodičovský příspěvek. ivi třeba nebude tak zle a do práce nebudeš muset nastoupit dřív. A ty by jsi práci popřípadě nemohla dělat doma nebo na částečný úvazek a s malým by ti třeba pomáhali rodiče?
13. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvězdná (mimi) postupka
----------------------------------
Piškot ------- 7.1.2010 ............0:12 -------- Matýsek ----- ---------3,5kg, 51cm
Vendulka ----- 14.1.2010 ....19:18 ------ Matýsek ----- -----------2,90kg, 49cm
Jajulda ------- 11.2.2010....... 9:44 ------- Lukasek ----- ---------3,886kg,51cm
Lucinka ------- 12.3.2010 ....19:40 ----- Kubíček ------ -----------3,8kg, 51cm
Katy m. ------- 16.3.2010 ------------- Eliášek ----- -----------------2,7kg,50cm
Žanet -----------18.3.2010 ...11:53 ------ Laurinka ----- -----------3,7kg,5Ocm
Iva ------- -------24.3.2010 ....14:00 ----- Oliver ----- ----------------3,8kg, 51cm
Miša --------------3.7. 2010....19:40............Dituška.......-----------2,650kg, 49cm (gratulace :slight_smile:)
Čekatelky : :sunglasses: :slight_smile:
Jaji: TP dle MS ...........10.8. 2010, dle UZV......... 9.8. 2010 ( Sárinka, Honzík nebo Kubík)
Safira: TP dle MS .......10.8.2010 dle UZV +PP .......12.8.2010 ( Sabinka, Šimonek)
13. črc 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo! Obrovská gratulace :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ! Ten porod dle tvého popisu se mi zdál docela dobrý. I když ty bolesti asi v pohodě nebudou nikdy, ale odbyla sis to doma a netrvalo to ani tak dlouho, což je vážně super! Můžu říct, že jsem se malinko uklidnila :wink: a snad to taky zvládneme bez velkých obtíží! Dituška je krásná a moc vám to spolu sluší. A ta vaše jezevčice je suprová, vidím, že malou má opravdu ráda!
13. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, velká gratulace. Vidíš, že jsi porod a mateřství zvládla v pohodě. Dituška je krásná. To není ani možné, že ti naši prcci byli taky tak malincí. :sunglasses: . Nepřijde mi malinká. Důležité je, že přibývá. No zachvilku budeme už všechny maminky. Safi a Jáji budou rodit co by dub. Safi, vůbec se bazénu neboj. Pokud je soukromý a čistěný, tak je vše v pohodě.
Piškotku, já přemýšlím, že dám Lukáškovi mrkvičku zítra. Tak uvidím. HOlky, taky vám mimča v noci jí víc? Mám pocit, že má Luky jen žízeň.
13. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte, Míšo také mooooooooc gratuluji ke krásné holčičce! :slight_smile: je pěkně vlasatá. :wink: A tobě to moc sluší.... :slight_smile: Jéé fakt to strašně rychle uběhlo to "miminkování". :slight_smile:
Kubík by chtěl pořád sedět, tak ho mám dá se říct stále na sobě, v sedě. A strašně dobře drží, jen koukám. :confused: Je celkově ve všem vepředu, oproti Karolínce myslím. Nebo jestli jsou kluci takový, co já vím...Dnes jsme byli v poradně, tak ve 4.měsících máme 6,9 kg a 63cm. Příkrmy máme už asi 10 den a šmakuje mu to líp jak mlíko. Začínala jsem 3 dny mrkev, 2 dny jablko, 2 dny banán...pak hned na oběd brambor s mrkví, včrra brambor se špenátem(Hami příkrm) a zítra bude mít brambor s květákem. Po 14ti dnech se prý najíždí na maso, tak o víkendu rozmixuju i kuřecí masíčko. :slight_smile: Na noc má kašičky, první den zdlábil půlku kaše(ze 130ml mléka), další den hned celou...mlíčko má už jen ráno, po obědě a večer.(Pokaždé 150-180ml). Holky kolik vám tak zhruba vypijí ještě mléka???????? Kuba to nechce, rvu to do něj, musím počkat, až usne a pak mu to podstrčím. Vím, že ráno a večer by měl, ale jinak nevím.. :confused: :confused: Jajuldo možná má Luky opravdu žízeň, jak jsou ted horka, tak Kuba se taky v noci dost budí, jen si cucne čaje a spí dál. :confounded: Jinak vkládám jen fotky sem, nemám čas to naházet do alba...jen ať vidíte, jak rosteme. :slight_smile: Hezký večer všem. :wink:
13. črc 2010 ve 21:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo Dituška je krásná a oběma vám to moc sluší !!! :dizzy_face:
Luci Kubíček je fešák a s Kájou opravdu vypadají jako sourozenci, máš úžasný děti ! :wink:
Safi, já bych ráda byla doma 3 roky, ale s tou hypotékou fakt nevím nevím... no nebudu malovat čerta na zeď a zatím si to budu s prďouškem užívat... Dneska se otočil na bříško a posunul si i tu problematickou spodní ruku, dělá pokroky každej den ! A už druhou noc vstávám jenom 3x, tak snad se blýská na lepší časy... :sunglasses:
14. črc 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás čeká zase další slunečný den. Daňulka je celý týden u našich. Dneska přijede spát domů, jinak spí u nich. Včera jsem tam byla taky s Lukáškem. Koupala jsem se o stošest. :grinning:. Dneska jsem doma, páč musím pracovat. Zítra a pozítří pojedu zase k našim. Tak to moc neudělám a pak mám Daňulku 14 dní doma, tak to už neudělám z účta vůbec nic. :angry:
Dnešní noc byla úžasná. Do půlnoci Luky spal v pohodě a pak byl každou hodinu vzhůru na pití. Asi mu v noci dám Bebu. Dneska mu na obídek dám mrkvičku, tak jsem zvědavá jak mu bude šmakovat.
Luci, ty dáváš ovoce a zeleninu dohromady? Co jsem slyšela a četla, tak se má první měsíc dávat zeleninové příkrmy plus maso, a další měsíc ovocné. Ale pokud to Kubíkovi nevadí, tak co, že,
To mléko mu dávej. Přece jenom je ještě malý na to, aby byl bez mléka. Podle mě by ho měl pít na snídani, trošku může i na oběd a večeři (druhou než usne). A když bude chtít, tak i na sváču ráno.
Ivčo, peníze to je věčné téma. Uvidíš, jak to budeš zvládat. A jak jsi dořešila ty byty?
Jo Piškotku a Vendy, vy už dáváte do chodítka? Já se přiznám, že jsem celkem proti chodítkám. Ale když se vám osvědčily, tak proč ne.
14. črc 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak dneska ať všechno dobře dopadne u dr. a taky ať dobře pořídíte ve městě. Dej potom vědět kdy je další kontrola a jak to dopadlo.
Holky ty Vaše miminka jsou krásné. Lucinko malý je moc hezký a taky kus chlapa. Ivi přesně tak uvidíš jak to budeš zvládat zatím si to jen krásně užívej. :wink:
Jinak já z těch veder asi porodím :grinning: :grinning: :grinning: V noci se budím opocená, zle se mi dýchá máme tu i přez otevřená okna dusno a to máme i větřák, aby to cirkulovalo.Ráno se rozhodně nebudím odpočatá, ale ještě víc strhaná než normálně. Nemám vůbec sílu. :frowning2:
14. črc 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky musím říct, že máte všechny krásné a strašně šikovné miminka :slight_smile: ! Už aby i ty naše byly na světě :wink: !

Tak dnešní kontrola opět dopadla dobře :slight_smile: ! Teda hlavně pro malého :wink: ! Malý stále roste, takže už je to prý pěkný macík :astonished: . Ozvy byly na jedničku, takže nestrádá. Ale můj čípek už si to rozmýšlí a dost se zkrátil, takže příští týden vytahujeme steh! Tak mi svitá nějaká naděje, že bych v tom 38tt snad mohla rodit. Ale to je ještě ve hvězdách!
Jinak kočárek už je u našich, autosedačku máme doma. Dneska jsem dokoupila věci v lékárně. Akorát mi chybí slunečnicový olej, na který už se lékárnice moc netvářila, protože je na váhu a předtím mi nalévala i líh. Tak jsem to vzdala a příště budu doufat, že tam bude ochotnější lékárnice. Takže Safi, další kontrola 20.7.
14. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, buď klidná, já těhotná nejsem, ale v noci z horka-dusna nespím, potím se. Myslím, že na tom jsme všichni stejně. Luky je v noci zpocený taky.
Jinak dneska jsem dala Lukáškovi mrkvičku a snědl skoro celou skleničku - první lžička. Šmakovalo mu to a musím říct, že mě překvapil,jak krásně jedl. :slight_smile:
14. črc 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly:
Jaji -------- 20.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....15.7(kontrola dr.)
Jaji tak to mám radost, že je všechno v pořádku :wink: :slight_smile: A třeba opravdu budeš rodit dřív a v těch vedrech by to bylo i vysvobození viďˇ :slight_smile: Vážně myslíš, že to bude kus chlapa? Já mám stále pocit z té naší berušky že bude drobounká nevím proč to tak cítím, ale mám to tak. I dr. říkal, že vzhledem k tomu že jsme víc jak o týden menší tak že bude asi drobnější. To jde dobře, že už máte kočárek doma. Já mám zatím i vajíčko u švagrové schované, manžel to vyzvedne všechno až když budu v porodnici tak přiveze kočárek a sestaví ho. :slight_smile:
Jajuldo chtěla jsem se zeptat kam tě dr. posílal na KTG. Do nemocnice nebo někam jinam.
14. črc 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi to fakt bude kus chlapa, když to říkal i doktor. Měřil mi výšku fundu a mám jí už 36 cm! Za týden to skočilo o 2 cm! A už má sestouplá varlátka, takže je to hotové miminko, jen se narodit :wink: . Ale aby bylo považováno za donošené, tak kvůli němu mile ráda do toho 38tt vydržím :slight_smile: . Už teď mám zase kotníky úplně nateklé :frowning2: . O prstech na rukou už ani nemluvím! Začíná mi to pekelně vadit, hlavně při vaření jsou ty ruce dost neohrabané. Mít termín porodu v létě je opravdu na mrtvici :confounded: !
14. črc 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi na KTG mě poslal na Sadovou, vedle Benetonu jsou lékaři, tak tam.
No aby jste nakonec obě dvě nepřenášely. Né ze bych vám to přála. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, prosím tě, kde jsi přišla na ty uzavíratelné misky. Já je na té adrese,co jsi napsala, nemůžu najít.
14. črc 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, obrovská gratulace Míšo k Ditušce, to je krásný malý balíček, to vážně není ani pravda, že jsme měli takové malinkaté miminečka. Jsi šukuli, že jste to tak zvládly.
Lucii, Kubík krásně roste, s tím mlíkem ho teda musíš ošulit, mléko je pro ně důležité. To my teda neznáme, Laurinka jenom pěkně pomlaskává.
Jajuldo, my se teda Laurinka nebudí víckrát v noci, my jsme vzhůru tak 1x až 2x za noc.
Safirko a Jaji, vydržať, to zvládnete :wink: , už se to krátí, Jajulda měla pravdu, že se potíme všechny i když nejsme těhotné :grinning:
Jo Safi, díky, Aďulina ta ráda pozuje při focení, ta by se fotila nejraději pořád.
14. črc 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo na této adrese je najdeš určitě :http://www.elinka.eu/katalog.php?strana=2&kategorie=53455
14. črc 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkopíruj si ji do vyhledávače a ono ti to přímo najde. :wink:
Jaji tak to já měla výšku fundu 30cm tak jsem zvědavá kolik bude teď za ty dva týdny co jsem tam nebyla.
Jinak Jajuldo chtěla jsem se zeptat a chodila jsi potom i do nemocnice nebo tě měl dr. pod kontrolou až do porodu. Nevím jak to u něj chodí někteří potom posílají totiž do nemocnice. Budu ráda za info. Děkuji. Věřím holky, že je zle všem, já nejvíc lituji miminka, a staré lidi jako jsou naši dědečci 85let, těm to dává opravdu zabrat. A tady asi nejde ani tak o to pocení jako o to, že spíš omdlévám a kolabuju, ale to je jedno.
14. črc 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jajuldo dávám ovoce i zeleninu....má se začínat zeleninou, protože prý když se dává napřed ovoce(je sladké), tak pak dítě zeleninu nechce. Kuba bez problémů jí obojí. :slight_smile: Jinak dnešní noc strašná, od půlnoci jsem vstávala tak 8krát, Kubovi bylo strašný vedro. No děs. :confounded:
15. črc 2010 v 07:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dnešní kontrola dopadla dobře. CS stále 0, dr. mě straší že to vydržíme do termínu :grinning: :wink: Tak uvidíme hlásí bouřky tak třeba i dřív. Jinak já mám výšku fundu 31cm od minula teda moc nepovyrostlo bříško. Říkala jsem dr. že mám bolesti v kříži jako při MS, tak je to tím, že malá už sestupuje hlavičkou dolů do pánevního dna. Pomalu se to chystá. Jinak na další kontrolu jdu 28.7 a to i rovnou na KTG, to už budu nějaký 39tt.
Těhu kontroly:
Jaji -------- 20.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....28.7(kontrola dr.+ KTG)
15. črc 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo, dostala jsem (vydupala jsem si) byt z druhé strany a i když to není ideální řešení uspokojilo mě to. A taky jsem proti chodítkám :wink:
Safi, Jaji - vy už doma vůbec nic nedělejte, jen sihoďte nohy do škopku s vodou a odpočívejte !
:sunglasses:
Já nevím, jestli Olie nemá nějakej problém, má hlenovitou stoličku, ale barva normální - hořčice a sem tam černá od železa, co bere. Ale mám pocit že jsem tam viděla krev. Nevím jestli to taky není tím železem, ale dost mě to vyděsilo...
15. črc 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás se konečně zatáhlo i když je teda šílený dusno aspoň nepaří sluníčko!!
Luci já taky dávám pomalu ovoce i zeleninu,protože mi malej zbaští vše co mu dám!!
Ivi!!Pokud se krev objeví ještě jednou u Oliho,tak bych radši mazala k doktorovi,i když to nic nemusí být!!
15. črc 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Ivi, hlenovitou stoličku by neměl mít, když píšeš hořčiče není to spíš hladová stolice? A teď ta krev pokud to byla krev, byla jasně červená nebo černá. Černá stolice by byla taková mazlavá jako povidla a to je taky krev, ale už natrávená, proto, má takovou černou barvu. Pokud opravdu najdeš ještě jednou i sebemenší náznak krve ve stolici nebo budeš mít podezření, zajeď k dr. a plenku vem sebou, aby jsi jí mohla dr. ukázat. U miminek se hrozně těžko poznává jestli jim něco je protože to neumí říct. Můžou být plačtivé, nesvé, ale v tomhle počasí jsou takové děti normálně. Tak doufám, že bude vše ok.
15. črc 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Ivi na www.kojení.net se maminky hodně dotazují na stolici, hleny, barvu atd. u miminek. Zkus se na to mrknout.
15. črc 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem ráda Safi, že jste obě v pořádku :slight_smile: ! Úplně ti závidím, že ta tvoje beruška je opravdu menší. Je vidět, jak si každý doktor dělá vyšetření po svém. Já už byla 2x na ozvách a chodím na kontroly po týdnu a ty ještě nic. Před časem mi doktor říkal, že mě pak už převede do nemocnice a zatím stále chodím k němu, takže taky nevím a ptát jsem se nechtěla. Já už jsem docela ráda, že se mi čípek zkrátil, sice to nemusí nic znamenat, může si dát pohov až do termínu, že :wink: ?! Ale budu doufat, že malý má se mnou slitování a opravdu půjde ven dříve!
Dneska je mi opravdu hrozně! Začíná jít opravdu do tuhého! Opravdu bych nejraději už nic nedělala, ale ono to jaksi nepůjde. Zítra nám mají přijít namontovat ložnici, takže mě čeká velký úklid a stěhování pokojíčku. Musíme se s tím o víkendu nějak poprat! V pondělí sbalím tašku do porodnice, protože v úterý mi vytáhne steh a kdyby se pak přidaly bouřky, tak ať jsem připravená, že se může něco dít.

Holky, chtěla jsem se zeptat: kterých potravin se mám při kojení a hlavně ze začátku vyvarovat?
15. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to budeš mít ještě náročné s tím úklidem, já ještě půlku skříně, umýt okna, oprat záclony, a ještě jednou standard úklid prach a podobně a pak dobalím tašku do porodnice, a věci pro miminko. Teď moc nechodím ani ven, tak jsem si řekla, že budu chodit ven tak kolem deváté desáté večer, ať mám fakt pohyb i když chodím snad 50x za den po schodech nahoru a dolů a to i v noci na záchod. :unamused: Přez den si ven netroufám. Mívám motáka hlavy a chuť omdlít tak večer to bude jistější a stejně chodím spávat i s mužem až kolem půlnoci.
Dneska mám fest bolesti v kříži vystřelující do předu jakoby do vaječníků, takže asi poslíčci. Dr. říkal, že kříže teď cítím víc i tím, že malá už naléhá hlavičkou do malé pánve a na čípek, ale CS0, a to jsem si už myslela, že by tam mohla být i jíná čislice než nula.
Jaji ty to určitě zvládneš a malý bude krásný a maličký. :slight_smile: :wink:
No vyvarovat, teplému pečivu a buchty, zelenině, luštěninám to vše miminko nadýmá. Taky jahodám a ovoci, které rádo alergizuje a malý by se ti po tom mohl osypat. Takže doufám, že jsi se jahod najedla dokud byly. :slight_smile: Já teda jo :grinning: Pokud by malého trápily prdíky tak můžeš pít feniklový čaj i jako prevenci.
15. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám momentálně narvanou lednici ovocem, takže to budu muset dojíst, než se malý narodí. Za jahodami se můžu utlouct, tak to bude vážně smůla, že to ovoce nebudu moct. Vlastně je toho dost, co nebudu moc jíst, tak jsem zvědavá, co budu vařit :unamused: !
Safi, mě se zase stává, když se malý nějak "blbě" hýbe, tak mi projíždí bodavá bolest celým podbříškem. Je to dost bolestivé a nepříjemné. Jinak občas pociťuji tvrdnutí bříška už jiného charakteru. Nevím, jak to popsat, ale nutí mě to tvrdnutí rozdýchat, takže taky to můžou být poslíčci.
15. črc 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to já podléhám melounové mánii, po těch se můžu utlouct, taky nektarinky.
Jaji podle toho co popisuješ jsou to asi určitě poslíčci, a vzhledem k tomu, že se ti i zkrátil čípek, to možná bude co nevidět. Já se na tu naši holčičku těším a zároveň si to neumím představit, jaké to bude až bude mezi námi. Taky jsem si myslela , že půjdu na KTG už příští týden, ale dr. má dovolenou, tak možná proto jdu až za dva týdny a to už bud 39tt.Dneska je venku tak dusno, že bych klidně uvítala pěknou bouřku.
15. črc 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se zamračilo, ale vedro je tam pořád stejné. Já už se spíše "modlím" aby dneska sprchlo. Mám pocit, že zítra už to nemůžu přežít. Dneska jsem opravdu hotová!!!
Legrační je, že jsem dosud za svůj život nesnědla tolik ovoce, kolik ho cpu v těhotenství :grinning: ! Meloun taky dovedu stlačit na posezení :grinning: . Takže teď v těch vedrech prostě obědvám nektarinky, mandarinky, jahody, jablka atd. :grinning: . No, alespoň už snad moc nepřiberu!
Safi, já se taky těším a zároveň jsem zvědavá, jaké pocity budu mít, až malého budu mít v náručí. Trošku se bojím laktační psychózy, ale doufám, že něco takového se mi vyhne.
15. črc 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji pokud budeš k narození miminka přistupovat tak, že jsi jen člověk a všechno nezvládneš a nevíš a nebudeš se snažit být za každou cenu super máma a všechno si moc brát a budeš mít oporu doma tak se toho myslím nemusíš bát.Já na takové věci raději ani nemyslím. ˇProstě si užívat to malé stvoření a na pár týdnů se vykašlat na uklízení a snažit se být v pohodě. V šestinedělí si taky hormony dělají co chtějí, ale myslím že ti manžel bude dobrou oporou. :wink:
Jaji já mám tak opuchlé nohy dělá se mi i jakoby celulitída nikdy jsem takovou neměla. Ale když si zmáčknu kůži je celá naplá a plná vody, takže se těším, až to po porodu vyčurám. Dneska jsem si z netu objednala krém od Vichy mám od nich i kosmetiku na obličej a jsem s ní maximálně spokojená. Našla jsem si i dvě prasklinky na bříšku. Už to ale beru tak, že to k těhu patří, miminko jsem přece chtěla a důležité je, aby byla zdravá. Já se potom po porodu budu snažit dát co nejdřív do kupy abych se líbila manželovi a malá měla pěknou maminku. Myslím si, že to naše, že nechceme přibrat je dobou která klade přehnané nároky na to, aby byl člověk štíhlý. Jistě nemusí být extrémně tlustý to není zdravé ale nějaké to kg na víc přece není taková hrůza jak to furt propagují v TV a časopisech no ne?
15. črc 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek