• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Májovky 2009. Popovídáme si?

3. března 2011 
Míšo, já používám teď taky ten Sudocrém a je super. Je dobrý i na potničky...
25. črc 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky!!!!!!!!!!!!!! :grinning: Tak jsme doma! No bylo toho moc, tak budu psát postupně ale pár největších novinek vám hned napíšu!!
Tak za 1. -Mates má ode dneška v pravo dole svůj 1. zoubek!!! :grinning: :grinning:
Za 2. -v chodítku lítá jak ďas, přejede celej pokoj ani nevím jak rychle!!! :grinning: :grinning:
A za 3. -to je ta největší zpráva, moje sestra-dvojče je těhule!!!! :grinning: :grinning: :grinning: V 8tt takže čekaj březňáčka!
Jinak pořád jek kojím, Mates zatím nepotřebuje víc, ale dám mu ještě týden a pak pomalu začínáme! Jo a hlavně nejdřív musím vše přečíst abych věděla co se děje!! :wink:
25. črc 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míši to je dobře, že si to spolu užíváte tak to má být :wink: :slight_smile: Jinak na zadeček je dobrý i krém Rybilka slyšela jsem na něj dobré reference tak ho zkus. Používáme ho i v nemocnici na zmacerovanou kůži po stomiích. A krásně tu pokožku zklidní a taky zmizí opruzeniny i u starších lidí a u miminek zabírá taky dobře. Myslím, že i Piškotek ho používá. :wink:
25. črc 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy tak to jsou teda zprávičky, Mates je teda šikula to není ani možný v půl roku a tak šikovný :grinning: A sestře samozdřejmě gratulace takže budeš tetička to je super :grinning: :grinning: :grinning: Tak hlavně ať je vše v pořádku. :wink:
25. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haloo haloo kde jste kdo. No dnes je tu teda mrtvo. :frowning2:
26. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je tu nějak mrtvo.
Safi, popis nadst.pokoje jsem ti napsala v inter.poště. :slight_smile:
Vendy tak velká gratulace Matýskovi k prvnímu zoubku (už může kousat maminku :grinning: ) a tobě, že budeš tetička.
Já jsem dneska nakupovala pár věcí na dovču - hlavně potřebuji jídlo pro Lukyho. Je to jedlík a jedna sklenička zel.příkrmu mu nestačí - sní dvě. Doma mu vařím, ale tam nebudu, tak beru jídlo ve skleničkách.
26. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je krásné, že už má Mates první zoubek! Některým dětem rostou fakt rychle! Snad nebude maminku moc kousat :dizzy_face: !
Jajuldo, dovču vám fakt závidím! Po tom třičtvrtě roce, co jsem doma, bych uvítala na pár dní si někam zajet a odpočinout od toho domácího stereotypu. Už se těším, až příští rok někam vyrazíme ve třech! Ty skleničky s příkrmy se vám provezou, ale co naděláš, malý potřebuje papat.
26. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo děkuji musíme se s manželem domluvit. Zase doma mi radí, ať na nadstandard nechodím, že pro prvorodičku je lepší mít tam i druhou maminku, aby se jí kdyžtak mohla zeptat. No ale já bych tam zase manžela chtěla co nejvíc to půjde.
No mi už se asi nedostaneme ani na ten víkend někam. Chtěla jsem ale páč už to máme za pár tak si moc netroufnu. :sweat_smile: Cítím se čím dál víc neohrabaná tak se fakt těším až budu mít berušku u sebe a budu víc pohyblivější už ani neujdu dlouhé procházky.
Jajuldo a máte to s polopenzí? Kdyby jsi tam měla vaříček tak by jsi malému nějkou tu zeleninu uvařila a podlábila vydličkou a on by to zbaštil, ale takhle to budeš mít aspoň bez námahy a o to zase na dovolené jde si odpočinout. Určitě vám bude dobře. A kam přesně to vlastně jedete? :slight_smile:
26. črc 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem přidala konečně pár foteček. :slight_smile:
Safi, já doporučuji nadst.pokoj. Máš tam úplný klid a né vždy dostaneš někoho dobrého k sobě. Mimo to druhé miminko může být uplakané a neodpočineš si. Co se týká pomoci nebo rady, tak ti ji dají s radostí sestřičky. A taky ti malou pohlídají, když půjdeš na jídlo.
Jedeme do Šibeniku, ani nevím kde to je - střední Dalmácie? Asi. Máme zajištěné all inclusive. Už tak potáhnu varnou konvici na převaření vody, ohřívačku na lahvičky a spoustu dalších blbin. :sweat_smile:
26. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych pravdu řekla, tak jsem o tom nadstandartu taky uvažovala, ale rozhodnutá nejsem! Taky jsem si říkala, že na pokoji s více maminami mi bude alespoň veseleji. Na druhou stranu zase nevím, jak mi bude a možná bych uvítala svůj klid. To, že jsou neomezené návštěvní hodiny má taky svoje plus, ale mám obavu, že manžel bude tak moc slavit svého syna, že budu ráda, když mě po několika dnech odveze vůbec domů :slight_smile: .
Dneska jsem nějaká mrtvolná. V noci jsem špatně spala - skoro ani nespala, takže jsem utahaná a mrzutá. Neohrabaná jsem až až. Abych chránila břicho, tak zase narážím na všechno zbytkem těla, takže jsem samá modřina.
26. črc 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo moc pěkné fotky, malý pěkně vyrostl a teda musím říct má obrovské oči to bude jeho plus až bude balit holky. Jenom vlásky mu trošku pokulhávají :slight_smile: miminka jsou taková směšná bez těch vlásků. Ale on je má ale asi moc blonďaté viď? :wink: :slight_smile: Oba kluci jsou hezcí, ale přijde mi že každý jiný. :slight_smile:
No máte aspoň velké auto, aby jste to tam všechno dali? :grinning: Tam je pěkně známá tam byla určitě se vám tam bude líbit a odpočinete si.
Já se taky stále rozmýšlím jestli obyčejný nebo nadstandard uvidíme. Myslíš jaji že bude tak kalit jo? No to já jsem taky zvědavá jak to manžel zapije :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jinak už mi dnes říkal, kdy už to bude že už z toho začíná být nervózní a já taky. Ale na nás to nezáleží to si musí říct naše beruška. :grinning: Ty jdeš Jaji zítra na kontolu viď já jdu až ve středu už aby to bylo. :slight_smile: No mě dělá problém si obléct kalhoty jak zvednu vysoko nohy tlačím si na bříško a je mi to dost nepříjemné to samé když se plazím po zemi a umývám ji to je taky radost. Ale všecičko vydržím jen když bude naše zlatíčko už s náma a zdravé. :wink: :slight_smile: No mě se teď jak je chladno spí dobře, ale taky dnes nemám nic moc náladu.
26. črc 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu kontroly :
Jaji --------------27.7( KO+ KTG)
Safira ----------28.7 (kontrola + KTG)
26. črc 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vám fakt doporučuji nadst.. Safi, Luky má vlásky blond. A celkem dost mu porostly od narození. Daňulka jich měl mnohem míň. No auto má sice větší kufr, ale vzhledem k tomu, že tam bude kočárek, Daňulka chce vzít kolo a spoustu dalších věcí, tak nevím nevím. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak můj manžel zapil obě děti najednou. Až měl Luky 3 měsíce, tak je zapíjel. No ani nechtěl, ale okolí se nedalo odbyt. :grinning: :grinning: :angry: :angry:
26. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak teda já určitě doporučuju ten nadstandart!!! U Ádi jsem byla na normálním a byla to hrůza!! Já měla klid ale jiný miminka nebyli tak hodný a pořád tam někdo brečel! A já jsem se poprve po porodu aspoň trochu vyspala až po 3 dnech a to jsme šli už pak domů!! :angry: Hlavně nikdy nevíte kdo s váma bude na pokoji- myslím tím jak moc ubrečený mimčo, a odpočnout si po porodu je fakt nutnost!! S Matem jsem byla na nadstandartu a nemůžu si to vynachválit!! Spíš si kdy chceš, nikdo tě neruší, návštěvu kdy chceš!! A je fakt že na začátek kojení potřebujete klid a když máš kojit mezi cizíma návštěvama( na pokoji třeba bylo 5 jinejch lidí) a ty máš kojit, není o co stát!!! Fakt můžu srovnávat a radím zaplatit si nadstandart, za ty 4dny to ještě jde!
26. črc 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych řekla, že Daňula je na manžela a Lukasek zase na Jajuldu :slight_smile: .

Naše nemocnice má 2 nadstandard pokoje, takže pokud bude volný, tak si ho klidně vezmu. Stojí 800 kč na den, což za klid a pohodu zase není tolik. A některá miminka fakt dovedou být uřvaná. Já kojení považuji za dost intimní věc, takže nestojím o to, aby cizí příbuzenstvo okukovalo moje prsa! To abych si těch peněz sebou přibrala!
26. črc 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já to rozmýšlení nechám na poslední chvíli uvidím v jakém budu rozpoložení a co si zvolím, ono taky těšit se na nadstandard a pak by nebyl to byl mě asi taky nepotěšilo tak uvidíme, jestli to má být tak to bude a když tak se podle toho zařídím. Všechno má svoje klady a zápory.
Dneska jsme se s mužíčkem byli projít no musím říct, procházka mi dala zabrat chodím jako medvídek a krásně u toho funím :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem ten pokoj probrala s manželem a říkal, že to částku ještě utáhne, takže je pro ten nadstandard pokoj. Ale jak říkám, nemusí být zrovna volný. Takže uvidíme!
Já funím taky, až se musím sama sobě smát :grinning: . Ovšem batolím se spíše jako kačena. Klouby už mě pobolívají i přes den, tak jsem z toho otrávená. Safi, tento týden k porodu by nebyl marný, že? Ten chládek je fakt příjemný!
26. črc 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo nebyl by marný taky už malé domlouvám ať na sebe nenechá dlouho čekat, že už se na ni těšíme a že mamince už to dává zabrat :grinning: :grinning: :grinning: Tak uvidíme kdy si dá říct. :grinning: Tak uvidíš co ti zítra dr. řekne na kontrole. Já už se na ni taky těším protože to bude naše první CTG. :wink: Už máš úplně všechno sbalené do porodnice? A jak jsi doma zvládla ten úklid doufám, že už moc neuklízíš. A odpočíváš :wink:
26. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajuldo malej je hezounkej a ty kukadla !! Po něm se holky fakt utlučou a Danulka je taky krasavec ! Máš povedený děti :wink:
těhulky vydržte, už jste v cílové rovince a tento týden má být zima tak snad vám bude líp... :sunglasses:
26. črc 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To co se dalo dopředu sbalit, tak sbaleno mám. Jinak mám pro všechny případy nachystaný seznam, ať to nezapomenu, např. injekce, prášk, kosmetiku atd. Uklidila jsem jen to nejnutnější, něco máme v nové ložnici, něco je v původních skříních. Stále něco hledáme, ale až bude malý na světě a já budu mít chvilku, tak to začnu postupně ukládat na své místo. Zítra mi přijdou ještě namontovat sítě do oken a to nejdůležitější bude hotové.
26. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Písnu zíta dnes nestíhám!! :grinning:
26. črc 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za pochvalu dětí :sweat_smile: .
Jo holky těhulky, já taky obě dvě děti přemlouvala, ať už se narodí. A ony? Dělaly si ze mě srandu a schválně v pupíku zůstavaly déle než musely. :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: tak Jaji doufám, že kontrola dopadla dobře. Dej vědět a písni další datum kontroly :wink: :slight_smile: Jinak určitě už neprovozuj žádnou velkou dřinu. Hlavní je taška do porodnice a postýlka a věcičky pro malého :slight_smile: :wink:
Jo Ivi toto počasí maximálně vyhovuje sice ti co rádi chodí k vodě asi moc rádi nejsou, ale budu teď sobec a klidně takové počasí než porodím bych zvládla. Když si vzpomenu na ty dusna je mi z toho úplně zle, fuj :rolling_eyes: :confounded:
27. črc 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak kontrola dopadla pro malého dobře :slight_smile: , pro mě už hůře. Nemyslím tím, že by mi něco bylo, ale tak trochu jsem doufala, že mi doktor řekne, že už se to chystá. Ale ono nic :angry: ! Prý malý ví, že má termín 10.8., tak v bříšku milerád to termínu vydrží! Já jeho nadšení nesdílím, takže budu žehlit a donutím manžela k nějakému sexíku, aby se něco začalo dít :wink: . Další poradnu mám 3.8., takže to vypadá, že si mě doktor nechá na kontroly do termínu.
27. črc 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji tak to jsem zvědavá jak zítra dopadnu na kontrole já :wink: :slight_smile: Dneska mě pobolívá pěkně v kříži tak uvidíme jestli z toho něco bude můžu taky manžela nalákat na sexík i když jeho lákat nemusím on by mohl furt :grinning: :grinning: :grinning: Akorát, že mě potom pěkně bolí záda tak uvidíme. Dneska jsem dělala smažený sýr, nové brambory a okurkový salát tak snad se zavděčím. :slight_smile:
Jaji mi s tím asi stejně nic neuděláme naše zlatíčka si udělají jak budou chtít ony. A dělal ti i uzv nebo jen KTG a vaginální vyšetření.
Těhu kontroly :
Jaji --------------3.8( KO+ KTG)
Safira ----------28.7 (kontrola + KTG)
27. črc 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!Tak my už máme vymalovanej obývák a jsem z toho nadšená je to úžasný i to uklízení celkem šlo!! :slight_smile:
Vendulko gratuluju k prvnímu zoubku!!My zatím stále nic,ale malej už tři dny řve jak tur a nahoře i dole mu prosvítají dva,ale ještě nejsou prořízlí!! :wink: A taky moc gratuluju k tomu,že budeš tetička!!Jak často Dáváš Máťu do chodítka??A už ti sedí sám??
Míšo!!Malá je krásná a kolik má vlásků!!!!! :slight_smile: :slight_smile:
Jájuldo!!Kluci jsou krásný a malej jak má velikánský oči!!A teda jak už někdo psal,tak si fakt nejsou vůbec podobný!! :slight_smile:
Tak zatim papa a těhulky myslím na Vás!!
27. črc 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktor mi vždycky dělá KTG i UZ a vag. vyšetření čípku. Říkal, že se čípek snad jen o malilinko zkrátil, ale to si myslím, že mě chtěl jen potěšit. Od minule si nemůže pamatovat, jestli byl o 2 mm delší nebo ne. Tak my už sexík neměli od podzimu, manžel se směje, že už to ani nebude umět :grinning: . Ale asi ho budu muset ukecat! Od včerejšího večera mi zase častěji tvrdne bříško. Večer mi to i párkrát vystřelovalo do třísel, takže takové záchvěvy už by byly, ale nic víc. Asi si fakt budeme muset počkat do termínu :dizzy_face: .
27. črc 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ! Jáji neboj ono to nějak dopadne- porod si řídí prcek a nám nmusi stačit jen čekat!!! :slight_smile:
Piškotku tak Mates sedí sám už druhý týned, přišel na to že si v sedě může hrát a tak sedí a sedí!!! No a v chodítku ho nechávám tak 15-20min, stejně ho to pak už přestává bavit, jen jak se naučil lítat po baráku tak je pokaždý někde jinde, a začali ho zajímat kytky! :unamused: Tak pořád u něj stojím a říkám NE MATES TY,TY, TY!!! No, je fakt že musím použít jako šerednej tón hlasu a pak kytku pustí!!! No musím ho trénovat od začátku jinak bych se z něj asi zbláznila!!! No prostě je to fakt už raubíř!!! :sweat_smile: Mám pár foteček tak je zítra přidám, ať vidíte jak sedíme a chodíme!! :wink:
27. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přidávám fotečky!! Nyní je nejoblíbenější hračka petka!! :sweat_smile: Tak takhle si teď Mates hraje!! No a na tý jak leží je vidět jakej je to velkej chlap!! A ještě dvě ze zahrady.
28. črc 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy krásný chlapeček vlastně všichni chlapi jsou hezcí :grinning: :grinning: :grinning: No a opravdu už je to kus chlapa a to je taky dobře aspoň se mu daří dobře. :slight_smile:
Jinak já na kontrole dnes dobré čípek stále 0, KTG v pořádku placenta funguje a stahy děložní se mi pohybovali jen kolem 20 takže taky se nic neděje zatím se to na porod nechystá. :sweat_smile: :slight_smile: Tak uvidímě kdy si ta naše beruška řekne, že se narodí. Přitom mě dneska tak bolí v kříži až nepříjemně, ale to jsou prostě jen poslíčci a ty nemají tu schopnost otevírací jako porodní bolesti.
Nejvíc nešťastná jsem ze své váhy zase jsem přibrala za 2týdny 2kg a chce se mi úplně brečet jak to potom budu shazovat :rolling_eyes: :frowning2: Vím, že jsem blbá že důležité je, aby se miminku dařilo, ale prostě mě to žere a trápím se tím.
Těhu kontroly :
Jaji --------------3.8( KO+ KTG)
Safira ----------5.8 (kontrola )
28. črc 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek