• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
No, myslím, že tak dobrá, jako Míša asi nebudu, když psala, že všechno stíhá. Vaření, uklízení, žehlení :grinning: . Budu ráda, když malý bude v pohodě a mě domácnost nespadne na hlavu :wink: ! Tak o své celulitidě bych asi mluvit vůbec neměla! Jak říkám, mám nohy jako molitanový polštář a jsem z toho opravdu nešťastná :frowning2: . Popraskaná jsem taky hodně, prostě z jednoho boku až k druhému! Ale už jsem se s tím smířila a budu doufat, že se to pak stáhne a nebude to vidět. Prostě tak, jak jsem uváděla dříve, mám k tomu dispozice a i to nejlepší mazání mi nepomohlo. Přitom jsem nabrala asi nějakých 13 kg a bříško mám spíše dobředu. Manžel říká, že zezadu vypadám jako netěhotná :wink: . Teď je pro mě nejdůležitější porodit zdravé miminko a abych i já byla v pohodě a potom to všechno nějak půjde samo :wink: !
15. črc 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, neřešte vzhled. Uvidíte, že chvilku po porodu budete vypadat normálně. A taky uvidíte, že stihnete hodně věcí a miminko k tomu. Co se týká jídla po porodu při kojení. Já jsem jedla i čerstvé - teplé pečivo a nic se nedělo. Jahody taky a malý nic. Uvidíte samy. Vyzkoušíte a když bude dělat zle tak to jíst už nebudete. Ale přiznám se, že do luštěnin jsem nešla.
Ivčo, doufám, že Oli bude v pořádku, dej vědět. Je fakt, že může mít i hlad. Já když vidít co Luky sní, tak se až divím. :grinning:
Safi, k doktorovi jsem chodila až do termínu. Pak už do porodnice. Je to tam ale hnus, protože tam bývá dost lidí a čeká se tam. (zhruba dvě až tři hodiny).A předtím se chodí na natočení srdíčka. Ale uvidíš, třeba začneš rodit dřív. Ale já si myslím, že budete obě v termínu. :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi, Jaji - přesně jak píše Jajulda, to jídlo je potřeba vyzkoušet. Já se vyhýbala jahodám jak čert kříži až mě sprdla teta, dala přede mě krásnou misku velkých jahod, že se to nedalo vydržet, tak jsem to zbodla a nic.. pak jsem si začala troufat i s ostatním jídlem a na Olieho to nemá vůbecvliv, piju i kafe s kofeinem a vpohodě...
Jajuldo další stolička byla hlenovitá hořčice ale po krvi ani stopa, tak snad ok. Před tím 4 dny nekakal a pak v jednom dni 3x. Teď už mě trápí "jenom" ten hlen, ale nevypadá že by měl hlad... Mám podezření že ta údajná krev byla kousek červené papriky co jsem mu dala cucat - občas to dělám s okurkem, melounem, chlebovou kůrkou... samozřejmě ho u toho hlídám.
16. črc 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, tak to jsi dobrá, že mu dáváš cucat zeleninu atd. Nevím co může znamet ten hlen, ale fakt, že se mě doktorka ptala, jestli není stolice hlenovitá anebo jestli není zelená, že by mu nestačilo to mléko ode mě. Nevím. Ale pokud mu dáváš cucat věci, tak už má i něco jiného než mléko od tebe. :sweat_smile: Jak často mu dáváš přes den pít?
Já už dávám na oběd příkrm. Včera měl zase mrkvičku a zblajzl celou skleničku. Chtěla jsem ho dát spát, ale furt nechtěl a začal se zlobit, jako by měl hlad, tak jsem mu dala 90 ml Beby a teprve pak klidně usnul. Večer mu dávám nejdřív svoje mléko a než jde spát (tak za hodinu a půl) mu dám 150-180ml Beby. Zatím spí do půl čtvrté a pak ho kojím. Jinak ho ještě stále přes den kojím. :slight_smile: Ale je to fakt jedlík.
16. črc 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo on toho nikdy moc nesní, to je opravdu jen ochutnání a olizování, nedovolím aby něco snědl. Jen aby se zabavil a ochutal něco studenýho a s jinou než mléčnou chutí. Myslím že moje mlíko mu stačí, kojím pořád stejně, po hodině, po dvou jak si řekne nebo jak mám pocit že chce pít. Dneska jsem vstávala 5x a pokaždé si cucnul, ale jídlo bych tomu neříkala. Olie taky už brzo bude mít 4 měsíce a já to s tím kojením prostě nějak vydržím do příkrmů a plně kojit bych chtěla do 6 měsíců. Asi jsme to nezvládli na jedničku ani tak jak se má, ale mě to nevadí. On je vpohodě, přibírá a je to spokojený miminko, tak na tabulky a předpisy kašlu, I do it my way..... :grinning:
16. črc 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když to čtu tak ty vaše miminka jsou pěkní jedlíci :slight_smile: Je to krásné jak to roste. Ivi hlenovitá stolice může být třeba i při nachlazení. Je to podobné jako když má dítě rýmu, ale hleny jsou ve stolici. Může to svědčit pro nachlazení, pokud u toho třeba měl i zvýšenou teplotu. Jinak bych si asi zavolala doktorce a zeptala se na ty hleny. Za to nikdy nic nedáš a budeš klidnější.
No neřešit postavu to se lehce řekne teď se valím jako sud už chodím takovu tou kolébavou chůzí jak mi malá sestupuje a já ji cítím dole. Tak si připadám jako méďa béďa. Večer jsem byla s manželem na procházce, ale moc jsem toho neušla. Za chvilku jsem byla hrozně unavená, ale zařekla jsem se že každý den aspoň kousek procházky abych ten porod zvládla. I když doma umývám zem po čtyřech a furt chodím po schodech a snažím se hýbat, ale aby to stačilo. Děkuji za info ohledně dr. Jajuldo. :slight_smile:
Jistě jídlo vyzkoušet a pak se uvidí, já myslím, že si na to nejvíc dávat pozor asi v těch 6 týdnech a pak už člověk může zkoušet.
16. črc 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly: :slight_smile:
Jaji -------- 20.7 (kontrola +ozvy plodu)
Safira .....28.7(kontrola dr.+ KTG)
16. črc 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsme asi obě "kačeny" Safi :grinning: ! Nejvíc mě fascinuje manžel, který ustavičně zapomíná, že už neběhám jako laňka a sunu se jako mašina, tak nabere svoje tempo a posléze zjistí, že jsem asi o 5 m pozadu :grinning: . Dneska ráno mi říká: "kam se suneš vagone" No, fakt vtipné :angry: ! Nejvíce mě zlobí, jak jsem hrozně neohrabaná a všechno mi vypadává z těch nateklých rukou. Mít termín porodu v létě je opravdu zážitek!
Dneska už nám montují ložnici, takže si o víkendu s manželem mákneme, aby už to konečně všechno bylo nachystané a já byla v klidu :slight_smile: .
To nadýmání u miminek je asi opravdu individuální. Moje kamarádka má 3.měsíčního kluka a posledně si zoufala, že se nějak zapomněla a snědla čerstvé pečivo, že to zase s malým bude k nevydržení. Prý pořád na to hrozně trpí, tak se musí stále hlídat. Tak uvidíme, jak ten náš klučina. V lékárně už jsem si koupila kapečky, tak jsem vyzbrojená :wink: !
16. črc 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Jaji i můj můž teď má vtipné poznámky já mu teď na to odpovídám, že jsem trochu více prostorově výrazná :grinning: :grinning: :grinning: Jaji ty prsty mě trápí taky, prstýnky už nenosím, kůže je naplá a opravdu to bolí nejvíc kolem těch kloubů když dávám ruku v pěst docela nepříjemné. Jediné pozitívum, že to po porodu vyčuráme tu vodu co teď zadržujeme a tělo se bude vracet do svých normálních hodnot krve atd. Jaji já tě odhaduji na 38tt porodu, vzhledem k tomu, že víkend bude tak pracovní a pak vydělávání stehu a malý je už hotové miminko tak proč ne viď? :wink: :slight_smile:
16. črc 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si taky myslím, že malý už nemá co zdokonalovat :grinning: ! Leda tak podkožní tuk a o to zase já nestojím :grinning: ! Takže za ten 38tt bych byla opravdu vděčná! Už abychom sem dávaly fotky našich ratolestí a psaly si, jak jsme šikovně celý porod zvládly :wink: :grinning: !
Safi, bolí tě i kosti tam dole? Já už na to trpím spoustu týdnů a do toho se ještě přidávají i ty kyčle. Samé radosti ....
Včera jsem si pochvalovala, že už mě opouští hladové období, ale zjistila jsem, že jen v těch vedrech! Večer, kdy už je chladněji, bych nejraději vykradla ledničku i sousedům :sunglasses: . Manžel byl včera večer sportovat a na zpáteční cestě se protáhl kolem pekárny a donesl ještě teplé loupáky se slaninou a sýrem, takže jsem o půl dvanácté v noci snědla ještě dva rohlíky :angry: . Chtěla jsem ho zavraždit, protože mi je vyloženě nutil a já nemohla odolat!
16. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivčo, já jsem taky plánovala, že chci Lukáška kojit šest měsíců, ale když jsem vidělia, že mu to nestačí, tak se nedá hold nic dělat. A s příkrmem a s Bebou a kojením je spokojený. :slight_smile:
Safi a Jáji, mě manžílek říkal, že jsem takový malinký tuleň, když jsem byla těhu.
16. črc 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máš pravdu Jaji, že večer jak už není takový hic tak je na jídlo větší chuť. :grinning: Vidíš jak tě má manžílek rád a chce ti dopřát.No já se dnes musím přiznat, že jsem měla takové bolesti v zádech, že jsem nemohla ani chodit. Tak jsem si šla do sprchy, prý to na poslíčky pomáhá teplé, ale mě to moc nepomohlo měla jsem pak ještě větší bolesti, kroutila jsem se na posteli jako had. Pak to teda povolilo a je to teď mírnější jestli to tak bude až do porodu bude to opravdu náročné.Ale pro miminko všechno :slight_smile: :slight_smile:
16. črc 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro ilustraci uvedeme, jak vzniká celkový přírůstek hmotnosti ženy, která porodí dítě vážící 3300 g.

•hmotnost plodového lůžka přibližně 500 g
•hmotnost dělohy se zvýší přibližně o 1000 g
•hmotnost plodové vody 1000 g
•hmotnost plodu 3300 g
•hmotnost zvětšeného objemu krve těhotné ženy 500 g
•hmotnost rozmnožené tekutiny v tělesných tkáních 2000 g
•hmotnost prsů se zvýší přibližně o 500 g
•celkový přírůstek hmotnosti tedy činí přibližně 8800 g
Vložila jsem pro nás Jaji zajímavost. Tak to já mám víc jak 8kg nahoře. :angry:
16. črc 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safi Olie měl jen tu hlenovitou stoličku, žádný teploty nic, to už bych jinak vyváděla... asi ty hovínka moc zkoumám. :sweat_smile: Je celkově vpohodě, jen je mu hrozný horko. Mám v byte 31C a chudáček nemůže usnout, ale jinak je strašně statečnej v těchto vdrech... už aby pořádně zapršelo !!!! :confounded:
Ale teda holky těhulky, vůbec vám to nezávidím, fakt to musí být výživný.... zlatý těhu v zimě ! :sunglasses:
16. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tak Ivi, zlatý těhu v zimě...a zrovna takový šílený vedra, je to děs. :unamused: O víkendu nebudeme doma tak jsem tu jen na skok a přeji všem krásný-i když opět parný-víkend. :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!tak mě mates teprve teď usnul!!Je hrozný teplo,tak chudák nemohl ani zabrat a řval jak tur,ale konečně usnul a spinká jak andílek!!Tak mám do rána klid!!
Půjdu si dát něco dobrýho k jídlu a hodím sebou k televizi a budu relaxovat!!Tak zatim papa :wink:
16. črc 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji krásný víkend, snad už trošku teplotně snesitelnější. Tak já jsem si užívala tři dny, Adrianka byla u babičky na prázdninách, tak jsme doma válčily jenom s Laurinkou a já jsem nevěděla kam strčit ruce, byla jsem taková nesvá. Byly jsme s Laurinkou na kontrolu TBC a propichli nám to teď a vymáčkli , tak bylo trochu řvaní a už snad bude klid, kontrola opět za 14dní a žádné očkování ještě.
Jo manžel mě dorazil, když byla Adrianka u babičky, tak jsme měli na sebe čas a co se nestalo, no když jsem mluvila o třetím miminku, tak manžel to pochopil, že chci hned a nechránil se, tak jsem zvědavá, co se z toho vyklube :grinning: Budu spoléhat, že kojení je dobrá antikoncepce a snad to bude dobré, ještě si chci pěkně užívat Laurinku.
Jo ohledně toho kojení, jedla jsem i v šestinedělí zelí a hrách a bylo to dobrý, akorát nám dělala špatně cibule, to bylo vždycky bolení. A ohledně těch jahod, doktorka říkala, že když není maminka alergický, tak mimčo by se osypat nemělo.
17. črc 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska poprvé Oliemu asi nestačilo na večeři moje mlíko, prsa jak splasklý balonky a on řval hlady, tak jsem rozmrazila z rezervy 60 ml a asi dobrý, ale chtěla bych ještě 2 měsíce plně kojit :confounded:
17. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanetko, no dobrý, tak to držím palečky, ať to vyjde tehdy kdy chceš ty. Každopádně, kojení ochrana není. :grinning: :grinning:
Ivčo, nechci být hnusná, ale když dáváš Olimu už žužla tolik věcí, tak klidně můžeš začít s příkrmem. To už stejně plné kojení není. :sunglasses: . Už se mu dostává jiného než mateřského mléka, takže můžeš dát kašičku nebo nějaké to mlíčko. Já bych mu dala mlíčko, měl by stále mléčné období. Já Lukyho kojím, má příkrm a ještě dostává Bebu. A je spokojený. A to je to nejdůležitější. :grinning:
Jinak u nás se ochladilo. Luky byl včera a předvčerejšky u našich ve velkém bazénu. Líbílo se mu tam - voda 30 stupňů, takže pohoda.
18. črc 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám chvilku času, jelikož Dituška právě usnula, tak se jdu podívat, co řešíte za problémy :slight_smile: Jinak holky ještě jsem se vás chtěla zeptat, co můžu a co nemůžu jíst?????Tedˇ mám třeba pořád chutˇna sladký, takže si dělám caro s chlebem,máslem a marmeládou nebo med, ale dávám si i sušenky, může to vadit????O maso moc nestojim, ale sladký bych mohla tlačit pořád, ale nahrazuju ho i ovocem.Po porodu mi zůstalo nahoře 7 kg,ale počítám, že brzy o ně přijdu, s tim lítánim kolem Ditky.Je to fakt zápřah, všechno stíhat, ale já mám ráda šum a musim pořád něco dělat, neumim se nudit, takže zatim mi to vyhovuje, i když nejsem vůbec vyspalá.jo a byli jsme na té kontrole ohledně přibírání na váze, tak Ditka za týden přibrala 250g takže už máme 2800g, jde to pomalu, ale jde :grinning: No nic, tak se mějte všechny moc hezky a já zase zaskočim.Jdu žehlit.
18. črc 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás leje jako z konve,takže malej chrní v postýlce jak andílek!! :slight_smile: A já půjdu uvařit rizeto a upéct koláč!!
včera jsem malýmu zaplatila kurz na plavání,takže od září budem chodit už se moc těšim!!
míšo super,že přibíráte!!a až budeš mít čas,tak přidej další fotečky ditušky!!Je krásná,tak papa :wink:
18. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, Dituška přibírá krásně. To je fajn. Jez co chceš na co máš chuť, ale každopádně i maso. To je důležité.
18. črc 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, buď ráda, dokud má 2,8 kg - na chování se mimčo rychle pronese a máte před sebou ještě dlouhou cestu než se posadí. Vím o čem mluvím, síly už docházejí a kila přibývají :grinning:
Jo a já mám po porodu pořád 3 kg nahoře a ne a ne se jich zbavit (teda ne že bych pro to něco dělala :sweat_smile: - jak jste na tom vy ostatní ?
Jajuldo nemyslím si, že by žužlání potravin ovlivnilo jeho mléčnou stravu, je to spíš hračka do ruky než jídlo... Dneska jsem vstávala v noci jen 2x tak jsem měla ráno prsa nalitý, odstříkala jsem 60 ml do železa (sirup na anemii co musí užívat) na noc a večeře byla hotová, jen jsem mu to ohřála. Bojuju o každej den abych ho udržela na MM do konce 4 měsíce (a nejlépe i potom) i když pár dní sem, pár dní tam asi na tom moc nesejde, nevím proč si tak honím triko... :sunglasses:
18. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak víkend byl konečně fajn, že se ochladilo, byla jsem za to hrozně ráda, i dneska to vypadá že bude chladněji tak si to užívám :sunglasses: :slight_smile: Míši malá přibývá na váze moc pěkně nemusíš se bát. To jsem zvědavá kolik kg zůstane na hoře mě. Včera jsem měla tak nehorázně opuchlé nohy až mi to bylo líto, že vypadám tak hrozně. Konečně jsem douklízela skříň a umyla jedno okno, manžel mi samozdřejmě pomáhal, já spodek on vrch. :wink: umývala jsem ho i schválně, aby zapršelo, už jsem ty dusna nemohla vydržet. Tak tajně doufám, že takhle bude pár dní, aby se mi trošku ulevilo.
Ivi jsi šikovná bojuješ jak se dá, ale malý je opravdu kus chlapa, a možná se tomu příkrmu od 4měsíce nevyhneš. Ale rozhodně to nesmíš brát jako osobní zklamání. Vždyť pro to děláš maximum. Ivi ty jsi určitě štíhlounká a ta kg na tobě nejsou ani vidět a ba naopak určitě ti prospěla. :slight_smile:
19. črc 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky chtěla jsem se zeptat jak se vám cvrčci hýbali ke konci těhu. Vím, že pohyby se zmírňují, že mají čím dál míň místa. Jen mi někdy přijde že ta naše princezna je lenoška :wink: :slight_smile:
19. črc 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Safirko, je to normální ke konci těhu jsou ty pohyby opravdu na ústupu :wink:
19. črc 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji jak dopadl uklízecí víkend, doufám, že jsi to moc nepřehnala a nejsi už v porodnici :wink: :slight_smile: Ivi děkuji. Ty pohyby jsou teď takové tlumenější a vždy s bouličkou. Už nemá drobeček moc místa. Děkuji za informaci :wink:
19. črc 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se opravdu ochladilo, ale výrazně :frowning2: . Ivčo, když měl Oli papriku ve stolici, tak mu to muselo projít žaludkem. A šťávu z melounu nebo jablíčka, okurku, ti taky vycucá, takže už tam má něco jiného než MM. Ale nedivím se ti, já jsem taky chtěla co nejdéle kojit. Ovšem člověk míní a prcek mění. Já jsem mu dva dny před ukončeným 5. měsícem dala na noc Bebu. Nejdřív svoje mléka a až nebylo a on chtěl pít dál, tak jsem dala Bebu. A byl spokojený. Beru to tak, že kojím furt, ale už jí příkrmy a na noc má Bebu. Důležité je aby neměl hlad. :slight_smile: Já mám o kilo míň než před těhu. Ivy, ty jsi jak špilka, takže nějaké 3 kilča navíc nejdou ani vidět. :grinning:
19. črc 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já se hlásím po náročném víkendu! Ložnice je až na pár drobností hotová, v sobotu jsme stěhovali nábytek kvůli pokojíčku, ale ještě nemám vše douklízené. Jde mi to pomalu, ale jsem ráda, že to ještě zvládám. Včera jsem strojila koš a postýlku, tak pak přihodím foto.
V pátek jsem chtěla sobě naplácat na zadek za mou neopatrnost :frowning2: ! Jak jsem běhala mezi tím rozloženým nábytkem, tak jsem neodhadla průchod dveřmi a břichem jsem dost nešikovně narazila na klíč. Nebyl to sice přímý náraz, spíše to, že jsem se tam zboku nevlezla a zavadila o něj. Každopádně to dost bolelo a vedle pupíku mám modřinu! Hned jsem dostala strach, jestli jsem si něco neudělala, ale naštěstí to přestalo bolet a zůstala jen modřina. V těch vedrech a v tom zápřahu malý byla asi taky unavený, takže spíše byl za lenocha, tak jsem pak přemýšlela, zda jsem raději neměla zajet k doktorovi, aby se na mě podíval. Ale už včera k večeru se zase více projevoval a dneska minimálně každou hodinu o sobě trochu dá vědět. Takže Safi, nemusíš mít strach, u mě ty pohyby už taky nejsou tak intenzivní. Prostě už mají opravdu málo místa, tak se jim moc nechce. Ale když už se projeví, tak mám opravdu velkou bouli :grinning: . Zítra jdu na kontrolu a vytažení stehu, takže dneska už balím tašku do porodnice, co kdybych jí brzy potřebovala :wink: .
19. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to jsem ráda, že jsi v pořádku a že jste to tak nějak zvládli. Já si uklidila už celou skříň, takže teď už jen normální udržování úklidu. Manželovi už jsem napsala lístečky, jakou tašku s věcma pro mimi má dovést až si pro nás přijede, na povlečení, které chci, aby bylo povlečené až přijedeme jsem mu taky dala štítek a postýlku nachystám během týdne. :slight_smile: Nejhůř se snad udržuje pořádek v malém prostoru jaký máme mi. Tak zítra budeme držet pěsti ať to dobře dopadne. :wink: A neboj já se dnes taky mírně ťukla do bříška o branku taky jsem to neodhadla, ale miminko pěkně kopká nebo spíš se tam boulí a tlačí mě. Brouček maličký, je jí tam těsno :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek